NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem, en Omstreken. i8e Jaarsan a. Maandag 21 Januari 1901. No. 5386 DASBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden-1.30 Franco door het gekeele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37 de omstreken en. franco per post0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spanrne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoon nummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën >rdeu aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan bet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad -verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs SIM* Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit acM bladzijden. Haarlem's Dagblad] van 21 Jan. bevat o. a. Het Engeisclie Tsjoeng-li-Yamen, De mogendheden in China, De Oostenryksche verkiezingen, Ko ningin Victoria, Het Beleg van Haarlem, De bevolking in de 19de eeuw, Sportpraatje. Tevens behoort bij clit nummer onzer courant als gratis-bijvoegsel no. 20 van ,,De Zaterdagavond", Letterkun dig' Weekblad voor Jong en Oud, bevat tende: De Gemeente-Bibliotheek, Haarlem mer Halletjes, Kroniek, De kunst om in 24 uur een natuurvriend te worden, Een boutzagerij in Amerika, Feuille ton: Alle vogels vliegen! Het 200-jarig jubileum van Pruisen als Koninkrijk (met plaatjes), De Rentmeester (ver haal), Moment-opname: Beethoven's Geboortehuis, De beste waarzegger, en voorts de gewone rubrieken, afbeeldin gen, oplossing van het prijsraadsel en een nieuw prijsraadsel. Politiek Overzicht. Francis Gould heeft in de ..West- min. Gazette" een schetsje getee- kend, waarin het Engelsehe minis terie, als Chi neezen uitgedoscht, een Tjoeng-li-Yamen voorstellen en onder dat plaatje laat de teekenaar een Chineeseh correspondent zeg gen „Toen een paar Engelschen een Chineeschen autoriteit inter- pelleeren over de onwetendheid van het Tjoeng-li-Yamen, gaf hij ten antwoord..Praat daar maar niet van. jelui hebt zelf eenTsjoeng- li-Yamen. dat voor je eigen belan gen even blind is als het Chinee- sche vooï de onze.' En inderdaad beter kan de toe stand niet geteekend worden. We hebben in ons nummer van giste ren gezien hoe terwijl de uit Zuid- Afrika teruggekeerde soldaten mop peren dat ze de achterstallige sol dij, waarop ze: recht hebben, niet betaald krijgen, de roep om méér- soldaten steeds luider en dringen der gehoord wordt en zelfs een bot sing tusschen Bobs in 't ministerie dreigt tengevolge te zullen hebben. Zóó weinig zekerheid is er thans te trekken op die politieke gedrags lijn van het Engelsehe ministerie ten opzichte van Zuid-Afrika. En nu, terwijl duidelijk is ge bleken dat met beestachtige streng heid en knevelarij niets is uit te richten en dat die juist tot steeds hardnekkiger verzet prikkelen en Engeland steeds dieper doen dalen in de oogen der mogendheden, komen er weer berichten van het allerschandelijkst, beul-achtige op treden van Lord Kitchener van Karthoum, welk optreden in ieder geval door 't gouvernement moet worden gesanotionneerd Gevangenen worden maar niet gemaakt. Een Engelsch officier heeft aan Stead, den man der „Re- view of Riviews"gezegd, dat gedu rende de laatste vervolging van De Wet duidelijke bevelen werden gegeven om geen; gevangenen te maken, maar om zelfs den laatsten man neer te schieten al heschen zij de witte vlag. Dit bevel heeft de officier, die den brief schreef, persoonlijk van zijn generaal ontvangen. Zoo schandelijk houdt de beul van Soedan in Zuid-Afrika huis Uit de laatste oorlogsberichten