Stadsnieuws HAARLEM, 29 Jan. 1901. Tentoonstelling. Zondag 27 Januari 1.1. werd er een tentoonstelling van drukwerk en aan verwanten gehouden door den Neder- landsclien Typografenbond, afdeeling Haarlem. Wij hebben deze tentoonstelling bezocht en een zeer gemengde gewaar wording ondervonden. Wij achten het een zeer goed ver schijnsel, dat de arbeiders met toezeg ging van medewerking der patroons, een tentoonstelling houden. Dit is een teeken, dat er wat meer liefde voor het typografisch vak komt, dan vroeger wel het geval was. Ontegenzeggelijk zijn deze tentoonstellingen praktische onderwijzeressen. Juist door verschil lend drukwerk met elkander te verge lijken, kan men leeren. Daar echter deze tentoonstelling dooi de afdeeling Haarlem gehouden werd, dachten wij er ook meer werk van Haarlemsche firma's aam te treffen. Doch alles werd als het ware over schaduwd door druk- en plaatwerk van andere steden. Toch waren de inzendingen van „Emrik Binger" en van „Enschedé" belangwekkend. Jammejr was liet ook, dat er zoo weinig plaats voor liet drukwerk was, vooral op de twee langwerpige tafels. Wij brengen echter aan de commissie 'der tentoonstelling onze hulde en hopen, dat zij het bij deze eerste po ging niet zal laten. Zij schijnt het nut van een vaktentoonsteling in te zien en zal ongetwijfeld een volgende keer veel beter slagen. Ook voor niet-vakkundigen was deze tentoonstelling zeer interessant. Mogen andere afdeelingen buiten Haarlem dit voorbeeld eens volgen. Maandagmorgen omstreeks half 12 had de bankwerker F. M. Souwer, werkzaam aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. het ongeluk een stukje staal in het rechteroog te krijgen, met het gevolg, dat hij zijn werk moest staken, en zich naar dr. v. Gen- deren Stort moest begeven. Hedenmorgen omstreeks elf uur had de sjouwer S. Molenaar, werkzaam aan de Centr. Werkplaats der H. IJ. S. M. het ongeluk met zijn voet tus- schen het trafer bekneld te raken. Door dr. Prins Visser, welke juist aanwezig was, werd de eerste geneeskundige liulp verleend. Daarna werd hij naar zijne woning in de Teylerstraat over gebracht. Zondag 3 Februari viert de afd. Haar lem en omstreken van den Nederland- schetn Bond van Post- en Telegraaf- beambten haar 5jarig bestaan in de concertzaal der Sociëteit ,,de Kroon". Een keurig programma, rijk aan afwis seling is voor deze gelegenheid samen gesteld. Met een bal zal deze feestavond worden besloten. Naar men ons mededeelt is het uiter-1 lijk van de tekstboekjes voor den Lie deravond op a.s. Woensdag gewijzigd.1 De gewone kosten nu 0.25, die met een Toorop-omslag en een lichtdruk van denzelfden schilder voorzien, ko men op f 0.50. Naar men verneemt, zal op Don derdag 7 Februari e, k. het gewone ïïfeclconcev^ j? de Groote Kert Biet plaats hebben: Herziening gebóïïwde eigen dommen. Op Maandag 11 Februari a. s. zal de voorziter der schatlings-commissie zitting houden in een der lokalen van het gebouw Nieuwe Gracht 13, voor hot desverlangd nader inlichtingen ver strekken aan bewoners van Haarlem- merliede en Spaarnwoude, Schoten en Spaardam, Als hoogheemraad van Rijnland is dit jaar aan de beurt van aftreding, de heer A. J. E. baron van Ittersum te Bennebroek, als hoofd-ingeland (district) de lieer H. van Wickevoort- Crommelin te Heemstede en'als hoofd ingeland plaatsvervanger Jlir, Mr. W. G. Dedel te Amsterdam. Kindaroperett Naar aanleiding van