God? Koningin van Groot-Hnten nic, Verdedigster van het geloof, en Keizerin van Intllië. Zij scheid de uit dit leven den 22en dag van Januari in het jaar Onzes Heeren 1901, in het 82ste jaar van haar le ven en het 64ste jaar van haar re- geering." Stadsnieuws HAARLEM, 31 Jan. 1901. Stukken van den Gemeente raad. De commissie voor de tramplannen maakt er den Raad op attent dat liet besluit, dat het technisch ontwerp der concessionarissen van den aanleg van electnsche tramwegen binnen deze gemeente, inplaats van aan B. en W., aan den Raad ter goedkeuring moet worden aangeboden, bedenkelijke ge volgen kan hebben, en de uitvoering der plannen belangrijk zal kunnen vertragen. Vooral na de verklaring van B. en W. dat er niet bet minste bezwaar bestaat de leden van den Raad inzage van de plannen te geven en met hunne opmerkingen rekening te hou den, meent de commissie in overwe ging te moeten geven art. 11 der con cessievoorwaarden vast te stellen zoo als dat oorspronkelijk door haar ont worpen is, en door B. en W. aan den Raad is voorgelegd. B. en W. stellen den Raad voor het 3e suppletoire kohier van de plaat selijke directe belasting dezer gemeen te voor het dienstjaar' 1900 vast te stel len tot een bedrag van f 1981.09. Door den heer G. ten Napel, onder wijzer le kL, plaalsverv. hoofd aan de Vijfde Tusschenscliool, is een ver zoek ingediend tot overplaatsing als zoodanig naar de Derde Tusschen- school, waar met 1 Maart a.s., tenge volge van 't aan den beer G. K. ter I-Iee- ge verleend eervol ontslag, de vac. van onderwijzer le klasse, tevens plaats vervangend hoofd, zal zijn ontstaan. B. en W. stellen voor hem te benoe men op een jaarwedde van f 850. De Raad van Administratie der H. IJ. S. M. doet in een adres het ver zoek, tot het in huur bekomen van een gedeelte van de Amsterdamsche Vaart, gelegen bij haar centrale werk plaats, ter lengte van 500 M. en ter breedte van 5 M., tegen een huurprijs van 125 per jaar. B. en W. stellen voor dit toe te staan. De beer W. B. Vernout, die dezen zomer een kleine expositie hield van Fransche affiches, liet ons heden van een dezer zelfde teekenaars, Paul Ber th on, een bijzonder mooi stuk werk zien. Het is het hoofd van onze Koningin, getooid met de gouden kap, genomen en profil, in een symbolieke omlijsting van tulpen; op den achtergrond water en een paar molens. Bijzonder fraai, maar zonder eenige zucht naar mooi doenerij zijn de lijnen van het gelaat geteekend en niet minder de details van de kap. In stille kleuren gehouden maakt het geheel een cliiquen indruk. Sa tres gracieuse Majesté la Reine Wilhelmine, heeft de teekenaar er met Franschen zwier, maar volkomen te recht, onder gezet. De prijs van de keurige prent is/2.50. Uitbreiding. Twee en twintig jaar geleden werd door de directeuren, de heeren R. Baas Azn. en Joh. de Jongh een verzekering maatschappij opgericht, die door haar eenvoudig tarief zoozeer in bloei toe nam, dat bovengenoemde heeren, in overleg met de commissarissen, de heeren M. N. Beets, Mr. L. C. Kronen berg, F. M. baron van Lijnden en Eö. de Lanoy, het noodig oordeelden daar van te maken de Naamlooze Vennoot schap Algemeene Noord-Hollandsche Maatschappij van Levensverzekering Daar de vroegere kantoorlokalen te klein bleken te zijn, werd overgegaan tot aankoop van het perceel Spaarne 48, vroeger bewoond door dr. von Ree ken. Door den aannemer J. Verhagen werd onder toezicht van den architect J. v. d. Ban dit perceel in zoo'n fraai en solied