Lourens Coster O m m •iM Stoomdrukkerij Gebouw „Het Spaarne", Uit goud, dat in t diepst van de bergen eens lag. Drie schoten slechts los ik op iederen dag Is d'éérste der kogels mijn 3V5]auserloop uit, Dan schreit in den slaap een' blond' Engelsche bruid. Snelt nóg -eens een kogel ten dooie gezwind, Don weent er in Londen Een Gravenkind. En is aan 't geweer ook de derde ontvloön, Dan treurt er een Croesus om d'éénigen zoon Drie graven zij spitten Dan morgenstil. stom; Drie krassende gieren daar krijschen rondom Dan worden drie jongens, op krijgsroem belust, In de harten mijn goud, door de aarde gekust. Daar liggen zij stil in de sombere groev', Zooals drie der mijnen onder 't puin van de hoev' Drie moeders daarginds rijk aan geld en aan goed. Zijn arm dan aLs ik, wijl het harte haar bloedt- 'k Heb vrouwe noch kind meer, geen huis, zelfs geen dak, Maar GOUD heb ik nog, dat in kogelt ik stak! Slechts goud, dat in 't diepst van de bergen eens lag; Drie goudene kogels verschiet ik per dag! Parlementaire Praatjes. De heer Drucker heeft een zeer ac tueel onderwerp aan de orde gesteld. Nu de Hooge Raad het bekende arrest heeft gewezen inzake de abattoirs, wenscht hij de regeering te vragen, wat zij voornemens is te dier zake te doen. Het verlof is verleend en de dag der beraadslaging zal nader worden bepaald. Het debat over de motie-van Raalte had een eenigszins zonderling verloop. Die motie werd bestreden door den heer Mees. die juist geen bewonderaar van beroepsconsuls bleek en evenmin eener bepaalde organisatie. Hij opperde het denkbeeld en belichaamde dit later in een voorstel, om de beraadslaging te schorsen en inmiddels de commissie voor dc consulaire examens uit te noo- digen haar denkbeelden in voorstel len te formuleeren. De heer Schaper was vóór de motie; hij wilde wel be roepsconsuls als men daartegenover di plomaten afschafte. De heer van Bij- landt (Apeld.) achtte ook de motie on juist, wijl er geen bepaald plan in be lichaamd was, terwijl de heer Fokker juist organisatie wenschte in dien zin, dat aan het dep. van buitenl. zaken een met de praktijk van handel en nij verheid vertrouwd man den consul ai- ren dienst zou leiden. Hoewel geen be paalde organisatie wenschende, schaarde de heer Harte zich aan de zijde van den voorsteller, ten betooge dat de consulaire dienst van thans niet genoeg nut afwierp voor den han del en dat hervorming dus noodig was Daarna kwamen de replieken, waar bij de heer van Raalte als het doel zij ner motie vooropstelde: de Reg. uit te noodigen tot een nader onderzoek en het nederleggen van de resultaten daar van in bepaalde voorstellen. Minister, de Beaufort deelde mede, dat hij bin nenkort geld zou vragen voor het uit zenden van personen tot het inwinnen van informatiën in den vreemde (infor mations consulaires). Het voorstel Mees (schorsing) werd aangenomen met 47 tegen 14 stemmen. Daarna ving de beraadslaging aan over de legerwetten en wel met een rede van den heer Van Vlijmen, be- toogende dat ons defensief stelsel van verdediging niet zou zijn vol te hou den tegenover 'n overmachtigen vijand en dat voor een strategisch-defeu- sief stelsel een in zijn geheel weerbaar volk noodig was. Dit gaf het voorstel der Reg. niet, het gaf niet, in