worden zoo als dien dag geschied- De bekl. de V. erkent waarn. chef i zijn geweest tijdens het ongeval; chef was afwezig, zijnde in vrijen Sedert 10 Oct. is de V. waarn. chef is bekend met den dienst. Bekl. zegt at het toestel te Twello, vanwaar de issels bewogen worden, op den drem- jl van het station reeds te controlee- is. Aan den handel kan men zien de stand daarvan is. Of dan de wis- zelf goed is, is daaruit evenwel nog iet op te maken, daar de draad stuk an zijn. De wissel verklaart bekl. was verlicht met het goede licht, zichtbaar van uit het station. Om 8 uur 50 ontving bekl. bericht, at in Twello gekruist zal worden; het ongeluk geschiedde 9 uur 3. Bekl. ad bevel gegeven aan E. E., om er an te denken dat trein 927 op het spoor en 238 op het kromme zou binnenkomen. Bekl. heeft iet gezegd: haal den wissel om. E. E. ïag niet iets doen zonder bevel, maar wèl den wissel omleggen als hij op welk spoor de trein binnen- omt. a Bekl. E. (de wiselwachter) verklaart at de waarn. chef hem heeft gezegd: Denk er aan, trein 238 komt op krom binnen!" en geen verder' bevel egeven. Bekl. erkent vergeten te heb- en den wissel op krom spoor te lieb- en gezet. Bekl. mag de wissels bedienen on er toezicht van den stationschef (Hij dus niet de bevoegdheid den wis- naar eigen inzicht om te zetten). J. H. A., getuige v. Graas, (de ma- hinist) verklaart, dat de trein ge op het rechte of doorgaande poor komt. Ilij berijdt dien weg al hoewel niet dagelijks. Hij reed dag met ongeveer 44 K.M. snel- leid. Op eene opmerking van den presi dat de trein terstond bij het hoo- en van 't knalsignaal had kunnen stop geeft get. ten antwoord: Als dit altijd werd gedaan, dan komt nen nooit op tijd. (De zitting duurt voort). Vervolg Stadsnieuws. Kwartet-Robert. Wat was dat programma voor den avond van het Kwartet-Ro- c. s. goed gekozen. Wat een af- visseling en wat een climax vooral! Eerst Rich. Strauss, de wereldbestor- ner van thans, maar hier vertegen- door een werk uit de zonni- dagen zijner vroege jeugd, een so- ïate voor piano en violoncel, op. 6. Dan de hoogbegaafde, ook hier reeds tekende Berlijnsch© componist Wil- Berger met zijn waardevolle L i e ,,Eliland". Ten slotte de koning der kamermu- ;iek Brahms, met zijn grootsch ge- lacht en rijk bewerkt klavier-kwartet A, op. 20., Ziedaar een programma dat uit een zoowel van stijl als variëteit ;n omvang als model voor soortgelij ke séances kan dienen. En wat de uitvoering betreft als hier al sprake kan en moet zijn climax, wil daarmede toch niet zijn, dat de aanvang van dezen interessanten avond niet bizonder be vredigend was. Integendeel: nu de heer Maaré eens bij uitzondering wat uitsluitend op den voorgrond hadden wij eerst goed gelegen heid hem in z'n vele goede hoedanig heden te leeren kennen en waardeeren. alleen reeds de zoo innig warm en kerngezond voorgedragen mid den satz der sonate, ware voldoende om in hem den kunstenaar van goede vor ming en edelen smaak te zien. Wij zijn hem, en zijn partner I-Ienk van Breemen zeer verplicht, dat zij ons met dit werk dat bij alle degelijke be minnelijkheid overigens in vorm en inhoud nog niets abnormaals toont op zoo waardige wijze deden kennis maken. Maar zeker in niet mindere mate, maakte zich in gelijk opzicht Gerard Zalsman verdienstelijk. Wij weten nu dat de liederen-litteratuur in Berger's cyclus een zeer belangrijk nummer rijk is. En deze wetenschap danken we aan de uitmuntende voordracht van zanger en pianist de laatste hier niet te vergeten want hij vooral moet voor ons het uiterlijk en innerlijk (rao- tivisch) verband der verschillende num mers voelbaar maken. Zalsman wordt steeds meer zichzelf en dat