Cambridge is vastgesteld op Dins- 26 Maart a.s. en zal gehouden ■orden op de St. George Club's links, i Sandwick. Tot heden won Cambridge elf en Ox- ►rd 10 malen, terwijl één wedstrijd slijk werd verklaard. Verleden jaar had Oxford veel suc- >s met een totaal van 69 holes tegen 0. Zeilen. In eene te' Londen gehouden algemee- e vergadering van het „Helgoland- deelde de voorzitter mar Van Ormonde mede, dat de Duit- Keizer weder een cup zou uitlo- voor de „Dover-Helgoland-wed- De datum voor dezen wedstrijd voor jichten van 70 ton en meer, „Theems- redstrijd-maat" volgens de gewone re- lementen, is bepaald op 15 Juni a.s. Rechtszaken. De zaak-Smelt. Het gerechtshof te Amsterdam heeft behoudens wijziging der qua- van het feit, het vonnis be machtigd der rechtbank aldaar, waar- Ij Veltman en Stubbe wegens poging diefstal in een pakhuis aan de en het lossen van re— op den politiebeambte én Stralen, veroordeeld werden tot jevangenisstraffen van 14 en 10 jaren. Het gerechtshof te Amsterdam heeft Dinsdag arrest gewezen in de zaak te len den Utr. jongeman Smelt, we- jens moord op juffrouw Brouwer al- jaar, en Smelt veroordeeld tot gevan- jenisstraf voor den tijd van tien ja~ Letteren en Kunst. Een oud kunstwerk. Men is thans bezig een belangrijk iunstwerk naar hel museum in jonstantinopel te vervoeren. Het B een grafmonument (sarkophaag), lat op een hoogte te Aaibar bij Ko- lia, in Klein-Azië, is ontdekt en in fele opzichten gelijkt op de sar- iophaag van Alexander den Groo- 'e. dJie zich reeds in dat museum ievindft. Het is een marmerblok fan 32.000 kilogram. 3£ meter lang Sn 2 meter hoog. Aan alle zijden pont zij fraai uitgevoerde jacht- en lorlogstooneélen, en aan de breed te kanten voorstellingen van treu rende personen en kindergroepen jnz. Het bijzonder fraai gebeeld houwde dekstuk toont een man en ten vrouw, de eerste met diep smartelijke trekken. De verklaring ran dit gedenkteeken hoopt men bij nader onderzoek te kunnen ge pen. Groote moeite heeft de ver valsing gekost, die langen tijd [Tuchteloos werd beproefd. Einde lijk is het gelukt een geschikten wa gen er voor te vervaardigen, die door 60 sterke ossen naar het sta fion te Konia werd getrokken. Daar mede zijn 30 dagen gemoeid ge- taeest. Faillissementen. Uitgesproken: Breda, 28 Dec. Jan Pieter Maris, win kelier in manufacturen en koloniale waren, wonende te Fijnaart. Rechter commissaris mr. A. P. L. Nelissen. Amsterdam, 18 Jan. J. F. van der Mee, kruidenier aldaar. Rechter-com- inissaris jhr. mr. J. van Doorn: Geëindigd: M. A. Bendien te Almelo, j J. Boomars, werkman, te Amsterdam. Vervolg Stadsnieuws. Schouwburg. Baddoctoren. Het was Dinsdagavond gezellig vol in dm Schouwburgdaaruit bleek die belangstelling voor den jge vierden acteur, d'e heer G. P. T. [Bigot, die dezen avond uitgekozen [had om in Haarlem zijn veertig- Ij arig jubileum te vieren. Opgevoerd werd Bad-Doctoren, [door dien, jubilaris zelve voor deze [gelegenheid1 bewerkt naar eene no velle van dien heer Justus van Mau- rik. Een succes-blijspel is het ge- [wordien, dank zij de groote tooneel- kennis van den heer Bigot. Van het [begin tot het einde is het een en al vroolijkhedd. humorgret. De ju bilaris, die de rol van Van Bom- mel, den oudgast vervulde, was de jspil. Bigot heeft geweten wat hij deed toer» hij zich dit stuk en deze rol jkoos. Al wat hij bezit aan talent, aan dat onwederstaanbare komi sche dat wij altijd in hem bewon- jderden, treedt hier op den voor grond. Zijne verschijning, zijn aar dige wijze van doen prikkelt het publiek en doet het lachen, lachen, {lachen op eene ongeëvenaarde