NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezeri Dagblad, in Haarlem, en Omstreken. OE FEESTWEEK IN AMSTERDAM Anne Hora. 18e Jaargang Zaterdag 9 Maart 1901. No. 5427 HAARLEM'S DA0BLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Yoor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02J4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37% de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Yan 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer" 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak big de Turfmarkt. Telefoonnummer der Kedactie 600. Telofoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan bet Algemeen Advertentie-Burean A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad van 9 Maart bevat o.a. Boeren die over den vrede on derhandelen Gelukkig Enge land, De Feesfrvreek in Amsterdam, Brief uit Lorenzo Marquez. Adverteratlën VOOE HET Zaierdagavondnummer. Meermalen, zijn wij tot ons leedwe zen genoodzaakt Advertentiën af te wijzen voor het Zaterdagavondnum- mer, die des Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing, dan is inzending op Vrijdagavond noo- dig, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, die moeilijk vooraf kunnen worden inge leverd. DE ADMINISTRATIE. Politiek Overzicht. Nu de vlieger van Botha's vredes onderhandelingen maar een heel klein beetje is opgegaan, laat men blijkbaar een ander proefballonne tje op. Uit Pretoria wordt nl. uit Engelsche bron verzekerd, dat daar een „meer hoopvolle stemming" heersoht wat betreft een. spoedig ei-ndle van dien. oorlog, en dlat de Boeren waarschijnlijk bet initiatief zullen nemen om vredesvoorwaar den te bedingen. Welja, nu niet Botha of d'e Wet. maar nu de Boeren en compagnie. Waarom, ook niet? Een leugen meer of minder doet weinig ter za ke. Het Engelsche publiek schijnt zoo verblind, dat het wonderlijkste zelfs niet meer-verbaast. Al kwam er morgen een telegram waarbij vermeld werd dat de Boeren alle maal tegelijk overal de geweren hadden weggeworpen en 't strijden geslaakt dan zou het misschien nóg geloofd' worden Maar, zoover zijn we nog niet. De correspondent, die 't bericht de wereld instuurde, moet erken nen, dat er nog geen enkel bewijs kan worden aangevoerd, d'at de Boeren-commandanten te velde zich spoedig zullen overgeven. Het is slechts de loop der gebeurtenissen., d'ie een schemering van hoop geeft voor een spoedig eind'e, zegt hij. 't Is grappig, d'at tegelijkertijd uit Kaapstad bericht is gekomen dat 300 Boeren Aberdeen aanvielen. Natuurlijk staat er bij vermeld d'at ze werden teruggedreven en de En- gelschen „geen verliezen" leden. Dat kennen we. Die 300 Boeren doen toch zeker voortoopig aan do vredesonderhan deling-en niet mee. Nad'at De Wet de Oranjerivier was overgetrokken, aldus luidt dit Reuter-telegram verder, begaf hij zich noordwaarts, in de richting van Philippolis. De verkenners van Malan, die klaarblijkelijk afgezon den zijn door De Wet's troepen macht, vuurden gisteren op een trein, bij Brojespoort, doch werden teruggedreven door de Australische troepen die in den trein waren. Een kleine afdeeling Boeren deed den 3en Maart een. inval in Pella (in de Kaapkolonie, op de grens van Kenhardt en Namaqualand, dicht bij de grens van' Damara- land) en maakte vier gevangenen. En blijkens een telegram van Kit chener wordt Lichtenburg aange vallen door de troepen van De la Rey. Het gevecht zegt Kitchener, (duurde den geheel en dag voort. Twee Engelsche officieren werden gedood'. Het garnizoen van Lichten burg bestaat uit 500 man met 2 ka nonnen. Kitchener zendt verster kingen. Allemaal Boeren, die nog niet