Tweede Blad, Koning Mammon. behoorende bij Haarlem's Dagfelei" van "Woensdag 6 Febr. 1901. ■Jïe. S400 Officieele Berichten. BURGEMEESTER EN WETHOU- t)ERS van Haarlem, Gelet op art. 8 der Hinderwet; Doen te weten, dat bij hunne be- Ichikking van 29 Januari JL aan II Van Leeuwen vergunning is verleend ot oprichting van eene sigarendroge- pj in het perceel aan de Ged. Oude Gracht no. 7. Haarlem, 4 Febr. 1901. BurgemeesteT en Wethouders voornoemd: DE HAAN HUGENHOLTZ, L. De Secretaris, PIJNACKER.: Heemstede. Zondagnamiddag weigerdö een be schonken 2e klasse passagier van de Noord-Zuidh. Stoomtram in den Hout, betaling der vracht. Toen hij door den conducteur met behulp van den ma chinist uit den wagen werd verwijderd stak hij naar beiden met een knipmes en raakte den machinist toen hij de machine besteeg in den voet. De heer M. Colenbrander, arts al hier, is mede als zoodanig benoemd aan de inrichting voor lijders aan val lende ziekte alhier. Aan den heer J. Hendrikse, lid van 't bestuur der R. K. Volksbond afd. Heemstede, die op 23 Febr. zijn 25jarig huwelijksfeest hoopt te vieren, is van wege bovengenoemden Bond een prach tige inktkoker voor deze gelegenheid aangeboden. Op de R. K. begraafplaats te Berken rode zijn in 1900 46 lijken ter aarde besteld. Als leden van den Gemeenteraad zijn alhier dit jaar aan de beurt van aftre ding de heeren H. van Wickevoort Crommelin, A. van der Horst en H. H. Hoeker. Binnenland. HAAGSCHE BRIEVEN. Stadsnieuws 1 Februari is op de school van iKiu.stnijverhedd alhier geplaatst als ileerling een zekere Hartman. Op zich zelf is dit niets bijzonders, doch wel aardig is het te vernemen de wijze, waarop hij plaatsing kreeg. Onbemid deld ïvjnde was het hem onmogelijk het schoolgeld te betalen, en daarom moest hij er iets op vinden om zijn vurig verlaugen te kunnen bereiken. Op zekeren dag ziet hij in een geïllus treerd blad eene afbeelding van Her tog Hendrik. Hij teekent die vergroot in buste-vorm na en het portret is zoo goed, dat hij op zekeren dag er mede naar den burgemeester gaat, en hem tevens zijn verlangen kenbaar maakt. Deze, ziende dat er in den jongen wel iels zat, zond de teelcening met een be geleidend schrijven naar H. M. de Ko ningin, doch gaf hem tevens kennis, dat mocht de Koningin geen goedkeu rend antwoord zenden, hij voor zijne rekening op de School voor Kunstnij verheid mocht gaan. Evenwel kwam eenige dagen later bericht uit den Haag, dat op kosten van H. M., die ten zeerste met de teekening was ingeno men, Hartmann op de school geplaatst worden. En zoo deed hij op 1 Fe- hrtta daar zijne intrede. Voor eenige dagen werd uit een acht,rijderswagen, die eenige oogen- t :ken onbeheerd stond, e-en zak geld, 3i mdende f 500 aan zilver, ontvreemd r den vrachtrijder op Hillegom, die :e som voor de firma Westerkappel As Hoofd naar het kantoor te Hillegom zou vervoeren, is dit een dure dag, daar hij de schade moest vergoeden en de kans op terugkrijging zeer gering is. De politie heeft tot dusverre nog geen enkel spoor van den dader kun nen ontdekken. J. P. Pijst, alhier gedetineerd, ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf, den 24en Januari jl.wegens diefstal van een rijwiel te I-Ieemstede, is in appel gegaan tegen dit vonnis. De of ficier van justitie kwam mede in ap pèl. Maandagmorgen omstreeks 10 uur viel op de Heerensingel een 7jarige knaap te water. Op zijn hulpgeschrei kwamen 2 mannen aanloopen die den tongen, die al zinkende was, van een gewissen dood redden en naar zijn wo ning brachten. Maandagmiddag 1 uur viel op de Koninginneweg een man van een wa gen' heiaden met cokes. Hij kneusde een heen en bekwam een ernstige wond aan het hoofd. Bewusteloos werd hij naar zijne woning gedragen. Staat van de Aardappelen- en Boter markt over de maand Jan. 1901. Aangev. Verk. Boter 370 KG. WKG.