:r?c: B B^JJ Amsterdamsche Beurs. Vervolg Stadsnieuws. Nachtelijke Drijfjacht. Zaterdagavond zat in een van onze Sociëteiten een geacht burger van onze $tad rustig aan zijn partijtje kaart, toen hem per telephoon door zijn vrouw werd gemeld, dat er op het erf van hun huis twee mannen waren ge zien, die blijkbaar niet de beste bedoe lingen hadden. Natuurlijk stapte dei geroepene di rect naar huis, niet ver van daar en de vrienden van het kaartgezelschap gingen mee, om als ..gezworen kame raden" gezamenlijk de onverlaten op te sporen. Daar officieele hulp bij zul ke gelegenheden niet te versmaden is, werd aan de politie om assistentie ge vraagd. die verleend werd in den vorm van den rechercheur Van Halst en twee flink uit de kluiten gewassen agenten. Daarop begon de jacht. Men vond al gauw een onbeheerden handwagen op den hoek van een naburige steeg, maai de indringers zelf bleven aanvankelijk jfoek. Het geval zelf had in de buurt natuurlijk vrljwat opschudding ver- Wekt. Ook onder do kippen, want een van de opspoorders zakte bij een buurman door het nachthok heen, tot begrijpelij ke ontzetting van haan en hennen. Eindelijk, jawel, daar werd een man gevonden, die sliep boven op een üfdak. Men sloeg de boeien om zijn polsen en trok hem bij de beenen naar beneden. Ben jij het, de K...?" zei een van de agenten, hem bekijkende, „sta maar op, vriend, we kermen elkaar." De man verklaarde, dat hij op het afdak had willen gaan slapen en geen de minste kwade bedoelingen had gehad. Hem werd opgemerkt, dat een slaapje onder het afdak dan toch wel verstan diger zou zijn geweest. Een tweede bezoeker werd niet ge vonden, zoodat de jacht werd gestaakt en de gracht (want het gebeurde op een gracht) weer tot de gewenschte nach telijke stilte terugkeerde. Hediemmid'cLag werd d'oor den Garnizoens-Gommandant alhier aan besteed De leveringen, van onge veer 55225 kilo steenkolen, 80 heo tol. cokes, 3510 stuks lange turven, 3050 st. vuurmakers of zooveel mieer of minder als zal blijken noodig te zijn ged. het tijdvak van 1 April 1901 en met 30 Sept. d. a. v. ten behoeve van de milit. wachten (be halve de wacht aan het schi etter- rein te Overveen) de soldatenka- rners, het milit. hospitaal en de sol- datenkeukens. Ingekomen waren 3 biljetten nl. F. Perquin. steenk. 1.25 per 100 KG., gekl. cokés 0 90 per H.L., lan ge turf 0.70 per 100 stuks en vuur makers 0 25 per 100 stuks. A. Switzer Jr. respectievelijk i.25, 0.90, 0.62 en 0.20. G. Honing respect. 1.29, 0.70, 0.55 en 0.19. Het nieuwe Spoorwegstation. Het nieuwe plan voor een spoorweg station te Haarlem reist allengs de ver schillende commissies en personen af, die er hun oordeel over mogen of moe ten zeggen. Meermalen hoorden wij reeds, dat het plan over 't alg overeenstemt met Haarlems belangen en wenschen, al zijn er ook onderdee- len, die wijziging zullen behoeven. Een daarvan is het aantal tunnels. Op het plan staan er -maar drie aan gegeven, n.l. bij Kenaupark, Kruisweg en Jansweg. Dat dit niet voldoende is, spreekt wel van zelf. Er bestaan tegen woordig acht overwegen, namelijk die aan de Brouwerstraat. Zijlweg. Kenaupark. Kruisweg. Jansweg. Friesche Varkenmarkt. Gemeentereiniging. Oude Weg. Wanneer nu slechts op drie en niet op AL die punten doorgangen (tunnels) onder den spoorweg door worden ge maakt, dan is de verbetering toch maar weer half dat er vooral bij den Zijl- weg een