sterdam; Alfred Comély. Parijs en Jan Jacob Frederik Frans Miiller. Amsterdam. Velseti. De heeren C. Klap, hoofd der openb. school en J. Wuis eerste onderwijzer aan diezelfde inrichting zijn tot voor zitter en secretaris benoemd door de commissie tot wering van schoolver zuim in verband met de wet op den leerplicht. IJnmideji. Door de helling van de straat bij de oude vischhal, geraakte Dinsdag een wagen met een paard er voor in de Vïsschershaven. Een honderdtal le vende schelvisschen, die in manden op dien wagen stonden, zwommen spoe dig weg, terwijl wagen en paard weer op het droge gebracht werden. Beverwijk. Mr. Tak van Poortvliet, lid der Twee de Kamer voor Beverwijk, heeft aan het bestuur der Centrale Vrijzinnige Kiesvereeniging in dat district bericht, nog geen beslissing te hebben genomen over het al of niet aanvaarden van een zetel in de Eerste Kamer. (M. C) Binnenland. Hofrouw. Aan H. M. de Koningin en den mi nister van buitenlandsche zaken werd Dinsdagavond officieel kennis gege ven van het overlijden der Koningin van Engeland. Vanwege het Nederlandsche Hof zal een rouw worden uitgeschreven, die echter evenmin als de dood van den Groothertog, verandering zal brengen in de aanstaande trouwplechtigheden. Hare Majesteit de Koningin bracht Dinsdagmiddag een langdurig bezoek aan het Diaconessenhuis Bronovo te 's-Gravenhage. Bijna anderhalf uur vertoefde H. M. in deze inrichting, waar Zij, begeleid door de directrice, alle zalen bezocht. Op Hare rondwandeling door de zie kenkamers sprak H. M. alle patiënten op de hartelijkste wijze toe. aan iedere sponde bloemen uitdeelende. Voor de jeugdige patiënten was het bezoek dei- Koningin een ware vreugde; alle kin deren ontvingen van Hare Majesteit speelgoed. Met groote belangstelling bezocht H. M. vervolgens het laboratorium, waarin Z>; werd rondgeleid door dr. Hij mans; waarna een bezoek werd ge bracht aan het zgn. rusthuis en de ste rilisatie-inrichting, waar dr. Vinkliuij- sen Hare Majesteit begeleidde. In de zaal voor de mannelijke pa- tienten willigde H. M. het verzoek van de directrice in om aan dit vertrek den naam van Oranjezaal te geven. 'Ter gelegenheid van het koninklijk bezoek wapperde de driekleur uit de inrichting en hadden de zusters zich met Oranjestrikjes getooid. De heer Pott, consul te Lorenzo Mar- quez, heeft Maandag na zijn aankomst te 's-Gravenhage een onderhoud gehad met den minister van buitenlandsche zaken. De heer Potl is weer naar Am sterdam teruggekeerd, maar komt wel dra weer te 's-Gravenhage terug. Uit den aard der zaak is omtrent de oplossing der quaestie tot welke de komst van den heer Pott aanleiding gaf, vooralsnog niets te zeggen. Acad. examens. Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de rechten, op stellingen, de heer J. A. M. Bunker, geb. te Amsterdam. Reeds Dinsdag is men te 's-Graven hage begonnen met versieren voor de aanstaande feesten. Niet alleen zijn in de uitstalling van menigen winkel de verkoopsartikeleri op lappen oranje tentoongesteld, en gewagen pyramiden van rollen lint van een overvloedigen voorraad grondstof voor nationale strikjes en kokardes, waarbij „heti Mecklenburgsche insigne" een opmer kelijke nieuwigheid is. maar in Zee straat en Noordeinde zijn al 'veel kiek ne sparreboompjes langs den trottoir-" band geplant, om en om in oranje ge wikkeld en er reed onder veel bekijks een rijtuig door de stad waarvan het paard opzienbarend gxoote oranje-ar- repluimen op den kop droeg. Ook scheen er reeds iets van