tijd van nood, een volksleger dat het staande leger kon te hulp komen, vooral ter bescherming van de mobilisatie. De landweer zou daartoe onvoldoende blij ken. Bij de voorgedragen regeling nu. zou, ook niet door den landstorm, een ieder aan 7ii 11 )/rni»riwp|fier- plichten knikkend, Zij was altijd heel aardig- en vriendelijk, zeide hij peinzend, maar O, geen maren, riep Lady Elmslie terwijl ze opstond. De bru talen hebben de halve wereld1; treedt in het strijdperk en over win. en je zult mij heel je leven dankbaar zijn. ik zal u in elk geval dank baar zijn, voor al uwe gastvrijheid. Maar eerst overmorgen ga ik naar Marley Grange, het buitenverblijf van d'e Wrayfords. Ik heb beloofd daar tien dagen door te brengen, en dan trek ik naar Londen. Zal ik u in de stad zien? Ja, ik ben er een paar dagen. Ik denk over Parijs en misschien ga ik. als hei weer zich goed houdt, naar Biarritz. Mijn schoonbroeder wordt wakker. Speelt u piquet? U doet hem een groot genoegen door een spelletje met hem te doen. Ik heb ten minste mijn best gedaan mij te wreken op Ralph Brandon, en ik geloof wel, dat ik kans van slagen heb, aldus dacht Lady Elmslie, toen zij op haar ka mer bij den haard zat, nadat de voldoen; de eene helft des volks zou ve«.l langer en zwaarder moeten die nen dan de andere. Algemeene en ge lijke verplichting tot weerbaarheid was noodig om ons een volksleger te geven. Ook de tweede spreker, de heer Ver- hey, had een voorstel in den geest van (algemeen oefenplicht verwacht, en wel naar liet Zwitsersehe stelsel, hoewel hij erkende, dat een leger als in dat stelsel bestaat, voor ons nog niet bereikbaar was. Een deel des volks zou te lang moeten dienen, maar -Ie vrijvailenden kon men bij den land storm indeelen, ter bescherming der mobilisatie, waarover spr. meer in lichtingen verlangde (in geheime zit ting). Voor de mobilisatie toch achtte hij het voorgedragen stelsel niet zon der bezwaar. De verkorte oefeningstijd vond in hem een verdediger. De heer Verhey zet zijn rede heden te 11 uur voort. G. Tr. Uit de Arbeiderswereld. BUITENLAND. Minister Millerand had aan de in specteurs van den arbedd voorgeschre ven een onderzoek in te stellen naai de gegrondheid der klachten van de Parijsche werkstaaksters in het kleer makersvak, betreffende het gebruiken der maaltijden in de ateliers. Volgens de „Figaro"' heeft dit onder zoek opgeleverd, dat de wet niet ver kracht is, doch dat de werksters ook gedurende den stakingstijd niet in de ateliers maar in aangrenzende Jocali- teit gemaaJtijd hebben. De heer Paquin heeft aan het niet- stakende personeel een loonsverlioo- ging van 50 cent voor de minst-bezol digde, van 25 cent voor de minder slecht betaalde werksters ingesteld. Een voorstel door een der staaksters gedaan om ook de studenten te ver zoeken mede de manifesteeren is ver worpen. Volgens de „Figaro" neemt de sta king af en zal zij spoedig geëindigd zijn. Ook de Berlijnsche modisten zijn een loonbeweging begonnen. Er zijn intus- schen reeds een aantal Parijsche werk- looze modisten naar Berlijn gekomen. Letteren en Kunst. Een brief uit St. Moritz van Willem Royaards brengt vrij gunstige tijding. Het gaat hem beter. Volgens het „W. v. M." zal mevr. Madier te Nizza „Louise" creëeren. In