AIèi Kleels iai last Peek rfl- Eerste Etage. Amsterdamsche Beats. Eigen Ateliers. Uiterst laag berekende prijzen cp grooten omzet gebaseerd. mn INGEZONDEN. voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van imezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Geachte Redactie! Daar gij onder het ingezonden stuk van den heer de Jong eene noot plaatst waarvan de laatste regel te lezen geeft: Aan den heer De Braai het woord (waVmet het oog op het ingezonden •stuk van den heer de J. en de verkla ring van uwen verslaggever ook door mij een consequent gevolg genoemd wordt), zijt gij zoo vriendelijk de deur voor mij te openen en wordt het aan kloppen mij bespaard Onder deze omstandigheden zie ik mij genoodzaakt van die gastvrijheid gebruik te maken. Deze opmerking sluit echter niet uit dat ik het evenwel nie!t had gedaan, al was het niet van daag of morgen. De plaats welke door mij in de arbeiders-organisatie wordt ingenomen vereischt zoo veel tijd, dat als er heden iets van dien aard als het bewuste verslag in de bladen voor komt, ik maar niet direct kan gaan zitten en schrijven. Hierdoor is heit verklaarbaar dat ik tegen geschrijf in de courant op zie. Zoo de zaak nu echter staat, moet, wat^mij ook verhindert, aan den kant, en nu ter zake. In de eerste plaats acht ik het noodig te verklaren wa't mij bewoog om even als de heer H. mij zelf op politiek ter rein te begeven, daar wij uitgenoo- digd waren voor een vak vereen iging te spreken, die uitsluitend de vakbe langen van hare leden zoo veel moge lijk tracht te behartigen, afgescheiden van godsdienst en politiek. Het onderwerp was: ,,Door organi satie een menschwaardig bestaan." Hieruit blijkt dat het onderwerp eene ruimere strekking heeft, dan als men spreekt van vakorganisatie. Het geeft zooveel ruimte dat men niet enkel op vakgebied behoeft te wan delen, maar het laat den spreker ook toe het politiek terrein te betreden. Nadat door mij er op was gewezen wat in de eerste plaats een vereischte was te doen, wil men met succes zich organiseeren, en ik de voordeelen die er voor elk vakgenoot waren te genieten, reeds bij zijn eerste intreden in de vakvereeniging, had opgesomd, be toogde' ik dat er nog veel meer te doen was. En hier had ik vooral het oog op al de aanwezige arbeiders tot aan sporing om zich te organiseeren. En nu volgt het kritieke punt. De heer H. had ook gesproken (wat ook uit het verslag blijkt) dat de tuin- arbeiders even als de visschers niet in die Ongevallenwet waren opgenomen. De onbillijkheid hiervan werd ook door mij betoogd, omdat het voor den persoon die een ongeluk treft wel het zelfde zal zijn of hij van de ladder valt, bezig zijnde aan het kozijn van een huis, of dat het hem troSt als hij de peren plukt of een boom snoeit. Het eerste geval geldt een bouwvak-arbei der en die is verzekerd, het tweede een tuinman, en die is niet verzekerd bij de wet. En nu ben ik het volmaakt eens met het gezegde van den heer H.: vaardigt mannen af naar de Tweede Kamer van wie gij de overtuiging hebt, dat zij krachtig mede zullen werken tot wegneming van het ongelijk dat in de Ongevallenwet schuilt. Wil een verslaggever of wie dan ook dit noemen een krachtig pleiten voor het meedoen a)an arbeiders-politiek, dat is hun zaak. Mijns inziens strijdt het niet tegen het program van actie van de a. r. partij, dat onder het hoofd „In zake sociale kwestie", onder letter c punt 4 eiscbt: vea'plichte verzekering tegen ongevallen bij het landbouwbedrijf. Om echter krachtigen invloed uit te oefenen bij de samenstelling van het regeerin gs-li