1 P L ENGELENBERG, Barteljorisslraat 23, van dc gebouwde eigendommen in het district Haarlem ten Raadhuize dezer gemeente zitting houden, ten einde aan. hen. die dit mochten ver langen inlichtingen te verschaffen, wegens de schatting hunner eigen dommen. Beverwijk. De anti-revolutionairen in dit district zullen, naar de ,,N. R. Ct." meldt, can- didaat stellen voor het lidmaatschap der Tweede Kamer den heer Vermeulen te IJmuiden. Binnenland. Huwelijk der Koningin. De schriftelijke aangifte van het aanstaande huwelijk van Hertog Hen drik van Mecklenburg en Hare Majes teit de Koningin zal Vrijdag aanstaan de des voormiddags te elf uur op last van den minister van justitie door Mr. A. D. W. de Vries, referendaris aan diens departement, aan den ambtenaar van den burgerlijken stand worden overhandigd. Hare Majesteit de Koningin zal 4 Fe bruari ontvangen de deputatiën uit Den Haag en uit de provincie Zuid- Holland. die geschenken of huldeblij- blijken wenschen aan te bieden. Dien zelfden dag aan de commis sie uit Amsterdam gelegenheid worden gegeven tot het aanbieden van de gou den koets. De plechtigheid der voltrekking van het burgerlijk huwelijk zal Donderdag 7 Februari des vooi-middags 11 1/2 uur in de Witte Zaal van het Koninklijk Paleis in het Noordeinde plaats heb ben, in tegenwoordigheid van de vor stelijke gasten. Het echtpaar begeeft zich tegen 12 uur naar de Groote Kerk met een stoet, waarvan de vorstelijke personen in rijtuigen deel uitmaken en die geopend en gesloten wox-dt door cavalerie en bereden artillerie. De re geling van den dienst en de aanwijzing van de plaatsen aan de genoodigden op 7 Februari in de Groote Kerk is op gedragen aan baron Van Wassenaar van Rosande, kamerheer in buitenge wonen dienst, bijgestaan door een aide-ceremoniemeester. Hofrouw. De opper-ceremoniemeester maakt bekend, dat het Hof, ingevolge de be velen van Hare Majesteit de Koning in, met ingang van 24 Januari 1901, den rouw zal aannemen wegens bet overlijden van Hare Majesteit van Groot-Brittannië en Ierland, voor den tijd van vier weken, en wel: twee weken middelbaren rouw, en twee weken lichten rouw; met dien verstande echter, dat de rouw van af 2 Februari tot 8 Februari niet zal worden gedragen. (St.-Ct.) Aan ieder van de vreemde vorsten, die bij de huwelijksfeesten te 's-Gra- venhage komen, zal vanwege II. M. een adjudant of officier worden toe gevoegd. Drie kolonels van het garnizoen te 't-Gravehhage zijn bestemd om bij dc depntaliën van buitenlandsche leger corpsen, waarover H. M. de Koningin het eerebevel voert, te worden geatta cheerd. In het défilé voor H. M. de Koningin, uitgaande van het comité voor volks- hulde, zal bet Zeebad Scbeveningen verschijnen met de reddingsboot, be mand met badlieden en omringd door personeel der controleurs. De dood van Koningin Victoria. Hare Majesteit de Koningin, die reeds voor dm dood van koningin Victoria ten huize van den heer Le- veson Gower, tijdelijk zaakgelastigde van Engeland, door haren ordonnan- ce-officier luitenant Loudon belang stellend inlichtingen had doen in winnen omtrent den toestand van de Britsche Vorstin, heeft Dinsdagavond, kort nadat de heer Leveson Gower aan H. M. van den dood van zijne Souve- reine had kennis gegeven, een harer ordonnance-officieren opgedragen den zaakgelastigde Harer Majesteits deel neming te betuigen met het sterfgeval, dat het Engelsche volk in rouw dom pelt. Woensdagochtend heeft H. M. de Koningin-Moeder den intendant van Haar Huis, Jhr. De Ranitz, eenzelfde opdracht gegeven bij den zaakgelas tigde. In de laaitste dagen zijn ten huize van laatstgenoemde door het corps diplomatique veel bewijzen van belangstelling en sympathie gegeven. Zoo heeft de Duitsche gezant bij ons hof, graaf De Pourtales, toen het be kend was geworden