F t ENGELENBERG, Barfeljorissfraat 23, Onze Betrekkinggids. kend is. het stoomschip behouden gebleven. Een der brandweerlieden heeft bij dezen ramp het leven ver loren; tengevolge van d'e dichte zwarte rook heeft hij waarschijn lijk niet voor zich uit kunnen zien. waardoor hij te water viel en ver dronk. Donderdagmorgen werd zijn lijk opgehaald. De versieriDg te Amsterdam. Naatj'e op den Dam zal er ter gele genheid van het huwelijk feestelijk uit zien. Om het monument zal tot 1/3 van de hoogte ongeveer, een groote, houten, achtkante beschilderde bak getimmerd worden, waarop bloemen geplaatst worden. Om het achtkantig monument komen 8 palen te staan van ongeveer 10 meter hoogte. Deze masten, uit een decora tief oogpunt mooi van vorm, zullen ter halver hoogte nagenoeg, bakken dra gen waaruit bloemen afhangen. In top zullen wapenborden geschilderd wor den, een W voerende. Rondom deze palen komen zes stan- daardmasten, nog binnen de asphalt- bedekktng, dus binnen het cordon van tramrails, ter hoogte van zestien me ters. In plaats van de gebruikelijke lam pionsversiering, zal gebruikt worden electrisch booglicht, dat bevestigd wordt aan de hooge masten. Deze standaardmasten zullen de koninklijke en hertogelijke wapens benevens het stedelijk wapen voeren. Het geheel belooft juist door den eenvoud, zeer mooi te zullen worden. De kosten worden op ongeveer f 3000 Uit de Arbeiderswereld. BUITENLAND. Reeds gedurende ruim vijf maanden hadden de glasblazers in het hekken van Charleroi het werk gestaakt, daal de patroons zich verzetten tegen de in williging van hun eischen het uit sluitend aannemen van werklieden, die tot het arbeiderssyndicaat belmo ren, en de onmiddellijke indienstne ming van kameraden, die zonder werk rondloopen. Er wordt nu bericht, dat de patroons zich bij die eischen zullen neerleggen, zoodat het einde van de werkstaking nabij is. NGISMONDEN ME.UEÜ EAü- LINÖEN. 30 cents per regel. De plannen zijn van de stadsarchi tecten Springer en Leguit. President Krnger. In de „Review of Reviews" deelt de heer W. T. Stead mede, dat President Kruger nog steeds te 's-Gravenhage wacht op de mededeeling van het ge- heele herstel van den Czaar, om zijn verzoek te doen, door den Keizer van Rusland te worden ontvangen. Wanneer de President niet naar St. Petersburg gaat, zal hij waarschijnlijk naar de Vereenigde Staten vertrekken, waar hem een niet minder geestdrif tige ontvangst zal te beurt vallen dan Kossuth. Juist omdat hij het hoofd is eener Republiek zal de ontvangst in de Y. S. te warmer zijn. Een eigenaardige lotiags- quaestie. Te Oudenhoorn doet- zich een eigenaardige lotingsquaestie voor De militiewel iaat toe, dat twee broeders die in hetzelfde jaar lo ten, van nummers verwisselen en alzoo die één het dienstplichtige nummer van den ander (vrijgeloot) neemt. Met toestemming van den militie-commissaris heeft di hij deze loting bij gelegenheid van de keuring, plaats gehad. Terstond daarop stapte de nu dienstplichtig geworden broeder onder de maat m,aar was te kort, en werd alzoo afgekeurd. Een ander moet in ziin plaats den dienstplicht vervullen doch deze heeft zich met een re quest tot Ged. Staten gewend, om vernietiging van de plaatsgehad- hebbende nummeiverwisseling te verzoeken. Een. nieuw internationaal seinboek. In overlég met de Britsche Re geering, waarbij zich de regeerin gen der voornaamste zeevarende Staten hebben aangesloten, wordt een nieuw internationaal seinboek, naar