ch aam da't hier in de eer ste plaats over beschikt, is het een ver eischte dat aan den arbeidersstand in zijn geheel het kiesrecht kome, in te genstelling van het thans vigeerend stelsel, dat zoovele arbeiders uitsluit. Dalt is mijns inziens eene stelling zoo logisch mogelijk. En ik beken gaarne dat deze stelling ook door mij krachtig is verdedigd, en ik de arbei ders heb aangespoord dit door organi satie te verkrijgen. Nu is het echter de vraag, heb ik daar vrijheid voor als anti-revolution- nair en bestuurslid van „Nederland en Oranje?" Ik antwoord mijns inziens volkomen natuurlijk. De eene mag mij misschien voor een harddraver houden op wien de woorden, door het kamerlid mijn heer de Waal Malefijt in Amsterdam gesproken, van toepassing zijn: „Hol niet zoo hard vooruit, beter is het de achterblijven den aan te sporen sneller te gaan" enz. De andere mag het weer een krachtig pleidooi noemen voor al gemeen kiesrecht, en hoe dikwerf ik voor socialist Iben uitgescholden er nog maai- buiten gelaten. Dit wil ik wel opmerken, niet door socialisten, getuige het stuk van den lieer Hugenholtz in de Propagandist over Neutrale en Godsdienstige vak ver eenigingen en meer. Maar genoeg. Alleen dit nog, dat menige tuinmans knecht voor hij naar de vergadering ging waar mijn persoon zou optreden, gewaarschuwd werd, niet te gaan hooren naar dien socialist, die uit Haarlem kwam spreken en werd ik als boeman voorgesteld, ik die niets anders deed dan de ar beiders zeggen hoor eens, f 7.50 en f 8.50 in de week verdienste is geen menschwaardig bestaan, waar gij recht op hebt. Door middel van organisatie langs wettigen weg is het mogelijk verbete ring te krijgen. Maar genoeg, ik J en het ivntwoord nog schuldig waarom ik vermeen, dat ik voor een kiesrecht mag pleiten als ik op die vergadering heb gedaan. Hiervoor gevoel ik vrijheid met het program van Patrimonium (waarvan ik ook de eer heb bestuursdd te zijn, van de af deeling Haarlem van dien Bond) in de hand, aangenomen rp haj'e jaarvergadering 22 Aug. jJ. te Amster dam, waarvan punt 3 juidt, onder liet hoofd „Arbeiders-kiesreon Patrimonium begeert eene zoodanige uitbreiding van het kiesreou'., dat het verleend worde aan gezin-h 'fden en kostwinners, opdat hierdoor aan den arbeidersstand in zijn geheel het kies recht kome." Nu ben ik het verder met don lieer Beeremans geheel eens, toen hij con stateerde bij gelegenheid dat J.-ij over dit punt eene lezing hield op de laatst gehouden ledenvergadering van Patri monium, dat eene zoodanige regeling van het kiesrecht ons zal geven wat al gemeen kiesrecht ons belooft.. En de Memorie, die behoort bij het concept reglement van de A. R. partij voer de a. s. Kamerverkiezingen zegt dat niet het kiesrecht-vraagstuk maar evenals in 1897 het sociale vraagstuk op den voorgrond moet worden gesteld, lo. omdat er geen kans bestaat om het Huismanskiesrecht te verkrijgen, en 2o. omdat elke actie onzerzijds in zake liet kiesrecht, ten goede zou ko men aan de tegenpartij, die een indivi dualistisch kiesrecht voorstaat. Intusschen, zoo vervolgt het verder, blijft bet centraal-comité van oordeel, dat de tegenwoordige regeling van het kiesrecht om meer dan eene rede verwerpelijk is. Nu is het mijne bescheiden meening, dat wij geen grondige sociale hervor mingen zullen krijgen zonder eene re geling van het kiesrecht, zooals Patri monium het voorstaat, te meer daar het centraal-comité om meer dan eene reden de tegenwoordige regeling van het kiesrecht verwerpt, zou ik zeggen redenen om te adviseeren: zet het kies- rechtvraagstuk op den