sloten den strijd tot liet uiterste vol te houden op den eenigen eisch, dien de patroons niet inwilligen van in voering van den achtuurswerkdag. Tevens wordt een poging gedaan om in de stad een algemeene werkstaking af te kondigen. Vervolg Stadsnieuws. Zaterdagmiddag omstreeks half vier had de bankwerker A. op de G. W. S. het ongeluk van een ten der te vallen, met het gevolg dat hij zeer zwaar zijn, been kneusde, zood'at hij per brancard naar zijn huis moest vervoerd; worden. De milicien K. van het bataljon Infanterie alhier in garnizoen, be schuldigd van tweedie' desertie, zal voor d'en krijgsraad terecht staan en. is in verhand hiermede bedien middag per celwagen naar het huls van bewaring alhier overgebracht. Schermen. Naar reeds gemeld werd, zal Maandagavond1 8^ uur in Central Bar, Barbeljorisstraat worden ver gaderd door de Haarl. Scbermcom- missie. Zoo mogelijk zal men trach ten een Haarlemsehen Schermboncf op te richten, en tevens loten voor de deelname aan de korpswedstri]- dien geweer. De vertegenwoordigers van alle Haarlemsche Scbermvereenigingen liebben het recht deze vergadering bij te wonen. Voetbal. UNIT as—A. v. v. Zondagmiddag speelde op het ter rein aan den Schoterstraatweg to Haar lem H. F. C. „Unitas" contra A. V. V. II van Amsterdam voor de 3e klasse competitie N. V. B. Deze wedstrijd beloofde zeer spannend te' worden, want Unitas zou alles inspannen om haar kans op het kampioenschap niet te verliezen en wilde zich wreken op de club, die haar de eenige nederlaag in dit seizoen had toegebracht. En Unitas heeft zich gewroken, ja zelfs schitterend gewroken; zelden zagen wij haar zoo in vorm als Zondag en de toeschouwers' hebben genoten, wjant er werd van heide zijden uitstekend spel te zien gegeven. Direct bij den aftrap viel A. V. V. verwoed aan en wilde d'oor haar krachtig optreden Unitas' doel bele geren, doch dadelijk liet Unitas zien dat met haar niet te spotten viel en werd de bal voortdurend weder terug gebracht. Unitas wist een paar malen fraai door te breken en nadat de bal een twintig minuten van het eene doel naar het andere verhuisd was, wist Blansert met een fraai schot aan Unitas de leiding' te bezorgen; een da verend applaus van het publiek, diat door het flinke spel geheel meeleefde, viel aan Unitas ten deel. A. V. V. deed weder een woesten uitval; Unitas' keeper werkte een paar ballen aardig weg: en kort daarop werd door een stormloop van Jonker, die hal over zette ,door Blansert netjes het tweede doelpunt gemaakt. Doch het zon hij de twee doelpunten niet blijven, want voor de rust inging maakte Macbielse het derde doelpunt, zoodat de rust in ging met 30. Na de rust waren de aanvallen van A. V. V. mind ei-, want zij verdedigde thans meer haar eigen doel, dat dan ook voortdurend belegerd werd. Een bal, die de doelverdediger wegwerkte, sprong tegen A. V. V.-man in het doel terug. Gescoord werd er na de rust niet meer, zoodat de wedstrijd eindig de met 4—0 in het voordeel van Uni tas. De Unrtad-spel'ers hebben de overwinning met recht verdiend. Thans staat Unitas op de 1ste plaats in de ranglijst van den N. V. B. alsook in den H. V. B., en het zal niet te' ver wonderen zijn, als zij dit jaar als kam pioen van de beide honden uit het strijdperk zal treden. Slachthuizen. Wijziging der Hinderwet. Door de Regeering is thans, naar aanleiding van de bekende Groningscho abattoirquaestie, de door haar aange kondigde wijziging der Hinderwet bij de Tweede Kamer ingediend. Voorgesteld wordt een aanvulling van art. 4 dezer wet, nl. de bepaling dat door den Gemeenteraad, in het belang der openbare orde, veiligheid Qf gezondheid hij