dat keizer Wilhelm aan het sterfbed van zijn grootmoeder was geroepen, dadelijk een bezoek afgelegd om naar den toestand der Koningin te informeeren. Ook de Fran- sche gezant, de heer Bayfin de Mon- bel, heeft vóór den dood een belong- stellingsbezoek en na het bekend wor den van het overlijden met den secretaris der legatie, een rouwbezoek gebracht, evenals de secretaris der Russische legatie en de gezanten van Zweden en Noorwegen, Italië en de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Deze laatste heeft verzekerd dat het geheele Amerikaansche volk deelneemt in den rouw van het Engelsche. Nadat Zondag de minister van bui tenlandsche zaken, de heer De Beau fort, en mevrouw De Beaufort bij den heer Leveson Gower een visite hadden afgelegd, is Woensdagochtend de Mi nister een condoleance-bezoek komen brengen. Dinsdag vervoegde zich de heer Loudon, chef van het kabinet des ministers, bij den zaakgelastigde. Bij de jongste godsdienstoefening in de Engelsche kerk te 's Gravenhage heeft de predikant. Dr. Ratford, her innerd aan den ernstigen toestand van koningin Victoria, over wier Huis buitendien een donkere schaduw wordt geworpen door de ziekte van haar zoo geïiefde dochter, keizerin Friedrich van Duitschland. De voorganger uitte de beste wenschen voor het herstel. Bij den aanvang van den dienst zongen de aanwezigen het Engelsche volks lied. Op den dag der begrafenis van Hare Majesteit, die echter nog niet bepaald is, zal een rouwdienst in de Engelsche kerk worden gehouden. De Engelsche gezant, sir Howard, wordt tegen het einde' dezer week in de residentie terug verwacht. Van de woningen der vreemde gezan ten bij ons Hof zijn de vlaggen van hunne landen halfstok geheschen ten teeken van rouw over den dood van Engeland's Koningin. Pest. De ministers van binnenlandsche za ken en van financiën brengen in de St.-Ct. (no. 19) ter algemeene kennis, dat, met ingang van 24 dezer, de in- en doorvoer van lompen, gebruikte ldec- dingstukken en ongewasschen lijf- en beddegoed uit Huil (Engeland) verbo den is. Bagages, door reizigers medege bracht, zijn onder dit verbod begre pen; voor zoover betreft ongewasschen lijf- en beddegoed. Voorts is het verbod niet toepasse lijk I. wat den in- of den doorvoer be treft: op goederen, die wel van Huil (Engeland) zijn aangevoerd, maar waarvan voldoende blijkt, dat zij van elders afkomstig zijn en die zoodanig zijn vervoerd en verpakt, dat. zij niet in aanraking kunnen geweest zijn met besmette voorwerpen; II. wat den doorvoer betreft: op goe deren, die zoodanig zijn verpakt, dat zij onderweg geenerlei bewerking of behandeling kunnen ondergaan. Pest te Singapore. Volgens een bij de directie der Ko ninklijke Paketvaart-Maatschappij, te Amsterdam, ontvangen telegram uit Batavia, is Singapore besmet verklaard wegens builenpest. Alle lijnen der Maatschappij op Singapore zijn ver legd naar Penang. Te Lisse is Dinsdagnamiddag de werkman P. Weijers, in dienst bij de firma Zegers Co. op droevige wijze om het leven gekomen. Terwijl hij met nog twee werklieden bezig was Boom stammen door middel van buskruit te laten springen, sloeg bij de ontplof fing een stuk hout met zoo'n kracht te gen zijn hoofd, dat hij met gespleten schedel neerstortte en bijna onmiddel lijk daarop overleed. Het comité tot uitzending van ver pleegsters naar de vrouwen- en kin derkampen in Zuid-Afrika heeft tot dusverre in bet geheel ontvangen 1559.92J, fres. 20 en twee zendingen kleedingstukken. Den vierden Februari zal H. M. de Koningin ten paleize ontvangen de Haagsehe deputatiën en die uit de pro vincie Zuid-Holland, die geschenken of huldeblijken wenschen aan te bic den. zoomede de commissie uit Am sterdam, die de gouden koets zal aan bieden. Academische examens. AMSTERDAM. Met gunstig gevolg