over den vred'e willen onderhan delen. Buitenlandsch Nieuws. Gelukkig Engeland. In het huidig Engeland, welks alge- meene maatschappelijke gelukzalig heid, óók voor het individu, bij gele genheid van den dood van koningin Victoria nog weer eens luide door de Tory-pers is geadverteerd, en dat f 600.000 voor één gesneuvelden Boer kan betalen, zijn in de hoofdstad al leen verleden jaar acht-en-zestig men- schen den hongerdood gestorven. Dit cijfer is ontleend aan een officieel rap port ten dienste van het Lagerhuis, maar omvat enkel de bij gerechtelijk onderzoek vastgestelde gevallen. De 68 worden in het verslag gesplitst in ongelukkigen, wier dood is toe te schrij ven geweest aan-absolute uithongering en in die, wier overlijden door, gebrek bespoedigd is. Middeleeuwsciie manier. Te Wiek op Rügen kwam dezer da gen de Rittergutsbesitzer von Platen den hoofdonderwijzer in school uit schelden, omdat deze geweigerd had een paar jongens verlof te geven om met hem op de vossenjacht te gaan. De onderwijzer gooide den indringer de deur uit, toen hij hem te lijf wilde. Kort daarop kwam von Platen van zij u landgoed terug met een aantal arbei ders en beambten, die de huisdeur openbraken, den onderwijzer overman den en hem gebonden op een slede naar het districtshoofd te Altenkirchen brachten. Het districthoofd kon echter geen vrede hebben met de middeleeuw- sche opvattingen van den heer von Pla ten, stelde den onderwijzer in vrijheid en gaf het geval bij de overheid aan. Algemeene berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA In een retrospectieve beschouwing over de jacht op De Wet, komt Reuter's correspondent te Colesberg tot de vol gende slotsom: „Men zegt dat De Wet misschien 9 KM. meer aflegde dan de beste Engelsche colonne. Generaal Plurner bleef den invaller op het spoor tot hij van uitputting de vervolging aan anderen moest overlaten. In de jacht die toen volgde, onderscheid den zich de Victorianen; de Boeren wa ren zoo' gedemoraliseerd, dat 3000 man zich lieten vervolgen door 60 Engel- schem. Generaal Plumer's troepen kwamen Hopetown binnen in uitge- putten en uitgehongerden toestand. De generaal, die wat bijkwam, ging te Springfontein in den trein en was weer klaar om den vijand ten noorden van de rivier te ontmoeten. Andere bevel hebbers troffen hun maatregelen en op den laatsten dag liep er een inslui tingsgordel langs de geheele Zeekoe rivier tot een punt ongeveer 24 KM. zuidelijk en vandaar naar de wagen- brug van Colesberg. De Wet hield zich dicht langs de rivier, met bewonderens waardige handigheid inziende welken weg hij moest inslaan." De heer Labouchère verhaalt in „Truth" iets van het in het Lagerhuis voorgevallene dat geen Engelsche cou rant volledig heeft durven publicee- ren. De Iersche afgevaardigde Dillon be toogde dat er in elke krijgsmacht menschen zijn die geen eergevoel heb ben en dat zulke menschen niet alleen en zelfs niet voornamelijk bij de Boe- renmacht voorkomen. Integendeel. Ten bewijze daarvan las hij een brief van een Engelsch geneesheer voor, die door generaal Olivier gevangengeno men was. Den volgenden dag be klaagde hij zich bij generaal Olivier, dat hij als generaal gevangen gehou den werd, waarop hij oogenblikkelijk van een paard voorzien werd en vrij werd gelaten. Deze „man van eer" blufte er in dien brief verder op dat hij brieven voor Engelsche generaals bij zich had en deze toen hij bij de Engelschen terugkwam had afgeleverd! Natuurlijk is dit een verachtelijke wijze van misbruik maken van de voorrechten aan geneesheeren en Roodekruis-beambten verleenden zou den de Boeren daarna gerechtigd zijn geweest