at belemmerd was, nog te begrijpen, nu... Rapiditas protesteerde dan en terecht tegen deze fraaie Hoe 't zij. het spel ging voort [wisselend nu eens op de Rotterdam dan op de Haarlemsche helft, zon- dat een van beide partijen het aan- barer doelpunten wist te vergroo- >n. Tijd komt met 1—1. Volgens het et reglement wordt nu een kwartier oorgespeeld,- en heeft elke partij 7 1/2 den wind mede en tegen. De [aarlemmers zijn nu bijzonder sterk a Rapiditas is soms geheel ingeslo- enkele krachtige uitvallen van de daargelaten. Het eerste wartier brengt nog geene beslisisng n nog 15 minuten worden er aan vast knoopt. De eerste 7 1/2 minuten gaan oorbij, men verwisselt weer van doel ii nu wordt van weerskanten alles er p gezet, tot eindelijk Piet Stol die het eerst weder op 't veld verscheen het winnende doelpunt be- Ol'gt. De Roodbroeken behalen dus met 2— de zege; doch als 't protest der Rot- aangenomen wordt, wat niet zoo onwaarschijnlijk is, heeft laarlem den wedstrijd verloren, daar lan de verlenging niet medegerekend en Rapiditas wint met 21. Een spel had o. i. de juiste uitslag weergegeven. de hegraven ligt, over te brengen naar liet kerkhof Montparnasse. De familie was er tegen. Na pleidooien in deze zaak heeft de rechtbank uitspraak ge daan. Tiet verzoek is geweigerd, o.a op grond, dat het van belang is, een begraafplaats, die in overeenstemming met alle belanghebbenden is gekozen, niet willekeurig te veranderen en den eerbied voor de dooden en hun rust te storen door de g-rillen, de twisten en de oneenigheden van de levenden. Een lawine. Alpenjagers die een onderzoekings tocht naar Peira Cava maakten, onge veer 2000 nieter hoog, zijn door een la wine overvallen. Twee officiei'en en zes man zijn verdwenen. Gemengd Nieuws. De zeven aanslagen op koningin Victoria. Op Koningin Victoria zijn zeven gepleegd. Door het jogeluk gediend, is zij aan alle zonder kwetsuren van eenige beteekenis ontvangen, ontsnapt. De eerste aanslag, de ernstigste, liad jenige maanden na haar huwelijk den lOden Juni 1840. Zij reed prins Albert in een open rijtuig Hyde Park, zonder escorte. Plot seling drong een kellner van zeventien jaar, Oxforcl genaamd, naar het rij toe en loste onverwacht twee pi op haar. Doch, hetzij het wapen niet deugde, hetzij zijn hand beefde, de Koningin werd niet geraak!; de koetsier legde de zweep erover, toen de moordenaar riep ,,'t Is nog niet uit, ik heb nog een schot". Tegelijker tijd deed hij een derde schot, maar de prins-gemaal had den tijd gekregen de Koningin achter in de kussens van het rijtuig te dringen en de kogel ging ra kelings langs haar lieon. Oxforcl is ter dood veroordeeld, maar de Koningin veranderde zijn straf in levenslangen dwangarbeid en eenige#jaren later is zijn straf verzacht tot verbanning naar Australië. Twee jaar later toen de Koningin met prins Albert uit de kerk kwam, ont dekte de prins iemand in een steegje, die het blijkbaar op de Koningin ge munt had. Het schot, dat onmiddellijk weerklonk, miste. Victoria, die op de hoogte werd gesteld van het gevaar dat zij had geloopen, verzette zich te gen de zenuwachtige stemming, waar in zij daardoor gekomen was. Enkele dagen later ging zij naar dezelfde plaats terug in een open rijtuig en de monomaan schoot wederom twee keer op haar. Het was een opgewonden man, Francis genaamd, die in het te gen hem begonnen proces zich voor deed als republikein, die voor de vrij heid van het volk opkwam. Hij viel flauw toen het doodvonnis over