I wijze. Dit lachen, aanhoudend1 en lang durig, vooral hartelijk mogen den jubilaris voldoening geven en hem jverzekeren dat het Haarlemsche publiek, al geeft het geen kransen jen bloemen bij jubilea, zijn kun stenaars toch op prijs stelt. Voor bet Spoorwegpersoneel. Voor het personeel der C. W. van de H. IJ. S. M. spraken Dinsdagavond de [heeren Oudegeest van Utrecht en Tak van Amsterdam. De heer Reinalda, de voorzitter der afd. Haarlem van de Ned. Ver. van [Spoor- en Tramwegpersoneel, opende de vergadering met een kort woord. In dit openingswoord deelde de voorzitter mede dat het muziekkorps „de Harmo nie" van de C. W. was uitgenoodigd tot medewerking, doch gemoedsbezwa ren hadden doen weigeren. Dit werd door den voorzitter ten zeerste be treurd. Het eerst kreeg de heer Tak het woord ter behandeling van de vraag of de Staats-exploitatie van de spoor wegen al dan niet voordeeliger zou zijn voor het aan de maatschappij werkend personeel. Thans hebben door contracten twee maatschappijen de macht in handen. Hoe machtig ze ech ter zijn, ze zijn geworden zeer scherpe concurrenten en de contracten zijn voor den Staat, die veel beter voor waarden had kunnen bedingen, en voor het publiek, dat op allerlei ma nieren het ongerief ondervindt, scha delijk. Ook het personeel van de spoorwegen heeft bij die overeenkomsten niet dat bereikt, wat bereikt had kunnen wor den. Het bedrag der loonen b.v. de verantwoordelijkheid in aanmerking genomen, is lang niet voldoende. We hebben nu den toestand dat bei de maatschappijen trachten elkaar dood te concurreeren, en om toch nog winst te kunnen maken, per sé bezui nigen moeten. Op d'e vrachtprijzen gaat het niet, want een tarievenstrijd zou de ondergang van heiden zijn. We zien trouwens ook, dat ten gevolge van die concurrentie het gansche vervoer hot karakter van verspilling aanneemt. Van deze kant komt dus op beide maatschappijen een zekere druk. Van een andere zijde evenzeer. De maat schappijen moeten uit den aard der zaak winst maken. Ze moeten dividen den uitkeeren en hooge salarissen aan de bestuurders, dus ook op deze wijze finantieele druk. Wanneer men nu gaat nakijken hoe de bedrijfskosten te verminderen zijn, komt men tot het besluit dat de arbeid van de menschen, die voor die groote vervoermiddelen werken niet meer moe ten kosten dan het hoog noodige. En in deze beschouwingen, zei de heer Tak, ligt wel de hoofdoorzaak, waar om de loonen laag en de werktijden groot zijn. Het eerste artikel van het reglement treft al. De werktijd wordt geregeld overeenkomstig de behoefte, en dit zal wel zijn overeenkomstig de behoefte van het bedrijf, niet ten behoeve der arbeiders. Ook andere artikelen van het reglement werden aan critiek on derworpen. Waar zóó nu d bestaande toestand is, vragen wij ons af, wat die zal ziïn, als de Staat gaat naasten. Men kan er wel zeker van zijn, en andere takken, die door den Staat wor den beheerd, leeren het ook, dat voor de lagere ambtenaren de zuinigheid zou worden betracht, maar men zit er dan toch niet onder dien druk, als wanneer het doel is: winst te behalen. Er is nog iets. Al naar mate de denk beelden over de plicht van den Staat ontwikkelen, zooals tegenwoordig on der den drang der arbeidersbeweging, zouden flinke vakvereenigingen, die een deugdelijken invloed op de wetge ving kunnen uitoefenen ook hier ef fect kunnen hebben. Dus op den Staat zouden de arbei ders veel grooter invloed kunnen uit oefenen dan op particuliere maatschap pijen. De praktijk bv. in Engeland, bewijst dit, waar steeds de Staat als werkgeefster vóórgaat en in Zwitser land