te weigeren Engelsche doc toren als non-combattanten te beschou wen. Doch hoe werd het voorlezen van dien brief door de phalanx van Chamberlain ontvangen? Met geroep van „goede man brave manen luid applaus 1 Een sprekend bewijs dat de Chamberlain-clique al evenveel gevoel van eer heeft als die genees heer, Terwijl de pest zich te Kaapstad uit breidt op 1 Maart luidde de officieele opgaaf: 21 gevallen en 7 sterfgevallen, maar het aantal is ongetwijfeld groo- ter en ook in den omtrek van Kaap stad gevallen aangegeven zijn, komt nu uit Australië weer het bericht, dat te Adelaide een geval van pest voorge komen is. De po'kken-epid'emie te Glasgow heeft een groote uitbreiding gekregen. Gis- teren 42 nieuwe gevallen (het grootste aantal sedert het uitbreken van de ziekte) en 2 sterfgevallen. In 't geheel zijn er 159 menschen aan pokken ge storven en 435 lijders liggen in het hos pitaal. Te Charlottenhurg, de voorstad van Berlijn, die zich in de laatste jaren zoo sterk heeft ontwikkeld, zijn 1 1/2 jaar geleden schoolartsen bij wijze van proef aangesteld. Uit het rapport dier deskundigen is gebleken hoe noodig het bestaan van zulk een geneeskundig toezicht is. Zij hebben bevonden dat -aan de gemeentelijke scholen van elke 100 jongens slechts 24, van elke 100 meisjes slechts 19 volkomen gezond waren, terwijl hij beide geslachten 4 pet. in slechten, 2 pCt. in zeer middel- matigen toestand verkeerden. Voor 21 pet. der jongens en 19 pet. der meisjes werd geregeld geneeskundig toezicht noodig geacht. De leerlingen werden ook gewogen en na een jaar bleek het, gewicht af te wisselen tusschen 1/4 kilo minder tot 6 kilo meer. Gemiddeld het bij de jongens ruet 1 tot 4 kilo, bij de meisjes van 1 tot 3 1/2 kilo. De Gemeenteraad heeft in het ver slag aanleiding gevonden om school artsen blijvend aan te stellen en wel op een jaarwedde van 900 mark. „Die Zukunft" verzekert, dat de rijkskanselier graaf Von Biilow zijn waardigheid denkt neer te leggen, in dien hij niet in staat zal blijken, zijn beloften aan de agrariërs van verhoo ging der graanrechten na te komen (Van onzen specialen 7 Maart. .AANBIEDING DER GESCHENKEN. Door alle dames en heeren der hof houdingen omringd namen de Koning in en de Prins-Gemaal, naast wie de Koningin-Moeder en de Hertog-Regent hadden plaats genomen, de geschen ken en huldeblijken in ontvangst. H. M. droeg een fraai licht-blauw toilet, de Prins was in marine uniform Koningin Emma verscheen in een paarl grijs kleed. Successievelijk werden de deputatiën in de Troonzaal binnen gelaten, en aan de Vorstelijke familie voorgesteld door Baron Tindal, Kamerheer van dienst. Voor elke commissie voerde- de voorzitter het woord, Het eerst was het comité voor het nationaal geschenk aan de beurt, uit welks naam de bur gemeester der hoofdstad H. M. toe sprak. De Koningin aanvaardde het kost baar geschenk der natie met groote dankbaarheid. Zij verklaarde diep tre- troffen te zijn door dit hernieuwd blijk van de aanhankelijkhëid en liefde van het volk de waarde van het schit terend cadeau werd voor Haar niet weinig verhoogd door het feit, dat men met onbekrompen hartelijkheid uit alle standen, er toe had bijgedragen. Het schitterend huldeblijk zou H. M. garisch haar leven een dierbaar aan denken blijven aan de schoonste da gen van Haar leven. Zij verzocht den Burgemeester en het hoofdcomité, ook uit naam van den Prins der Nederlan den, Haar diep gevoelden dank te ui ten aan alle comissies, die tot het na- tionaal huldeblijk hadden meegewerkt, en hoopte dat door deze commissiën die dank ook het gansche Nederland- sche volk zou bereiken. Toen volgden de deputatiën