Amsterdamsche Beurs, vervolg Stadsnieuws. Onze Electriseha Fabriek. De brochure van den heer F. C. Du- four wordt in de stad natuurlijk druk besproken. En merkwaardig is het, daarbij op te merken, dat men minder Verontwaardigd is over de gunning aan Siemens en Halske, dan wel geschrikt van de becijfering des heeren Dufour over de vermoedelijke finantieele re sultaten van de exploitatie. Zooals wij in ons uittreksel van gisteren reeds mededeelden, voorspelt de schrijver der brochure voor de eerstvolgende vijf jaren een verlies van ruimden ton gouds. Wij kunnen de juistheid van dit cij fer niet beoordeelen en vertrouwen ook wel, dat de heer Dufour zijn bere kening goed heeft opgezet. Het resul taat daarvan verwondert ons overigens volstrekt niet. Van het oogenblik af, toen de oprichting van een electrische fabriek ter sprake kwam, heeft men den indruk moeten krijgen, dat deze geen winst, maar verlies opleveren zou. Althans wij hebben, in gesprekken met Raadsleden, met deskundigen en met hen, die verbruikers zouden worden, nooit een anderen indruk gekregen. Nog nooit hebben wij iemand ont moet, die niet overtuigd was dat de electrische fabriek voor de gemeente iets anders wezen zou, dan een luxe, die men zich veroorloven mocht met het oog op de met de gasfabriek te be halen winsten. Ja, de direcetur zelf, de heer Blom, heeft ons, toen wij hem voor de eerste maal ontmoetten, als zijne meening te kennen gegeven, dat Haarlem het bezit van een electrische fabriek behoorde te beschouwen als een aanlokkelijkheid te meer om gezeten inwoners te trekken, als indirect voor deel derhalve. Dat dit aan de gemeen tekas een opoffering kosten zou, daar van was, naar ons bleek, de lieer Blom overtuigd. Het is ons daarom niet duidelijk, waarom het publiek juist van de b e- cijfering van den heer Dufour zoo geschrikt is. Dal de electrische fabriek geld zou kosten was al lang bekend. Wat men toen evenwel nog niet weten kon was, dat die schade nog grooter worden zou, doordat de Haarlemsche industrie bij de levering van de benoo- digde installatie zou worden voorbij gegaan. Laat men zich daar nu liever eens warm over maken! Er komt al leven in de brouwerij, ge tuige hel bericlit van een protest in dit blad. En een van de Raadsleden verklaarde ons heden, dat hij het be treurde, dat de heer Dufour de gege vens in zijn laatste brochure niet voor de laatste Raadsvergadering verstrekt lieeft! Naar wij vernemen zal met 1 April de tegenwoordige zaak dier firma Wes- terkappel Hoofd, omgezet worden in de Naamlooze Vennootschap: Noord en Ziid-Hoilandsche Bank. Als commissarissen zullen optreden de heeren P. Goedkoop Dzn., Directeur der Werf Conrad", Mr. A. A. Land, Griffier der Staten van Noord-Ilolland, Dr. J. Niuwenhuijzen Kruseman, Wet houder der gemeente Haarlem, J. Mui lemeister te Heemstede, oud lid van den Raad van Indië, W. Stolp, lid van den gemeenteraad van Haarlem en als Di recteur de heer Ed. de Lanoy. Naar men meedeelt is het Koloniaal Museum alhier, kooper geworden van de bekende Etlinologische verzameling van de voormalige Indische Instelling te Delft, ter waarde van ongeveer 20.000. Z. D. H. de Bisschop, zal zich Woensdagavond naar Sloten begeven, waar Donderdag de nieuw gebouwde kerk zal worden gewijd. Een protest. Maandagavond vergaderde de Technische vakvtereeniging alhier in café Brinkmann