^ l-HJ-l-j». Biggen 79 st. 79 st. f 6.00—10.50. Schrammen 54 st 54 st. f 11.00—17.50 Aardapp. 70 HL. 57 HL. 1.50-3.00 Appelen 425 HL. 380 HL. f 0.50-10. Peren 273 HL. 254 HL. f 3.00—9.00. Voor de 22 inrichtingen waar alhier sterke drank in 't klein wordt verkocht is in 1900 aan vergunningsrecht be taald 931.25. Bennebroek. De afdeeling Bennebroek-Vogelen- zang der Algem. Ver. voor Bloembol lencultuur alhier, benoemde Vrijdag avond in hare vergadering, den heer J. Teuwisse tot secretaris met 13 stem men, de heer L. de Wilde verkreeg f stemmen. Tot leden werden aangenomen de heeren J. v. Donselaar Th. Granne- ians en A. Haaster. Verder werd in de vergadering be handeld de vraag „Zou men premie stellen op het snappen van bloembol- 'endieven Besloten werd hierop niet in te gaan, ten einde niet te treden in politiezaken. Bij de verloting vielen de prijzen als volgt ten deel: le pr. de heer W. J. v. d. Linden, (rietvork). 2e pr. de heer A. Abswoude (hark). 3e pr. de heer A. v. d. Linden (ziekte koker). 4e pr. de heer W. J. d. Linden (hark.) 5e pr. de heer S. Roo- zen (2 bakken). 6e pr. do heer A. Roo- zen (2 bakken), Op 15 Januari stonden alhier als schoolgaand bekend 301 kinderen, wel 161 jongens en 104 meisjes. Overleden: Jacob Vis, oud 6 maanden. Bevallen: L. Treffers—van Pel z, Spaarndam. De gemeenteschuld bedraagt f 6350 d4%. VelS9n. De Harmonie-lcapel, verbonden aan de Koninklijke papierfabriek „De Een dracht" heeft van de dames Mevr. Kruimel en Mevr. van Gelder een prachtig vaandel cadeau gekregen. De kinderen, die de o. 1. school eri de bewaarschool bezoeken, zullen Dins dag 5 Febr. a.s. een prettigen dag heb ben. De gemeente en de Vereeniging tot bevordering van getrouw school bezoek hebben hun voor dien dag een feest bereid, dat opgeluisterd zal wor den door eèn goochelaar- en een ver- tooner van lichtbeelden. De Harmonie-kapel „De Eendracht" zendt vier afgevaardigden naar de bij eenkomst van muziekgezelschappen uit Nederland te 's-Gravenhage.. IJniuidon. In een gecombineerde vergadering van onderwijzers en commissies tot wering van schoolverzuim voor de openbare en de Christelijke school al hier, is besloten geen beroep op de burgerij te doen tot verkrijging van meerdere gelden, maar de schoolkin deren van beide scholen op den trouw dag van H. M. de Koningin op dezelf de wijze te onthalen voor het be drag door de gemeente daarvoor be schikbaar gesteld. Een mensch is nooit te oud om onge lijk te bekennen. En nu ik mijn coquet te Haagje in feesttooi zie, moet ik er kennen, dat het mij meevalt, alle ge brek of beweerd gebrek aan animo ten spijt. Natuurlijk ligt het buiten het bestek van mijn wekelijksch praatje om in bijzonderheden te treden over versiering der stad. Maar dit wil wel zeggen, dat de zg. bruidsweg, met zijn op 20 M. van elkander ge plaatste groene eerebogen een uitne- menden