vernemen we met belangstelling, dat de Boeren nu ook gaan char geeren, waarvan we tot nu toe niet of uiterst zelden hoorden. Uit Standerton toch wordt van 16 de zer geseind Colville's colonne (bij Tonders- Hoek Red.) werd aangevallen door 1000 Boeren van wie 400 de uit ca valerie bestaande achterhoede char geerden. en haar dwongen terug te trekken en zich bij het verdere deel van den troep te voegen. Een he vige aanval op den trein werd met zware verliezen afgeslagen. De Engelschen verloren een doode en vijftien gewonden. "Voorts vernemen we nog dat cle in het westelijk deel der Kaapko lonie gevallen Boeren niet vooruit komen. Kleine troepjes, aldus heet het. trekken weer terug en voeger zich bij het hoofdcommando te Gal- vinia. De Boeren zijn actiever in het middendeel cler Kolonie, waar zij op Willowmere aantrekken. Op 11 dezer had een scherpe schermut seling plaats bij Murraysburg,waar in de Engelschen twintig man ver loren. Slechts weinig Hollanders sluiten zich bij de invallers aan; te zamen ongeveer 100. Als de Boeren in 't westelijk deel van de Kaap niet erg opschieten, dan in een ander gedeelte zeker wel, want ze zijn reeds te Aber deen, ten Z.-W. van Graaft' Rei net, dat is nogal een aardig eind de Kaap in. Doch dat ze niet zouden opschieten is ook niet bijzonder goed te rijmen met den angst der Engelschen, waarvan ze blijk heb ben gegeven, door 't plaatsen van een groot kanon op den Tafelberg en 't afkondigen van d!e krijgswet overal om Kaapstad heen. Naar aanleiding van de geruch ten van arbitrage had de corres pondent van de „Ma.tin" te Lon den een onderhoud met een lid van 't Engelsehe kabinet. De minister verklaarde dat Engeland geen en kel voorstel in overweging zou ne men, van welken kant het ook kwam en in; welken vorm ook. Ar bitrage was onmogelijk. De republieken eischen het be- houo hare onafhankelijkheid, wel ke Engeland, besloten heeft haar te ontnemen. Engeland zal tot het uiterste gaan. Geen arbitrage, de zaken gaan ook zoo goed Graaf Waldersee heeft een rond schrijven gericht aan de bevelheb- vers der troepen van de verschil lende nationaliteiten in China. Daarin staat, dat de opperbevel hebber gehoord heeft van maatre gelen door troepen en aanvoerders van contingenten genomen die niet geschikt zijn om het internationale en gemeenschappelijke karakter van de door hem bevolen stappen te handhaven. Zoo hebben sommi ge contingenten met uitsluiting van alle andere.' enkele steden of plaat sen onder hun protectoraat gesteld; hebben kleine vooruitgezonden de tachementen anderen grooteren der. doortocht of inkwartiering in de door hen bezette plaatsen belet; zoo zijn kwartieren, die bezet kon den worden, door het daarop hij- schen van cle vlag van een land voor andlere troepen ontoeganke lijk gemaakt, en is rp de vlaggen van een land door troepen van een ander geen acht geslagen. Dit alles is niet bevorderlijk aan het doel der mogendheden en moet onder de Chineezen het denkbeeld doen rijzen, dat de mogendheden het niet eens zijn. Daarop volgen dan bevelen, die zulke verkeerde maatregelen ver bieden niet meer ruimte in beslag nemen dan men noodig heeft, voor zijr troepen; geen plaatsen uitslui tend bezetten, de vlaggen van an dere volken eerbiedigen ook al zijn ze uitgestoken door bewoners van de een of andere plaats terwijl men desnoods wel eigen vlaggen er naast kan hijschen enz. "Vvat een eensgezindheid en on baatzuchtigheid onder de mogend heden Buitenlandsch Nieuws. De verkiezingen in Oostenrijk. Wel is het bericht van den uit slag der laatste