een bewijs van aangifte voor het lid-1 maatschap gevoegd. Eonige aardige foto's zijn bij den tekst gevoegd. In een eenvoudig doch net blauw bandje vervat, maakt dit boekje een aangenomen indruk. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy niet aanden inzender teruggegeven. eenmaal vernamen zij het geluid van een val, toen werd het stil en het kind was verdwenen. Het heiette dat het in het gasthuis was, maar niemand had Patrimonium's werkver schaffing. Herhaalde malen komen ingeschre ven werkloozen bij de commissie vra gen Krijg ik nog eens een beurt Evenzoo vragen verscheiden werkloo zen om nog te worden ingeschreven. Droevig voor. do commissie, doch veel treuriger voor den werklooze zelf is het antwoord dat moet gegeven wor den Goede vriend, de gelden laten dit niet toe. Droevig stemt het de commissie om dat zij weet dat er werkloozen zijn., wien het hindert, dat zij en hun kinde ren gebruik moeten maken van gratis brood en koffie" en dergelijke inrich tingen, die het verschrikkelijk vinden van liefdadigheid te moeten leven, om dat zij zoo gaarne zelf door arbeid in het onderhoud van zich en de hunnen willen voorzien. Droevig stemt het de commissie om dat ze werk genoeg heeft doch de gel den ontbreken om het arbeidsloon te betalen. Wie wil de commissie aan die gelden helpen Reeds werd meer uitgegeven dan ontvangen is en toch moet voortge gaan worden want de nood dringt bij de ongeveer 80 ingeschrevenen en de winter is nog niet voorbij. Dat de commissie na deze kennisge ving verblijd moge worden met vele en milde bijdragen, dan is het doel be reikt en kunnen zij die liever verdie nen dan krijgen, beter geholpen wor den. De commissiën van finantiën en contröle zullen mede gaarne uwe gif ten in ontvangst nemen. De adressen dezer heieren zijn Ed. DE LANOY, Gr. Houtstr. 93. H. M. J. v. LENNEP, Parklaan 69 F. M. Baron VAN LIJNDEN, Wagenweg 46. H. F. MAKS, Kenaupark 11. De commissie van uitvoering J. H. SEGAAR. R. BOERKOEL. J. P. BOERKOEL. JOHS. DE JONG. A. J. DE WAAL MALEFIJT. plaatsen op de kiezerslijst te laten weerhouden. I11 de hoop dat U deze inlichtingen een plaatsje in Uw blad zult willen gunnen, en dat ik daardoor het werk het er heen zien gaan of zien brengen der commissie eenigszins gemakkelij- en dit trok dc aandacht- En op zekeren ker zal hebben gemaakt, teeken ik met dag kwam do politie vragen waar het hoogachting, kind was. De vader werd doodsbleek Uw dw. en de moeder wildo hei raam uitsprin F. W. N. IIUGENHOLTZ Jr. gen, maar toch bekende de vader spoe dig dat hij het kind een gezwel had willen opensnijden, gedurende welke Mijnheer de Redacteur, zoudt u zoo 0p0ratie het gestorven was. Bevreesd beleefd willen zijn. nog eene kleine v00r gerechtelijke onderzoek en de ruimte voor mij beschikbaar te willen schouwing besloot hij toen het lijkje stellen? Bij voorbaat mijne dank. tc lat#en verdwijnen. Ilij bracht het Geachte Colleganaai- den kelder sneed hot. daar ir Tot mijn genoegen bemerkte ik uit st,ukjeS; waarbij hij uit vrees voor üj uw schrijven dat gij de beginselen van kengjft handen zorgvuldig met car- de afd. Haarlem van den Ned. Bar- bo5 vviesch Xwee dagen was hij er biers- en Kappershond zijt toegedaan mee bezj„ geweest, toen had hij de lotsverbetering voor vakgenooten doch brükken naar boven in zijn woning gij laakt de handelwijze der afd. l.e gebracht, eerst het hoofd, later de was aangenamer voor mij geweest, als arnien en heenen en eindelijk de romp u dat stukje met uw naam ondertee- gJl ,d-e stukken