voorgrond. De socialisten zullen hun eisch: Grondwetsherziening, niet opgeven. Het kiesrecht, zooals de A. R. partij het wensc-ht, kan zonder grondwets herziening niet worden verkregen. Bij gevolg kunnen de anti-revolutionaire arbeiders m. i. die naar het kiesrecht snakken, hun wensch wel opschrijven op het lijstje van de vrome wenschen, zooals het wel eens in het dagelijksch leven wordt genoemd. Doch hierover (want ik loop gevaar een onbescheiden gebruik te maken van de gastvrijheid der Redactie) bij leven en welzijn op de kiesvereeniging hedenavond. Hoogachtend, Uw dw. dnr. M .DE BRAAL. Poppantentoonstellmg. In ditzelfde nummer vindt men eene advertentie om allen, die iets willen inzenden en die daarvan nog niet schriftelijk aan 't comité kennis ga ven, of wier circulaires onverhoopt niet werden teruggehaald, dringend te verzoeken, daarmede niet langer te wachten. Het comité zou gaarne een aardigen catalogus in orde maken en moet daarmede, hoe eer hoe beter, be ginnen. Het hoopt dus, dat ieder schrif telijk meededeeling zal willen doen van 't voornemen tot inzending en daarbij den aard van 't voorwerp ('t zij een pop, 't zij iets anders) duidelijk zal om schrijven. Uiterlijk tot 8 Maart a. s. worden deze berichten in ontvangst ge nomen, tot het plaatsen in den cata logus. Natuurlijk worden ook poppen enz., gaarne aangenomen, waarvan niet vooraf bericht is gezonden, doch waarschijnlijk kunnen die niet in den catalogus worden vermeld. Wij kun nen verder mededeelen, dat de datum voor de Poppententoonstelling is vast gesteld. Het comité hoopte ter wille van de jeugd, dat de Paaschvacantie gelegenheid zou geven tot 't houden der tentoonstelling, doch dat mocht niet gelukken; een geschikte localiteit was niet vrij op Zaterdag en Zondag, zoodat April voorbijgaan zal gaan zon der tentoonstelling. Nu zullen de eer ste Mei-dagen (3, 4 en 5) ons den vroo- lijken aanblik van tallooze poppen in de meest verschillende kleederdrachten brengen, en nog véél meer Door uittreding van mej. E. A. Gal- lenkamp is er eene verandering in 't comité gekomen; als nieuw lid is toe getreden mej. A. von Baumhauer, ter wijl Mej. C. M. C. Gallenkamp het pen- ningmeesteresseschap op zich heeft ge nomen. Mej. L. DE CLERCQ VAN WEEL, Pres. Mej. C. H. SCHLEPER, Secrt. C. M. C. GALLENKAMP, Penn. A. VON BAUMHAUER. Jonkvr. C. BOREEL. Mej. W. M. BRUSSE. W. LOHR. Jonkvr. Baronesse C. VAN LIJNDEN. Mej. A. VAN VLADERACKEN. Vervolg Stadsnieuws. De Amajuba-collecte hier ter stede heeft opgebracht de som van ƒ2916.965. In de afgeloopen maand is het Ste delijk Museum van schilderijen en oud heden op het Raadhuis bezocht door 65 personen tegen betaling en door 280 personen zonder betaling. In een gecombineerde vergadering van de Volkskiesvereeniging met de S. D. A. P. is gesteld tot candidaat voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer, de heer F. W. N. Hugenholtz. en voor den gemeenteraad de heeren Mr. P. J. Troelstra, S. Reinalda, en F, W. N. Hugenholtz. Weldadigheid. In het laatst van deze maand zal de Chr. Zangverecniging „Harpe Davids" een weldadigheidsuitvoering geven ten bate der Vereeniging „Weldadigheid naar Vermogen." De geldelijke inkomsten der vereeni ging bleken in don laatsten tijd veel minder te bedragen dan net vorige jaar op dienzelfden tijd, en wil de Vereeni ging hare bedeelng, die zoo noodig is, niet inkrimpen, dan moet zij gesteund worden, en dit is zij ten volle waard. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. Karei Kalpein, een rijwieldief, te gen wien 3 jaar gevangenisstraf was gevorderd, werd veroordeeld tot 1 jaar. Alida Zijlstra werd wegens eenvou dige beleediging tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis veroordeeld. De eisch was 1 maand. H. van Woerkom werd overeenkom stig den eisch veroordeeld tot 3 dagen gevangenisstraf wegens valschheid in geschrift met gebruikmaking daarvan. Wegens eenvoudige beleediging in geschrift van den heer W. J. Scholtens, hoofdingenieur van Provincialen Wa terstaat van Noord-Holland te Haar lem, werd de heer C. B. Hermann, voorheen directeur der Visscherij-maat schappij te IJmuiden bij verstek ver oordeeld tot eene geldboete van f 50 of 10 dagen hechtenis. Gevonden voorwerpen. Een cahier met postzegels. Een vouw- sleutel. 4 beelden )busten). Een grijze keeshond. Een wit met zwarte hond. Een 14jarige dierenplager werd op heeterdaad betrapt toen hij een hond met een steen gooide en deswege be keurd. Flink zoo! Opsporing wordt verzocht van Alida de Jong, oud 18 jaar, die uit haar dienst is weggeloop en en met Jan Kribbe sedert Maandag is verdwenen. JongelinKsvereenigineen. In het Brongebouw werd Donderdag avond vanwege de Haarlemsche Jon- gelingsvereeniging Pred. 12 la, door Ds. J. J. van Noort van Amsterdam, eene lezing gehouden over Jan Luiken. Nadat de vergadering door Ds. Veen met gebed was geopend, kreeg de spr. van den avond het woord. In den breede schetste spr. de levensgeschie denis van Jan Luiken, een beroemd Nederlandsch schilder, een groot dich ter, een eenvoudig en godvruchtig man, die leefde in de tweede helft der 17de eeuw. In 1646 werd Luiken te Am sterdam geboren; in zijne kringen was hij beroemd en bemind. Voor de wereld had hij weinig aan trekkelijks. Hij trachtte zich geenszins naam te verwerven en toch heeft hij naam gemaakt. O.a. noemde de vroed schap te Amsterdam eem straat naar Jan Luiken. Zijn kracht lag in. de ets kunst, en tevens bezat hij een groot dichterlijk talent Kunstkenners be weren, dat zijn kracht zat in de leven digheid van het stuk en de karakters der figuren. In de etsen staan zijn bij belplaten vooraan; zijne gaven besteed de hij aan de verheerlijking van God. Op 66jarigen leeftijd, in April 1712,; stierf Jan Luiken te Amsterdam, en was een groot Nederlander ten grave gedaald. Met veel aandacht werd de lezing door een klein auditorium gevolgd. De bijeenkomst werd hierna, na een woord van dank aan den spr., door Ds. Veen, met gebed gesloten. In het lokaal Ridderstraat hield de Vereeniging II. O. van den Ned. bond van Jongelingsvereenigingen op Ger. grondslag eene vergadering, waarin Ds. A. J. Mulder van Kockinge een rede uitsprak over Gereformeerde be ginselen en gereformeerde Jongelings vereenigingen en de heer L. Breeden- veld van Velsen over: De verhouding tusschen Koningin Elizabeth van En geland en Leycester. Met het oog op de Israëlietische fees ten za Iden Israël, militairen een ver lof worden verleend van 3 tot en met 14 April a.s. De handgelden, toe te kennen aan hen die zich voortaan bij het 2e of 3e regiment huzaren als vrijwillger ver binden, zijn verhoogd tot 30 per jaar tot een. maximum van 180. Schouwburg. Gestrenge Heeren. Het is een goed en wat nog meer zegt, een geestig blijspel dat de heeren Blumenthal en Kadelburg geschreven hebben. Op een alleraardigste' wijze nemen zij een loopje met de maatre gelen door de Duitsche regeering ge nomen tot wering van het onzedelijke in prent of schrift. De schrijvers zijn zeer gelukkig in de keuze van hun onderwerp geweest; het publiek heeft door een luid, steeds wederkeerend aanstekelijk gelach wel getoond, dat de klucht pakte. De typeering