plaatselijke veror dening kan verboden worden eene der in art. 2 genoemde inrichtingen op te richten, te hebben of te gebruiken, in dien in de gemeente eene inrichting aanwezig is, waarin belanghebbenden onder bij de verordening vast te stel len voorwaarden het bedrijf kunnen uitoefenen, waartoe eene inrichting als bij de verordening werd verboden, werd vereischt. In verband hiermede wordt tevens wij ziging van eenige andere artikelen voorgesteld. In de Memorie van Toelichting gaat de Regeering de bedoelde quaestie en het daarmede in verband staande be kende ai-rest van den Hoogon Raad van 11 Februari jl. in 't kort na, en zij herinnert er aan dat, naar de meening van den Hoogen Raad de genoemde verordening der gemeente Groningen niet in het kader van art. 4 sub 2o. dei- Hinderwet viel. De Regeering voegt hier aan toe: „Intusschen blijkt uit de naar aan leiding van de verschilende ontwer pen van wet, waarvan de laa.tste leidde tot dc wet van 2 Juni 1875 (Hinderwet tusschen Staten-Generaal en Rogeering gewisselde stukken) en evenzeer uit de in de Staten-Gen. gevoerde discussiën, dat naar de meening van deai wetgever art. 4 der Hinderwet de mogelijkheid opende om te kunnen geraken tot de oprichting van openbare slachthuizen, waarvan het gebruik door alle vleescli- houwers verplicht is. Dit wordt ook door den Hoogen Raad geenszins ont- kend, doch wel dat, nu de tekst der wet met die bedoeling niet wel is over een te brengen, die bedoeling kan gel den boven den tekst. Nu naar het oordeel van den Hoogen Raad derhalve niet bij plaatselijke verordening kan worden geregeld, het geen volgens den wetgever van 1875 bij zoodanige verordening moest kun nen worden geregeld, en het hoogst wenschelijk is dat vooral in grootere gemeenten openbare slachthuizen wor den opgericht, is het noodzakelijk om den tekst der wet te wijzigen, waartoe dit wetsontwerp strekt. Naar wij vernemen heeft het raads lid de heer Roog zijn ontslag ingediend als lid deT Commissie van Bijstand in het beheer der openbare werken. Perseus won van Quick II uit Am sterdam met 41. De matinée door het Haarlemsch Muziekkorps Orpheus", direcieur den heer Joh. M. Schouten Jr., Zondag in hert Brongebouw gegeven, was naar wij vernemen druk bezocht en is tot allen- genoegen uitstekend geslaagd. De verschillende fraaie nummers wer den goed uitgevoerd en met luide toe juichingen begroet. Ook de heer D. H. Pb. Kiekens oogstte een uitbundig suc ces. Geslaagd voor het examen nuttige handwerken de dames M. de Vries en W. J. Heijman, beiden alhier. Men schrijft ons Het is gewoonte wanneer een clubje jongelieden belijdenis aflegt, het een geschenk aanbiedt aan den predikant, van wien men het godsdienstonderwijs heeft ontvangen. Wanneer dit zich tot een kleinigheid bepaalt, kan men daartegen wel geen bezwaar hebben. Ons is echter een ge val bekend, waarbij een klein gezel schapcatechisanten informeerende naar wat dominéé het liefst hebben zou, aan wijzing kreeg van een meubelstuk, dat vrij kostbaar is en van de weinige deel nemers een tamelijk hooge bijdrage vergde, in verhand vooral met hunne zwakke finantieele krachten. Dat hieruit een onaangename stem ming'onder de deelnemers voortvloeit, ja zelfs wel eens oneenigheid, is licht te begrijpen. Met de plechtigheid der belijdenis is dit evenwel niet in over eenstemming. Wanneer de predikant dit wist, zou hij waarschijnlijk verzoeken het ge schenk liever achterwege te laten, vooral omdat onbemiddelde catechi santen in den tijd der belijdenis toch bovendien nog veel kosten moeten ma ken. Haarlem—Zandvoort Spoor weg-Maatschappij. Maand November 1900. Opbrengst