hem werd uitgesproken, en kreeg zijn zelf vertrouwen eerst terug toen de Konin gin zijn straf in levenslange deportatie had veranderd. Op den dag waarop het besluit tot gratie werd afgekondigd, ontkwam Victoria aan een derden aanslag. In de overtuiging, dat de veroordeeling wegens koningsmoord den 'dader in veler oogen tot martelaar maakte, werd deze derde misdadiger alleen ver volgd wegens gewonen moord. Dit had het gevolg dat, na de veroordeeling van dezen-man tot een dracht zweep slagen en gevangenisstraf, men gedu rende een zevental jaren van geen aan slagen of komplotten tegen het leven der Koningin meer hoorde. In 1849 loste een metselaar twee schoten op de Koningin. Hij ontving dezelfde straf als zijn voorganger had gekregen. De volgende aanslag hacl niet veel te beduiden. De dader wilde de Konin gin niet dooden, maar alleen haar be- leedigen. Het was in 1850. De Koningin had een bezoek gein-acht aan baai- oom, den hertog van Cambridge, die stervend was. Op het oogenblik dat het rijtuig der Koningin uit het hek van het paleis van den hertog weg reed, kwam er een oud-lcapitein van de huzaren. Pater, aansnellen en sloeg de Koningin met zijn karwats in haar gezicht. De verwonding was niet erg. Na twee-en-twintig jaren rust, in Fe bruari 1872 ontkwam de Koningin we derom aan een aanslag, dank zij de tegenwoordigheid van geest van haar oppasser John Brown die haar het le ven redde tegen den aanval van een zekeren O'Conner, een Ierscli edelman. In 1882 trachtte voor het laatst Rode- rik Mac Lean de onkwetsbare Konin gin met een pistoolschot te treffen op het oogenblik waarop zij in den trein stapte aan het station Windsor. Pater, O'Conner en Mac Lean zijn in een gek kenhuis opgesloten. Men zegt dat geen van deze pogingen de Koningin haar gewone kalmte deden verliezen en dat zij bij de gelukwen- schingen, die zij na zoo'n aanslag ge regeld ontving, gewoon was te ant woorden ,,Ik blijf altijd kalm, en vol komen mijzelf belieerschen, want ik heb nog een groote taak voor mij, en ik heb een voorgevoel dat ik niet zal sterven, vóór ik die heb volbracht." Eerbied voor de dooden. De weduwe Lefèvère, te Parijs, had aan de Rechtbank van de Seine het verzoek gedaan, verlof te verleenen om het lijk van haar man, die te Villemon- Vervolg Stadsnieuws. Wij lezen in de ,,N. IT. Ct." Wegens persoonlijke aanvallen tb een door de R. K. Kiesvereeniging af gehuurd lokaal in het gebouw van den Ned. R. K. Volkshond, het versperren van den uitgang toen de Voorzitter van genoemde Kiesvereeniging het gebouw wilde verlaten, het dreigen niet gebal de vuisten en bet uiten van smadelijke woorden, door den heer W. A. J. Van de Kamp, die niet tot het bestuur der Kiesvereeniging behoorde, is door den heer W. Kiippers, presideerende deze te houden Bestuursvergadering, die echter geen voortgang kon hebben, kennis gegeven aan de bevoegde macht. Deze kennisgeving "heeft zich ontleend als een gevolg van hetgeen in de laatste dagen heeft plaats gehad. Den len Februari a. s., is het 25 jaar geleden dat de heer M. Kokkelkoren, waagmeester alhier, tot gemeente ambtenaar werd benoemd. Den len Februari 1876, tot schrijver aan de kaasmarkt aangesteld, werd hij op 1 Februari 1892 tot waagmees ter benoemd. Wij hopen, dat het dezen bescheiden en hulpvaardigen ambtenaar op dezen dag niet aan bewijzen van belangstel ling mag ontbreken. De 2e-luitenant Van Borselen, van het bataljon infanterie alhier in garni zoen, is met ingang van 1 Februari, op