indruk maakt en dat de indi vidueel© decoraties, hier en daar aan de huizen aangebracht, verreweg de kroon spannen boven de collectieve uitstallingen van denneboompjes in an dere straten. Ook trekt het de aandacht dat meer dan in 1898 in de verst naar buiten gelegen wijken versieringen en preparatieven voor de illuminatie zijn aangebracht, blijkbaar in het vertrou wen, dat de Koningin en haar verloof de hun rijtoeren door de stad ook tot de buitenwijken zullen uitstrekken. Van de voorbereiding van het feest programma, waaraan, wanneer deze in druk verschijnt, reeds een gedeelte zal zijn afgewerkt, is veel goeds ver nomen. De optocht der Koninklijke Zangvereenigingen, begeleid door vier muziekcorpsen (yvaarvan 2 dubbele, nl. de muziek van twee regimenten tot één orkest vereenïgd), begeleid ook door een paar honderd fakkeldragers, be looft een van de mooiste te wezen, in den Haag ooit beleefd. Ook van do ga la-voorstelling in den Schouwburg heeft men de beste verwachtingen; er is gestreefd naar de samenstelling van een programma, dat tegen een „koude plechtigheid" waarborgt, al zou ik ook willen afdingen op de keuzo van den proloog uit Paljas, een zangstuk dat- een echtbreuk-drama aankondigt. De opbrengst van de Oranje-collecte, ruim f 2700, is me een beetje tegenge vallen, maar er is ook heel wat noo- dig in deze dagen en de vermogenden, wier ruimo woningen met gasten over stroomd worden, zullen aardig in de bus moeten blazen willen zij hun lo gé s een goede plaats bezorgen om den bruidsstoet te zien passeeren. Wel zijn de prijzen die men daarvoor te beta len heeft door de verbeelding een beetje sterk aangedikt, maar 350 gld. voor een venster op de Groenmarkt is toch de gemiddelde zooals men op de beurs zou zeggen en de firma van Stockum maakte van haar breed win kelraam op het Buitenhof f 3000, ten voordeele van de Boeren afgestaan. Nu ik van de Boeren spreek zij de aan wezigheid geconstateerd, onder de in de residentie verblijf houdende jour nalisten, van den kolonel Ricchiardi, den aanvoerder van een vrijwilliger- corps in Transvaal, die de Romeinsche „Tribuna" vertegenwoordigt. Hij werd bij Colenso gewond en getransporteerd naar Pretoria, waar hij de kennis maakte van mej. Guttmann, een schoon zuster van den heer Eloff; deze dame is, hoe zonderling het moge klinken haar in de streng-chrïstelijke omgeving der presidents te vinden, een Israëli tische. Kolonel Ricchiardi heeft haar hand gevraagd en verworven en het huwelijk zal waarschijnlijk in April worden voltrokken, in Italië als het kan. Een ander oud-Transvaler, Hol lander van geboorte, is de journalist van Gelder, die voor de ..Daily Mail" komt en vroeger behoorde tot den staf van de „Standard and Diggers News" te Johannesburg. Het is te begrijpen, dat deze beidé confrères een meer dan gewone belangstelling genieten. Ditzelfde is niet te zeggen van de Eerste Kamer, die de fecstweek komt bederven door een behandeling der Kinderwetten. Natuurlijk willen de oude heeren ook van het fuiven pro- fiteeren, want anders had het debat Vrijdagavond en Zaterdag kunnen af- loopen. Nu zullen zij tot hun straf ont dekken, dat bijna niemand naar hen komt luisteren. Als de heeren weg zijn, zal, naar ik hoor spoedig, een nieuwe, populair geschreven bundel parle mentaire schetsen verschijnen, waar van de auteur een der kamerleden