is het candidaats-examen in de Nederl. letteren afgelegd door den heer J. Gunnink. Leiden. Geslaagd voor het candi daats-examen in de godgeleerdheid 2e gedeelte, de heer W. Hamilton of Sil- verton Hill en voor het aanvullingsexa men bedoeld bij art. 86 der wet op het hooger onderwijs, de heer J. C, van Kempen. Groningen. De heer G. Vrind slaag de voor het candidaats-examen in de klassieke letteren. Vreemde paardenkoopers liepen dezer dagen de hoeven tusschen Haarlem en Halfweg, in den Haarlemmermeer- polder af, voorgevende Kaapsche Boe ren te zijn, die paarden noodig hebben voor het boerenbedrijf. De gekochte dieren moesten den 28en dezer ingele verd en ingescheept worden voor Zuid Afrika. Sommigen, vermoedelijk niet ten onrechte achterdochtig, ?agen in deze, opkoopers Engelschén voor re monte in Zuid-Afrika paarde i koo- pende. Men zij dus voorzichtig! Op schaatsen is een 40 jarige ver pleegde uit het krankzimngm-gesticht te Medemblik gevlucht. Een handig koopman te Doetirhem kondigt een opruiming van meubelen „uit de vorige eeuw" *an! Straffen op school. Door de afd. Amsterdam van den Bond van Nederl. Onderw. en nog een vijftal onderwijzersvereenigingen was Woensdag-avond eene vergadering belegd, waarvoor als sprekers waren aangekondigd de heeren dr. J. II. Gun ning Azn., privaaT-docent in de paeda- gogiek aan de Rijksuniversiteit te Utrecht over ..Het paedagogisch recht van lichamelijke straffen" en F. L. Ossendorp, klasse-onderwijzer te Am sterdam, over „Het Gemeentebestuur van Amsterdam en ons recht van straf fen". De eerste betoogde dat het een on recht is aan den onderwijzer gepleegd als men hem door het absolute verbod verkort in zijn paedagogische dwang middelen en het is bovendien een be wijs van wantrouwen in den onder wijzer. Onjuist is dat alleen de ouders het kind zouden mogen slaan men vergete niet dat de onderwijzers eenige delegatie van macht hebben van de ouders. Wat de toepassing der straf aangaat, meent spr. dat, voor kinderen de snelste straf de beste is. Herstelt men liet toedienen van eenvoudige lichamelijke straffen, dan zal men voorkomen, dat het toedienen der lichamelijke straf in drift geschiedt. Hygiënische bezwaren bad spr. niet tegen lichte lichamelijke straffen, b. v. met de plak op de hand. Collecte voor cte Boeren. De hartroerende berichten die be kend worden omtrent den nood der uit hare verbrande huizen verdreven vrouwen en kinderen der Zuid-Afri- ltaansche Republieken en het beroep dat de vrouwen uit de Kaapkolonie op hare zusters in Europa en Amerika richten, om haar bij te staan in het lenigen van den grooten nood, heeft een comité van dames te 's Graven hage het plan doen opvatten om een beroep te doen op de Nederlandsche vrouwen en kinderen. Op Amajubadag 27 Februari e. k. den dag van de groote zegepraal der Boeren in 1881, maar tevens van hun grooten rouw, de overgave' van Cronjé in 1900, wenscht het comité een groote nationale collecte te doen hou den, het geheele land door. Daarom heeft het comité zich gewend tot alle burgemeestersvrouwen in den lande, wier hulp het inroept, om in hare gemeente een comité samen te stellen, dat maatregelen neemt, opdat den 27en Februari op de meest practi- sche en tevens de minst kostbare wijze huis aan huis gecollecteerd worde en dus ieder, rijk en arm, in staat gesteld zij iets, hetzij luttel of veel, tot hulp der van alles beroofden bij te dragen. Per Hollaiidscli© Mailboot. In geen. der groote Britsche bladen wordt gewag gemaakt hoe de Duitsche Keizer de Noordzee is overgekomen! Ze gevoelen de vernedering te diep dat van liet groote Kanaal-eskader niet één schip in staat was den Keizer van V1 issingen af te halen, en de mededec- ling dat Ilr. Ms. Minerva de zee niet over kon wegens den storm lokte over al toornige