der ka rakters hier voor een blijspel niet al te overdreven was wel het belang rijkste wat hierin op te merken was. De vertoonenden hebben deze goed uit gebeeld, zonder er karikaturen van te maken. De heer Alcx. Faassen b.v. was als de „pech" hebbende afgevaar digde voor Beberach goed op dreef; de heer Partaud, even juegdig en bemin nelijk als altijd, terwijl de heer Pool man als oom Kreibig, door zijn sne dige gezegden behoorlijk door hem onderstreept de lust tot lachen er in wist te houden. Een allergeestigst moment komt voor in het twoede bedrijf waar Dr. Hettner, door zijne vrouw van leugens overtuigd wordt, die hij aanwendt om er eens uit te breken, door de mand valt, en bekent terwijl even daarna de oom, niets wetend van die bekentenis, tot groote hilariteit van man en vrouw, op het pad der leugen voort gaat, in de meening zijn neef daarme de te helpen. Dat vermaakte onge meen. Gestrenge Heeren heeft zich ontpapt als een gemoedelijk Duitsch klucht spel, dajt dooiJ iedereen gezien kan wordön. Morgen-avond zal van Lier hier opvoeren de nieuwe re vue „de Aschbelt". Van het opvoeren van revues schijnt dit gezelschap al leen het geheim te bezitten. Ook deze, door een „dwarskijker" voor dit ge zelschap expresselijk geschreven, is er te Amsterdam goed ingegaan en bevat heel wat toespelingen, dikwijls zeer geestig, op hedendaagsche toestanden. Zandvoort. De collecte op den Amajuba-dag heeft alhier opgebracht ruim 86. Woensdagavond hield de afdeeling Zandvoort der Noord-Hollandsche ver eeniging „Het Witte Kruis", hare jaar vergadering. Tot secretaris werd be noemd de heer H. C. Voet, in de plaats van den heer P. L. de Vries, die als zoodanig bedankt had. Tot magazijn meester werd' gekozen de heer H. van Keeren. Als nieuwe leden werden voor gesteld de heeren F. J. Zantvoort, C. de Jong, J. J. A. ten Houte de Lange, J. Paap Gzn. en C. Draijer. Uit het verslag van den magazijn meester bleek, dat 83 maal gebruik was gemaakt van het verplegingsmateriaal gedurende 1900. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereefliging steeds voor uitgaande is. In 1900 traden 16 nieuwe leden toe. Het batig saldo van het feest ter ge legenheid van het huwelijk van H. M. cie Koningin is niet geweest 30 maar 18.-. Haarlemmermeer Het contracteeren voor de verschil lende suikerfabrieken voor den teelt van beetwortelen, is te Haarlemmer meer in vollen gang. Er zal nog meer land dan 't vorige jaar hiervoor klaar gemaakt worden. Men contracteert voor ƒ9 de 1000 KG. Het allermeest wordt op gehalte alhier gecontracteerd. De stand der wintergewassen en van den veestapel te Haarlemmermeer, is als volgt: Rogge over het algemeen niet best; tarwe over het algemeen iets beter. De karwe iheeft den winter uitmun tend doorstaan. De veestapel heeft zich flink gehouden. Vervolg Nieuwstijdingen. Tweede Kamer. Men seint ons uit den Haag: Da Kamer vergadert Donderdag a.s. niet. Heden werd de beraadslaging over amendementen der Militiewet, in zake vrijstellingen voortgezet. Wielernieuws. Binnen e enige weken zal er een samentreffen plaats hebben van eenige Limburgsche en Noord-Bra- bantsche wielrijders, ten einde, be sprekingen te houden over het op richten van een Noo rduBrab ant-Li m- burgschen BondL Verschillende wielrenners heb ben hunne medewerking reeds toe- De verdiensten van Holland- sclie rijders in Duitschland. Onder alle renners, die in het vorige seizoen aan Duitsche wed- itrijden hebben deelgenomen, neemt Piet Dickentman met een verdienste van 5442 mark de derde plaats in na Robl (6242) en Arend |5715). Guus