feest stemming in bet bijzonder hartelijk gejuich, waarmee honderden voor hei paleis Hare Majesteit Dinsdagmid dag begroetten, bij Haar thuiskomst ten paleize van 't bezoek aan Bronovo. Men verneemt dat de kerk voor de inzegening van het huwelijk van de Koningin zeer eenvoudig zal worden versierd; er wordt een tapijt gespreid, en voorts zullen er bloemen en plan ten worden aangebracht. Het Hollandsch Gezelschap van Ceylon. Naar we in „Neerlandia", orgaan voor het Alg. Ned. Verb, lezen, is op Ceylon, onder bovenvermelden naam eene vereeniging opgericht van afstam melingen van Hollandsche familiën. in et het doel het nationaliteitsgevoel onder de op het eiland gevestigde Ne- ders of Nederlanders van afkomst te verlevendigen. Zeker kan dit streven om het Hollandsch element hoog te houden, niet anders dan toejuiching verdienen. Uit Curasao. Het „Hbld". kreeg inzage van een brief uit Curagao, waarin beschreven wordt hoe een Venezue-laansche schoe ner vlak vóór de haven op een paar honderd meter afstand, dus in onze territoriale wateren, door een Vene- zuelaansch oorlogsstoombootje werd gepraaid en op sleeptouw weggevoerd. Een groot aantal nieuwsgierigen was op de been en riep: ,,Hij heeft hem ge pakt Algemeen werd al aange nomen, dat de schoener contraban de aan boord bad en de Venezuelaan- sche regeering daarvan de lucht had gekregen. Is dit zoo, dan is in strijd gehandeld met het volkenrecht, dat beslag leggen op een schip binnen de territorale wa teren van een neutralen Staat ver biedt. De briefschrijver voegt er bij dat er niets vernomen is van een pro test onzerzijds. De huwelijksfeesten te Am sterdam. Het volgende, programma is vastge steld voor het bezoek van de Koningin en hertog Hendrik aan de hoofdstad Dinsdag 5 Maart. Uitreiking van de feestgave aan de schoolkinderen. Intocht van het Koninklijk Echtpaar te 11.30 stadstijd, langs den reeds me dedeelden versierden weg, aanvan gende bij het station Weesperpoort. Cour van gelukwensching ten Pa leize. Gala-diner ten Hove. Des avonds. Illuminatie van gemeente en particulie ren, met een rit van de Koningin en haar Gemaal langs de voornaamste punten. Woensdag 6 Maart. Des morgens. Aubade voor bet Paleis op den Dam van 2300 zangers en zangeressen, be geleid door muziekcorpsen. Audiëntie ten Paleize. Des middags. Rit naar bet Rijks-Museum, tot bet in ontvangst nemen van de hulde der Werkliedenvereenigingen, waarbij ge bruik gemaakt wordt van de Gouden Koets. Rijtoer. Des avonds. Soiree ten Paleize. Donderdag 7 Maart. Des morgens. Audiëntie ten Paleize. Des middags. Bezoek aan het Stedelijk Museum, ter opening van de Ethnographische Tentoonstelling. Rijtoer. Des avonds. Feestuïtvoering in bet Concertge bouw. Vrijdag 8 Maart. Des morgens. Bezoek aan de Rijks-Marinewerf. Des middags. Bezoek aan het Stadhuis, ter bezich tiging van documenten uit het oude archief, betrekking hebbende op de ge schiedenis van Amsterdam. Rijtoer, Des avonds. Gala-voorstelling in den Stads schouwburg. Zaterdag 9 Maart. Vertrek (het uur is nog niet vastge steld). Over de versiering van sommige straatgedeelten vermeldt het N. v. d. D. dat ook zoo gelukkig was het boven staande het eerst te vernemen, het vol gende Op het voorplein van het station Weesperpoort verrijzen in het rond hooge masten, die twee aan twee met elkander verbonden worden met kleu rige doeken. Zij vormen aldus poort- vormige gevaarten, waarvan de rijk versierde stijlen, het gewemel van kleurige vlaggen en doeken en de licht- festoenen