Anthracietkolen. Nederlandsche Opera Lohengrin. Een Juffrouw gevraagd Gevraagd Dagmeisje, Sde Meid, Gevraagd N. VAN BREEMEN Co., Ha L Vervolg Stadsnieuws. Toynbee-Vereeniging. Zaterdagavond had vanwege de Toyn- öee-Vareeniging eene muziekavond plaste. jn de bovenzaal der Sociëteit Vereenigirig. Jïet is niet. mijn doel deze muziekuit voering die trouwens niet als pu bliek concert is te beschouwen in den breede te bespreken. Dat de vele aan wezigen een paar aangename en ge notrijke uren hebben doorgebracht zal men wel gelooven, al noemde ik alleen maar de namen van de instrumentaal- solisten: de heeren Henk van Breemen (piano) en Van Erp (viool). Maar het belangrijke van deze uitvoering lag Voornamelijk in het optreden van een nieuw gevormd en onder leiding van den heer Gerard Zalsman studeerend vocaaj-kwartet, bestaande uit de da mes R. Ëöhm en H. Scholten, leerlin gen der Muziekschool van Toonkunst, èn de heeren Caret Phlippeau en Ge rard Zalsman. Van de beide dames kan gezegd worden dat, hoewel zij hare itudiën nog niet voltooid hebben, zij behalve over een welluidend orgaan, tevens over voldoende technische vor- tning beschikken om, onder zaakkun dige leiding, iet3 werkelijk artistieks le presteeren. Van de verblijdende re sultaten die reeds nu na eenige we ken voorbereiding verkregen zijn, werd hier 'n hoogst bevredigend proef je gegeven. Ik hoorde onder meer het moeielijk Ave verum van Mozart voordragen met een milde warmte klank, een technische volkomenheid en een voorname innigheid van uitdruk king, die van de hier samenwerkende krachten groote dingen doen verwach ten. De ovmige nummers van het pro gramma voor zoover ik ze hoorde althans konden slechts dezen eer sten, maar beslist zeer gunstigen in druk bevestigen. Mij dunkt dan ook dat hier alle reden is den heer Zalsman met zijn goed denkbeeld en de aanvan kelijke uitvoering daarvan van harte geluk te wenschen. Er valt wel niet aan te twijfelen of dit vocaal-kwartet zal, waar het zich eventueel ook bui ten Haarlem laat hooren, den goeden naam dien onze stad op muzikaal ge bied heeft, krachtig helpen in.eere hou den. PHILIP LOOTS. Het verbouwen en veTgrooten der be staande 11. K. school aan het Spaarne door bijtrekkHng vaai het daarnaast gelegen pakhuis is opgedragen aan den heer J. P. A. Nelissen, alhier voor f 16.200. Vreemd. In ons nummer van Vrijdagavond plaatsten wij, op uitdrukkelijk ver- k van den inzender, die het met 7 vollen naam onderteekende, eeni i.nvezonden stuk waarin een aanval werd gedaan op twee andere plaatse lijke bladen. Tot onze verbazing antwoordt de redactie op een manier, alsof ze ons jvoor de kwade pier houdt en niet den i; endier. Weet zij niet, dat een courant er .m rubriek ingezonden stukken op na houdt, om aan 't publiek het woord te geven buiten verantwoordelijkheid der courant? Zop neen, dan is dat toch vreemd, want 't staat er bij ons uitdrukkelijk boven. Men moet het zadel op 't rechte paard leggen. Stukkon van don Gemeente raad. Door Th. J. Verzijlbergh is tot B. en W. het verzoek gericht tot aankoop van een gedeelte grond, gelegen aan het Leidsche Plein, ter oppervlakte van 1 are en 40 centiaren.. Hoewel de Raad onlangs besloot voortaan geen gronden meer te verkoopen, doch in erfpacht uit te geven, meenen B. en W. voor dezen grond een uitzondering te moeten maken, daar hij geheel door bebouwde eigendommen is ingeloten en niet als grenzende aan den openba- ren weg voor bouwterrein kan worden uitgegeven. Bij