Aug. gaat zij naar Milaan en dan in het volgend seizoen naar Spanje. Sport en Wedstrijden. Schaken. Vrijdag won Janowski met zwart te gen Gunsberg. Zaterdag won Tsjigo- rin de afgebroken partij met Reggio, en won Mason de afgebroken partij met Winawer. De beslissende partij GunsbergMarshall werd door Guns berg gewonnen. Honden. Voor de groote hondententoonstel ling van „Nimrod"-,,Cynophilia" op 1012 Mei a.s. in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam zijn reeds een GOtal fraaie prijzen, medailles en geld prijzen ingekomen. Voor de tentoonstelling van de Kyno- logenvereeniging ..Nederland" die op 12^ 13 en 14 April a.s. in het Verkoop lokaal te Rotterdam zal gehouden wor den, bedraagt het aantal prijzen en medailles tot heden ruim 70. Wetenschap. Fata Morga a. Naar uit Victoria (Britsch-Indië) ge meld wordt, maakt een gezelschap ge leerden aldaar voorbereidselen tot een bezoek aan den grooten gletscher op den Mount-Fair-weather. Men wil de fata morgana, luchtspiegeling der „zwijgende stad Alaska" onderzoeken. De luchtspiegeling is in Juni zichtbaar over vijf Engelsche mijlen. De leden van de expeditie zijn van plan die luchtspiegeling te photografeeren. kamenier was heengegaan. Om wien of wat zij geeft, weet niemand. Ik dacht dat ik haar hartsgeheim zou ontdekken dien dag dat ik aan hoofdpijn leed, maar zij liet niets los. Als Kate Selley kolonel Clavering aanneemt, wat zeer waarschijnlijk is. en Phi- lin Brandon volhardt in zijn aan zoek wat hij zeker doen za.l uit wraak, mocht Kate trouwen dan zal Claude waarschijnlijk toe stemmen, en dan en dan en dan wordt Ralph aan zijn lot over gelaten. Als O, als hij bij mij eens terug kwam, wat zou ik dan heerlijk beloond worden, en wat zou ik er partij van weten te trek ken. geen menschelijk wezen heeft het ooit. in zijn macht gehad m.ij te kwetsen zooals hij het deed, en hij heeft er danig van geprofiteerd. Ik wil niets meer met hem te ma ken hebben als ik gewroken ben, maar voor dien laat ik hem niet met rust. Zij blies haar kaars uit, legde zich ter ruste, en sliep beter dan zij in den laatsten tijd' gedaan had. Sir Philip Brandon bleef ook nog lang op. en schreef een paar brieven vóór hij naar bed ging. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van Ï7i iczondcn stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Mijnheer Ik las in uw courant over Bloo- in endaal en van de Raad. Ik weet nu ook eens hoe dat eigenlijk zat met die pomp bij Ben- nebroek aan de vaart. Ze vonden op 25 Meter diep goed water en toch gingen ze maar al dieper en dieper boren, net of ze hot inwendige van de aarde gin gen onderzoeken En nu doen ze in de Raad net of ze niet weten hoe of dat eigenlijk gekomen is dat ze zoo diep zijn ge gaan, en wie dat eigenlijk gekom- mandeerd heeft. Nou, nou, dat is ook wetIk ben nu maar een gewoon los werkman en nu zou ik toch zeggen, met mijn gewone w er km an s verstand, dat ze hadden moeten weten hoe dat. abuis in de wereld is gekomen; en w i e van dat abuis dan toch eigenlijk de schuld is geweest, voor ze gingen betalen. En als het dan was uitgekomen dat Malefijt maar goed honderd: gulden moest hebben, zooals d'e Burgemeester, en ook Burgemeester en Wethouders, had'den uitgere