den daarvoor vastgestelden Engelschen grondtekst bewerkt ingevoerd en kan dit te rekenen van 1 Januari 1901 in gebruik wor den genomen. Het nieuwe seinboek verschilt van het oudethans algemeen in gebruik zijnde hoofdzakelijk dat door toevoeging van enkele nieuwe vlaggen het aantal seinrniddelen grooler en de wijze van seinen ge makkelijker en vlugger zijn ge worden, terwijl daarbij voor het seinen op grooten afsLand" van bal len, cylinders en kegel gebruik wordt gemaakt. Het thans in gebruik seinde oude seinboek mag nog lot en met 31 December 1901 worden gebezigd; na dien dag zal echter uitsluitend volgens het nieuwe seinboek moe ten worden geseind. Ter vermijding van verwarring gedurende dat overgangstijdperk wordt het gebruik van het nieuwe seinboek aangeduid door den ge- heschen onderccheidingswimpel waarvan het uiteinde beneden waarts aan dezelfde vlaggelijn is vastgemaakt, met daarboven een zwarten bal of daarop gelijkend voorwerp. Eene Nederlandsche bewerking van het nieuwe seinboek zal eer lang bil den. uitgever JH. de Bus- sy te Amsterdam verschijnen en a^dan direct in gebruik kunnen worden genomen. Op Britsche en Belgische schepen is het nieuwe seinboek bereids fa cultatief in gebruik venom en, op Buitsche schepen zal dit vermoede lijk omstreeks het midden van 1901 geschieden. (St. Ct.) INGEZONDEN. Voor de" inhoud dezer rubriek steil d>: renactuzich n et car sprake!ijk. Van injezondfjstuken, geplaatst of ni- geplaatst wordt de kopy niet aan den in zender teruggegeven De Nieawe Geneeskunde. Vitalistische Methode. De Vitalistische methode is ge roepen de eenige te worden, waar bij alle zieken, op chronische wijze aan hardnekkige aandoeningen lij dende, hulp zullen zoeken. Het is onmogelijk, dat het getal dat steeds toeneemt van het verkregen succes door het Vitalisme, niet over de routine zegepraalt. Men zal de ge neesmiddelen en leefregels aan hun lot overlaten, die te vergeefs het organisme vermoeien, om de hulp in te roepen der zachte en aangename verplegingen, wier eer ste uitwerking is de pijn te doen verdwijnen en aan de verzwakte organen hunne normale werking te mg te geven. Het "Vitalisme geneest niet alleen de verouderde ziekten, de verlam mingen en andere gebreken; maar het geeft aan het Tnsche lichaams gestel eene nieuwe kracht en le venslust, waar niet eene oude methode toe is kunnen komen om op te wekken, zelfs niet tijdelijk. De verstopping kan aan eenige dagen van Vitalistische verplegin gen geen weerstand bieden; even min de slapeloosheid, dit verschrik kelijke verschijnsel van overspan ning van den geest wat het Vita lisme van af de eerst toepassin? doet verdwijnen, want het is van het hoogste belang dat de zieken van af de eerste dagen van behan deling deze belangrijke werking die de slaap is, terug hekomen Als dezelve maar natuurlijk is, is de slaap verkwikkend; maar ah hi; door het een of ander genees kundig middel teweeggebracht wordt, is de algemeene verdooving waarin het zenuwgestel gedompeld wordt eene oorzaak van vermoeie nis die de herstelling van het gansche dynamisme verhindert. Het Vitalisme verschaft dus eene volkomen rast, want het handelt slechts met aan de celletjes, de hoe veelheid levenskrachL aan te bren gen die de natuur vordert om haar genezingswerk te voltooien. Bij alle ziekten bekomt het Vita lisme terstond de terugkomst der krachten en het ophouden der pij nen en der koorts. Het Vitalisme is de kompleete helper der natuur want zijne behoeften zijn geheel noodig Lot de herstelling der vaste celletjes door die levenskrachtge- ving aan de zwervende celletjes. 