De Vos' PRED1KBE0RÏEK luis iu tour, Aannemers laterialei Groote Tamil Stums-SfluarM mnms. Een Juffrouw, Gezocht, Atelier. Manufacturen. Pakknecht. Aangeboden: ZEEPPOEDER Vetloogmeel Vervolg Stadsnieuws. Schermwedstrijd. In de groote zaal van het Bron gebouw, waarin vóór het platform eene versiering van groen was aan gebracht nam hedenmorgen de na^ tionale schermwedstrijd. uitgeschre ven door de gymnastiek- en scherm- vereeniging ..Door oefening Ster ken' ter gelegenheid van haar 5-ja- rig bestaan een. aanvang. Burgers en militairen verbeidden vol geduld het tijdstip, waarop zij op verschillende wapens in een rid derlijken strijd elkander het eere metaal zouden bekampen. Om streeks half elf opende de voorzit ter, de heer L. W. Fibbe. den wed strijd met allen een hartelijk wel kom toe te roepen, sprak de hoop uit dat de' wedstrijd geanimeerd1 moge zijn en wenschte allen scher mers veel succes toe. Daarop nam. de Eere-voorzitter, de heer M. C. van Pellecom het woord. Spr. wees er op hoe de meeningen uiteen loo- pen omtrent de vraag of de scherm kunst al dan niet tot de sport, be hoort. Beide meeningen eerbiedi gende, wenschte spr. alleen te wij zen op het nut der schermsport en dat is de verhooging der weerbaar heid van het individu en de strijd machten een waarlijk schoon en edel streven. Schennen staalt de spieren, geeft een vaste hand. en een geoefend oog en daarom riep spr. van ganscher harte uit, ,Leve de Schermkunst." (applaus.) Direct hierop nam de personeele wedstrijd op korten stok een aan vang, waarvoor zich 55 deelnemers hebben opgegevenNa dezen wed strijd volgen die op degen, geweer en sabel, waarvoor zich resp. 90, 50 en 70 deelnemers hebben doen inschrijven. Hedenavond om 7 uur neemt de korpswedstrijd op degen, sabel en geweer een aanvang, waar in resp. uitkomen 10, 10 en 8 korp sen. Zondagmorgen om 9 uur wordt de personeele wedstrijd voortgezetdes middags om half twee nemen de colonne-wedstrij den, lange stok, en geweer en een solo langen stok een aanvang. Voor de toeschouwers in 't algemeen is dit één der mooiste afdeelingen. Zonder eenigszins verstand van schei-men te hebben, kan men in deze afdeeling de krachtige figuren en prachtige tableaux, die door de verschillende colonnes worden voor- gesteld bewonderen. Voor den wed strijd geweer zijn ingeschreven Uitspanning Inspanning, comman dant Simonis Den Kaag Door oefening Sterker, commandant Steynders Amsterdam-, Onderoffi en Korporaals, 3 Bat. 4e Reg. com mandant Luitenant Clignett, Haar lem; d'Oranje-vaan commandant •v. d. Veen te Amsterdam. In den colonne-wedstrijd langen stok ko men uitConcordia, commandant Jao. J. Meyerink; Bataaf, comman dant W. v. d1. Eijnde. en Kracht dcor Oefening, alle Haarlem. De entréeprijs is gering zoodat wij een ieder, die iets moois wil zien Zondagmiddag een gang naar het Brongebouw kunnen aanbevelen. Zondagavond is een feestavond ge organiseerd. waarop o. a. de prijs uitreiking za.l plaats hebben. Met een bal zal het geheel worden be sloten. De medailles en prijzen zijn geëtaleerd in het heeren-moderna- gazijn van den. heer Jac. Hamilton Anegang 4. Omtrent den wedstrijd op korten stok nog het volgende. Van de 55 ingeschrevenen kwamen enkelen niet. uit. De eerste serie werd om 3 touchés gewerkt en de volgende vier series ging 't om 5 trefpunten. De Haarlemmers weerden zich kranig. Na afloop van de 5e serie waren de heeren Lindeman, Kracht door Oefening, Sluijp Schutterij en van Twisk van Concordia de schermers die om lslen. 