kend, zooals in uw courant staat., dan hadden z'em ook niet meer moeten geven, zou ik zoo zeggen met mijn w.erkmams verstand' 1 Het is wel erg royaal van die hee- ren, om Malefijt maar net zoo wat drie keer zooveel te geven maar ik zou dan wel eens willen weten of ze net zoo royaal zoudlen zijn als dat geld' uit haarlui eigen portemon- naie moest komen En dan die eer van Bloem enda al, waarover een van de heeren het had, zou die dan. zooveel grooter zijn met zooveel geld te betalen? Ik wou dat de heeren over ons werklui ook zoo, met die eer, dach ten Toen we nog op school gingen moesten we van meester wel eens spreuken van het bord schrijven en zoo schreven we ook e-ens op 'n keer„Het is gemakkelijk riemen van een andermans leer snijden". Nu, mijnheer, als u dit voor mij plaatsen wilt. dan bedank ik u wel. Wees gegroet van die zich noemt Piet Wijsneus. Gemengd Nieuws. Veel siachtoff rs Uit Victoria (Britsch-Columbia) wordt gemeld, dat de 5 bergwerkers, waaron der 27 blanken, 29 Chineezen en negen Japanners in de Union Kolenmijnen in Cumberland zijn opgesloten, die in vlammen staan. Er is geen kans om de ongelukkigen te redden. Doodgevroren. Naar uit Parijs gemeld wordt zijn daar 1.1. Zondag vier personen dood op straat gevonden, die tengevolge van de groote koude bevroren waren. Veroo eel uk-". In Trinity-Baai (Newfoundland) is op 3 Febr. jl. eene Britsche stoomboot in de golven omgekomen. Een vreeselijk gevaar bedreigt sinds eenige dagen het „Tra- versthal" bij de Neurönberger Jura. Bij Novraique bestaan groote cement- en kalksteenfabrieken, die tot diep in het gebergte zich voortzetten. Sedert eenige dagen toonden zich scheuren in de rots, en er werd een gedruisch vernomen als het rollen van den donder. De geologen meenen, dat de geheele berg, met een inhoud van meer dan een millioen kubieke meter in beweging is en in zal storten, zoo dra de dooi invalt. De wegen en som mige punten van den spoorweg worden bedreigd. Ook vreest men voor eene overstrooming van de rivier Avretuse. Menschelijke kracht is niet in staat de ramp te verhinderen. Het eenige wat men doen kan is menschen en dieren in veiligheid bren gen. Toen keek hij in zijn zakboekje, waarin hij zijne weddenschappen had opgeteekend, maakte een bere kening die, te oordeel en naar de uitdrukking op zijn °elaat. hem zeer scheen te voldoen. Ik kan best anderhalf jaar minstens rondkomen met dit be drag, mompelde hij, een sigarette rollende, zonder mijn eigen fond sen aan te spreken. Op deze ma nier zou drie jaar zuinig leven mij weer op de been helpen. Nou ja, maar hoe zou ik een meisje dur ven vragen, om zoolang op me te wachten? Op het oo~enblik kan ik me eigenlijk nog niet bij haar aan melden, en hoe zou ik kunnen ver wachten dat zij 'n anderen man af wijst, die een heerlijk huis heeft, een flink inkomen en geen schul den, zooals Lad.y Elmslie mij zoo fijn deed voelen, om zoo'n wispel turige n kerel als ik ben. Wat is al les toch wreed:! Goede hemel, als zij dien onbeschaamden hond: trouwt, zal ik de rijke erfgename voor mij trachten te winnen, maar ik kan de gedachte niet verdragen dat dat lieve kind1 aan zoo'n tyran zou verbonden worden. Mijn God! hij zou haar hart breken! Cijfers Parijs consumeert jaarlijks gemid