raadsbesluit werd de verkoopprijs van den grond nader vastgesteld op f 4.50 per vierlt. M. B. en W. geven den Raad in overweging hen te machtigen tot den verkoop over te gaan voor den prijs van f 630. Mej. H. J. von Schubertz, direc trice der Middelbare School voor meis jes, vraagt den Raad eervol ontslag met ingang van 1 Sept. e. k. Hoewel het haar aan het hart gaat een werkkring op te geven, die haar lief is, acht zij, na zoo vele jaren haar beste krachten aan het onderwijs in deze gemeente gewijd te hebben, den tijd voor zich gekomen om hare taak aan jongere krachten over te dragen. Heden is alhier door de Gebr. van Eerde van Wijk aan Duin, de eerste Rabarber aan de groentenmarkt ge bracht en opgekocht door de commis sionairs Tienus van Leeuwen en Huyboom. Dat is 2 dagen vroeger dan het vorige jaar. V olkkkies-Vere8ni ging. In de Vrijdag-avond gehouden ver- gadering van de Volkskiesvereeniging werd besloten, aangesloten te blijven bij het plaatselijk comité voor alge meen kiesrecht. Over de vraag of het wenschelijk is aangesloten te blijven bij het Haar- lemsch Arbeiders-secretariaat, staak ten de stemmen, zoodat daarover zal worden beslist in een volgende ver gadering. Ten slotte werd besloten een verte genwoordiger te zenden naar het ver- kiezings-congres te Utrecht en tot afgevaardigde gekozen de heer F. W. N. Hugunholtz Jr. Er waren op deze vergadering slechts 15 leden opgekomen. Door B .en W. is de levering der in stallatie voor de Electriscbe Centrale, behoudens goedkeuring van Ged. Sta ten van het laatst genomen Raadsbe sluit, opgedragen aan de firma Sie mens Halsk© te Berlijn. Castri. In de flink bezette zaal der societedt „Vereenigmg" gaf Zondagavond het specialiteiten-gezelschap, directeur de heer Joh. Castri, weder eene uitst ekend geslaagde specialiteiten-voorstelling. Van de 12 verschillende nummers, waaruit het fraaie programma be stond, noemen wij het optreden van den 12jarigen jongeheer Nico Castri, den jongsten humorist der wereld. Hoewel hij voor de eerste maal in het publiek optrad, was zijn succes enorm groot. Vrijmoedig en zeer aardig debi teerde hij een in tweetal leuke stukjes, waarmede hij tevens zijn leermeester, den Holl. karakter-komiek M. Dumas, alle eer aandeed. Voor de toekomst be looft deze jeugdige humorist heel wat. Ook de heer Dumas kregen wij te hoo ren en wel in zijne nieuwe creatie ,,John Buil" en in de voordiracht ,,De wereld na 25 jaren." Met beide geestige nummers oostte hij veel bijval. Ook de operette „Zij is nog zoo jong", door den heer en mevrouw Dumas, uitste kend opgevoerd, viel zeer in den smaak. Niet minder toejuichingen had den de 2 Artho's met hunne ongeëven aarde excercitiën op den wereldbol in ontvangst te nemen. Een mooi num mer was eveneens het optreden van den heer Resco, krokodiillenmensch, die de aanwezigen in verwondering bracht door zijne buitengewone lenigheid en sterke toeren. Noemen wij ton slotte no ghet optreden van de gevierde sou brette, mej. Cato Gulp, en men ziet dat de aanwezigen Zondag een zeer genoe- gelijken avond hebben doorgebracht. Ongetwijfeld zal dan ook de voorstel ling op Zondag 31 Maart a.s., wanneer weder nieuwe specialiteiten optreden, op een groot bezoek mogen rekenen. In den foyer van den Schouwburg zal Woensdag-avond te 9 uur eene ver gadering worden gehouden van krui deniers-patroons, comestibles-handela- laren en het bestuur der H. li. V. om te geraken tot winkelsluiting om 9 uur. Ook zullen aanwezig zijn 2 afgevaar