2en en 3en prijs moesten kampen. Het eerste werkten van Twisk en Lindeman. De laatste behaalde de overwinning Zijn kalm en zuiver werken zijne vlugge remises en reprises werden algemeen bewonderd. In 't toebren gen van deze herhalingsslagen toonde hij zich dé meerdere bo ven van Twisk. De volgende partij tusschen SluijpLindeman gaf tot uitslag Lindeman gegeven 5 tegen ontvangen 1 touché. Siui.jp trachtte telkens te arreteeren maar Linde man voorkwam hem met zijne at taque. Vervolgens kregen wij een kamp te zien om tweeden en der den prijs tusschen v. Twisk en Sluijp. Met een uitslag van 4 te gen 5 won van, Twisk den tweeden prijs. De heer Sluijp verwierf dus den derden prijs. Na de pauze werd ee naanvang gemaakt met den personeelen wedstrijd degen R. K. Volksbond. Naar aanleiding van de klacht, ingediend door den heer Var de Kamp tegen den heer Küppers, wegens beleediging in de .,N. H. Ct." schrijft dat blad' na mede- deeling dat, de zaak nog in onder zoek is:..Wij meenen onzen lezers in herinnering te moeten brengen het optreden van het Centraal Bestuur van den Ned. R. K. Volksbond, daartoe bevoegd in de vergadering der Haarlemsche Afdeeling op Maandagavond 14 Januari jl. waar in het Centraal Bestuur, de verdere leiding in handen nam. Had de heer Van de Kamp zich naar de in die vergadering geno men besluiten, geilragen. er zouden °"'i rr.-rfjrr nutsteen. hadden loch hun ontsla? genoiïien. Wij spraken dan ook de beste wen- schen uit over een goede oplossing. Dat heeft echter door het optreden, van den heer Van de Karnn zoo niet kunnen zijn. In een schrijven uit Haarlem op genomen in ..De Tijd" van heden wordt zeer terecht gewezen op ont stane moeilijkheden in den Ned. R K. Volksbond en de R. K. Kies- vereeniginsr en het is noodig ge worden. nu de leden van de Haarl. Aid. van den Ned. R. K. Volksbond in partijen zijn verdeeld geraakt, dat een Commissie van negen hee ren is benoemd om met het Cen traal Bestuur de zaken der Haarl. Afd. van den Ned. II. K. Volksbond te regelen." Schouwburg. Wij herinneren onze lezers nog eens aan do voorstelling der aardige kin- der-operette „Zonnestraaltje", die de vorige week uitgesteld, nu Zondagmid dag zal plaats vinden. In Amsterdam en den Haag had deze operette leven dig succes en hartelijk en vol waar deering waren de verslagen der dag bladen. De lieve muziek, de mooie cos tumes en bovendien het aardige doen van een 40-tal miniatuur-tooneelspe- lers hebben reeds aan velen genoeg lijke uren verschaft. Zondagavond speelt het gezelschap van Barendse en Verhagen in den Schouwburg het beroemde blijspel „Palajs". De proloog uit de opera van dien naam zal daarbij gezongen wor den, en wel door den heer Blaaser. Uit het ons toegezonden jaarverslag der begrafenisvereeniging „Voor en door het Volk", blijkt, dat de zuivere ontvangst in 1900 bedroeg f 922.29^, de zuivere uitgaaf f 504.62^, zoodat het batig saldo over 1900 bedraagt f 417.67. Het ledental bedroeg 626 op 1 Jan. 1900 en was gestegen tot 722 op 1 Jan. 1901. Op het Museum van Kunstnijverheid alhier zijn thans twee tentoonstellin