NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. DEFEESTWEEKIN AMSTERDAM 18e Jaargang Maandag 11 Maart 1901 No Ó428 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ib (kom der gemeente), per 3 maanden1-30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02)4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37)4 de ometreken en franco per post0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. ADVERTENTIEN Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Suec., Parijs 3ihti Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit acht bladzijden. Haarlem's Dagblad van 11 Maart beyat o. a. De aanval op Liclitenburg, De positie yan de Wet, Balfour's mo tie in liet Lagerhuis, Chineesche zeerooyers De Feestweek in Am sterdam, Sportpr aatje. Bovendien behoort bij dit nummer no. 27 van „De Zaterdagavond", let terkundig weekblad voor jong en oud, bevattende: „De Statenzaal in het Prin senhof; Haarlemmer Halletjes; Kro niek; Feuilleton: Blondje; Allegro en Largo; Gehypnotiseerd; De klanten van den coiffeur; Moment-Opname: In de Kalverstraat; benevens de gewone ru brieken, afbeeldingen, oplossing prijs raadsel en nieuw prijsraadsel. Politiek Overzicht. Kitchener seint, d'at de le. Rey niet geslaagd is in zijn aanval op Lichtenburg. De Engelsche verlie zen waren volgens hem twee offi cieren, terwijl de Boeren generaal Celliers verloren. De laatste berichten van gisteren waren, dat Kitchener versterkingen zond, maar in het telegram waarin me die-gedeeld wordt dat de aanslag der Boeren niet is gelukt, wordt gezwegen over het al of niet aan komen der versterkingen. Of ze er dus inderdaad! zijn, we ten we niet. Het is dus best moge lijk, dat met de gewone voorbarig heid geredeneerd wordt over het afslaan van de aanvallen nog vóór de versterkingen er zijn. De.n huid verdeelen voor de beer geschoten is, misschien. Lichtenburg ligt aan> d'en grooten weg van Johannesburg naar Mafe- king, 190 KM. ten westen van eerst genoemde en 65 K.M. oostelijk van laatstgenoemde stad;. Vlak ten noor den ligt Zeerust, d'at vermoedelijk ook door de Boeren belegerd wordt, en ongeveer even ver zdidelijk li'rt Hartebeestfontein, waar Methuen voor drie weken zulk een zwaar pak slaag van de Villiers en Liaben- berg heeft gehad. Uit dit alles kan men zich een denkbeeld vormen, wat Methuen's gesnoef over schoon vegen van westelijk Transvaal waard' is, e;n zich tevens verklaren, waarom Kitchener altijd zoo wei nig vandaar heeft te vertellen. Waar De Wet is, weet men1 na tuurlijk niet, er komen omtrent hem „afwijkende berichten" in. We weten wat dat zeggen wil, Maar over 't algemeen schijnt men hem toch te zoeken n d'e buurt van Philippolis, zich bewegende in noordelijke richting, naar Petrus- beg bv. 't Reuter-telegram van gis teren immers sprak er van, dat hij zich, na de Oranjerivier te zijn overgetrokken, naar Philippolis be gaf. En thans wordt uit Engelsche bron gemeld', d'at de Engelschen, d'ie in noordelijke richting rukken, thans de Petrusburg zijn. French meldt dat hij een snelvurenden C re u zot-veerti e n p on die r en h et on derstel van een Hotchkiss buit heeft gemaakthii heeft nu in het ge heel zeven kanonnen genomen. Het is bekend- dat er, sedert de opera ties in het oosten begonnen zijn, 979 Boeren buiten gevecht zijn ge steld. Verder heeft French nog 169 geweren, 24.970 patronen,. 