reizigers f il'70.48^ Idem goederen 265.77" Idiem diversen 78.53 Te zamen1514.78J Per d'ag en per kilometer... ƒ5.94. Kamer van. Koophandel. De voorzitter opende Dinsdag 12 Maart de vergadering met de mededee- ling, dat hij met den secretaris en eeni ge leden, den 6en Maart te Amsterdam de Kamer vertegenwoordigd had op den door H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden, Hertog van Meckeriburg, gehquden cour van gelukwensching. Sedert de vorige vergadering is aan den Min. van W. H. en N. een schrijven gezonden, waarin adhaesie wordt be tuigd aan het verzoek der Zutphenschc Kamer, om het daarheen te lijden dat het gewicht van brieven, waarvoor in het binnenland HET PORTO VAN 5 CENT verschuldigd is, van 15 op 30 gram te brengen. Ook" de Haarlemsche Kamer wensclit eenige verhooging. Een dubbel quarto formaat, briefvel met enveloppe weegt omstreeks 15 gram. Men is dus gedwongen niet te zwaar papier te bezigen, vil men niet in dubbele port vervallen. Een bezwaar voor deh handel. Een circulaire van de Kamers te Fra- neker, Barradeel -en Menaldumadeel, waarin steun werd gevraagd voor een adres aan den Minister,- om het daar heen te ledden, dat bij DE FABRICATIE VAN MARGARINE eene bepaalde hoeveelheid sesam-olie aan het product moet worden toege voegd, werd voor kennisgeving aange nomen Eveneens werd gesteund een adres van de Kamer te Alkmaar om aan de Postkantoren VREEMDE POSTZEGELS VER KRIJGBAAR te stellen. Door openbaarmaking van dit adres zullen boekhandelaars op de wenschelijkheid attent worden ge maakt. Panorama in de Spekstraat. Men zegt nie.t te veel, wanneer men beweert dat het panorama in die Spekstraat, waarvan deze week de baten aan .Weldadigheid' naar Vermogen" kom cm, iets bijzonders is. Alle panorama's en andere instel lingen van dien aard pleegt men aan te kondigen als iets nog ,,nie d'agewesen", zoodat het groote pu bliek gewoonlijk van den lof maar een zeer klein pereent accepteert Dit panorama echter mag niet alleen met alle vrijmoedigheid, maar tevens met allen aandrang worden aangeprezen. De buitengewoon heldere-, goed gekleurde glas-stereogrammen van die Parijsche tientoonstelling (niet minder dan vijftig gezichten) zijn «ven interessant als leerzaam voor, wie niet, en een aangename berin nering voor wie wèl d'e tentoonstel-1 ling bezochten. Hoogst aanbevelenswaardig voor kinderen en de oudleren mogen het vooral óók wel gaan zien. Tot Donderdag blijven de Fran- scbe tentoonstellingsplaten te zien en d'an volgen gezichten uit alle deel en der wereld. Men bedenke tevens dat men door deze week dit panorama te gaan bezichtigen een goed' werk doet door Weldadigheid naar Ver mogen" te steunen. Het Nederlandsch opera-concert. Zondag-avond in het Brongebouw ge geven door Mej. Fransman en de hee- ren F. Philippeau, Joh. Schmeir, J. H. Beck en J. M. Valeria, heeft zich in niet minder bijval mogen verheugen dan de vorige concerten. Daar wij over de capaciteiten van de genoemde solisten reeds meermalen hebben uitgeweid, kunnen wij thans kort zijn en volstaan met de mededeeling, dat de talrijke aanwezigen een hoogst genoeglijken avond hebben doorgebracht, waarvan zij voorzeker gaarne eene herhaling zulie-n zien. Gevondan voorwerpan. Een portemennaie net 0.25! een bruine' kip; een gulden; een wit bonte fanny; een bruine fikhond; een bril; een kind'erportemonmaie met 0.13; een kindtervaliesje; eene hypotheekopzegging; een sleutel; een foxterrier met zwarte oor en. Tegen een bierhuishoudier aan de O ro/nj eboomstraat is proces-verbaal opgemaakt wegens het verkoopen van sterken dirank in heb klein zop- der vergunning. Concert. De dame-s Tilly