is im mers niet weinig! zijn voordracht verkrijgt meer en meer dat spontane, dat tot, meêvoelen dwingt en ook zijn stem schijnt zich nog immer rijker te ontwikkelen. Hij heeft zijn auditori um dezen avond zeer veel doen genie ten. Van de vertolking van Brahms' werk moet ik evenzeer met woorden van lof on waardeering spreken. De vier hee- ren (behalve de reeds genoemde in strumentalisten nu nog de heide heeren Robert) waren blijkbaar in de beste conditie. Mij hebben de vier deelen van het werk in gelijke mate geboeid en zeker van de drie laatste mag ik verklaren, dat de heerlijke stemming geen oogen blik werd verstoord. Maar is 't dan toch ook wonder-mooie muziek die Brahms ons hier geeft. Het kan niet anders dan een telkens nieuw genot zijn zoo'n werk te studeeren en te re- peteeren. En als dan een uitvoering zoo prachtig slaagt als hier 't geval was, dan is de vraag wie zich daarover meer voldaan voelt: het luisterend pu bliek of de uitvoerende kunstenaars. In ieder geval, deze derde séance is een mooie avond geweest, die onder onze goede herinneringen aan het loo- pende concertsaisoen zijn plaats met eere zal innemen. PHILIP LOOTS. Onze stadgenooten de dames Tillie de Vries en Suze van der Eijken heb ben, zooals wij onlangs berichtten, een concert gegeven te Delft. In een van de laatste nummers van de Delftsche Cou rant lezen wij over haar optreden het navolgende Bij het eerste nummer, de aria ,,Caro mio ben" van Giordani-Papini was de stemming er nog niet, en schenen de uitvoerenden zich nog niet ten volle te geven. De uitvoering was correct, meer niet. Doch later veranderde dit. Noe men wij eerst Mej'. Tillie de Vries. Deze sopraanzangeres hoorden wij in Liederen van geheel verschillenden aard Mozart. Schubert en Schumann naast Trémisot, Chaminade en v. Oos terzee. In die verschillende genres heeft zij veel goeds gegeven, naast hiel en daar wat minder volkomens. Zij heeft goede stemmiddelen, hoewel in de liooge registers de stem ietwat mat en gevoileerd klinkt, misschien een gevolg van niet volkomen afgeronde techniek. Over 't geheel schijnt haar stem en temperament meer berekend voor gedragen zang (en wel voorna melijk in het meer ernstige genre) dan voor luchtiger en geestiger muziek. Zoo voldeed zij ons beter in Schubert en Schumann, dan in Cornélie van Oos terzee, om maar delijk de uitersten te genover elkander te plaatsen. Het hoogst stond o. i. hare vertolking van Schubert's heerlijk „Frühlingsglaube" dat het applaus na Cornélie van. Oos- terzee's „Le Gué" grooter was dan bij Schubert kunnen wij alleen verkla ren door het onderwerp" van het ge dicht en het vogeltjesgekweel van de geestige muziek, aan de reactie dus na Schubert's ernstige muze, die het eerste deel van het programma, met den even ernstigen Schumann, besloot. De pianiste, die den geheelen avond de taak der begeleiding vervulde, zoo wel hij de zangeres als bij den cellist, liet zich slechts eenmaal als soliste hooren. Mej. v. d. Eyken heeft als pia niste zeer goede hoedanigheden: een mooien aanslag, een beschaafden, hoe wel niet zeer vèrdragenden toon, een voldoend technisch kunnen en een in telligente voordracht, zonder effectbe jag of mooidoenerij. Als accornpagna- trice heeft zij ons niet overal voldaan; zij wist niet overal den solist te vol gen, en moest zich hier en daar doen „meetrekken," wat ook bij de Varia ties van Böëlmann (waar de piano wel is waar niet uitsluitend begeleidende rol vervult) wel eens storend werkte. Gunstig kwam haar talent uit in de tweede piano-sonate van Van Beetho ven. Bijzonder mooi, met teeren aan slag en innige voordracht vertolkte zij den droomerigen eersten Satz; dat men het tempo iets sneller zou wen- schen, is natuurlijk een quaestie van opvatting. Na het heerlijk gespeelde laatste deel werd de pianiste langdu rig geapplaudisseerd. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. Zitting van. Donderdag 24 Jan. De eerste beklaagde; die heden morgen het bankje der beschuldig den betrad, was Mr. J. Walig, no taris te Zaandijk. Hem was ten laste gelegd, dat hij op zijn be schrijvingsbiljet voor de personen- le belasting over 1900 twee inplaats van 3 vrouwelijke personen, die in zijn dienst waren, had aangegeven. Bekl. beweerde dat de 3e vrouwe lijke persoon door hem niet was aangegeven, omdat deze alleen werkzaam was in zijn kantoor, dat deel uitmaakte van een afzonder lijk gebouw, hetwelk aan den man van deze vrouw was verhuurd, on der voorwaarden dat deze vrouw het. kantoor zou schoonhouden en van brandstoffen voorzien. Uit de getuigenverklaringen bleek dat de bewuste dienstbode wel eens hui selijke bezigheden had verricht. De rijksadvocaat. Mr. W. K. Mouthaan zijn requisitoir nemen de, liep de zaak nogmaals breed voerig na en meende dat door de verklaringen der getuigen voldoen de bewezen was dat bekl. 3 vrou welijke personen in zijn dienst had gehad, die huiselijke en personae le diensten hadden verricht. De be wering van bekl. is dan ook niet goed aan te nemen. Daar geen en kel huurcontract bestaat, is niet aan le nemen, zooals bekl. voor stelt. dat hij het gebouw aan Kel der en zijne vrouw had verhuurd voor 20Óen het kantoor weder had ingehuurd voor gelijk bedrag, benevens de verplichting dat de vrouw het kantoor zou schoonhou den. Daarbij behooreoi beide per- eeelen aan één eigenaar, en liggen beide op één terrein; gehuurd of verhuurd is er niet, en dus is de geheele verwering van bekl. on aannemelijk. Bovendien heeft vrouw Keider herhaaldelijk werk zaamheden in het woonhuis ver richt. Ten slotte wees spi'. er nog op hoe deze bekl. veel last geeft aan d'e administratie, die verleden jaar deze quaestie behandeld heeft. Dé aanslag is toen reeds verhoogd en de zaak voor den Raad van Be roep te Hoorn gebracht, die bekl. in het ongelijk heeft gesteld. Hij wist dus dat hij eene strafbare han deling pleegde. De belasting, door bekl. ontdoken bedraagt 20.46. Namens Z.Exc. den Minister van Financiën, vroeg; Z.E.A. beklaagde's schuldigverklaring aan het niet vol ledig nakomen zijner verplichtin gen inzake de belasting en vorder de 60 boete. subs, een door de Rechtbank te bepalen gevangenis straf. Bekl. verdedigde zich met te zeggen dat hij correct gehandeld had, dat hii zijn biljet naar waar heid had ingevuld, en aan de uit spraak van den Raad van Beroep niet veel waarde had kunnen hech ten, daar hij verschillende grieven had tegen de wijze waarop deze zaak voor den Raad was behan deld. Hij zette deze grieven nader uiteen en wees er tevens op dat de beslissing van dezen Raad was ge komen na de invullinv van zijn be schrijvingsbiljet. Niet om het geld. had bekl. nagelaten de derde dienst bode aan te geven; eene belasting ontduiking vond hij zelf laf. doch het ging hier om het recht er. dat was hier aan zijne zij de. waarom bekl vrijspraak vroeg. Na repliek van Mr. Mouthaan,, werd die uitspraak bepaald op he den over 8 dagen, H. Dirks te Haarlem, een 18-ja rig jongeling met een. ongunstig verleden, hoorde ter zake diefstal van lood en zink ten nadeele van den heer Hangjas. 