een zeer levendige vertoo ning moeten maken. Dergelijke poorten herhalen zich ook verder langs den weg, vooreerst op de brug over de Singelgracht. Zij worden gegroepeerd tot een reusachtigen, acht- hoekigen doorrit in de Sarphatisti-aat. in rechte lijn van het Weesperplein. Dit gevaarte wordt in twee étages ge bouwd, zoodat daarboven gelegenheid zal zijn voor de opstelling van een of meer vereenigingen met een muziek korps, om het Vorstelijk echtpaar te verwelkomen. (Ongeveer op dezelfde plaats bracht in September 1898 bet brandweerkorps een eigenaardige ova tie). In de Sarphatistraat zelf wordt het zelfde karakter van versiering volge houden door tegenover elkander ge plaatste masten, die eenigszins naar het midden overhellen, zoowel in de lengte als in de breedte der straat door kleurige stoffen verbonden. Zij worden ook voortgezet over de geheele lengte van de Hoogesluis. zoodanig, dat de kleurige stoffen, aan de beide uiteinden lager hangende, de geheele brug over huiven. Ook terzijden wordt het doek aangebracht. Van den top des stan daards strekken zich lijnen buiten waarts en worden versierd met vlagge tjes, die liet karakter geven van een gepavoiseerd vaartuig. De standaard- vormige masten zijn gedecoreerd met het Amsterdamsche koggeschip, de leeuw van Nassau, de stier van Meck lenburg, enz. Te oordeelen naar het ontwerp van de Hoogesluis zal deze, vooral ook bij de illuminatie, nog veel grootscher vertoon geven dan bij de inhuldigings feesten. Ook door het overige gedeelte van de Sarphatistraat en over het Frederiks- plein wordt in hoofdzaak dezelfde ver siering toegepast, waarbij .rekening is gehouden met de omstandigheid, dat er thans geen tribunes zullen worden opgericht. In de Utreclitschestraat worden de versieringen tegen de gevels ter weers zijden gesteund, zoodat over de straat van afstand tot afstand afhangend doek wordt aangebracht, waarvan dia- gonaalsgewijze lichtlijnen en festoenen uitgaan. Aan de bruggen is bijzondere zorg besteed, zoodat de versiering zich vol komen harmonisch aansluit bij die van de eigenlijke straat en daarmede een goed geheel vormt. Studenten-eerewacht. De studenten-eerewacht te Amster dam, die bij de inhuldiging de Bewon dering afdwong door haar kranig op treden, heeft aan H. M, de Koningin weder bare diensten eangebod yi bij Haar huwelijk. Het heeft Hare ii'&j-i- steit behaagd deze welwillend te aan vaarden. De eerewacht zal de v.acht betrekken vóór den rechtervleugel van het paleis op den Dam,op den dag dat "t koninklijk echtpaar in de stad zijn blijden intocht houdt. De studenten- compagnie, ongeveer 100 man sterk, bestaat uit 4 sectiën ieder onder een eigen commandant. Tot. hoofdcom mandant is benoemd jhr. H. C. M. van Nispen tot Pannerden. De Leidsche sectie zal gecommandeerd worden door jhr. E. B. F. F. Wittert van Hoogland: commandant van de Utrechtsche sec tie is W. Wijt, aan 't hoofd van de Amsterdamsche sectie staat H. G. F. Christmann, en van de Delftsche N. H. D. Segboer. Deze commandanten bekleeden .na koninklijke benoeming den rang van 2e luitenant. Preside at Kruger. Dinsdag voormiddag ongeveer half twaalf verliet president Kruger met zijn omgeving bet Hotel des Indes te 's-Gravenhage, waar hij eenige maan den verblijf had gehouden, om zich naar Utrecht te begeven voor de be handeling zijner oogziekte. Het vertrek had, ingevolge Kruger's wensch om met 't oog op ?:m ~"*zond- heidstoestand verschoond te blijven van een volksrnanifestatie, op eenvou dige