successievelijk in kend had, (onder 't mijne stond: het het ^ur gestopt pn daarbij zijn pot Bestuur, en dat was u niet vreemd ik kookt 0K wkmt dit aUes daan le had .1 misschien gepaster kunnen ant- hc[jb maar ,dnJ (e hcb woorden) Doch ter zake. Tot dnemiid verm0ord. Volgens hem was de toe zijn alle vakgenooten te Haarlem aQod een luldd loeval. Maar het uitgenood,gd. op de vergadering te opcld)aar nli° istorie wil dit niet geloo- komen, het doel dezer verg. op het nn bak vlot en in het rechte spoor te krij gen en al de mannen te redden. E011 raak antwoord. Onlangs werd een professor van een Duitsche polytechnische school uitge Oplichterij. Een voor een bedrag van 9000 Mark gedeclareerde aangeteekende brief, be vattende... snippers papier, kwam on langs in de Berlijnsche Rijksbank in. De zaak heeft- zich aldus toegedra- noodigd op een studentenfeest. Men gen: Bij den heer Reinholcl Scholtz in wist dat hij een joviale kerel was en een Silezisch dorp, een man die in ko tegen middernacht meende een student len doet, kwam onlangs een zeer gedis- te bemerken, dat de professir niet te tingeerd heer, die zich Dr. Ritter noem- vast meer op zijn heenen stond. I-lij na- de, beweerde gevolmachtigde te zijn derde hem en vroeg: ..Kunt gij mij zeg- van een Waldenhurgsche industrieele gen, mijnheer de professor, hoe het onderneming. Hij wist den heer Scholtz komt,, dat bij personen van zekeren te bepraten kolen-leverantie voor die ouderdom de drank inwerkt op de hee nen, terwijl hij bij ons, jongelieden, naar het hoofd gaat?" „Zeker," antwoordde) de professor glimlachend: „dat komt omdat de drank bij den mensch altijd den zwak sten kant zoekt!" De student vroeg niet verder. Titelzucht. Te Berlijn is een gerechtelijk on derzoek ingesteld naar een zwen- had ia een laadje van een kast, van zijn grootvader afkomstig, dit zegeltje gevonden, en het toen maar op den brief naar de stad geplakt- De geluk kige verzamelaar, die zoo voor een prikje een kostbaren ouden postzegel kreeg, bedankte den boer voor dit bui tenkansje met een recht hartelijk briefje. onderneming op zich te nemen, waar voor hij echter als waarborg 9000 M. bij de Rijksbank moest deponeeren. Scholtz was het hiermede eens. Hij haalde papieren geld voor den dag, terwijl de beleefde Dr. Ritter een cou vert uit zijn portefeuille haalde en zelfs zoo vriendelijk waa het adres te schrijven. Toen de heer Scholtz een oogenblik de kamer verlaten had, stop te de vreemdeling het couvert met geld bij zich en legde er een gelijkvormig voor in de plaats, die in plaats van waarden-papieren, snippers bevatte, ----- -~0 - - I waarae-papiereu, delarij, door de niet zeldzame tatel- Scholtz nam dczen brief in ontvangst zucht uitgelokt. In de laatste maan den zou namelijk een soort van handel zijn gedreven om liefneb- en bezorgde hem in tegenwoordigheid van zijn allervriendelijksten bezoeker op de post. De laatste begaf zich hier- convocatiebiljet vermeld. Enkelen ga- ven omdat huren en ook het zusje ge ven daaraan gehoor, anderen niet; toen zegd hebben dat vader broertje erg werd er besloten, de niet-leden aan Afslagen had. De officier zegt dat het huis te gaan bezoeken, en te trachten £h?d vermoord is en hoopt dit tc be- die heeren te bewegen toe te treden als wiizen- dit echter mogelijk zijn zal. lid en allen zijn bezocht. Was het ant- nu **et corPus dilecti weg is en er woord ontkennend, dan werd hun ge- evenmin een geneeskundige verklari vraagd zijt gij tegen lotsverbetering omtrent den graad dor mishandeling