Kennisgeving. OIEÜSTBOOE. Uerloren, Huis te koop. Te Huur: „Voor Vaderland en Koning". Haarlemsch Gromeiigd Koor. Onze Koningin en haar Huwelijk. Spoedige mermg zien van den vrijen handel in 't algemeen en van den detailhandel in 't bijzonder. Een levendige wisseling van gedach ten werd over dit punt gevoerd, maar uit den aard der zaak in die bijeen komst geen besluit genomen. De heer Van Eden beval ten slotte de zaak in de bescherming der Kamer aan. Het volgende nummer van het Week blad voor Drogisten zal hierover uit voeriger mededeelingen doen. Gevonden voorwerpen. Een gele hond, een zak met wasch- goed, een knipmes, een grijs hazewind hondje. De politie zag Dinsdagmorgen een pet en een slee op het ijs van den Scho tersingel en in de nabijheid van die voorwerpen een groot gat. Bij onder zoek bleek dat een jongen, verpleegd in het Buitenhuis, 's morgens glijden de op het Staten-Bolwerk van daar af op het ijs is gegleden en er doorheen is gezakt, doch zelf daaruit is gekro pen. De pet was van dien jongen, die haar Zondag op het ijs had laten glij den. Door de leerlingen der bijzondere meisjesschool van den heer L. van der Wilk zullen morgen telegrammen van gelukwensching worden gezonden aan het vorstelijk echtpaar en aan H. M. de Koningin-Moeder. Men schrijft ons Dinsdagavond werd de lezing ge houden door den heer Beeremans voor de leden van Patrimonium over Huis mans Kiesrecht. Nadat door den spreker was aange toond hoe ijverig zij zijn, die zich voor algemeen kies- en stemrecht verklaren, was hij van oordeel dat ook wij als Christelijke werklieden niet mochten achterwege blijven, om datgene te doen wat op onzen weg lag om de christe lijke beginselen» te verheffen en hoog te houden tegenover de thans heer- schende revolutionaire beweging van algemeen kies- en stemrecht. Deze beweging toch vloeit volgens spr. voort uit een revolutionair begin sel, omdat wanneer men dit beginsel laat doorwerken, niet de Regeering regeert over het volk, maar het volk over de Regeeringomdat niet onze Koningin regeert bij de gratie Gods, doch bij de gratie des volks, evenals ten tijde der fransche Revolutie, die den mensch boven God heeft geplaatst: dit is 't beginsel van algemeen kies- en stemrecht. Wil men evenwel algemeen kiesrecht zóó verstaan, dat men daar onder bedoelt dat al de mannelijke ingezetenen kiezers zullen zijn, dan zou dit niet zoo aanstonds met onze Christelijke beginselen in strijd zijn. Doch een stelsel afhankelijk ge maakt van een zeker kapitaal moet ook door ons worden verworpen. Wat wij, anti-revolutionairen, en dus ook Patrimonium als Chr. werklieden- vereeniging begeeren is Huismans kies recht, dat wil zeggen a. kiesrecht voor alle hoofden van gezinnenb. voor personen die alleen zelfstandig wonen; c. voor alle zelfstandige kringen, zoo als handel, kunst, wetenschap enz. en d. voor vrouwen die in de plaats van haar man voor 't huisgezin zorg dra gen. Nadat door den geachten spreker, deze op grond van Gods Woord vol doende waren uiteengezet, eindigde hij met den wensch dat wij als Christe nen getrouw zouden blijven aan onze heilige roeping, ons niet laten mislei den door 't blanco-artikel der Grond wet, waarmee thans zoo wordt ge zwaaid, omdat dit alleen ten doel heeft tot algemeen kies- en stemrecht te ge raken. Daarna werden nog eenige vra gen gedaan, die door spr. welwillend werden beantwoord, en had Patrimo nium een leerza^ne avond gehad. Morgen, op den dag van 't huwelijk onzer Koningin, zullen zeker onze