183 paar den, 1240 trekossen, 3920 stuks hoornvee, 13.580 schapen, 100 wa gens en karren en groote hoeveel heden voer buitgemaakt. Geen ver liezen. Nu zullen de kranen hem d'an toch zeker wel krijgen wanneer... ze wisten waar ze hem. krijgen kon den. De „Daily Mail" vernam dat de Wet zelfs reeds te Petrusburg was. Dus dan zou men zóó aan d'en dans kunnen gaan Dc „Standard" verneemt uit Dur ban De Boe ren overste Engelbnecht heeft zich Zondag overgegeven. De Engelschen hebben Prinsloo met vijftig volgelingen en vier-en-twin- tig wagens te Piet Relief gevangen 'genomen. Steijnacker's verkenners hebben te Belpmakaar een schat van die Boeren opgegraven waarvan de waarde op duizenden ponden ge raamd wordt. Terwijl aldus vol gens de Engelsche berichten, de stand1 van d'en, oorlog is breidt zich steedis die pëst uit. Uit Kaapstad wordt gemeld', dat eiken dag nieu we gevallen van pest voorkomen, ook onder de Europeanen. Van de acht personen die Donderdag aan getast werden, zijn 3 Engelschen. Een is er overleden. Er zijn ook gevallen- van pest te Stellenbosch en Somerset-West, waar de de Beersmaatschappij, de besmette huisjes verbrandt. Ook zijn een paar blanke schoolkinderen; te Kaapstad' aangetast, wat het pu bliek verontrust, evenals het besluit van het legerbestuur om pestgast- huizen in te richten in de voorste den van Kaapstad'. Verder is uitgelekt dat de mili taire autoriteiten vele Kaffers die tot nog toe te Kaapstad werkzaam zijn geweest, elders in de Kaapko lonie loopgraven enz. laten maken. Prof. Simpsom spreekt de vrees uit dat de pestepidemie niet langer te stuiten is. Het gebrek aan genees- heeren belemmert grootelijks de sanitaire maatregelen van het stads bestuur. Waarschijnlijk zal men trachten d'e binnenkort tarugkee- rende Australiërs te Kaapstad vast te houden tegen hooge soldij om hulp te verleen-en. Dit bericht werpt het schelste licht op den toestand', en toont hoe ellendig en droevig het er daarginds uitziet voor de Engelschen. Naar aanleiding van het geval met d)e Iersche led'en in het Lager huis en het daaruit voortgevloeide schandaaltje heeft Balfour een mo tie voorgesteld', dat een, lid, 't welk met geweld uit het huis moest wor den verwijderd, geschorst zoude worden voor den overigen duur der zitting. Het is aangenomen met 264 tegen 51 stemmen. De „Westm. Gazette" noemt het een harden maatregel maar zegt te vens Een andere vraag is echter of niet de Begeering en in 't bijzonder minister Balfour de aanleiding tot deze parlements-rebellie hadden kunnen wegnemenEn die vraag beantwoordt de- „Westm. Gaz." be vestigend. In de eerste plaats be hoorde de regeering het parle ment niet zoo buitensporig laat bij een te roepen. Het is absurd', te ver onderstellen dat een parlement, dat op 14 Februari bijeen komt en. met inbegrip nog van een paar we ken vacantie, tot begini Augustus werkt, alle zaken behoorlijk kan afdoen. Voorts behoort het tot d'e minder goede eigenschappen van den heer Balfour, dat hij het debat maar da delijk wil sluiten, zoodra een zaak hem verveelt. Het was zeer onbe leefd en zeer weinig tactvol, om eerst de Engelsche aangelegenhe den te bespreken e-n over de Ier sche het debat maar te sluiten. Fn dit wordt nog erger wanneer men weet dat de Iersche leden, die uren lang hadden gewacht om aan het woord te komen, d'en Minister si dien tijd' niet hadden gezien en hem eerst zagen opdagen, toen hij, ,-js een soort van chief executioner, het debat kwam sluiten. Zulk een behandeling is in hoo ge mate kwetsend en zeker meer geschikt om die toch reeds vijandi ge stemming der Ieren te verbit teren dan te verbeteren. Buitenlandsch Nieuws. Chineesche zeeroovers. Men schrijft dd. 1 Februari uit Hong kong: Zaterdag 26 Januari, des namiddags om 5 uur, vertrok een gezelschap van vier personen van Sjamien in een zoo genaamde huisboot, om den volgenden morgen bij het aanbreken van den dag te gaan jagen in de omstreken van Koemtajoek, ten zuiden van Kanton aan de West-Rivier gelegen. Het gezel schap bestond