digden van de kruideniersbedienden- vereeniging „Door Eendracht Verbete ring." Li monadekiosken- Het is al zoolang geleden, dat aan de firma Van Keeken in Den Haag vergun ning door den Raad werd gegeven om iten kiosken voor verfrisschende dranken hier op straat te plaatsen, dat den lezer misschien de geheele zaak ai ontschoten is. Ze zijn nu in aantocht. Binnen een dag of wat komen er vier van de tien aan en de rest in de volgende maand. Den zevenden April hoopt de firma Van Keeken de eerste vier te openen. Een glas sodawater zal verkocht wor den voor 3 ets., een glas limonade voor 6 ets. De drinkfonteinen die de ge meente hier op twaalf verschillende plaatsen op straat zal zetten, zijn ook klaar. De Raad heeft indertijd al be paald, waar ze zouden komen, maar op een meter na is diat natuurlijk niet aangegeven. B. en W. zullen nu de juiste plek nog aangeven en daarna worden ze geplaatst. Het zal dus mensch en dier (want de fonteinen worden ook voor paarden ge schikt gemaakt) dezen zomer aan lafe nis op straat niet ontbreken. In het Pand was men heden druk bezig met het beschilderen der 12 ijzeren drinkfonteinen, die binnen eefeen tijd. ingevolge ee'n genomen raadsbesluit, op verschillende gedeel ten van onze stad zullen worden ge plaatst. De fonteinen zijn zoodanig ingericht, dat zij voor menschen dieren dienstbaar zijn. Onderaan is een bakje, waarboven een hondenkop prijkt, voor de edele menschenvrienden; iets hooger eelne groote ronde bak aangebracht voor de grootere viervoeters en weer wat hooger, boven deze drinkgelegen- heid, komt eene inrichting, waardoor de mensch zijn dorst kan lesschen. De fontein, die groen geschilderd zal worden, is bepaald een mooi stuk werk en zal ongetwijfeld het stadsge deelte, waai- deze geplaatst- wordt, versieren. Heden werd het stedelijk museum van schilderijen enz. op het Raadhuis, bezocht door Prins Votmer te Berlijn. Omstreeks twaalf uur sloeg heden middag een paard op hol, doordat het hij het oprijden van de brug over de Brouwersvaart den wagen tegen rijn pooten kreeg. In de Zijlstraat werd zijn vaart gestuit na met een bleekerskar in botsing te zijn gekomen, waarna het tot stilstand werd gebracht. Het paard had een bloedende wonde aan de borst. Van middag om half twee had in de Jansstraat wederom een botsing plaats tusschen de electrische tram en een handwagen. De kleinste kwam er be ter af dan de grootste, die een veer moest laten in dit geval een bescha digde treeplank kreeg. Tegen een bierhuishoudster op den Heerensingel is proces-verbaal opge maakt wegens het verkoopen van sLer- ken drank in het klein, zonder vergun ning, eveneens tegen een bierhuishoud ster aan de Kamperstraat. Tal van klachten kwamen weer over de straatjeugd, die met 't. gooien van ballen of steenen ruiten brak. Gevonden, voorwerpen. Een gouden overhemdsknoopje. Een zilveren oorknopje. Een lorgnet. Een sleutel. Een portemonnaie met geid. Een spionnetje. Een insigne. Een zil veren armband met ketting. Een ring met sleutels. - Eerstdaags zal door de rechtbank alhier weder een onteigenringszaak wordien behandeld:. Van Rijkswege zal nl. in dien IJ- poldler bij Halfweg een Seeterpark worden aangelegd. Het bestuur van dien polder en de betrokken eige nares nemen, geen genoegen met den voor dien te onteigenen grond, aangeboden prijs. Voor den. Staat der Nederlanden treedft op Mr. die Haan-Hugenholtz en voor den polder Mr. Van Sty- rum. Per3eus—Unitas. Voor de 3e klasse competitie speelde op het terrein