stadgenooten niet achterwege blijven de vlag uit te steken. Dat men alom dan de vlaggen doe wapperen, de fees telijke vlaggen en banieren, om aan 2ijn blijdschap over 't heuchelijk feit. uiting te geven en Haarlem in feest- kleedij worde gestoken. Zandvoort. Maandagavond was het wederom feest alhier en thans voor de inteeke- naren. In de concertzaal van het Kur- haus waren een groot aantal ingezete nen aanwezig. Do zaal was meer dan vol. Verschillende alhier bestaande vereenigingen gaven ook thans uitvoe ringen, die zeer in den smaak vielen Alles wat ten gehoore werd gebracht oogstte veel bijval. Het was een genot volle avond. Ook hadden weer twee voorstellingen plaats met de biograph, wat bepaald hoogst interessant was. Ook werden de beeltenis van den burge meester en die van andere ingezetenen dezer gemeente op het doek gebracht, wat algemeen een luid applaus ten gevolge had. Een geanimeerd bal be sloot den avond. Een woord van hul de aan dc feestcommissie voor dit uit stekend geslaagd feest. Nog dient ver meld, dat een telegram van gelukwen sching aan H. M. de Koningin werd ge zonden, waarop eene telegraphische dankbetuiging werd ontvangen. Maandagmorgen werden de kinde ren van de bewaarschool in de school onthaald. De kinderen zongen eenige liederen ter eere van de Koningin. De school feestelijk versierd en de kinde ren met oranje getooid gaf een recht feestelijk aanzien. Om bij de zeemilitie te worden inge deeld, hebben zich voor de Nat. Militie, lichting 1901, aangemeld 4 lotelingen. Door den heer N. M. baron Collot d' Escury is het hem aangeboden be schermheerschap van de muziekkapel „Paul Kruger" aanvaard. Alhier is door den Burgemeester aangesteld tot agent van politie, be last mat den nachtdienst, V. Paan buitengewoon gemeente-veldwachter. GEMEENTERAAD. Voorzitter Mr. Th. de Haan Hugen- holz, waarnemend burgemeester. Afwezig bij den aanvang der zitting de heeren Sneltjes, Bijvoet, Loomeijer. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen Stuk ken. A. dat is gesteld in handen van B. en W. om advies: le. een adres van L. P. Zooher e. om niet aan te nemen het voorstel van B. en W. in zake de doortrekking van de lijn der Noord-Zuid-Hollandsche Stoomtram-Maatschappij tot aan de Paviljoenslaan en het maken van een wachthuis. 2e een adres van de Bestuursleden van de Kook- en Huishoudschool en van de Wilhelmina-naaischool om bij opheffing dier twee scholen, aan de nieuw op te richten vereeniging vak- opleidingsschool voor Vrouwen een subsidie te verleenen van f 1200 ter vervanging van de twee aan eerstge noemde scholen verleende subsidiën. 3e. Een adres van W. de Graaf, hou dende verzoek om hem te vergunnen het perceel Zoetestraat no. 15 hooger te bouwen dan anderhalfmaal de breedte der straat. B. dat aan den Burgemeester op zijn verzoek eene verlenging van zijn ver lof is toegestaan van 14 dagen. C. dat is ingekomen: le. een schrijven van den griffier ter gem^ente-sec.retarie, J. W. van Bil- derbeek, houdende dankbetuiging voor de hem verleende personeele toelage. 2e. een schrijven van Dr. H. M. B. ter Haar Romeny, dank betuigende voor zijn© benoeming tot conrector van het gymnasium. 3e. een schrijven van de wed. H. van Markenstein, dan kbetuigend© voor de haar verleende gratificatie. 4e. het verslag van het Gymnasium over 1900. D. een schrijven van Ged. Staten dei- provincie Noord-Holland ten geleide van de door hen goedgekeurde 2e sup- pletoire begrootïng, dienst 1900. 