gebouw herschapen, dat het door zijn fraaie voorgevel, waar in te gels de naam der maatschappij is aan gebracht, reeds veler aandacht heeft getrokken. Verder zijn in de hardslee- nen onderpui de koppen gebeeldhouwd van de grondleggers der theorie van levensverzekering, De Witt en Huij- hier cloor wolven wordt verslon den. Een beste kerel! riep majoor Selley uit. Gelukkig het meisje dal haai hart en fortuin aan zoo ie mand toevertrouwd. O Hara zweeg. Dit was een teer punt. Hij mocht Philip Brandon graag lijden, en hij wou Kate doen inzien, dat Philip door zijn armoe de genoodzaakt was een rijk huwe lijk te doen. hoezeer ook legen zijn wil; en toch ook weer wou hij dil niet al te duidelijk doen uitkomen voor Claude, die misschien juist geschikt zou zijn voor Sir Philip. Sir Philip zou dan over Brandon zegepralen, want Brandon be schouwde hij als een medeminnaar en iemand die niet al te best over zijn gunsteling dacht. Als een man een meisje trouwt om met haar geld oude schulden te betalen, kan uit zoo'n huwelijk niet veel goeds voortspruiten, zei mevrouw Selley, terwijl zij de tea- cosy over den trekpot deed. Het gebeurt toch ook wel eens dunkt mij. dat een man een meis je uit liefde trouwt, en niet om haar geld. zei Claude, nadenkend. Mannen hebben eene vreeselijke góns, ook zullen fri den gevel de wapens van Noord-Holland en Haarlem wor den aangebracht, alsmede in het por tiek een fraai tegelstuk. De kantoorlo kalen en de kamer van de directeuren, tevens vergaderzaal voor commissa rissen, zijn ruim en van goed licht voorzien. Boven deze lokalen is de wo ning van den concierge. De Algemeene Noord-Holl. Mij. van Levensverzekering, die onder de be kwame leiding van het tegenwoordige bestuur zich zoo heeft uitgebreid, gaat zeker een goede toekomst tegemoet. Vanwege het Ministerie van Binnen- landsehe Zaken werd heden aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur alhier aanbesteed lo. Het onderhouden van en het doen van herstellingen en vernieuwingen aan de gebouwen van het paviljoen „Welgelegen" te Haarlem, van den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot en met 31 December 1902. Raming f 5000. Van de 9 hiervoor ingekomen in schrijvingsbiljetten was dat van W. J. Misset, te Haarlem, het laagst, voor f 4590. 2o. Het onderhouden van en het doen van herstellingen aan de leer school en het teekenlokaal behooren- dc bij de Rijks-kweekschool voor on derwijzers te Haarlem, van den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot en met 31 December 1902. Raming f 3300. Hiervoor kwamen 10 biljetten in en was dat van J. van Gelder, le Haarlem, het laagst, voor f 2782. 3o. Het onderhouden van en het doen van herstellingen en vernieuwingen aan de gebouwen genaamd ,,de Trip penhuizen" te Amsterdam, van den dag der goedkeuring van de aanbeste ding tot en met 31 December 1902. Ra ming 2760. Van de 10 hiervoor ingekomen biljet ten was dat van W. Uitslager, te Am sterdam, het laagst, voor f 2100. 