van le ger, marine, schutterij en daarna die van de stad Amsterdam; vervolgens al de overige commissiën. Op alle toespraken antwoordde de Koningin met eenige; zeer gelukkig ge kozen en hartelijke woorden. Speciaal aan de militaire deputatiën uitte Zij Haar bijzondere erkentelijkheid voor de blijken van genegenheid, ook bij deze heugelijke gelegenheid ontvan gen van leger, vloot en schuit, op wier steun en liefde Oranje te allen tijde had mogen rekenen en waarin Zij, ne vens de trouw en aanhankelijkheid van het volk, de hechtste waarborgen bleef vinden voor Troon e<n Vaderland. Aan den Burgemeester van Amster dam verzekerde H. M. dat Zij, door de ontvangst in de Hoofdstad opnieuw overtuigd van de groote liefde der be volking voor Haar en Haar huis, het prachtige geschenk in hooge mate op prijs stelde, niet enkel om de sierlijk heid en hooge waarde, maar vooral om de gevoelens die bij de aanbieding voorzaten. Zij verzocht den heer Vening Mei- nesz ook haar tolk te zijn tegenover de Amsterdamsche burgerij. En zoo richtte de Koningin onver moeid, welsprekende woorden tot elke deputatie. Den vertegenwoordigers der buitenlandsche koloniën van Neder landers verzekerde H. M. dat zij in zeer hooge mate apprecieerde, dat Haar on derdanen in de vreemde blijkbaar ook hartelijk deelnamen in Haar geluk. Met eenige recht lieve woorden nam de Vorstin het geschenk van de twee Goesche weesmeisejs aan en zeide, dat Zij het zeer lief van haar vond, dat zij zich zooveel arbeid hadden getroost en zelf wax*en gekomen om haar mooi werk aan te bieden. De Koningin gaf allen die geschen ken en huldeblijken kwamen aanbie den, de hand. De Prins volgde dit voor beeld, tex*wijl Hij steeds buigend Zijn instemming toonde met de altijd even hartelijke en juist gekozen woorden Zijner Gemalin. OP DE INDISCHE TENTOON STELLING. De hier uit onzen archipel bijeenge brachte voorwexpen zijix voor het grootste deel afkomstig van de inzen ding onzer regeering op dePax*ijsche tentoonstelling, en overigens in bruik leen afgestaan door de „Maatschappij voor natuux'kxxxxdig ondeTZoek in Ne- derlandsch-Indië", het genootschap Natura Artis Magistra, het Utrecht- sche zendingsgenootschap en eenige particulieren. Deze tentoonstelling, die ongetwijfeld veler belangstelling zal opwekken, wordt eerst Maandag a. s. officieel geopend. Men verzocht ons daax'om van het tentoongestelde zelve nog te zwijgen. Maar zeker mogen wij toch reeds mededeelen, dat de verza meling, over 7 vertrekken verdeeld, op eene wijze geordend is, die het over zicht zeer vergemakkelijkt. De bas-re- liefs van den Boro-Boedoer zijn in de grootste der 7 zalen afzonderlijk langs de wandexx geplaatst.* Er is een over vloed van licht en alle voorwerpen, kaarten, grafische voorstellingen, dirbn- stexs van cultuurgewas en producten, van Indische kunst en kunstnijverheid, zijn zeer nabij te beschouwen. De commissie, die deze expositie voor bereidde en organiseerde, telt 8 leden, de heeren: N. P. van den Berg, J. H. v. Eeglien, W. J. Geertsema, dx*. H. F. R. Hubrecht, prof. Max Weber, J. W. Yzerman, C. W. Pleyte en J. J. T. Bly- denstein. Aan den ingang van het Museumge bouw werd het Hooge bezoek verwel komd door de heeren J. H. van Eeghen, Mr. Sillenx, L. Serrurier, J. F. M. Sterck en van Someren Brandt, leden der commissie van toezicht exx daarna terstond langs de breed© hoofdtrap naar eene tot ontvangkamer ingericht© zaal geleid. In dit vertrek was met groen en bloemen wat warmte gebracht en onder een hemel van rood fluweel waren voor het hooge gezelschap zetels geplaatst. In dit ontvangsalon nu bevond zich de tentoonstellings-commissie