de Vries, sopraan, en Suze v. cL Eyken, pianiste, beiden al hier en do heer Louis Herckenrath Jr., (violoncel) van Amsterdam, gaven Vrij dagavond een concert in Hotel Funck- ler. De uitvoerenden hadden veel suc ces. De dames kweten zich goed van hun taak en de heer Herckenrath deed zich als een bekwaam musicus kennen. Men ging dan ook uiterst voldaan naar huis. Zaterdagavond had in de Vauxhal eene feestelijke bijeenkomst plaats van de Gymnastiek-an Schermvereeniging „Door Oefening Sterker," instructeur de lieer W. v. d. Eynde. Nadat door den voorzitter, den heer Fibbe, deze bijeenkomst was geopend, waarbij hij herinnerde aan het con cours, dat 26 en 27 Januari alhier was gehouden, ter herdenking van het 5- jarig bestaan der vereeniging, bracht hij in de eerste plaats zijn welgemeen- den dank aan den beschermheer der vereeniging, den heer Van Pellecom en bood hem een gouden insigne aan. Verder kreeg dc heer v. d. Eijnde als blijk van erkentelijkheid voor zijn steun een gouden horloge, terwijl den secretaris, den heer Dankelman, een degen en masker werd aangeboden. 't Verdere van den avond werd door- gebracht met zang, dans en voordracht. Overveen Ter. gelegenheid' van. het verkrij gen der Koninklijke Goedkeuring, hiield de Schietvereeniging „Gene raal Joubert" alhier. Zondag 11. een ondierTinigen wedstrijd in die schiet baan van den heer H. J. Burgers, Schoterweg te Haarlem. Deze wedstrijd ma" zeer goed ge slaagd bee-ten. De prijzen werdlen behaald door de volgende h-eeren J. P. van Gasteren, 1ste prijs. Th. Beaufort, 2de pr. P. Roo-zen Nz., 3d)e pr. A. J. P. Janssen, 4d!e pr. H. Dames Wz. 5de pr. Heemstede. Het leggen van 94 Meter rioolbuis i.s opgedragen, aan d'en heer J. Ba- rends te Haarlem voor 103. Op Vrijdag 29 Maart a. s. des morgens 10 uur zal schouw worden gedreven over d'e riolen, greppelen en uitwateringen in den Hout. De levering van Canadeesche poo ien ter beplanting van den Meer weg is opgedragen aan den heer G. Vlot te Hardiinxveld. Haarlemmermeer. Door het bestuur van den polder is aanbesteed het verdiepen van vaarten en tochten voor f 6079; de hoogste in schrijvingen bedroegen f 9871. Te Aalsmeer wordt den 23en en 24en Maart eene bloemententoonstelling ge houden. Vervolg Nieuwstijdingen. Naar men verneemt zal het Sanato rium Oranje-Nassau's-Oord in het na jaar worden geopend. Vrijziimige-democrateii. De besturen der vrijzinnige kiesver- eenigingen „Arahem" te Arnhem en „Eendracht mafPkt Macht" te Middel burg hadden degenen, die van oordeel waren dat het oogenblik is gekomen tot het vormen eener organisatie van alle vrijzinnig-democraten in den lan de, hetzij deze tot nu toe behoorden tot de „Liberale Unie", deu „Radica len Bond", de „Volkspartij" of buiten eenige organisatie stonden, uitgenoo- digd tot eene bespreking in het Ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht, om, zoo mogelijk, tot die organisatie te komen. De vergadering Zondag daar gehou den. was zeer druk bezocht. De heer Herman Snijders van Mid delburg opende de vergadering, waar na hij het woord gaf aan prof. W. L. P. A. Molengraaff, die in zijn ope-' ningsrede er o.a. op wees, van. hoe groot belang het is voor de vrijzinnig- democraten om niet geïsoleerd te staan bij de verkiezingen in Juni. Er hebben zich onder verschillende namen, zooals „Radicale Bond" en Volkspartij" verschillende vrijzinnig- democratische groepen gevormd, maar de eerste omvat, zei prof. Molen graaff, slechts een deel van hen, die als geestverwanten mogen worden be schouwd, terwijl de tweede meer een locaal karakter draagt. Anderen heb ben geruimen tijd gemeend dat de „Li berale