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf tegen zich eisehen. De verdediger, Mr. van Slooten vroeg eene lichtere straf, er op wijzende, dat de opkooper. die ook van den Off. v. Justitie nog eene vermaning kreeg, in deze zaak eene gewichtige rol speelt. Daar door worden als 't ware dte dieven gesteund in hun misdrijf. Berouw komt na de zonde. Met tranen in de oogen bekende' Antho- nia van Raaren. huisvrouw van Jo hannes Hofsté te Haarlem, haar misdaad aan de Edelachtbare hee ren. In een zwak oogenblik had zij eer- aantal boterbons die te gen prijzen inwisselbaar waren, ten nadeele van den winkelier J. P. Stam ontvreemo en daarvan ook gebruik gemaakt door ze in te wis selen. Door haar gunstig verleden, in 't belang van haar huisgezin vorderde Z.E.A. ter zake diefstal een geringe straf en wel 1 maand gevangenisstraf. Door den bouwk. Ingenieur J. A. G. v. dl. Steur is aanbesteed: Het bouwen van een kaaspakhuis op een terrein aan de Klerksteeg. Ingekomen waren 22 biljetten. Laagste inschrijver bleek te zijn de heer H. London alhier voor 22980.— Naar wij vernemen is het bou wen van een bloembollenpakker ij met schuur op de Tuinbouwinrich ting ..Bloemhof" alhier gegund aan de heeren H. A. v. d. Meij de Bie en P. Hoetjes alhier voor 28536. Op het Postkantoor. Onder de velen die Dinsdag we derom op het Postkantoor hun aan- geteekende brieven (van dé belas ting) in ontvangst kwamen nemen, was ook een slagersknecht. Zijn mand met vleesch zette hij in een hoek neder, om zich aldus gemakkelijker tusschen de wacht- tenden te kunnen dringen. Niemand had dit opgemerkt. Ja toch; een groote hond toebehoorende aan een heer, die voor 't loket der Postpak ketten stond, had in een onbewaakt oogenblik den mand in 't oog ge kregen en voor iemand' het kon verhinderen een lap vleesch daar- uitgenomen. De slager dit merken de. sprak den eigenaar aan, en ver zocht hem f 0.75 voor het ontstolen vleesch te betalen.»,.Dat heb je vlug uitgerekend", antwoordt de bezit ter maar ik ben niet van plan dit te betalen, daar je op een openbare plaats een mand niet onbeheerd moet laten staan.' „En je hebt den hond bij je te houden", is het antwoord van den ander. En zoo ging 't voort;.de tal rijke aanwezigen hadden schik in 't geval. Tot een oplossing kwam het niet. Twee honden vochten om een been en de derde liep er vlug mee heen Teyler. In de gezellige electrisch verlichte gehoorzaal in Teyler's Stichting trad Woensdagavond voor een groot, audi torium als spreker op de heer Dr. Eugene Dubois, hoogleeraar te Am sterdam. Spreker ving zijn rede aan niet er op te wijzen, dat de kunst zich meer mag verheugen in de sympathie van het menschdom, dan de wetenschap. Wellicht maakt de astronomie daar op eene uitzondering. De bewondering voor de hemellichamen,de zon de maan en de sterren, zoo menigmaal door dichters bezongen, doet wellicht die wetenschap meer liefhebben dan an dere wetenschapen. In de wetenschap van den steen is geen poëzie gelegen. Toch heeft één der Engelsche kunst critici een loflied gezongen op den steen. Deze avond zou spr. nu eens den steen behandelen, in 't bijzonder de geschiedenis van het krijt, een der meest merkwaardige. Krijt is niets an ders als koolzure kalk. Kalk, die bij het metselen gebruikt wordt, wordt vermengd met koolzuur. Wanneer het krijt in zoutzuur wordt gelegd, ver dwijnt het koolzuur en het krijt ge heel; in 't vuur verdwijnt het koolzuur doch blijft de kalk over. In gewone kalksteen zijn de bestanddeelen van oragnischen oorsprong te zien met het bloote oog; bij het krijt is dit niet het geval. Wel wanneer liet tot poeder gestampt, microscopisch onderzocht wordt, neemt men kleine schelpjes en diertjes waar. Vóór 40 jaren wist men niet waar die diertjes uit het krijt leefden. Toen van Europa naar Ame rika een kabel gelegd werd, werd eene kleiachtige massa opgegraven. Bij mi croscopisch onderzoek is toen gebleken dat hierin dezelfde lichaampjes als in