uit de beeren Spalinger en Burckhardt (Zwitsers en eigenaars van de huisboot) Hogg (een EngeJsch- man) en Huygen (Britsch consul te Kanton.) Om half twee 's nachts werden de jagers plotseling uit bun slaap opge schrikt door een hevig geweervuur, en spoedig bleek, dat men door zeeroovers was aangevallen. Gelukkig was men zoo voorzichtig geweest bij het naar bed gaan de vuurwapens te laden en had men dus twee Winchester repe teergeweren en twee revolvers tot zijn beschikking. Reeds bij de eerste scho ten werden de beide Zwitsers gewond, de heer Spalinger in den linker-boven- arm en de heer Burckhardt in de rech terdij en den linkerhiel, doch dit belet te niet, dat beiden voortgingen, het ge weervuur der roovers te beantwoorden De heeren Hogg en Huygen hadden zich in de voorste kajuit op den grond gelegd om de roovers het binnendrin gen in de kajuit te beletten. Na.dat zoo wat een 40 schoten gelost waren, en de roovers door brandende, in petro leum gedrenkte lompen het dak van de huisboot in brand gestoken had den, werd de boot geënterd en rukte een der Chineezen de deur van de ka juit open om een brandende stinkbom naar binnen te slingeren. Die daad werd echter beloond door twee kogels uit de Winchesters, die den kerel waar schijnlijk gedood hebben. Gelukkig kon de brand binnenboord snel gebluscht worden, terwijl de heer Burckhardt met bewonderenswaardige koelbloe digheid de bom opnam en dwars door een venster in het water wierp. Eenige sefflmden later zou de bom waarschijn lijk ontploft zijn. De stinkbommen zijn gevuld met kruit, spijkers, zwavel enz. en dienen de zeeroovers om de passa giers der booten, die zij overvallen, schrik aan te jagen. Gewoonlijk worden die passagiers dan zoo bang, dat zij zich niet durven verroeren, en dat had men ook van deze Europeanen ver wacht. De heer Spalinger had eenige kerels met zijn revolver gewond of ge dood, twee lijken werden eenige dagen later gevonden, en de roovers dropen of, toen ze zagen dat hun eerste aan val afgeslagen was. De boot waarin de roovers het gezel schap aanvielen, was een zoogenaam de snakeboat, een lang vlak vaartuig je, waarmede zij zich snel kunnen be wegen. Nadat alles weer stil geworden was, kwamen de koelies, die het wiel trap pen, uit hun schuilplaatsen voor den dag; zij trapten de huisboot zoo snel zij konden naar het nabijliggende plaatsje Sam-joeng-ki, waar men het anker uitwierp bij een Chineesche wachtboot, om het aanbreken van den morgen af te wachten. Intusschen kwam men tot de ont dekking, dat behalve de twee Europe anen ook nog een oude bootkoelie, een factotum, die reeds dertig jaar in die betrekking geweest was, gewond was. Hem was een arm verbrijzeld en bet gelukte helaas niet, het bloeden te stoppen, zoodat de arme kerel om 9 uur 's morgens overleed. Bovendien had de bediende van den heer Burckhardt eenige kneuzingen opgeloopen door af gedwaalde kogels. Men vertrok om 6 uur van Sam- joeng-ki en was zoo gelukkig een sleepboot te ontmoeten, die onmiddel lijk gerequireerd werd om de boot full speed naar Samien terug te sleepen. Daar kwam men om elf uur aan. Voor de gewonden was die terugtocht ver schrikkelijk, zij waren zoo goed als de omstandigheden het toelieten verbon den, maar men verkeerde voortdurend in angst of niet de een of ander door het groote bloedverlies in zwijm zou vallen, en het was een groote verlich ting toen men eindelijk in staat was, geneeskundige hulp te verkrijgen. De zaak werd daarop in handen der betrokken consuls gegeven, die naar het schijnt krachtig willen optreden. De waarnemende onderkoning toont het gewicht van dezen schandelijken overval, zoo brutaal als sedert het be staan van Sjamien nog