tunnel komt, die het onbelem merde verkeer met Bloemendaal ver zekert, is een noodzakelijkheid. Dat deze uitbreiding het plan duur der maakt ligt voor de hand. De Holl. Spoor wenscht en niet ten onrechte, juist voor de tunnels een bijdrage van de gemeente Haarlem. Elke tunnel moet, als we ons niet vergissen, f 70.000 f 75.000 kosten; de helft daarvan wenscht de Holl. Spoor, dat de meentekas zal terugbetalen. Verder wenscht zij in eigendom te ontvangen den grond, dien zij nu in eeuwigdurende erfpacht heeft. Tegen deze voorwaarde zal eveneens weinig bezwaar bestaan, daar de gemeente toch nooit meer over den grond be schikken kan,naar het schijnt ook den erfpachtssom niet verhoogen kan en voor dat erfpachtsrecht maar een lut tel bedrag ontvangt, 3 ct. per vierk. M. Er schijnt dus wel kijk op een goe den uitslag van de onderhandelingen: als deltaad nu maar niet al te zuinig is. Er moet verbetering komen, de alge- meene en tal van bijzondere belangen in Haarleim worden door den tegen- woordigen toestand te veel geschaad. Gaarne vestigen wij de aandacht on zer lezers en vooral lezeressen op ach terstaande advertentie van de Vereeni- ging voor Verbetering van Vrouwen- kleeding. Dat de kleeding der vrouw dringend verandering behoeft, zal wel door niemand worden ontkend, die de slachtoffers der lange rokken deze laat ste weken door de morsige straten zag loopen. Bij droog weer is het opjagen en meevoeren van stof en straatvuil niet alleen hinderlijk maar bovendien schadelijk voor de gezondheid. Op de gevaren van een knellende kleeding, die de ademhaling en de vrije bewe ging belemmert, kan nooit genoeg ge wezen worden. Het doel van de vereeniging is te ko men tot een smaakvolle kleeding, die uiterlijk zoo min mogelijk van de be staande afwijkt en dit aan de eischen der hygiëne voldoet. Waar tegenwoordig zooveel aan dacht wordt geschonken aan de voor schriften der gezondheidsleer, verdient dit streven zeker aller waardeering. Willielmina. In d:e groote zaal der Sociëteit ,de Kroo-n" had Zaterdagavond de tweede feestelijke bijeenkomst van de kadervereeniging der DD. Schut terij te Haarlem „Wilheimina" plaats. Eene aangebrachte gr oen versiering, waartussehen het borst beeld van H. M. de Koningin prijk te gaf aan de zaal een eenigszins feestelijken aanblik. Om 8 uur werd de bijeenkomst geopend door d'en heer Jac. Hamilton, die allen een hartelijk welkom toeriep, in 't bij zonder den aanwezigen luitenants. Daarna werd, direct aangevangen met de afwerking van, het inder daad keurige programma. Aller eerst konden de aanwezigen bewon deren een fraaie partij degen tus- schen de heeren Hamilton, en Pau- len. en welke partij met het groot- saluut werd geopend. Werd deze schermpartij, luide toegejuicht, niet minder was dit het geval met die partij sabel, welke door de hoeren Sluyp en Velfhuyzen werd gemaakt. Ook de colonne-geweer, die uit muntte door keurige fantasie-figu ren en onder commando van den sergeant Paulen onberispelijk werd uitgevoerd', oogstte veel bijval. Den leider komt hiervoor alle eer toe. Het overige gedeelte van het pro gramma bestond uit voordrachten en een blijspel, getiteld „Door Moe der geholpen". Zoowel het leuke blijspel als de aardige voordrach ten vielen ongemeen in d'en smaak en tooverenden de aanwezigen meer malen een lach op het gelaat,. Voor al om het blijspel, werd dank zij die uitstekende vertolking, onbe