ons plan is eerstdaags een minimum beslaat, zal ter rechtszitting moeten loonstandaard vast te stellen, biljetten blijken, te laten drukken, en in de winkels op te hangen, zoodat. het publiek het lezen kan wilt u ook zoo'n tarief in uwe zaak hangen En, waarde collega, het antwoord van 7/8 der bezochten was ja; bers den titel van „Commerzien-1 "7-I rath te verschaffen. °p "lmf nsar sP°°r en heen. I Te Breslau aangekomen, zond hij, om tijd te winnen, een telegram aan de rp Berlijnsche Rijksbank met verzoek, ur 1 den bedoelden brief ongeopend terug In Macedonië zijn achttien Turk- tE zenden. Intusschen was het bedrog -•'•"-I- nnmrnnnrin ontdekt en werd de pseudo Dr. Ritter De zang der kogels. De „Van. dag tot dag"-schrijver van het ,Hbld." vertelt, hoe de heer Bat- 1/8 wilde beslist voor hun oude prijsje tersby „de muziek der geweren, den of zoo 't uitkwam blijven werken en zang der kogels" aldus beschrijft: geen biljet plaatsen. Ziedaar, dat zijn die heeren door ons bedoeld, van te- „De Mauser heeft een hoogen toom niét ongelijk aan den zang van een sche soldaten, onder commando van een kapitein, door een bendie te Glogaw in hechtenis genomen. Hij noemt zich nu William Nelson, koop- Bulgaarsche r00vers gevangen ge- - nomen. Nadat de geweren en pa- ??an te Ohio (Amerika), terwijl een tronen afgenomen waren, werden Jange schrijnwerker, Pförtner uit de mannen weer vrijgelaten Ziriau in Silezië medeplichtig schijnt. Deze soldaten waren afgezonden om het district van roovers te aui-1 ve-ren. Droevig geval. twintigjarige geesteskranke, genwerking, noemt u dat pressie uit- kleinen bruinen vogel hier. de toon oefenen De contributie vindt u te van onze Lee-Metiord is een derde hoog, deze is 65 et- per maand, met lager en de Martini heeft het dof ge gons van een zwaarbeladen bij. „De melodie van den Mauser is het Anna Federoff, zou door de 43 jaar ou de oppasseres Josephine Beijer van Wörishofen naar Zelilendorf worden overgebracht. Het ongelukkige meisje De volgende sarcastische samen- wjs^ op 6en oogenblik plotseling uit de spraak schrijft de geestige Alfred Ca- handen harer bewaakster los te ko Logika. Fabrieksontnloffing te New-York In de sigarenfabriek van Wickes te Newyork heeft een hevige ontploffing in het ketelhuis een groot gedeelte der fabriek vernield en het leven gekost aan een aantal personen. Het juiste cijfer dei* dooden is nog niet bekend', doch men spreekt reeds van dertig dooden. Een kinderwagen van. elf duizend gulden. Mevrouw William Astor, de echtge- nooto van den Amerikaanschen mil- lionair heeft vooir haar kleinzoon, dia nog pas 4 maanden is, een kinderwagen besteld, waarvan de pracht alles over treft, wat tot dusver op dat gebied ge zien is. De bak van het' wagentje is van kostbaar liout en geheel bekleed met witte zijde. De kussens, die met zeer zachte stof zijn opgevuld, zijn van crè me kleurig fluweel. De gespen en ha ken, die dienen om den jeugdigen eige naar van veJe millioenen vast te hou den, zijn van massief geciseleerd zilver. Wat de wielen van gepolijst eiken hout en met stalen veetren betreft, de' vervaardiger heeft ze zoodanig gesteld, dat de' op vernuftige wijze opgehangen bak kan schommelen als een wieg. En als het millionairtje in zijn rij tuig slapen moet, zal een soort parasol van Base zijde, inet Valenciennes kant gegarneerd, zijn teere gelaatskleur voor de zonnestralen beschutten Dit kindarwagentje kost 4500 dollars (11,250 gulden.) pus in de „Figaro" barbiers of kappers te Haarlem Waarom kwaamt