verkiezingen, die in Oostenrijk nog moesten worden gehouden, nog niet in ons bezit, maar toch kan men reeds met ze kerheid zeggen, hoe de Oostenrijk- sche Rijksdag hij de opening zal zijn samengesteld. Een merkwaardig lappendek n vormt dit parlement, uit nog meer deelen bestaande dan de monarchie uit landen. Men verdeelt de 425 le den van het Huis in niet minder dan 26 politieke groepen. De sterk ste daarvan is de Polenclub, die 60 man sterk is. Deze vereeniging bestaat wel niet uit dicht aaneenge sloten mannen, maar naar buiten treedt zij meestal eensgezind op. Zij won bij deze verkiezingen vier zetels terug, die zij in 1897 aan de mocratische Galicische volkspar tijen had verloren. In aantal volgt clan de club der Jong-Tsjechen, die 51 leden telt, in den vorigen Rijksdag 55. Dan drie Duitsche groepen de Duitsche volkspartij met 47, de Duitsche partij van den vooruitgang met 38, cle groote grondbezitters met 31 stemmen. Te zamen hebben cleze partijen tamelijk wel haar oucle stemmenaantal behouden: de volks part ii won echter, terwijl de Forl- schrittY'-partij verloor. Dan ko men de katholieke volkspartii met 22. de christelijk-socialen en het feodale grootgrondbezit elk met 22, de Duitsch-radicalen, die in 1897 slechts 5 man sterk waren, met 21 stemmen. Rekent men bij de ge noemde Duitsche partijen nog eeni- ge met kleinere getallen, dan komt men tot 143 Duitsche stemmen. De Duitsche radicalen zijn daar niet bij, maar in zuiver nationaliteits- quaesties zullen zij wel met de an dere Duitschen meegaan, evenals eenige leden der katholieke volks partij zoodat de Duitschen rekenen op in het geheel 170 stemmen dat is evenveel als de Polen, Jong- Tsjechen. de verdere katholieke volkspartij, cle feodale-grootgrond- bezliters, de 15 Slovenen, de 10 Kroaten en de 2 Serviërs samen. Dan zijn er nog 19 Italianen. 10 Rufhenen, 6 Rumeniërs, 10 soci aal-democraten, 9 leden der Pool- sche volkspartij, 5 Tsjechische agra riërs en nog eenige andere partijen qaet 4 of minder stemmen. Koningin Victoria. Sedert Donderdag hebben te Lon- de?" verschillende ongunstige be richten geloopen over de gezond heid van d'e Koningin, H. M. zou ongesteld zijn geweest en heden niet beter zijn, zoodat heden twee geneesheeren op Osborne waren ontboden. Tot dusver heeft men van Osborne geen enkel officieel bericht kunnen krijgen, maar men gelooft dat een communiqué zal worden uitgegeven. Het gerucht dat de prins van Wales naar Osborne is ontboden, is ongegrond. Later wordt nog gemeld Het officieele communiqué zegt, dat. de groote spanning in het af geloopen jaar in zekere mate het zenuwgestel der Koningin heeft aangetast. De s-eneesheeren hebben daarom gemeend H. M. een vol strekte rast in haar vertrekken te moeten voorschrijven en voorloo- pig te moeten verbieden zich met cle staatszaken te bemoeien. Het feest in Pruisen. Nadat de Keizer Vrijdagmorgen bi j het gedenkteeken voor Friedrich I in het mausoleum van Charlotten- burg een krans had doen leggen ontving Z. M. cle gelukwenschen der gezanten, der vertegenwoordi gers van buitenlandsehe vorsten, der deputaties en der Duitsche vorsten. Het kroningsfeest begon met een plechtige godsdienstoefening in de slotkapel, gevolgd door een schit terend feestmaal in de Witte Zaal. waarbij de Keizer zich levendig onderhield met de vreemde vors ten en diplomaten. De Keizer stel de een dronk in op de nieuw be noemde en op de oude ridders van de orde van den Zwarten Adelaar. De vrouwenbeweging in Italië Tezelfder tijd hebben twee vrou wen hun debuut in de onderwijs