de a. s. uitvoe ring der Kinderoperette ,,de Woudko ningin", op Zaterdag 16 Februari ves tigen wij er de aandacht op, op welke goedkeurende wijze de pers zich aller- wege over deze operette uitliet. Richard Het lijkt mij eene heerlijke bezigheid om een eigen huis in te richten. Mijn tante. Mevrouw Sel- lev. heeft haar huis pas ingericht en ik stelde er altijd evenveel be lang in. Dan moet u niet iemand trou wen die de bezitter is van een half paleis vol stoffige oude meubels, nog van zijne voorouders afkom stig. O, neen. Ik zou veel liever al les zelf kiezen en Claude bedien de zich van iets bruins, dat er erg ai**lrvkkelijk uitzag, wat haar r" presenteerd werd,zonder in 't minst te welen wat het was, toen de deur openging en de statige Duitscher met diepe stem aankondigde .mijn heer Brandon". Claude, die eenigszins schrikte, keek blij verrast op. Je bent laat. Ralph, zei Lady Elmslie en zij stak hem haar fij ne blanke hand toe, die schitterde van iuweelen ringen „Juffrouw Tracey en ik waren te hongerig om te wachten." Ik zou het mijzelf nooit ver geven hebben als gij het gedaan had, zei Brandon, zeer kalm. Dit is een onverwacht genoegen, Clau- l-Iol o. a. noemt haar het werk van een man van talent en smaak. Door den eenvoudigen toon, welken de compo- nisf aanslaat, en die toch nimmer ba naal wordt, is de muziek zeer aantrek kelijk. Ongetwijfeld zal het stuk ook hier ter stede wel „pakken." Harmonie. Zooals wij onlangs meldden, wordt door Nederlandsclie Harmonie en fan fare corpsen aan het Hooge Bruidspaar te den Haag op Maandag 4 Februari eene aubade gebracht. Met genoegen kunnen wij berichten, dait ook ééne Haarlemsche muziek- vereeniging aldaar tegenwoordig zal zijn en wel de „Harmonie", Bescherm vrouwe: Mevrouw VisseT van Hazers- woudeVan Merlen, Directeur de heer C. A. W. Bernhardt. Tevens kunnen wij mededeelen dat bovengenoemde vereeniging Zondag 3 Februari a. s. een groot Populair Concert in de sociëteit de Vereeniging zal geven met medewerking van Mej. Louise Bloemendaal, soubrette, den lieer Antoon Degenhardt, karakter komiek, den heer en Mevrouw Stevens, Holl.karakter duettisten en Les Alexan drini het dansende en zingende Théa- tre Miniature". De laatste zijn eenig in haar soort een groot lachsucces. Bovendien zal op dit concert ten gehoore wordietn gebracht Neêrljands Jubel-feestmarsch van C. A. W. Bern hardt als een hulde aan H.M. Koningin Wilhelmina en Z. H. Hertog Hendrik van Mecklenburg-Scliwerin. Wij vertrouwen dat dit concert, rijk aan afwisseling, een volle zaal zal trekken, wat „Harmonie" van harte is toegewenscht en waaraan wij dan ook niet twijfelen. Benoemd tot commies der posterijen 2e klasse, de commies 3e klasse, H. Brouwer Jzn. alhier, met verplaatsing naar Arnhem. Verplaatst de commiezen der post. en tel. 4e kl. J. L. Cluysenaer van Rotter dam tel. kantoor) naar hier (post kantoor) en E. J. Diest Lorgion, van hier (tel. kant.) naar het spoorweg kantoor no. 4, te Arnhem. Naar wij vernemen komt op den Ne- derlandschen kunstavond van Woens dag 30 dezer de heer Dr. H. P. N. Mul ler, consul-generaal van den Oranje- Vrijstaat. Tevens zijn uitgenoodigd de heer Dr. W. J. Leijds, gezant van de Zuid-Afr. Republiek, Dr. H. Kiewiet de Jonge en de Utr. Studenten-af dee ling van het. Willemsfonds. Voor bijzonderheden omtrent het concert verwijzen wij naar achter staande advertentie. "Weten en Werken. In „Weten