u niet op de ver gadering (u is toch ook uitgenoodigd) M. de R., Voor 15 Febr. moeten zij, die niet als belastingkiezers ambtshalve op de kie zerslijst geplaatst worden, zich opge ven als loon-, huur-, examen-, spaar- of pensioenkiezers. Om nu zooveel mo gelijk de kiesgerechtigden op de lijst geplaatst te krijgen, heeft een gecom bineerde commissie uit de afdeeling Haarlem der S. D. A. P. en de Volks- kiesvereeniging besloten, al diegenen wier namen niet op de lijst van het vorige jaar voorkomen, persoonlijk te bezoeken tusschen 8 en 15 Febr. Die commissie is zich zeer wel bewust dat zij bij die bezoeken bijna overal zal stuiten op de diepgewortelde vrees der arbeiders, dat zij zullen worden aan geslagen in de belasting, wanneer zij zich als kiezer opgeven. Het zij mij daarom gegund deze vrees reeds van te voren zooveel mogelijk weg te nemen. Door persoonlijk bezoek ten Stadhuize is mij het volgende gebleken Wie in Haarlem f 500 per jaar ver dient, kan zich opgeven als loonkiezer. Men behoeft niet te vermelden hoe veel men verdient, maar dat men minstens f 500 verdient. Daar nu in Haarlem 500 als onbelastbaar wordt afgetrokken voor noodzakelijk levens onderhoud, kan men dus, door zich op te geven als loonkiezer, niet in de be lasting worden aangeslagen. Men wordt dan echter alleen kiesgerechtigd voor de Tweede Kamer, want, om kies gerechtigd te zijn voor den Gemeente raad moet men in de plaatselijke be- j lasting zijn aangeslagen. Als huurkïczer komt men in Haar lem in aanmerking, wanneer men min stens I 2 per week verwoont. Wie niet meer dan f 2 huur betaalt, valt niet in de belasting. Verwoont men wèl meer, dan is men reeds ambtshalve in de belasting aangeslagen, en behoeft men zich dus daardoor niet van het geldelijke uitkeering bij ziekte en over lijden, zonder deze uitkeeringen is zij 35 ct. per maand dus ruim 8 ct. per duidelijkst op een afstand van vier- week. Zou dat bezwaar opleveren voor tot negenhonderd meter, maar op ver der afstand heeft de kogel een buiten gewoon liefelijken klank. 00_, „De zij-zachte adem van den Mau om een lans te breken voor hen die het ser, (the silky breath of the Mauser)., niet betalen kunnen Waarom doet u geen beter omschrijving is denkbaar dat nu Misschien had het toen van van bet geluid. invloed geweest. En nu, geachte col- „Maar behalve zijn welluidendheid lega, mijn dank voor het inzenden van hetft het iets vreemds en spookachtigs, uw stuk, want ik ben overtuigd, dat Het spoedt langs u als het zuchten van propaganda-maken voor een gezonde een dolende ziel, die geen rust kan zaak wel goed, maar geen kwaad doet. vinden vóór ze aan anderen den dood Met collegialen groet teekent met de gebracht heeft. Het is een zuchten, on meeste hoogachting, voor de afd. beschrijfelijk teeder en zacht en zoet, Haarlem van den Ned. Barbiers- en Zoodat elk geluid van inenschenlippen zullen we niet aan ontsnappen. Een ander Waaraan De nationalistAan den oorlog met raakte onder den trein en werd geheel Engeland. Het is een verschrikkelijk verpletterd. Het kra^ziimige^meisje Kappersbond, de le secretaris, C. J. HEKKELMAN. Haarlem, 1 Febr. 1901. Gemengd Nieuws. Het treurspel van een kind. De Weensche correspondent ven den „Teleg." schrijft dd. 30 Januari 0. Vandaag is het proces begonnen te-1 lend na een ricochet, gelijkt op het gen een onmenschelijken vader die hoesten van een ziek spook!" zijn kind zoo mishandeld heeft dat oe hierbij in vergelijking bekoorlijkheid mist. Keer op keer heb ik onder dien zachten