daarlijk gelachen. Van de voor drachten, zij nog vermeld ,,Een too- neelstudïe", onverbeterlijk, voorge dragen' d'oor mej. Bergmans en den beer Vrugt. Met een zeer geanimeerd bal on dier leiding van den heer J. G. Mar tin Jr. werd, dieze hoogst genoeg lijke avond besloten. Gijsbert Japix. De Friesche vereeniging „Gijs bert Japix" gaf Zaterdagavond een feestelijke bijeenkomst in de groo te zaal van het Brongebouw. Even als alle vorige uitvoeringen ken merkte zich ook weder deze bijeen komst door een gezellig en huise lijk karakter. Opgevoerd werd het blijspel ,,De natuur gaat boven de leer", dat goed vertolkt niet naliet die aanwezigen vele zeer genoeglij ke oogenblikken te bezorgen. Het applaus aan het slot getuigde daarvan. Het overige gedeelte van het programma was aan den zan^ gewijd. Niet mindler dan acht Friesche liederen werden zeer ver dienstelijk ten gehoor© gebracht. De directeur werd1 daarvoor dan ook met een lauwerkrans gehul digd'. Na afloop der uitvoering werd nog menig uurtje zeer gezel lig gedanst. Het „Maison Bébé", Heiligenweg Am sterdam, heeft zich welwillend bereid verklaard, de pop; voorstellende H. M. als 8jarig meisje, staande naast haar poney, voor de a.s. hier ter stede te houde-n poppententoonstelling af te staan, voorzeker een mooie aanwinst. Stukken van den Gemeente raad. B. en W. stellen den Raad voor. hen te machtigen aan Gedeputeerde Staten te berichten, dat de Raad geen wijzi ging in de grenzen der kiesdistricten noodig acht, na de uitbreiding van het getal raadsleden, en aan Ged. Staten in overweging geeft om de bestaande regeling opnieuw vast te stellen, met aanvulling, dat een der nieuwe leden zitting zal hebben voor district I om in 1905 af te treden, en het andere nieu we lid in district II om in 1903 af te treden. Daardoor zou de geheele regeling worden dat in alle districten elf leden zitten en dat, aftreden: in district I: in 1901 drie leden, in 1903 vier leden en in 1905 vier leden; in district II: in 1901 vier leden, in 1903 vier leden en in 1905 drie leden; in district III, in 1901 vier leden, in 1903 drie leden, en in 1905 vier leden, den. B. en W. vragen machtiging om het noodige te verrichten, tot het ont slaan van een gedeelte, ter grootte van 0.1279 Hectare, van een perceel gronds in de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude, benoodigd voor den aan leg van een strategischen weg in den Inlaagpolder door het Departement van Oorlog, uit het verband hetwelk ten overstaan van den notaris M. N. Beets alhier verleden, ten behoeve der ge meente is gelegd op de aan Vrouwe Emilie Jeanne Hélène Gerlings, wedu we meester Gerrit Heshuyzen, in vol len en vrijen eigendom toebehoorende landerijen in dien polder onder ge noemde gemeente, tot zekerheid van het door haren broeder, den heer J. C. Gerlings, als ontvanger dezer gemeen te te houden richtig beheer. B. en W. wenschen voor de be diening van de brug over de Oostersin- gelgracht en de verlichting van de straten, gelegen in den Veerpolder be schikbaar te stellen op de begrooting voor 1901 een bedrag van f 53; op den post „Jaarwedden van de sluiswach ters, enz." 70, op den post „Onderhoud van bruggen en overzetveeren" en 255 op den post „Onderhoud der lantarens enz." Door G. P. Scholten alhier is tot B. en W. het verzoek gericht om het perceel aan den Scheepmakersdijk no. 13 in huur te mogen verkrijgen. B. en