'Wij zouden den zieken niet ge noeg kunnen aanraden die de hoop verloren hebben, tengevolge dei- talrijke behandelingen die zij zon der eenig resultaat gevolgd heb ben, het fraaie boek der Doktoren Péradon en Dumas te lezen, han delende over deVitalistische metho de. Zij zullen er de verzekering vinden eener radicale en snelle ge nezing. Er bestaat geen voorbeeld inderdaad, dat het Vitalisme eene langere verpleging gevorderd heeft dar van zes weken, in de ergste, zelfs d'e wanhopigste gevallen. Alle chronische ziekten, met in begrip der aandoeningen der vrouw eigen die van af de eerste dagen der verplegingen ophoudt te lij den. De weefselgezwellen enz. wor den zonder operatie genezen verdwijnen in eenige weken door eene zachte, gemakkelijke en aan gename behandeling, zelfs per cor respondentie. Men adresseere zich om de bro chure en het blad ..La Médecine Nouvelle" wekelijksch orgaan over het Vitalisme, aan den. heer Dok- ter Péradon, 19 rae de Lisbonne. Parijs. Dr. S. PABER. Mijnheer de Redacteur, Wanneer wij de aandacht van uw lezers voor eenige oogenblikken vra-1 gen, doen wij dit, omdat het ons in ziens noodzakelijk is, dat het publiek de hoogte gebracht moet worden, op welke wijze het recht van vereeni- ging. dat den arbeiders bij de Grond wet gewaarborgd is, door een patroon verkracht wordt. De meeste lezers zal het bekend zijn, dat er in het afgeloopen jaar opge richt is, een Algemeene Nederlandsche Bloemistenwerklieden Bond. Deze Bond stelt zich ten doel langs wetti gen weg, de stoffelijke en zedelijke be langen van haar leden te behartigen. Welnu, deze Bond, hoe jeugdig ook, heeft reeds een slachtoffer. De pen ningmeester der afdeeling Heemstede van bovengenoemden Bond is door zijn patroon, den heer C. A. Braam, bloem- bollénkweeker te Heemstede, ontsla gen, omdat hij lid was van bovenge noemden Bond. Wijl deze werkman, gebruik maakte van zijn grondwettig recht, ontzag de lieer Braam zich niet om zijn werkman, die hem 4 jaar trouw en eerlijk gediend heeft, in het hartje van den winter op straat te zetten. Wij, zijn medearbeiders, wij zullen van onze schamele verdiensten nog zooveel afzonderen, dat hij even goed het weekloon dat hij tot nu verdiende (7 gulden per week) des Zaterdags ont vangen zal. Daarom arbeiders in liet bloemisten vak, aan u het antwoord. U, mijnheer de Redacteur, dank voor de verleende plaatsruimte. Namens het Hoofdbestuur van den A. N. B. W. B., A. KAPTEIN, le Secr. Vervolg' Stadsnieuws. Schouwburg. Koopman van Venetië. Shakespeare schijnt nog heel wat beter publiek te kunnen trek ken d'an alle auteurs van den te- genwoordigen lijd te samen. De schouwburg is het best bezet- bij de vertooning van zijn stukken; ook Donderdagavond was het op alle rangen overvol, d:e stalles en eerste loge o. a. waren geheel uit verkocht. De vertooning was goed. Shyl- loek werd door den heer Louis Bouwmeester zeer schoon en zeer artistiek vertolkt; de belangstel ling voor d'it karakter werd' er door verhoogd. Het bekende tooneel voor de rechtbank van den Doge was indrukwekkend door ziin spel; aan het einde van dit bedrijf werd hij vier malen teruggeroe pen. Mevrouw PauwelsVan Biene ga feen goede Portia; in het suc ces van den avond heeft zij een groot aandeel. De regie heeft hier en daar eeni ge fouten op haar verantwoording, die n-iet in- haar