4o. Het onderhouden van en het doen van herstellingen en vernieuwingen aan de gebouwen der Rijks-Academie van Beeldende Kunsten te Amsterdam, van den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot en met 31 December 1902. Raming f 2400. Hiervoor kwamen 10 biljetten in en was dat van W. Uitslager, te Amster dam, het laagst, voor f 2444. Weder kwamen eenige klachten in wegens het stukgooien van ruiten met sneeuwballen. Een melkboer van Spaarndam reed door de Kleine Houtstraat toen plotse ling het plaveisel inzakte met het ge volg dat het paard viel. Gevonden Voorwerpen Een zwart hondje, twee sleutels, 3 schoolboeken, een portemonnaie met 0.28, een bruine dames-boa. De heer R. P. J. Tutein Nolthe- nïus, ingenieur lsle klasse bij den rijkswaterstaat, wordt met 1 Mei van" Zutphen naar hier overge plaatst. Heden is alhier aan de Groenten- markt door den commissionair Tienus van Leeuwen nog prachtige andijvie ter markt gebracht en grootendeels op gekocht door J. A. Verhoog, Boter markt no. 1. Naar ons wordt medegedeeld is de Commissie ter Spïjsuitdeeling aan be hoef tigen voornemens om op den trouwdag van H. M. de Koningin aan alle door haar bedeelde gezinnen als extra-uitdeeling eene hoeveelheid spek en meel uit te reiken. G. van Heijningen, wonende te Leiderdorp door de Arr. Recht bank alhier veroordeeld ter zake van opz. vernieling en mishande ling tot eene gevangenisstraf van 14 dagen is tegen dat vonnis in Hooger beroep gekomen, evenals de officier van Justitie. Zooals indertijd gemeld, had de stukadoorspatroon de hr. Martens te IJ muiden het ongeluk een zijner vroegere knechts een duw te geven, toen "hij op een steiger was geko men waarop hij niets te maken had. rnet het ongelukkig gevolg dat de man- viel en dadelijk dood was. De weduwe v? ueu vcrsiagene had zich eenige weken ge-leden tot den off. van Justitie gewend om den heer Mariens deswege niet te behoefte aan geld. Ik hen bang dat die twee din gen nooit samengaan riep Kate uil. En dan, ik weet niet hoe het komt, maar aardige menschen werkelijk aardige menschen. schij nen nooit geld te bezitten. Wat moeten wij dan bijzonder aardige menschen zijn. zei Janet ernstig, terwijl zij O 11 ara nog eens j brood nresenteerde. Lieve Hemel' U bent een jonge Daniël! Het zou mij niets verwonderen als u den een of anderen modernen Shv lock die u mocht ontmoeten, met gelijke munt ierughetaaidet, juf frouw Selley, riep O Hara in ver rukking, Ja Portia doet mij dikwijls in verschillende opzichte® aan Ka- te denken, zei Claude, en zij keek haar nichtje peinzend aan. Ook mij gaat het zoo, hernam O'Hara glimlachend, Wel, voor degenen die riik willen worden, is nu eene prach tige kans open. zei de majoor. O' Hara en ik hebben grsteren Lady Elmslie in Regent Street gezien. Zij is bepaald eene mooie vrouw en de oude Elmslie heeft haar een aardig fortuintje nagelaten Dat vervolgen cn naar men verneemt, is dat verzoek ingewilligd. Bloembollencultuur. Woensdagavond vergaderde de afd. Haarlem der Algemeene Vereeniging, voor Bloembollencultuur. Onder de punten op de agende kwam o. m. ook voor de loonregeling, voorgedra gen door de afdeeling van den Alge- meenen Nederlandsclien Bloemist- werkliedenbond, door ons reeds ver meld. Aangezien de beraadslagingen en be sluiten in deze stipt geheim worden gehouden, kunnen we hierover niets naders mededeelen. In do Woensdagavond! gehouden huishoudelijke vergadering der Volkskiesveiroenigmg werd o. a. besloten bij de a. s. verkiezing voor leden van den Gemeenteraad en voor een lid van de 2e Kamer samen te werken met de afd. ..Haarlem' van de S. D. A. P. In een vergadering die in de eerste helft van Februari zal gehouden worden, zullen de voorloopige can- didaten der V. K. aangewezen wor den men stelt zich verder voor om dan in een gecombineerde ver gadering van S. D. A. P. en V. K. te komen Lot de vaststelling van den defïnitieven candidaat voor de 2e Kamer en de definitieve candidaten voor den gemeenteraad. De wijze, waarop