onder presi dium van den heer Diebener. Deze vergadering was in hoofdzaak be legd om te protesteeren tegen de bevoorrechting der Duitsche Indu strie in zake het centraal-station voor electrische stroomgeleiding te Haarlem. Na eenige besprekingen werd besloten; een adres te richten aan B. en W. om hun te verzoeken die zaak, die in hunne handen ter afdoening iis gesteld, nog eemigen tijd aan te houden, op grond! dat het. onderzoek in deze door één deskur dige plaats heeft gehad, naar 't oor deel der Technische Vakvereeni- ging niet voldoende is. Ten tweede een adres te richten aan de Raads leden, hun verzoekende de zaak nog eens nauwkeurig te andie-rzoeken Van andere zijde vernemen wij dat ook onder verschillende we-rk- liedien-vak vereenigdngem eveueen s eeme beweging op touw .wordt ge zet om dergelijke adressen aan B. en' W. en den Raad te richten. Schermen. Maandagavond was in de- Central Bar, Bar tel j ori setraatvanwege de Haarl. Scherm commissie' eeme ver gadering belegd, om te trachten een Haarlemschen Schermbond op te richten. Aanwezig waren 5 ver eenig ingen., te weten „Door oefe ning Sterker", vertegenwoordigd door den heer Fibbe „Kracht door oefening" door den beer Haar; On- derofficiers-vereeniging „Mars", icor den heer Poetsma; „Voor Va- d. 'and en Koning", door den heer Wijdoogen T. A. V. O., door den heer van Abs, terwijl verder vele schermers en de heeren J. J. en C. Meyerink aanwezig waren. Met algemeene stemmen werd besloten tot de oprichting van een Haarlem schen Bond. Tevens werd bepaald, dat alle vereenigingcn een zeker.I bedrag zullen inleggen voor deel neming aan de kampstrijden op ge-1 weer. degen en sabel, welke zoo spoedig mogelijk zullen aanvangen; Ook schermers met-leden van ver eend gingen kunnen als lid van den Boud toetreden en aan. de persoon lijke wedstrijden deelnemen. De bepalingen van dien Nederl. Schermbond zullen ook voor den Haarlemschen bond van toepassing zijn. Tot hoofddoel wordt gesteld, be vordering en veredeling der scherm kunst. daar die kampstrijden die nen tot onderlinge oefening, opdat de Haarlemsche schermers elkan der bekwamen voor de wedstrij den elders te houden. Medegedeeld werd nog d!at de kapitein van Alphen bereids eeme medaille beschikbaar had gesteld) voor dei kampstrijden in 1901. Tot leden van het voorloopig be stuur werden gekozen de heeren Haar, Stol, Wijdoogen, Poetsma en van Abs. De volgende vergadering zal over 14 dagen worden gehouden. Opsporing wordt verzocht van Adri- aan Wijkhuizen, opd 15 jaren, wo nende Zijlstraat 80. Een bewoner van de Kerkbofstraat vond eeme portemonnaie met f 5 en behield deze. De eigenaar dit hoo- rende, deed aangifte bij de politie. Te gen den vinder werd daarop proces verbaal opgemaakt. Gevonden voorwerpen. Eén parapluie, een gouden medail lon. Naar velen met leedwezen zullen vernemen is de agent van politie- rechercheur E. J. Hessels sinds een paar dagen boog ernstig ziek. Maandagmiddag werd de heer A. J. Beauchez, voorzanger in de Groote Kerk alhier, in de Groote Houtstraat bij het Proveniershuis, aangereden door een grooten boerenwagen. Geluk- kig kwam de 75-jarige grijsaard er nog vrij goed af. Per brancard naar bet Gasthuis gebracht, bleek het dat bij slechts een lichte wonde aan bet hoofd en been bad bekomen. Wij ontvangen het navolgende schrijven Te.r voorkoming van. die