W. stellen voor hiertoe over te gaan tegen den wekelijkschen huurprijs van f 2.50. Tevens geven zij den Raad in over weging hun een© algemeene machti ging te verleenen tot verhuring van aan Scheeprnakersdijk en de Papento- rensvest gelegen perceelen, welke ei gendom der gemeente zijn. Versiering van de Hal. De koperen kronen en de wandlich- ten, die B. en W. voorstellen aan te koopen om ze op te hangen in de groote hal van 't Stadhuis, zullen daar Woens dag als proef worden opgehangen. Ze dateeren van 1650, zijn van echt, massief koper en kostten toen al 600 700. Natuurlijk is de bedoeling al leen om ,ze voor versiering van de hal te gebruiken. Koperen kronen en wandarmen behooren bij den stijl en bij feestelijke gelegenheden, zooals Ko ninklijke bezoeken, leende het gemeen tebestuur er wel uit de Nieuwe Kerk alhier. Naar men ons mededeelt is de prijs, die nu gevraagd wordt voor kronen en wandarmen tezamen, zeer bescheiden. Wegens medeplichtigheid aan dief stal ten nadeele van een inbrengster der Stads Bank van Leening, is aange houden een 19-jarige straatmaker. Zaterdagmiddag omstreeks half een had de twaalfjarige J. S., werkzaam aan de drukkerij van den heer Kley- nenberg, in de Zijlstraat alhier, het ongeluk met zijn voet tusschen de handpers bekneld te raken, met het gevolg, dat de groote teen geheel ver brijzeld werd. Na eerst door zijn ka meraden zooveel mogelijk geholpen te zijn, werd hij vandaar naar het St. Elisabeths Gasthuis overgebracht. Een controleur van de E. N. E. T. deed aangifte dat hij op de Ged. Oude Gracht van een burger een klap en van een militair 3 klappen met de sa belbajonet op het hoofd heeft gehad. Tegen een werkman in de Ruysdael- straat is proces-verbaal opgemaakt we gens het mishandelen van een paard. Een bezoekster van een café in de Smedestraat ontvreemdde een paar koppen en schotels uit dat café en werd op het Klokhuisplein gearresteerd. Proces-verbaal werd opgemaakt en het geStolene in beslag genomen. Hedennacht brak brand uit in de sto- venbewaarplaats van de Gereformeerde Kerk A op de Ged. Oude Gracht, ver moedelijk door het vuur vatten van een stoof, waarin in een test nog vuur aanwezig was. De slangen- en ladder wagens zijn uitgerukt; de staf der brandweer was aanwezig. De brand bepaalde zich to tdie bergplaats en een klein gedeelte van de daaraan gren zende gaanderij der kerk. Een pakhuisknecht van een tapper en slijter aan de Zijlstraat ontvreemd de van zijn patroon een kruik, met je never. en gaf die kruik ter bezorging aan een vriend. Deze werd aangehou den en wist niets anders mee te deelen, dan dat bij de kruik ter bezorging had ontvangen. De pakhuisknecht, later aan 't bureau gebracht, bekende den diefstal. Tegen hem werd proces-ver baal opgemaakt en de kruik in beslag genomen. AlKem. Nederl. Werklieden- Verbond. Wij ontvingen het jaarverslag over 1900 van de afd. Haaj-lem van d!it verbond, en ontleenan daaraan het volgende Deden de vorige jaarverslagen zich over het algemeen kennen door te spreken van een stijgend leden tal deze maal is dit niet zoo. Het aantal van 230 in 1899 daal de tot 202. De reden van deze vermindering is in hoofdzaak een gevolg van de door de vereeniging in dit jaar ge maakte bepaling, welke het toetre den als lid eenigszins minder ge makkelijk maakte. Terwijl de ver hooging der contributie enkelen er toe dreef de vereeniging te verla ten. Bij