o. a. eveneens. Sprekers conclusie luidde dus dat- de Staat beter dan de particulier in de gelegenheid zal zijn betere loonen te betalen, en op den Staat gemakke lijker invloed zal zijn uit te oefenen. De naasting komt spoedig, dat is 's heeren Tak's vaste overtuiging en de arbeiders kunnen haar bevorderen en verhaasten, doch dan moeten tegelij kertijd de arbeiders zich krachtig aan eensluiten, want al worden de kansen dan beter, de betere levensvoorwaar den zullen zeer zeker bevochten moe ten worden. De lieer Oudegeest noemde het een genot, te zien dat voor de arbeiders in de laatste twintig, dertig jaar een woord van hoop op hetere tijden en ge loof in betere toekomst kan worden gesproken. Deze spreker legde den nadruk op de groote macht, die de maatschappij heeft op arbeiders, waar zij er duizen den in haar dienst heeft. De heer Oudegeest keurde af de groo te verbrokkeling in kleine vereenigin- getjes onder het spoor- en tramweg personeel, waartegenover hij als groo te noodzakelijkheid stelde het vereeni gen in één groote organisatie. Spreker oefende, ten bewijze dat die krachtige organisatie noodig is, scher pe kritiek op de behandeling, die de werklieden bij de Hollandsche Spooi ondervinden. De ambtenaren ontvangen een vrij goed loon, zei de heer Oudegeest, die komen met het meer gegoede publiek in aanraking, de werklieden niet. die verdienen hier 16 1/4 ct. per uur ge middeld. Ook op de pensioenregeling oefende spreker critiek. Ook deze spreker wees op het nut van Staats-exploitatie van groote on dernemingen. Niet alleen het knijpen op het loon en het afjakkeren, maar ook zelfs onder den schijn van liefda digheid, bij pensioen- en ondersteu ningsfondsen, besteelt men den arbei der. En het is daarom en ook om de ontzettend lange diensttijden van trein en stationspersoneel tegen te gaan, dat de arbeiders zich krachtig moeten ver eenigen. Het is een misdaad om die misstanden langer te bestendigen. Aan de aanwezigen was een circu laire uitgereikt, waarop de volgende elschen stonden: a. Het verkrijgen van 14 dagen ver lof zonder verlies van loon; b. Minimum loon van 20 cent per uur c. Het instellen van arbeidsraden en scheidsgerecht; d. Na 2 jaar werkzaam te zijn ge weest aanstellen in vasten dienst e. Uitkeering van het volle dagloon bij ziekte f. Het daarstellen van wascli- en schaftlokalen. Welke door den heer Oudegeest wer den besproken en als zeer billijk en gemakkelijk in -te» willigen geken schetst, en waarbij hij nog gaarne zou geplaatst zien onderlinge coöperatie. Vooral moeten de arbeiders zorgen krachtig te staan vóórdat de naasting een feit is, want anders komen de ar beiders bekaaid uit. Nu is het nog tijd, Ook in de politieke vereeniging moeten de toekomstige rijks-ambtenaren en beambten zich vereenigen. Beide sprekers werden luide toege juicht. In eene water- en vuurnering Ge dempte Voldersgracht 11 ontstond hedenmorgen een begin van een schoorsteenbrandje door aanlading van roet. Spuit 10 en 10a, en de slangenwagen rukten uit, doch be hoefden geen dienst te doen, ook de staf der Brandweer was aan wezig. Een somwijlen aan verstandsver bijstering lijdende 17-jarige jongen werd wegens het verstoren der openbare orde (vechten en twist- zoefcen) aan het politiebureau ge bracht. Op verzoek dei vereeniging van Mineraalwaterfabrikanten is Dins dagavond door de Politie beslag ge legd op eene groote hoeveelheid flesschen, d'ie ter verzending naar Amsterdam was ingescheept. De betrokken opkooper hier ter stede is in verhoor genomen. Tot bibliothecaris van de afd. Haarlem en Omstreken van de Maats, tot