Heerenartikelen en Pelterijen A. IE1LL, CliemiBior en Bomierk OPENING GROOTE HOUTSTRAAT 48. Grootste keuze. Seiiede kwaliteiten. Billijke prijsen. OE FEESTWEEK IN AMSTERDAM Amsterdamsche Bears Nagekomen Advertentiën. Dienstbode Ingezonden Mededeeliugen (a 30 Ct. per regel). vaci hei MJ&BAZS i« van Stadsnieuws Haarlem, 8 Maart 1901. Met 1 April a. s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat dc assistent-opzich ter, de heer A. v. d. Waals in dienst van de Cen.tr. Werkpl. der H. IJ. S. M. trad. Als koperslagers-leerllng kwam de jubilaris in dienst der maatschap pij en heeft het door zijn trouwe plichtsbetrachting tot baas over de koperslagerij, kopergieterij, blikslage rij en compositie-gieterij gebracht. Wij wenschen den jubilaris nog veel voor spoed op zijn weg. Eerstdaags zal in het perceel aan de Spekstraat get. No. 8, een voortduren de kunsttentoonstelling worden geo pend, bevattende origineele glasstereo- grammen. Heden werd Mej. die Bijlvan Mook, die verleden Donderdag te rechtstond wegens het zich toeëige- nen van sieraden, toebehoorende aan hare dienstbode, en tegen wie de Officier van Justitie drie maan den gevangenis had geëischt dooi de Arrondissemenis-Rechtbank vrij gesproken Beklaagde werd verdedigd door Mr. Joost de Graaff. Gisterenmiddag omstreeks half drie had zekere J. A. d. B., bankwerker aan de C. W. der H. IJ. S. M. alhier, bij het uitduwen van een wagen uit de werk plaats, het ongeluk met zijn arm tus- schen de deur en de treeplank be kneld te raken, met het gevolg, dat zijn linkerarm zoodanig werd gekwetst, dat hij zich naar een dokter moest be geven, welke hem aanraadde het werk voorloopig te staken. Gisterenmiddag wilde een heer zich met dien trein van 1 uur van Amster dam naar Haarlem begeven, om daar na zijn reis met de tram naar Bloemen- daal te vervolgen. Onder de reis werd hij echter gewaar, dat de trein niet te Haarlem stopte. Aan den Ouden Weg alhier gekomen maakte hij gebruik van de noodrem, waarop de trein direct stil stond. De reiziger stapte uit en gaf aan den conducteur zijn naam en adres op, waarna de- trein vertrok en de rei ziger zijn weg naar Bloemendaal ver volgde. Op Maandag 18 dezer, zal van des voormiddags 11 tot 12 uur, in het hotel ,,de Leeuwerik" alhier plaats hebben de verkiezing van een lid van het be stuur van den Romolenpolder, ter ver vulling van de vacature, ontstaande door de periodieke aftreding van den heer H. M. Horstman. Voorts zal in de dan te houden ver gadering van ingelanden worden be handeld o.a. de begrooting voor 1901. Op Donderdag 21 dezer, 's morgens ten 11 ure, zal door den Commissaris der Koningin in Noord-Holland ter provinciale griffie alhier worden aan besteed: het onderhouden van- en het doen van eenige vernieuwingen aan de Rijkskweekschool voor Vroedvrou wen te Amsterdam, van den dag dei- goedkeuring der aanbesteding tot 21 December 1902. Raming f 3000. Schermen. Men schrijft ons Bij den aanvang van die a. s. scherm kamp en roepen wij weder om alle Haarl. Weerbaarheids ver eenigingen op, zich bij de Haarl. Schermvereenigingen aan te slui ten. Reeds verleden jaar bleek eene groote instemming met ons plan, getuigde de vrij groote deel name aan de Degen- en, Sabelwed strijden. Met het oog o<r> de weini ge tijdsruimte werd er toen beslo ten de korpswedstrijden „Geweer" uit te stellen en in 1901 met het ba- jonetschermen te beginnen. Daar wij overtuigd zijn dat eene werkelijke weerbaarheid nieit al léén schuilt in welgerichte scho ten, maar tevens ih het bewustzijn van een gestaald lichaam, in het moedig onder de oogen zien van dreigend1 gevaar, gelooven wij dat de deelname aan de scherm kam pen, dit jaar weder grooter zal zijn. Bekend toch is het, hoe vele acht bare ingezetenen, zoowel militaire als civiele, met woord' en daad be langstelden en