zijn verzoek, eervol uit den dienst ont slagen en benoemd tot reserve-2e-luit. bij het 2e regiment infanterie. Haarlemmerhoutpark. Door den architect Van Straten zal eerstdaags het houwen van eene villa in Amerikaanschen stijl worden aan besteed, voor rekening van den heer Slagmuller van de firma Buffa Zoon te Amsterdam. Eene eigenaardigheid in genoemde villa zal voorzeker zijn, dat de „Hall" daarin zal worden be kleed met verschillende paneelen, te beschilderen door onze beste heden- daagsche kunstschilders, als W. Ma- ris enz. Gisterenavond was het personeel, werkzaam aan het vliegend blad „De Spaarne-Bode", in de Sociëteit „De Kroon" bijeen, om het 25jarig bestaan van dat blad feestelijk te herdenken. Allen hadden hun vrouwen of nieis jes bij zich. Een zeer aardig gekozen programma werd onder afwisseling van dans en muziek afgewerkt en te goed één uur vereenigde men zich aan een disch. waar verschillende toespraken werden gehouden die getuigden van de goede verhouding die tusschen personeel en patroons bestaat. Het was een recht prettige feestavond. Naar aanleiding van een vraag van een onzer lezers doen wij opmerken, dat bij bet thans aanhangige stations plan alleen bet vrachtgoederenbureau zou worden gevestigd aan de Leidschi Vaart, achter de Kathedraal. Feitelijk is dit de eenige belangrijke afwijking van het plan-Telders. Over 't algemeen schijnt het plan een goe den indruk te maken, ook wat de van Haarlem gevorderde bijdrage betreft, hoewel uit den aard van de zaak nog wel een en ander in de onderdeelen zal moeten worden gewijzigd, voordat het aan Haarlem's wenschen beantwoordt. S cherm wedstrij d. Zaterdagmiddag, na afleop van den wedstrijd korten stok, reeds in ons vorig nummer medegedeeld, nam de af deeling personeel degen een aanvang. Het puikje van de Hollandscbe schermers was inge schreven. Van de 90 inschrijvers kwamen er 60 uit, waaronder de beste amateurs uit den lande. De lste prijs (fraaie pendule met cou pes) was uitgeloofd door Mevr. Vis ser van Hazexswou.de. Na de vijfde serie bleven nog aan de heeren Dwinger, Amsterdam. Boniski Rotterdam, Sjerp en Schuitenma ker, beiden Amsterdam.. De eerste partij tusschen de heeren Dwinger en Boniski eindigde met 31 in voordeel van eerstgenoemde. In de partij Sjerp—Schuitenmaker bleef laatstgenoemde overwinnaar Alsnu moesten Dwinger 'en Schu: tenmaker om eersten en tweeden prijs kampen. Met veel belangstel ling werd deze strijd tusschen de twee sterkste amateurs op degen gevolgd. De uitslag was dat M Dwinger van „De Vrije Wapen broeders" te Amsterdam met 3 te gen 2 ontvangen trefpunten den eersten prijs verwierf Schuiten maker, Amsterdam behaalde den tweeden. Sjerp, Amsterdam den derden en H. Boniski. Rotterdam den derden prijs, 's Avonds te 7 uur namen de korpswedstrijden op degen, sabel en, geweer, waarvoor resp. 10, 10 en 8 korpsen waren in- 1 geschreven, een aanvang. Op de gen waren de schermvereenigingen hier ter stede gelukkiger, dan on andere wedstrijden. De eerste prijs werd door „Door oefening Sterker" Amsterdam, korpsschermers Schon- bergen Sjerp, Schuitenmaker, be haald met 3 ontvangen tegen 9 ge- jeven touché's, tegen de heeren Braucbman, Wijdoogen en Donse laar, korpsschermers. van „VoorVa- derland en Koning" Haarlem, welk korps de tweede prijs ten deel viel. „Kracht door Oefening" alhier verwierf dien derden, en „Mare" den vierden prijs. De wedstrijd korps sabel, de groote attractie voor de Haarlemsche scherm ere, had den