gen van zeer verschillenden aard ge opend. In de Rotonde is eene verzameling meubelen bijeengebracht, die door de firma's van Wijngaarden Co. te Weesp vervaardigd werden. Deze meu belen zijn, wat hunne samenstelling aangaat, zeer eenvoudig, doch zij wer den op geniale en karakteristieke wijze versierd naar ontwerpen van Th. Hoy- tema, die de paneelen voornamelijk voorzien heeft met mooie, in de behan deling breed gehouden vogelfiguren, welke tegen de verschillende tinten van den gepolijsten achtergrond voordeelig uitkomen. In het trapportaal is bovendien eene zeldzame collectie borduurwerken ten toongesteld van Chineeschen oorsprong toebehoorende aan den heer Knobel, Minister-Resident der Nederlanden te Peking. Deze borduurwerken, waarvan eenige eene afmeting van een paar vierk. M. hebben, werden gebruikt als wandver siering, begrafeniskleeden en pajong- schermen. Zij werden met verschillen de kleuren zeer zorgvuldig bewerkt en hebben een bijzonder sterk decoratief karakter. Eene tentoonstelling van Zweedsche huisvlijt en borduurwerken is in voor bereiding. Aan den bouwkundig-ingenieur, deu heer J. A. G. van der Steur, is door den heer S. C. J. Bertram de verbouwing van zijn magazijn in tabak en sigaren. Groote Houtstraat 12, opgedragen. Zich van die taak. kwijtende heeft de heer Van der Steur niet alleen iets onge meens, maar tevens iets artistieks we ten tot stand te brengen. Hoewel de winkel feitelijk een geheel is, heeft hij twee ingangen: links een, die toegang geeft tot de afdeeling si garen en cigaretten, rechts eene waar door men de afdeeling tabak en snuif bereikt. Keurige kleine toonbanken staan in beide. Smaakvol is 'net lokaal in geel, groen en blauw gedecoreerd en de indruk wordt niet weinig verhoogd door keurig geslepen spiegelglas, dat overal in de deuren en zelfs in de toon banken is aangebracht. Aan kasten en etalage is beeldhouwwerk gemaakt, waarvan de motieven aan het tabaks vak zijn ontleend. In een van de penanten links hangt een groote tegel, afkomstig uit de nieuwe plateelbakkerij in Watergraafs meer, voorstellende den „Snuifmolen", de naam waaronder de zaak van den heer Bertram sinds vele jaren bekend is. Overdag en vooral 's avonds wanneer het witte gloeilicht in de geslepen glas ruiten schittert, trekt de nieuwe win kel zeer de aandacht. Gastvrij noodt daarbij het versje van ter Gouw, dat achterin den winkel geschreven staat, tot koopen uit „Ga niet voorbij „Indien dat gij „Soeckt 't kostlijk kruyt, „So ruïjck in smaak „Tot uw vermaak ;,En soeck wat uijt." Tot gerijf van den eigenaar heeft hij achter den winkel flinke bergplaatsen gemaakt, ééne voor sigaren en een an dere voor tabak. Vrijdagavond ontstond in de- Stoom- ververij van de heeren Haverschmidt Klaije, in een der zijstraten van den Zijlweg een begin van schoorsteen brand. Spuit 10 en 10a en de slangen wagen der politie rukten spoedig uit, doch behoefden geen dienst te doen. De staf der brandweer was mede aan wezig. Brood en Koffie Ingekomen voor f2.50 aan kropbrood van B. J-I. Deelnemers waren lieden 661 kinde ren en 191 volwassenen. De commissie bericht, dat zij voor- loopig hare uitdeelingen moet staken, met het. oog op 't weer en te weinig financieelen steun. Doch zij blijft ver trouwen, dat mocht het noodig blij ken. zij