ademtocht gelegen op het veld en ik heb met zelfbewustheid der ver leiding moeten weerstand bieden om het hoofd op te lichten, en den volgen den zucht met mijn gelaat op te van gen. „Maar de toon van een Mauser-kogel in tegenovergestelde' richting werve land, waar geen waarheid en geen ge rechtigheid heerschtdat van niets anders droomt dan van de heele wereld te onderdrukken en op te slokken. De ander Zou je meenen De nationalistLees de geschiede- Hollandsche korps in Transvaal bevel nis, denk aan Fasjoda. De Engelsch- voerdej deeit in de „Presse" de volgen man is onze erf-vijand. De haat zit ons de anecdote van president Kruger in 't bloed. Ik kan geen Engelschman mede_ tegenkomen of 't bloed stijgt me naar Qp een g0edeil dag kwam zoo versch het hoofd. Ik zal niet sterven zonder uifc Europa eeu Oostenrijksch officier, een Engelschman gedood te hebben. diQ van de gemoedelijkheid van den De ander Dat zou ook mijn vurig- president gehoord had en hem nu op dood er op gevolgd is; om de sporen van zijn misdaad te verbergen lieeft hij het in stukken gesneden en in den haard verbrand. Die misdaad heeft, zooals men den- lüijnwerkers in gevaar. Te Ghlin bij Bergen in Henegouwen zijn 16 mijnwerkers aan dreigend doodsgevaar ontkomen. De bak, waar- men en uit den in vollen vaart zijn- Een nationalist: Ja. ja. amice, daar den trein te springen, toen die juist het station Steglitz gepasseerd was. De oppasseres sprong 't meisje na, maar echter was er zonder letsel afgekomen. Zoo heel gemoedelijk uiet. Graaf Raymond de Villeneuve, die na Villebois Mareuil over het Fransch- ste wensch zijn. De nationalist: Laat ons hopen, dat de gelegenheid zich weldra zal voor doen. (Een knecht komt binnen). Wat er De knechtEen telegram voor mijn heer. De nationalistGeef maar hier. (Hij breekt het open, en wordt eens klaps doodelijk bleek). Groote God De ander Wat is er gebeurd De nationalist (met een stem bevend veel geestkracht bezit als Kruger. van aandoening): Hare Majesteit Ko- 1 rr'v4n"T"1 ningin Victoria is overleden De ander Wat een ramp. De nationalistEen vreeselijke, on herstelbare ramp. De nobelste figuur Van Europa is niet meer 1 Ach, mijn|yoor phllateiisten merkwaardige geval de volgende manier toesprak: „Oom Paul, ik kom uit Europa, om in uw leger dienst te nemen." „Mijnheer", antwoordde de presi dent koel, „ik ben niet Oom Paul. Ik ben de president van de Zuid-Afri- kaansche Republiek. Wilt u dat niet vergeten." De schrijver brengt verder warme hulde aan Dresident Steyn, die even- Nu, dat heeft hij wel getoond. Een slimmerd. Te Bern deed zich dezer dagen het ken kan, algemeene verontwaardiging jn zjj geklommen waren om de im'to verwekt, zoodat de toeloop van het verlaten, ,werd opgetrokken, toen publiek in de rechtszaal bijzonder bjj op de helft van den weg uit de stij- groot is. Trouwens, de opschudding jen schoot, waarlangs hij werd opee- begint reeds bij het binnenkomen in heschen, tegen den wand van de mijn de zaal bij het zien van de twee groote schacht sloeg en daarin bleef vastzil- stopflesschen met de verkoolde ever- ten. De kabel kon toen niet meer wer- vriend, ik ben hevig getrolfen. De ander Ik ook. Ik had voor Ko ningin Victoria een diepe vereering. blijfsels van het kind. En daarnaast liggen voorts als stukken van overtui ging een kolenzak met bloedvlekken, een groot mes en een hamer. Op dien zak heeft het vermoorde kind gelegen, met het mes heeft de vader het .ijk in stukken gesneden en met den hamei- op den rug van het mes geslagen cm de beenderen te verbrijzelen. Zoo was ken. De 16 mannen bevonden zich in den hoogsten nood. De minste bewe ging, die zij maakten, kon den bak, die schuin hing, doen omslaan en hen in den afgrond storten. Hun roerloos zitten was nog een erger martelini voor hen. daar ijskoud water hun van uit den mijnmuur druppel voor drup pel op de verkleumde leden viel. Hun roepen klonk weg ip de ruimte. Maar het eene stuk van het lichaampje na geiukkjg bad men boven hun toestand i „i r.