dan verdere samenwerking kan plaats hebben, zal d'an nader worden geregeld. Uit hel verslag van den secretaris bleek, dal het ledental der vereeniging ruim 100 bedraagt. Het Bestuur zal over het jaai 19Ö1 samengesteld zijn uit de HH. Hugenholtz, Modoo. Crama, S. Reinalda, van Emmerik, Raas en Zwart, die onderling de be- stuursfunctiën zullen verdoelen. Sloten. De nieuw gebouwde R. K. kerk met pastorie alhier zullen Maart a. s. in gebruik genomen worden; de hestaand'e kerk met pastorie te Osdorp zullen alsdan vervallen. Onder deze gemeente zijn de wo ning van en bewoond door den ar beider J. Smit met daarbij staande schuur geheel verbrand; van den inboedel werd weinig gered; alles is verzekerd. Beverwijk. van anti-revolutionaire- zijde zal bij de aanstaande verkiezing vermoedelijk geen candidaat ge steld worden. Hiltogom. Omstreeks 7 uur ontstond Woens dagavond brand in de Molenstraat in het perceel, bewoond door Schre-uder en Zifkamp. Het huis brandde geheel af. doch menscüen- levens zijn niet te betreuren, hoe wel men moeite had een vrouw, die bedlegerig was, te redden. Oor zaak is onbekend. Haarlemmermeer. Voor het huldeblijk dat H. M. de Koningin bij haar huwelijk zal aan geboden worden is te Haarlemmermeer gecollecteerd 347. Dit jaar treden als Heemraden bij den Haarlemmermeerpolder af de hee ren J. H. M. Coelen en als hoofdinge landen P. Knaap Gz. en A. W. Bronk- horst. De heer J. Pot van Amsterdam is be noemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Hoofddorp en de heer L. J. Radersma van Heerenveen aan de openbare school no. 4 aldaar. Binnenland. Parlementaire Praatjes. De behandeling door de Eerste Ka mer aan de begrooting van Binnenl. Zaken gewijd, leverde wat men in het Parlement „een dun debat" noemt. Wij kunnen volstaan met het ant woord door den Min. Borgesius op een legio opmerkingen en vragen gegeven. Het opnemen van gemeente-ambte naren in het burgerlijk pensioenfonds. De gegevens daartoe werden verza meld. Reeds nu van een algemeene regeling af te wijken voor de commis- is eerst eens eene goede partij voor uw vriend Sir Philip! Ja, maar begon O'Hara; toen bedacht hij zich en ging voort. Ja, dat zou schitterend zijn zij is zeer bekoorlijk, en zij boft al tijd zóó. Corr en ik wij hebben samen een stal, moet u weten bruin dier dat in de najaars hebben een veulen een prachlig races moet uitkomen. Ik denk er hard over om het Beatrice te doo pen, naar Lady Elmslie; wie weet wat voor geluk 't ons dan aan brengt. Het wordt laat, zei Claude, Ik moet naar huis. Je kunt best nog wat blij ven, riep Janet. Dan brengen we je naar huis. Ja. maar dan kom ik toch te laat voor het eten en dat hindert vader. Ik moest maar liever nu gaan, tante lief. Ja, dat geloof ik ook. Oom zal wel meegaan als hij niet te moe is. Ik moe! riep de majoor. Kom maar Kate. Zet je hoed op. Je wilt je vadier toch niet alleen in het donker naar huis laten gaan? Neen, zeker niet. zei Kate, die sa.Lsca van politic was niet zoo eer. voudïg. Benoeming van ambtenaren van den Burgerlijken Stand ook buiten de leden van den Raad achtte ook de Min. wen- schelijk. Krankzinnigenverpleging. Een wijziging der Wet werd voorbereid daarbij werd gedacht aan doorgangs huizen ter observatie van de zieken. Leerplichtwet. De administratieve gegevens schenen omslachtiger dan ze inderdaad waren. Op vereenvoudi ging zou de Min. gaarne letten. Nadere regeling der examina van de gymnasia. Een ontwerp was nage noeg gereed. Landbouwbelangen. De