wereld gedaan. Aa.n d'e universi teit te Rome heeft de dochter van professor Labriola een cursus ge opend in rechtsfilosofie. Haar inaugureele rede liep overHoe de rechtsfilosofie kan brengen iot oplossing van het sociale vraag stuk. Er was zooveel publiek ge komen om d'e rede aan te hooren. dat de voordraagster naar een groo- ter zaal dan eerst was uitgekozen moest verhuizen. Te Pavia heeft dienzelfden dag eene juffrouw Rina Monti een cur sus o-eopend in de vergelijkende anatomie van het zenuwstelsel. Algemeens berichten. De politie te Parijs heeft het nu vooi goéd opgegeven de geheim zinnige ontvoerders van Gyp te vinden. Gyp kon de signalemen ten niet opgeven, en het huis waar heen zij ontvoerd werd, is niet te vinden. Dus geeft de politie er ver der den brui van. Stadsnieuws HAARLEM, 10 Jan. 1901. Hardrijderij. IJs en weder dienende zal Jaap Eden op Woensdag 23 Januari a.s uitkomen in eene hardrijderij voor beroepsrij ders, te houden op de baan der ijselub „Haarlem en Omstreken", op de af standen van 1500 en 3000 M„ om prij zen van l 60, f 40 en 25. Wij berinneren er aan dat de oude wereldkampioen nog steeds houder is van het werelcl-record over 5000 M„ en nu voor de eerste maal na eenige jaren wederom in een hardrijderij op schaat sen uitkomt. Dat kan een interessant schouwspel worden. Vrijdag a. s. vergadert de nieuwe liberale kiesvereeniging alhier ter vaststelling van haar reglement Als naam stelt het Bestuur voor Kiesvereeniging Haarlem als basis o. a. dat zij zich niet aansluit bij de Liberale Unie. Verdere mededeelingen uit het ontwerp-reglement achten wij voorbarig, omdat de leden hunne goed keuring daaraan nog moeten hechten. Op het Museum van Kunstnijverheid alhier zal weldra eene Tentoonstelling geopend worden van Meubelen die door de firma van Wijngaarden en Co. te Weesp vervaardigd en door Th. van Hoytema werden versierd. Deze modellen zijn ontworpen naar nieuwe modellen uitgevoerd en. op zeer oorspronkelijke wijze versierd. De tentoonstelling van meubelen die in de Rotonde van bet Museum vau Kunstnijverheid zal gehouden worden wordt Zondag 20 Januari geopend. Onze stadgenoot Carel Phlippeau zal medewerken op een liefdadigheids concert. te Nijmegen op 17 Febr. a. s. in den schouwburg in cle eerste acte „Faust" met den heer Joh. Broek (Me- phistofeles) en scène. Te dezer stede zijn in het afgeloopen jaar gekeurd 4261 runderen, 2831 vette en 1251 nuchtere kalveren, 260 scha pen, 8625 vai'kens, 499 paarden én 4O0 KG. rundvleesch. Schaatsenrijden. Naar men ons meedeelt behaalde cle heer H. J. Feije alhier te Amersfoort op de baan van 2200 M. met een grooten voorsprong den eersten prijs, zijnde een gouden medaille. Schouwburg. Cagliostro-Theater. Madame en Chevalier van Kinsber- gen, élèves en opvolgers van Ernst Basch, zooals 'het programma zich zeer breedvoerig uitdrukt, hebben ons gis terenavond een aangenamen avond be zorgd. Aangenaam in den volsten zin des woords, met de eenige restrictie, dat het zeer te betreuren was dat bij zoo weinigen cle verrichtingen van den wereldbcroemden Basch een indruk hebben achtergelaten. De 'Schouw burg was slecht bezet. Er is veel, en ook veel moois vertoond. Wij noemen slechts „De Ark van No- acli". („L'Arche de Noë") het grootste wonderwerk der 20e eeuw, eene myste rieuss voorstelling van een skelet en dan nog niet te vergeten „de Reuzen- Agioscoop". waarin tafereelen uit de hedendaagsche oorlogen schering en inslag vormden. Een en ander gaf dikwijls aanleiding tot een zeer hartelijk applaus. Gisterenavond ontstond