uitroepen uit. Dat met een Nederlandsche mail boot, waarop naast, de Nederlandsche vlag de Keizerlijke Standaard wapper de, de Keizer die Britsch admiraal is! naar Engeland inoest overste ken. wordt in de Londensche clubs en op de Beurs een schande genoemd. De „Daily Graphic", hoe fel regee- ringsgezind ook, uit de algemeene ver ontwaardiging: „Men deelt ons mede dat Hr. Ms. Minerva, wegens het slechte weder den Keizer te Vlissingen niet kon afhalen, alsof de kruisers der Britsche vloot niet in staat zijn eene storm aan te durven! „Dit is een verklaring welke onze vloot tot schande en schade i: waartegen de Marine niet te scherp kan protesteeren. „Is de ware reden niet dat geen schip spoedig genoeg kon gereed wor den gemaakt? Welk een commentaar op den toestand van de vloot, dat niet een enkele kruiser in staat is dadelijk zee te kiezen! „Het is onduldbaar te vernemen dat onze beste en nieuwste kruisers on zeewaardig zijn, omdat iemand nala tig geweest is." De stoomketels schijnen defect te zijn in de meeste schepen der kanaal- vloot. Ons komt de onmogelijkheid een oorlogsschip naar Vlissingen te zen den symbolisch voor zegt het „Hblcl. waaraan wij dit ontleenen. De Brit sche vloot schijnt even slecht te wor den geadministreerd als het Britsche leger! Niet waar. We hebben gemeld, dat er bij de Halerbrug, gemeente Beilen, een kind je van H. O. door koude en gebrek was omgekomen en dat de vader te ver geefs om onderstand had gevraagd. De „Meppeler Courant" heeft een on derzoek ingesteld, is tot de overtuiging gekomen dat dit niet het geval is ge weest en kan het bericht beslist tegen spreken. Het kind, aldus de „Mepp. Ct.", was reeds lang kwijnende, en nog kort ge leden door den gemeente-geneesheer onderzocht; de noodige geneesmiddelen waren verstrekt. H. O. woont aan den straatweg naar Assen ongeveer 25 mi nuten buiten het dorp Beilen, waar de weg aan beide zijden door heide veld begrensd wordt, en waar een aan tal hutten staan, gewoonlijk „de hut- tenstreek" genoemd. Een dezer hut ten wordt door O. bewoond. Bij een bezoek ter plaatse verzekerde men ons dat O. noch. aan voedsel noch aan brandstof gebrek had, en koude en ge brek geen oorzaak behoefden te zijn van den dood van het kind. Of minder goede verpleging of zwakheid het kind ten grave had gesleept, wie zal het zeggen? Óok is den vader geen onderstand geweigerd. Eerst na den dood van zijn kind, toen het bitter koud was en er door de gevallen sneeuw niets te- ver dienen viel, is door hem onderstand gevi-aagd en is deze welwillend ver leend. Daarna is O. door het bestuur der Werkl. Vereen, werk verschaft en alzoo brood. In het aanhangige wetsontwerp tot. nadere regeling van het muntwezen wordt voorgesteld het „omschrift" Ko ningrijk der Nederlanden en het „rand schrift" God zij met ons te behouden, doch uit deze spelling hlijkt, dat. men dan nu in beide eindelijk de ij in de plaats van de y zal stellen, die tot nu toe er in prijkte. Maar zou het dan nu geen tijd zijn om in de nieuwe eeuw ook Koningrijk door Koninkrijk te ver vangen De spelling met een g is nu zelfs in de officieele staatsstukken reeds sinds vele jaren verlaten. (Schoolblad.) Uit de Arbeiderswereld. BUITENLAND. Te Montceau-les-Mines is opnieuw een werkstaking uitgebroken. Er zijn soldaten heen gezonden en er worden groote manifestatiën op touw gezet. Dinsdag een van zeven duizend werk lieden, met muziek en vlaggen. Het socialistische kamerlid Viviani is er heengegaan. Sport en Wedstrijden. Van Leeuwarden naar Heerenveen wordt langs den straatweg van rijks wege een fietspad aangelegd, dat reeds tot Irnsum is afgewerkt. Het pad is 60 centimeter breed en wordt bestrooid met kalkgrint. Wielernieuws. Kort geleden zijn in bet Engelsche dorp St. Anne's-on-Sea meisjes aange steld