hopen wij deze be stelling, door flinke oefening steeds waardig te blijven opdat wij, zoo noodig, aan den spits van onze volksweerbaarheid zouden kun nen optrekken. Om dit doel echter te bereiken is het noodig dat eene nog vollediger aansluiting worde verkregen tus- schen de bestaande vereenigingen .en daarom is het dat het bestuur der Haarl. Schermcommissie alle vereenigingen op schermgebied op roept, tot het stichten van een Bond van stecleliike Schermvereenigin gen, waarvan elk scherm,er per soonlijk lid' kan zijn en een ieder in de gelegenheid wordt gesteld, zich met anderen te meten. Maandag 18 dezer des avonds ten 8i uur zal op de bovenzaal van de Central Bar, van den heer M. Ger mans, Barteljorisstraat 2, eene ver gadering worden gehouden, waar ook niet aangesloten vereenigingen zich kunnen d'oen vertegenwoordi gen, het nieuwe bestuur gekozen wordt en de volgende scherm kam pen ingedeeld. De voetbalwedstrijd a.s. Zondagmid dag 2 uur op H. F. C.'s terrein aan de Spanjaardslaan te spelen, belooft zeer spannend te worden. De beide vereenigingen, Swift uit den Haag en H. F. C. van hier, die dan tegen elkaar in 't krijt treden, hebben in hunne afdeeling beiden zes wedstrij den gespeeld, waarvan vijf gewonnen en één verloren en maakten beiden evenveel goals, nl. zeventien. Swift zag echter éénmaal meer tegen zich doel punten (in 't geheel driemaal, tegen II. F. C. tweemaal),waardoor laatstge noemde een kleinen voorsprong heeft. De uitslag van dezen wedstrijd beslist dus vrijwel, welke der beide clubs de le plaats in de 2e klasse competitie zal innemen en bijgevolg in aanmerking zal komen voor de promotie-wedstrij den tot le klasse verecniging. Het spreekt dus van zelf dat beide vereeni gingen hunne uiterste best zullen doen te overwinnen. Onder de dames, geslaagd voor het examen nuttige handwerken te 's-Gra- venhage vermeldden wij mej. H. M. Schute, dit moet zijn mej. H. M. Schutte. Tot hoofd der openbare lagere school le Monster is benoemd de heer S. Blom, onderwijzer le klasse aan de kostelooze school lett. B. alhier. Hedenmorgen nam de officier van justitie bij de Haarlemsche rechtbank conclusie in de verschillende zaken be treffende de onteigening, benoodigd voor de stoompont in de Velserstraat- weg over het Noordzeekanaal. Z.E.A. concludeerde tot het benoemen van eene commissie van deskundigen om te dier zake een rapport uit te brengen. Zooals men weet pleitte Mr. van Sty- rum in de zaak der gemeente Velsen, contra den Staat om de onteigening direct uit te spreken, daar de gemeente Velsen met het aangeboden bedrag van f 300 genoegen nam en den Staat te veroordeelen in de kosten van het ge ding. Daar over de onteigening zelve in deze zaak geen verschil van meening was gerezen en de gemeente Velsen bereid is al hare rechten, die zij op het te onteigenen gedeelte kon doen gelden, aan den Staat ov«r te dragen, achtte pleiter hier de benoeming van eene commissie van deskundigen, waardoor de zaak noodeloos wordt op gehouden, onnoodig. De rechtbank zal Vrijdag 15 Maait uitspraak doen. Donderdagavond werd vanwege de Christelijke Jongelingsvereeniging „Na thanaël" in het Brongebouw voor een zeer klein auditorium eene lezing ge houden door den weleerw. heer Ds. C van Proosdij, predikant te Amsterdam. Spreker behandelde het onderwerp ,,De profeet Daniel in zijn beteekenis voor zijnen en onzen tijd." De drukke aan 't station. Zooals te verwachten was, gingen ook Donderdagavond talrijke scharen naar Amsterdam, om de illuminatie van het Noorsch Venetië te bewonde ren, om te gaan zien hoe het Vorste lijk paar in de electrisch verlichte gou den koets reed. Ongeveer 4000 reizigers zijn vervoerd tusschen vier en acht uur voorname lijk. Aangezien het vervoer dus over een tijdruimte van circa vier uur ver deeld was, ging dat heel regelmatig, en