volgenden uitslag. De eerste, tweede en vierde prijs vielen resp. ten deel aan d'e Haarlemsche Ver- eenigingen „K. D. O." met hun bekend korps de ..Dienstdoende Schutterij" met de heeren Paulen, van Velthuijzen en Sluijp en „Con cordia" met de heeren van Dok. van Twisk en Smit. Met den der den prijs, ging ,.D. O. S." van het 7de Regiment Infanterie te Amster dam strijken. In den wedstrijd korps geweer behaalden de heeren van der Weeg, Villeneuve en Hof man van „Mars" van het 3de Bat. 4de Reg. Inf. alhier een derden prijs. De eerste en tweede prijs werd gewonnen door de kranige schermers van ,,D. O. S."(sergeants) en „d'Oranjevaan" korporaals van het 7de Reg. Inf. Amsterdam. De .Wilhelmina Garde" uit Den Haag behaalde den vierden prijs. Zondagmorgen werd de personee- le wedstrijd sabel en geweer voort gezet. In den sabelkamp kwamen 50 schermers uit. In de vijfde ron de waren van de 11 overgeblevenen nog 8 Haarlemmers aan. In deze afdeel ing waren eenige partijen te zien, die door hevigen strijd en langen duur de aandacht trokken. Het waren, de1 partijen Sluijp-Schon- bergen en Roozen—Schuitenmaker. Het eindresultaat was 1 Roozen, Chabot, beiden van ..K. D. O." alhier 3. Sluijp van de Schutterij. Teekens van „V. V. en Iv." al hier. De geweerprijzen personeel werden behaald' resp. door de hee ren N. Sjerp. J. H. Evertsen. en J. de Beurs, allen van „D. O. S." te Amsterdam. Zondagmiddag te half 2 vingen de colonne-wedstrijden op langen stok en geweer aan. Voor deze af deeling waren vele toeschouwers opgekomen, die vol belangstelling de inderdaad fraaie colonnes gade sloegen. In den wedstrijd langen stok kwamen uit ..Concordia", „de Bataaf" en „K. D. O." alle uit Haar lem. Wat de ingewikelde figuren en correcte uitvoering betreft, gaven .Concordia" en „K. D. O." elkan der weinig toe. Met één punt ver schil kende de jury dan ook den eersten prijs toe aan „K. D. O." met Roozen, Lindeman, Chabot en C. Meijerink als .carréewerkers, den tweeden aan „Concordia,"com mandant J. J. Meijerink. De derde prijs viel ten deel aan Bataaf" commandant W. v. d. Eijnde. Door het mislukken van één figuur werd de „Bataaf" een kans op een hoo- geren prijs ontnomen. Dit was jam mer, daar werkelijk mooie figuren de colonne voorkwamen, die ook goed werden uitgevoerd. Be oordeeld werden de op- en af- marsch. samenstelling uitvoering en samenwerking. Aan den colon ne-wedstrijd geweer namen deel Door oefening Sterker", comman dant Steijnders, Amsterdam, On- deroffic. en Korporaals. 3e Bat. 4de Reg. Inf., commandant Luit. Clig- neitt. Haarlem, „d'Oranjevaan" commandant v. d. Veen, Amster dam en „Uitspanning na Inspan ning". commandant Simonis, Den Haag. Meermalen konden wij de fraaie, krachtige figuren en, mooie ge vechtsbewegingen in de verschil lende colonnes bewonderen. De grootste indruk op de jury maakte de colonne van ,,D. O. S." te Am sterdam, die flink, krachtig en cor rect werd uitgevoerd. ..D. O. S." verwierf dan ook den eersten prijs. De tweede prijs viel ten deel aan het 3e Bat. te dezer stede met slechts één punt verschil. De ele gante colonne, waarin de militaire waarde in, de tableaux niet te mis kennen valt, werd niet minder luid toegejuicht dan die van „D. O. S." „D'Oranjevaan" te Amsterdam ver wierf de derden prijs en „Uitspan ning na Inspanning" Den Haag den vierden. In den wedstrijd solo lan ge stok werden de prijzen als volgt toegekend aan de heeren G. H-esse, Amsterdam, wiens mooie stand en houding algemeen werd