deld: 5610958 HL. wijn, 305.944 H.L. alcohol, en 480.323 HL. bier. Hevige ort tol oiling. Uit Toronto wordt melding gemaakt van een hevige ontploffing in de mij nen van Nonainus; zestig mijnwerkers werden van de buitenwereld afgesloten en hoewel men dadelijk met het red dingswerk is aangevangen vreest men dat zij zijn omgekomen. Onze dienstboden- Ik heb een zéér geschikte dienst bode, zei de besteedster, wil ik haar eens bij u sturen? Ja, zeide de afgematte huisvrouw, die er eene zocht. De bedoelde dienstbode verschijnt, Zij is vrijwel naar den laatsten smaak gekleed, een paar glacé handschoenen aan en heeft zoo iets ,,'k ben-geen-haar minder-dan-jij-achtigs" over zich Voordat mevrouw nog een mond kon open doen, begint het meisje te vragen: Hoeveel kinderen? Drie. Houdt u een tweede meid? Neen! Meneer lastig? Niet erg. Thee en koffie in de keuken? Ja. Brood ook? Ja. En suiker? Niet a discretion. Ik bedoel: zoo nu en dan. O zoo! Een goed fornuis? Nog zoo goed als nieuw. Toch niet alleen steenkolen? Alleen steenkolen. Hoe oud is 't jongste kind? Drie jaar. 'n Lamme leeftijd. Veel verval. Dat gaat nog al. Dat zeg je allemaal. Nog al logés? Logés zelden; kleine logeerkamer. Moet ik strijken? Ja. Hoe vroeg 's morgens op? Zeven uur. Overai gas in huis? Neen; petroleum. Hm. Karpet of matten in de keu ken.? Karpet. Welke uitgangsdagen? Zondagavond en een avondje in de week. Is dat alles? Ja. Dan lijkt 't me hier niet. Ik kruip maar niet zoo overal in, weet u. En zij verdween zooals ze gekomen was. De leeuwen maken het onveilig Eenigen tijd geleden had de maat schappij, die zich bezig houdt met de exploitatie van het Ivatangagebied in het uiterste zuid-oosten van den Kon- gostaat, een nederzetting gevestigd aan de oevers van het meer Moëro. Deze post is moeten verlaten wor den om de leeuwen. Deze dieren zwier ven daar in buitengewoon grooten ge tale rond, schrijft een van de inge nieurs van dezen post, en hadden niet de minste vrees voor den mensch; wij konden het er niet uithouden. Voor leeuwenjagers van het slag van dan beroemden Gérard zouden deze streken een eldorado zijn, maar voor handelsfactorijen is het er te onveilig. De ridde: o de Jiarkt in uiwchlaad. In „Kladderadatsch" staat het volgende marktbericht10.396 ridL derorden zijn verleden jaar in Prui sen verleend geworden. Ieder va derlander zal zich verheugen dat bij de algemeene onvoorspoedige toestanden van de industrie deze tak van fabrikatie nog krachtig bloeit. Naar verluidt, zijn de rid- derordenfabrieken nog rijk voor zien van orders de vraag is zoo groot, dat de fabrieken zelfs met de beste machines en verdtubbe- ling van het personeel niet in staat! zijn daaraan te voldoen. Wanneer nu, hetgeen te verwachten is, spoe dig eenige nieuwe ridderorden wor den ingevoerd dan zullen de fabrie ken niet in staat zijn die te leve ren. 't Is te hopen dat de regeering dit punt scherp in het oog zal hou den, opdat de voortschrijdende ver dienste voor het vaderland, niet meer kan ingehaald worden door de achter haar aan hinkende rid derorden. Hij trok papier en inkt naar zich toe en scheef: Amice O'Haral Ik kom ongeveer den tienden in stad. Bestaat er kans dat ik je dan zie? Ik moet je raad over een en ander inwinnen. Zou je niet mee kunnen gaan met me naar Parijs? Ik ben al heel ongelukkig, ofschoon in zekeren zin 't geluk den laatsten tijd mij toch gediend heeft. Ik vind dat Lady Elmslie lang niet de oude meer is; er is iets mis jammer genoeg want 't is een kranige vrouw. Tot den achten is mijn adres Marley Grange. Goeien dag, kerel! 