™ ,inn hnnrrl insficaan en 5 het andere den haard ingegaan en verbrand, en vader en moeder kookt bij dit vuurtje hun koffie en aardap pelen. vermoed. De ingenieurs namen onmid dellijk het reddingswerk ter hand. Hui lende en klagende kwamen de gezin nen van de mannen wier leven aan De ouders beschouwden het kind als een zijden draad hing, intusschen aan een lastpost en begonnen het eerst te mishandelen in de hoop dat het aan de snellen. Honderd pogingen om de vast- zittenden uit hun netelige positie te voor: Daar bood de brievenbesteller op een kantoor een brief met strafport De "nationalistHet was een verhe- aarh En de patroon> die gewend is der ven ziel, een nobel karakter. gelijke brieven eenvoudig te weigeren, De ander Zij werd aangebeden door wd^de al aan den bode terug tweehonderd millioen stervelingen. geven, toen een van dt bedienden, die r De nationalistVindt u dat geen 'iem ^ad °veroeredit> met een stralend heerlijke gedachte in onzen woest- Sezicht aan meneer vroeg, of hij dit- egoïstischen tijd Ik voor mij kan maad dezen brief wilde aannemen, hij nooit zonder eerbied een Engelschman wilde gf^rne het strafport betalen, en over zijn Koningin hooren spreken, bovendien voor het couvert nog een Dat zal in Engeland overal een tref- fran^ geven. De patroon, blijkbaar fende droefheid zijn. En een volk, dat '&mand met veel handelsgeest, nam zulk een voorbeeld geeft, is een groot dad°li3k deze transactie aan, in zijn niot 7.nn nnrp.rht- vuistje lachend om die malligheid van Van scheren en haarsnijden. Het districtshoofd van Nadwer na in Oostenrijksch Galicië liet zich dikwijls scheren en kappen. Dat zou op zich zelf een onschuldige neiging zijn geweest, indien Zijn HoogEdiele ziclu slechts verwaar digd had zijn kapper te betalen. Maar dit achtte hij beneden zich, en toen de kapper, die waakte voor de rechten van ziin stand1 en dezen: niet even ongelukkig wenschte te maken als de klasse der kleeder makers, persoonlijk met zijn reke ning ten huize van zijn voornamen taant verscheen, werden hij, ini- clusief de rekening, de straat op gesmeten. De kapper liet het er niet bij en klaagde het hoofd aan, dal veroordeeld werd die rekening te betalen en varvolgens een eervol ontslag met behoud van pensioen k^eeg. De ontslagene zon op wraak en kwam op zijn beurt met een. klacht voor den dag dat de kap per een getuige had omgekocht. Zonder de groote mogelijkheid in: aanmerking te nemen, dat die aan klacht valsch kon zijn, liet de Ga- licische justitie den armen haar- knippeT oppakken en hem een paai maanden lang in de gevange nis van Tarnopol preventief opslui ten. Nu eindelijk zullen hij en zijn getuige voor die rechtbank ver schijnen. Indien hij wordt vrijge sproken, vreest men toch, dat de rampzalige haarkunstenaar ten ge volge van het verblijf in de cel zijn vingers niet meer met die losheid van vroeger schaar en mes kan la ten hanteer en, zoodat hij dan zijn broodwinning zou derven. volk, dat misschien niet zoo onrecht vaardig en déloyaal is, als we wel den ken. Kom, kom, als