bevordering der genees kunde is gekozen de heer P. W. Peereboom, arts alhier. De heer C. E. van Bilderbeek is benoemd tot chef de bureau bij de Roll. Spoor te Nijmegen. Gevonden Voorwerpen Een wollen heeren-handschoen. Een hamer. Een gummi-wielband van een kinderwagen. Een brood kaart. Een bruinachtig dames-man teltje. Kantongerecht. Pieter Visser, een vletter man te IJmuiden was gedurende eenigen tijd zonder werk, en daar hij niet mocht, stelen, en toch aan den kost moest komen, was bekl., zoo be weerde hij op 30 Dec. 1.1. naar hel jachtveld van Jhr. Mr. Boreel van Hogelanden gegaan, om te zien of er niet eenig wild was te snap pen. Dit is evengoed stelen, merk te, de Kantonrechter op en de amb tenaar van het O. M. vorderde voor deze overtreding 3.boete of 4 dagen hechtenis benevens ver beurdverklaring van het in beslag genomen éénloopsgeweer. J. J. Fictoor, G. W. Kokkelko ren, H. Stats en P. Sprokkelen- bure- hadden in den nacht van 23 op 24 December op de Leidsche Vaart loopen schreeuwen en tieren waardoor de nachtrust van anderen werd verstoord. Deswege werd te gen elk hunner 2 boete of 3 dagen hechtenis gevorderd. H. Vork en H. v. d. Moolen had den zich op 25 Dec. 1.1. aangesteld als beschonken personen en de voorbijgangers bemoeilijkt. Voor dit feit zullen zij nu ieder 5. boete hebben te betalen te vervan gen door 3 dagen hechtenis. Twee ondeugende jongens, zeke re J. van Es en J. W. Verzeilberg hadden op 26 December 1.1. zich schuldig gemaakt aan straatschen derij door in de Dubbelebuurt uit baldadigheid met steen,en te wer pen tegen een zinken afvoerbuis der houtzagerij van den heer Th. Peltenburg. Bekl. van Es had daar enboven de lafhartigheid om een 79-jarigen man een slag op den hoed toe te brengen. Tegen elk hun ner werd 1 boete of :l dag wegens straatschenderij gevorderdtegen van Es bovendien nog 2 of 2 da ger, voor het laatstgenoemde feit. Tegen P. Offenberg te Wijk aan Zee. d'ie op 25 Dec. 1.1. wildstrik ken had gesteld op het jachtterrein van Jhr. Boreel van Hogelanden. werd 2 maal 2 of 2 maal 2 dagen hechtenis geëischt. R. K. Volksbond. Van de vergadering der afd. Haar lem van den R. K. Volksbond op 21 Januari 1901 in de groote zaal van „St. Bavo" alhier gehouden, zendt men ons het volgende verslag. De heer Brjoekhuyzen opende de vergadering en deelt mede, dat de heer Van de Kamp de gerezen moeilijkhe den in het bestuur van den Bond in haren geheelen oorsprong zou uiteen zetten, terwijl verder de geheele lei ding dezer vergadering in handen van den heer Van de Kamp werd gesteld. De heer Van de Kamp nu het woord nemende, zegde dat de heer v. d. Vaart wat later zou komen en dat de heer Van Dam afwedig was zonder voor kennis. Met klem doet spreker uitko men, dat hij volgens de ,,N. Haarl. Crt." zou trachten de zaak goed uiteen te zetten. Als men eene zaak goed uiteen wil zetten moet men alles duidelijk kenbaar maken, gaat spreker voort; welnu, ik zal alles naar waar heid mededeelen en begin daarom met mijne candidaatstelling voor het be stuurslidmaatschap. Om een goed in-' zicht in deze te hebben zullen de be stuursvergaderingen, welke iu verband met mijne aanstelling en sanctionnee- ring als bestuurslid plaats hadden, moeten worden doorloopen. De heer v. d. Kamp doet dit correct, duidelijk en volledig, wat de aanwezige bestuurs leden ten volle erkenden. Spreker doet uitkomen, hoe hij, vóór zijne benoe ming te aanvaarden, alle mogelijke hinderpalen, uit den aard van zijne verschillende betrekkingen voortko mende, heeft aangewezen; verder, hoe zeer men met zijn mandaat in den Bond was ingenomen, hoe