een brand in perceel Klaverstraat 15. De brand was veroorzaakt doordat een kan met pe troleum, die onder de tafel was ge plaatst, door de kinderen werd om vergeworpen, waardoor cle petroleum zich over 't kleed verspreidde. Eenige oogenblikken later wist een der klei nen een doosje lucifers te bemachtigen, en stak er een aan, waardoor het kleed vlam vatte. De moeder bluschte clen brand zoo goed mogelijk, doch liep hierbij eenige brandwonden op, zoo dat zij in het Gasthuis vei'bonden moest worden. De slangenwagen en spuit 10 waren aanwezig, doch behoefden geen dienst te doen. Gevonden Voorwerpen. Een valiesje met bril en briefje. Een loterijbriefje. Een notitieboekje. Een etensbus. Populair Concert. Het Haarlemsch Muziekkorps Or pheus" geeft Zondag 20 Januari in de sociëteit ,,De Kroon" een groot populair concert, met medewerking van het duo Kohier, Holl. karakter Duet., Mej. Cato,. Holl. coupletzangeres1 en den beer P. H. Kohier, dans-komiek, die de figuur van Flippie met de parapluie zal uitbeelden in de kleedij van den zakkenroller. Dat belooft wat goeds voor lachers. De „St. Ct." bevat de statuten der Naamlooze Vennootschap: Maatschap pij tot exploitatie van onroerende goe deren „Woestduin" te Haarlem. Het doel der vennootschap is het verkrijgen en exploiteeren van onroe rende goederen en wat daarmede in den meest uitgebreiden zin in verband staat. Zij vangt, behoudens de bepalingen van artt. 36, 38 en 51 van het Wet boek van Koophandel, aan op heden en eindigt 31 December 1930. Het kapitaal bedraagt f 150.000. Het is verdeeld in aandeelen, lelie groot t 1000. Directeur is de heer J. van Stolk te Heemstede, terwijl tot commissarissen zijn benoemd de heeren J. R. Wüste te Santpoort, Jhr. L. G. Boreel te Voge lenzang en S. A. F. Baron Creutz te 's Gravenhage. Brood en Koffie. Ingekomen zijn bij den heer B. Serné Wz„ Gierstraat, van Jonk. Mr. B. v. II. f 15.; bij den beer H. H. Kolkmeijer, Groote Houtstraat, N. N. f 2. van W. f 20; bij den heer H. London, Kamper singel, W. v. B. f 2.50, N. N. f 1.; bij den heer W. B. Guskuns, Groote Markt S. f 1, N. N. f 5; bij den heer II. v. Niel Hz. penningmeestei-, N. N. f 2.50, post wissel K. N. 10, N. N. f 1. en 10 kilo koffie. Deelnemers waren heden 19 Januari 788 kinderen en 306 volwas senen. N8cL Kerv. Gemeente. Voor de vervulling van de vacature van Ds. P. J. Moeton alhier is het vol gende drietal (alphabetisch) opge maakt 1. Ds. L. W. Bakhuizen van den Brink te Vlissingen. 2. Ds. C. J. Van Paassen te Meppel. 3. Dr. J. Wee- ner te Ter Aa. Naar wij vernemen zijn door de S. D. A. P. voor de 13 zetels, welke vacant komen bij cle Gemeenteraadsverkie zing, reeds 8 Aloorloopige candidaten gesteld. Het doel is dat de Volkskies- vereeniging nog 5 candidaten stelt, en beide vereenigingen dan de 13 candi daten zullen steunen. Onder die can didaten komen o. a. voor de heeren P. J. Troelstra en F. W. N. Hugenholz, die beiden ook voor de Tweede Kamer worden gecandideerd. Wij deelden dezer dagen mede dat zich hier ter stede een Comité gevormd heeft, dat zich ten doel stelt op den dag van het huwelijk van Koningin Wilhelmina een feest te bereiden aan de Weeskinderen en Ouden van dagen, welke in de gestichten der verschillende ge zindten verpleegd worden. Het is ons aangenaam daaraan thans te kunnen toevoegen dat de Commissaris der Koningin in deze provincie. Mr. G. van Tienhoven, het beschermheerschap van dat Co mité heeft aanvaard. In het douchebadkuis zijn in de af geloopen week genomen 335 baden. Kam er muziek avond- Robert e. s. Dinsdag 