het krijt voorkwamen. Hieruit bleek dus dat het krijt zich gevormd heeft op den bodem der zee. In water is koolzure kalk opgelost. Kleine diertjes trekken deze kalk tot zich en maken daarvan hun pantser- vorm. Krijt is dus niets anders dan eene afzetting in de zee die tusschen 700 en 5000 meter diep moet voorko men. Krijtlagen worden gevonden in de zee op afstanden van Engeland naar de Hymalaya en. van Zweden tot de Sahara. Hoe dieper men in zee komt, houden de afzettingen op, ten slotte is er geen millimeter bezinking meer. In den stillen Oceaan heeft men een sleepnet opgehaald, waarin' 1500 tan den van haaien en 500 walvischbeende- ren werden gevonden van dieren, die millioenen jaren geleden geleefd moe ten hebben. In al dien tijd is daar niets bezonken. De zee behoudt steeds kalk door de toestroomende wateren. De Rijn voert jaarlijks 6.660.000 pond koolzure kalk binnen ons land. Om een bewijs te geven hoeveel dit is, had spr .zich dit gedacht als vast gesteente om huizen van|te bouwen en was tot de volgende slotsom gekomen. Gerekend dat Haar lem is op te bouwen met 330.000.000 steenen, dan zouden 6 steden als Haar lem gebouwd kunnen worden uit de koolzure kalk door den Rijn aange voerd of 1 stad als Amsterdam. Het water, dat alle rivieren in zee brengen, bevat zooveel koolzure kalk. dat daar uit 56.000 gebouwen als de nieuwe Beurs te Amsterdam zouden kunnen verrijzen, 1700 steden als Haarlem. Deze cijfers spreken voor zichzelf, en al die kalk wordt door die kleine dier tjes verbruikt. In 1 jaar tijd, wordt de helft van die kalk in vasten vorm door die diertjes omgezet. In het water zijn verder nog allerlei stoffen opgelost, o.a. goud en zilver. Aan goud bevat de zee 13)000 billioen. Dit verdeeld over alle menschen der wereld, zou ieders deel 8 2/10 millioen gulden bedragen (eene mooie oplos sing voor het sociale vraagstuk De hoeveelheid zilver is zoo groot, dat ie der aardbewoner daarvan 823.000 gul den aan zilver zou kunnen krijgen. Om terug te keeren tot de koolzure kalk); bijna altijd wordt deze ge vormd door organisme; in enkele ge vallen geschiedt dit ook wel zonder organisme; b.v. bij een vogelnestje zet zich bij verdamping van het koolzuur koolzure kalk aan. Vervolgens wees spr. er op, hoe voor het ontstaan van de aardkorst alle steenen in oplossing zijn geweest. Wanneer we van de op pervlakte der aarde naar den bodem gaan, neemt de temperatuur toe; ie- dert 30 M., die men daalt stijgt de tem peratuur 10 graden, eindelijk moet'de temperatuur 1000 en 2000 graden zijn, waarin alle gesteenten vloeibaar zijn. Uit dien toestand, heeft men verklaard, dat de aarde voorheen geheel vloeibaar was. waarvoor de af platting aan de polen nog pleit, en dus 10002000 graden warmte had. In dien vloeibaren toestand kon geen kool zure kalk bestaan, wel kiezelzure kalk. Men vindt koolzure kalk in de rotsen, en op den bodem der zee, en men mag dus aannemen, dat dit ontstaan is door kiezelzuur en de koolzure kalk zich eerst later heeft gevormd, hetgeen geschiedt bij daling der temperatuur. De aardkorst is gevormd door graniet- steenen. Behalve de verwering der steenen hebben nog andere processen plaats, zgn. versteeningen. Met den wensch uit te spreken, dat de weten schap, waarin ook veel moois is liet werken der natuur dwingt een ieder bewondering af evenveel sympathie hij de menscliheid mag genieten als de kunst, besloot spr. zijn leerrijke en met proeven toegelichte rede. Men meldt ons: Hedenmiddag omstreeks kwart over twaalven passeerde een rangeerende trein den overweg bij den Kruisweg, de boomen werden opgehaald en het volk liep over, maar nauwelijks zijn de boomen geopend of daar komt een