zijn presi dium van de Neutrale Kiesvereeniging in niemands oog, ook niet in dat van den geestelijken adviseur, eenig be letsel was en hoe hij dan ook op de meest ernstige en hartelijke wijze als bestuurslid werd geïnstalleerd. Kort daarop ontving spreker van den eerw. heer Wierdels een brief, waarin ZEw. op zijne stappen wenschte terug te keeren, want o.a. zo\i uit advertentiën van de „Kath. Kiesvereeniging" en van „Burgerplicht" het bestuurslid maatschap van laatstgenoemde Ver eeniging met dat van den R. K. Volks hond onvereenigbaar zijn. De lieer v. d. Kamp deed uitkomen, dat die advertentiën ncoit bestaan hadden en schetste verder hoe hij in den persoon van v. Dam iemand heeft aangetroffen in deze quaestie, die hij onvertrouwbaar moest betitelen. Op 6 Dec. jl. nam de geestelijke adviseur zijn ontslag, maar op eene wijze, die de heer v. d. Kamp door woord en beweging wist aan te duiden als ge heel in strijd met elke ernstige opvat ting van eene ernstige zaak, als toch zeker wel het geestelijk adviseurschap van den R. K. Volksbond mag worden genoemd. De heeren Broekhuyzen en Van Dam op hunne audiëntie bij mgr. den bisschop in deze zaak (want het gekozen comité werd niet bij mg. tos gelaten) hebben daar voorzeker niet het licht ontstoken, dat noodig was, getuige de heer Broekhuyzen, die het nieVkon ontkennen, het hard te heb ben gevonden wat mgr. hem mededeel de, nl. den president en den secretaris te hebben ontboden, omdat de eerste een vriend was van den adviseur en de secretaris niet. Daarna deelde de heer v. d. Kamp me de het verloop van een gecombineerde vergadering van 20 December jl. van het hoofd- en het centraal-bestuur, waarin de heer v. Dam de zaak uiteen zette, welke uiteenzetting telkens af gebroken werd door de aanwezi gen, die het niet eens waren met den heer v. Dam. De heer v. d. Kamp legde op zijn beurt de zaak uit, daarbij ver schillende brieven en reglementen overleggende. De heer De Loor zegde aan de duidelijke en juiste uiteenzet ting niets te kunnen toevoegen; de heer v. Dijk verklaarde dat het door den heer v. Dam gegeven verslag in allen deele onjuist is; de heer v. d. Vaart, deze kwestie van ganscher harte betreurende, noemde het verslag van den heer v. d. Kamp de zuivere en volle waarheid. De heer Passtoors verklaarde dat het centraal-bestuur voldoende was inge licht om later te beslissen en stelde voor om de besprekingen te sluiten, hetgeen geschiedde. Daarna las de heer v. d. Kamp twee brieven voor van het centraal-bestuur, welker inhoud lijnrecht met elkaar in strijd is: in den eersten wordt het goed, zelfs wenschelijk geoordeeld, dat een bestuurslid van den Bond zitting heeft in een neutrale vereeniging, in den tweeden wordt dit als onvereenigbaar met de belangen van den Volksbond voorgesteld. Met applaus werd deze inconsequentie begroet. De heer Spook merkte op, dat v. d. Kamp geen bestuurslid kon zijn. om dat hij nog geen 13 weken lid was van den Bond, waarop de hper v. d. Kamp terecht opmerkte, dat 'deze fout, als 't er eene kon genoemd worden, dan toch door den geestelijken adviseur was goedgekeurd. De heer Willemse vroeg omtrent het uitgangspunt van den heer Wesseling in zake Staatspensionneering inlichtin gen, waarop de heer v. d. Kamp kort verklaarde dat -de heer Wesseling in deze is: rnensch in den volsten zin van het woord. Verder werd de heer Wil lemse aan de kaak gesteld met zijne vraag welke beleedigende uitdrukkin gen er zooal in de bestuursvergaderin gen waren gebezigd. De heer v. d. Kamp merkte hem hierbij op, dat hij uit eerbied voor den R. K. Volksbond slechts had