Unie" het vereenigingspunt kon wezen, althans kon worden, van alle vrijzinnig-democraten in den lande. Het besluit op 26 Januari jl. in de alge meene vergadering der Liberale Unie genomen, waarin de urgentie werd ontkend van wijziging der Grondwet in dien zin dat invoering van het alge meen kiesrecht voor mannene en vrou wen mogelijk wordt, heeft hun duide lijk gemaakt, dat van de „Liberale Unie" een krachtige politiek in de door hen gewenschte richting niet is te ver wachten en hen doen inzien dat zij de leiding dezer vereeniging niet langer mogen volgen. Op deze vergadering werd allereerst in behandeling genomen de beginsel verklaring, luidende: „De vrijzinnig-democratische partij stelt zich ten doel een georganiseerd optreden te bevorderen van alle demo cratisch gezinde vereenigingen en per sonen, die zich met de onderstaande beginselen vereenigen: I. De vrijzinnig-democratische partij streeft naar ontwikkeling van onzen constitutioneel-parlementairen regee- ringsvorm in democratischen zin. Te dien einde verlangt zij de toeken ning van het recht tot deelneming aan de verkiezingen voor de vertegenwoor digende lichamen aan alle mannelijke en vrouwelijke meerderjarige Neder landers. II. Zij ontkent de juistheid van het standpunt dat de klassenstriid eene noodzakelijke voorwaarde is voor maatschappelijken vooruitgang, en verwerpt: eenerzijds het streven naar opheffing van het persoonlijk eigen dornsrecht op productiemiddelen, an derzijds de meening, dat de Staat in het economisch leven zijner burgers slechts noodgedrongen, schoorvoetend, bij volstrekte onvermijdelijkheid, be hoort in te grijpen. Tegenover gemeenschappelijk eigen dom en gemeenschapsalniacht als be ginsel en eindpunt van het politieke streven aan den eenen, privaat eigen dom en particulier initiatief als "het principieel alleen deugdelijke aan den anderen kant, stelt zij dat wegne ming van de maatschappelijke oorza ken der ongelijkheden tusschen de le den en het volk ten aanzien van hun ne ontwikkelingsvoorwaarden het doel moet zijn, waarop telkens binnen de mate van het bereikbare moet worden aangestuurd. Deze beginsel-verklaring werd aan genomen, alsook het voorstel van mevr. Ver sluy s-Poelman om in de tweede ali nea duidelijk te doen uitkomen, dat vrouwen verkiesbaar zullen zijn. De kwestie van het verkiezings-pro- gram gaf aanleiding tot veel discussie, vooral over de punten, die men er in wilde hebben opgenomen en thans niet. in het pograni voorkomen. Bij het verkiezings-program stelt de vrijzinnig-democratische partij op den voorgrond: Grondwetsherziening in dien zin dat mogelijk worde: a invoering van algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen, met toepas sing van het beginsel van evenredige vertegenwoordiging b. eene samenstelling van de Eerste Kamer, in den geest van punt I der beginselverklaring. Indien en zoolang die Grondwets herziening niet bereikbaar is, verlangt zij voor het eerstkomend wetgevend tijdperk de totstandkoming van: 1. Verplichte verzekering tegen ziekte, invaliditeit en ouderdom; 2.' Wettelijke regeling van het ar beidscontract; 3. herziening der Armenwet; 4. Naasting van de spoorweg-bedrij ven en exploitatie daarvan door den Staat, en 5. verbetering van den rechtstoe stand der vrouw." Met zitten en opstaan werd beslist, dat men nevens de Grondwetsherzie ning nog iets meer op het program wil: daarna werd met 85 tegen 44 stem men beslist, dat men zich voor het oogenblik moet Bepalen tot de vijf op het programma genoemde punten. Tot leden van het bestuur werden gekozen de heeren H. Snijders (Mid delburg); C. V. Gerritsen (Amsterdam); prof. mr. M. W. F. Treub (Amsterdam); prof. mr. W. L. P. A. Molengraaff (Utrecht); C. A. Zelvelder (Heerenveen); Mol (Den Haag); mr. Z. van den Bergh (Amsterdam); P, W. J. van Hassel (Utrecht); mevr. A. W. L. Versluys— Poelman (Amsterdam). Prof. mr. P. A. van der Lith. f Het vaderland en de wetenschap, in het bijzonder de Leidsche Universiteit, werden wederom getroffen door een ernstig verlies. Hedennacht overleed prof. mr. Pieter Anthonie van der Litli, hoogleeraar bij de faculteit der rechts geleerdheid aan bovengenoemde in richting van onderwijs. Telegrammen. D e toestand van den Duit schen Keizer. BERLIJN, 18 Maart. (R. O.) Een he denmorgen uitgegeven bulletin over den toestand van den Duitschen Kei zer meldt: De wonde is bijna geheel dicht. De rechterwang is minder ge zwollen, doch is nog niet weder nor maal. De algemeene toestand is goed. Het bulletin is geteekend door de doc toren Leuthold, Bergmanu en Ilberg. Laatste Berichten. Electrisch Lichtstation. Door den heer F. C. Dufour is een open brief gericht aan de Raadsleden in zake het centraal-station voor elec- trische stro omgeleiding te Haarlem en de Haarlemsche Machinefabriek, voor heen Gebr. Figee. In dezen open brief geeft de heer Dufour een resumé van hetgeen inderdaad ten opzichte der Haarlemsche Machinefabriek in deze kwestie is geschied en betoogt dat de concurrentie tusschen zijn firma en Siemens Holske niet onder dezelfde voordeelige voorwaarden heeft plaats gehad, o. a. door gemis aan overleg met den heer directeur en den korte, hem toegestanen tijd voor het inleve ren van hun plan, waarin mede eene verklaring is te vinden waarom bij eene latere beoordeeling door derden de schaal ten gunste van Siemens Halske moest overslaan. En waar nu de Commissie en de Gasdirecteur de stations en de fabriek van Siemens Halske bezocht heb ben, had men kunnen vermoeden, dat zij ook tegenover ons deze welwillend heid hadden in acht genomen. Niets minder dan dat: noch de heer Blom, noch een der andere heeren heeft de nieuwe inrichtingen onzer fabriek ge zien, noch bezochten, tenminste niet in gezelschap van iemand onzer fabriek de door ons uitgevoerde Centraal-sta- tions te IJmuiden of Amsterdam. Uit het vorenstaande blijkt, dat de Haarlemsche Machine-fabriek niet op gelijken voet als haai* mededingster, de firma Siemens Halske, is behan deld. Integendeel slechts noode en ten halve hiertoe gedwongen, is men er toe overgegaan haar uit te noodi- gen een plan in te dienen. Het protest van den heer dr. Nieu- wenhuyzen Krusenian tegen de desbe treffende uitdrukking in ons request van 12 dezer, moet op zijn zachtst ge nomen als non-avenu worden ter zijde gesteld. Het is niet de kans geweest één tegen één, het was een strijd waar van de uitslag reeds vooruit was be slist. Wat het onderzoek door den heer Doyer betreft, daarover schrijft de heer Dufour o. a.: Gedurende den tijd, dat ZEd. met zijn studie bezig was, had hij twee maal een telefonisch onderhoud met een onzer ingenieurs over punten van zeer ondergeschikt belang en hiertoe beperken zich alle besprekingen tus schen hem en ons, waarop de heer Dr. Nieuwenhuyzen Kruseman wees. Van betrouwbare zijde weten wij, dat de heer Doyer voor de bespreking met Siemens Halske het noodig geoor deeld heeft een reis naar Berlijn te maken. Al ware het alleen geweest om zijn onafhankelijk standpunt zui ver te houden, hadden wij mogen ver wachten, dat ook onze fabriek met een bezoek van den heer Doyer ware ver eerd geworden. Hoewel ik de hoogste achting voor den persoon van den heer Doyer en zijn bekwaamheden koester, heeft hij evenwel nog nooit een centraalstation voor eleetrische