direkt dien geldelijken steun evenals vorige jaren zal ondervinden. Er werd in 't geheel brood en koffie verstrekt aan 8937 kinderen en 3136 volwassenen, totaal dus 12073. Vrijdagavond omstreeks 8 uur kre gen aan de Brouwersvaart bij de Coorahertstraat twee opgeschoten jongens twist, welke zoo hoog liep, dat een hunner den ander een steek gaf aan het hoofd boven den slaap, zoodat hij bewusteloos neerzeeg. Door de omstanders werd hij naar zijne wo ning gebracht, terwijl de dader het hazenpad koos. Gevonden Voorwerpen Een kinderzak met zakdoek. Een confectiefabrikant werd bekeurd wegens het niet doen van eene kennis geving bedoeld bij art. 12 der Veilig heidswet, wegens het overkomen van een ongeluk aan een zijner werklieden. Zaterdag 2 Februari wordt in den Schouwburg alhier eene opera-voor stelling gegeven van „Romeo en Julia", door de Ned. Opera, onder leiding van den heer v. d. Linden. Zegt dit reeds genoeg voor zichzelf, nog meer zal men dien avond kunnen genieten nu de beroemde zangeres Emma Nevada de vrouwelijke titelrol zal vervullen. Aan vankelijk zou deze operette slechts in 's-Hage en Rotterd. worden opgevoerd, doch 't mocht onze ijverige Scrouw- burgdirectie gelukken ook eene derge lijke opvoering voor Haarlem te winnen Natuurlijk zijn aan deze opvoering groote kosten verbonden en daarom doet de directie een beroep op allen om zich zoo spoedig mogelijk van kaarten te voorzien, want bij geringe belang stelling gaat de opvoering niet door. Waar de directie er steeds op uit is goede en degelijke werken te doen op voeren, daar mag zij voorzeker wel op de waardeering van Haarlem's burgerij rekenen. De commissie, die zich ten doel stelt de weezen en ouden van dagen van verschillende inrichtingen hier ter noeglijken dag te- bereiden, heeft het volgende programma opgesteld. Des middags te 2 uur ontvangen allen in de verschillende gestichten een extra- maal. Om 4 uur wordt voor hen een groote specialiteiten-voorstelling ge geven in den Schouwburg, die tot half acht duurt. Daar worden zij tevens getrakteerd en ontvangen na afloop een souvenir aan dezen heugelijken dag. op ZONDiiG 27 Januari 1901 TE HAARLEM Eglise Wallonne. Voorin. 10 ure, Muller, Gereiormeerde Kerken Oed. Oude Gracht. Voorm. 10-ure, Mulder. 's Avonds 5 ure, Mulder. Woensdagavond 8 ure, Ringnalda. Gemeenschappelijke dienst. Ridderstraat. Voorm. 10 ure, Ringnalda. 's Avonds 6 uur, Ringnalda. Doopsgezinde Kern. Voorm. 10 ure, Ds. Jo. de Vries, 's Avonds 6 ure, Dr. H. J. Elhorst. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure. J. G. Smitt, Predikant te Amsterdam. Luthersclie Kerk. Voorm. 10 ure, Wempe. 's Nam. 1 ure, Zondagsschool. 's-Avonds 6 1/2 ure, Poolman. Remonstr. Gereformeerden. Voorm.- 10 ure, Prof. Cannegieter, van Utrecht. Clir. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 en nam. 5£ uur Ds. Schotel. Woensdagav. 