2e. Een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedgekeur de besluit van 16 Januari jl. no. 9, be treffende de aanvaarding om niet van grond aan het Nauwe Geldelooze pad. 3e. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedgekeur de besluit van 16 Jan. pi., no. 13, be treffende bouwplan van gronden aan den Schoterweg. 4e. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedgekeur de besluit van 16 Jan. jL no. 14, be treffende het bouwplan van grondeu aan den Zijlweg. PUNT 2. Fr. J. L. Peltehburg, wonende Spij kermanslaan 7, vraagt in een adres aan den Raad goedkeuring van eeu plan van bebouwing van groeien gele gen tusscben den Kleinen Houtweg en het Spaarne en tot ruiling van grond. B. en W. hebben hier geen bedenkingen tegen en doen een desbetreffend voor stel. In een nader adres maakt adressant bezwaar wat betreft het aangevraagde bedrag van 5810, dat B. en W. wen- schen beschikbaar te stellen ten behoe ve van den weg aan den Kleinen Hout weg door hem aan de Gemeente aan geboden. Volgens door hem ingewonnen in lichtingen zouden de eventueele kosten voor bestraten en rioleeren van den aan te bieden grond niet meer bedragen dan f 3 per vierk. M., d. i. f 4350. Op_ aandringen van-den heer De Breuk, wethouder, gaf hij toe de weg- breedte van 8 op 10 M. te brengen, het geen verschillende nadeel en en kosten meebrengt. Zijn verzoek tot overname der gronden is ingediend voor het Raadsbesluit betreffende het bestra ten met keien. Waarom adressant veT- zoekt den over te nemen weg te rang schikken onder de uitzonderingen, en daarom een bedrag te willen uittrek ken, berekend tegen klinkerbestrating. In de vorige stemming staakten na eene breedvoerige discussie de stem men over het voorsel van B. en W., zoodat het thans weder in stemming gebracht werd. Het voorstel sub I, betreffende het vaststellen van het stratennet wordt aangenomen met 16 tegen 12 stemmen, die van de heeren Klein, Willink, Kru- seman, Schram, Roog, Groot, Welse- naar, Speelman, Winkler, de Braai, Hugenholtz, van Styrum. Bij punt 2. betreffende de akte van overdracht, heeft de heer STOLP een amendement ingediend om de kosten der over te dragen grond te bepalen op f 3 inplaats van f 4.70. De heer STOLP acht deze wijziging uit een billijkheids oogpunt gemoti veerd. De heer KLEIN kan zich daarmede niet vereenigen. Toen adressant aan den heer De Breuk vroeg, was de prijs van klinkerbestrating f 3 thans is evenwel bepaald de klinkerbestrating te veranderen in keibestrating en daar voor zijn de kosten f 4.70. De heer GROOT wenscht het een maal genomen besluit van keibestra ting te handhaven. De heer STOLP blijft bij zijne mee ning, dat hier de billijkheid eischt dat eene uitzondering wordt gemaakt. De heer v. d. BERG zegt dat adres sant met eenige leveranciers conditiën heeft gemaakt en derhalve is spr. thans vóór het aJuendement-Stolp. De heer SCHRAM meent dat de heer Peltenburg ook zich rekenschap had kunnen geven van de besluiten van den aad. Derhalve acht spr. niet onbil lijk thans de prijs op 4.70 te bepalen. De heer ROOG zegt dat de heer Pel tenburg te voorbarig is geweest met het verkoopen van gronden, waarmede de Raad geen rekening kan houden. De heer VAN STYRUM dacht dat het de bedoeling van den heer Stolp was den heer P. 3 te laten betalen, doch toch keibestrating te doen aanleggen en de Gemeente het meerdere bedrag te laten betalen. Doch nu het de be doeling van den heer Stolp is om nu weder klinkerbestrating te doen aan- leggen„ is het voorstel voor hem on aannemelijk. De