trein aan van den kant van Leiden. Door roepen en schreeuwen waar schuwde de baanwachter nog de men schen, die verschrikt en ontzet op zij weken. Gelukkig hadden geen onge lukken plaats. De boomwachter, die een geduchte uitbrander van den chef kreeg, hield vol, dat ten eerste de trein te vroeg binnenkwam en ten tweede dat hij hem niet zien kon door den mist." Wij kunnen ons dit laatste zeer wel begrijpen, 't IS geen toestand, die ge duld kan worden. De wachters doen wat ze kunnen dat de toestand zoo ellendig is kunnen zij niet helpen. Brood en Koffie. In het Pand werden heden 726 kin deren en 230 volwassenen van brood en koffie voorzien. Gevonden Voorwerpea Twee sleutels. Een bruin glacé hand schoen. Een witte gehaakte kïndcr- sprei. Een kinderhandmofje. Een merklap. Een kinderlaarsje. Een klein zwart hondje. Een begin van brand ontstond in het perceel Ged. Raamgracht 11. De bewo ners, geholpen door eenige omstan ders, bluschten het vuur evenwel zon der veel moeite. De oorzaak van den brand moet gezocht worden in het feit, dat. de schoorsteen geheel vol met roet was. De slangenwagen en spuit 10 wa ren aanwezig doch behoefden geen dienst, te doen. De vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeenten en tot bevordering van het Vreemdelin genverkeer plaatste heden een bank aan het Spaarne in het Haarlemmer houtpark (Heemstede.) De volgende circulaire is rondgezon den aan de leden van den Ned. R. K. Volksbond, afd. Haarlem. Mijne Heeren! Het zal u niet onbekend zijn, dat het Centraal Bestuur van den Ned. R. K. Volksbond de leiding der afdeeling Haarlem op zich heeft moeten nemen. Ten einde nu alle zaken naar behoo- ren te behartigen, heeft het Centraal Bestuur goed geoordeeld: 1. het dooi- uw afdelingsbestuur in gediende collectief ontslag aan te ne men; 2. de Vergadering, welke gehouden zou worden op Maandag 28 Januari a.s., niet te doen doorgaan; 3. de verkiezing voor een nieuw be stuur. (welke op dien avond zou plaats hebben) uit te stellen, tot een naar het oordeel van het Centraal Bestuur meer geschikten tijd; 4. zich den steun toe te voegen van de Commissie van Bijstand van gelde- lijken steun, zijnde de heeren L. A. Laurey, G. T. Brom, J. Florie, W. B. Guskens, F. H. de Koning, J. A. Lips, J. M. van der Vangst en F. B. Vis sers, aan welke Commissie als 9e lid is toegevoegd de heer G. Hulsebosch. Genoemde heeren zullen voorloopig alle Bondszaken regelen totdat een nieuw Bestuur gekozen is en hun eer ste vergadering houden op Donderdag 31 Januari a. s. De eerste huishoudelijke vergadering zal UEd. per circulaire of in den Volks banier worden bekend gemaakt, als mede den naam van den spreker, die in die vergadering zal optr.eden. Het Centraal Bestuur rekent op de medewerking van alle goedgezinde le den der afdeeling, opdat een spoedig einde volge van den onaangenamen toestand, die reeds te lang voortduurt. Nu het Centraal Bestuur de leiding '•dezer afdeeling op zich heeft genomen, is dus ook de Centrale adviseur de ad viseur dezer afdeeling. Namens het Centrale Bestuur. W. C. J. PASSTOORS. Voorzitter. B. LAMMERS, Secretaris. Hedenmorgen omstreeks elf uur viel bij het afgaan van de brug aan den Oudeweg hetpaard gespannen voor een zwaar beladen wagen met mest, toebehoorende aan den stal houder J. v. d. Berg in de Kruis straat alhier, met het gevolg dat '1 lemoen van den wagen brak. Het paard zelve bekwam geen letsel. Nadat het lemoen voorloopig ge maakt was, vervolgde men den weg. Kalkliclitbeeiden In 't Brongebouw werden ons Woensdagavond door den heer Schouten van hier eenige kalklicht- beelden vertoond terwijl als spre kers optraden de heeren Velthuy- zen. Heydanus