de periodieke bestuursverkie zing werden alle aftredende be stuursleden herkozen, als Commis saris trad op G. Zweers. Als gedelegeerde bij het Alge meen Secretariaat traden op J. van Emmerik en H. van Brederode.Ver schillende bij dit lichaam ingeko men voorstellen vonden in de af- deeiing gunstig onthaal. Op uitnoodiging van andere ver- eenigingen werkte de afdeeling me de aan een openbare vergadering voor „veredeling van het Am bacht", „voor het zenden van een adres van instemming met de En- gelschie werklieden voor hun op treden tegen het Ministerie in za ke den Oorlog in Transvaal", alsook tot het zenden van een adres aan de 2de Kamer tot spoedige totstand koming van de Ongevallenwet, en ten slotte aan onzen. Gemeenteraad, tot steun van het adres van. de Tim mer! iedenvereeniging tot verkrij ging van hooger loon. Naai' de meeting in Den Haag voor d!e Ongevallenwet werden 2 afgevaardigden gezonden. Bij de verkiezing van een lid voor de 2de Kamer nam de afd. deel in het maken van propaganda voor den heer Mr. H. Ph. de Kan ter. In den loop van dit jaar moest de afdeeling de 2de Voorzitter, J. J. Hagen, missen wegens zijn ver trek naar Den Haag. In zijn plaats werd op de vergadering van 14 Sept. benoemd J. H. Bregonje. Ook werd op dien datum door de Voorzitter mededeeling gedaan dat de vernieuwde Koninklijke goed keuring op onze statuten weder was ontvangen. Slechts eenmaal trad in dit jaar voor de afdeeling een spreker op en wel in de vergadering van De cember. De heer Mr. de Kanter besprak in die vergadering het wetsontwerp „Arbeids- en Rusttijden in fabrie ken,, werkplaatsen enz." Het Ondersteuningsfonds kon dit jaar weder aan zijn verplichtingen voldoen, hoewel het overgroot aan tal zieke leden in het eerste half jaar groote offers eischte. Dank zij echter het kloeke besluit voor contributie-verhooging, als mede den zeer gewaardeerden steun van Donation is de achteruitgang spoedig tot staan gebracht. Het saldo in kas bediraagt thans f 992.18. Aan ondersteuning is uit gekeerd f 1049.86. Te dezer stede is in het diacones- senhuis overleden de heer G. A. Ritsema die sedert eene reeks van jaren de betrekking bekleedde van Wethouder der gemeente Schoten. Hij bereikte den leeftijd van 66 jaren. In de „Nieuwe Haarlemsche Cou rant" van heden vinden we een terug blik op het vijf-en-twintig jarig leven dat dit blad heeft geleefd. 12 Maart 1876 werd het proefnum mer gedrukt van het „Nieuw Haar- lemschWeekblad" een éénmaal 's weeks verschijnend periodiek. Een jaar later reeds nam dit week blad dermate op, dat de eerste uit breiding tot stand kwam en het „Nieuw Haarlemsch Weekblad" onder den ti tel „Nieuwe Haarlemsche Courant" tweemaal 's weeks verschijnen ging. Steeds nam het blad in bloei toe en werd na reeds een vergrooting van formaat te hebben ondergaan, te begin nen van af 2 October 1887 driemaal 's weeks uitgegeven. In de feestcourant ter gelegenheid van het Gouden Priesterfeest van Z. D. H. Mgr. C. J. M. Bottemanne uitge geven, werd het verschijnen als „Dag blad" aangekondigd. In dezen vorm viert het blad dus nu zijn zilveren jubileum en het heeft den invloed, dien het in zijn lezerskring heeft, voornamelijk te danken aan de leiding van den hoofdredacteur en stichter, den heer W. Klippers. Iu d:e vergadering op Woensdag 13 Maart a. s. van die afd. Haarlem der Technische Vakvereeniging zal die heer H. A. J. Baande,rs