verdere- verspreiding van onjuiste geruch ten nemen wij die vrijheid' u rnede te deelen, dat bij ons niets be kend is van een voorgenomen Koninklijk bezoek aan onze inrich ting, waarvan door een dier plaat selijke bladen Maandagavond mel ding wordt gemaakt. Hoogachtend, E. H. Krelage Zn. Op Maandag, 25 dezer, des mor geus van 11 tot 12 uur, zal in hotel „d'e Leeuwrik" alhier plaats hebben de verkiezing vau een lid van het be stuur van den Veerpolder, ter vervul ling van de door de periodieke aftre ding van den voorzitter, den heer G. F. Eveledn, te Haarlem, openkomer.de plaats. Op Woensdag 17 April a*s. is de' Provinciale Bond van R. K. Centrale kiiesvereenigingen voornemens hier ter stede eene vergadering te houden met de eangesloten kiesvereenigingen. Ook de tot heden nog niet aange sloten kiesvereenigingen zullen worden uitgenoodigd. De R. K. Kiesvereeniging alhier is aangesloten onder het voormalig be stuur; wij meenen te weten, dat tot nog toe geen president van deze kiesver eeniging is kunnen gevonden worden en ook dat het Bestuur de voltalligheid volges het Reglement mist. N. H. Ct. Maandagavond werd de brandweer getelenhoneerd voor een brandje in de houtkooperij van den heer Peltenburg. Spuit 10, slangen- en ladderwagen ruk ten spoedig uit, doch behoefden geen dienst te doen, daar het brandje in middels met eonige emmers water was gebluscht. De staf der brandweer was mede aanwezig. IJsclub. Op een oogenblik dat niemand meer aan ijsvermaak denkt, komt de ijsclub I-Iaarlem en Omstreken de leden dier vereeniging uitnoodigen tot een alge meene vergadering. En wel om een zeer „ijzige" reden. Het bestuur stelt namelijk voor, een der leden, met name genoemd, van zijn lidmaatschap vervallen te verklaren wegens beleediging van een bestuurs lid, die ook met name wordt genoemd. Dat is 't eenige punt van de agenda. Het geval is zeldzaam, we herinneren ons niet dat het vroeger ooit is voor gekomen. Overigens zijn in den regel op 't ijs de voeten koud en is het in bontmuts of cachenez gestoken hoofd warm, twee omstandigheden, die naar men weet den mensch licht uit zijn hu meur brengen. Geslaagd voor het examen nuttige handwerken de dames C. Melchior en W. G. J. Groustra, beiden van hier. Aan het kwartet-concours op Zon dag 14 April te houden in het kerkge bouw der Ned. hen,', gemeente te Zaan dijk, tergelegenheid van het 50-jarig bestaan der gemengde zangvereeni- ging aldaar ..Door Eendragt Bloeyen- de" zal o. a.worden deelgenomen door Benedieamus Domino, en Haarlem's Zanggenot alhier. De heeren Phil. Loots en W. Robert alhier zitten in de jury. Heden werd ten stadhuize aanbe steed: Het maken van een ijzeren voetbrug met gemetselde landhoofden over de Heerensingelgraclit tegenover de Le bestraat, met daarbij behoorende wer ken. Ingekomen waren 11 biljetten, waar van 1 na twaalf uur, waarom dit on geldig verklaard werd. A. Bogerd, ƒ1400; H. J.Geijl Jz„ 1332; Th. J. Verzijibergh, 1284; R. Wereldsma 1589; H.L. van Zijl,te Zandvoort, 1399; H. Steenkist, 1465; J. P. A. Nelissen, 1446; J. A. Jonker, 1497; J. Mier \s,f 1445; J. A. Kaub, Halfweg, f 1WI A.s. DondertV/ zal het werk wor den gegund. Vrije Socialisten-Vereeuiging. Deze vereeniging hield Maandag avond eene vergadering in ,,De Kroon" De voorzitter, de heer van Straaten, waarschuwde tegen het optreden der sociaal-democraten, die de