wijze plaats. Slechts werd den grijzen Staatspresident kort voor hij t hotel verliet, door de directie een ruiker van orchideeën aangeboden, waarvoor hij vriendelijk dankte, te vens zijn erkentelijkheid betuigende voor de uitstekende zorgen door de di rectie aan hem en zijne omgeving ge wijd. Op het voorplein van 't hotel ston den eenige honderden menschen ge schaard. die, toen het gesloten rijtuig! waarin de President met de heeren Wolmarans en Eloff had plaats geno men en dat door bereden politie werd voorafgegaan langs de menigte reed, eerbiedig het lioofd ontlboottcn, doch zich van gejuich onthielden. Bij aankomst aan het Staatsspoor- station werd de president en de hem vergezellende heeren naar de Konink lijke. w'achtsalon geleid, waar men nog een pooze vertoefde voor 't vertrek van den trein. Daar kwamen de heeren Ittman en ds. Van Gheel Gildemeester den president tot afscheid de hand drukken. Mevrouw Eloff en haar zus ter, mejuffrouw Gutman, benevens de heer Grobler, onder-staatssecretaris van buitenlandsche zaken, die niet naar Utrecht gaan, vergezelden den President van uit het hotel tot aan den trein. De president gevoelde zich heel wel, hoewel hij zich heden voor de eerste maal na zijne ongesteldheid in de buitenlucht had begeven. Alvorens in den trein te stijgen, wenschte hem ds. Van Gheel Gilde meester Gods zegen toe en spraken de hem omringenden de beste wenschen uit voor zijne gezondheid. Ter weers zijden van het perron stond een tal rijke schare, die den president een stil le hulde betoonde door met den hoed te salueeren toen de trein voorbijreed. President Kruger arriveerde aan het station te Utrecht te een uur. Eene groote menigte had zich op het Stati onsplein verzameld. De voorzitter van het comité, jhr. C. R, T, Krayenhoff, bood den heer Kru ger een lauwerkrans aan met linten in de Utrechtsche kleuren. De Presi dent nam daarop plaats in een gereed staand statie-rijtuig bespannen niet 4 paarden. Mede stegen in de heer Eloff, particulier secretaris van den President, en jhr. Krayenhoff. De stoet bestond uit een negental rij tuigen. In het le rijtuig zat dr. Heij- mans, dan volgde het rijtuig van den President, terwijl in de andere rijtui gen de heeren dr. Leyds, Fischer, Wol marans en Wesseds en de leden van het comité voor ontvangst hadden plaats genomen. Langs de met vlaggen versierde stra ten ging 't onmiddellijk naar het Jans kerkhof, naar het Hotel des Pays Bas. Hier bevond zich reeds geruimen tijd voor de aankomst van den President eene talrijke menigte. De vestibule en de corridors waren door de zorgen van den hotelhouder, den heer Koek, fraai versierd met groen en bloemen. In het particulier zitvertrek van den heer Kruger waren eenige fraaie bloemstukken neerge legd door eenige gasten van het hotel. De wintertuin was gedecoreerd met vlaggen en groen. Een groep zangers had zich hier opgesteld om den Presi dent het Transvaalsche Volkslied toe te zingen en ..Bede" van Heinze. De particuliere vertrekken van den President zijn gelegen aan de straat zijde en zijn zeer eenvoudig maar net jes ingericht. In de vestibule van het hotel stonden tal van dames en heeren geschaard, onder wie opgemerkt werd jhr. mr. Eys van Lienden. de secreta ris van de Vredesconferentie. Omstreeks vijf minuten over één ar riveerde de President en zijn gevolg onder uitbundige toejuichingen van het publiek in het hotel. De stoet werd voorafgegaan door drie leden van het comité in een open landauer. Bij het binnentreden van