en wer den bloemen aangeboden door doch tertjes van Mevrouw Heldring van Eeghen en Mevrouw Gunning van Eeghen, aan H, M. de Koningin een bouquet van witte orchideën aan de Koningin-Moeder paarse orchideën. Ten dienste der vorstinnen en voor den Prins en den Hertog waren vier exemplaren van den catalogus, op Ja- pansch papier gedrukt en in eclxt batik gebonden, neergelegd. Bij het binnen treden sprak Mr. van den Berg H. M. de Koningin en den Prins met een enkel woord toe. Hij betuigde oprechten dank voor da weilwlillendhei'd, de verzameling, die in betrekkelijk zeer korten tijd was saamgebracht te komen bezichtigen en stelde daarop de leden der Commissie aan H. M. de Koningin en den Prins voor. Op uibnoodiging van Mr. van den Bex-g ving daarop eene wandeling aan door de zeven welgevulde zalen en had H. M. alzoo het eex-ste snuifje der inter- ressante expositie. Op de wandeling geleidde Mr.- van den Berg de Ko ningin; de heer Geertsema deKoningin- Moeder, de heer IJzerman den Prins en Professor Weber den Hertog-Regent, terwijl Dr. Pleyte dan hier, dan daar de beteekenis van een en ander in het licht stelde. In de zalen bevonden zich eenige Javaansche jongens en meisjes, die tij dens de tentoonstelling als suppoosten zulflen fungeeren. Het Vorstelijk ge zelschap bezocht het laatst de Boro- Boedoerzaal en verliet daarop het ge bouw. NOG EENS DOOR AMSTERDAM. Het bleef maar droog en dat kerkte heerlijk op de menschen. Ze keken zoo vroolijk en j'uichten zoo blij als de feuilleton. Vrij bewerkt naar het duitsch. HOOFDSTUK II. Eindelijk was nu voor Dora die dag aangebroken, dat ze haar be lijdenis zou afleggen. Reeds van te voren was zij trotseh op den in druk, dien zij in haar langen zwart zijden japon zou maken. Het was een prachtige stof, die niet in Cappeln gekocht, maar tegen rem bours uit een magazijn was ontbo den. 't Is niet te gelooven, bevestig de de naaister en schoof Dora met een „Draai u nog eens om, als 't u blieft" naar het raam toe. Den rok een beetje lang had Dora verzocht, en werkelijk ruisch- te het achter haar aan, alsof de pa ges om den sleep te dragen ieder oogenblik moesten komen. Ach welk een zalig gevoel overt meesterde Dora, niettegenstaande haar behuilde oogen, toen zij uit de kerk kwam. Den geheel-en ove rigen dag het middelpunt te zijn in huis, en steeds met u te worden aangesproken. Het voornaamste- evenwel van de geheele feestelijk heid' was het geschenk van den heer Reinhard. Hij had een gouden ketting gezonden („die kost zeker wel om en bij de honderd gulden, man" ha.d Dora's moeder gezegd)a die alles overtrof, wat tot heden in Cappeln was aanschouwd. Alle pruilerij was vergeten en vergeven, toen de schenker 's mor gens kwam feliciteren. Hartelijk dank zeide Dora, reikte den heer Reinhard de hand. en keek hem met haar trouwe oogen aanHet is te .mooi, veel te mooi Als 't u maar bevalt, juffrouw Dora, hernam hij vriendelijk en knikte, dan beantwoordt het aan 't doel. Hij zei in allen ernst. „U." Dit trof Dora zoo, dat haar de tranen in de oogen schoten, en door een plotselingen aanval van grootmoedigheid gedreven, riep ze: Och toe, zeg in. 