als telegrambestellers, omdat er geen mannelijke liefhebbers waren voor dat baantje. Deze meisjes zijn nu toe gerust met rijwielen. De Europecsche wielrijders, die in Amerika aan de zesdaagsche wedstrij den hebben deelgenomen, zijn nu al len te Parijs teruggekeerd. Gougoltz heeft 3250 francs verdiend; Kaeser 2300 francs, Simar 2000 francs, Ryser 1750 francs, Fischer 1650 francs, Frédéric 1450 francs, Muller 850 francs en AuGouturier 500 francs. Muller en Aucouturier zullen het winterseizoen te Parijs doorbrengen; Kaeser en Ryser gaan naar Zwitser land en zullen het volgend seizoen te Berlijn in training gaan, om dan waar schijnlijk aan de groote wedstrijden te Parijs weer deel te nemen. Kaeser heeft Gougoltz verzocht bij den volgenden zesdaagschen wedstrijd zijn partner te zijn, wat de laatste aan genomen heeft. Wielrijders in de Kaapkolonie. De „Daily Mail" verneemt uit Kaap stad de indeeling der wielrijders in de Kaapkolonie. Het korps zal verdeeld worden in afdeelingen van 25 tot 50 man en worden aangevoerd door een gids, die uitstekend het land kent. Hun opdracht is een goed. eind voor de an dere troepen te blijven en de strategi sche punten te bezetten voor de komst der bereden infanterie. Zij kunnen 100 kilometer per dag afleggen. De soldij zal 6 sh. per dag zijn voor zichzelf en 2 sh. voor hun rijwielen. De wedstrijdcommissie' van den Ned. Wieier Bond heeft volgens het Rijw. een classificlatie van Nederlandsche wielrijders samengesteld: Beroepsrijders: Buitenklassig Harrie Meijers, Mathieu Cordang. Eerste klasse: Jaap Eden, G. A. Schil ling, W. Dubailly, P. G. Jansen Jr., J. N. v. d. Knoop', J. G. W A. v. d. Tuijn, J. Mulder. Tweede klasse: J. Visscher, G. C. v. Vliet, W. Durenkamp, Joh. D. Diehle, Jr., A. Slesker, J. M. N. "Vrouwes, B. Schulte, W. Mulder, H. N. van Schoon hoven. Derde klasse: A. de Graaf, G. de Recht, F. van Waning, J. Sijbrands, J. G. Herderschee, N. G. A. Schmidt, L. Fas- saert, Jos. Snijders, A. de Smidt, A. Sevens, J. L. v. d. Knoop, F. Hoorn. Amateurs: Eerste klasse: E. J. Gelderman, Jac. Ingezonden Mededeelingen. (30 Cent per regel). ..ftfafafA Eerste Nederlandsche %§§jgPs- Fabriek van Kunstbloemen. MUffi-AjSC 38®. S. Wegels verplaatsing van Winkel en Magazijn naar Gpoote Oppui^ra.ing van alle voorhanden Bloemenmanden, Bouquetten. Pal- ineni Yazen, Jardinier, enz. enz. Belangrijk verminderde prijzen. ANEGANG No. S. D. Smout, C. van Mastwijk, J. C. Gre- ve, L. van Lindonk, G. Christiani. Tweede klasse: J. van Gent, J. D. Viruly, C. van Dijk, A. G. Koldewijn, J. J. Verhoeff, Xavier von Wersch, C. Kok, G. M. Verhoeven, J. Okon, J. Ph. Dop, II. Schaapveld Jr., A. J. Specken, G. van Schermbeek. Ten slotte een heele reeks derde-klas- se amateurs, waar we heelemdél nooit van hebben gehoord. Te Lyon heeft verleden week een treurig automobielongeluk plaats ge had. Een automobiel, waar drie personen in zaten, en bestuurd door den verkoo- per van een belangrijk invoerhuis, reed door Lyon, toen plotseling een jonge vrouw, van een jaar of 30, door het voertuig overreden werd. Op den hartverscheurenden kreet van de on gelukkige, kwamen verschillende per sonen toeschieten en droegen haar met een schedelbreuk bij een apotheker bin nen. In zeer zorgwekkenden toestand' werd zp daarna in het gasthuis opge nomen. Uit het eerste onderzoek in loco bleek, dat de vrouw wilde uitwijken voor een passeerende tram en door een onwillekeurige beweging voor de auto terecht kwam, waarop het ongeluk gebeurde. (De Fiets.) W ereldka mpioenschap pen-ys Zaterdag 9 Februari en Zondag 10 Februari worden te Stockholm o. a. wereldkampioenschappen in het hard rijden gehouden, waarin de heer J. C. Greve zal uitkomen. Het programma luidt Zaterdag 9 Febr.: Internationale hardrijderij op schaatsen om het we