het hotel werd den President door mevr. Koek een ruiker aangeboden. De president werd geleid naar den wintertuin, waar hij plaats nam op een leuningstoel, en een mannenkoor onder leiding van den heer Galesloot de genoemde liederen ten gelioore bracht. De President betuigde zijne erkente lijkheid voor deze ovatie en begaf zich hierop naai- zijne vertrekken. Voor het hotel stond een groote schare het Trans vaalsche Volkslied te zingen, Ver scheidene keeren verscheen de Presi dent voor een der vensters en werd dan met uitbundige hoera's begroet. Gedurende den geheelen dag en een groot deel van den avond stonden groepjes menschen op het Janskerkhof geschaard voor het hotel Pays-Bas te Utrecht, waarin President Kruger zijn intrek had genomen, zonder echter veel meer te zien dan een paar op- en neerwandelende politieagenten, die voor het hotel het terrein vrij houden en al te nieuwsgierigen aanmanen tot doorloopen. De hofdschotel van het menu, dat den president Kruger Dinsdagmiddag werd voorgelegd, bestond uit viscli, waarvan de President veel houdt ter wijl vleeschspijzen daarop niet voor komen. Een attentie van den hotelier die blijkbaar in den smaak viel van Z.H.Ed. was het op oud-Hollandse): papier gedrukte menu waarop in kleu- rendruk liet Transvaalsche wapen met den adelaar erboven en geflankeerd door de Transvaalsche en Vrijsiaatsche vlaggen. Een droevige geschieden!-* Men schrijft van Wieringen aan ,,De Stand.": Laat mij als trouwe lezer van uw blad u even mogen wijzen op een treu rige geschiedenis met vier bewoners van ons eiland, die vermoedelijk op zeer droevige wijze bet slachtoffer zijn geworden van hun ijsavonturen. Het zijn de manspersonen P. Wigbout, 68 jaar, beurtschipper op Amsterdam en Workuin, diens zoon J. Wigbout en van dezen wederom een zoon P. Wig. bout, een jongeling van 18 jaar, met nog een anderen jongeling van dien leeftijd J. Kraan, die j.l. Woensdag morgen met nog een S. Wigbout, oud 70 jaar, broer van eerstgenoemden, den ouden roem an weleer en van hun voorgeslacht willende handhaven voor het eerst den gevaarvollen tocht zouden ondernemen over ijs naar lvol- horn aan den vastenwal. Laatstge noemde S. Wigbout, voorzitter onzer evangelisatie, keerde evenwel wegens ongesteldheid spoedig terug. Sinds dien tijd.heeft men van deze personen geen enkele tijding meer ontvangen, terwijl na onderzoek is gebleken, dat zij niet in Kolhorn zijn aangekomen, noch elders zich bevinden, ergo zijn allen vermoedelijk onderweg omgeko men. De beambten der Zuiderzeepolitie van Edam, die waren uitgegaan om te trachten iets te doen tot redding dei- familie Wigbout, zijn onverrichter za ke terug gekeerd, daar zij door den toestand van het ijs niets meer tot red ding of opsporing konden doen. Zoodra het bericht van den dood van Koningin Victoria bij de Britsche lega tie in den Haag bekend was, werd het gezantschapsgebouw, waarin, gelijk men weet, de minister Howard en zijne familie al sinds geruimen tijd niet huist wegens voortdurend verblijf in het buitenland, van boven tot onder gesloten. De woning van den tijdelijken zaak gelastigde aan de Prinsengracht ver toont hetzelfde uitzicht van rouw. In de vestibule van het gezantschaps hotel in het Westeinde lagen nog de laatste bulletins omtrent den toestand der Koningin, maai* geen telegram om trent het overlijden. Het was nog niet bekend wanneer de beer Howard in Den Haag terugverwacht werd, maar dat hij spoedig komen zal, staat vast. H. M. de Koningin heeft voor de zes