Schilling bracht he' tot 1600 mark en Henry Meijers slechts tot 1000. Tuf-Tuf. Een bekende New-Yorksche bloe menhandelaar heeft een gala-auto rn ob iel laten vervaardigen, voor het rondbrengen, bestemd. die der moeite van het vermelden wei waard is. De geheele voiture is het toon beeld van ongekende luxe. De baK van de voiture is van gebeeldhouwd hout. versierd met prachtig afge werkte kolommeijes en met artis tiek schilderwerk opgetuigd. Prach tige geslepen glazen, van nieuwer- wetschen vorm. laten den kos'ba- ren inhoud van het voituretje zien. Het geheel geeft den indruk van... en Griekschen tempel op wielen. Dit voertuig, aan godin Flora ge wijd, wordt door electriciteit voort bewogen. Het is geschilderd in weeke kleuren, nog versierd d' or gouden en zilveren randen... een waar meesterstuk op automobielgo- bied, dat men eerder zou denken, bestemd te zijn voor een of ander keizerlijk of koninklijk hof dan als bestelwagen van een bloemist. zij het ook een Amerikaans :hen. (De Fiets). In Ween en wordt het autunobi lisme druk beoefend. In geheel Oos tenrijk zijn ongeveer 800 automo bielen in gebruik, van welk aan tal circa 2/3 voor rekening van Oos- tenrijk's hoofdstad' alleen komt. Een gift. Koning Victor Emanuel heeft zijn minister van Binnel. Zaken de heer Giolitti, 100,000 Lire overhandigd, om te verdeelen onder de armen, die dooi de ongewone koude dezen winter bij zonder hebben geleden. Wilde dieren Te Highland in den Amerikaan- schen staat Indiana heeft een volles- menigte, bestaande uit 2 3000, blanken, een aanval gedaan op de gevangenis. Nadat de poorten ver brijzeld en drie bewakers gewond waren, haalde het gepeupel een ne ger uit zijn cel, die kort te. voren uit een krankzinnigengesticht was ontslagen en den dag tevoren een onderwijzeres had vermoord1. De neger werd met een touw om den hals tot aan de rivier gesleurd. Onderweg ontmoette de menigte drie andere negers, die mishandeld werden, op wie geweerschoten wer den gelost en die voor dood op den weg bleven liggen. Toen men bij de rivier gekomen was, hing men den eersten neger op. Plotseling brak een touw en de menigte, die vreesde, dat hij in de rivier zou verdrinken, haalde hem op den oever en wierp liem op een brandstapel, dien men in tusschen had aangestoken. De ne ger kwam in de vlammen om. Een geoctrooieerde Ijs machine. De tot nu toe bekende ijsmachi nes, die worden gebruikt, om langs kunstmatigen weg ijs te vervaardi gen. zijn zoo ingericht, dat kokers of cellen aan het eene eind wor den gebracht in het bad en aan het andere eind uitgelicht. Dit ge schiedt veelal door middel van een loopkraan^ die over de bakken kan worden gevoerd, en dus aanhoudend in werking is met in te zetten en uit te lichten, waarmede veel tijd' verloren gaat en dus ook veel werk loon. Bij de nieuwe uitvinding, van bovengenoemde ijsmachine, wordi het werk vereenvoudigd, doordat men de vrieskasten in vakken ver deelt en daarin achtereenvolgens de kokers of cellen plaatst, zooda nig dat zij daarin worden voortbe wogen, waardoor het inzetten der bevroren kokers of bussen geschiedt op dezelfde plaats waar de opnieuw gevulde kokers worden ingezet, zoodat de kraan niet heen en weer behoeft te worden gevoerd'. Burgerlijke Stand. Bevallen: 27 Febr. A. S. de Grauw Grolle d. 28. G. F. HageboudHom mes z. A. CasseePaap z. M. Brakel Hilarius d. J. P. GaartmanSchou wenburg z. D. Kaltervan Werdum d. G. LampeGoemans d. 1 Maart. G. MeysPasschier z. Overleden: 28 Febr. C. Blom 5 m. z. Ampzingstraat. J. J. M. A. Thomeer 2 d. z. Gr. Houtstraat. A.H eijnings Mansfelder 