niet voorgeko men is, te beseffen en doet zijn best om de schuldgien te vangen en te straf fen. Zoover ons bekend is zijn de eischen: bestraffing der schuldigen volgens de Chineesche wetten en wel in tegen woordigheid der consuls of van hun vertegenwoordigers op de plaats waar de aanval plaats had, voorts krachtige maatregelen tot uitroeiing der zeeroo- verij, die voortdurend toeneemt in de districten ten zuiden van KShton en op de West-Rivier (Si-kiang), en scha devergoeding aan de betrokken perso nen. Het Spaans che Ministerie. Het nieuwe ministerie schijnt het ernstig te meanen en is met de bes te voornemens vervuld'. De minister van onderwijs, dJie van justitie, van oorlog en marine allen hebben zich al over hunne plannen, uitgelaten. De minister van binnenlandsohe zaken zal zich vooral bezig houden met eene betere organisatie van het binnenlandsch bestuur, vooral wat de personen aangaat. Bij de keuze van prefecten, en burgemeesters zal de uiterste zorg worden aan dien dag gelegd). De minister van justi tie voelt zich bovenal democraat, en daarvan zullen de gevolgen in de wetgeving moeten blijken soci ale wetgeving dus. Generaal Wey- ler zal al zijne krachten ten beste geven tot het organ iseeren van het leger, opdat het in alle omstandig heden nuttig zal kunnen zijn, maar of hij met d'e hervormingsmaatre gelen van zijn voorganger zal mee gaan wist hii nog niet zeker te zeg gen. Stadsnieuws. Haarlem, 9 Maart 1901. In het douchebadhuis zijn in de af- geloopen week 350 baden genomen. Maandagmorgen zal het lijk van den in het militair hospitaal alhier over leden milicien B. met militaire eer ter aarde worden besteld. Zondag a.s. zal in het Museum van Kunstnijverheid alhier tentoongesteld zijn een gedeelte van de inzending der firma Enschedé en Zonen, ter Parijsche tentoonstelling van verleden jaar. Het bevat de modellen van geldswaardig drukwerk, waaronder van biljetten van verschillende bankinstellingen, postze gels voor Nederland, de Koloniën, Lux emburg, Zuid-Afr. Republiek en Per- zië. Voorts proeven van plaatwerk en illustratiewerk, voortbrengselen van de lettergiterij en Brailledruk. Belang rijk is deze verzameling ook met het oog op de afdrukken van oude letter schriften-uit de 15e en volgende eeuwen waarvan de matrijzen nog in het be zit der firma zijn. De volgende week zal de Tentoonstel ling van Finlandsche huisvlijtproduc- ten in de Rotonde van het Museum worden ingericht. Zondag is de toegang kosteloos. Naar men verneemt heeft de letter lievende vereeniging „J. J. Cremer", daartoe uitgenoodigd door een com missie, voorz. den WelEdelgeb. Heer J. Krol Kz., welwillend aangenomen om op Vrijdag 15 dezer, in den Schouw burg eene voorstelling te geven ten be hoeve van een veelbelovend jong- mensch, om zijne twee laatste studie jaren als arts te kunnen voltooien. Wij juichen het ten zeerste toe, dat de keuze der artistieke Kamer is geval len om de tooneelvoorstelling te doen bestaan in de opvoering van de histo rische schets van het leven van Frans Hals. Zooals we weten, mocht het stuk de groote sympathie van de commissie van de Frans Halsfeesten en genoodig- den wegdragen, tevens bleek de schouw burg te klein toen het stuk voor de le den van genoemde vereeniging werd opgevoerd. Wij twijfelen dan ook niet, of deze pennevrucht van onzen stadgenoot, den heer H. M. P. van Emmerik, welke tot dusver in intiemen kring werd op gevoerd, zal bij Haarlem's welwillend publiek een grootsch onthaal vinden en de uitvoering geheel beantwoorden aan het schoone doel, dat de commis sie ermede beoogt. (Van onzen specialen verslaggever.) 