en Werken" trad Maan dagavond op de heer H. T. Chappuis, die een paar aardige voordrachten ten beste gaf. De eerste, getiteld „Hanne- ke", was dezelfde die we onlangs in 't „Nut" te hooren kregen. Hier in deze kleine zaal, scheen het echter alsof de spreker zijn auditorium nog meer ge boeid hield, dan in ,'t Brongebouw. Ook de tweede voordracht, een aardig schetsje uit het soldatenleven, voldeed uitstekend. De aanwezigen gingen dan ook recht voldaan naar huis. De volgende spreekbeurt zal worden vervuld door Dr. L. Bleekrode. Bloemendaal. Men lieeft zich hedennacht toegang weten te verschaffen in de bleekerij en woning van de wed. J. C. Gehrels, wonende in een tuin onder Overveen. Verschillende zilveren voorwerpen wer den ontvreemd. Hillegom. Vergadering van den Raad der Gemeente Hillegom op 25 Jan. 1901. Aan de orde was onder meer 1. benoeming 2 leden voor de PlaatselSchoolcomm.de aftre dende leden, de hecren Mr. H.Tuy- melaar en K. v. Bourgondlën Czn.. werden herbenoemd 2. als gemeenbe-opzichter werd mei algem. st. benoemd' de hee.r London, op een jaarwedde van 50; 3. werden benoemd 9 personen in de commissie tot wering van schoolverzuim, waaronder 4 hoof den van scholen 4. bij de. vaststelling van de ver ordeningen op de heffing en op de invordering van den H. O. werd met 6 tegen 5 stemmen aangeno- de. Ik ben blij je hier te zien. Zij zijn nogal op familiaren voel. met elkaar, dacht hun gast vrouw. Nadat hij gevraagd had hoe het mijnheer Tracey ging, be gon Brandon met zijn lunch. De fijne spijzen, de keurige wijze van opdienen en al de zorg die er aan besteed was. deden Claude haast blozen, terwijl zij dacht aan het karige maal en het zoo eenvoudige servies bij haar vader thuis. Hoe was 't mogelijk dat Brandon hij hen wilde eten? Als hij uit goedigheid tevreden was bij een' armen ouden vriend, zou zij hem bewonderd hebben maar als het hem alleen te doen was om een ouden rijken man te believen en misschien, wat van zijn geld voor zich te winnen door zij ne dochter te trouwen, dan ja. dan had zij geen achting voor hem. Maar dit was onzin. Hij had zijn fout bekend, was vergeven, en zou zich beteren. Ondertusschen spra ken Lady Elmslie en Brandon over politiek en andere gewichtige on derwerpen. waarvan Claude niets begreep, zoodat hare bewondering voor Lady Elmslie steeds toenam. Het leek wel of zij van alles even men, de verordening vast te stellen volgens eigen aangilte 5. was ingekomen een adres van de afd. Hillegom van hel A. N. \Y. Verb, tot opneming van bepalingen in zake loon en arbeidskrachten in het bestek van bestrating van den Stationsweg. (Daar hei bestek reeds voor de indiening was opgemaakt werd door B. en W. voorgesteld afwijzend te beschikken dit ge schiedde met a. s. 6. brug in den Stationsweg nabij de woning van den heer A. Topper. 'Wat de kosten betreft, zijn 2 op gaven ingekomen a. van den heer London voor 7769, en b. van den heer Nelissen van Haarlem voor 3200. Het groote verschil wordt veroorzaakt, doordat de eerste een geheel nieuwe brug op het oog heeft en de laatste op oude land- hoofden wenscht te bouwen. Na uitgebreide discussies wordt met alg. st. aangenomen, het werk te gunnen aan den heer Nelissen voor 3200, met 10 jaar garantie (dit laatste met 8 tegen 3), zoodat Hil legom een ophaalbrug krijgt 7. wat de geldleening betreft, werd besloten een leening aan te gaan van hoogstens 21000 op de