gezegd, dat er uitdrukkin gen waren gebezigd, die niet herhaald behoefden te worden; de schande van sommige bestuursleden in hunne hou ding en spreken behoefde niet verder te worden publiek gemaakt, maar het scheen dat de heer Willemse in zoo iets pleizier had. (Applaus.) De heer Hetem vroeg nog of de can didaatstelling wettig was, wat beves tigend werd beantwoord van de be stuurstafel 1) Over het reglement ge sproken, verklaarde de heer v. d. Kamp dat wij gerust kunnen constateeren: „Wij hebben geen reglement!" De heer v. Looy vroeg of de heer v. d. Kamp wist, dat de leden van den Bond ook leden zijn van de R. K. Kiesvereeni ging. Antw.: Niemand is lid van de Kath. Kiesvereeniging of hij moet be talen, m. a. w. de Bond is lid, doch de leden moeten 10 ets. extra betalen, voor het diploma; zonder diploma ver krijgt men geen toegang tot de verga deringen. De heer Spook las art. 3 voor van het reglement, en wilde het doen voor komen, dat de heer v. d. Kamp niet tot bestuurslid op grond van dit art. had kunnen benoemd worden. Wat het terughouden van officieele stukken betreft, zegde de heer v. d. Kamp dat, zoodra deze zaak is afge handeld, al de bescheiden ter beschik king zullen worden gesteld, maar niet eer; de ondervinding heeft hem daar omtrent genoeg geleerWat aangaat de houding van het bestuur, dit heeft zich in geen enkel opzicht tegen mgr. den bisschop gekant. Als bewijs, dat de „Nieuwe Haar lemsche Courant" niet is voor de Ka tholieken wat zij zich zoo gaarne zou genoemd willen zien, haalt de heer v. d. Kamp „Het Volk" voor den dag, in welk blad aan het slot van een artikel over de jongste rumoerige vergadering van den Volkshond gezegd wordt, dat men wel weer te diep in 't glas zou hebben gekeken, wat zoo'n wonder niet behoefde genoemd te worden. Waarom komt de ,,N. H. Crt." niet op tegen zulk eene lastertaal? Ten slotte nam de heer Van de Kamp het woord om rekenschap te geven voor zichzelf, dus niet voor zijne medebe stuursleden. In welgemeende bewoor dingen waarschuwde spreker, dat men zich toch zou wachten voor de ophit sende taal van zoogenaamde volkslei ders; ja zelfs de heer Passtoors had zich in de vorige vergadering in niet geringe mate aan het voeren van der gelijke taal schuldig gemaakt, wat de heer Van de Kamp bewees, getuige het applaus der vergadering. Spreker be sloot zijne rede met er op te wijzen, hoe eene leuze, zoo dikwijls aange haald, niet langer mocht misbruikt worden, maar in woorden en daden moest spreken: „Voor God en Kerk, Vorstin en Land!" Langdurig applaus beloonde den heer Van de Kamp aan het einde van deze druk bezochte gewichtige verga dering voor zijn verweer, waarbij hij heeft getoond op de meest eerbiedwaar dige wijze personen en zaken, die eer bied vereischen, in hunne waardigheid te weten te eeren. Namens het aftredende Bestuur. T. H. BROEKHUIJZEN, le Secretaris. 1) Beleefd maar dringend worden dc redactiën der verschillende bladen, die eertijds verschillende berichten van den Ned. R.-Katholieken Volksbond op namen, verzocht dit verslag te willen overnemen. Vervolg' Nieuwstijdingen. Men seint 0119 uit den Haag: De afkondiging der naturalisatie van Prins Hendrik wordt spoedig ver wacht. H. M. de Koningin zond een tele gram van deelneming aan den Prins van Wales. Op het register der condo leance aan de Engelsclie Ambassade wordt druk geteekend. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Lawoe, van Rotter dam naar Java, vertrok 21 Jan. van Perim. Het stoomschip Oengaran, van Java naar Rotterdam, vertrok 22 Jan. van Port Said. Het stoomschip Salak arriveerde 22 Jan. van, Rotterdam te Batavia. Het. stoomschip Koningin Regentes, van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 22 Jan. te Aden. Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 22 Jan. Kaap Roca. Het stoomschip Sumatra, van Am- sterda mnaar Batavia, passeerde 21 Jan. Perim. Het stoomschip Jeane, (K. W. I. M.i, arriveerde 21 Jan. van West-In die te New-York. Het stoomschip Myrmidon, van Am sterdam naai' Batavia, passeerde 20 Jan. Prawlepoint. Het stoomschip Storfond, Holland Amerika-Lijn, van Newport News naar Amsterdam, passeerde 22 Jan. des vm. 10 uur 20 min., Prawlepoint. Familieberichten. Getrouwd 22 Jan. J. G. H. Peek met A. W. M. Bakker. Scheveningen. Bevallen 17 Dec. C. M. van dei- Plaats—van Iserloo, d. Bandoeng. 21 Jan. P. C. HouboltVeldhuyzen van Zanten, d. Zevenhoven. H. C. C. Es- tourgieFischer z. Arnst. H. van Son— Citroen d. Deventer. 22. A. van der Veenvan Gelder z. Amst. Overleden 19 Jan. Wed. T. Troste— Brunger, 83 j. Amst. Wed. J. A. Boom— Ravenswaay 90 j. Meppel. C. Boon 52 j. Hoorn. J. Faber jm. 20 j. Nijmegen. A. M. G. Cock jd. Leiden. II. van Droo- ge 83 j. Voorburg; A. E. VliegerKot ter 61 j. Amst. 20. B. M. PassetDuy- vene 72 j. Amst. A. J. Keiber jd. 75 j. Hoorn. Wed. E. H. P. Walkevan der Linde 75 j. Amst. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 24 Jan. 1900. des namid dags van 2 tot- 3 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga J. S. Bach. 2. Largo H&ndel. 3. Fantasie (F-moll) M. Brosig. 4. AndanteNiels W. Gade. 5. Aria uit EliasMendelssohn. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd23 Jan. L. Mun sterman en C. E. Kottman. J. J. Ilikkexs en A. v. d. Pol. H. J. ten Hoope en N. Weesenclonk. J. Joon en K. v. Dijk. J. v. d. Poel en E. Hoogduin. B. Meeuwisse en G. Westra. Getrouwd: 23 Jan. H. J. Kater en G. Moerbeek. F. A. v. Zijp en A. v. d. Haak. Bevallen 22 Jan. G. van der BijlVis. z. Overleden21 Jan. J. A. M. Geis- clerfer, 8 m. Tulpenstraat. 22. E. J Kroese. 4 m. d. Oranjeboom.str. 365e Staatsloterij. Woensdag 23 Januari 1901. 5e kl. 6e lijst. No. 5209 f 1000. No. 4971, 12263, 14053 f 400. No. 406, 1644, 7802, 9937, 13367, 14333, f 200. No. 256. 947, 3845, 4356, 6318, 8403, 9440, 10105, 10195, 11022. 13731, 15318, 18139. 17926. 18714 f 100. PRIJZEN 2 3042 5796 8790 11885 14717 18148 159 3121 5925 8845 11945 14720 1*187 180 3167 6055 8908 11969 14721 18281 253 3207 6073 8952 12106 14754 18283 258 3352 6093 9046 12112 14911 18371 351 3361 6229 9090 12206 14946 18501 415 3509 6268 9091 12211 14997 18648 460 3545 6316 9099 12264 15204 18650 510 3578 6435 9333 12319 15837 19040 527 3591 6549 9339 12403 15563 19091 688 3837 7006 9419 12582 15710 19152 731 3854 7236 9686 12732 15737 19190 789 3980 7317 9760 12733 15794 19208 800 3991 7333 9781 12748 15817 19233 829 4038 7349 9783 12807 15850 19262 831 4054 7478 10057 12916 15900 19338 904 4128 7495 10131 12927 15925 19435 1101 4251 7514 10207 13025 15994 19583 1157 4486 7549 10213 13059 16026 19G11 1444 4492 7601 10243 13090 16191 19735 1478 4509 7766 10276 13262 161% 19890 1549 4515 7810 10329 13318 16320 20170 1559 4700 7822 10334 13467 16413 '20243 1600 4804 7891 1047G 1348G 16593 20246 1800 4852 8012 10485 13617 16718 20252 185G 4922 8032 10498 13900 16812 20281 1870 4938 8033 10548 13951 16857 20454 1975 5040 8121 10609 13964 16921 20516 2133 5259 8139 10673 13977 17007 20593 2186 5264 8177 10735 14075 17217 20594 2470 5280 8283 10796 14239 17245 20673 2580 5398 8318 10820 14316 17370 20676 2633 5501 8380 10902 14399 17564 20723 2731 5538 8699 10976 14403 177U6 20779 2766 5546 8732 11347 14581 