22 Januari geeft het kwar- tet-Robert, Zalsman en Van Breemen, zijn derden kamer-muziekavond op de bovenzaal der sociëteit „Vereeniging". Het programma vermeldt twee novi teiten voor Haarlem, iuL: „Sonate" voor piano en violoncel, Richard Strauss, en Liedrcyclus „Eliland" van W. Berger. Voorts komt er op voor het piano-kwartet van Joh. Brahms, een zijner schoonste scheppingen. Ned. Protestantenbond. Voor de aldeeling Haarlem van de zen hond sprak Vrijdagavond Dr. A. M. A. Reynders. predikant te Alkmaar. Tot onderwerp had spi\ gekozen „De onsterfelijkheid der menschel ij ke ziel". Zijn de menschen onsterfelijk ja dan neen'? Deze vraag werd meer in 't bijzonder behandeld. Reeds bij de oudste volkeren kon men niet aannemen, dat met den dood alles voor den mensch zou gedaan zijn. Men ge loofde dan ook aan een schimmenrijk, bevolkt met de geesten der afgestorve nen. De Germanen hadden hun Wal halla, waar de op 't slagveld gesneu- 'velde helden een plaats vonden. Zoo had ieder volk zijn vast geloof aan 't voortleven van de menschelijke ziel. En nog steeds blijft dat geloof bij den mensch vastgeworteld. Velen zullen wellicht zeggen die overtuiging heb ben wij niet noodig. Wij zijn aan de aarde gehecht en wenschen niets an ders. Zeker, die meening valt te begrij pen, maai- toch kan spr. niet aanne men dat iemand ooit geheel voldaan is over dit aardsche leven. Nemen we b. v. de natuur. We hebben veel aan haar te danken, doch voldoen kan ze ons niet. En. zoo gaat 't ook met de wetenschap, die op zoo vele vragen het antwoord schuldig blijft. Met de kunst isliet evenzoo. En heeft de wisseling der eeuwen ons met al haar heerlijk heid gebracht wat we verwachtten De feiten geven hierop een duidelijk ontkennend antwoord. En is het dan wonder dat de mensch bij al die te leurstellingen, blijft uitzien naar iets hoogers, naai' de Eeuwigheid Immers neen Spr. weet wel dat er vele bezwa ren bestaan tegen het geloof aan de ziels-onsterfelijkheid, maar zijn die be-' zwaren zoo overwegend, dat zij dat geloof kunnen vernietigen De leer van bet materialisme b. v. kan nooit de eeuwigheid van den menschelijken geest aannemen. Doch als we góed na gaan heeft dat materialisme, dat alles zoekt te verklaren uit het aardsche en stoffelijke, ons eigenlijk niets ver klaard. Een ander bezwaar dat velen hebben is dat geest en lichaam zoo nauw aan elkaar zijn verbonden, dat eene scheiding niet mogelijk kan zijn. De onwaarheid van de stelling dat geest en hersenen hetzelfde zijn, wordt o. m. hieruit bewezen, dat, wanneer de hersenen gekrenkt zijn, de geest niet verdwenen is. En zoo zijn er meer be- zwai*en die evenveel of als men wil even weinig waarde hebben. Bewijzen kunnen we de onsterfelijkheid der ziel niet, maar voor de waarschijnlijkheid van die stelling spreekt zooveel, dat men, hoe men er over denken moge, haar niet zoo maar kan verwerpen. Landbouw. De afdeeling Haarlem en Omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, hield Vrijdag-avond in café Neuf, eene algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer Fr. Lieftinck. Deze opende de vergade ring met allen een hartelijk welkom "toe te; roepen op deze plaats, waar men reeds vele jaren werkzaam was geweest in 't belang van den Landbouw in 't algemeen en van de maatschappij in 't bijzonder. De landbouw kan nog veel vooruit gaan om op een hooger standpunt te komen, toch is hij in het laatste jaar weder vooruitgegaan. Men heeft niet te klagen over gebrek aan belangstel-

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1