arbeiders in het verkeerde spoor leiden. Spreker hoopte dat de werklieden wijzer zouden zijn en aan dat optreden paal en perk zouden stellen. Daarna sprak de heer de Jongens van Amsterdam, over het onderwerp: „De herdenking der commune." Spr. wees er op, hoe belangrijk de commune is geweest voor de arbeiders. Mogen ook velen het gewicht ervan ontkennen, toch is en blijft het, zegt spr., een roemrijk feit. Daarna verklaarde hij den oorsprong, het wezen en den ondergang ervan. De vergadering was zeer slecht be zocht, slechts een 25-tal personen woon den de lezing bij. Overveen Geslaagd voor de nuttige handwer ken te Utrecht: mejuffrouw A. G. M. Leistïkow. De Bloemvelden. Men schrijft ons uit O verveen: Hier en daar worden de bloemvelden van hun dek ontdaan. Ware het in den laatsten tijd niet zulk ruw en vriezend weer geweest, dan zonden de meeste velden nu wel ontbloot zijn. Waar de bloembollen te voorschijn zijn gebracht, ziet men dat zij zich onder hun rieten dak forsch ontwik- niet zoo erg gevoelig zijn en wel een kcld hebben. Hoewel de hyacinthen vorstje kunnen verdragen, zou toch een harde nachtvorst enorme schade kunnen veroorzaken. Zandvoort. In de vergadering, gehouden door de Feestcommissie alhier, bleek uit de rekening en verant woording van den penningmeester, dat voor de feesten gegeven ter ge legenheid van het huwelijk van H. M. de Koningin op de lijsten was geteekend tot een bedrag van 283, en dat door d'e Gemeente was gege ven een bedrag van 248,124 alzoo waren de ontvangsten 531.124. De- uitgaven haddien 546.304 bedra gen, zoodat er een nadeelig saldo was van f 15.18. De rekening en verantwoording zal van af Woens dag 20 Maart a. s. gedurende eeme week van 446 uur mam. ter inza ge liggen ten huize van den pen ningmeester den heer C. H. N. Ta- tes. Swaluestraat No. 6 alhier. Dooi de Hotel- en Terrein-Maat schap™*' alhier, is eeni^en tijd ge leden aanbesteed het afgraven dier duinen langs de Boulevards de Fa- vauge en Barnaart. De' afgraving vordert goed1 geeft aan de woningen langs de boulevardis een ruim en mooi uit zicht op zee. Het werk wordt uit gevoerd door den aannemer den heer van Zeyl alhier. Heemstede. Van het dak van de koetsierswoning van de buitenplaats Meerenberg is on geveer 50 kilo lood ontvreemd; proces- verhaal i's opgemaakt. De heer Tukker, bijenhouder alhier, heeft zijne inrichting overgebracht van de Glip naar de Kom (Kerkbuurt) der gemeente. Bennebroek. Vergadering van den gemeenteraad op Woensdag den 20en Maart 1901, des namiddags. Onderwerpen ter behandeling: Be noeming commissie tot wering van schoolverzuim; vaststelling huishoude lijk reglement idem; benoeming stem- bureaux; af- en overschrijving, dienst 1900; betaling onvoorziene uitgaven 1900, en kohier hondenbelasting 1901. Velsen. Tot bestuursleden van de hier opge richte vereeniging tot ondersteuning voor hulpbehoevende kraamvrouwen, zijn gekozen de dames: Mevr. Breiten- stein, pres.; Mej. Nauta, secr,; Mej. Scheeres, vice-pres.; Mej. Uries, pen- ningm.; Douar. van Tuyll van Seroos- kerkenmagazijnmeesteresMej, Hurstjes en Mej. Hendris, ass. Reeds zijn 171 leden toegetreden. Tot- de normaalschool zijn toegelaten de jongens J. Cupido, C. Hofman, G. W. Jongens, H. T. van Velzen, te IJmui- den; J. van Meurs, te Velzen, en de meisjes J. C. Dekker. 