Min. ont kende tegenover den heer Bultman, dat die belangen leden onder bureau cratie en militairisme. Op de adviezen van het Landbouwcomité werd gelet. Een Ministerie van Landbouw zou deze Reg. niet voorstellen. Vee-artsenijschool. In afwachting eener reorganisatie werd het onder wijs zooveel mogelijk verbeterd. Botercontróle en boterhandel. In overeenstemming met den heer De Jong meende de Min. dat de zuivelboe- ren door goede waar te leveren hun positie op de markt te Londen konden verbeteren. Over het aanstellen van een zuivelconsulent aldaar werd over leg gepleegd. Vergemakkelijking van de gelegenheid tot boteronderzoek zou overwogen worden als het zuivelproef- station gereed is. Herziening der Jachtwet lag nog in een ver verschiet. Intusschen waren speciale vergunningen verleend tot verdelging van voor den landbouw schadelijke konijnen, doch niet op eens anders jachtveld. Tot toelating varuden heer Tak is eerst heden besloten. Het bleek dat de commissie tot onderzoek van diens ge loofsbrieven een stuk miste waarop zij prijs stelde. De heer Tak nam nog geen zitting, zooals abusievelijk werd ge meld. Heden 11 uur voortzetting. G. Jr. Hertog Hendrik. Hedenavond bij aankomst van Her tog Hendrik in do residentie zullen den aanstaanden gemaal van H. M. militaire honneurs worden bewezen door een eerewacht, sterk 100 officie ren, onderofficieren en minderen van de jagerbataljons met de hooramuziek. Aan het koninklijk paleis zal zich be vinden een eerewacht der grenadiers van gelijke sterkte met den kolonel- commandant van het regiment grena diers en jagers, het regimentsvaandel en de stafmuziek van het regiment. Het heeft H. M. de Koningin be haagd, bij besluit van 30 Jan. 1901 no. 26, Hoogstderzelver aanstaanden Ge maal, Zijne Hoogheid Hertog Hen drik van Mecklenburg, met ingang van 30 Jan. 1901, te benoemen tot sehout-bij-nacht la suite. Bij koninklijk besluit van 30 Jan. 1901 no. 28 is, met ingang van 31 Jan. 1901, Harer Majesteits aanstaande Ge maal, Zijne Hoogheid Hertog Hendrik dezer, benoemd tot generaal-mjajoor van Mecklenburg, benoemd tot gene— raal-majoor la suite van de land macht. Bij Koninklijk besluit van 30 dezer no. 30 is Harer Majesteits aanstaande Gemaal, Zijne Hoogheid Hertog Hen drik van Mecklenburg, met ingang van 31 dezer, benoemd tot generaal- majoor la suite van het leger in Ne- derlandsch-Indië. Afscheidsdiner van Hertog Hendrik Ter eere van den scheidenden hertog Hendrik had Maandagsavond in de gouden zaal van het groothertogelijk slot te Schwerin een gala-diner plaats. Naar aan het ,,Hbld." wordt medege deeld, stond na het vierde gerecht Z. E. staatsminister von Bulow op van zijn plaats, en richtte in bewogen termen het woord tot Z. H. hertog Hendrik. De redenaar wees er op, dat Z. H. de Hertog-Regent zich had voorbehouden dezen avond een laagste afscheids woord tot Z. H. te richten, doch nu helaas door ongesteldheid aan zijn vertrekken gebonden was. Hem was nu de eervolle opdracht gegeven, dit af scheidswoord uit naam van den Her tog-Regent te spreken. Het aanver wante vorstenhuis, en het Mecklen- burgsche volk, zoo zeide spreker zijn tegelijk opstond om zich klaar te maken. En ik moet ook opstappen, zei O'Hara. Ik neem tegelijk afscheid mevrouw Selley; ik vertrek morgen naar Yorkshire, om een weekje te jagen met mijn vriend Brockle- bank ,en ik denk wel dat hij mij over zal halen langer te blijven. Ilij is een ware Nimrod. Hij heeft een paar prachtige paarden zoo als