de maal f 10(^geschonken aan de we duwe L. Schmidt te Millingen, ten ba te van haar ziekelijk dochtertje, dat in het liefdesgesticht te Vlijmen wordt verpleegd. Te Schoterland is een 70jarige vrouw die reeds 28 jaar stokdoof was, zonder eenig middel te baat genomen te heb ben, plotseling hoorende geworden. Een „hit." We lezen in de N. R. Ct. Wie nog niet wist wat in de wereld der keukenprinsessen een „hit" is heeft, 't Dinsdagavond kun nen vernemen van mevrouw Ro landHolst, die in de Hoogduilsche Schouwburgzaal te 's-Gravenhage waar de dienstboden-vereeniging Allen voor elkander" congres hield, 't antwoord wenschte te ge ven op cle vraag waarom de dienst boden zich vereenigen. Een „hit" dan, ook wel dagsjees genaamd, is een dienstbare, te klein voor het tafellaken en ie groot voor het servet, die een hongerloontje verdient en 's middags naar huis wordt gestuurd precies op 't ocgen- felik dat de terrine m-et dampende soep wordt opgediend' of het heer lijk riekend biefstukje wordt opge dragen die werk verricht tegen een groote meid op voor enkele stui vers in de week, en zich dus reeds in haar eerste jeugd afbeult voor de bezittende klasse. Dat afbeulen van de dienstboden voor hare mevrouwen, dat on- menschwaardige bestaan, dat gelijk de spreekster met verschillen de voorbeelden trachtte le bewij zen ook het lot is van het dienst- meisjes-proletariaat, vormde het uitgangspunt van de voordracht van de inleidster, die echter niet alle mevrouwen over één kam schoor, maar ook gepaste hulde bracht aan dezulken barer, vooral aan de ..meer moderne dames", wier har ten meer toegankelijk zijn voor ha re medehuisgenooten. Want dat zijn toch eigenlijk de dienstmeisjes, of liever dat zijn ze, volgens me vrouw Roland—Holst, te veel. Zij moeten zich niet zoo geheel en al, voor jaren en jaren soms verhuren aan het kapitaal, zoodat zij ten slot te huismeubels worden en te schriller wordt dan de; tegenstel ling huisgenoot en toch lastdier. Onmenschwaardiig vindt zij het o. a. dat in 't zelfde huis mevrouw voor haar dochters dik geboterde en lekker belegde boterhammetjes snijdt en ..de meid" een kale bo terham krijgt, die nog zoogenaamd nageboterd wordt, dat wil zeggen een zuiveringsproces van misschien te overtollige boter ondergaat, en onmenschwaardig is het ook. dat de bezittende huisgenoot-en een ge riefelijk slaapkamertje- hebben en de niet-bezittende huisgenoot onder de hanebalken slaapt. En met dergelijke gruwelbeelden, o nog veel vreeselijker. trachtte de spreekster de aanwezige dienst meisjes (allen in toilette1 de ville) te doordringen van het wezenlijke nul van organisatie, ten einde, als invloed bezittende vakvereemgmg, eer. einde te maken aan de mis standen Als resumé van de voordracht schijnt 't het best af te kondigen de volgende tien. geboden van mevrouw RolandHolst. 1. Gij zult meer beschikking over vrijen tijd eischen, namelijk 2 vrije avonden per week en één vrijen dag om de veertien dagen. 2. Gij zult hooger loon bedingen. S. Gij zult uwe patrones geen langer credlet geven dan één maand. 4. Gij zult met uw meerder locn de vakorganisatie steunen. 5. Gij zult u, echter niet in 't overdrevens, kleeden als de overi ge ftmsgenooten. G. Gij zult eischen betere voeding en betere huisvesting. 7. Gij zult uw recht doen gelden op een des winters behoorlijk ver warmde keuken. 8. Gij zult uw meerderen vrijen tijd besteden aan zelfopvoeding ten einde uwe eischen kracht bij te kannen zetten. 