8 ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur. Godsdienstoefeningen. Vrijdagavond werd in de Kerk der Broedergemeente de 3e lezing vanwege de Chr. Werkliedenvereeniging „Maar ten Luther" gehouden. Als spreker trad op de heer ds. K. Scharten, met het onderwerp: „Arbeid en Christendom". Spr. wees er op, hoe de arbeid naar 't woord des Heeren „zes dagen zult ge arbeiden" een hooge plaats in de maat schappij inneemt. Een zalig nietsdoen bestaat voor den mensch niet; maar ook moet de arbeid geen last zijn, geen noodzakelijk kwaad, doch een heilige, heerlijke plicht. En op dit hoog en verheven standpunt stelt ook de Chris tus zich. Tevens zette spr. uiteen hoe door 't woord Gods steeds Christendom en Arbeid te zamen gaan. Verder wees spr. op enkele misstanden, die in ver schillende vakken bestaan, doch meen de dat hierin geen verbetering kon ko men door een beroep te doen op auto riteiten of op H. M. de Koningin, zoo als wel eens beweerd wordt, doch dat alleen de Heer, de Koning der Konin gen, in deze verbetering kan brengen. Bennebrook. Bevallen: A. de Groot, geb. Stokman, zoon. Overleden: F. Toledo, oud 68 aren. Ondertrouwd: Th. Frerilcs en C. J. Boon. Sandvoort. Tegen Dinsdagavond a.s. ten 8 uur is eene vergadering belegd van de af deeling Zandvoort der Noord-Holland- sche Vereeniging „Het Witte Kruis" ter behandeling van de rekening over 1900 en der begrooting voor 1901. Haarlemmermeer. Ondertrouwd: J. Vreeken en J. A. Grïekspöor. P. Bakker en W. v. Es. G. Somsen en G. v. Duel. T. Tuinman en D. Brandsma. K. v. Santen en A. Ko ning. H. Zomer en C. Lamboo. Getrouwd: J. v. Heusden en G. Boom. Bevallen: C. Maliepaard—Roodzant d, J. Jansen—Goulooze d. M. Fontaine Rutte z. H. VisbeenVerwoerdt z. H. Meijer—de Vos, d. G. v. Essen—Lewis d. H. NoormanBuchner d. M. M. BlommensteinSitirst d. A. G. Kooii Verkuiji d. Overleden: P. v. d. Stelt, 10 d. B. S. Tas 66 j. T. v. d. Meer 78 j. Velsen. Naar men uit zeer vertrouwbaren bron verneemt, zal minister Cre'mer zich geen car.didaat laten stellen voor de 2e Kamer, indien eene verkiezing noodig, zoo hij niet door de liberale kiesvereeniging wordt gecandideerd. Sandpoort. Tot voorzitter der commissie tot we ring van schoolverzuim alhier, is be noemd de heer H. J. van Runnard en tot secretaris de 'heer J. van Ee. Burgerlijke Stand. Bevallen: 25 Jan. C. C. Uittenbosch de Jong z. A. A. Bakhuis Rozeboom Overleden: 24 Jan. E. Dweelaard Haunisch 79 j. Gr. Houtstraat. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek steil de redactie zich n et aansprakelijk. Van iniezondttstukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy niet aan den in zender teruggege ven. Geachte Redactie! Beleefd verzoek ilt u voor onderstaan de mededeeling eenige plaatsruimte. Bij voorbaat mijn dank. In uw verslag der R. K. Kiesvereeni- :ing in uw blad van gisteren is een kleine onjuistheid. Het verzoek van den heer V. was niet, dat het g e h e e 1 e Bestuur zoude aftreden, doch alleen de heeren W. Küppers en P. Alleman, hetgeen verplicht was volgens regle ment. De heer W. Küppers, (voorzit ter), scheen hierin nog niet veel idéé te hebben. Door cleze weigering lokte hij de door u medegedeelde motie uit, welke met zoo'n groote meerderheid werd aange nomen. Hoogachtend, Een lid van bovengen. Vereeniging. Beimebroek. Voorm. 10 uur. Ds. J. A. Gerth van Wijk H. Avondmaal. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Baljon. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuylman. Woensdagav. 6 1/2 ure, Kuylman. Umuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. 's Avonds 6 ure, Wesseldijk, Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond. P. van der Veen, Luth. pred. te Amsterdam, in Hotel Nommer Een. Apost. Zendingssremeente. Voorm. 