reldkampioenschap, over afstanden van 500 en 10.000 meter. Zondag 10 Febr. Wereldkampioen schapen voor hardrijden over afstan den van 1500 en 5000 meter. Worstelen. In den internationalen worstelwed strijd te Hamburg werd Dirk van den Berg na een liardnekkigen strijd van 39 minuten door den Duitschen karn- pioen Eberle gelegd. Rechtszaken. De vergiftigings-kwestie. De jury te Manchester heeft uit spraak gedaan in de bekende vergif- tigings-kwestie. Zij betwijfelde niet dat de aanwezigheid van arsenicum in het bier de oorzaak geweest was van de sterfgevallen, maar de gezworenen waren het niet eens over de vraag wie verantwoordelijk gesteld moest wor den, Zij uitte echter haar overtuiging dat de bierbrouwers Groves enWhitnall en de fabrikanten van het onzuivere zwavelzuur, de heeren Nicholson, voorts de heeren Cook en dr. Morris, scheikundigen bij de glucose-fabrikan- ten Bostock en Co. zich aan zorgeloos heid schuldig hebben gemaakt. De Standard vindt het woord zorge loosheid hier nog al slap, want een misdrijf moet nu eenmaal voor een goed deel naar zijn gevolgen beoor deeld worden en in dit geval zijn een groot aantal mcnschen gestorven of in liun gezondheid benadeeld, terwijl bui tendien een ware paniek zich van het land heeft meester gemaakt. Deze on gerustheid zal niet verdwijnen voordat 'doende maatregelen genomen zijn ter bescherming van den verbruiker. Het spoorwegongeluk te Twello. I-Iet treinongeluk te Twello maakte Woensdag het onderwerp van openbare behandeling uit in de zitting der recht bank te Zutphen. Als beschuldigden stonden terecht de waarnemende stationschef J. d. V. en de arbeider-wisselwachter E. E. De subst. off. v. just., legde ten laste aan den waarn. stationschef J. d. V., zich niet te hebben overtuigd, dat de stand der wissels in den avond van 22 Deo. goed was; en aan den wisselwach- ter-arb. E. E. de wisels niet goed te hebben geplaatst. Get. deskundige Beijerinck wist ais getuige niet hoe het ongeluk is geko men. Deskundige-getuige Jorissen is een uur na het ongeluk op de plek geweest en zag beide treinen gebotst op het rechte spoor. Hem was bekend, dat er één waggon bij was zonder rem- Mossen, dit kan evenwel niet van in vloed zijn geweest op het remmen. Toen get. in Twello kwam lag het lijk van Tig'gelaar onder een der waggons. Ilem was bekend, dat de dienst gedaan Ja. Dat is een. zegen. Hij zal ten minste zorgen dat je geen stuk steen word 1 Claude lachte. Ja, ik denk 't wel maar hij is niet zoo vroolijk als zijn neef. O, neen Hij kan niet met hem vergeleken worden. Daarvan ben ik nog zoo zeker niet, begon Claude maar zweeg toen. Ik zal even naar mijn vader gaan, zeide zij de kamer verlatend. Binnen enkele minuten keerde zij te rue en zeideKom mee, waar op Kate haar naar het hol van den draak volgde. Hier is mijn nichtje Ivate, zei- do Claude een weinig zenuwachtig terwijl haar jeugdige bezoekster den ouden, streng uitziendén man naderde, wiens ingevallen wangen en verwarde grijze lokken haar een weinig schrik aanjoegen en uw nichtje, voegde zij er met een lachje bij dal een wezenlijken draak ont wapend zou hebben. Mijn nichtje? zeide Tracey, een scherpen blik op haar uit zijn diep ingezonken oogen werpend. Ik ben er nog zoo zeker niet van of ik die bloedverwantschap wil erkennen. Zijn stem klonk min der onvriendelijk dan zijn woorden en hij nam de hand die zij hem toestak in de zijne om ze evenwel onmiddellijk te laten zakken. Ofschoon Ivate niet tot de flauw- hartigen behoorde, was zij toch uit 't veld geslagen door den ouden man die er meer dood dan levend uitzagzij herstelde zich echter spoedig. Ik kom u om een gunst verzoeken, die gij mij niet moet weigeren. En wat is dat dan klonk het streng. Mag Claude van Zaterdag tot Maandag bij ons komen logeeren? Mijn