heer STOLP zegt, dat wanneer de gemeente de f 1.70 wil betalen bij kei bestrating, is spr. er vóór. Het amendement-Stolp in stemming gebracht wordt verworpen met 17 tegen 11 stemmen, die van de heeren De Lanoy, Kruseman, Beijnes, v. d. Kamp, Stolp, Winkler, Leupen, Schür- mann. v. d. Berg, Sabelis en van Tliiel. Bij het onderdeel betreffende de naam van Paviljoenstraat, stelt de heer WINKLER voor deze naam te veran deren in Houtlommerstraat. In hoofd zaak om verwarring te voorkomen met de nabij gelegen Paviljoenslaan. Verder wijst spr. er op dat het feitelijk geen straat, doch een slop is. De heer v. d. KAMP zegt dat de vorige spreker zelf beweert dat het geen straat is, en daarom zou hij het dan willen noemen ,,v. d. Arendweg' De heer DE BREUK deelt het be zwaar van den heer Winkler niet. Er is pok een Parklaan en Parkstraat. De heer SPEELMANS wenscht de zaak uit te stellen en wachten totdat zich eens een goede naam voordoet. De heer WINKLER is het met den heer Speelman eens. Hij wit ook nog eens over den naam nadenken. De naam Oosterhoutstraat zou misschien ook wel goed zijn. Het amendement-Winkler in stem ming gebracht wordt'verworpen met 23 tegen 4 stemmen, die van de heeren Koopmans, Beijnes, Winkler, Leupen. De heer Hofland blijft buiten stem ming. Het voorstel om de straat de naam Paviljoenstraat te geven, wordt veiwor- pen met 25 tegen 3 stemmen, die van de heeren Winkler, Hugenholz, de Breuk. Het geheele voorstel wordt zonder stemming aangenomen. PUNT 3. In behandeling kom de resumptie van het besluit inzake de voorwatrden voor de tramconcessie Anderheggen Neumeijer. De heer SPEELMAN meent, dat de Raad met op één eenmaal genomen be sluit moet terugkomen en dit handha ven. Het gaat hier over de bevoegdheid van B. en W. dezelfde zaak die straks bij het voorstelBeijnes wordt behan deld. De Voorz. heeft gezegd, dat-vol- gens art. 179 lett. h. het in dit artikel beschrevene behoort tot de competen tie van B. en W. en buiten den weg van den Raad ligt. Evenwel gelooft spr. dat de Raad in deze zijne bevoegd heid niet is ten buiten gegaan, en zet dit nader uiteen. Het is een eisch van den Raad, dat hij zich een geheel uit gewerkt plan laat overleggen, dit be hoort bij de concessie-voorwaarden, anders hadden B. en W. die geheele concessie-voorwaarden wel achterwege kunnen laten. Spr. hoopt dan ook dat het amendcment-Schürmann zal wor den gehandhaafd. Daardoor zullen de werkzaamheden ook niet worden opg^ houden. Spr. meent dat dit amende ment geenszins inbreuk maakt op de werkzaamheden van B. en W. De heer DE BREUK antwoordt, dat de commissie gaarne de zaak, die reeds zoo lang gehangen heeft, spoedig l >u afdoen. Evenwel zou door het Voorstel- Schiirmann de zaak oponthoud onder vinden. Te meer ziet de commissie geen bezwaar tot intrekking van dit besluit, omdat de leden hunne bezwa ren kunnen indienen en B. en W. voor zeker aan goede en nuttige wenken ge hoor zullen geven. De tijd vair aan vaarding der concessie zou anders ook weer moeten worden verschoven. De heer VAN STY'RUM zegt, dat het he mbevreemdt, dat de competentie- quaestie thans bij eene dringende en hoogst belangrijke zaak door B. en W. in den Raad is gebracht. Evenwel ziet hij niet in het besluit thans in te trek ken. De heer STOLP zou het betreuren, wanneer het voorstel der commissie werd verworpen. Hij hoopt dat de r' chtsquaestie later zal worden uitge vochten. doch thans om de afwikkeling te bespoedigen, het voorstel—Schür- mann in te trekken. De heer MODOO meent dat de Raad nimmer de rechten uit zijne handen moet geven. De verantwoordelijkheid van de vertraging rust geheel op het college van B. en W. Spr. zal tegen stemmen om het eenmaal genomen besluit in te trekken. De zitting duurt voort. (Ongecorrigeerd.) Hedenavond Is liet ver volg van dit verslag nog te verkrijgen aan onder staande adressen s De heeren H. N. MUL, Kruisstraat 25. D. J. v. d. WILK, Gr. Houtstraat 94. B. DE MINK, Spaarnwouderstr. 