72 j. Ged. Raamgracht. Open ingsJioersen. Vrijdag I Maart 1901 2V2 pCt. Ned. Werk. Bchnld79 Oosienrijk Zilv, J/J82l/i6 3 pCt. Portugal25'/» •1 pCt. Rusland 94 6de em97'/2 4 pCfc. Spanje 5 pCfc. Binnenl. Mexico39V* 5 pCt. Brazilië Funding LgN97/g B/s pCt. ColumbiaI'1/* 4 pCt. Venezuela31 Cultuur-Mij. de Vorstenlanden aand. 54 Koloniale Bank aand46 Liq. Barge Moorman aand60 Ned. Ind. Handelsbk. aand.35 Aand. Deli-Maatschappij449 Langkat Cult. Maatschappij Senembah Maatschappij K. N. M. t.Exp Petr.br. Aand392 Moeara Enim Gew. aandVüt Arkans. Const-. Tr. O 5 pCt. Kans. City P. G.8erle A en B. 6"s/* 3 pCt. Italië Spwl. 87/89 A. E 3 pCt. Zuid-Italië Spwm. A. H68s/* Atchison Topeka Cert van aand6t6/jc Cert, van pref. aand. Denver Rio Grande Spw. aand373/* pret aand. Eric Spoor Gew. aand27>/l le pref. aand llinois Central Cert, van aand St. L. en San Franc. Cert. gew. aand36V« v. 2 prof. aand. 65 Miss. Kans. en Texas Aand20Vs Louisv. ifc Niashvill Cert. v. aand... N. Y. Ontario aand3i Norf W. Cert. van gew. aand.... 4.'V/s Union Pac. Cert- van gew. aand.87'/s Southern Pacific gew. aand4 2V8 6 pCt. Peru Mortg. B77l/g Cert. van Aand. Peru6 Pret20i/4 Prolongatie31/» Familieberichten. Gehuwd: 30 Jan. Jhr. J. P. van cler Willige von Schmidt auf Altensladt met G. C. P. Phitzinger, Batavia. 20 Febr. CarmeloNicosia met. li. C. Kampfraath, Pretoria (Z. A. R.) 27 C. de Ranitz met S. M. J. C. van Os, Groningen 28 J. H. van der Vies niet M M. Kroner, Amsterdam. F. C. W. Kok met B. Vermeer, Amsterdam. J. C. Tadema met M. E. Kremer, Haar lem. C. Smit met E. H. Ekkeveld, Am sterdam. J. T. Joosten, wedn. van E. A Bogaart met N. van der Poel. Am sterdam. S. Alberda met A. Bouma, Warnsveld. Bevallen 26 Febr.: C. C. Beek- Kraai jenhagen, d., Amsterdam. 27. J. C. van Linden TolFroger, d„ Am sterdam. E. CourantWeening, d., Amsterdam. Overleden 28 Jan.: J. Julius, jm., Semarang. 24 Febr. H. C. L. Grader, jd., Amsterdam. 25 J. van BeemVer schuur, 65 j., Sloterdijkermeer, gem. Sloten. 26. A. C. Tromp—Schroder, 71 j., Amsterdam. 27 M. HinrichsBek- ker, 81 j., Nijmegen. II. ten Catc, 70 j., De Wijk. 28 II. Neuteboom, 77 j., Hoorn. B. M. Bijvoet, jd., 5 d., Amster dam. Wed. M. S. Elfert—-Müller, 85 J„ Den Haag. Faillissementen. Uitgesproken: Dordrecht 27 Februari. A. vau Dijk, koffiehuishouder, te Zwijndrecht. Rech ter-commissaris: mr. H. J. M. Tijssens. Zwolle, 27 Februari. A. Dousi, win kelier in sigaren, te Kampen. Rechter commissaris mr. E. R. E. Brants. 's-Gravenhage, 26 Februari. J. F. Smits, behanger en stoffeerder, aldaar. Rechter-commissaris: jhr. mr. W. II. de Savornin Lohman. Vernietigd: G. van Soest, handelsdrukker, te Am sterdam; H. Jansen, stoffenverver, te Oude Pekela. Opgeheven: Th. J. Huybers, koffiehuishouder, to Breda; J. E. Coops, te Amsterdam: M. Viergever, landbouwer, te Noordwelle. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Gedé, van Rotterdam naar Java, passeerde 28 Febr. Suez. Het stoomschip Ripheus, van Singtk- pore naar Londen, passeerde 26 Febr. Gibraltar. Het stoomschip Isis, met de Indiscne, Chincesche en Australische mails ex ss. Himalaya, arriveerde 28 Febr. van Port Said te Brindisi. Het stoomschip Soembawa, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 28 Febr. Kaap del Armi. Het rtooroschip Koning WLlon: UI, van Batavia naar Amsterdam arrlv. 28 Feb-r. te Genua. Sagelio men Ad»ertentiëw. Be bekwaaaiste Coupeurs zijn aan tleze atslee'êiig verbonden, zoodat wij In alie opzichten voor fijne coupe en goed passen kunnen instaan.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3