voordeel pleiten. Slechts twee zaken willen wij noe mer, nl. dat het tooneel voor de rechtbank te overladen was; wel licht zou het beter geweest ziiri. ind'ien m'en het vol kvoor de balie had weggelaten; men zoude daar- dooi wat meer ruimte gekregen hebben. Het is wel niet naar de eischen van den schrijver doch waar het tooneel niet al te groot is doet men beter ter wille van den indruk, hier en daar de hand te lichten. Het tweede dal wij willen noe men is de slechte muziek achter het tooneel. De woorden van Por tia ..hoe lieflijk klinkt ons toe die -heerlijke muziek" waren zoo sterk ir contrast met de krassende viool dal onder het publiek een home risch gelach ontstond. Deze kleine bemerkingen doen echter aan het geheel niets af. De voorstelling van ..Shylock" was een beslist succes. Concours liippique. Groote plassen slierden over de wijde ijsvlakte aan de Zomervaart, waar gis teren het concours hippique gehouden werd. Hel stralend stond de zon in het zach te blauw en in 't goud-licht schitterden de arresleden en tuigen der mooi op- gepluimde paarden. Het schitterde en blonk al in het lichi an don blijden znnierschen winterdag geestig klonk het afrèngeriiikel, met overmoedige tingel-geluidjes door 'i. ijle ruim. De paarden, hoog het slanke lichaam boven de lage ar, stapten of draafden over de gladde ijsvlakte, met gelijkma tige beweging der pooten, bij de boch ten breed of kort zwenkend, naar de be kwaamheid van den bestuurder het toe- Liet. Kittige poney's repten de vlugge poo ten en slierden in snellen trippelgang hun arren over het ijs. Rondom veel menschen, genietend van het winter-schouwspel in den echt- sten zin. De uitslag was als volgt I. Concours voor eenspannen voor de arreslede le prijs den heer W. van Dieren Bij voet te Bloemendaal met „Rosa." 2e prijs den heer Wiecherlinck van Bloemendaal met „Beauty". 3e prijs den heer D. A. van Stralen van Haarlem met „Nelly II". Bestuursprijzen: den heer J. A. Hout man van Haarlem, met „Jap"; den heer J. Bakker van Schalkwijk metMarie." II. Concours voor Tweespannen paarden ingespannen voor de arre slede. Eén inschrijving, zoodat dit nummer kwam te- vervallen. III. Concours voor poney's, ingespan nen voor de arreslede. Een en twee spannen gezamenlijk. le prijs zilveren medaille, den heer D. A. van Stralen met ..Chocolat" en ,Chocalette", twee alleraardigste bonte poney's. 2e prijs bronzen medaille, den heer J. van Marie, met „Jet", een vlugge, brui ne poney. Een Bestuursprijs werd toegekend aan den heer J-Ieitman met „Nelly", een zeldzaam mooi gaande zwarte po ney. Hedenmorgen te half tien klonk we derom een hulpgeroep onder de brug op de Leidschevaart. Een juffrouw, die onder de brug doorging, zakte plot seling door het ijs. Spoedig snelden de twee aanwezig zijnde baanvegers toe, c met behulp van een paar touwen de drenkelinge op het droge wisten te brengen. Gevonden Voorwerpen. Een koperen tabaksdoos met hout pijpje, een etensdrager, een grauwe zak. De in de Haarlemmerliedestraat wo nende C. Kramer, die niet wel bij het hoofd is, heeft op 14 dezer zijne echte lijke woning verlaten en is sedert niet teruggekeerd. Zijne opsporing wordt verzocht. intocht zal zijn: Sarphatistraai. Hooge Sluis, Frederiksplein, Utfèchischestr.. tot Heerengracht. Ileerengracht noord zijde tot Koningsplein. Leidschestraat tot Keizersgracht, Keizersgracht west zijde tot Raadhuisstraat, N. Z. Voor burgwal, Paleisstraat naar den Dam en naar het Paleis. Sport en Wedstrijden. Worstelen. Dirk van den Berg heeft te Altona den Turk Hassan Omer na een strijd van 1 min. 28 sec. gelegd. I Automobielen. Voor het aanstaande seizoen zijn verschillende groote wegwedstrijden voor automobielen in het buitenland uitgeschreven, o.a. in Duitschland, Engeland, de Vogezen en ook in België in de tweede helft van de maand Juli een zevendaagsche. Het programma daarvoor is: le dag: BrusselMechelenAntwer pen, 44 KM.;. 