17797 20820 2876 5611 8772 11620 14702 17941 20846 2945 5738 877G 11749 14706 18058 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 28 3147 6508 9362124361574918599 58 3191 6522 940212454 1576518607 64 3267 6528 942712472 1576818613 112 3271 6540 9456124971588018651 123 33016585 9494125121588918663 154 3318 6618 9519125521589618700 176 3335 6642 952512557 i 596218763 214 3356 6682 960612597 1606818776 223 3393 6687 9617 126001605918802 237 34116696 9644 12653 16060 18824 290 3486 6773 9656127891607318868 303 3491 6806 975513015 1607918873 364 3519 6808 9759 13029 16087 18893 388 3538 6843 9769 13096 1610818907 4503577 6883 9829131441611618914 45136171937 985213145 1612018943 485 3697 6941 9892131541614818969 499 3742 70ü9 991513169 1631618986 516 3767 7018 997013177 1633618992 524 3770 7021 9985132021635618998 561 3771 7029 10091132231637919054 620 37907068 10103132281640219077 6393828713210127 13237 16449 19101 645 391172431013313244 1647U19157 679 3948 7246101641329216-182 19162 699 4031 7313 10238133151051819214 7644060732110246133331667519275 805 4096 738610249133461661619388 823 41117428 J 0270 133ö91663119411 826 4179 745310340134901664519451 847 4246 7527 1037913522 1665019460 862 4262 7529104251356416662 19471 907 4274 7534 104661358216711 19483 915 4333 753710497 1361616714 19500 931 4351 76351056513638 1671519552 967 43927651 10571 13649 16748 19550 1015 4407 7667 10596136601676019570 10354424766916597 1377416795 19585 105444257706 106*7 13812168"219595 1064 4564 771110712138191682319614 115345837735107341384216859 19711 1173 4586 7779107601389816860 19724 11834621 780410781 13916 168S2 19727 119246467813 108121395416887 19748 1202 4660 78331088 14013 16891 19775 1208 4687 78631084814025 6894 19800 1241469479341086514054 16923 19837 1273 4708 7977 10867 1408916961 19869 132847137991109131412216969 19902 1337 482180241094414137 16992 19969 140148628049 109481415517014 19989 1476 4880 8107109901430917» '29 '20048 1487 48918112110151430917064 20068 1552 4900 8116110201439817U74 20093 1567 4944 8138110351440417093 20133 159049608161 1111414444 17142 20138 161249898167111551446617187 2H195 1625 5092 81761116214554 17208 20267 1649512 '8197 1119514558 17253 20264 1739 5135 82641121614607 17304 20293 1743 5,79 82701123614621 17342 '20299 1807 5214 88321126514667 17394 0333 1812 5257 837311321 H675 17407 20377 1859 6287 841113231468517415 20391 1954 5.3318475 113671481117453 20405 1966 5358 8478 1138014827 17504 20412 1977 53728652 113831483617617 20455 1995 54528680 11386 14860 17572 '20514 1998 5459869c 1139114870 17 87 20519 2053 5504 8607 11411 14S8917648 20540 2057 5532 8637 1144314901 17697 20634 207055458648114621495817737 20735 209455518650 114691497217742 20740 2! 26 5579 8668 11540150S817894 20754 2135 5606 8634 11617 1514417925 '20782 2137 5661 8746 1170915151179<9 20788 228856568815 11745 15161 1799020791 2298 5658 8842 1177015162 18<>39 20914 2320 5717 8899119i8 1520218056 20959 '2408 5750 891411929 15252 18092 20996 2414 5866 89 1 11986 15267 18111 24415920 8979 11989 15278 18 29 25195943904212041 15297 18158 253279559077 12052 1532218194 26015975 9079 1206515325 18230 '2616 6^05 9093 120931536318 '36 2617 60789094 121681537918238 2725 6082 9103 12197 1540918267 273061669186 12227 1547318289 2753 6*256 92«0 122321551218308 278062939232 12241 15567 18309 2787 6320 9235 122761557518318 2874 6403 9262122851566018376 30286412926412291 1566418402 3081641992721'2'297 15669 18467 3125 6426 9334123291572318487 3135 6497 9342 12416157341S577

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3