er niet veel zijn. Ik zal u dus wel in een heelen Lijd niet zien. Toen Kate en Claude weer in de eetkamer kwamen, was O'Hara verdwenen. Het was een prachtige, heldere avond. Claude vond het verrukke lijk om met haar oom en Kate naar huis te wandelen. Hoe vond je dat tante er uit zag? vroeg majoor belïey. Beter dan laatst, hernam Clau de. Zij is liaast weer de oude. Ja zij heeft het zich erg aan getrokken dat afscheid van haar jongen maar voor hem is het best. Och. het leven is altijd wat hard voor moeders. Zij gaan op in hun zoons en dochters, deelen ir. a.l hun verdriet, jaren lang, en zoodra die jongens in staat zijn hel volk heeft zijn vorst liefde en trouw bewezen. Tot tweemaal toe hadden overmachtige beweegredenen de vor stelijke families over de landsgrenzen in de ellende gejaagd; doch de Meck- lenburgsche harten waren den vorst gevolgd, hadden het gewicht der ver banning verlicht en met jubel had het Mecklenhurgsche volk den vorst op den troon hersteld,1. Nu treilct Z. H. naar het land der Oranje's ten opzichte van wie Mecklenburg een danlcschuld te vereffenen heeft. In de kwade dagen van don dertigjarigen oorlog, toen Mecklenburg bloedend terneder lag, toen het vertrapt en ontvolkt uit dui zenden wonden bloedde, waren het niet het minst Nederlandsche landver huizers geweest, welke Mecklenburg nieuw leven brachten. De Nederlan ders zijn in verschillende opzichten aan de Mecklenburgers gelijk. Ook het volk en zijn vorstenhuis zijn te zamen nauw verbonden; moeilijke tijden en harde strijd hadden de Nederlanden en het huis van Oranje hecht aaneen gesmeed. Het machtig geslacht der Oranje's was daarna uitgestorven, zoodat de eens zoo krachtige stam he den slechts nog uit een groenenden twijg bestaat. Deze twijg is het, welke den Meeklenhurgschen voi-stenzoon naar de Nederlanden trekt. Neder lands jonge, schoone, lieftallige Ko ningin is het, welke de banden hier verbreekt en daar bindt. Z. H. den Hertog wacht een schoon lot, een schoone taak. De jonge Koningin trekt Z. H. op de treden van den troon, om der Koningin een trouwen steun te zijn. Heeft toch de jonge Koningin aan bloedverwanten eigenlijk slechts de zorgzame Moeder, Z. H. zal der Ko ningin nu niet slechts tot gemaal, doch tot een vasten steun, een trouwen raadsman, in één woord alles in alles zijn. Dit gevoel moge Z. H. opbeuren uit de afscheidssmart van dezen avond. God moge echter het jonge paar, dat spoedig vereenigd zal zijn tot een ge zegend Huis van Oranje laten uit groeien, opdat de laatste ontbladerde stam opnieuw frisch opbloeie. De Al machtige moge tot in de verste tijden het geslacht der Oranje's en der Meck lenburgers zegenenl In dezen zin verzocht de redenaar den ter feestmaaltijd aanzittenden, de glazen op te heffen en in te stemmen met den roep: „Zijn Hoogheid Hertog Hendrik van Mecklenburg en Zijne Hooge Verloofde, Koningin Wilhelmi- na, Koningin van Nederland, hoch! hoch! hoch!" Bruischend zwelde het „Hoch" door de zaal en het hoboïstencorps van het grenadiers-regement No. 89 zette het Hollandsche volkslied in. Na eenige oogenblikken verhief zich Z. H. Hertog Hendrik om in keurige bewoordigen zijn dank te betuigen: „Ik dank Uwe Excellentie voor den welwillenden en uit het hart komenden afscheidsgroet. Alhoewel het mij on eindig zwaar valt, het oude tehuis te verlaten, zoo zal toch de liefde der Koningin mij mijn toelcomstigen le vensweg verlichten. Vergezeld van zoovele trouwe wenschèn, aan de zijde der geliefde Koningin, blik