bewonderd, eerste, H. Weijgers, Haarlem, tweede, Scnijver, Amster dam derde, H. Boniski, Rotterdam vierde, Steijnders, Amsterdam vijf de. En hiermede waren de zeer ge animeerde wedstrijden geëindigd Een woord van hulde aan de feestgevende vereeniging voor de moeite, die zij zich getroost heeft om dit wapenfeest zoo goed moge lijk te doen slagen, is hier op zijn piaats. Ook een woord van dank aan de juryleden, de hoofdsec-on- danten en secondanten. Des avonds was een feestavond georganiseerd!, waaron o. m. de prijsuitdeeling plaats had bij mon de van den heer H. Meijboom. Met een toepasselijk woord reikte hij den nrijswinners de fraaie medail les over. Tevens herinnerde spr. er aan hoe kranig de Haarlemmers zich in dezen wedstrijd' geweerd hebben, wenschte de vereeniging geluk met haar 5-jarig bestaan, en wees er op hoe zij steeds in bloei en kracht vooruitgaat. De voorzit ter zeide hierna dat de goede afloop van den wedstrijd in hoofdzaak te danken was aan cle Jury, waarop de heer A. J. Meijerink dank bracht namens de Jury voor het ge noten vertrouwen. Na dit o-fficieele edeelte werd het programma ver der afgewerkt. Met een geanimeerd bal werd de uitstekend geslaagde wedstrijd besloten, waarmede d'e vereeniging „Door Oefening Ster ker' alle eer heeft ingelegd. Dat zij nog menigmaal 5 jaar aan haar 5- jarig bestaan mag toevoegen. Zoo zii het 1 Kegelen. Een nieuwe, fraaie Kegellbaan is aangelegd in het Café Schoonzicht, Schoterweg 6. Smaakvol gedecoreerd met groen en platen, betrekking heb bende op het kegelspel, levert de zaal een gezelligen, vroolijken aanblik op. Voorts prijkt er een model-kegelbaan die, door den heer Blok geëxposeerd, reeds meermalen in België dienst heeft gedaan als model voor het aanleggen van Hollandsche Kegelbanen. De plank heeft eene lengte van 18.6 M. en wordt Woensdag a.s. voor de Haarlemsche kegelaars geopend met een invitatie-wedstrijd, waarvoor eeni ge fraaie prijzen zijn uitgeloofd. Wij kunnen alle kegelaars aanraden Woensdag- of Donderdagavond hunne krachten eens op de nieuwe baan te gaan meten. Naar wij vernemen lieeft de Burge meester 14 dagen verlenging van verlof aangevraagd De oud-secretaris der Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Nij verheid, de heer F. W. van Eeden al hier, die, zooals onze lezers weten, se dert eenige dageai ernstig ongesteld was, is nu, naar wij vei-nemen bete- ■encle. De afgeloopen nacht ging vrij rustig voorbij. B. is vergunning verleend tot liet plaat sen der navolgende wegwijzers Door de ncommissaris der Koningin in Zuid-Holland en de firma M. Veld- huijzen van Zanten Zn. te Lisse in de gemeente Lisse waar de weg van Haarlemmermeer uitkomt op den rijks straatweg LeidenHaarlem. Door de Binnenlandsche Exploita tie-maatschappij van Onroerende goe deren in de gemeente Bloemendaal in het park Duin en Daal nabij de villa 't Kopje. Door het bestuur van den Haarlem- mermeerpolder in de gemeente Haar lemmermeer op den Kruisweg, hoek Sp-' ringweg. Door het gemeente))"-tuur van Krommenie in de gemeente Kromme nie op de splitsing der wegen, komen de van KrommenieKrommeniedijk Knollendam. Voetbal. Het, Berlijner sportweekblad „Sport im Wort" wijdt een vijftal pagina's aan den vierdaagschen toer van de Berliner F. C. „Preussen" in ons land en zulks zeer waardeerend voor onze voetbalspelers. O. a. zegt het blad, dat ondanks het ongunstig verloop van den wedstrijd, ..Preussen" ongetwij feld met genoegen de uiterst joviale ontvangst in ons land