't beste met je. t.-L, PHILIP BRANDON. HOOFDSTUK XXIII. De bladeren vielen al bij mas sa's af, de avonden begonnen te korten, er waren al nachtvorsten en de rijtuigen met zware koffers en bagage rolden voortdurend aan, omdat de inwoners weer naar stad stroomden van hun „vïlleggiatu- ra." Londen's straten kjioeldien op het oogenblik van werklieden, die na Faillissementen. Uitgesproken. Rotterdam. W. Pons, koopman en winkelier te Rhoon. Rech tercommissaris mr. L. Offerhaus Jzn. Uitgesproken: Tie). 15 Februari. A. Geurts Azn.; ge wezen fruitkoopman, te Hein, gemeen te Doodewaard. Rechter-commissaris: mr. A. J. Blom. Amsterdam, 13 Februari. C. II. P. Broens, commissionair in effecten, vroegci' aldaar, thans vermoedelijk in Amerika; J. K. Koning, koopman te Bussum. In beide faillissementen rech- ter-commissaris: mr. T. Hennv. Winschoten, 13 Februari. H. Jansen, stoffenverver, te OudoPekela. Rechter commissaris Mr. B. Tel leg en. Amsterdam, 15 Februari. J. Th. T. Boeklage, winkelier in comestibles, te Amsterdam. Rechter-commissaris Mr. 1'. Benny. S. A. Weyl, winkelier te Amsterdam. Rechter-cornmissaris Mm. T. Henny. Almelo, 15 Februari. Gradus Wolters klompenmaker te Enter, gem. Wier den. Rechter-commissaris Mr. Z. W. Straatman. Dordrecht, 15 Februari. Arie Riet- veldt, kastelein te Giessendam. Rech ter-commissaris Mr. G. Ribbius. 'sGravenhage, 15 Februari. M. J. Caron, zonder beroep, te 'sGravenhage; rechter-Commissaris jhr. mr. R.. O. v. Holhte tot Echten. II. Eykelboom, logement- en koffie- huishoudster te Wassenaar; rechter--, commissaris jhr. mr. W. H. de Savor- uin Lohman,. Opgeheven: H. J. Crooy, te 's Gravenhage; IC. W. A. Seyn, bouwkundige aldaar. Geëindigd: K. Louman, koopman, te 's-Graven- hage; J. de Boer te Nieuw-Amsterdam. het faillissement van C. J. Looman, wed. H. J. Landsbergen, winkelierster te Schiedam. Vernietigd: Het vonnis der rechtbank te 's-Gra- venhage, waarbij Jan Carel Pieter Steenhauwer, rijwielhandelaar, wo nende te Leiden, is verklaard in staat van faillisement. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Soembing, van Rot terdam naar Java, vertrok 18 Febr. van Perim. Het stoomschip Merapi, van Java naar Rotterdam, vertrok 19 Febr. van Port Said. Het stoomschip Ardjoeno arriveerde 19 Febr. van Rotterdam te Batavia. Het stoomschip Titan, van Amster dam naar Batavia, passeerde 16 Febr. W i ght. het schaftuurtje zich begaven naar hunne diverse werkplaatsen om met frissche kracht aan den ar beid te gaan. 