Hilleg. Bank 8. Wilhelminapark met 10 tegen Istem werd bepaald met den heer Springer over een plan tot verfraai ing te onderhandelen, voor ten hoogste 250 9. Rooien regel iepen in de Van den Endelaanmet rooien zal men tot den herfst wachten en dezen zomer door snoeien en ophakken zien. of daarmede verbetering mo gelijk is 10. Teekenschoolmet alg. st. wordt besloten dit aan te houden, omdat adressanten geen uitgewerkt plan van kosten en leerlingen heb ben overgelegd. Ter gelegenheid van het huwe lijk van H. M. de Koningin met Z. H. Hertog Hendrik van Mecklen burg zal onze bekende karakter- komiek Piet Vink alhier een fees telijke voorstelling geven in het ho tel Sistermans, welke voorstelling door de schoolkinderen gratis zal kunnen worden bijgewoond. Om in de te maken kosten te voorzien, zal onze imperssario de1 gemeente- naren 'een lijst presenteeren, waar op, naar we hopen, goed' zal getee- ke-nd worden, opdat dë voorstelling kan doorgaan. Velsen. De Minister van Waterstaat heeft benoemd tot buitengewoon opzichter: P. de Vries Jr., te IJmuiden, bij de werken voor het maken en opstellen der toegangsbruggen met hameigebin ten en bewegings-inrichtingen voor de aanlegplaatsen van het stoompontveer te Velsen. IJmuiden. De commies der telegrafie le klasse H. van Wigcheren is verplaatst van hier naai' Leeuwarden. In zijn plaats is benoemd H. Schipper. Beverwijk. De Harmoniekapel alhier zal, naar gezegd wordt, te 's-Gravenhage deel nemen aan de aubade van H. M. de Koningin bij haar huwelijk te bren gen. Toén Donderdag zekere S. thuis kwam van de begrafenis van zijn va der, hoorde hij dat zijn vrouw bij de reeds vermelde diefstal van geld uit een toonbanklade op heeterdaad be trapt was. Des avonds dreigde hij ie der, o. a. den Burgemeester en de veld wachters. die zijn woning wilden bin nengaan, met een groot slagersmes en verkeerde in zulk een toestand dat men voor het behoud zijner verstandelijke vermogens vreest. De „N. R. Ct." kan met zekerheid mededeelen, dat het bericht onjuist is, dat de heer J. T. Cremer verklaard heeft, alleen dan in aanmerking te willen komen voor een candidatuur in het district Beverwijk bij de tusschen- tijdsche verkiezing als hij gesteld wordt door de Centrale Liberale Kies- vereeniging. Binnenland. IParlementaire Praatjes. In de vergadering der Eerste Kamer van gisterenavond heeft de Voorzitter goed p de hoogte was. De kunst, de muziek, de politiek, en verder scheen zij ook zeer veel menschen met al hun eigenaardigheden te kennen. Dat was eerst iemand waaraan Brandon wat had. Wat aardig van hem, dat hij dan toch tevreden was met haar onbeduidende muzi kale kennis en eenigszins kinder achtige gesprekken, en dat terwijl hij dagelijks dergelijke interessan te conversatie kon hebben! Toch was het net, of hij er niet zooveel belang in stelde, want tel kens toch richtte hij eene vraag of opmerking tot Claude alsof hij er haar ook bij wou halen. Op eens, van muziek sprekende zeide hij: U moet juffrouw Tracey eens vragen u wat voor te zingen. La- dj. Elmslie. Kaar stem is bijzonder goed, dat verzeker ik u Waarlijk? Dat is eene nieuwe ontdekking voor mij. Ofschoon ik er zelf niet aan doe is het mij een genot andere menschen te hooren. Als wij naar boven gaan moet u ons voor zingen. Als ik er u genoegen mee doe." zei Claude, zacht en verle- met enkele woorden hulde gebracht aan de nagedachtenis van Koningin