moet wezen (uit de Tweede Kamer). Ik heb namen hooren noemen. En daarmede voor heden basta. De groote evenementen die ons wachten zullen zoozeer de aandacht der lezers vragen, dat zij aan mijn geschrijf dit maal wel niet veel waarde zullen hech ten. I-Iet komt immers uit den Haag en half Nederland zal deze week zelf in den Haag zijn. H. A. GANUS Jr4 Dr. Leyds bij de huwelijks feesten. Dr. Leyds heeft zijni voornemen te kennen gegeven, de Zuid-Afri- kaansche republiek te vertegen woordigen; bij bet aanstaande hu welijk van Koningin Wilhelmina. teder der ambtenaren (werklieden hier onder begrepen) in vasten dienst der gemeente zijnde, zoo volledig mogelijk in te vullen, in verband met den toe stand op 1 Mei e. k. Spoorreis tegen wil en dank. Donderdagnamiddag werd aan het station dor Geld.-Overijss. Lokaal- spoorw. te Enschedé in een van Am sterdam gekomen goederenwagen een jongen ontdekt, die daarin zonder me deweten van het spoorwegpersoneel de reis had meegemaakt. De jongen gaf op Gerrit Mulder te heeten, 9 jaar oud te zijn, en te Amsterdam, Botaniestraat 17 woonachtig. Volgens hem had hij zich Woensdagavond bij de Muider- poort in den wagen te slapen gelegd en toen hij wakker werd, den wagen sloten en in beweging gevonden. Door den stationschef werd de jon gen, die half verhongerd en verkleumd was, in de gelegenheid gesteld zich te warmen en zijn honger te stillen. Daar na is hij door de politie overgenomen, die door tusschenkomst der politie te Amsterdam voor bericht aan zijne moe der, eene weduwe, zorgde en hem der waarts op transport stelde. (Tub.) Oolc té Delft wordt strijd ge voerd omi verplichte schoolver gaderingen, en werd door de afd. van den Bond van Ned. Onderwijzers en door de afd. van het Onderwijzers- Genootschap een verzoek in dien geest aan den Raad gericht. B. en W. willen onder eenige voor waarden de gelegenheid openstellen tot schoolvergaderingen. Deze proef is voor een jaar, dus het verzoek om verplichtstelling is niet ingewilligd. Sport en Wedstrijden.. Voetbal. Het gerucht loopt, dat het bestuuf van den N. V. B. door het comité van den beker van den Abecle eerstdaags uitgenoodigd zal worden, om een Ne- derlandsch elftal in de Paaschvacan- tie naar Antwerpen over te brengen, om deel te nemen aan deze internatio nale bekercompetitie, en verder zegt men, dat II. V. V. een uitnoodiging van de Iris Club te Lille ontvangen heeft, om daar in deze maand nog of in Maart een wedstrijd te komen spe len, en alsdan in het vooruitzicht ge- steld wordt, gedurende de Paschen oen tegenbezoek te krijgen. v ,{N.R.a). Ontsnapte krankzinnigen. Vrijdagmorgen vroeg wisten twee krankzinnigen, die zich in de kleeren van hun oppassers hadden gestoken, uit het gesticht te Medemblik te ont snappen. Te voet bereikten zij het station Ben- ningbroek, waar zij bij het instappen in den juist gereeds taanden trein, door den conducteur R. werden her kend en aangehouden. Zij keerden, met den trein van 5 uur, in dwangbuizen terug. Daar voor de aanhouding van eiken ontvluchten patiënt een premie van f 2.50 wordt toegekend, had den con ducteur een voordeelige dag. De twee laatstelijk ontsnapte inbre kers, de gebroeders Boere, zijn nog steeds niet opgespoord. Vermoedelijk zijn zij naar Engeland overgestoken. Buurttreinen. Daar het dikwijls voorkomt dat reizigers met kaarten voor