een voor dracht houden over het „batikken" de schoone techniek, welke oor spronkelijk op Java, en sedert eeni- ge jaren ook in ons land als kunstnij verheid beoefend' wordt. Het ge sprokene zal opgeluisterd1 worden door een schoone collectie echte Ja- vaansche doeken, en eenige in het atelier van de heeren Baan diers en Labeau ontworpen en uitgevoerde batiks op geweven stoffen en op perkament, welke expositie den avond zeer belangwekkend belooft te maken. Daar de batikkunst in den laatsten tijd zoo zeer de aan dacht trekt, heeft het bestuur der genoemde afdeeling het goede idéé gehad voor belangstellende niet-le- den een beDerkt aantal introduc ties op aanvraag gratis verkrijg baar te stellen, bij haren secretaris, den heer W. P. Nederkoorn te Bloemendaal. waardoor de jonge vereeniging weder een bewijs geeft- van de frissche kracht, die zij reeds den geheelen winter getoond heeft door het aan hare ledien bieden van zoovele nuttige en schoone voor drachten door bekende mannen van wetenschap. Tot bestuursleden van 't gereorgani seerd secretariaat zijn gekozen de hee ren Joosten, voorz., F. W. N. Hugen- holtz, secretaris, D. Buijs, penningm., H. Boks, H. v. d. Kaa, W. Koppen en S. Reinalda. Tot nog toe zijn 8 vereeni- gingen aangesloten, nl.: S. D. A. P., afd. Haarl. Bond van Ned. Onderw. Kleermakers, Typografen, Lood- en Zinkbew., Stucadoors, Steenhouwers en Bakkersgezellen. Het fanfarecorps Wilhelmina, direc teur de heer H. W. Boakwijt, gaf Za terdagavond eene goedgeslaagde mu ziekuitvoering in de groote zaal van het gebouw „St.. Bavo." De verschil lende muzieknummers werden met veel muzikaliteit ten uitvoer gebracht en getuigden van flinke studie en de gelijke leiding. Ter afwisseling gaf de heer A. M. Vrugt eenige voordrachten ten beste. Met een bal werd de avond besloten. Brongebouw. Vele leden hadden Zondagavond hunne schreden gericht naar het Bron gebouw, om het concert door Haar lemsch Muziekkorps te geven bij te wonen. En niemand zal zich daar over beklaagd hebben. Zoowel het in strumentale als het vocale gedeelte was zeer prijzenswaardig. Het orkest voerde o. a. zeer verdienstelijk uit de Suite uit Peer Gynt van Grieg en de Symphonie uit het I.obgesang van Mendelssohn en mej. Toos Hoog zong met haar heldere lieve stem een aria uit Handels Josua en drie liederen, waarmede zij een uitbundig succes in- oogstte. Het was een mooie avond. Gevonden voorwerpen. Een kinderzak met 2 handschoenen. Een gouden medaillon. Een gouden oorknopje. Een broche. 3 nieuwe schil derskwasten. Eenige kwitatiën van het Volksdagblad. Een zwarte does hond. De heeren J. J. Snelljes, W. Stolp. .T. J. F. Beijnes, J. Leupen, Theod. Sclmrmann, W. v. d. Kamp, H. T. van Thiol en G. L. van Lennep stellen aan den Raad voor, de bij raadsbesluit aan genomen benoeming van een Directeur van openbare werken in te trekken. Voor genoemde raadsleden, zijn na al wat over die benoeming reeds is voor gevallen zooveel bezwaren van finan- cieelen, intellectueelen en practischen aard, gerezen, dat zij het hun plicht achten in overweging te geven niet tot die benoeming over te gaan. Voetbal- Z. V. V.