Victoria, waarbij de Minister de Beau fort zicli namens de Reg. aansloot. De Reg. beloofde op verzoek van den Voor zitter de betuiging van deelneming der Kamer aan de Engelsche regeering te zullen overbrengen. Tot Mr. Tak van Poortvliet's toela ting als lid der Kamer werd besloten. Heden 11 uur algemeene beschou wingen der Staatsbegrooting. G. Jr. Voor de verschillende eerediensten bij de vorstelijke gasten, bij gelegen heid van Harer Majesteit's huwelijk, zijn aangewezen de kamerheeren: jhr. W. P. van den Bosch (eeredienst bij de grootvorstin Wladimir en Dochter) mr. W. Graaf van Bylandt (bij de erf- prinses von Wied); F. baron Van Tuijll van Serooskerken (bij d.e vorstin van Waldeck); baa-on de Smeth van Alpben (bij de hertogin Paul Frederik van Mecklenburg); mr. J. baron Van Zuy- len van Nyevelt (bij de vorstin van Beniheim); Jhr. mr. F. J. J. M. van Rijckevorsel (bij de vorstin van Schwartzburg Rudolstadt); Ch. baron Snouckaert van Schauburg (bij de Groothertogin Maria van Mecklenburg en de hertogin Sophie Charlotte van Oldenburg); de heer C. van der Ouder- meulen (bij de prinses Adolf en Teel a van Schwartzburg Rudolstadt) ;mr. ba ron Van Zuijlen van Nijevelt (bij de prinses van Reuss XVIII.) Eerste Kamer. Men. seint ons uit Den Haag Bij de algemeene beschouwingen over de Staatsbegroöting bestrijdt, de heer Van der Biesen liet standpunt der regeering in zake den Maltliusi- aanschen Bond. De heer Van Wijk dringt aan op onderzoek betreffende den omvang van de werkeloosheid. Hij drong aan in verband hiermede op be schermende rechten, alsook bij werk stakingen op bescherming van hen die werken willen. De heer Van Nierop be sprak de geldmiddelen. President Kruger. Zondagochtend werd in een der ver trekken van het Hotel Les Pays-Bas te Utrecht eene godsdienstoefening ge houden, welke werd bijgewoond dooi den President en diens gevolg en de heeren Wolmararis en Wessels. Als voorganger trad op ds. M. van Min nen, predikant bij de Geref. Kerk al daar. Liberale Unie. Met zekerheid kan de „MiddeLb. Ct." mededeelen, dat het bestuur der Libe rale Unie heeft besloten af te treden en in het belang van den richtigen loop van zaken zoo spoedig mogelijk een algemeene vergadering zal bijeen roepen, ten einde de verkiezing van nieuwe bestuursleden te doen plaats hebben. Het vermiste meisje. Naar men verneemt bestaat er ver moeden dat Naatje Krijnen, het dienst meisje, dat sedert eenige weken wordt vermist, niet is verongelukt zooals men vermoedde. Ten minste aan de ouders en aan de politie is kennis gegeven, dat men schen, die het meisje, goed kennen, haar hadden zien wandelen aan den Haarlemmerdijk. Acad. examens. Amsterdam. Met gunstig gevolg is het theoretisch geneeskundig examen afgelegd door den heer A. Cornelissen. Leiden. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer D. J. Fangman, geb. te Culenborg, op proefschrift: „On- deitzoek van Assimilatiebekkens, uit de Bekkenverzameling der Leidsche Verloskundige Kliniek." Een oplichter. Men zal zich wellicht herinneren, aldus de Arnli. Ct., dat onlangs het be-, richt in de couranten de ronde deed, dat H. M. de Koningin les in 't Maleisch zou krijgen. Dit bericht werd al spoe dig tegengesproken maar heeft waar schijnlijk iemand geïnspireerd om daar een slag mee te slaan. Wij vernamen toch, dat zich in ver schillende magazijnen van luxe- en galanteriewaren gaskronen, kunstar tikelen enz. te