't vervolg ook jij tegen, me, mijnheer Reinhard. Dat U klinkt me zoo vreemid in de ooren. Neen, juffrouw Dora, nu hebt u de kinderschoenen uitge trokken, nu moet het zoo zijn, ant woordde hij. Hij was vandaag zoo aardig, in 't geheel niet plage rig. volstrekt niet „uit de hoogte", maar voorkomend' en vriendelijk. Toen ze 's avonds ondier de punch zaten, en mijnheer Reinhard' op Dora's welzijn dronk, werd zij door haar deemoedig en dankbaar hart zoozeer overmeesterd dat ze bij 't opensnijden der sinaasappelen op stond, naar zijn plaats ging en hem toefluisterde willen we nu op onze vriendschap drinken, mijn heer Reinhard'? Maar dan moet u ook, evenals vroeger, weer jij tel gen me zeggen. Nu, dat zullen we nog eens kalmpjes overleggen, lieve Dora, antwoordde hij, en knikte haar ge nadig toe. Nu kwam het oude ge voel weer bij haar boven. Dit was weer die onuitstaanbare bescher mende toon het speet haar, dat ze den stap gedaan had en ze trad toornig en beschaamd terug. Zoo ineens was zij in haar eigen oogen weer een kind, en haar feestelijke stemming werd belangrijk getem perd. Toen dei gesten afscheid namen, vatte Rednhard Dora's hand, hield die vast en zeide tot haar verras sing ik weet het, lieve juffrouw Dora, dat u straks een beetje boos op me waart. Ik meende het even wel goed. Het is wezenlijk beter dat het zoo blijft, geloof me. Nu bent u toch niet meer boos meer, wel? Zij schudde met het hoofd. Ze was weer geheel overwonnen. Wat kon hij haar gedachten toch raden. Goeden nacht, lieve Dora (het juffrouw liet hij weg Nogmaals alle zegen en geluk op uw nieuwen, levensweg en onze vriendschap Hartelijk beantwoordde zij zijn handdrixk. Och, hij kon toch zoo aardig zijn als hij wilde. Toen mijnheer Reinhard de kaars uitdeed en zich op de rechter zijde legde, foei hoe die pit nog glom- hij drukte ze met zijn vingers voor goed uit en brandde, niettegenstaan de hij ze vooraf vochtig gemaakt had. duim en wijsvinger had' August de laatste strofe van een nieuw gedicht voleindigd. Nog eenmaal las hij het vijftien verzen lange gedicht met luider stemme over. Bij de laatste strofe werd' hij door zijn eigen poëzie zoo zeer aangedaan, dat hij werkelijk trane-n voelde opborrelen. Daar hij dadelijk niets andei's bij de hand had. streek hij zich met het boven ste van den wijsvinger door 't oog en zuchtte.O, mijne Dora, mijne Dora! wat doet gij mü lijden! Op dit oogenblik klonk de nacht- bel. Daar August den dienst van den bediende, wiens dag het eigen lijk was, overgenomen had', moest hij wel opendoen. Spoedig stond hij op en snelde brommend, maar zoo stil mogelijk, op zijn pantoffels de krakende trap af. HOOFDSTUK III. De dag na Palmzondag was voor Dox-a bijna even feestelijk, als de feestdag zelf. De vrouw van den dokter had in overleg met haar iman een allerliefst kabinetje in orde laten maken, dat vroeger als bergkamertje werd gebruikt. Aan Dora werd verteld, dat er een nieuw logeerkamertje werd gemaakt. In derdaad was dit vertrekje voor haar bestemd-, en haar vreugde kende geen grenzen, toen haar dit den volgenden morgen werd' meege deeld. Tot 's middags toe was ze druk bezig om. d'e sierlijke inrich ting te voltooien. Mamade schilderijen., die bovenstaan, hang ik bii mij op. Mag ik? Zo-u papa 't goedvinden, dat ik de groote schaal, die in zijn kamer staat naar beneden haal? Ik wil er een slingerplant in zetten, klimop O, wat zal er dat ver rukkelijk uitzien aan 't raam Dora's wenschen werden alle toe gestaan, en zoo fraai was eindelijk het vertrekje, 't welk in den tuin uitzag, dat de gedachte bij haar levendig werd dat ook anderen het in oogenschouw moesten nemen, om in haar blijdschap te deelen. Dora wist het gedaan te krijgen, dat ze eenige uitverkorenen op kof- fievisite mocht vragen, en haar moeder schonk haar eindelijk, op aanhoudend verlangen, nog een gordijn om den leelijken hoek, waar het ledikant stond, te verber gen, zoodat de rommelkamer in een. volslagen woonvertrek was herschapen. Neen, niet altijd hot beste wil len aantrekken Wees zuinig op je kleerenantwoordde Dora's moe-

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1