we er eens goed klerk. Wat had evenwel de slimme klerk dadelijk gemerkt? Dat er op het cou- over nadenken, is onze haat toch niet - tegen Engeland, maar 't is tegen het vei't een zeldzaam oude postzegel was ministerie, dat we al onze krachten en geplakt, die al lang niet meer in om- al onze haat moeten concentreeren. loop is, een zoogenaamd Basler Taüb- De ander Het Engelsche ministerie? chen, waarvoor op de postzegelbeurs gevolgen van de mishandeling zou verlossen, mislukten. Eindelijk geluk sterven Dagen lang hoorden de buren te het tegen middernacht, na een ui- het kind huilen en schreeuwen, zelfs terst zorgvuldige voorbereiding, den i De nationalist: Neen. De andere Het Duitsche De nationalistNeen. Tegen het mi nisterie Waldeck-Rousseau. graag 400 frs. wordt betaald, vanwege de groote rariteit. Dc afzender van den brief, een boer die hout te koop aan bood, bleek dus zeer verouderde begrip pen van ons postwezen te hebben. Hij Uit de Arbeiderswereld. BINNENLAND. Tot 2en secretaris van den A. N. D. B. is herkozen de periodiek aftredende functionaris, de heer B. A. Wins met 1095 van de 1549 geldig uitgebrachte stemmen. BUITENLAND. Ei' is een werkstaking uitgebro ken op de spoorlijn MadridCace- resPortugal. Men is bevreesd dat de treinen diie gisteren Madrid heb ben verlaten onderweg door de stakers zullen worden aangehou den. De minister van binnenland- sche zaken heeft aan de provinciale overheid geseind, den loop der treinen goed' te beveiligen. Er zijn ongeveer twee duizend stakers. toen de koffie klaar stond in Ladv Elmslie's gezellig klein boudoir, en zi> alleen werden gelaten, vleide zij zich neer op één der gemakke lijke stoelen, en sprak toen op vriendelijk lachenden toon Welnu, Ralph? Welnu, Lady Elmslie, wat is er? hernam hij met een glimlach. Je moeit mij uitvoerig en heel nauwkeurig alles vertellen van mijnheer Tracey s testament. Je weel, ik ben nog in het geheel niet in de gelegenheid geweest om je aparl te spreken sinds zijn dood. Neen. diat is zoo. Toch kan ik u weinig vertellen dat. u niet al weet. De oude vrek heeft mij al zijn geld nagelaten, behalve een ongelukkig klein sommetje dat voor zijn dochter bestemd is. Zooveel als zij noodig had, ze~ kei. En werd jou hierbij geen en kele voorwaarde gesteld? Je bent rijkdom zult schenken. Brandon dacht een oogenblik na, en antwoordde toen Neen ik wil rechtvaardig zijn maar waarin mijn rechtvaardig heid zal bestaan, moet nog blij ken Ik weet niet wat je bedoelt. Ralph sprak Lady Elmslie. Zeg mij nu wat je plannen omtrent haar zijn Ik heb geen plannen. Alles is vanzelf zoo geschikt. Maar je laat haar toch niet blijven bij die beste maar vrij bur gerlijke menschen Zi' zou het nergens beter kun nen hebben. U ziet zelf toch wel dai zij zéér beschaafd zijn. Zij voelt zich heel gelukkig in hun midden en ik geloof niet dat zij ze zou willen verlaten, al stond ik er op. Maar. Ralph, later, als haar rouwtijd om is, moet zii toch in de toch niet verplicht de dochter te jhoogere kringen komen. Je zult toen mei nooit eon geschikte man vóórhaar vinden onder de kennissen van de trouwen, is hot wel Neon. Mijnheer Tracey wist wel dat dit onmogelijk immers was Dan hoo:p ik. beste Ralph, dat je niet dwaas sentimentcel zult handelen, en haar de helft van. je Selley's. Waarom zou ik dat ook doen,? Dal kan zij best zelf. Misschien vindt je het toch maar beter om papa Tracey's plan netje ten uitvoer te brengen Watik zelf zou met haar trouwen! Neen dank u Lady Elms lie. Nooit zal ik voor