burt- verlteer in, voor hen niet toeganke lijke treinen plaats namen, en daardoor werden bekeurd1, heeft de H. IJ. S. M. thans den goeden maat regel getroffen, beambten langs de treinen te laten loopen met borden waarop duidelijk staat„Deze trein is niet voor buurtverkeer." Levensverzekering voor leeraren. De algemeene vergadering der Vereeniging van leeraren aan in richtingen van middelbaar onder wijs besloot in het vorige jaar om. in vereeniging met het Genoot schap van leeraren aan Nederland- sche gymnasia eene commissie te benoemen ten einde een collectie ve verzekering op bet leven van in functie zijnde leden der vereeni- gingen voor te bereiden. Deze com missie beeft onderhandelingen ge voerd met zeer vele maatschappij en ten slotte reden gevonden den vereenigingen te adviseeren alleen de onderlinge verzekering van Eigen Hulp aan te bevelen; een concept-contract en bijbehooren- de tarieven worden nu den leden aangeboden. Het hoofddoel is sooveel moge lijk te voorkomen, dat de gezinnen van leeraren in moeielijke om standigheden achterblijven. De Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij heeft bepaald, dat in ver band met de feesten in Den Haag bij gelegenheid van het huwelijk van H. M. de Koningin, op 7 dezer, gunstvrij- biljetten niet geldig zijn op de lijnen AmsterdamRotterdam en Den Haag Scheveningem Door de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen wordt gelijke maatregel toegepast voor gunstv rij biljetten naar Den Haag. Namens den Minister van Binnenl. Zaken, zijn de gemeentebesturen uit genoodigd om de vragenlijsten welke door het bestuur der Ned. Vereeniging voor gemeentebelangen zullen worden toegezonden voor den burgemeester en Letteren en Kunst. 18 Maart gaat te Parijs „Ghetto" in het Théatre Antoine door de Escho- liers. In Oostenrijk is het werk van Heijer- mans door de censuur verbodem Wij ontvingen de allersmaakvolst uitgevoerde eerste aflevering van „Les Modes", revue mensuelle illus- trée des Arts appliqués 4 la femme. Met groote luxe is dit weelde-tijd- schrift uitgevoerd, en met echt Parij- sche elegance en mondaine artistici teit. Het tijdschrift wil geven een maandelijksch overzicht van schilder en beeldhouw-studies door vrouwen, mode-nieuws bij mode-afbeeldingen, artistieke meubileerin" bij tal van afbeeldingen van interieurs enz. enz. Het eerste nummer bevat o. a. een causerie over het mondaine Parijsche leven van Ferrari, een studie met af beeldingen naar schilderijen, van Jean Boldini, Tristan Deslène houdt, ook door tal van reproducties verlucht, een praatje over „la parure de la femme" en verder bevat dit nummer tal van fraaie gravures, ook in kleurendruk. Een periodiek van hoogst zorgvul dige, artistieke bewerking, zooals ons zelden onder de oogen kwam., Een boekhandelaar deelt in een En- gelsch blad mede, dat hem binnen drie dagen na Victoria's dood reeds meer dan twintig levensbeschrijvingen door- uitgevers aangekondigd waren. Hij verzocht te stoppen. Maar na dien tijd is het aantal al tusschen de veertig en vijftig geworden., (Kroniek). Verdi-hulde. Met algemeene stemmen heeft de Italiaansche Kamer een voorstel aan genomen om als natiorfaal gedenktee- ken te verklaren bet huis waar Verdi werd geboren Schakend Maandag nam do Ijftern. schaak wedstrijd te Monte Carlo een aanvang met 14 deelnemers, nl. de