8 Maart. DE GALA-VOORSTELLING IN DBN^ST ADSSCHOUWBURG. Nogmaals zou het Vorstelijk echtpaar Vrijdagavond in de gouden koets uit rijden. Dart; bracht weer een dichte muur van menschen langs den gehee- len weg die vol wuivende illuminatie vlammetjes was. Heit schouwburgplein lag neer in heit bleekwitte licht der tal rijke eleotrische booglampen, in een wijden boog afgezet terwijl op de mo numentale brug-versiering over de Stadhouderskade de vreugdevuren hel opvlammenden tegen een donkeren nachthemel. In de vestibule van den schouwburg, voor deze gelegenheid met wat groen afgezet en belegd met Perzisch tapijt, werden de hooge bezoekei*s verwelkomd door den voorzitter der feestcommissie, den heer S. P. van Eeghen, die den voorzitter van de subcommissie van den schouwburg, den heer W. J. Geert- sema, aan Hare Majesteit en Z. K. H. H. voorstelde. De heer Geertsema presenteerde daarop de leden van den Raad van Beheer, Jbr. Wichers en Generaal Vrancken benevens den heer Pit, se cretaris dea- subcommissie, waarop de heeren Van Eeghen en Geertsema het echtpaar langs de trap, waar op ver zoek der feestcommissie de eerewacht, wier leden als ceremoniemeesters fun geerden, zich hadden opgesteld, naar de koninklijke loge leidden. Langs een haag van groen, afgezet met heerlijke witte seringen in de.vestibule boven aan de trap, werd de tot foyer inge- richfè koffiekamer bereikt In den foyer deden frissche planten groepen het oog aangenaam aan, witte en liebtroode azalea's, witte seringen gaven vriendelijke rustpunten aam het oog. 't Perzisch tapijt op den vloer en het reebruin, kunstvol bewerkte kleed over de tafel, waarom de gouden statie- stoelen van den schouwburg waren gerangsch ikt, brachten warmte en kleur in dezen gezelligen salon; het geheel maakte een uiterst fijnen in druk. Ook de koningsloge zelf, waartoe een deur in den tijdelijken foyer toegang gaf, was met bijzonder veel smaak inge richt. Roode damasten gordijnen slo ten de loge af, aan den voorkant waren op zij yan de vorstelijke zetels, de be kende rood met vergulde stoelen van den schouwburg, gouden kronen, ge plaatst. Voor het. midden der loge was een bed van witte seringen gelegd, dat zich uiterst gelukkig aansloot aan de decoratie der zaal met deze bloemen en gele tulpen op gele zijden festoe nen. Het geheel was uiterst eenvoudig, maar getuigde van- zeer voornamen smaak. Bij het binnentreden van het Vorstelijk Echtpaar in de zaal, rezen allen op, om buigend te groeten. Toen rolde het doek omhoog, en schetterden, wijd door de zaal,, uit groote gouden bazuinen, twaalf herau ten van Oranje-Nassau, van Mecklen burg en van de stad Amsterdam, een koningsfanfare. Een middeneeuwsch schouwspel haast, die ridderlijk gelooide mannen, waarvan de kleurige kleedij sterk sprak het neerhangende blauwe ach terdoek, waarop bloemranden wat le ven braclrteai. Nu werd het opeens heel lieflijk van gezicht en geluid. De dames R. Hopper en A. Klaasen, leden van de Kon. Ver. het Nederlandsch Tooneel, spraken, neen zongen hunne" verzen de pro loog van Mr. G. L. van Loghem. De weeke stemmen trilden van ontroering maar waren toch groot van zeggings kracht. Mej. Hopper was in net licht rose, terwijl haar hoofd getooid was met witte rozen en ook van den boezem neerviel een heerlijke ruiker bloemen van dezelfde kleur. Mej. Klaassen was daarentegen geheel in witte tunica en behangen met licht rose bloemen. Toen kwam wat wij zouden willen noemen een der succesnummers van den avond, het tableau-vivant „Prins jesdag" naar de schilderij van Jan Steen. Het schilderkundig genootschap „Arti et Amicitiae", dat deze schilde rij en volgende had gearrangeerd,heeft dat gedaan op een wijze boven een elks lof verheven. Het achterdoek werd naar twee zij den