kon de dienst, in vier loketten zeer goed verricht worden. Van groot gedrang is dan ook geen sprake geweest- En de terugritten van Amsterdam naar Haarlem zijn ook vi-ij geregeld afgeloopen. Aan het station te Amster dam heerschte vooral tegen 12 uur eene gezellige, vroolijke urukte. Alle rijtuigen waren bezet met feestelijk ge stemde reizigers; zelfs in de bagagewa gens stonden de naar huiskeerenden dicht opeengepakt. Alles liep dank zij de uitstekende regeling in de beste orde af. Na den laatsten trein liet men zoo lang, vlak achter elkaar, treinen loe pen, tot de laatste reizigers vervoerd waren. De laatste feest.viex-enden kwamen te half twee binnen. In de étalage van den heer J. Pörtagen, fotograaf, aan de Kruis straat. prijkt een zeer fraai uitge voerd portret van wijlen onzen ge meente-ontvanger, den heer J. C. Gerlings. Het. portret is belegd met een palmtak. Chr. Wat Werkmansbond. Men schrijft ons De afdeeling Haarlem van boven- genoemden bond hield Donderdag avond eene algemeene ledenverga dering onder presidium van den heer Th. Nahuijsen, aan wiens uitr stekende leiding het te danken was dat in tegenstelling met andere keeren de geheele agenda kon worden afgehandeld en de verga dering zeer vroegtijdig was afge loopen. Aangenomen werden 17 nieuwe leden. Na verschillende huishoude lijke besluiten en besprekingen kwam in behandeling het concept reglement der vakvereenigingen, dat bijna zonder wijzigingen werd aangenomen. Besloten werd het voorloopige bestuur daarvan te handhaven. Zij d'ie willen toetre den ais lid der vakvereenigingen kunnen zich aanmelden bij den se cretaris daarvan de heer Joh. Her zog. Door het bestuur werd den le den nogmaals gewezen op de sa menwerking met Patrimonium in deze, doch niet één dier leden was voor het samengaan met genoem den bond: Tevens vernemen wij nog dat dei heer W. P. J. Overmeer zijne func tie als le secretaris van e. g. bond heeft nedergelegd, met het oog op andere drukke werkzaamheden. Zandvoort. Donderdagavond had alhier een ernstig ongeluk plaats. De schilder A. v. d. K, die aan het hotel „de l'Océan" werkzaam was, kreeg een luik, dat door den wind naar beneden viel, op zijn hoofd met het ongelukkig gevolg, dat hij zwaar gewond en bewusteloos nederviel. Per rijtuig is hij naar zijne woning overgebracht en onder genees kundige behandeling gesteld. IJ muiden. Tengevolge van de drukte op de lijnen der H. IJ. S. M. reden op de lijn VelsenIJ mui den een paar Belgische tweede klas wagens, waarvan men een paar portieren met een groen papiertje beplakt had waarop stond ie klas. Het was gelukkig niet zeer koud', want düe wagens konden ook niet verwarmd worden. Een der opvarenden van den stoomtrawler Holland II heeft door een stalen tros eenige vingers van de linkerhand verloren. (Van onzen specialen verslaggever.) Vervolg Men seint ons uit Amsterdam van 8 Maart: Vandaag is eindelijk de zon doorge broken. Het Vorstelijk paar bracht van ochtend een bezoek aan de Mari newerf. De terreinen leverden een hoogst eigenaardigen aanblik op. Men hoorde thans geen hamerslagen, maar een gezoem van blijde stemming. Tus schen de verschillende loodsen waren opgesteld de familieleden van de Mari ne-officieren der werf, van die der in de haven liggende schepen en van de ambtenaren en ingenieurs der werf. Langs den geheelen weg door de Ko ningin af te leggen, stonden de werklie den der merf met oranje, met militaire en dienstmedailles getooid. Langs de helling stonden twee rijen werklieden met emblemen der verschillende vak ken. Op de helling lag een ijzeren ge vaarte, het geraamte van een schip, dat in het vorig jaar op stapel werd gezet en heden uit den mond der Ko-i ningin den naam zou ontvangen. Binnen het groote geraamte ston den de eigenlijke vervaardigers, de scheepmakers, in hun gewone