2e dag: AntwerpenLuik, 125 KM.; 3e dag: LuikSpa, 50 KM.; 4e dag: SpaHuyNamen, 75 KM.; 5e dag NamenCharleroi, 40 KM.6e dag: CharleroiBraine le ComteEnghien Gent, 110 KM.; 7e dag: GentBrugge Ostende, 60 KM. De prijzen bestaan in gouden zilve ren en bronzen medailles, benevens 4000 fres. in geld. Te Ostende zullen na afloop van den toer verschillende wedstrijden en eene tentoonstelling worden georganiseerd. Burgerlijke Stand. Bevallen: 17 Jan. R. HuizingaZancl- stra, z. 18. A. KruïjerKuvener, z. 17. M. KlumperWijnands z. M. L. Roo- seMartin z. 18. C. J. M. KosterHoo- broeks, d. E. Michelde Graaf. d. Overleden: 17 Jan. H. Roubos 11 m. d„ L. Poellaan, 16. A. L. N. Orval 8 m. z. L. Vlamingstraat. 17. H. Doing 3 j., z„ Voortingstraat. 16. A. H. Heese- mansKoer 58 j„ L. Heerenvest. -Hertogenbosch, 15 Jan. L. J. van de Kemenade, aannemer, houthande laar en timmerman, te Mierlö-Hout. Rechter-comm. mr. Romme, te Roer mond. Opgeheven J. H. J. Lohman, werkman, te Haar lem. S. Boendermaker, winkelier in tabak en sigaren, te 's-Gravenhage. Geëindigd W. J. Hofstra, vroeger koopman en winkelier te Leeuwarden, daarna han delsreiziger te 's-Gravenhage. Familieberichten. Getrouwd: 17 Jan. J. Gildemeijer en A. Wolzak, Amsterdam. J. J. Iding en A. D. Hallewasse. Amsterdam. S. liegt en E. van Bever. Amsterdam. T. C. Schreuder en A. A. Boot, Amsterdam. D. Rodrigeus en B. Pront, Amsterdam. Bevallen: 17 Jan. M. E. v. Steenac- ker—Vöge, levenl.. d., Amsterdam. Overleden: 14. P. D. Koning 74 j. Mid delburg. D. C. Masdorp, 36 j., Amster dam. A. Nobel, jd., 2 m., Berkhout. 15. Wed. A. II. Brants—Van den Ham, 83 j., Barneveld. A. II. HorstingAnker- smit, 53 j. Doetinchem. Wed. M. C. W. Poolman-Nieuwenhuijzen. 76 j. Lochem L. J. G. Eversz, jm., 28 j„ Amsterdam. Wed. II. S. van den BroekDekema, 79 j„ Utrecht. II. van der Leeuw, 94 j., Dordrecht. A. Klerk, jd., 32 j., Schoorl- dam. A. de Carpentier, jm., 40 j„ Am sterdam. .T. M. Sprenger, jd., 65 j.. Arn hem. 16. Z. D. Luessen, 78 j„ Gendrin- gen. 16. Douair. C. M. C. Storm de Gra veTegelberg, Den Haag. J. F. van der Vliet. 65 j.. Den Haag. Stoomvaartberichten. I va Eerste Nederlandsche Fabriek van Kunstbloemen. AWEeAJSO- AT®. 8. Wegecs verplaatsing van Winkel ert Magazijn naar Gpoote Opr»uiming van alle voorhanden Bloemenmanden, Bouquetten, Pal men, Vazen, Jardlnier, enz. enz. Belangrijk verminderde pr\jzen. ANEGANG No. 8. Verscheidene gaslantarens brand den Donderdagavond niet. Om kwart voor elven gingen plotseling al de lich ten op het politiebureau uit. Omstreeks 1 uur nam hedenmiddag de hardrijderij voor paren vanwege de ijsclub „Christiania" op de banen op liet Spaarne een aanvang. Zoowel op de banen als daarbuiten was een groot belangstellend publiek. Aan den wedstrijd namen 12 pai-en deel. Nadat tweemaal de baan was afgelegd, waren 6 paren afgevallen en moesten de vol gende 6 heeren met hunne dames nog om de prijzen kampen, te weten G. Wil- lemse, Haarlemmermeer P. Loogman Sloten J. A. Ruigvoorn, Spaarndam