1e Velsen, A. J. M. Vis Dieperink en M. Visser te IJmui- den M. M. van Eerde,, te Wijk aan Zee en A. Bilstei'bos v. d. Burgwal, te Limmen. Tot de voorbereidende klasse zijn toegelaten de jongens J. H. Mulder te Santpoort; G. J. Wassenaar en F. Brouw te IJmuiden; de meisjes N. Dek ker, M. A, Jetten, te Velsen; D. M. van Runnard, H. M. Sehudel te Sant poort, J. J. C. Wouters te IJmuiden en E. J. N. van Dorp te Wijk aan Zee. Nadat alhier geruimen iijd geen ge val van diphtheritis voorkwam, is thans weder een geval geconstateerd op de heide. LJimridon. Zondag had hier een. voetbalwed strijd plaats tusschen IJ. V. V. en Sophiadal. Met rust was die stand 32 voor IJ. V. V. Daarna maak ten die IJmuidenaars er nog 2 bij en wonnen ten slotte met 52. Sloten. In den Riekerpolder zal vanwege het Rijk spoedig een begin gemaakt worden met het bouwen der watertoren, waar voor grond is aangekocht; voor de ver dere installatie ten behoeve der duin watervoorziening in de stelling Amster dam, zal circa 9 H.A. grond alhier worden onteigend. Vervolg Nieuwstijdingen. Woensdagmiddag te 2 uur zal er een spoedvergadering worden ge- houdien van indiustrieelen, om te protesteeren tegen hel voorbijgaan der Haarlemsche industrie inzake de electrische fabriek. De vergadering wordt gehouden, in het P al vil j oen dies namiddags ten 2 ure. Tweede Kamer. Men seint ons uit den Haag: De Kamer zette de behandeling voort van de Woningwet. De geruchten over eenehernieuwde behan deling der legerwetten in verband met de oplossing der crisis, schijnen grond van waarheid te bezitten. Voor den rechter-commissaris te 's Gravexihage was heden een complee- te gemeenteraad gedagvaard, zeker een zeldzaam geval. Het waren de Raadsleden uit een klein plaatsje, die gehoord moesten worden over zonderlingheden die ge beurd moeten zijn met betaJingsman- daten en waarbij de burgemeester naar 't schijnt een rol heeft gespeeld. Wettea M. O en H. O. Naar men verneemt heeft de minister van binnenlandsche zaken aan een commissie opgedragen het voorberei den van voorstellen tot wijziging van de artikelen der wetten tot regeling van het Middelbaar en Hooger Onder wijs, betrekking hebbende op de akte van bekwaamheid tot het geven van Middelbaar Onderwijs in de land- en tuinbouwkunde en in het handteeke nen, het rechtlijnig teekenen en de perspectief. Dierenmi sh andeliu g. De eerste luitenant-adjudant bij het 6e reg. inf., P. A. de R., is door den krijgsraad te 's Hertogenbosch, schul dig. verklaard aan het opzettelijk en wederrechtelijk dooden van een kat, die aan een ander toebehoorde, op de binnenplaats der Havenkazerne te Geertruidenberg gepleegd en veroor deeld tot eene geldboete van vijftig gulden, subsidiair vijftig dagen hech tenis. De advocaat-fiscaal voor Hr. Ms. zee- en landmacht is van dit vonnis in hoo ger beroep gekomen bij het Hoog Mi litair Gerechtshof. Ia de natuur. De Zutph. Ct. schrijft Februari behoorde volgens den al manak, de statistiek en mijn grootmoe der drie zomersche dagen te geven, maar ze zijn alle drie weggeslobberd in regen en sneeuw. Maart is er ons, volgens dezelfde au toriteiten, zeven schuldig, waarvan hij de grootste helft al heeft afgeleverd. Een zahcte stemming van zwellende knoppen en kiemende zaden hing in de atmosfeer. Boven de kale velden zong de leeuwerik de eerste strofen van zijn minnelied, de meeuwen hadden op de overstroomde weiden