10 ure. Santpoort. Voorm. 10 1/2 ure, Hesta. Pred. te Haarlem. Zandvoort. Voorm. 10 ure, G. Hulsman. Namid. 6i ure, G. Hulsman. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag de gelezen HH. Missen met onderrichting te half 7 en 9 uur; te half 11 uur de Hoogmis met predikatie'. Te half 2 en 2J uur Catechismus, 's Av. te 7 uur Lof, conferentie met Rozen hoedje. Maandag te 7 uur Lof en Rozen hoedje tot lafenis der Gel. zielen. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag de stille HH. Missen te 7 en half 9, te half 11 uur de Hoogmis en Predikatie. Te 3 uur de Vespers en half 7 het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, voor de bekeering der zondaars met conferentie. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag te half 6, 7 en half 9 de gele zen HH. Missen, te half 11 de Hoogmis, 's Namiddags te half 4 de Vespers. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 en half 11 uur de Hoogmis, kwart voor 2 en half 3 uur Catechis mus, te 3 uur de Vespers, te half 5 uur oefening van de H. F/amilie; dezen avond te 7 uur het Lof. (N. H. Ct.) Drinkt VEEN's- Cacao en VEEN's Geconcentreerde Advertentlën. II Op den 6 Febr. a.s. hopen geliefde Ouders JACOB LOOS en ANNA SCHEURLEER, den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar in den Echt zijn verbonden. Hun dankbare Kinderen, p Zandvoort, 26 Jan. 1901. j| Bij vonnis der Arrondissemenls- Rechtbank te Haarlem, d.d. 25 September 1900 is het huwelijk, bestaan hebbende tusschen SIMÓN VER WEEL, timmerman, wonen de te Zaandam en G UURTJE BLAAUW, verblijf houdende te Amsterdam, verklaard te zijn ont bonden door echtscheiding, De Proc. des eischers, Mr. L. C. KRONENBERG. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, d.d. 2 October 1900 is het huwelijk, bestaan hebbende tusschen LIJN TJE CORNELIA GEBUIJS, zonder beroep, wonende te Haarlemmer meer en TEUNIS VERMEER, zon der beroep, wonende te Nieuwmeer, gemeente Haarlemmermeer, ver klaard te zijn ontbonden door echtscheiding. De Proc. der eischeres. Mr. L. C. KRONENBERG. 5 pond Reclame-Thee f 3,25, in prachtv. roodgel. Trommel. Niet volk. n. wensch, terug. Fr. remb. of postw. Het succes v. d. Dag. Honderden nabestellingen. Thee handel en Gros van ouds't Anker, Deltt. Conversatie-Onderwijs aan volw., Fransch, Eng. Duitsch en Ifcal.methode Berlitz. Privaat- en Cursusl. Proefl. gratis. Inl. Woensdags en Zaterdags 1—5 uur. Ripperdapark 9. SgsigP Het onderw. wordt aanbev. door den Heer SERVAAS DE BRUIN, Taal- en Letterkundige. Modiste, in bezit van eigen Meu belen, vraagt INWONING, bij eene weduwe of in klein gezin. Omtrek Houtpoort. Br. fr. onder No. 4139 aan het bureau van dit blad. Winkeljuffrouw. In eene fijne Modezaak (Dames hoeden), wordt gevraagd eene hekwame, nette Winkeljuffrouw. Goede informatiën vereischte. Brieven onder No. 4143 aan het Bureau van Haarl. Dagbl. voor een 12-jarig Meisje een goed Tehuis, in een beschaafd gezin. Br. fr. met opgaaf v. cond. Adres Mevr. E. KUNST-HEIJNNEMAN, Secretares Comm. v. Opv. en Ond. Ver Oost en West, Den Haag. Bekwame Werksters gevraagd, bij A. VAN DER LAAN Co BarteljorisstraaL Wordt gevraagd met 1 Febr. eene OieBisthodej als Meid alleen. Adres Schotersingel 99. Een nette vrouw vraagt