ik vol ver trouwen in de toekomst, trek ik ge troost naar het nieuwe tehuis. Ik wilde echter aan het gevoel van liefde en trouw en aanhankelijkheid aan het lieve, trouwe Mecklenhurgsche land uitdrukking geven terwijl ik mijn wen- schen tezamen vat in de woorden: „Z. K. H. groothertog van Mecklen burg, Z. H. den Hertog-regent Johann Albrecht hoerah! hoerah! hoerah-" De muziek viel in met het Mecklen hurgsche volkslied. Spoedig na acht uur was het diner geëindigd. Huwelijk der Koningin. Aan het défilé van vak en andere vereenigingen, gevestigd te 's Graven- hage, georganiseerd door het volks- hulde-comité en te houden op Woens dag 6 Februari e. k., des namiddags te half 2 uur, voorbij het Koninklijk paleis, zullen deelnemen de volgende corporatiën, met een gezamenlijke sterkte van 3850 deelnemers met 55 banieren, verschillende muziekkorpsen en een viertal feestwagens. De stoet zal worden geopend door het muziekkorps van het 3e regiment hu zaren. Dan volgen: Christelijke Werklieden vereeniging De hulp des Heeren is ons schild (te Scheveningen); Internatio nale Vereeniging van Hotel- en Res- taurant-geèmploieerden Nederland; 's voor zichzelf te zorgen, worden ze gewoonlijk naar het andere eind dei wereld gezonden om hun ei gen kost te verdienen, en komen terug als halve vreemden, terwijl de meisjes als zij o- een leeftijd komen dat de moeder wat aan hen heeft, verliefd worden op den een of anderen en op deze manier hel huis verlaten. En al komc-n zij ook vlak in de buurt to wonen, zij zijn toch niet dezelfde meer. Ach, zco gaat het in de wereld. Ja, zoo als u hei voorstelt, lijkt de wereld heel hard, riep Kate. Ik zal nooit, zoo worden. Ik zal altijd evenveel van mijn familie blijven houden. Geen man zal mij ooit' zóó liefhebben, als u en moeder het hebben gedaan. - Wees daar maar niet zoo ze ker van riep haar vader. Ik zou je moeder nu nog veel minder kunnen missen dan toen wij een jaar getrouwd waren. Dat komt cloor de macht der gewoonte, zei Kate nadenkend. Toen spraken zij van Tom en zijne vooruitzichten Het was al wat laat, toen zij Lich field Terrace bereikten en het ge voel van opwekking, dat Claude Fidciio; Gymnastiek- en Schermvcrce- niging Oranje; Oranje Nassau-ver ee- niging; Koningin Wilhelminabond; Nationale Vereeniging Bijbel en Oran- je; Scherpschuttersveretniging Scheve ningen; Nederlandsche Roomsch Ka- tholieke Volksbond, met niet minder dan 800 deelnemers en muziek; Too- neelvereeniging Nut en Genoegen; Tooneelverceniging Nationaal, onder de zinspreuk Hulp in Nood; Vereeni ging De Oranjevlag; Scherm-, Exerci tie- en Schietvereeniging Pro Patria. Na het voorbijtrekken van het mu ziekkorps der jagers, dat ook zijn medewerking verleent, wordt het défilé voortgezet door: Christelijke Werklie- denvereeniging Onze Hulp is in den. naam des Heeren; Kon. Vereeniging Het Eereteeken voor belangrijke krijgs verrichtingen; Vriendschap en Oefe ning (te Scheveningen); Vereeniging van Israëlietische Handwerkslieden Wederkeerige Hulp; Vereeniging Ami- citia; Liedertafel Haagsch Mannen koor; 's Gravenhaagsche Gymnastiek- en Schermvereeniging Hellas; Tooneel- vereeniging l'Espérance; Nederlandsch Werkliedenverhond Patrimonium, afd. 