heeren: Ala- pin (Weenen), Blackburne (London), Didier (Parijs), Gunsborg (Londen(, Janowskl (Parijs), Marco (Weenen), Marshall (New-York), Mason (Londen), Mieses (Leipzig), Regglo (Milaan), von Scheve (Berlijn), Schlechter (Weenen), Tschigorin (St. Petersburg) en Wina' wer (Berlijn). Noode worden in dero lijst de namen gemist van dr. Laskor, Pillsbury en Maroezy. Zij schijnen to elfder ure van deelneming te hebben afge Van de genoemde deelnemers is Ar- turo Reggio de eenige, die nog nim mer in een internationalen meester- wedstrijd heeft meegespeeld* Zijne toe treding wordt voldoende gemotiveerd door het feit, dat hij in het voorjaar van 1900 den 1 sten "prijs heeft behaald in den nationalen wedstrijd „Unione Scacchistica Italiana" te Rome, en wel met 9 gewonnen partijen. 4 remises en geen enkel verliespunt. Koning Eduard als biliart- Bpeler. Tn verhand met de reputatie, die Eduard VII als all-round sportsman geniet, deelt „The World of Billards" mede, dat de koning een dolle liefheb ber is van biljarten en dat hij gaarne present ls als de beste professionals spelen. Hij was tegenwoordig bij do gedenkwaardige match om het kam pioenschap tusschen John Roberts se nior en W. Cook in 1870, terwijl nog betrekkelijk onlangs John Roberts ju nior en S. H. Fry de eer genoten voor hem te spelen in Bredford Cottage, waar Edward do gast was van capt.; MachelL Leger en Vloot. Zijne Exc. de Min. van oorlog is bij Kon. besluit gemachtigd aan de reser vekorporaals en adspiranten-vaandries die zich vóór 24 Juli 1900 bij het reser vekader hebben verbonden, op hunne aanvrage vergunning te verleenen bui ten de kazerne te wonen. Ingevolge beschikking van Z. E. den Min. van Oorlog, worden de miliciens der lichting 1901, die in het bezit zij van het getuigschrift model W., we gens vrijwillige oefeningen in den wa penhandel, ingedeeld bij een korps en garnizoen hunner keuze, voor zoover zulks met de regeling van de indeeling overeenkomt. De miliciens der lichting 1901, die ingedeeld zullen worden bij de ting-artillerie, veld- of rijdende artil lerie. pontonniers en torpedisten en daarbij in den graad van milicien-kor poraal worden aangesteld, verkrijgen door die aanstelling, ingevolge Kon. besluit, recht óf op eene premie van /25 óf, zoo zij langer dan 8 maanden on der de wapenen blijven, op 2 maan den verlof zonder behoud van soldij, naar hun keuze.. feuilleton. 34) Nou, of ik. En je wordt heusch jonger, ja zelfs ij del, in weerwil van al den last, dien ik je bezorg. Zou daar gauw 'n eind aan komen? Niet zoolang je minderjarig bent noch daarna zelfs tenzij een ander voor goed mijn plaats komt vervullen. Ik twijfel er aan of deze last ooil van mij genomen zal wor den. Zou ik nooit op mij zelf kun- slaan? Dat weet ik nog niet. Daarvoor ie opgeleid worden, en dat majoor S el ley en ik nu doen. maakte Ja.net. de blauw kous. de opmerking dat het zooveel beter zou zijn, als meisjes een an dere, degelijker opvoeding kregen, zoodat zij voor zichzelf konden zor gen, en niet altijd afhankelijk hoef den te blijven. Wat later, sprak Claud'e, meer in zichzelf, dan tot haar voogd Ik heb nooit iets gezien van wat je geschreven hebt. Ik zou zoo I graag een paar van je boeken en geschriften willen lezen. Ik heb mij nooit aan een boek gewaagd, en ik vrees dat je mijn letterkundige producten vrij droog en