—Unitas. Zondagmiddag speelde op het terrein aan de Schoterstraatweg te Haarlem de Zaanlandsche Voetbalvereeniging contra II. F. C. Unitas. De Z. V. V. was zeer sterk opgekomen, haar spel was in het begin vrijwel gelijk aan dat van haar tegenpartij en eerst na twin tig minuten spelens gelukte het aan Unitas de leiding te nemen, hetgeen direct gevolgd werd door een tweede doelpunt. De aanvallen der Z. V. V. werden minder, haar spel was daarna niet meer in gelijke verhouding met dat van Unitas; wel gelukte het haar een paar malen door te breken, doch tot doelpunten kwam het niet. Unitas belegerde Z. V. V.'s doel flink en wist nog twee doelpunten te halen, zoodat de rust inging met 40. Na de rust werd eenmaal gedoelpunt door Z. V. V. en nog 3 maal door Uni tas; beide clubs verknoeiden eenige mooie kansen. Het spel van Unitas heb ben wij wel eens beter gezien. De wed strijd eindigde met 71 in het voordeel van Unitas. Voor Unitas werd gedoelpunt door J. Blansert (3) Machielse (2) en eenmaal door Lamp en Kempers. De scheidsrechter, de heer A. v. d. Berg, voldeed goed. Recliter-Commissaris: Mr. M. Crom-' melin. Leeuwarden, 7 Maart. H. J. L. A. F. Steup. 1ste luitenant der infanterie, wonende te Leeuwarden. Rechter-Com- inissaris: Mr. D. Z. van Duyl. Amsterdam, 6 Maart. J. Heimig van der Vegt, te Amsterdam. Rechter-Com- missaris: Mr. T. llenny. Utrecht, 6 Maart. De boedel van S. P. Ham, gehandeld hebbende onder de firma ,,J. C. Ilarn en Zoon", wonende te Utrecht en aldaar overleden 22 Fe bruari 1901. Rechter-Commissaris: Mr. M. Crommelïn. Tiel, 8 Maart. J. van der Flier, hak ker en koopman te Niewaal. Rechter commissaris: Mr. J. D. Pasteur. Geëindigd: L. M. van Gils, te Amsterdam; P. H. C. Anslijn, te Amsterdam; K. A. Roter- mundt, koopman en winkelier, ge woond hebbende te Dordrecht B. Beu- zekom, koopmon cn winkelier, ge woond hebbende te Ottoland II. Pas man, winkelier te Beek, gemeente Bergh. Mej. Antonia Evers, vroeger winke lierster in manufacturen, tc Breda. J. W. van den Ivicboom, vroeger graanhandelaar, te Oosterhout, thans handelsreiziger, te Nijmegen. H. Smorenburg, te Amsterdam. J. Backhuys, te Amsterdam. Opgeheven: Utrecht, 6 Maart. De firma „Prins en Kobus" en hare leden A. Prins en L. Kobus, bouwondernemers, te Amers foort Utrecht, 27 Februari. A. F. N. van der Kroon, apothekers-bediende bij het militair hospitaal te Amersfoort. J. I-Iardijzer, tuinman te 's-Graven- hage. Bennebroek. Benoemd tot schatters voor do dranklokalen de heeren J. Ten wis se en M. E. Verschuur. Beverwijk. In Krelage's Bloemhof wordt mede gedeeld, dat te beginnen met den 3en jaargang als redacteur van dit maand blad zal optreden de heer J. Sturing, hoofd van den Rijkstuinbouw-winter- cursus alhier. Halfweg. Voor heit maken van eene instal latie ten behoeve van de drinkwa tervoorziening in de stelling van Amsterdam zal onder deze gemeen te circa 9 H.A. grond worden ont eigend. Tot gemeente-geneesheer alhier is benoemd de heer R einders Fol- mer sedert kort als arts in het dorp gevestigd. 1 April a. s. zullen de torpedo schietoefeningen aan zijkanaal F (IJpolder) aanvangen. Sloten. Aan den raad van administratie der Holl. IJz. Spoorweg Maatschap pij is van hier een met tal van handteekeningen voorzien adres ge zonden, waarin worden verzocht trein 474 van Haarlem ook bij de a. s. zomerdienst alhier te doen stoppen (wordt bij het ontwerp als doorgaand voorgesteld.) Vervolg Nieuwstijdingen. Haarlem, 11 Maart 1901. 60 HL. Witte tarwe, f 6.50; 75 1IL. Rogge 4.75; 230 HL. Haver f 3.60-/3.30 18 HL. Duivenboonen 6.50; 81 HL. Paardenboonen f 6.20—f6.10. Artikelen. Aangcv. Verk. Prijs. Boter 93 KG. 93 KG. 1.40—/ 1.50 Biggen 46 st. 46 st. 9—12. Schrammen 19 st. 19 st. 13—22. Aardappelen 67 HL. 49 HL. f 23. Appelen 34 HL. 29 HL. 5-8.