verlichting uitgevoerd of beheerd, en daarom ia hot te betreu ren, dat de beslissing in deze alleen van zijn oordeel afhing. Dit oordeel is per saldo toch een persoonlijke opvat ting, die weersproken kan worden; het ware wenschclijker geweest, dat een Conunissie van 3 personen over de plannen hadde beslist. Ten slotte bestrijdt de heer Dufour iu een begrooting dat de centrale in Haarlem, zooals zij geprojecteerd is, in afzienbaren tijd rente zal geven. Inte gendeel berekent spr. het verlies in de eerste 5 jaren door da gemeente te lij den, op ruim een ton gouds, waarbij nog niet eens de noodige afschrijvin gen in aanmerking komen. Schrijver eindigt met de bewering dat het onaan nemelijk is, dat het voor de Haarlem sche werklieden vrij wed hetzelfde zou wezen, of het werk door de Haarlem sche Machinefabriek of door een bui- tenlandsche fabriek wordt gemaakt. Gelooft de heer Dr. Nieuwenhuyzen Krusernan in werkelijkheid, dat de fir ma Siemens Halske een bedrag van f 50,000 ten goede zal doen komen aan H aarl emsche werklieden? KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Dinsdag, feestdag van den H. Jo seph, te 8 uur gezongen H. Mis. 's- Avonds te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Woensdag te 7 uur Lof en Rozenh. ter eere van den H. Jozef. Vrijdag te 7 uur Lof en Oefening van den H. Kruisweg. Parochiekerk van den H. Joseph. Dinsdag, feestda gvan den H. Joseph, den Patroon van deze Parochie, te hall 10 de plechtige H. Mis en te 7 uur so lemneel Lof met Predikatie. Woensdag te 7 uur het Lof. Donderdagavond te 7 uur het Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrijdag te 7 uur plechtige oefening van den II. Kruisweg. Zaterdag te hall 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaars in de kapel van het Miraculeuse Mariabeeld. Te 6 uur liet Lof ter eere van O. L. V. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Dinsdag, feestdag van den H. Joseph, der II. Kerk, te 8 uur gezongen H. Mis voor de levende en overledene leden der Broederschap van den H. Antonius. 's Avonds te half 8 Lof, Miserere en Meditatie over het lijden Onzes Heeren Woensdagavond te 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis en 's avonds te 7 uur Lof en Oefening vaal den H. Kruisweg. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Dinsdag, feestdag van den H. Jozef zongen 11Mis te 8 uur, des avonds te 7 uur het plechtig Lof. Woensdagavond te 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Vrijdagavond te 7 uur Lof ter eere van het H. Lijden. De IIH. Missen in deze week te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus volgens gewoonte. Burgerlijke Stand. Bevallen 17 Maart. C. G. Mi chelde Graaf, z. A. Hetemvan der Riet, d. 18. M. M. Geutekens Koks, z. 16. C. v. d. SchaarSchou ten, d. A. E. v. d. Bergvan Schie, d. J. G. HagecloornBierman, z. T. KroonHeemskerk, d. IS. M. S. KapteijnKriege, d. 16. A. H. CaalenMaks, d. Overleden.: 16 Maart. J. B. de Graaff, 64 j. Krom. J. Bouwmees ter, 70 j. de Witstraat. MARKTNIEUWS Haarlem, 18 Maart. 140 HL. Witte tarwe f G.40-6.25; 40 HL. Rogge 4.75; 132IIL. Haver 3.60- 3.10; 50 HL. Duivenhoonen 7.25; 90 HL. Paardenboonen 6. Art. Aangev. Verk. Prijs, oter 97 KG. 97 KG. 1.30—1.60 iggen 68 st. 56 st. f 8—13.00 Schrammen 31 st. 26 st. 14.0025.00 Aardappelen 37 HL. 37 I1L. f 1.90—4.00 Appelen 27 HL. 21 III.. f 5.00—8.00 Peren 41 HL. 33 HL. 5.00—7.00 Amsterdamscfte Bears. Openingskoersen. Maandag 18 Maart 1901. 