9. Gij zult er voor bedanken huis slaven te worden. iö. Gij zult als mede-proletariërs de algemeene vakbeweging steu nen. Er was nog gelegenheid, tot debat. Sport en Wedstrijden. Automobielen. Eene groote omkeer in de prijzen voor automobielen wordt uit België vernomen, waar de Sociétê Beige des Automobiles de la rue d'Arlon van plan is eene groote vermindering van prijzen in bet leven te roepen. Eene nieuwe automobiel, in bewe ging gebracht door een motor met vier cylinders, werd dezer dagen beproefd en voldeed uitstékend. De machine, „la capricieuse" genaamd, weegt ongeveer 2000 KG. en kan met zijn 50 paarde- krachten een snelheid van 100 KM. per uur bereiken. Voetbal. Bekerwedstrijden op Zondag a,s. D. F. C. (,Dordrecht)R. A. P. (Amst.) Volharding (Amst.)—Quick (Amers foort.) H. B. S. (Den Haag)—H. F. C. (Haar lem.) Haarlem (Haarlem)Rapiditas (Am sterdam.) Telkens op het terrein van eerstge noemde vereenigingen. Op deze wedstrijden wordt in het sportpraat-je van Amateur nader terug gekomen. Medegedeeld wordt dat de Breda- sche cadetten-voetbalvereeniging ,,Ve- locitas" het volgend jaar ontbonden zal worden. Het bericht komt niet onverwacht. Er is reeds sprake van geweest dat „Ve- locitas" zich nog dit seizoen uit de competitie zou terugtrekken, doch ge lukkig voor den goeden gang van za ken, is dit onheil bezworen. Golt De 23e jaarlijksche Golf-wedstrijd tussclien de Universiteiten van Oxford hij hoe zij haar tante en nichtjes verlaten had, er bij voegend Gisteren lunchte Philip Branden bi.,: mi] hij zou dien dag vertrek ken en sprak over juffrouw Sel- by die hij 't liefste meisje ter we reld vindt. Philip is zeer vatbaar voor indrukken, en gewoon open hartig voor zijn meening uit te ko men, maar je nichtje schijnt een zeer innemend persoontje te zijn. Men moet haar kennen om te weten welk een lieve en trouwe vriendin zij is, zeide Claude ernstig. Is Sir Philip vertrokken Ja, voor zes maanden. Dat spijt mij. Hij is zoo aardig en vroolijk. Ik ontmoet gaarne vroo- lijke menschen, omdat ik zelf niet zoo heel opgeruimd van aard ben. Dan vrees ik dat ik niet de geschikte persoon ben om je op te beuren. Ik behoor ook niet tot de vroolijk en. Gij moet niet zwaarmoedig zijn, mijnheer Brandon. Gij hebt veel succes. Oom las laatst nog een stuk van u in de een of andere cou rant en zeide dat gij zulk een knap man waart. Misschien was hij 't met mij eens, zeide Brandon lachend. Maar al had ik nog zooveel succes Claude, dan zou ik daarom geen vroolijk gezelschap voor je. worden. Maar ik mag u erg graag lij den, zeide zij zonder eenige verle genheid. Gij zijt na mijn oom en tante en nichten de eenige vriend dien ik bezit en al hecht gij ook te veel aan geld, ik vertrouw u hart. Ik geloof dat gij loyaal zijt kunt zijn. Brandon lachte. De vriendschappelijke zusterlijke toon van Claude amuseerde hem. Maar hij bezat doorzicht genoeg om te weten dat zij volkomen na tuurlijk was. Dit jonge, onervaren ding sprak met de grootste vrii- moedigheid en behandelde hem met diie familiariteit die vrouwen zelden tegen mannen gebruiken of zij moeten bepaald onmogelijk als minnaar zijn. Hij was in elk ge val blij dat haar vriendelijk gemoed zijn hartelooze plannen of liever (de bekentenis er van wilde vergeten. Wat een eigenaardig type was zij. Hoe innig hoopte hij dat Tracey geen overhaaste verandering in zijn testament zou brengen, want de oude man hoestte veel erger en zag er ellendig uit. Ik ben je dankbaarder voor het vertrouwen dat ie in mij stelt dan ik kan zeggen; geloof mij ik