aan de Leidschevaart bovenstaande clubs. Unitas speelt met wind mee. Het spel is in het begin vrijwel gelijk. Unitas doelpunt het eerst. De scheidsrechter geeft eenige vrije schoppen, waarom is onbekend. Perseus krijgt een vrijschop voor het doel, die haar niet toekomt, en weet daarvan een doelpunt te maken. Voor de rust scoort Unitas nog eens, ru9t gaat in 21. Na de rust is Unitas overwegend ster- kerjhet wordt een belegere van Perseus doel, door fraaii drijven, koppen en schieten worden er door Unitas nog 4 doelpunten gemaakt, de tegenpartij scoort niet meer. Met tijd is de stand 61, in het voordeel van Unitas. Over den scheidsrechter viel niet te roemen. Zondag-morgen half twaalf liep op de Leidsche Vaart een jongen in den binnenkant der leuning van de Emraa- brug. Halverwege stapte hij mis en viel rnidde nin de Leidsche Vaart. Meer dood dan levend werd hij er door een man uitgehaald. Zondagmorgen bij het uitgaan der cathedrale kerk op de Leidsche Vaart werd een vrouw door een rijtuig aan gereden, zoodat zij een arm ernstig kneusde en door twee vrouwen naar haar woning werd geleid. Heemstede. Door Ds. Kuylman werdl Zondag morgen aan zijne Gemeente' be kend gemaakt dat hij een beroep heeft ontvangen naar Prinsenhagen. Donderdagavond 8 uur zal in de voor malige Kegelbaan een jaarfeest plaats hebben van de Knapenvereeniging ..Sa muel" alhier. Door wijlen, dien heer B. A. ba ron van Verschuer is aan het Pa rochiaal Armbestuur alhier en dat van Bennebroek ieder een bedrag van 250 gelegateerd. Zandvoort. Door B. en W. is vergunning ver leend aan de firma Paul C. Kaiser tot het oprichten van eene bakkerij met luchtoven in een te bouwen huis op het perceel grond, gelegen aan de Groote Krocht, kadastraal bekend on der sectie C., gedeelte van no. 780, on der voorwaarde, dat de inrichting vol tooid en in werking moet zijn gebracht op 1 Augustus a.s. Zateruagmdidag had ten overstaan van notaris Joekes te Haarlem, de pu blieke verkoop plaats ih hotel Driehui zen van een huis, schuur en erf. gele gen aan de Kruissteeg no. 23. Kooper werd de heer v. d. Bogaart te Haarlem voor f 645. Haarlemmermeer. Naai* aanleiding van het deswege gedane voorstel door het centraal bestuur der anti-revolutionaire kiesverenigingen en ook naar eigen meening zal de heer G. B. 't Hooft (aftr. lid) in dat district wedea* tot candidaat worden ge steld. Beverwijk. Bond van '^ed. Onderwijzers Door het hoofdbestuur van den Bond v. N. O. zijn Zondag 24 Maart zes ver gaderingen gehouden naar aanleiding van de voorstellen door den Minister van binnenlandsche zaken ingediend Te Beverwijk traden als sprekers op: J. Miedema van Alfen a/d. Rijn, J. H. van Daalen van Assendelft en' K. C. Wiersma, lid van den gemeenteraad van Amsterdam. Wij komen hier mor- gen op terug. Vervolg Nieuwstijdingen. Zaterdag reeds vermeld: admiraal Sir Michael Culme-Seymour, kolonel burg graaf Downe, majoor Hatton, de heer J. St. Aubyn en Sir J.A. Somers—Coks. secretaris der delegatie. Een welkom bericht voor onze water- sportsmen is zeker het besluit van het bestuur van deRoei- en Zeilvereeniging „De Maas" te Rotterdam om op 30 Juni a.s. een Internationalen Roeiwedstrijd te geven. Zoo noodig zullen de voor wedstrijden daarvoor gehouden wor den op Zaterdag 29 Juni, terwijl een Internationale Zeilwedstrijd zal ge houden worden op 7 Juli a.s. Naar wij met zekerheid vernemen, zal de heer Kerdijk zich om gezond heidsredenen niet weder voor de Twee de Kamer verkiesbaar