't Liep tegen etenstijd, en kapi tein O'Hara zat verdiept in zijn kaartspel op de sooveuet. Kellner. breng me gauw een portie tarbot, schaapsvleesch met erwtjes, en eendvogel met com pote. Ik verwacht Sir Philip Bran don, hij moet den exprestrein naar Parijs halen en ik moet naai* 't Noorden met den trein van 8.50 van Euston square. Heel goed, mijnheer, en d'e kellner haastte zich. Er waren slechte weinige leden in de societeitszaal; 't was nog te vroeg in den tijd en de sportlui konden het jachtterrein nog ndet vaarwel zeggen. Daar O'Hara geen kennissen zag. nam hii de avond- CGurant om den tijd te korten. Hij had hij niet lang zitten lezen of hij werd op den schouder geklopt en: zag Sir Philip Brandon naast zich staan. O zoo! ben je daar eindelijk, ik werd al bang dat je te laat zou komen, je bent lang niet op je tijd! Heden-mijn-tijd, 't heeft me wat Het stoomschip Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 19 Febr. van Aden. Het stoomschip Zillah. Holland Amerika Lijn, arriveerde 19 Febr. van Newport News te Amsterdam. Het stoomschip Maasdam, van de HollandAmerika Liin arriveerde 19 Febr. des voorm. van Rotterdam te Newyork. POSTERIJEN. Lijst van onbekende brieven en brief kaarten verzonden van Haarlem gedu-' rende de eerste helft der maand Febru ari 1901. Brieven. Pielstra, Amsterdam, Mej. C. v. d. Laanschot, Alkmaar. Jo Zot, en v. d. Wouwer, Amsterdam. Mr. Harmens, 's-Hage. L. Maartens 's Hage. J. Boon, Mej. de Kuij, II. Willemse, W. C. J. Riveaux, II. J. Kruijder, J. v. d. Berg, D. Nieuwenberg, allen Haarlem. Mej. Meijer, Laag Soeren. Mej. R. v. d. Vel de, Nieuwe Huizen, W. de Klerk, Mej. A. D, P. Vogelenzang, Wed. de Raad, Achenboch, W. Schoegie, allen Rotter dam. A. van Wijck, Scheveningen. II. Soembroek, Uden, van Zalen, Heijer- mans, beiden Zandvoort. Briefkaarten. 1. J. de Vries. 2. P. v. d. Werff. 3. P. A. Koot. 4. E. Meijer allen Amsterdam. 5. E. Laag 's Hage, 6. B. Koelemeij, Haarlem. 7. A. Mo- let, Nieuwediep. 8. W. Boer, Rot terdam. 9. S. B. C. L. Vardeaux. Surhuisterveensterheide. Buitenland!. 1. Veuve Bosch, Bruxelles. 2. B. Wordt, Vienenburg. 3. Freissinet, Stockholm. Familieberichten. Bevallen: 15 Febr. Th. H. Fr. Ha genThonus, d. Amsterdam. 16. M. Rollv. Dijkum, d. en z. .Amsterdam. Sligcher—Lammen, z., Amsterdam. PrinsRothschild, d. Amsterdam. 17. MeijerDe Witt, z., Amsterdam. Overleden: 13 Febr. Wed. C. M. Ho- genhuis—Schwing, 48 j., Amsterdam. 15. H. A. ZeilerHenchoz, 71 j.. Am sterdam. Wed. D. C. J. Berkhout-Ver hei jen, 64 j„ Amsterdam. M. Lighton jd. Freiburg in Baden. 16. I. M. Maarsen, 72 j., Amsterdam. 17. W. L. Buchel, 81 j„ Amsterdam. gekost om je orde en regel te lee- ren. Kom O'Hara, je weet bert, dat je me geen al te goed' voorbeeld hebt gegeven. Dat hindert niet. ik gaf je al tijd' den besten raad; ga zitten, we hebben anderhalf uur en kunnen rustig dineeren. Haast, is 't lamste dat op de wereld bestaat! Wanneer ben je gekomen? Twee dagen geleden. De kellner bracht hun 't eten, en 't gesprek haperde nu en dan totdat beid n verzadigd waren en 'fc dessert werd opgebracht. 't Speet mij, dat ik r.iet I ij do Dull Hurst wedrennen kon zijn, zejde O'Hara, zijn glas vullende, ik heb gehoord dat 't erg spande tvsschen „Petronella" en „Ronk- vood." (Wordt vervolgd.) Hp Directeur: H J. C. PEEREBOO vlak bij de r \\e w \w~ Turfmarkt. -A*** „o* v ,öT Monsters papier en prijsopgaven staan a op aanvraag steeds ten dienste. De inrichting beschikt over vijf snel- persen, vier der nieuwste regel- zet- en gietmachines (Linotype) en een groote fÜ collectie fraaie, nieuwe smoutletter. Telephoon No. 122, Intercommunaal.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6