zal het waardig trachten te worden. Ik wilde dat ik je leven wat vroo- lijker kon maken. Ove-r een poosje moet gij eens met mij naar Lady Elmslie gaan zij zal heel ver heugd zijn je te zien. Plotseling zweeg hij. Het zou mij zoo'n plezier doen haar van dienst te kunnen zijn maar zij zal wel voor eerst niet ontvangen, zeide Claude. Ik zal het je zeggen. Nu, krijg ik nog wat muziek. Ik heb in tij den niets gehoord. Tot antwoord stond Claude op en ging naar de piano. Zij voelde zich nu zoo met Brandon op haar gemak, dat zij liever voor hem zon* dan alleen. Het genoegen dat hij in haar zang schepte gaf haar moed: en vertrouwen, in, haar talent. Zij had hoewel geen krachtige toch eer. lieve stem. Zij had' daarbij veel gestudeerd en bezat een goed ge hoor. Zij zong daarbij meestal uit 't hoofd en Brandon in een van de- ongemakkelijke stoelen liggend, droomde van het verleden en de toekomst op een zeer ongewone manier voor hem, toen- beiden plot seling opschrikten door de binnen komst van Tracey die met een on- noozele uitdrukking in de oogen op zijn stok leunend' naar het mid den van de kamer trad. Vaderriep Claude. Brandon schoof hem een stoel toe. Neen, zeide Tracey. „Ik blijf niet. Wat een vuur Genoeg voor drie, Brandon, het verwondert mij dal gij daar niet tegen opkomt. A.rh plotseling afbrekend het doel er ook niet toe. Ik moet mor gen vroeg op zijn voor een zeer gewichtige bezigheid. Maak je over mij maar niet bezorgd. Neem mijn arm, mijnheer Tra cey, zeide Brandon, hem ernstig aanziend. Gij ziet er vermoeid uit. Leun maar op mij. Neen Brandon, zeide de oude man met een cynisch lachje, „nog niet. Ik ben nog krachtig genoeg om mij zelf te helpen. Hij keerde zich om en verliet de kamer zonder zijn dochter met een enkel woord; te verwaardigen. Het is dwaas, maar ik ben ver- schrikkelijk geschrikt, zeide Clau de. haar handen ineenklemmend en naar Brandon toekomend. „Mijn vader is dezen drempel nog nooit over geweest. Het was wel een eenigszins verrassende binnenkomst, zeide Brandon. „Zou je niet eens aan Dr. Brett wagen of hij hem een quasi vriendschappelijk bezoek komt. brengen. Je; vader ziet er slecht heel slecht uit.. Het is een neerslach tig thuis voor je en ik zie niet in hoe ik je kan helpen. Ik zou het ook niet weten. Maar als mijn vader even vriende lijk blijft als gisteren en eergiste ren, is het nog wel te dragen. Ik zal beproeven hem over te halen den dokter te laten komen en doe mij plezier en kom zelf ook eens gauw terug. Zeker. Toch kan het wel drie vier dagen duren. Wilt gij mij schrijven. Morgen b. v. Ja. met genoegen. Zij wensohten elkaar goeden nacht en met een eigenaardig on aangenaam gevoel van alleen te worden gelaten, wisselde Claude nog enkele woorden met hem, ter wijl hij zijn jas aantrok en Teb bets wachtte, om de deur te slui ten zoodra hij vertrokken was. Toer riep zij haar trouwe gedien stige om de lichten uit te doer;. Maak je niet bezorgd, kindje. Mijnheer is niet erger dan drie a vier weken geleden. Alleen vind ik het niet goed dat hij vriende lijk is. Wij zullen maar hopen, dat hij de volgende week ongenaak baar is. Tebbets hoopte hartelijk dat haar heer zoo lang zou leven tot dat al les geregeld was. wat volgens haar beduidde dat haar lieve jonge mees teres alles tot den laatsten cent toe var. den ouden man zou erven. In de oogen van Tebbets was haar heer ongeloof elijk rijk. Claude ging naar bed' en droom de heel zonderlinge droomen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2