en de heer Schou ten zelf. Nadat de vergadering met psalmzingen en ~ebed geopend was. kregen we allereerst te zien de portretten van H. M. de Ko ningin, Hertog Hendrik, de Ko ningin-Moeder. Presidenten Kru- ger en Steijn en generaal Joubert. die met het zingen vari verschillen de liederen en handgeklap begroet werden. Nog werden vertoond ta- freelen uit Bunyans Christenreize enz. enz. Jammer voor den verlooner en de sprekers, dat het niet wat voller was. Bloemendaai. De gemeentelijke schuld bedraagt thans f 4100 a 2£ en f 15.000' k 3£ Heemstede. Het kohier der grondbelasting is executoir verklaard en aan den ont vanger ter invordering verzonden. De schuld dezer gemeente be droeg op 1 Jan. jl. 13800 a 1.9250 a 3i% en 3700 a 4%. Woensdagavond (23 dezer) reed een wielrijder legen den gesloten tolboom aan de Leidsche Vaart met hel. gevolg dat hij in de vaart te recht kwam hij bekwam daarbij ernstige verwonding aan het hoofd; na bij den tapper Vosse in de Zandvoorderlaan te zijn verbonden, heeft hij zijn reis naar Haarlem vervolgd. Telegrammen. LONDEN. 24 Jan. aR. O.) Ko ning Eduard VII is hedenmorgen om 9 uur van het balcon van St. James in het openbaar geprocla meerd tot Koning van Groot-Brit- tanië en Ierland en Keizer van In- dié. De Koning was bij de plech tigheid niet aanwezig. Vervolg Nieuwstijdingen. Men seint ons uit den Haag: De vorstelijke gasten worden 4 Fe bruari officieel aan het station ont vangen. H. M. Koningin Emma verge- zelt het bruidspaar in de Gouden koets kerkwaarts. Ook vergezelt Zij het bruidspaar 2 Februari bij den tocht door de geillumineerde straten. Dins dag 5 Februari is er receptie van vreemde gezantschappen, 's Avonds gala-diner; na afloop waarvan, een bezoek aan den schouwburg wordt, gebracht. MARKTNIEUWS Haarlem, 23 Jan. 1901. 12 Koeien 210—160; 1 Stier 120; 18 N. Kalveren 137; 4 Schapen f 25 22; 1 paard j 50. Burgerlijke Stand. Bevallen 23 Jan. A. v. Arum v. Veis, z. H. E. v. Buurenv. Feg- gelen. z. W. G. J. v. d. Meer— Waardeloo, d. G. v. BeestVos, d. Overleden 22 Jan. A. M. Cas- seéHelm, 58 j. Kr. Heerenstraat. M. Lugthart, 76 j. Nieuwe Gracht, 23. J. VriezeCost. 71 j. Gr. Hout straat. 365e Staatsloterij. Donderdag 24 Januari 1901. 5e klasse 7e lijst. No. 7790 f25,000. No. «45. 14095, 18593 f1000. No. 17653, 19628 1200. -N5. 513 738. 1439, 3279. 4193, 5175 7717. 86-47. 11791, 11683, 15189, 15624 16015, 17962, 19191, 20898 (100. PRIJZEN 70. S3 3010 6561 9858 1275816105 18675 302 3114 6912 10006 1287516266 18713 441 3117 7057 10117 13157 16334 18822 5113122 7121 10121 1320816489 18859 538 3214 715910150 13274 16864 18962 539 3202 747110367 13293 16944 19003 732 3386 755210390 13391 17011 19038 747 3446 7744 10450 13487 17133 19098 760 3460 784810563135171716519118 851 3477 79441060713642 1720919307 884 3603 807210713 1379917289 193C6 920 3735 8247 107731383617291 19457 921 3738 8334 10951 1393217419 19469 1078 3825 839310972140781744619637 1131 41978467 10978 1411617546 19728 12344215 8492 11079 14261 17549 19729 1403 4240 8573 111851441017621 19776 1427 4293 8574112941455217694 19830 1434 4310 8577 11298 14710 17718 19966 14674428 858211389 147191797419978 14704616863111431 147651S009 20034 1631 4673 86721146014794 18144 20071 1709 4714 8737115961487318145 20148 1882 5073 8742 116591491218154 20199 1931 5216 8838116971499018169 20234 1946 5469 890711891 1514018180 20357 2035 5593 8921120961518818205 20382 2097 5623 896112292 15411 18292 20535 2104 5755 899712302 1554418492 20689 2234 5927 9000123381575018524 20915 2413 6043 917312392 1580018562 20929 2423 6249 9179124121585218581 2619 6337 9237124521592018611 2843 6546 940712648 16091 18046 2877 6550 