onbelangrijk zoudt vinden. O dat beteekent zeker dat ik niet kan begrijpen. Hebt u niets dat zelfs voor ons leesbaar is? vroeg Kate, met het hoofd eenigszins coquet op zij. Neen. ik schrijf alleen geleer de dingen. Wat een teleurstelling I Nu ja, maar laat ons toch maar iets er van zien, drong Claude aan. U zoud't ons alles kunnen ver klaren, nadat wij het onderwerp bestudeerd! hebben, stelde Kale voor. Lady Elmslie leest wel van je. en zij kan je zeker wel begrijpen, zei Claude ernstig. Lady Elmslie is nu ja, zij is weer een paar jaartjes ouder en is veel in do wereld geweest, waar men veel over de onderwerpen spreekt die ik behandel, al begrijpt men er ook nog zoo weinig van. Wat moeten zij dan verward raken, zei Kate. Lady Elmslie heeft zware kou gevat, begon Claude toen, maar zij was toch weer beneden toen ik vandaag bij haar kwam. Zij heeft naar jou gevraagd. Zoo 1 Ik moet haar eens gaan opzoeken, zei Brandon. Laat mij nu eens gezellig wat muziek hooren, een duet want ik moet vroeg weg. Morgen heb ik een afspraak met je oom, Claude. Waarvoor denk ]e wel? Dat zou ik nooit kunnen ra den. Om een dames-rijpaard te keu ren dat te koop wordt aangeboden een exemplaar dat allerlei uib stekende hoedanigheden heeft, en dat mij bijzonder is aanbevolen. Hoe verrukkelijk 1 riepen alle drie meisjes als uit één mond. Lady Elmslie was down en ver velend. Haar verkoudheid was nog niet beter. Het was ondragelijk in huis opgesloten te zitten terwijl men zoo veel zou willen doen. Zij voelde dat dat een kritieke tijd was. Zij mocht Claude nu niet uit het oog verliezen en wou Brandon in het geheim nemen. Haar plan netje moest zij; doorzetten. Het was bijna een maand gele den dat zij Brandon voor 't laatst gezien, of van hem gehoord had. Zij was nooit in de gelegenheid ge weest hem apart te spreken, na de groote gebeurtenis in zijn leven. Zij was zéér benieuwd te hooren wat hij nu van plan was te doen, want zij kende hem genoeg om te weten dat hij niet het heele fortuin, hem door mijnheer Tracey nage laten zou aanvaarden. Ik weet zeker, dat hij wat dwaas zal doen. Hij zou nu juist zoc mooi carrière kunnen maken. Wat zal die verhouding van voogd en pupil deze twee veel samen brengen Zou hij altijd blind blij ven voor het vele aantrekkelijke dat ik kan zien in dat stille meisje? Zou hij zich laten weerhouden, om dat zij hein eens heeft afgewezen Waarschijnlijk is zij te eenvoudig, te onschuldig om een man als Ralph Brandon te bekoren. Wie zou kun nen denken dat deze koude, gere serveerde man eens zóó heeft lief gehad I Als ik hem getrouwd had, zou ik d!an nog zooveel van hem houden als ik nu doe? Misschien Iniet. Dan mag ik wel dankbaar Wetenschap. In Zwitserland is weder een vrij lan ge tunnel geboord en wel in Berner Oberland, voor de lijn die van Spiess, aan het meer van Thun, naar Fruti- gen wordt aangelegd, als begin van don bergspoorweg naar Leukerbad, van waar hij naar het Rhonedal zal worden verlengd. De nieuwe Hondrich tunnel heeft een lengte van 1600 meter. zijn dat ik deze liefde bewaard heb voor de „bonne-bouche" van mijn leven. Ik verdien een belooning voor het geduld waarmee ik het verledenen heb gedragen bijna tien jaar lang. Zal ik hem ooit weer voor mij kunnen winnen? Ik ge loof dat het vergeefsche moeite zal zijn. maar toch wil ik het probee- ren. Aldus peinsde Lady