73. L. Th. SWAALF, Berckheydestr. 17. D. BIJL Jzn., Kamperstraat 19. C. VINK, A. L. Dyserinckstraat 15. J. UILENBURG. Oranjestraat 17. W. COSTERS, Fabriciusstraat 6. Aan onze Bureaux, Kampersingel 70. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd 6 Febr. J. B. Der- nison an A. M. Jansen. G. Jonker en S. Oosterhof. Getrouwdi6 Febr. F. Miedema en M. H. Zondervan. A. van Dalen en C. E. Raaphorst. J. J. Rikkars en A. v. di. Poll. H. J. ten Hoope eni N. Weesendionk. J. Joop en K. van Dijk, N. L. v. Schagen en G. v. Gasteren. O. H. Kappelhof en M. H. J. Hamers. J. F. Nuyens en E. P. M. v. Gemert. G. Thieman, en M. H. C. v. Gemert. Bevallen 5 Febr. H. M. Vol- laertsvan. Veen, z. G. H. M. v. Heerdienvan Ee, z. 5. J. Zwart-- van Houten, d. 6. W. DirksJohn, 5. C. M. ÏJlstraSleeman, z. 6. M. Pen,narisv. Gelder z. 5. M. SondcrpVoelberg. z. J. Wensing- Rees, d. Overleden 6 Febr. J. H. Heil 39 j. Nieuwe Gracht. 5. C. W. Ree kersBoon, 60 j. Spoorwegstraat B. W. H. Nedlerkoorn, 15 md. Leid- schestraat. Vervolg Nieuwslij dingen Gisterenmorgen omstreeks 9 uur waren eenige jongens op de Nieu we Groenmarkt aan het glijden. Een smidsjongen glijdt ook een maal maar ziet niet dat vlak voor hem een paard en. wagen komt aanrijden. De jongen' kan niet meer stoppen hij bukt en wonder boven wonder glijdt hij schuin tusschen de boenen van het paard door. Hoe de jongen geschrokken was kan men zich voorstellen. liberale Unie. Wij ontvingen de navolgende circu laire, gericht aan <1 a Kiesverenigin gen, leden der Liberale Unie. M. M. Wij hebben de eer u kennis te geven, dat het Bestuur eenstemmig heeft be sloten af te treden, naar aanleiding der beslissing, in de algemeene vergade ring van 26 Jan. 11. genomen omtrent zijn sub punt 6 der agenda vermeld voorstel, welk voorstel in de bestuurs vergadering met 11 stemmen tegen 1 was goedgekeurd. Vermits periodiek zijn afgetreden de heeren Van Raalte, Ruijsch, Tellegen en De Klerk en de nieuw gekozen be stuursleden, de heeren Mees, Heldt. Iverdijk en Treub voor hunne benoe ming hebben bedankt, zullc-n 12 nieuwe bestuursleden moeten worden gekozen. Mitsdien hebben wij de eer H.H. Afgevaardigden der Kiesverenigin gen, Leden der Liberale Unie, op te roepen tot bijwoning eener Algemeene Vergadering der Liberale Unie, op Za terdag 16 Februari 1901. des namid dags te één uur, in het Gebouw „Eens gezindheid", Spui, te Amsterdam, ter verkiezing van 12 leden van het Be stuur. Deze circulaire was onderteekend door voorzitter en secretaris. MARKTNIEUWS Haarlem, 6 Febr. Aangevoerd 16 stapels Kaas. 2016 Kazen, wegende 4082 KG. Prijs f 28.25 —14. Op de heden gehouden veemarkt werden aangevoerd 1 Koe 130. 1 Graskalf f 40.34 N. Kalveren f 13.8.22 Schapen f 2116. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich wet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopij niet aanden inzender teruggegeven. Mijnheer! Beleefd verzoek ik u onderstaande in uw blad op te nemen. Door de Hoogere Burger-scholieren zal H. M. de Koningin bij haar huwe lijk een zuil worden aangeboden, waar van het ontwerp gemaakt is door Pro fessor Le Comte. De zuil rust op een voetstuk van bazaltsteen en is geheel ingelegd met sectieltegelwerk. Aan de voorzijde zijn aangebracht boven de letters H.B.S. (Hoogere Burger School) een bloemenhulde, voorgesteld door 2 meisjes, de wapens van Nederland en Mecklenburg, oranjebloesems, bene vens nog eenige versieringen, terwijl op de zij- en achterkanten de wapens komen der steden, waar Hoogere Bur gerscholen gevestigd zijn. Bovenaan bevindt zich een vergulde kroon. Het geheel, dat eene hoogte heeft van 5 M., wordt vervaardigd in de bekende fabriek „de Porceleyne Fles", van de heeren Joost Thooft en Labouchere te Delft, die met genoemd sectieltegel werk, een nieuw soort, dat niet ver glaasd wordt, op de Parijsche tentoon stelling zeer veel succes hadden. U, Mijnheer de Redacteur bij voor baat dankend voor de verleende plaats ruimte. Hoogachtend, Uw dw. C. KROON, le Secret Kennemerplein 3. Telegrammen. De CRineesehe quaestie. PEKING, 5 Febr. (R. O.) De gezanten hadden hedenmorgen een samenkomst met de Chineesche gevolmachtigden, waarin de quaestie der bestraffing van de leiders der Boxersbeweging bespro ken werd. Het resultaat was niet be vredigend. De gezanten schorsten de besprekingen tot in den namiddag. De Duitsche Keizer. SHEERNESS, 6 Febr. (R. O.) De Kei zer vertrok hedenmorgen aan boord van de „Hohenzollern" naar Duitsch- land. A dvertentiën. Op den 22sten Febr. hopen mijne geliefde Kinderen JOHANNES WILLEMSEN en GERARDA MAATMAN, den dag te herdenken, waarop zij voor 121/, jaar in den echt zijn verbonden. Hun liefh. Moeder, De Wed. MAATMAN—Janssen. Heden overleed zacht en kalm. ten huize barer doch ter Mejuffrouw Wed. H. J. BONARIUS, na een lang doch geduldig lijden, meerma- Ion voorzien te zijn van dc Ill.H. Sacramenten der Ster venden onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder Mejuffrouw ELISABETH TUIN, Weduwe van den Heer JO HANNES LINDEMAN, in den ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam, Familie LINDEMAN. O verveen. 4 Febr 1901. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, doen te weten, dat bij gelegenheid van het Huwelijk van H. M. DE KONINGIN op Donderdag 7 Februari e. k., des namiddags GEEN school op de openbare inrichtingen van Hooger, Middelbaar en Lager ondei wijs zai worden gehouden, alsmede dat ALLE bureaux ten Raadhuize, het Stedelijk Museum en het Kantoor van den Gemeente-Ontvanger op gameiden dag na 12 uur zullen zijn gesloten. Hairlem, 5 Februari 1901. DE HAAN HUGENHOLTZ 1. B. De Secretaris PIJNACKER. Ter gelegenheid van het huwe lijk van H.M. dè Koningin zullen onderstaande firma's hunne kan toren om 12 uur sluiten. BRINKMAN Co. CLAASSEN BEUNS. GUEPIN VAN DERVLUGT. HAARLEMSCÜE BANKVER EENIGING. HOLLANDSCHE CREDIET DEPOSITO BANK. P. HUET Co. J, J. S. v. HAMEL. HAARLEMSCHEHYPOTHEEK BANK. KENNEMER HYPOTHEEK BANK. LUGT Co. LAANE VAN BEMMEL. VAN DER LINDEN Co. NEDERLANDSCHE CKED1ET- BANK. OOLGAARDT PROOT. F. C. PIëT. DU RIEU Co. H. C TOMBERGH. WEIJENRKRGH, BOUWMEES TER HARMENS. WESTERKAPPEL HOOFD. Wegens huwelijk der tegenwoor dige wordt gevraagd met Meia.s., eeri R. C. Dienstbode, niet beneden de 25 jaar. Zich te vervoegen Damstraat 27. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Mevr. SCHUIJTEN, Schotersin gel 99, zoekt een Mienstbode» als Meid-Alleen. Gevraagd. een net Dagmeisje, zich in persoon te vervoegen KI. Houtstraat 33. Ma-Baker. Bij een zieke Kraamvrouw, wordt voor de oppassing van het kindje een na-baker gevraagd. Brieven onder no. 4162 aan het bureau Haarl. Dagblad. een Gouden Ring, gaande van de Ged. Oude GrachtGroote Hout straatZijlstraat. Die hem terug bezorgt kan op een belooning rekenen. Adres: Ged. Oude Gracht 101. Een Meer, zoekt tegen lo, Mei, 2 flinke onge meubileerde Kamers, met Kost- en Bediening. Opgave van conditiën worden ingewacht onder No. 4163 bnreau van dit blad. Te Huur: Ongemeubileerde Kamers, van alle gemakken voorzien. Te bevragen bij H. MULDER, Jansstr. No. 69. Direct te aanvaarden. Uit de hand is te koop het flinke solide HUIS met plaatsje, waarin de drukkerij van Haar lem's Dagblad gevestigd was, aan de Kleine Houtstraat No. 14, vlak bij den Anegang. Het Huis is voor alle doeleinden geschikt, dadelijk te aanvaarden en te bevragen bij den heer T. O. NIEPHAÜS. Nassaulaan alhier. Te Heemstede een net Burger- woonhuis. gelegen aan de (tram bevattende 4 kamers met waranda dienstbodenk niertje, flinke keuken met wel- en regenwater en geheel vrije tuin. Te bëvr. bij J. EBBERS te Heemstede. Te Eunr gevraagd, tegen Mei, voor een Dame me' Dienstbode, een HUIS, niet boven ƒ409, liefst oude stad. Br. fr. onder No. 4158 aan het bureau van dit blad. Bij een Cuisinier in de onmid dellijke nabijheid van het Station wordt Tc Huur aangeboden een net gemeubileerde Zit- on Slaapkamer, met of zonder Pension, met riant uitzicht op het Kenaupark, tegen billijke conditiën. Br. fr. onder No. 4154 aan het bureau van dit blad. legen 1 Maart biedt zich aan een Rij wiel-Reparateur, be kend met Vuurwerk. Brieven fr. lett. P. Z., Bockh. HER Ms. COS- TER ZOON, te Alkmaar. epeeniging Koninginnedag Bij gelegenheid van het Huwelijk van H. M. DE KONINGIN Donderdag 7 Febrnari 1!)01 des namiddags ten 21/2 uur, in de Groote of St. Bavo-Kerk ui met welwillende medewerking van Mevr. A. C. CRAANDIJK- SCHUIL Alt. CROES-SPOOR Sopraan den Hr. C. PHLIPPEAU Tenor. G. ZALSMANBas. W. EZERMAN Orgel. Verplicht programma a f0,15 ver krijgbaar bij H.H. Boekhandelaars en op den dag der uitvoering aan de Kerk, ingang Klokhuisplein. Vereeniging tot verhooging van 's Lands Weerbaarheid te geven op Donderdag 7 Febr. in de Concertzaal der Sociëteit „Vereeniging", ter gelegenheid van het huwelijk van H. M. de Koningin met Z. H. den Hertog van Mecklenburg. Varieert? nd Programma mot medewerking vau verschillende Specialiteiten. Aanvang 8uur. Verplicht programma a 5 cents verkrijgbaar op Donderdag 7 Febr. aan de Sociëteit »Vereeniging«, van 10 tot 12 uur. IN STUDiE: VAN W. LAND RÉ. Dames en Heeren die zich als nog als werkend lid wenschen aan te sluiten worden verzocht zich ten spoedigste aan te melden bij den Directeur den Heer HENRI PIELAGE, Coornhertstraat 35. Pracht-Gedenkboek vol met fraaie Platen, opgedragen aan het Nederlandsche Volk, door J. N VAN HESTEREN. Am dcit ieder Nederlander zich UlilUdl dit werk van onze be minde Vorstin zal kunnen aan schaffen, is de prijs bij inteekening buitengewoon laag gesteld. liet verschijnt in '10 Afleveringen ad slechts 12ct. dlnlf ^an men °Pgeven com- V/UlV pleet, netjes ingenaaid voor 1.25 of rijk gebonden voor ƒ1.75 te ontvangen, zobdra het Pracht- Gedenkboek gereed is. geval de geheele oplaag reeds vóór het verschijnen der laatste afleve ring geplaatst is, geene bestellin gen meer worden aangenomen, ïtl q 110 Boekwinkels kan men lil dliv inteekenen, en is de le aflevering ter inzage te be komen. Uitgaaf van D. BOLLE te Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3