zal gedenken en liet zich een eer zal rekenen kennis ge maakt te hebben met een vijftigtal zoo uitstekende sportliefhebbers als de Hollanders zijn. Het blad roemt zeer de organisatie van den Ned. Voetbal bond en de gespeelde wedstrijden. Bij zondere hulde werd gebracht aan II. V. V. en R. A. P. en ten slotte de wensch uitgedrukt, dat ook de Hol landsche vereenigingen spoedig te Berlijn zich eens met de Duitschers zullen komen meten. vens d. 28. C. MenijoxSieraad, d. M. Milatzv. Dam z. 26. M. Krui zeli ooghuis. d. Overleden 26 Jan. M. Verdel 5 m. z. Z. B. Spaarne. 25. E. Bij voet-s 63 j. M. v. Heemsk.straat. 26. T. Beugelingde Heer. 74 j. v. Manimstraal. 27. J. F. Duijn, 10 m. z. Jansstraat. Heemstede. Men is alhier druk bezig met het losdekken der bloembollen. De Schoolbevolking bestond alhier op 15 Januari jl. uit Openb. Lagere School 237 leerlingen. Bijz. Protest. School 117 leerlingen. Bijz. R. K. Meisjesschool 129 leerl. Bennebroek. Zaterdag had de landbouwer K. uit de Haarlemmermeer bet ongeluk dat bij de Bennebroekerbrug zijn zwaar beladen wagen met hout omsloeg. Een jongen die er boven op lag, kwam in een haag terecht gelukkig zonder zich belangrijk te bezeeren. De knecht die op het krat zat viel echter onder den wagen en verwondde zich ernstig aan den arm. zoodat onmiddellijk genees kundige hulp moest worden ingeroe pen. Zandvoort. Door B. en W. zijn wederom goed gekeurd drie bouwplannen en wel een voor een woonhuis aan de Haarlem merstraat, een voor drie woonhuizen aan de Kosterstraat en een voor een winkelhuis met woonhuis aan de Hal testraat. De' feestviering voor 't huwelijk van H. M. de Koningin zal alhier plaats hebben op 2 en 4 Februari a.s. Aanvan kelijk was bepaald de feesten te hou den op 4, o en 6 Februari a.s., doch door verschillende omstandigheden is daarin verandering gebracht. Tot loco-ontvanger alhier is door den gemeente-ontvanger aangewezen de heer J. Merens, ambtenaar ter secreta rie alhier, waaraan het college van B. en W. de goedkeuring gehecht hebben. Sloten. In de veenderijen van de firma Van Breemen te Haarlem, gelegen in den Rietwijkeroordpolder zijn uit een ge sloten loods tal van onderdeelen van een uit elkaar genomen locomobiel ontvreemd, ter waarde van pl. m. 250. Beverwijk. De Minister van Binnenlandsche Zaken, overwegende dat ten ge volge van het ontslag van den heer mr. J. P. R. Tak van Poortvliet eene verkiezing moe-st plaats heb ben van een lid van de Tweede Ka mer der Staten Generaal in het kiesdistrict Beverwijk, heeft- be paald, dat die verkiezing zal plaats hebben op Donderdag 14 Februari, de stemming, zoo noodig, op Don derdag 21 Februari, en de herstem min zoo noodig, op Donderdag 28 Februari. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Donderdag gelegenheid om te biech ten van 6 tot 8 uur. Vrijdag, lste Vrijdag der maand, toegewijd aan de vereering van het Godd. Hart, van Jesus, tevens Aanbid dingsdag voor de Ver. van de Eeuwigd Aanbidding van het H. Sacr. Te 8 uur gezongen H. Mis met toespraak te 10 uur II. Mis voor de Ver. der Eeuwivd. Aanb., daarna acte van eereboete, s Avonds te 7 uur Lof. Rozenh. en acte van eereboete. Het Allerh. Sacr. blijft ter aanbid ding uitgesteld 's morgens tot half 12 en na den middag van af 6 uur. Gelegenheid om te biechten van 6 tot 8 uur. Zaterdag, feest van Maria-Lichtmis, verplichting van Mishooren. De HH. Missen te half 7, 9 en half 11 uur de Hoogmis, 's Avonds te 7 uur Rozenh. in de H. Maria-kapel. Parochiekerk van den H, Joseph. Woensdag, le der zeven Woensda gen ter eere van den H. Joseph. Te 8 uur de gezongen II. Mis en te Tuur het Lof. Donderdag-avond te 7 uur het Lof. Vrijdag lste van de maand, te 8 uur de gezongen H. Mis en te 7 uur het Lof ter eere van het goddelijk Hart van Jesus. Zaterdag, feeft van Maria-Lichtmis, de stille HH. Missen te 7 en half 9 te half 11 uur de gezongen H. Mis. Te 6 uur hte Lof ter eere van O. L. V. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biech ten. In deze week de HH. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur Lof en Vergadering der Broederschap van den H. Anto nius, Donderdagavond van 6 tot 8 uur ge legenheid om te biechten. Vrijdag, le Vrijdag der maand, toe gewijd aan het Allerh. Hart, 's mor gens te 8 uur gezongen II. Mis avonds te 7 uur het Lof, Predikatie en akte van eereboete aan het H. Hart. Zaterdag, -Feestdag van de Allerh. Maagd, verplichting van Mishooren, De HH. Diensten als op de Zondagen, 's Avonds te 7 uur het Lof. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Vrijdag, eerste der maand, gezon gen H. Mis te 8 uur. Zaterdag, feest van O. L. Vrouw Vi sitatie, verplichting <nn Mis te hooren, vóór de Hoogmis de wijding der kaar sen. Maandag, Woensdag. Vrijdag en Zaterdag des avonds te 7 uur het Lof. De HH. Missen te half 8, half 9 en Veiling in het Verkooi)l. „De Gouden Leeuw11 op Zaterdag 26 Jan. 1900. No. 1. Twee perceelen Wel- of Hooi land en een gedeelte Weg, te Haarlem- merliede en Spaarnwoude aan de Binnen Liede in den Veerpolder. S. van der Aar 6080. No. 2. Een Huis en Erve. aan de westzijde van de Bakenéssergracht. No. 96. P. Braspenning f 2450. No. 3. Een Huis en Erve, aan de noordz. van de Caeciliasteeg no. 11. J. Vermeer f 1735. No. 4. Een Huis en Erve, aan de zuidzijde van het Begijnhof, No. 16. Opgehouden f 715. No. 5. Een Huis en Erve met .een daarvoor gelegen stuk Grond te Haar- lemmerliede en Spaarnwoude aan den Lagendijk nabij het Rijnlands huis. A. Prevost 850. No. 6. Een Winkelhuis en Erve met een gevelbreedte van 15 Meters en af zonderlijk opgaande Bovenwoning, aan de oostzijde van de Warmoesstraat op den hoek van de Anegang, No. 31 zwart en rood. Opgehouden f 19980. No. 70. Drie Huizen en Erven aan de HaarlemmeiTiedestraat als: No. 13, No. 17 en No. 19. De perceelen No. 8 en 9 gecombineerd Uit de hand verkocht. No. 10. Een Huis en Erve met Tuin, aan de Zijlvest nabij de Keizerstraat, No. 41. W. J. v. d. Eijklioff f 6000.—. No. 11. Een Pakhuis met Zolders ge naamd „De Drie Kronen" en Erve, aan de noordzijde van den Burgwal, No.18. A. Jacobson 2000. No. 12. Een in tweeën verdeeld Pak huis en Erve genaamd „De Drie Kro nen", met twee Bovenwoningen aan de zuidzijde van de Spaarnwouderstraat, No. 44 zwart en rood. W. Nieuwjaar f 5450. De perceelen No. 11 en 12 gecombi neerd. No. 13. Een Huis en Erve, aan de oostzijde van den Burgwal, No. 99. H. C. Tombsrgh, q.q. f 2850. No. 13a. Een Winkelhuis en Erve. met afzonderlijk opgaande Bovenwo ning, aan de oostzijde van de Kamper straat op den hoek van en met uitgang in de Barendsestraat, No. 7 zwart en rood. No. 13b. Een Pakhuis en Erve, met afzonderlijk opgaande Bovenwoning, aan de noordzijde van de Barendst- straat, No. 7 zwart en rood. A. v. d. Linden q.q. f 6905. No. 14. Een Huis en Erve met Tuin, aan de oostzijde van de Korte Wol straat, No. 9. W. A. Staphorst f 2610. No. 15. Een Huis en Erve met Boven woning, aan de zuidzijde van-de Nas- saustraat (vroeger