Elmslie ter wijl zij haar schrijfmap naar zich toetrok en een briefje schreef aan Brandon, waarin zij hem verzocht den volgenden, dag te komen di- neeren. Brandon, wiens geweten knaag de. dat hij zoo'n oude kennis had verwaarloosd, besloot de uitnoodi ging aan te nemen, zonder zich door iets te laten weerhouden. Lady Elmslie zag bleek en lij dend toen Brandon de kamer bin nentrad. Haar eenvoudige, rijke peignoir, die zij wegens hare on gesteldheid droog, deedi hare ele gant slank figuur nog mooier dan ooit uitkomen. Ik begon heusch te denken dat je mij heelemaal vergeten had, Ralph, zeadie zij, terwijl zij hem de Automobielen en. rijtuigen- tentoonstelling te Parijs. De groote Internationale automobie len- en rijwielententoonstelling te Po-, rijs geniet een reusachtig succes. Er zijn 837 automobielen geëxposeerd, waarvan 432 voitures en voiturettcs, 28 goederenwagons, omnibussen en transportkarren, 52 onderstellen van' wagens, 45 motor-driewielers, 35 dito vierwielen, 29 tweewielers met petro leum en 6 tandems en 10 motorvaartui gen. Over het algemeen ziet men er zeer veel lichte voertuigen waarnaar ook veel vraag is, doch de groote mo toren met wat al te veel paarden krachten lijken wel wat te machtig voor die lichte rijtuigjes. Toch worden er goede zaken gemaakt. Op rijwielgebied is niet veel nieuwa te zien, wat trouwens ook niet te ver wonderen is, daar de fiets tegenwoor dig ongeveer de volmaaktheid nabij is: Op de 463 ten toon gestelde toerma- chines zijn er ongeveer een honderd, voorzien van het zoogenaamde vrije- wiel, maar de dubbele versnelling vindt men er nog niet volmaakt toegepast. Een rijwiel speciaal gemaakt VOO* een „ejuilibrist" trekt er zeer de aan dacht^ Wielornieuws. Wij ontvingen het nieuwe Bondspro- paganda-boekje, getiteld: Waarom en hoe ik lid werd van den A. N. W. B.' Het is een vlot geschreven verhaal van een peddelaar, die op weg van Zutphen naar Utrecht een fructure in zijn band kreek, en door dit ongeval in kennis kwam met een. hulpvaardig bondslid, die hem gaandeweg al de voordeelen van het lidmaatschap van den A. N. W. B. deed inzien. Het ver haal beslaat een 24 bladzijden en be vat aan 't slot de opwekking tot alle wielrijders om zich. aan te sluiten bij den Bond. Practisch als de A. N. W B. steeds is, is er in dit boekje ook wei': hand toestak zonder op to staan. Het verbaast mij niets, Lad- Elmslie. Maai* sedert mijnheer Tra cey's doodi heb ik geen. oogenblik je tijd gehad, ofschoon hij zijn za ken best geregeld had, viel er toe! nog heel wat te doenmaar geluk kig kan ik nu zeggen d'at alles bi' na gedaan is, want de volgend- maand hoop ik naar Zwitserland te gaan. - Straks, na het diner, moei je er mij alles van vertellen, Ralph, zei zij. terwijl zij opstond om zich met hem naar die eetkamer te be geven. Ik geloof dat u ernstiger ziek bent geweest, dan ik eerst dacht, zei hij vriendelijk. U ziet zoo bleek en kwijnend, en u wankelt zelfs min of meer. Ja, ik ben er nog al naar aan toe geweest, sprak zij, terwijl zij tol hem opkeek. Maar ik zal wel weer gauw bijkomen, als ik uit mag gaan. Zoolang zij niet alleen waren, hadden Brandon en zijn gastvrouw allerlei minder belangrijke dingen to bespreken. Beiden kenden hun wereld to goed, en wisten dat zij, voorzichtig moesten zijn. Maar

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 5