werkpakje opgesteld'. Aan de poort van de Groote Kattenburgerstraat, genaamd' Kazernepoort, stond een eerewacht van Mariniers. Na de ontvangst aan de poort begaven de vorstelijke personen, de Koningin met den Prins-gemaal en de Ko ningin-Moeder met den Hertog Re gent van Mecklenburg zich eerst te voet naar de grofsmederij en vandaar naar de trap leidende naar het hoofdeinde der stelling. Bij de aankomst der Konine-in speelde de kapel van de Marine uit Den Helder het Wilhelmus. De Minister van Marine, jhr. Röell en de Schoutrbij-nacht, commandant der werf P. Zeegers Veeckens ge leidden de vorstelijke gasten. Aan den ingang van de grofsmederij was eene eerepoort gebouwd. Hier werd bezichtigd het smeden van een reusachtigen. ring voor den to ren van het op stapel staande pant- serdekschip „Barbette". Langs de groote kraan ging het nu den trap op voorafgegaan door den Minister van Marine onder luide hoerah's der werklieden. Jic. Koningin was gekleed in een groen fluweelen oos- 'tuum met bont afgezet. De prins weer in de uniform van Schout-bij nacht. De Koningin-Moeder droeg een donker blauw costuum. De Hertog-Regent van Mecklenburg, de Garde iageruniform. Eerst sprak Minister jhr. Röell. Daarop trad de Koningin naar vo ren en terwijl zij aan het koord van het omhulsel van het sch-eeps- bord trok. sprak zii met duidelijk verstaanbare helder opklinkende, ferme stem „Ik doop dit schip Hertog Hendrik en ik voeg- daarbij den vurigenn wensch dat het onder Gods zegen de eer der Nederland- sche vlag hoog moge houden en den naam van Hertog Hendrik eer zal aanctoen tot heil van ons 'dier baar vaderland." Luide hoerah's begroeten, deze woorden en H. M. buigt dankend voor deze hulde. De Minister van Marine wendt zich nu tot den Prins- Gemaal en spreekt, eenigo woorden waarop de Prins bedankt voor de hem gebrachte hulde en ook de hoop uitspreekt dat 't nieuwe schio der Nederlandsche Marine tot eer moge strekken. Hei scheepsbord bevat in gouden omlijsting de woor den Pantserschip Hertog Hen drik, 8 Maart 1901. Het geheel is met een kroon p-edeki. Uitgeleid door den Minister van Marine be stijgt het eezelscha.p kwart voor twaalf de rijtuigen en men rijdt te rug door de versierde straten die er met de zon zeer vroolijk uitzien. Men meldt ons nog het volgende over het gala-concert: Na afloop van de uitvoering deed H. M. de Koningin de solisten mevr. Noordewier-Reddingius en den heer Rogmans, benevens den heer Schaep- man en den heer Mengelberg bij zich in de loge ontbieden en sprak Haar groote tevredenheid en ingenomenheid over het genotene uit. Vervolg Nieuwstijdingen. Kolonel Gorringe bezette den 5en Maart Pearston wederhij meldt dat de stadswacht slechts matigen tegenstand bood, daar de plaats an ders voor de Boeren onneembaar zou zijn geweest. De Boeren maak ten 60 geweren en tusschen 15.000 en 20.000 rounds ammunitie buit. De aanslag op den Keizer. Tijdens den rit van den Rathskeller naar het station wierp een man, die onmiddellijk is gevangen genomen, en een werkman, met name Dietrich Wei land, moet zijn, met een stuk ijzer naar het rijtuig des Keizers. De Keizer moet licht aan de wang getroffen zijn. De rit werd zonder ophouden voortgezet. Weiland is iemand die aan toevallen lijdt; hij geeft verwarde antwoorden. De „Nord-deutsche Allgemeine Ztg," schrijft dat de misdadiger, volgens de tot nog toe vastgestelde feiten, wellicht bij het volbrengen van zijn zinneloozen aanslag op den Keizer gehandeld heeft onder den invloed1 van epileptische ziektever schijnselen.. De Keizer was na den aanslag buitengewoon kalm en verried door niets dat hij pijn leed. Eerst toen een kleine jongen aan het sta tion riep de Keizer bloedtwei*- den de personen uit 's Keizers om geving op wonde opmerkzaam gemaakt. De lijfarts, dr. Ilberg onderzocht, tijdens de