Arnhem een heer heeft aangemeld, die in een eerste-hotel lo geerde, beweerde te Apeldoorn eene villa te hebben gebuurd en daar aan de Koningin les in 't Maleisch moest gen. Mijnheer Brandon, ik wou, dat u mijn vader wou vragen of ik weer les mocht nemen. Ik heb nog heel wat studie noodig." Ik zal mijn best doen. maar wij kunnen hem nu nog niet daarmee lastig vaLen. O, neen. Ik kan natuurlijk wachten Denk je dat mijnheer Tracey het. goed' zou vinden, als ik zijn dochter een maand of twee mee nam naar Parijs, rialph'? vroeg Lady Elmslie. ..Het is vreemd maar ik geloof vast dat wij best samen zouden kunnen, opschieten. Het zou voor mij zoo'n. heerlijk iets zijn altijd, zulk aangenaam gezel schap te hebben. Claude bloosde er van Wat zou dat verrukkelijk zijn. Wat vriendelijk van u om zoo aan mij te denken," riep zij uit. -Ja het zou in alle mogelijke opzichten voor Claude goed zijn, zei Brandon, op haast vaderlijken toon. Maar om mijnheer Tracey's toestemming te krijgen, zal wel heel moeilijk gaan. Toch zie ik er niet tegenop het te probeeren; maar het is beter nog wat te wachten, on geven. Hij zocht overal voor eenige honderden guldens uit. Gelukkig werd meest, alles tegen rembours verzonden, wat hem dus niets opleverde. Te Apel doorn schijnt er inderdaad iemand te zijn geweest, die in een leege villa de goederen in ontvangst nam. In het hotel te Arnhem kreeg men, toen de Maleisch! specialiteit hij ziet er wel als een oud-gast uit zon der af te rekenen naar Keulen heette te willen reizen, om zijn kinderen af te halen, achterdocht. Men liet hem niet zoo maar vertrekken. Intusschen is de man, naar de N. Arnh. Ct.. verneemt, ziek geworden en ligt hij nu in een ziekeninrichting. Kwartj es vi a ders. Uit den trein, die te 11.39 uit Utrecht te Ede aankomt, stapten Zaterdag 6 le den der beruchte bende kwartjesvin ders. Den laatsten tijd ontvangt dat dorp geregeld bezoek van die heeren. Iemand uit Amsterdam, die in denzelf den trein had gezeten, deelde den sta tionschef mede, dat door middel van het bekende kaartspel een arbeider uit Lochem f 15 was afgewonnen. De sta tionschef waarschuwde den burge meester, die maatregelen nam de kwartjesvinders te arresteeren. In het dorp gekomen werden zij door den burgemeester met een paar nacht- wachts opgewacht en uitgenoodigd mede naar het gemeentehuis te gaan. Daar werden de heeren gefouilleerd, waarbij bleek, dat ze ruim van geld voorzien waren. Een bezat o. a. f '115 aan zilver. De burg. heeft het zestal tot 4 uur ten gemeentehuize doen ver toeven en hen daarna onder geleide van Rijks- en gemeentepolitie naar Arnhem doen overbrengen. Daar wer den zij overgenomen door de inmid dels gewaarschuwde politie, die hen voorloopig in arrest bracht. Men meent, dat er voldoende termen zijn, om op veroordeeling door den rechter te kunnen rekenen. De Storm. Te Rotterdam heeft het ook aardig gespookt. Nu de Zondag in den vooravond op gestoken orkaan uit het N. W. den ge- heelen nacht met onverminderde kracht bleef doorwaaien, bereidden velen zich voor op een vrij hoogen stand van het water op Maandagmor gen. Inderdaad begonnen dan ook om een uur of acht de riolen in de laag gelegen gedeelten van de binnenstad over te loopen, ten gevolge waarvan sloppen en stegen onder water werden gezet en sommige gedeelten van de stad, zooals de Noordblaak met zijstra ten, Nieuwehaven, Leuvehaven in een oogenblik niet