98531269516099 18653 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 1333345931 887011944149S318002 69 3368 5998 888911963 1498518045 8034326021 89831197715021 18068 134 3449 6123 90001202815028 18095 172 3488 6142 900212082 1ÖL30 18141 190 35] 5 6302 90031208815077 18163 233 35256312 9U50121631509818209 23635466321 905512191151Ü118214 250 35516323 909612207 1511418217 27035826328 913812.61 1513218251 27635966464 91801231015142 18266 329 3626 6478 9226123261617218298 422865664S0 921912386153U018324 44536656502 9247 123961532048327 51736816503 9373124471514, 18328 53236856506 9387 124481549618336 63437196531 9457124781560518357 53737206532 9537125501553618359 566 3723 6593 9565125791575518429 59237 4 6597 96361262915594 18442 61837586647 9653126431561518536 64337966651 96891365415641,8544 641 3805 6659 9703 126561368'118601 718 3892 6667 9710126641579318638 72339346709 9726 1/7271585118658 7483940 6759 973112731158541S659 78639496795 9740127631593318728 79349126832 9780128131697318750 85440,66877 9804 1284916096 18878 888 4033 6898 98081287216114 18950 94140426908 9841128961612318984 9514043 6917 98561296816129 18999 994 4095 6944 98UO1298016136 19002 101941047016 9905129931614019066 1071 41057041 9933 1311016167 19083 108441197080 9947 132131619219180 1088 4132 7103 9949 1323816253 19194 1167 41367115 9961133361630119265 1177 4142 7 l'.O 9974 1338216305 19271 1185 4145 7147 9975 133861635019280 1195 4-202 7219 10064 13387 16.81 11 311 12094241 7232 100741339718410 19368 1220 1243 732810145134011643319380 1238 4263 735310184 13405 1647319402 1266 4298 736u 1Ü199 134201650-119146 12754336 737610216 1342516515 19477 131243047409 10255 13451 1651919487 132043787481 10281 134911657619490 1366 4406 7494 10310 13513 1058419596 14564408 7513 1U324 135241659819599 16094422752510391 1354316606 .9091 1631 4426 75301U403 .3549 16610 19695 1571 4429 7576 1U411 1360716686 19706 1596 4522765810416 13645 ,670819722 162445327659 10-131 136811676919726 1645 4584766010437 1368416777 19784 1670 4592766810478 1370216780198,8 1682 4633 7682 104951375816787 19836 168s4661768710501137681680319839 1630 4702 731 1U5081385616836 19361 1731 4704 77 6 1057813880 1684818878 1819 4707 781210653 13953 1689319929 1897 4729 7bÏ2 10780139581693U19996 19014762 7983 1U7911396516964 20010 1955 4765 7959 1080913976 16094 2U038 196149U17973108161400117017 1O1OO 2,73494 8611 108231402317030 20102 207-161109 8038 10859 403917056 2014a 21425067 8047 108661405617127 20292 2150 5070 8U66108741405917129 20362 ■2153 6078 8070108771413917153 20390 2180 5094 8089109621420017262 20-113 2183 5125 815-21100914201 17264 20439 •2214520482011105314.04 172r3 20471 •2310 5232 8j301109-11421617295 20474 2380 5248 8244 1109814233 17313 20485 24615277 SJ46 1111813284 7338 20490 2508 52909263 111 46143-2717345 20626 2538 53028264 1115314338 17358 26664 256753308366 U17014363 17383 20680 2632 63748370 U263144U217409 2( 687 264754198417 1127014-121 17431 '20696 27285457842911313 1 43717436 20721 2735 54618432113501445017491 20742 2750 5407 844011863 1462117499 20753 27865509844211382 145S617671 -20789 28015588 8460115061459717596 20804 2846 6595 8476115581459817i 97 20816 2867 5615 8503116061465717600 20824 288457238511116071466017756 20896 2953 5762 8673116101473917769 20985 3051 5778 °736116701471-817790 3075 5787 8781 116881478417826 311958028797 1169214809 17b29 314268208811 1172914824 17861 3171 58238830117391-1.85417938 3224 5833 885511S061-1879 1797G 32335S518862118401493217993 Faillissementen. Uitgesproken Haarlem. 22 Jan. Arnoldtis For- rer, bierboitelaar, le Haarlem; rech*

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3