terugreis, de wonde, en legde een verband' aan. Het bloed verlies was vrij aanzienlijk. Ook op den mantel van den Keizer wa ren daarvan sporen te zien. Tijdens de terugreis naar Berlijn seinde de Keizer aan den Rijkskan selier een mededeeling van het ge beurde en van de soort der ver wonding. De „Nord'd'eutsche" meldt ver der De Keizer zal waarschijnlijk ongeveer 14 dagen zijn kamer moe ten houden. De wonde is tameliik dicht bij het oog, dat daarom thans moet worden ontzien. Het program der Italiaansche regeering. In de Kamer legde de minister president Zanardelli heden de mi- nisterieele verklaring af. Het Ka binet, zeide hij, zal zijn krachten wijden aan de liberale, hervor mingsgezinde staatkunde; het zal trachten de werkzame klassen te steunen, door een voorstel tot af schaffing der verbruiksrechten op meel, brood en gebak in alle open gemeenten, en in die van de derde en vierde categorie. Hij zette verder uiteen., hoe in de vervanging dier octrooirechten ge deeltelijk zal worden voorzien door lire. De afschaffing dier rechten, die overeenkomt met een verlich ting van 30 millioen lire voor de belastingbetalers, zal in werking treden op 1 Januari 1902. Vervol gens somde de minister een reeks maatregelen or> om in de uitgaven die van deze hervorming het gevolg zullen zijn, te voorzien, voorname lijk door de wijziging van de pro gressie in de successiebelastingen door een belasting van de beurs-af- faires. De minister neemt op zich bin nen korten tijd een ontwerp in te dienen, om de zoutprijzen te ver minderen.. Verder kondigde hij een aantal ontwerpen van sociale wetgeving aanbinnenkort zal hij een ont werp indiene tot organisatie van de plaatselijke arbeids-vertegen- woordiging. Het nieuwe kabinet, dat een vast vertrouwen blijft stellen in de trac tates, diie Italië doen samenwerken aan de vredeswerken van het Euro- peesche concert, zal eveneens vriendschappelijke en hartelijke betrekkingen onderhouden met al le mogendheden. Het zal vooral de liberale monarchie hoog houden. Het doet een beroep daarvoor op alle intelligente en hervorminsge- zinde liberalen. Deze ministerieele verklaring werd herhaaldelijk levendig toege juicht. De antirevolutionaire kiesvereeni- ging Nederland en Oranje te Dor drecht heeft tot casdidaat voor de Tweede Kamer gekozen ds. A. S. Talma te Arnhem. Te Nieuw-Beerta is een bijeen komst belegd met het doel den heer Tijdens over te halen, opnieuw de candidatuur voor de Tweede Ka mer te aanvaarden. Overeenkomstig een besluit der antirev. kiesvereeniging te Apel doorn, werd Dinsdagavond door de antirev. kiesvereeniging in de ge meente Epe bij acclamatie beslo ten, om de herkiezing van mr. W. K. F. P. graaf van Bylandt in het district Apeldoorn ten sterkste te bevorderen. (Nederlander.) De kiesvereeniging Vooruitgang te Krimpen a. d. Lek heeft, op voor stel van het bestuur, met algemee ne stemmen besloten, zich af te scheiden van de Liberale Unie en een afgevaardigde te zenden naar de vergadering van vrijzinnig-de mocraten, op 17 Maart te Utrecht te houden. Met het oog op het uit stellen van oen gemeenschappelij- ken candidaat voor de a. s. verkie zingen voor de Tweede Kamer, werd aan het bestuur opgedragen samenwerking te zoeken met die vereenigingen en personen in het kiesdistrict Gouda, d'ie grondwets herziening om te komen tot alge meen kiesrecht urgent achten. Steenkolen in Limburg In een Dinsdagavond te Amsterdam gehouden vergadering van de afd. ..Ne derland" van het „Aardrijkskundig Genootschap" trad dr. H. Blink, van 's-Gravenhage, als spreker op met een rede over „de steenkolenmijnen in Limburg en de plannen tot Staatsex ploitatie". Volgens spr. is de exploitatie van de dominiale- en andere mijnen ln Limhurg niét bevredigend, het verlee- nen van concessies heeft tot op dit oogenblik geen gunstige