J. Willemse, HaarlemmermeerD. Meiland, Schalkwijk en K. Jansen, Haarlem. Bannabroek. Donderdagavond viei'de de. hier be staande Chr. Zangvereeniging op zeer aangename wijze haar jaarfeest; het welk als uitstekend geslaagd mag wor den beschouwd. Het was bij deze gele genheid dat aan den Eere-Voorzitter. den heer J. A. Gerth van Wijk, door de vereeniging bij monde van den heer K. Zietsma, een fraaie insigne werd aangeboden. Telegrammen. BRUSSEL, 18 Jan (R. O.) Een kleinzoon van president Krager. de heer Eloff, is le Brussel aange komen en door den „Pet.it Bleu" geïnterviewd. Hii sprak tegen dat president Krager nu naar de Ver eenigde Staten zou gaan. Hij ge looft vast aan de spoedige tusschen- kornsl die arbitrage tengevolge zal hebben en is overtuigd, dat de Wet de krijgswetten en gebruiken niet heett overtreden. PARIJS, 18 Jan :R. O.) De cor respondent van de Matin" te Lon den had een onderhoud met een lia van het Engelsche kabinet, over de laatste geruchten omtrent de mogelijkheid van arbitrage. De mi nister verklaarde dal Engeland geen enkel voorstel in overweging zou nemen, van welken kant het ook kwam en in welken vorm ook. Arbitrage was onmogelijk. De republieken eischen het- be houd hunner onafhankelijkheid, welke Engeland besloten heeft haar te ontnemen. Engeland zal tot het uiterste gaan. Laatste Berichten. Intocht der Koude gin. Zooals in het vorig nummer reeds is gemeld, zullen H. M. de Koningin en Z. II. Hertog Hendrik van Mecklen burgSchwerin op 5 Maart a.s. in de hoofdstad komen. Het koninklijk echtpaar zal te 11 u. 30 m. stadstijd aan het station Wees- perpoort aankomen. De weg voor den POSTERIJEN. Lijst van brieven enz. geadresseerd aan onbekenden, le helft Jan. 1901. Brieven. W. F. Schuff. Mevr. Monne, Wed. Schulben, Wed. G. Jansen, F. Boers- ma, Mej. Franken, allen Amsterdam; I. Immens, Culemborg; Anna Gal- jaard, Delft; Wed. J. JongeneelDecoz Dordrecht; Mej. B. Middelhof, Eist bij Arnhem; Scholten. Enschede; Mevr. Schuring; Mej. S. Nijboer, Dr. da Amers, Annie van Leuven, van Beek, allen 's Gravenhage; J. van Kampen, Mevr. Méyer, beiden Groningen; J. Kortelcaas, Mej. S. Kuipers, beiden Haarlem; Joh. v. Peel, den Hedel; S. Slotenmaker v. Gorkum, D. Wolbers, beiden Hilversum, Honig, Kvog aan de Zaan; B. Kortenbroek, Meerenbei'g; R. J. Steenman, Purmerend; vanUxem Rohlfs; C. B. van Orle, J. Verbeet, N. Petres, Mej. A. de Klerk, A. Bolleurs, W. Kooiïnanis, P. Findal. Gezusters Helderman, Wed. A. v. d. Rhee, C. Berrevoets, A. van Ruygen, F. J. Spit tel,allen Rotterdam; Anna Snip, Scher- r; Secretaris vereeniging v. h. vreemdelingenverkeer, Vaals; Mej. Koper, Zandvoort; Mevr. Donath? M. v. d. Sluis'? Tuinman Drost? Briefkaarten. Mevr. Schap, F. Janssen, Mej. D. Smits, H. Aarsman, allen Amsterdam; J. J. Weevers, Sampman, Ch. de Boever, Mej. E. Peschaf, allen 's Gravenhage; Mej. C. Adelbert, Mevr. v. Hasselt, Grietje Bekker, allen Groningen; D. J. Krekele, Haarlem; A. Best, 's Herto genbosch; Lander, Lagendijk; Atse de Jong, Leeuwarden; Mevr. v. Heumen. A. L. F. Sander, heiden Nijmegen; J. Christiaanse, Mej. M. Moll. J. P. L. Mesker, Mej. M. Wiersma, Mej. G. Landsheer, J. Eberson, G. de Waal, allen Rotterdam; Mej. H. de Jong- J. Heemskerk? BUITENLAND. Brieven. G. Mastenbroek Kremse, Westfalen; C. Z. Lameris, London; Berend Doms- dorf, Paris: C. Roozenkrantz, Walbek; W. Th. Jutting. Wien; William v. Eyk, Loire? Briefkaarten. J. Kaflanski, Hamburg; J. A. Vrede voogd, Medan: Nelly v. Leeuwen, Vorschung: W.? Gradus Nijland Prin sen. Het stoomschip Oengaran, van Java naar Rotterdam, vertrok 16 Jan. van Perim. Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 16 Jan. Kaap del ytf-'ni. Het stoomsc jfi&Pins Maurits, van Amsterdam ijttK aramaribo, passeer de 16 Jan. Duufeeness. Het stoomschip Amsterdam, van de HollandAmerika Lijn, vertrok 17 Jan. van Rotterdam naar New-York. Weeroericht. VERWACHTINGzwakke Zuide lijke wind. bewolkt, 's morgens mistig, vorst. Faillissementen. Uitgesproken 's-Gravenhage, 15 Jan. F. de Jonge, bouwondernemer, (vroeger te Amers foort), aldaar. Rechter-comm. jhr. mr. W. H. de Savornin Lohman. W. Adams, café- en hotelhouder, aldaar. Rechter-comm. jhr. mr. R. O. van Holthe tot Echten. Haarlem, 15 Jan. F. X. Hardijzer, koffiehuishouder en pensionhouder, te Heemstede. Rechter-comm. mr. C. G, von Reeken. Utrecht, 16 Jan. De handelsvennoot schap firma D. Lautenbach en Co. de leden dier vennootschap D. Lauten bach Ez. en H. Deutekom, beiden al daar. Rechter-comm. jhr. mr. H. M. J. van Asch van Wijck. Aan Geabonneerden op dit blad en hunne huisgenooten worden aan onze bureaux, Gebouw „Het Spaarne", Kampersingel 70, op aanvrage de adressen medegedeeld, waar deze be trekkingen zijn te bevragen. Abonné's buiten Haarlem, ontvangen inlichting tegen toezending vaa postzegel. A91. Te Hilversum wordt tegen 1 Fe bruari gevraagd een degelijke Kamer- Werkmeid. Hoog loon en veel verval. A92. Op een Binnenl. Exploitatiekan toor wordt' gevraagd om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, eeen be diende, salaris f 500. A93. Coupeuse gevraagd in een der voornaamste steden van Zuid-Holland Alleen zij, die aanspraak maken op mooie coupe en tevens practisch er varen zijn in het garneeren van costu mes, komen in aanmerking. A94. In een Hotel le Rang wordt ge vraagd om 1 Februari in dienst te tre den een eerlijk en vlug Hotel- en Res- taurant-kellner de moderne talen spre kend, benevens een dito 2e kellner voor Café en Restaurant, beiden ongehuwd en liefst P. G.. Uitmuntende getuigen vereischt. A95. In een net gezin te Purmerend, wordt gevraagd tegen '15 Febr. een een voudige dienstbode, kunnende koken en zindelijk werken. A«1 verten tl ën. Heden nacht ontsliep te Bloe mendaal kalm en zacht, na een langdurig ziekbed, onze geliefde Zoori, Broeder en Be- hu wdbroeder MARINUS ItESINK, in den ouderdom van'19 jaar. Haarlem. A. RESINK. J. RESINK— De Klerk. Djocja. Th. RESINK. A. RESINK— wllkens. Banjopmas. H. DE KEMPENAER— Resink. Mr. G. DE KEMPENAER. Amersfoort. J. RESINK. Haarlem. H. LOHRResink. H. LOHR. E. RESINK. A. G. W. v V/A VEREN. Haarlem, 17 Jan. 1901. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. gSP3" Aan allen, die iets te vor deren hebben van- ot verschuldigd zijn aan de ERVEN VAN MEJ. WED. L. F. P. VAN REIJSEN, geb. HTJIJSEN, of aan den Heer J. P. M. VAN REIJSEN, eertijds handelaar in koloniale waren te Haarlem, wordt verzocht daarvan Vóór of op I Februari 1901 aan gifte ot betaling te doen ten kan tore van Notaris SE 1GNETTE te Haarlem, Kruisweg 72. en hooger! 14 Meter franco en vry van invoerrechten toegezonden I Stalen naar keuze, eveneens van zwarte, witte en gekleurde „Henneberg-Zijde" voor blouses en japonnen van 45 ct. tot fl 11.10 per Meter. Alleen echt, indien direct van mij betrokken. G. Henneberg, Zijde-Fabrikant, Zürich, KoninltL en Keizer!. Hofleverancier.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3