weggetrokken, en van uit de van pracht flonkerende gouden zaal, die nu opeens donker werd, zag men op het 'tooneel in zwarte lijst een dier jolige, drukke, rijk en levendig ge schilderde paneelen, levensgroot, maar toch de visie gevend van een schilder werk, door de losse, bevallige groepee ring, de trouwe navolging in costumes en de meer dan bewonderenswaardige verlichting. Even was het nu pauze, maar het programma was lang en veelsoortig en de tijd kort want buiten werd ge wacht!En weldra begon het orkest de fijngevoelig en mooi uitgesponnen inleiding van het Bruidslied uit Lo hengrin, spoedig gevolgd door het prachtig koor, gezongen door leden der Wagnervereeniging. Trouw'lijk geleid, voeren wij u, waar u de zegen der liefde bewaar, Roemrijke moed, liefdesgeluk Maakt u in trouw tot het zaligste paar, Strijder voor onschuld, ga gij vooraan! Sieraad der Jonkheid, ga gij vooraan! 't Ruischen der feestvreugd zij nu ont vloden, Vreugde des harten word' u geboden. enz. En dan acht vrouwen te zamen Nu God u zalig wijdde. Nu wijden w'u tot vreugd in liefde-heils geleide dat lang dit uur u heugt! T Moge het zoo zijn. Het Duet van Brünnhilde en Sieg fried uit „Götterdümmerung", gezon gen door mej. Josephine Reinl, lo dra matische zangeres van de Kon. Opera te Berlijn, en door den heer Heinrich Zeiler, hofzanger van Z. K. II. den Groothertog van Saksen-Weimar(waar om die geïmporteerde sterren, waar ons land vooral onder de uitvoerende kun stenaars zoo machtige talenten telt?), maakte niet zoo grooten indruk als mo gelijk was. Mr. H. Viotta, directeur van het Kon. Conservatorium van Muziek te 's-Gravenhage, leidde het geheel Het tableau vivant „Salomo en de Koningin van Scheba" was van Ooster- sche pracht. Daarop werd van het poëtische „Ro manesk", het blijspel in verzen van Edmond Rostand het eerste bedrijf op gevoerd. Het frissche, aardige ding maakte een blijden, zonnigen indruk. Mej. Klaasen was de bevallige Syl- vette in een sierlijk kleedje van rose satijn met wit onderkleed. Mej. Rika Hopper de vurig minnen de blauwzijden Percinet,. Voorts waren de rollen aldus verdeeld: Straforel, do heer Schulze, Bergamin, de heer L. H. Chrispijn, Pasquinot de heer L. v. Wes- terhoven. Het derde tableau vivant stelde „De laatste dagen van Carthago" voor, ook heerlijk mooi gearrangeerd. Toen kwam het Tanz-Divertïssement van den Koninklijken Balletmeester Emil Graeb aan de beurt. Die danseres sen leken haast Sèvre-poppetjes. in haar glanzende zijden kleeren. Eerst „Liebeswerben" wat wij zouden noe- met „het vrijen naar iemand". Toen een licht en keurig gedankte gavotte „Uit vroeger tijd", daarna een komi sche „Olt Meckelnborgsche" boeren- polka. De mannen waren gekleed in lange blauwe jassen met hooge kaplaarzen, de meisjes in roode keurslijfjes en blauwe rokken. Het deed den Prins blijkbaar veel pleizier, die typisch na- ieve dansbewegingen uit zijn goede va derland te zien. Ten minste hij lachte hartelijk en praatte voortdurend druk en prettig met de Koningin. Na een dans op de muziek van „An den Schonen blauen Donau", waarbij het paar in rose zijde met pistache, af zetting gekleed was, eindigdo dit num mer met „Iluldigungsreigen", een hul de door het gansche personeel, allen in de hand houdend een bouquet van Oranjebloemen, en een waarvan de kleuren rood, wit en blauw waren. Ze vormden er allerlei figuren mee in sierlijke danswendingen. Nu een „Ge loof, Hoop en Liefde" (een Kruis, een Hart en een Anker) dan weer.de naam cijfers, W. en H. Dit was een zeer ge lukkig, algemeen voldoend nummer. Tot slot het tableau vivant „De Ruy- ter aan boord der Zeven Provinciën".

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1