konden gepasseerd wor den. Eensklaps ging echter de wind liggen, zoodat reeds om 9 uur geen voortgang meer in het water te bespeu ren was, terwijl het daarna, hoewel het eerst om tien uur zijn hoogsten stand moest bereiken, vrij snel weer viel. Langs de blank gezette straten en havens was het tram- en andere ver keer geruimen tijd gestaald. Aan den steiger achter het standbeeld van Eras mus, heeft het water den grond der mate omgewoeld, dat de kaaimuur daar uitboog en die straat voor de vei ligheid aan het verkeer moest worden onttrokken. Belangrijke schaden de den zich overigens, nu men zich te voren had kunnen voorbereiden, niet voor. Maandagmorgen is liet eiland Mar ken ondergeloopen. Naai- de „Revue Diplom." meldt, is de Minister Cremer door den Sultan van Turkije benoemd tot ridder-groot kruis in de orde van Medjidié. Sanatorium Oranje Nassau's Oord. Door H. M. de Koningin-Moeder is een gift van f 3000 geschonken aan de stichting „Oranje Nassau's Oord". Dit bedrag komt derhalve ten goede aan het Sanatorium voor longlijders, door H. M. Koningin Emma gesticht op bo vengenoemd landgoed. Het voorloopig bestuur der stichting heeft besloten de koninklijke gift van 3000 te bestemmen tot grondslag voor de vorming van een bijzonder fonds, waarvan de .renten zooveel mogelijk zullen worden besteed ter tegemoet koming in de verpleegkosten van min vermogenden. Dezer dagen is het gebouw onder de kap gebracht, zoodat het zijn voltooiing nadert. Men hoopt dat de inrichting in den loop van den zomer geheel gereed zal zijn. Bij den hij gaf Lady Elmslie met een blik te kennen wat hij bedoelde. Wij zullen het aan je over laten. zeide zij. Kom ,als gij niets meer gebruikt zullen wij naar het salon gaan. Daar gekomen, opende zij de pia no, en vroeg Clauae om wat te zin gen. Laat mij eerst wat spelen om op streek te komen, zei Claude met een glimlach. Doe wat ge' t liefst wilt. Zooals gewoonlijk, raakte Clau de verdiept in hare muziek, en, terwijl zij steeds meer in haar spel opging, fluisterde Lady Elms lie tot Brandon. Wat scheelt haar vader? Verval van krachten. O. zoo. Daarna is zij vrij? Brandon boog het hoofd. Het is heusch een aardig meis je. Zou zij niet geschikt voor je zijn, Ralph? Brandon keek haar strak, waar schuwend aan. en sprak toen dui delijk ofschoon fluisterend. „On mogelijk. Gij zijt op goeden voet met elkaar? Ja zeker. bouw is in de ruimste mate rekeniJ gehouden met alle eisclien die hed| ten dage aan dergelijke gezondheid inrichtingen worden gesteld. Hollanders op commando. Zaterdagavond werd te Amsterda een bijeenkomst gehouden van H( landers die in Zuid-Afrika op cor mando zijn geweest. Een vereenigü is gesticht onder den naam „Eendracl maakt Macht", die zich tot taak i stellen de belangen der bovenbedoel Hollanders te behartigen. Een d eerste werkzaamheden zal zijn li stichten eener arbeidsbeurs; door aa kondigingen in de bladen zullen wer gevers bekend gemaakt worden m de krachten die beschikbaar zijn. V( der zal met groote leveranciers in o derhandeling getreden worden tot h verkrijging van korting. De heeri Mrs. Van Lier en Boas zullen kostelo van advies dienen. In het kort: i vereeniging zal trachten zoo nutt mogelijk voor haar leden werkzaa te zijn. Te Bocholt (Limburg) bracht Vr dagmiddag een koetsier uit Breebrac in een rijtuig vier heeren naar hu: allen wonende te Bocholt. Bij het bi nenrijden van deze