—. Peren 22 HL. 22 IlL. f 5—7.—. Generaal Van Heutsz Een Zondag door den minister van koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Nederl.-Indië luidt: „Van Heutsz gevaar geheel ge weken." Zola De kampioen voor het recht heeft op aanraden van Labori afgezien van de verdere vervolging van de drie schrift kundigen en van het „Petit Journal". Zola zal de redenen, die hem tot dit besluit hebben geleid, nader in een open brief ontvouwen. Moord. Vrijdag heeft te Bochum een arbei der een jong meisje, dat hem zijn middagmaal bracht en waarmede hij vroeger verkeering had, met een revol ver doodgeschoten. Daarna zelfmoord- de hij zich. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Titan, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 9 Maart te Port Said. Het dubbelschroefstoomschip Sindo- ro vertrok 9 Maart van Rotterdam naaf Java. Het stoomschip Solo, van Java naar Rotterdam, vertrok 8 Maart van Port Said. Hei stoomschip Koning Willem II, van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 8 Maart te Suez. Het dubbelschroefstoomschip Pots dam, van de Holland—Amerika Lijn, van Rotterdam naar New York, pas seerde 8 Maart des nm. 9 uur 10 min. Lizard. Het stoomschip Ziliah, Holland Amerika Lijn, van Amsterdam naar Newport News, passeerde 9-Maart, des voorm. 11 uur 30 min., Lizard. Faillissomenten. Uitgesproken: Utrecht, 6 Maart, B. H. van Velsen, vroeger koffiehuishouder, te Utrecht, Openingskoersen. Maandag 11 Maart 1901 2i/j pCt. Ned. Werk.8chold791/* Oostenrijk Zilv, J/J82'/g 5 pCt. Portugal25 4 pCt. Rusland 94 6de emÜ7 4 pCt, 8panje 6 pOt. Binnenl. Meiioo69'/i 5 pCt. Brazilië Funding Lg89"/s li/» pCt. Colombia18V* 4 pCt. Venezuelaj 30'/| Cultuur-Mij. de Vorstenlanden aand. 54 Koloniale Bank aand Liq. Barge Moorman annd60 Ned. Ind. HandelBbk. aand84 Aand. Deli-Maatschappij449 Langkat Colt. Maatschappij15—17 Senembah Maatschappij K. N. M. t.Exp Petr.br. Aand403 Moeara Enim Qew. aand153 Arkans. Conatr. Tr. O.. 5 pCt. Kans. City P. G. 8erie A en B. 691 3 pCt. Italië 8pvrl. 87/89 A. E 3 pCt. Xuid-Italië 8pwm. A. HSS1/* Atchison Topeka Cert van aand.... 67i/j Cert, van pref. aand. ÖO'/j Denver Rio Grande 8pw. aand38s/i6 prot aand. Erie Spoor Gew. aand283/« 8t. L. en8an Franc. Cert. gew. aand42'/j v. 2 pref. aand. 72 Miss. Kans. en Texas Aand21 Louisv. Niashvill Cert v. aand... N. Y. Ontario aand32'/g Norf W. Cert. van gew. aand.... -JOi/j Union Pac. Cert. vaD gew. aand..913/* Southern Pacific gew. aand.44i/t 6 pCt. Peru Mortg. B77'/ï Cert. van Aand: Peru3s/« Pref. ion/je Prolongatie4 MARKTNIEUWS Burgerlijke Stand. Bevallen: 9 Maart. J. E. v. Velsen de Graaff z. A. BeukersBoogaard z. E. Benjamin—Smit z. J. J. C. Gunning Thomas d. J. M. v. d. HoekRoozen z. 10 S. M. Mathot—Verhagen z. A. Nauta^—de Vos z. J. DekkerWeijers d. 11. R. Passchier—Pot d. A. J. Roo&— Kooman z. N. L. van EekBoelhou wers d. A. C. H. v. Bockxmeer—An- dréa d. Overleden: 9 Maart. C. v. d. Lely 43 j. Eendrachtstraat. G. A. Ritsema 66 j. Hazepaterslaan. 10. D. Sala 48 j. Oran jestraat. Nagekomen Advertentiën. tzö eo CD fa MH p Ct» MO OQ O J3-P-S. eg i S ^3 g a. O crW c w'3 P OQ O» JÖ b a a 5 i g P H °*s w 3 «3 3S' a T3 r» O B SÉ ct» H CTP ^5* 99'

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3