eenige Burger Schoonmaaklmizen liefst op O verveen. Br. fr. onder No. 4136 bur. van dit blad. Gevraagd! eene 2de MODISTE of BEKWAME LEERLING in eene fijne zaak. Franco brieven Bureau dezer Courant No. 4140. WINKELJUFFROUW gevraagd, extern. Br. fr. Bureau v. d. Blad. Mevrouw VAN DER WILK, Zijl- weg 279, O verve en, vraagt door onvoorziene omstandigheden met Februari eene DIENSTBODE als MEID-ALLEEN, goed kunnende koken en strijken. Zich in persoon te vervoegen tusschen 12 en 2 uur des middags. Op een FABRIEKSINRICHTING kan geplaatst worden een FLIN KE PAKKNECHT, tvens voor Magazijnwerk. Vereischten zijn onbesproken gedrag, geheel vrij van sterken drank en van goede getuigen voorzien. Loon 8 per week met verhooging. Franco brie ven ond. No, 4138 dezer annontce extern. Br. fr. ond. No. 4139. bur. van dit blad. Ten kantore van de E. N. E. T. wordt tegen. 1 Februari a. s. ge vraagd een JONGSTE BEDIENDE. Vereischten zijn vlug rekenen en duidelijk schrift. Zich in persoon aan te melden met eigenhandig ge schreven brieven des voormiddags van 1012 uur. Kantoorbediende goed bekend met coupon- en wis selzaken wordt gevraagd. Schriftelijke aanmelding bij de Hollandsche Crediet- Deposito- Bank MEES RITSEMA, te Haar- Bii GEBRS. OOSTERMEIJEf •BarteXjörisstraat 14. wordt gevraag] een FLINKE JONGEN, tot. oplei ding in hof vak. Wordt gevraagd op een DiukI kerij een Inlegger, begin Februari. Brieven onder No. 4124 bur. vat dit blad. s Door den grooteu omzet bei ik in staat fijne JÉMk Sak, /Kanarievogel 'tegen billijken prijs te 1( veren. Adres: BARENDSESTR. Op "prachtigen stand, ruime Zij en Slaapkamer, gerneub. of ongem met of zondpr Pension, naar vei kiezing. Adres bureau van dit bla< KRUISSTRAAT 41. Huurpr. f90 Te Huur aangeboden Eene zeer nette en ruime Itame desverkiezend met afzonderlijl Slaapkamer, zeer geschikt voi eene alleen wonende Juffrouw. Adres bureau van dit blad. te koop aangeboden -1 Locomobiel 9 p. k. Zaag- en Schaafmachines Kalkmolens; pl. m. 800 M. draagbaar spoc wijd 0.70 M. met wissels; 20 stevige 3/4 M3 kipkarren; 108 stuks heipalen, 9/10, 9/f en 9/22 M Groote hoeveelheden juffers- steigerdeelen in diverse lengtei Battings, plaat- en plankhou Loodsen Keten, enz. énz. Alles te zien en te bevragen i het terrein van de nieuwe strz gevangenis te Haarlem, bij de aa nemers A. BOGERD en A. VA DOORN. Reu en Teef, oud 3 rnnd., vi prima bekroonde ouders TE KOO Adres L. Veerstraat 8, Haarlei XuiadvoorUlSac Te KOOP of te HUUR gevraaj een WINKELHUIS of perceel dat voor in te richten, liefst Kerkstra; Brieven met volledige opga worden ingewacht ondier No. 41/ Bureau van dit blad. Winkelopstan TE KOOP, met Twee Toonbanken. Te bevr gen Anegang 3. Er bestaat nog gelegenheid zi aan te sluiten bij een nieuwe c gerichte 0&M8CL UB, des Zondagsavonds 7'/, uur. BERNSAC0. AMERSFOORT. van tien Volksbond. De Zittingen op Dinsdagmidt en Donderdagavond zullen na Februari 1901 NIET meer pla hebben. De Zittingen op Zaterdagavc zullen van 8 tot 91/, uur als woonlijk voortgaan. Het Bestuur, A. van der VOORT Azn. Voorziti A. C. de KOOK, Secretari ff De BEDDEN in het Magazijn KI. Houtstraat 83, zijn gegarandeerd zuiver van ling en de prijzen zijn zéér o curreerend. Bedden- en Matrassenfabriel

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2