stellen. (Vad.). Inbraak. In het magazijn van den heer J. Dan keman, Bilderdijkstraat 97 te Amster dam, fabrikant van corsetten en linge ries, is Vrijdagnacht door middel van opensluiting ontvreemd een pak cor setten, boezelaars, vrouwenrokken en een rijwiel. Deze goederen, behalve de fiets, wer den geborgen en vervoerd in een geslo ten bakkerskar. Op deze wijze en door deze list werd natuurlijk geen achter docht gewekt. Als verdacht van deze inbraak en diefstal zijn thans aangehouden 8 per sonen, waaronder drie vrouwen, allen thuis behoorende in den „Vrienden kring" in de Si Armastraat. De ïwiaeu der mannen zijn: C. Ker- ner, G. H. Beus (echtgenoot van Lam- mertje Zondag), J. C. Haliber, M. v. Ling en M. Pisaro, namen die in de dievenwereld klinken als een klok, bij politie en justitie zeer bekend. De vrou wen zijn: Lammerije Zondag en haar dochter, en de huisvrouw van een der mannen. Moord. Te Saint Michiel zijn een 70jarige grondbezitter en zijn 25jarige dochter met bijlslagen vermoord. Diefstal was de drijfveer tot zijn misdaad. Laatste Berichten. Op Zaterdag 30 Maart zal voor de af deeling Haarlem II van het N. O. G. de heer G. die Vries Hz. in leiden! het ontwerp tot wijziging der onderwijswet." Stoomvaartberichten. Het stoomschip Anchises, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 22 Maart des middags, Wight. Het stoomschip Polyphemus, van Amsterdam en Liverpool naar Bata via, passeerde 22 Maart Port Said. Het stoomschip Prins Willem V vertrok 22 Maart van Paramaribo naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Frederik Hen drik, van Paramaribo naar Amster dam, arriveerde 22 Maart, des avonds te Havre. Het stoomschip Amsterdam, van de HollandAmerika Lijn, van New York naar Rotterdam, passeerde 22 Maart, des nra. 3 u. 30 min. Wight. Het dubbelschroefsto om schip Rot terdam, van de HollandAmerika Lijn, van Rotterdam naar New York, passeerde 22 Maart des nm. 4 u. 30 min., Prawlepoint Het stoomschip Armand Behic, met de Fransche mail, vertrok 21 Maart van Port Said. Het kan den 25en Maart te Marseille worden verwacht. Faillissementen. Uitgesproken: Amsterdam, 19 Maart. E. V. Veltman, zadelmaker, wonende te Hilversum. Rechter-commissaris mr. S. Sleeswijk. Amsterdam, 20 Maart. F. M. Geer- lings, koopman in koffie, te Amster dam. Rechter-commissaris mr. B. Si mons. Geëindigd: Peter Strijbos, zonder beroep, wo nende teSomerem(Stct.) Wegens het te laat ontvangen van den I-laagschen brief, plaatsen wij de zen morgen. Academische examens. Amsterdam. Met gunstig gevolg is het candidaatsexamen in de rechten af gelegd door den heer E. H. P. Rosen- boom. De Portugeesche Regeering heef t aan den voorzitter van het hoofdcomilé van het Ned. Roode Kruis doen berichten, dat de geneesheeren en verpleegsters van het Ned. Roode Kruis ongehin derd hun nobelen arbeid zullen kun nen voortzetten onder de uitgeweke nen, zoolang de omstandigheden zulks mochten vorderen, en de Nederl. ambu lance alle tegemoetkomingen zal er langen die zij mocht noodig hebben. Het verplegingsmateriaal en de overige goederen der ambulance zijn vrijge steld van alle invoerrechten. Het For- tugeesche Roode Kruis belooft daarbij het personeel in alles de helpende hand te zullen reiken. De leden van de Engelsche commissie door Koning Eduard van Engeland be last met de officieele bekendmaking van zijne troonsbestijging.aan ons Hof zijn, behalve Graaf Mount-Edgcumbe, MARKTNIEUWS Aangevoerd werden 170 H.L, Witte tarwe, prijs 6.65f 6.50. 