resultaten gehad. Thans rijst de vraag, of er voortgegaan moet worden met het ver- leenen von concessies aan particulie ren of aan maatschappijen. De Limburgsche mijnen leveren slechts 1/90 gedeelte van de steenko len die ons land behoeft. Wij zijn afhankelijk van Westpha- len, van Engeland, ook van België, dat thans weer heel wat steenkolen naar ons land uitvoert, maar in bijzonder zijn wij afhankelijk van het Rhijnsche- Westphaalsche syndicaat, een kapita listische onderneming, die 75% van on ze steenkolen levert. Dat syndicaat spreker ontkent dit niet heeft niet slecht gewerkt, doch altijd en ook dat is begrijpelijk in zijn eigen be lang. Moeten we nu van dit syndikaat blij ven afhangen, mag daar onze indus trie aan worden gewaagd? Spr. meent van niet, krachtig moet hier ingegrepen worden. Komende tot de bespreking van het thans ingediend wetsontwerp, brengt spr. hulde aan den minister Lely, die den moed heeft gehad met dit ontwerp te komen. In beginsel is spr. geen voorstander van uitgebreide staatsexploitatie, het particulier initiatief moet niet geheel weggedrongen worden. Maar hier zou den de concessies niet gegeven worden aan particulieren, maar in handen ko men van groote maatschappijen, ka pitalistische ondernemingen, die slecht winst trachten te zullen ixiaken. De Staat echter zal de exploitatie echter niet uitsluitend als een handelszaak beschouwen. De concessies en dat is een ge vaar zouden kunnen komen in han den van vreemdelingen. In het debat werd opgemerkt, dat in tijd van oorlog, Limburg gemakke lijk buiten ons bereik is te houden, zoodat kolenschaarschte in oorlogstijd niet als motief mag gelden voor Staats exploitatie. Van andere zijde werd be toogd, dat de Nederlandsche regeering tot heden niets had gedaan om de boringen en ontginningen door parti culieren ondernomen, te bevorderen. Wat de regeering weet, is kennis op gedaan door den arbeid van particu lieren. En zouden die particulieren nu geheel moeten worden verdrongen? Bovendien merkte men op, dat de ont ginningen in Limburg niet zoo gemak kelijk gaan, zoodat den concessiona rissen niet 't verwijt mag treffen, dat zij zeer weinig hebben gedaan. Dr. Blink, de sprekers beantwoor dende, handhaafde zijn meeding. Aan StaalLsexploiitatie bleef hij veire de voorkeur hechten, en hij hoopte dat de zaak spoedig haar beslag zou krijgeu. Vervolg Stadsnieuws. Het tweede en derde gedeelte der Raadsleden is resp. op 12 en 15 Maart a.. s. uitgenood! gd op een di ner door den Burgemeester ten zij nen huize te geven. Onder de Raadsleden, die giste ren bij de ter aarde bestelling van het stoffelijk overschot van den heer J. C. Gerlings tegenwoordig waren, verzuimden wij te noemen* den heer W. A. J. van de Kamp. Een vischhandelaar uit IJmui- den kwam hedenochtend met zijn met een paard bespannen voertuig op den Kruisweg bii ongeluk in aanraking met de electrische tram. Het paard bekwam eene lichte kwetsuur, van de tram geraakte een lantaarn defect. Stukken van den Gemeente raad. B. en W. stellen voor den heer J. A. G. v. d. Steur, op een desbetreffend verzoek, voor den tijd van 4 maanden. ingaande 15 Maart, in huur af .iff staan een gedeelte van den berm van den Spaarndammerweg ter grootte van 250 vrk. M. tegen een huurprijs van f25. Voorts stellen B. cn W. voor, naai aanleiding van een voorstel van de commissie tot het herzien en ontwer pen van verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd, eenigo wijzigingen te brengen in d.e algemee ne politieverordening, die in hoofdzaak hierop neerkomen, dat in verschillen de artikels de woorden „den Burge meester" worden vervangen door de woorden „Burgemeester en Wethou ders". B. en W. doen eep voorstel tot aankoop van twee koperen lichtkro nen en twaalf wandarmen en daarvoor een bedrag van hoogstens 1350 be schikbaar te