het veld ge ruimd voor lustig kwakende eenden, en in de dennenbosschen dreef de ont waakte strooming der levenssappen den harsgeur uit de toppen der groene naaldborstels naar buiten. In de tuinen is in die weinige mooie dagen meer gebeurd dan in heel den voorafgaanden naren tijd te zamen de knoppen der seringen zijn tot barstens toe gezwollen, de vlier loopt al uit, aan de rozenstruiken komen de knop jes als roode kraaltjes uit het hout hot ten, en de sneeuwbal staat al met mini- atuur-bloemschermen gereed1 voor den bloei. Toch hing in het Noorden een bui, zwart als inkt. Doch Maart is grillig niet alleen met zijn slechte, maar ook met zijn goede gaven. Ditmaal heeft hij ons plezier niet willen vergallen. Slapende Rechters. Het Hof van Appel van Illinois heeft zich bezig gehouden met een eigenaar dige rechtsvraag. Het heeft als zijn meening uitgesproken, dat het slapen van een rechter op zijn zetel niet zal kunnen worden aagevoerd als nietig verklaring der procedure. Onedr de consideranda van dezen uitspraak komt het volgende voor: dat een rechter niet in slaap zal vallen indien de kwestie welke hij te beoordeelen heeft belangrijk is! Slaau op school. Er zijn weer eens eenige verzoek schriften bij den Duitschen Rijksdag ingediend tot invoering van lijfstraf fen op school. Een commissie voor de verzoekschriften (de Duitsche Rijks dag heeft over zulk een commissie an ders gedacht dan de Amsterdamsche Raad!) heeft-óók weer voorgesteld om dienaangaande over te gaan tot de orde van den dag. Uit de Arbeiderswereld, overleden18 Maan. l. w. vm Kampen, 16 mnd. cl. Groendaal- steeg. 17. W. A. M. Dijkzeul, 16 m. d. Zomervaart. '18. C. Clifford—de Graaff, 61 j. Kamperstraat. J. Koel- Kamperlaan BUITENLAND. De beweging voor dagelijksche rust tijden in de winkels te Parijs neemt toe man, 5 j Zondag is er een groote vergadering' van winkelbedienden geweest, ten ein de de sluiting der winkels des Zondags na twaalven en in de week na achten te verkrijgen. In de schoenenfabrieken te Berlijn is Zaterdag een uitsluiting op groote schaal begonnen. Voor de werklieden de fabrieken binnengingen, verzochten de patroons hun een verklaring te on derteekenen, inhoudende dat zij geen steun zouden verschaffen aan een aan tal stakende vakgenooten en niets zou den betalen aan de vereeniging van Duitsche schoenmakers. De werklieden die weigerden te teekenen, hebben ge daan gekregen. Het zijn er een kleine 2000. Laatste Berichten. Door het kiescollege der Ned. Herv. Kerk werden de volgende ouderlingen herkozen: J. Wolbers, C. Prins Gz„ A. Schoevaart, H. M. J. van Lennep en de diakenen G. Bos, H. J. Bronlthorst (secretaris), F. C. Hos, (boekhouder), H. Ickelsheimer en H. van Niel Hzn. Voor F. M. baron van Lijnden, die niet meer in aanmerking wenschte te komen als ouderling, werd gekozen de heer D. J. Bekaar. Door het bes-tuur van den Haarlem mermeerpolder zijn de navolgende aanbestedingen gehouden als: le. Het onderhoud der Ringvaartsboorden van 1 April tot ultimo Maart 1902. Voor dit werk werd alleen ingeschre ven door den heer J. v. d. Heuvel Azn, te Haarlemmermeer voor f 4675. 