30 H.L. Rogge pr. 5.235 H.L, Haver pr. 3.503.30. Artikelen: Aangevoerd: Verkocht: Prijs: Boter 167 K.G. 146 K.G. 1.15—1.25. Biggen 38 st. 38 st. f1014.00. Schrammen 28 st. 28 st. f 15f 25.00. Aardappels 48 H.L. 48 H.L. f 2.504.00. Appelen 63 RL. 49 II.L. 5—8.00. Peren 19 H.L. 13 H.L. f 5-8.00. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Dinsdag te half 11 plechtige Conven- tueeele H. Mis van het Hoogw. Kapit tel der Kathedrale kerk. Woensdag te 7 uur Lof en Rozenh. ter eere van den H. Jozef. Vrijdag te 7 uur Lof en Oefening van den H. Kruisweg. Parochiekerk van den H. Joseph. Woensdag te 7 uur het Lof van St Joseph. Donderdagavond te 7 uur het Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrijdag te 7uur plechtige Oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag te half 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaars in de kapel van het Miraculeuze Mariabeeld. Te 6 uur het Lof ter eere van O. L. V. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de H.H. missen en de Catechismus op de gewone uren. Aanst .Zondag begint de Paaschtijd. Parochiekerk van den II. Antonius van Padua. Dinsdag te 8 uur gezongen de H. Mis ter eere van den H. Antonius van Pa dua. 's Avonds te half 8 Lof, Miserere en Meditatie over het lijden Onzes Hee- Woensdagavond te 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef en vergadering dei- Broederschap van den H. Kruisweg. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis en 's avonds te 7 uur Lofzang en Oefening van den H. Kruisweg. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Woensdagavond te 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Vrijdagavond te 7 uur Lof ter eere van het H. Lijden. De H. H. Missen in deze week te half 8, 8 half 9 en 9 uur. De Catechismus volgens gewoonte. N. H. Ct Telegrammen. LONDEN, 25 Maart. (R. O.) De „Times" ontving uit Petersburg een telegram van Zaterdag meld'en- de Engeland1 en' Rusland kwamen met elkander overeen het geschil over het grondgebied te Tientsin' te onderwerpen aan de arbitrage e>n de regeling van graaf Walder- TIENTSIN, 25 Maart. (R. O.) De Engelsche zendeling Storehouse werd vermoord door roovers, veer- iien mijlen oostelijk van Tientsin. Familieberichten. Gehuwd: 17 Maart: P. Kooij Pz. met G. Smit Sd., Beemster; K. Smit Sz. met W. Olij Cd. Beemster. Bevallen: 21 Maart: P. WorstBou- wes, z., Amsterdam; 22. F. A. M. Mann- De Kok, z., Amsterdam; E. LamCo- hen, z., Antwerpen. Overleden: 18 Maart: C. J. J. M. van der Aa, jd., 28 j., Rosendaal; 19. Wed. M. E. KuijpersSpruijt, 72 j., Amster dam; 21. J. W. Lieftinck, 54 j., Slie- drecht; A. W. Scholte, 33 j., Amster dam; A. van KluijveTadeij, 27 j., Am. sterdam; J. G. Krummer, 74 j., Dieren. Sport en Wedstrijden. Voatbal. Beker. R.A.P, -VOLHARDING. Men schrijft ons uit Amsterdam: De Roodzwarten hebben hunne be ker-reputatie uitstekend gehandhaafd en een nieuw record gevestigd, door, voor de 2e maal in den beker-eindstrijd te komen. Volharding met 3 invallers spelende, knoeide bij wijlen geducht en ware de doelverdediger Blote niet zoo goed in vuur geweest dan was het in plaats van 60 zeker 100 gewor den. Voortdurend was het een storm- loopen der Rappenaren op 't doel hun ner stadgenooten. Hisgen zorgde reeds spoedig voor het eerste punt, daarna kogelde Glaser het leder er door, toen weer Hisgen, terwijl uit een worsteling no. 4 het licht zag-. Rust ging dus in met 40 voor R. A. P. en 't za^- er nu voor de Volharding-mannen met na