gemeente nam h rijtuig een te korten draai, zoodat h omsloeg. De koetsier kwam met di schrik vrij, doch de vier heeren werdi gewond, een zoo zelfs dat hij in hof loozen toestand werd weggedragen. De vermiste Wieringers. In het „Nieuwe Advertentieblai wordt uit Zurich, een dorpje ten zuidi van Harlingen aan den Zeedijk gel gen, geschreven: „Personen uit ons dorp meen< Zondagmorgen de vier vermiste Wi ringers gezien te hebben. Op een ij schots, ver in zee, zagen ze vier voc werpen, die zij eerst voor ganz< aanzagen, doch één maakte de opme king, dat het wel menschen schene Toen was van de verdwijning hier n< niets bekend, zoodat men er geen act op sloeg. Wanneer men echter bedent dat Zurich ligt op een in zee vooru: stekend deel, waarlangs een ster] strooming gaat, dan krijgt dit geruct wel eenige waarschijnlijkheid. Waa om is er n,iet dadelijk naar alle kus plaatsen getelegrafeerd? Dan had m< hier in elk geval de zaak onderzocb Men kon toen nog met booten de zi ingaan. Tlians is, zoover het oog reil< alles met drijfijs bedekt!" Het „Berliner Tageblatt" verneen uit Rome, dat de thans hier te lanc vertoevende Mejuffrouw Guttmam zuster van Mevrouw Eloff, de echtg noote van President Kruger's kledi zoon en secretaris, zich heeft verlool met den gewezen aanvoerder van h Italiaansche korps in Zuid-Afrik: kommandant Richiardi. HmHm De „Ned. Sport" doet het volgenc „historische" verhaal: Een poedel werd herhaaldelijk c stad ingezonden, om bij een bevriei den slager een stuk bloedworst krijgen, waarop hij somtijds onthaal werd door zijn meester. Ten einc goed rekening te kunnen houdei kreeg de hond telkens een orderbrief: mede. Toen het echter op afrekenin kwam, bleek het dat de slager vei meer eischte dan de meester bestel had. De slager was verwonderd, wai rij had zorgvuldig opgeschreven we geleverd was geworden. Doordat d papiertjes geregeld dezelfde bestellin bevatten, had hij deze ten slotte ni< meer ingekeken en eenvoudig een strec op de lei bijgevoegd. De volgende maal echter, dat d poedel niet zijn briefje kwam, keek d slager dat in en zag dadelijk dat d volstrekt niet beschreven was. Wai neer de hond lust kreeg in bloedwors trachtte hij hier of daar een stuk pj pier op te scharrelen en snelde daa mede naar slagers huis. Do Post. Onlangs werd te Parijs een brief te post bezorgd met niets anders dan d: tot adres „Monsieur M. H. Hesse, Spuistraat 116, Bij de Torensteeg". Die brief is. waarschijnlijk op de klank af, zonder verwijl naar ons lan gezonden en vond daar zeker in lie eerste station van aankomst een ami Is de oude heer heel rijk? Ik geloof van «vel. Je moet. zekerheid zien t krijgen. Ik heb er niets mee te m; ken. En als mijnheer Tracey jo een flink le-gaat maakt. Dan zou het mij eene aangi name verrassing zijn. Het is niet makkelijk te wi ten te komen wal je eigenliji denkt. Ralph. Over dit onderwerp denk i heelemaal niet. En Brandon lachte iets. wat hi zelden deed. Hij zag er meestal ouder uit dai hij was, maar als hij lachte or dergingT hij een verjongingkuur. Wilt u nu niet wat zingen j.Hfrouw Tracey. zei Lady Elmslif die zag dat Brandon liever het flu is terend gesprek niet wilde voortzet ten. Claude stemde toe en koos eei heel eenvoudig Sluimerliedje. Lady Elmslie luisterde met all aandacht, getroffen door het svm pathiekc geluid en de uitdrukkinf waarmee ze zong. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2