broeder gaat naar de Kaap en zal haar in geen ïaren terugzien. Het zou zeker fataal zijn als hij haar niet meer zag. Ik denk van niet, maar hij verlangt alleen haar te zien kunt gij haar geen permissie geven Claude is mij van dienst, ant woordde hij langzaam. Zij kan nog veel voor mij doen. Zij is nu zoo'n beetje op de hoogte hoe ik 't graag heb. Ik laai haar liever niet gaan. Maar 't is slechts voor twee dagen, begon Kate. Als vader mij noodig heeft zal ik bij hem blijven. Ik kan bij jelui komen lunchen en Tom dan goeden dag zeggen. Moet er altijd eten en drinken bij te pas komen vroeg Tracey spottend. Ga dien teerhartigen jongeling op een ~oeden achter middag wanneer ik mijn dutje doe vaarwel zeggen. Ja, dat kan best, zeide Claude. Zelfzuchtige, onvriendelijke, onopgevoede draak, dacht. Kate, maar zij zeide Nu moet ik heen gaan. Ja, antwoordde Tracey, je moet niet te lang van huis blijven. Aldus weggezonden, verwijderde Kate zich haastig. Zeg aan tante dat ik vorderin gen maak. zeide Claude, haar nichtje naar de deur geleidend. Mijn vader heeft nog nooit toe gestemd dat ik hem van nut ben. Moet ik je met die overwin ning feliciteeren? antwoordde Kate. Wel, als je maar toe blijft ge ven aan zulke schandelijke tyran- nie. zul je veel gaan gelijken op eer. gewone staatsgevangene. Denk ei aan, dat je Zondag een beetje vroeg komt. Adieu, mijn lief, arm lijdcresje. Ik wou meneer Brandon wel eens zien. en evenals de groote Syrische veldheer, keerde zij zich om en ging haastig heen. HOOFDSTUK XI. 't Begin van het einde. Beatrice, Lady Elmslie, had ver kregen wat haar hart begeerde. Zij was vrij, vermogend, van adel en nog jong en bevallig. De broe- de-- van haar echtgenoot en de op volger van dezen, was er natuurlijk niet zeer mee ingenomen, toen hij tot de ervaring kwam welk een groote som er van het fortuin van den overleden lord was afgetrok ken ten voordeele van eene vrouw, die hij nooit mocht lijden. Toch had lord Elmslie een belangrijk vermogen nagelaten om den titel op te houden, en het privaat erf deel van den nieuwen lord kwam een' jongeren zoon ten goede. Ir 't eerst sprak hij op hoogen toon er over. om het testament te bestrijden en den naam der wedu we daaruit te verwijderen maar na enkele dagen, en na de goede raadgeving van den zaakgelastigde der familie was hij vrijwel gekal meerd. Na een paar onrustige dagen, zag Lady Elmslie in dat hare po sitie zeker was. Den avond na de begrafenis van haar man verliet zij het huis waar zij als vrouw den scepter had ge zwaaid terwijl zij liet aan een be hoorlijk gemachtigden agent over liet om de verschillende meubelen en kunststukken te doen verhuizen, nagelaten door den overleden edel man aan zijne „zeer geliefde vrouw." Zij nam haar intrek in een welbekend West End hotel, dat zeer spoedig het brandpunt was van een stroom van kaartjes, brie ven, circulaires en al dat soort ver zoekschriften waartoe de dood van een man als Lord Elmslie aanlei ding geeft. Onder de reeksen van kaarten die Lady Elmslie dagelijks nazag, vond zij er een' met den naam Ralph Brandon." Hij had een briefje beantwoord, dat zij twee of drie dagen na de begrafe nis aan hem had geadresseerd, en dat zeer vriendelijk was geweest, maai ofschoon zij meende dat dit briefje voor hem een stille uitnoo- diging was geweest om haar te ko- mer opzoeken, had hij niet tus schen de regelen gelezen en zij aar zelde, hem ronduit te vragen. Zij hoopte van dag tot dag dat hi,' om belet zou vragen. Maar een week verliep en geen Brandon kwam opdagen of gaf tee llenen van leven. Toen kreeg zij de overtuiging, dat hij wachtte op eene uitnoodiging zij nam pen en inkt en schreef Beste Ralph, Kom je mij niet opzoeken Je toegenegene Beatrice Elmslie." (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2