2e. Het onderhoud van de gebouwen, bruggen enz. gedurende hetzelfde tijd vak. Hiervoor waren 8 biljetten inge komen. Laagste inschrijvers bleken te zijn de heeren J. A. Kaub, Halfweg, perc. 1 1509; perc. 3 f 105Ó; perc. 4 1390; perc. 4a. f 1145; perc. 6, 845; J. Huls bos JCzn., perc. 2a 995; perc. 7 1837: K. Bakker, perc. 2 f 1380; H. A. de Graaf, Halfweg, perc. 5, 1300 en J. P. Pennings, Sloten, perc. 6a. 495. De overige inschrijvers wonen te Haarlemmermeer. De heer K. Langeveld, benoemd no taris te Hillegom, in de plaats van den heer I. Schelkers. heeft heden ter te rechtzitting van de Arrondissements rechtbank te Haarlem den vereischten eed als zoodanig afgelegd. Extra Stopplaats. In den avond van Zaterdag 16 Maart stopte plotseling de electri sche tram bij de Nieuwe Gracht. Was er een ongeval gebeurd Neen, d'e wagenvoerder stapte af, even eens een dame diit deed van haar fiets. Een vertrouwelijk gesprek werd gevoerd, d!e trampassagiers wachtten met liefde(?) De wagen voerder gaf de dame een hand. Bei den sprongen weer op hun voer tuigen. Schrijver d'ezes d'acht onwil lekeurig ,,dat was zeker „een ex tra stopplaats." (Historisch.) Het navolgende) adres is ingezon den: Aan Burgemeester en Wethouders en leden van den gemeenteraad: Ondergeteekende W. A. J. van de Kamp, lid van, uwen Raad, kennis genomen hebbende van de verklaringen van den heer Burge meester en den wethouder-voorzitter der Commissie voor de lichtfabrieken, dat heden 19 Maart 's namiddags te 2 ure de aanbesteding der electrische centrale voor deze gemeente nog niet heeft plaats gehad, stelt, voor deze aanbesteding vooralsnog niet te doen plaats hebben, doch den Raad te doen hooren, de ingenieurs Doyer en Du four, evenals zulks indertijd is geschied met de gaszaak, toen de heeren Eren- der Brandis en Van der Horst zijn gehoord in comité. (w. g.) VAN DE KAMP. Haarlem, 19 Maart 1901. LONDEN, 19 Maart. (R. O.) Een tele gram, gisteren uit Bloemfontein aan de ..Times" verzonden, meldt dat de in samenwerking ondernomen operaties om Fourie met zijn SOU man te omsin gelen, mislukt zijn. De helft der Boe ren is in den nacht ontsnapt Binnen enkele dagen zal een andere in ge meenschappelijk overleg beraamde be weging van veel grooteren omvang wor den ondernomen. LONDEN, 19 Maart. (R. O.) De „Ti mes" verneemt uit in Engeland ont vangen berichten, dat graaf Waldersee tusschen heide gekomen is, oin een einde te maken aan de vijandige hou ding tusschen de Engelsche en Russi sche troepen hij Tientsin. Telegrammen. Openingskoersen. Dinsdag 19 Maart 1901 2V,pCt Ned. Werk. Schold70'/8 Oostenrijk Zilv, J/J817/s S pCt. Portugal217)8 -1 pCt. Rusland 94 6de em97 4 pCt. Spanje.63 5 pCt. Binnenl. Mexico38»/4 5 pCt Brazilië Funding Lg89»/g 1pCt. Columbia171 /4 4 pCt. Venezuela30 Cultuur-Mij. de Vorstenlanden a and. 55 Koloniale Bank aand Liq. Barge Moorman aand. Ned. Ind. Handelsbk. aand86 Aand. Del i-Maatschappij455 Langkat Cult. Maatschappij Senembah Maatschappij427 K. N. M. t.Exp Petr.br. Aand425 Moeara Enim Gew. aand\Wjt Arkans. Oor.str. Tr. C- 6 pCt. Kans. City P.G.Serie A en B. 70> 3 pCt Italië Spwl. 87/89 A. E65»/8 3 pCt. Zuid-Italië Spwm. A. H58'/6 Atchison Topeka Cert van aand59i/j Oerc. van pref. aand. Denver Rio Grande Spw. aand48'/j s pref aand. Erie Spoor Gew. aand3?s/t le pref. aand68 llinois Central Cert, van aand St. L. en San Franc. Cert. gew. aand..43 n n v.2pref.aand. 39*/4 Miss. Kans. en Texas Aand24VS Louisv. Niaskvill Cert. v. aand... N. Y. Ontario aand327/a Norf W. Cert. van gew. aa id.... 63i/g Union Pac. Cert. van gew. aand.... 93t/.t Southern Pacific gew. aand457/.. 