stellen. B. en W. stellen voor dc volgen de perceelen gemeente-vischwaier voor 5 jaren in gebruik te geven, en wel: Perceel VI „De Leidsche vaart, van de Brouwersvaart tot aan de Barnaarts brug", aan mevr. Anna Boreel, geb. Barnaart te Vogelenzang, voor f 75 's jaars; perceel VIII, „De Brouwers vaart, van de Leidsche vaart tot aan de Hospesbrug" aan G. J. v. d. Vliet, te Overveen, voor f 25 's jaars. Nog stellen B. en W. voor het per ceel aan de Kennemerstraat no. 24, ei genaar J. B. Burgering, wegens gebrek aan goed drinkwater, ongeschikt tot bewoning te verklaren. Een onzer stadgenooten deelt ons mede dat hij, met zijn vrouw, in den afgeloopen nacht van een bezoek naar huis gaande, van 10 minuten voor half een tot 8 minuten vóór eenen voor de barrière aan het Kenaupark heeft moe ten staan wachten voor een rangeeren den, eindeloozen goederentrein. Van dit merkwaardig staaltje van de last der overwegen heeft hij terecht mededeeling gedaan in het klachten- boek van het station en bij de politie. Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie met f 16,32. Heemstede. Gisterennamiddag ontsnapte in een onbewaakt oogenblik een pa tiënt uit de inrichting voor lijders aan vallende ziekte, alhieraan den Binnenweg door twee broeders-dia- conen achterhaald, werd hij onder hevigen tegenstand naar de inrich ting teruggebracht. Openingskoersen. Vrijdag 8 Maart 1901. 2% pCt. Ned. Werk. 8chuld791/» Oostenrijk Zilv, J/J82'/» 8 pCt. Portugal24'!/I# 4 pCt. Rusland 94 6de em97 4 pCt. Spanje 6 pCt. Binnenl. Mexico37'/» 6 pCt. Brazilië FundingLg891/* l1/» pCt. Columbia17 4 pCt. Venezuela301/» Cnltunr-My. de Voratenlanden aand. 65 Koloniale Bank aand Liq. Barge Moorman aand60 Ned. Ind. Handelsbk. aand..84 Aand. Dell-Maatachappij418 Langkat Cult.. Maatschappij 118 Senenibali Maatschappij K. N. M. t.Exp Petr.br. Aand397 Moeara Enim Gew. aand153 Arkans. Conetr. Tr. O 5 pCt. Kans. City I'.G.Serie Aen B. 681/» 3 pCt. Italië Spwl. 87/89 A. K 3 pCt. Zuid-Italië Spwm. A. H Atchison Topeka Cert van aand.... 37% a Cere, van pref. aand. Denver Rio Grande 8pw. aand37% s s pref. aand. Erie Spoor Gew. aand28 le pref. mand65 llinois Central Cert, van aand St. L. en San Franc. Cert. gew. aand88% p a V. 2pref. aand. 667/a Miss. Kans. en Texas Aand20% Louisv. <fc Niashvill Cert. v. annd... N. Y. Ontario aand32'/» Norf W. Cert. van gew. aand.... 48% Union Pac. Cert. van gew. aaud.... 91% Southern Pacific gew. aand........ 44% 6 pCt. Peru Mortg. B78 Cert. van Aand. Peru4% Pref. 191/» Prolongatie4 ft/0 Weerbericht. VERWACHTING: matige tot krach tige Westelijke wind, betrokken, buii T weer, weinig verandering in tempera tuur Burgerlijke Stand. Bevallen: 8 Maart. J. van NielGras d. 7. G. E. van Halst—Kluit, d. Overleden: 7 Maart. M. Vollenga Flottes, 3G j„ Gasthuisvest. 8. L. C. Zonneveld, 17 j„ z. Beeksteeg. 7. A. Soellaart 11 m. z. Nassaulaan. 6. G. van Altveer, 70 j„ Leidsche straat. 5. C. de Ridder 3 j. d. Barendsestraat. 8. M. Blom—Huigens 66 j. Kamperlaan. Mevrouw MERENS, Bloemhof straat 3, vraagt tegen Mei eene flinke als Meid-Alleen, liefst P. G. Gemengd Nieuws. Ean lage arap. Een bewoner der „Adolphstrasze" te Hamburg zag één dezer dagen, 's avonds thuiskomende, in het halfduis ter van de slecht verlichte trap een met haar begroeiden doodskop hein aan grijnzen. Dc man schrok zoo, dat hij met een luiden gil achterover op den steenen vestibulevloer stortte en daar door een hersenschudding bekwam. Een onderzoek bracht aan het licht, dat een buurman van den ongelukkige deze „grap" bedacht had, om zich we gens een kleinen twist te wreken. Hoe eenvoudig ook, heeft de geschie denis van het gevonden doodshoofd, tal van sprookjes doen ontstaan en allerlei afgrijselijke geschiedenissen daaromtrent doen de roR'le.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3