Plantage), No. 27 zwart en rood. Opgehouden f 2565. No. 16. Een Huis en Erve met Tuin, aan de oostzijde van de Balcenesser- gracht, No. 51. Z. v. Maaswinkel 4725. No. 17. Een Koetshuis met Stal en Erve, aan de noordzijde van de Twijn- derslaan. No. 35. S. J. W. Mons 2020. No. 18. Een Winkelhuis met- afzon derlijk opgaande Bovenwoning,Schuur en Erve, aan de zuidzijde van de Brou wersstraat, op den hoek van en met uitgang aan de Jan Nieuwenhuijzen- straat, No. 30 zwart en rood. J. Kroon f 3700. uur. De Catechismus volgens gewoonte. (N. H. Ct.) Vervolg Nieuwstijdingen. Men seint ons uit Den Haag: De luitenant ter zee eerste klasse Ze- gers Rijser wordt Marine-adjudant van den Hertog. Gisteren overleed Generaal-Majoor Plantenga, commandant der eerste di visie. Heden maakte de eerewacht haar eerste rij oefeningen. Wielernieuws. Door den A. N. W. B. is een waar schuwingsbord geplaatst in de ge meente Bloemendaalop den hoek van den nieuwen rijweg in het Park Duin en Daal. Onder toezicht van den heer W. van Hulst, consul te Haarlem. Aan het bestuur van den A. N. W. MARKTNIEUWS Aangev. Verk. Prijs. Boter 128 KG. 128 KG. f 1.30—1.40. Biggen 21 st. 21 st. f 6.9. Schrammen 18 st. 18 st. 1217.50. Aardappelen 21 HL. 21 HL. f 1.50—2.50. Appelen 49 HL. 41 HL. f 58. Peren 27 HL. 21 HL. f 5—9.— 104 HL. Witte tarwe 6.50—5.75. 25 HL. Rogge f 4.90. 320 HL. Haver f 3.30— 310. ?0 HL. Garst 5.40. 100 HL. Dul- venhoonen f 7.67 HL. Bruine boo- nen f 8.60-5.75. Burgerlijke Stand. Bevallen 27 Jan. C. A. Stoute Be-1 z. L. Cauverende Haas. d. 26. S. JonkAppelboom, z. A. v. MelsenNiemann d. P. de Weers- Terol, d'. 27. C. MeijerWijnands. z. A. W. v. DansikGeijlvoet, d. Iv. CaxisPruim, d. C. KnolSte- 365e Staatsloterij. Maandag 28 Januari 1901. 5e kl. 9e lijst. No. 5198, 11537 f 1500. No. 2140, 12064 f 1000. No. 4603, 11844, 15448, 18787 f 400. N5. 2370, 6224. 7899. 8518, 11134. 11476, 16753, 19199 f 200. No. 913, 3679, 6355, 8444, 9022, 9816, 10272, 10776, 11232, 11506, 16758. 18380, 19641. 20610 f 100.; Prijzen f70. 91 2517 5793 8798 11112 14849 17417 135 2746 5831 8865 11141 14629 17553 178 2808 5962 8905 11379 15000 17609 279 2878 5988 8942 11102 15082 17716 320 3192 6081 9014 11635 15100 17738 448 3199 6118 9122 11650 15103 17766 659 3227 6201 918-4 11657 15118 17954 719 3364 6239 9316 11719 15285 17987 842 3423 6250 9341 11797 15358 17991 980 3485 6452 9350 120G3 15368 18085 996 3524 6462 9-477 12224 15499 18131 1003 3526 6754 9595 12323 15579 18301 1016 3668 6813 9635 12 413 15636 18426 1043 3873 6819 9663 12439 15644 18563 1077 4027 0901 9664 12752 15691 18709 1117 4204 6983 9788 12780 15755 18920 1180 4347 7012 9897 13058 15819 19056 1205 4354 7129 9996 13152 15853 1908 4 1249 4379 7156 10015 13479 15910 19122 1-424 4437 7231 101)36 13626 15992 19212. 1686 4441 7261 10067 13739 16109 19225 1814 4620 7283 10115 13752 16124 19551 1916 4788 7462 10256 13974 16351 19664 1934 4809 7502 10382 14032 16546 19842 1981 4841 7728 10383 14163 16605 19872 1994 5005 7859 10445 14172 16651 19981 2036 5053 7909 10555 14183 16749 20126 2064 5075 7983 10584 14242 16756 20189 2066 5129 7961 10631 14411 167G1 20223 2122 5186 8102 10649 14483 16970 20290 2185 5241 8287 10852 14497 16997 20510 2227 5574 8364 10929 14594 17015 20538 2228 5625 8385 10960 14601 17042 20630 2391 5648 8639 10968 14679 17125 20737 2405 5686 8758 11014 14680 17230 20886 2445 5775 8761 11019 14711 17297 20888 20907.20891

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3