6 pCt. Pern Mortg. B771/2 ^ert. van Aand. Pern57/I0 Pret 207/)j Prolongatie4(y0 366e Staatsloterij. Dinsdag 19 Maart 1001. le Klasse, 2e lijst. No. 13529 f 20.000. No. 17020 f5000. No. 7759 f1500. No. 8828 flOOO. No, 5090 en 10084 ieder f-iOO. No. 10792, 12510, 14012, 14143 en 15526 ieder f 100. PRIJZEN VAN f 20. 5630725899 9.'96 124971534118335 7830870 28 93171257716394 18358 9601386)42 9330126281541118368 10531556098 934812040154,7 18534 407 3166 6117 9 52 127241546,18535 280331161 8 95,5127 81548818550 32733390154 9520128541551818555 Ö7U33126186 96461292115619,8588 375 33,4 0201 9580129251563011615 447 34ol6.06 9697 429791565818729 418^4596227 9610 131)1215677 ,8,31 627»,046338 9636130141570418750 614 370o 6401 9-8130241574818756 62137206491 995130811678918847 65231616Ö09 100061332216799 18866 6823703667910019133661586418942 70,3>21666510144 134171694118961 7333S26679S10145134311697618971 839 39051822 02U013441 162U7 18972 847 3»1ü63&4 102,201347516217 19014 86039606925102981360816)6319079 8814089697210364136961627419247 944 4203,01, 103741,701 1628019309 942*28070331„39913731 162»3 19315 96S 4299 0 21049313765 16291 19318 973 *354 70,51055013802163.9 19453 /VT/»4.37371 Ifmnö .ooon iKQRw io;i„ CORREPOND EN TIE. Den heer Thomas. Uw stukje plaatsen wij in ons volgend num mer. Redactie. Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem brengen ter openbare kennis, lo. dat is ingeko men een verzoekschrift van K. M. Brongers om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het voorhuls van het perceel aan d'e Gierstraat No. 71. 2o. dat is ingekomen een ver zoekschrift van W. Arons om ver gunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het voorhuis van het perceel aan de Bakenessergracht No. 54. Haarlem. 18 Maart 1901. Burgem. en Weihouders voornoemd, BOREEL, Secretaris. PIJN ACKER. Burgerlijke Stand. Bevallen19 Maart. A. G. M. KülmansHermann, cl. 17. J. Fruij- tiei'van lleemskerck, z. 1]35*.U2 72IIÏ 106*31388916479 ,9609 1271*4)6 208106691392916529 19631 I3]44519721110682139 616o3819681 14,4*601725; 1082814, ,8016557 19709 3 536 *61732310866141381659319752 '.551 *',*87348108671420216604 19832 ;5B0*716 7423 1087*14218166)819834 1632 *769,41210891 142631669819847 1634*3*87445108 2143141675019872 1738 *886 751210933143791684619919 17954866754510976144381686619972 1797*y0i7868106961444916876 20002 1837*92178911107914463170 220057 1876*86' 7898110861447S17151 20061 2102 5U2179U01113314.59017183 20071 21515046 8137111351459117204 20202 2] 52 6lü6 8171111831459617 285 2OI81 2172 61118 87112081460117287 -.0134 2,738147 819611392146571730120135 23196i59 820011420146971735421,154 '2391616) 82561143414701 1743420161 24345166 830811476 147371746220233 2454 5134 81 81147914793 17.,02 20 03 253452148537115321485717514 20324 2576 521 8566115731485817689 20369 AU 1 A sffV77 1 i fin.l 1 inpo I l&A „1 ioorr z/Vo;: 2fOO^'515S8 iü l'Ji.ri iüuöo a 1 £.\ji)öïj 28495541 8887 12179 150761795720668 2861156018893 2196 1508517971 20762 2866 5603 8967 1228716138 1798420779 2880f'55e 90621225* 151761800120-03 290S6'109092)S26816191 18041 20-69 2912 67189163128561623618078 20880 2920672: 6173 123691526318089.20597 2' 885752 91631239815276181*1 20973 302)5776922412458 1627918191 304757849289 12*7715337 18272

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3