2V» pCt Ned. Werk. 8chold79»/a Oostenrijk Zilv, J/J82 8 pCt. Portugal24% 4 pCt. Rusland 94 6de em97 4 pCt. Spanjo68 5 pCt. Binnenl. Mexico39'/i 5 pCt. Brazilië FundiugLg87 li/j pCt. Columbia17% 4 pCt. Venezuela30 Cultuur-Mij. de Vorstenlanden aand, 55 Koloniale Bank uand Liq. Bnrge Moorman aand Ned. Ind. Handelsbk. aaud66 Aand. Deli-Maatschappij460 Langkat Cult. Maatschappij Senembah Maatschappij428 K. N. M. t.Exp Petr.br. Aand431 Moeara Enim Gew. aand13-1% Arkans. Oonstr. Tr. C 5 pCt. Kans. City P. G.8erie AenB. 71% 3 pCt. Italië 8pwl. 87/89 A. E 3 pCt. Znid-Italië Spwm. A. H.58% Atchison Topeka Cert yauaand.... 59 Cert, van pref. aand. 95 Denver Rio Grande 8pw. aand89% nS» pret aand. Erie Spoor Gew. aand30% le pref. aand 67% llinois Central Cert. van aand St. L. en San Franc. Cert, gew. aand42% v. 2pretaand. 68 Miss. Kans. en Texas Aand23% Lonisv. <fc Niashvill Cert. v. aand... N. Y. Ontario aaud32% Norf W. Cert. van gew. aand.... 52% Union Pac. Cert. van gew. aand..93'As Southern Pacific gew. aand44% 6 pCt. Pern Mortg. B Cert. van Aand. PeruU/|0 Pref. 21 Prolongatie4% 366e Staatsloterij. Maandag 18 Maart 1901. le Klasse, le lijst. No. 6197, 12511 en 18103 ietier 11000. tv No. 14309 flOO. No. 10323, 1 009 f 200. No. 6336, 19722 f100. PRIJZEN VAN f 20. 835.306437 9^75 Iï698 1519418229 11 3561 6439 9332 126371519518288 43 3628 6,44 9493 12630 ió96 8308 1133696 6560 951412642153001S319 1313714 65;0 9566 12714 1 .406184 .9 143 3739 6699 956012768642618435 22638316717 956112830154,418449 38038396720 96681285716508 1. 4 382 40376780 98831290.1554018(73 43940036786 99-'21296616544 ls.,67 59040816,10 99411298415ÓÜ8 1.-583 600 409168191001413022156091,-643 617,4111684910071 131441569.18674 7134112703010148131581570018670 74S41297U6.10166i3,13ln7c81S720 851413670b61019113231157511-770 867 415871171019818243157811S792 903 4253 7134 1020513245 1689418897 6204298720010215 132461593919017 925 43867226111241133001694519022 101144217236102651334 99219024 1048 4436 725810272133401600219181 1069 4457 7347 i»2S4183891600019260 1109 4489735310411 134081612319351 11294490735711 428 134081614919356 1139449S738510451134361615019304 130045' 1— 740510483134771617619497 1203 4566745810657 13478162 '919501 1225 4570 7 64310727 1349516,8619604 1349458275i?lOelü136781624.19513 145046407614 n«41 136831625319529 16254659773410857 1369,1037019431 I54O 4062 77 7411100137021638U19544 1545 4793779311130137211039019566 1631 481178U111148137241649119.568 1718 4872 781611149137601650619593 17414930788111269137671658819778 19734934 793711295 1382816 8119851 198149447982113 2 1384016/4619891 1983 4976 800011364138481680219906 20215070 Su35113851391216814 20000 2019 102 807 5114021394616904 20006 2103 5116 8086 114 -'41394917072 20053 220151318106 U 4381397717205 20192 2242 51458126114 8 1409817267 20196 2248 5271817e 1I.1741416217272 20197 2265 5311818411695 1420517290 20.04 2 '98 5340 8190117O61421417324 20262 2163 5357 8231 11728 1421717887 20319 2643510882.011731 142201764220328 2650 54128254117841426®17648 20350 2652 5460 8/9611797 14230 17628 20371 27216470831611821143561764520399 2872 6669 6330118291440617764 20411 2874 5576 836011990 1443317789 20423 •2834 5612 635612005 14482 1779620427 2923574084421204314571 17800 20623 2927 5770 846612088 1459417869 20670 2936 5853 8549120991463117872 20698 3019 5855 8550121441460617922 2f)731 30605873872912158147981793620742 3034 5905 8764122391490^ 179C8 20747 30365918879312265 14927 1S057 20789 3099 6072 8S0112301 14946 180B3 20855 3213 61118953 12339 149661809620875 32616207 3961 12370 14994181! 220947 3264 6262898312378 15 2318108 33366278907612 791507518138 33606283 9 7212401 1508318203 8419 6288920912144 1509613/24 3455 6'292 9227 12164 1-5146182-27

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3