's Gravenhage; 's Gravenhaagsche Co- operatieve Bouwvereeniging Vooruit II; St. Josephs Gezellenvereeniging met muziek; Vereeniging van Bloemis ten Flora en Pomona; Tooneelveree- niging Oefening baart Kunst; Scherm en Gymnastiekvereeiniging De Vrije Wapenbroeders; Vereeniging 1-Iet Oranjekruis, onder de zinspreuk Hulp in 't- Lijden; Nederlandsche Vereeni ging van oud-strijders der Zee- en Landmacht uit Nederiandsch-Indië Het Vaderland Getrouw; Permanente Commissie uit de Reederij te Scheve ningen met drie wagens; Oranjeveree- niging buiten het viaduct; Vereeniging Oranje-Nassau, onder de zinspreuk Eensgezindheid.; Christelijke Geheel Onthouders- en Ondersteuningsveree- niging Draagt elkanders lasten; Meu- belmakersvereeniging Vereeniging voedt Krachten; Christ. Vereeniging van Jonge Mannen, met muziek; 's- Gravenhaagsche Tooneelvereeniging Eendracht en Vriendschap; Tooneel vereeniging Ons Genoegen; Tooneel vereeniging Wilhelmina; Nederlandsch Werkliedenverbond Patrimonium, afd. Scheveningen; Bijbel, Oranje en Ne derland; Vereeniging Oranjebond; Ko ninklijke Nationale Zangschool; Werk- liedenvereeniging Eendracht maakt Macht (te Scheveningen); Nederl. Na tionale Vereeniging van Werklieden; Vereeniging Prudentia et Caritate; Maatschappij Zeebad Scheveningen, met reddingboot; Tooneelvereeniging Transvaal en Oranje; Tooneelvereeni ging en Ziekenfonds de Broederband; Scherm- ien Athletiekvereeniging Wil helmina Garde; Nederlandsche Steno- grafeavereen. Stolze-Wery; Scherm-en Schietvereeniging Voor Vaderland en Koningin. Het muziekkorps van het 2e resi. veld-artillerie zal den optocht beslui ten. De volgende weg zal door den stoet worden genomen: Koninklijk Zoölogisch Botanisch Ge nootschap, Benoordenhoutschen weg. Koninginnegracht, Kanaalstraat, Mau ri tskade, Parkstraat, Oranjestraat,, Noordeinde, Koninklijk Paleis, Noord- ;inde. Plaats, Lange Vijverberg, Tour- nooiveld, Korte Voorhout, Prinsesse- gracht, Kon. Zoöj Bot. Genootschan. Waar zoovelen uit de volksklasse aan deze huldebetooging aan het Vorstelijk bruidspaar deelner- en, wordt verwacht dat de patroons li werkgevers hun beambten, werklieden enz. op den dag - au het défilé niet aan den arbeid zul len houden, opdat ook zij kunnen ge tuige zijn van dit aardige huldebetoon. en geschenk aan de Koningin; De „Petit Bleu", die een inschrijving iad geopend om hij gelegenheid van het huwelijk van onze Koningin een kunstwerk aan te bieden als teelten an bewondering voor besiu.t o-I: de „Gelderland" ter beschikking te stellen van president Kruger. heeft haar keus rloen vallen op een bronzen Minerva- rkl, dat door Diilens zal worden ont worpen. )p het voetstuk zal een koperen plaat angebnicht worden, vers rd met een teekening, voorstellende Oedipus, ge leid door Antigone, niet een' opschrift in het Fransch en het Vlaarnsch en den datum 7 Februari 1901. Bij dit beeld wordt een album met ie namen der inschrijve, cl. Den 7n Februari, op den dag van de huwelijksvoltrekking, zal het ge schenk plechtig overhandigd worden steeds had als zij bij hare tante war seweest. begon weg te sterven, naarmate zii haar tehuis naderde. Ik geloof dat ik wat lang bij u gebleven ben, zeide zij. Het is zeker al over zevenen. Maar het kosl mij altijd momie om weer weg te gaan. Wal kan Ir; je scheten, zei Kate, je vader heeft je toch im mers niet noodig En dan is de oudé getrouwe Tebbets er toch nog, zei majoor Selley." U moet Tcbbel-s niet oud noe men, dal heeft ze niets graag, be gon Claude, vlirnlacbend. en toen hield zij plotseling op. Zij waren den hoek omgegaan en zagen nu het huis, De deur stond open en op den drempel stond Tebbets in gesprek met den dokter, die klaarblijkelijk juist wegging. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2