de pauze wind tegen slecht uit. Toch ge lukte het den len ltlasers not* slechts tweemalen te doelpunten, eens door Hisgen een eens door Zweerts Sr., zoo dat zij ten slotte wonnen met 60. De vele pogingen van de blauwgelen om ook eens te scoren hadden geen resul taat. Bij R. A. P. was alles in vorm. Het was een prachtig gezicht, de vijf voor- waarts op één lijn te zien rennen. On der hen waren Kampschreur, Glaser en Hartogli de sterren. In de middenlinie was Zweerts Jr. verreweg de beste, ter wijl Koopman (doel) weer uitstekend werk deed. Bij de Volhardingers waren behalve den reeds genoemden doelver dediger Blote, Gerke en Bollee, (beiden voor) goed. De rest beneden 't middel matige. Scheidsrechter de Meyere was uitstekend. H. B. S.—HAARLEM. De Roodhroeken moesten het te Lei den met 62 tegen H. B. S. afleggen, hoewel zij hard werkten. Het groote verschil tusschen beide elftallen zat in de voorhoede. Na de Zondag gespeelde wedstrijden komen R. A. P. en H. B. S. in de finale van den beker. Dat belooft wat! West. le klasse. SPARTA—VEL'OCITAS. Zooals te voorzien was, moest Spar ta te Rotterdam tegen Velocitas het on derspit delven. Met rust was de stand 10 voor de cadetten, die er daarna nog twee bij maakten, zoodat zij won nen met 30. Sparta miste den aan voerder Stole Oost. le klasse. Hercules won te Utrecht met 72 van P. W. Burgerlijke Stand. Bevallen23 Maart. N. Stiick- lingKoper, d. M. C. Bonfreir— van Ge-nnip, z. 24. E. van Woo ningvan Roon, z. 23. M. Bulters- de Vries, z. 24. T. Wit—Koppenol, d. 25. G. van LeeuwenHoff, z. 24. A. VersluisEngel, d. 23. G. W. OudolfLycklama, z. 24. P. HeesemansBreukhoven, d. P.Nix- Breedveld, d. M. G. van Wijk Meijler, d. Overleden: 23 Maart. M. Brui- gom, 52 j. Hazepaterslaan. Advertentlën. HAARLEMSCHE Schouwburg -Maatschappij. Telefoon 579. Directie: C. van der LINDEN, Donderdag 28 Maart 1901. Opera in 3 bedrijven (4 taiereelen) van RICHARD WAGNER. Met medewerking van Mevr. ENGELENSewing en de Heeren JOS. ORELIO en D. PAUWELS. Aanvang 7'/» uur. ter assistentie in de huishouding voor halve dagen. Loon f160. AdresLeidschevaart 142. een net Meisje om een 2-jarig kind bezig te houden. Adres Bureau van dit Blad. Tegen hoog loon vraagt men een net AdresKruisweg 21. Tegen Mei biedt zich aan een R. K. Dienstbode, 27 jaar, van goede get. voorzien. Br. No. 4257 bur. van dit blad. Een R. K. Meisje zoekt betrek king als in klein gezin te Haarlem of Om streken. Br. onder lett. J. aan JAO. SINJEWEL, Boekh., IJmuiden. Er biedt zich aan een nette P. G.,van goede getuigen voorzien. Brieven franco onder letter A., Bureau van dit Blad. Jonge Werkvrouw gevraagd voor terstond eenige dagen voor de schoonmaak en Zaterdags den ge- heelen dag. Adres Riviervischmarkt 7. Conversatie-Onderwijs aan volw., Fransch, Eng., Duitsch, Deensch, Russisch en Italiaansch, door leeraars en leeraressen van de betreffende nationaliteiten. Pri vaat- en Cursuslessen. (Cursussen1 voor Dames en Heeren.) Beste aanbev. van eerste families alh. en te Amst. Inlichtingen Woens-' dags en Zaterdags, Ripperdapark 9. Kleine Loopjongen voor lichte boodschappen te doen, bij de firma' W1SBRUN LIFFMANN. d Eiigelsehe en Belgische BAKENESSERGRACHT 78. TeSefihoon 70. Stoomververij. C.^M/ Chem. Wasscherlj. GR. HOUTSTRAAT 90 Vlugge aflevering. Accursts afwerking Solide prijzen. Margariiao on Sotex'ffv'torlels.ors DORDRECHT. ANTWERPEN, volmaakl Bater-Surrugaat.- Vraagt net merk

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3