een tweede maal mijn pupil om haar hand vra gen. Om zóó vernedterd te worden, is heusch geen aangename gewaar wording, dat kan ik u verzekeren. Be-n je er wel zoo zeker van. dal je er je nooit voor een tweede koer aan zult wagen Brandon, die juist een cigarette had opgestoken, keek haar verbaasd aan. 13 schijnt die kwestie half uit gemaakt te hebben. Neen, neen. dat heel erna al niet. Maar, je moet welen, d'at je pupil zeer goed bij mij staat aan geschreven. Zij is lang niet onbe duidend. en ik zou het iammer vinden als zij een slecht huwelijk deed. Ik zou dat maar aan haar zelf overlaten. Zij weet best wat zij wil; maar, voor zoo ver ik weet. is zij niet eerzuchtig. Toch zou het een heele gerust stelling voor je zijn, als zij goed' en wel getrouwd was. Ik kan hot maar niet uit mijn hoofd zetten, hoe ge schikt het zou zijn als zij met je rueef, Sir Philip Brandon trouwde.1 Philip Brandon Maar hoe komt u op zoo iets O, dat kan ik zoo niet zeggen. Sir Philip is zoo kwaad niet, en hii wordt nog al aardig gevonden. Ver- dei is hij jong en vroolijk, wat haar juist zou passen. Zij is een klein beetje droomerig. Ik zou het. niet met mijn ge weten overeen kunnen brengen om dt schulden van mijn neef te beta len met het geld van mijn pupil. Ah. zoodus je neemt mijn heel Tracey's geld toch niet aan Een ongelukkige zesduizend pond zou niet veel helpen om Sir Phi lip's schulden af te doen. Brandon lachte eenigszms spot tend. U schijnt toch alle moeite te willen doei. om te weten te komen wat ik misschien van plan ben. Philips schulden zouden kunnen afbetaald worden, en zooals u zegt hij is nog zoo kwaad niet maar hij zou niet de geschikte man zijn voor juffrouw Tracey. Weet je dat wel zeker? Ja. bepaald. Ach, Ralph, zeg dat nooit, vóór een man werkelijk werk heeft gemaakt van een meisje. Toch Hij ging niet verder. Wil je met mij wedden om wat? om een rijpaard? dat hij zal slagen? Zeker niet. en hij keek haar eenigszins streng aan. Als hij er door u toe wordt aangezet, zou hij het misschien doen. Zie je mij in staat laag te han delen Neen, Dat heele maal niet len minste niet met voorbedach ten rade. Een pauze volgde. Toen sprak Lady Elmslie. al spelend met écn van haar vingers Herinner je je nog de laatste keer dat wij samen gewed hebben. Ralph Laat mij eens denken. Was hel bii de Atherly Wedrennen? Ja. Wat reed je toen prachtig! Rijdt je nu nog wel eens? Niet veel sinds ik terug ben uil Indië. Wat herinner ik mij d'ie wed rennen nog best' zei Lady Elmslie, terwijl zij hare mooie oogen op Brandon was ook in gedachten ook hij peinsde over hot vcrle- dene, meende zij totdat hij plot seling sprak Claude Tracey wil leeren rij- - den. Selley en ik hebben gisteren een heel mooi dames rijpaard ge zien, dat juist geschikt zou zijn voor haar. Zij is zoo licht en zal er alleraardigst uitzien als amazone. Ladv Elmslie werd doodsbleek. Zou hij hier over hebben zitten denken Even was er stilte. Brandon zag niet hoe zijn gastvrouw van kleur veranderde. Zij begon het eerst weer Je houdt er zeker geen paar den op na. is het wel Ralph? op gewoon, onverschilligen toon. Neen. Ik kon nauwelijks rond komen Ik ben toch zóó blij dat geld zorgen voorbij zijn. Je moet nu een paar paarden gaan houden en zoo nu en dan met mij uit rijden gaan. Dat is al heel verleidelijk, zei Brandon', glimlach met een vriendelijke maar hij zei niet dat hiel en starend voor zich uil keek hij paarden als dacht zij aan vroegere tijden.(Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6