Vraag! aan den Buurman. De milicien K. van het bataljon in fanterie, alhier in garnizoen, is wegens tweede desertie door den krijgsraad al hier veroordeeld tot- twee maanden mi litaire detentie. Do 2e luitenant van Tienhoven van het bataljon infanterie, alhier in gar nizoen, is toegevoegd aan den kapitein, waain. commandant der d.d. schutte rij alhier, voor de in dezen zomer door de schutterij te houden practische en theoretische oefeningen. De Vereeniging voor Verbetering van Vromvenkleeöing verzoekt ons te wil len mededeelen. dat. de doozen met mo dellen reform-onderkleeding van 3 tot 24 April in Haarlem voor de leden be schikbaar zijn, op aanvraag bij mevr. Vogel-Molenkamp, Nieuwe Gracht 43. Deze zelfde modellen zijn Woensdag 3 April en verder eiken lsten Woensdag van de maand, van half tot 3 tot half 5 voor leden en belangstellenden te be zichtigen in de bestuurskamer van de Wilhelminanaaischool, Nieuwe Gracht 3, waar dan tevens bestuursleden aan wezig zullen zijn tot het geven van in lichtingen. Bij het eindigen der winterschietoe- feningen, had een klein onderling con cours plaats voor kaderleden der schut terij e,n voor de leden van Wilhelmina. De oefeningen werden goed bezocht en de uitkomsten getuigen van zeer mooie serie's met het cylindergeweer geschoten. De uitslag is als volgt: Afd. I. P. Pie- terse, 1ste prijs: Kunstvoorwerp en zil veren medaille als rozenprijs. H. van Putten, 2e prijs, kunstvoor werp. Afd. II.: G. J. Scholte, 1ste prijs: kunstvoorwerp; Afd. III. Van der Geer lsto prijs: kunstvoorwerp. Op Donderdag 25 dezer 's mor gens 11 uur zal door den Commis saris der Koningin in. NooixkHol- la-nd ter provinciale griffie alhier worden aanbesteed het uitvoeren vaai buitengewone beplanting tot beteugeling van verstuivingen in de duinen, op het eiland Vlieland, behoorende tot de zee werk en in Noord-Holland. Raming f 2700. Zondag werden weder een groot aan tal jongelieden, behoorende tot. de Ned. Herv. gemeente, maar die hier ter stede wegens hunne moderne be grippen niet kunnen worden aangeno men, bevestigd in de kerk te Santpoort. De plechtigheid werd door Ds. Loijen- ga als voorganger geleid. Ingetrokken de benoeming vani den waarnemenden adijuiiot-conitro- leur der directe belastingen en van' höt kadaster A. J. Van Eek te Haar lem. tot belastingontvanger te Maas tricht. Hij is benoemd tot ont vanger te Blijham. Heemstede. Bi j Burgemeester en Wethouders is ingekomen een verzoekschrift van A. J. Loerakker, om vergunning tot ver koop van sterken drank in 't klein in 't perceel aan de Glip A. No. 54. Het voornemen bestaat om op 't Sportterrein aan den Meerweg een Bondstocaal te bouwen zijn wij goed ingelicht dan worden de kosten daar van op pi. m. f 3000 geraamd. Zondag 31 Maart had de heer J. C. Beudeker, koster der Ned. Herv. ge meente alhier het voorrecht zijn SOsten geboortedag te vieren. Ds. Kuyiman, voorganger der ge meente herdacht den jarige in zijn ~e- 'léd. Na afloop der prediking toog Ds. Kuyiman met den Kerkeraad naar des kosterswoning, om van hunne belang stelling in dezen blijk te geven. Daar prijkte een prachtige taart, met op schrift: ,,Ter gelegenheid van uw 80en geboortedag, J. C. Beudeker, 1821— 1901." een geschenk van den Kerkeraad. De heer Beudeker neemt nog met veel ambitie zijne functie waai1. Zaadvoort. Vrijdagavond gaf het Fanfarecorps der werkliedenvereeniging„Onderling Hulpbetoon" en Zandvoort's Mannen koor „Crescendo" eene gecombineerde uitvoering in bet Hotel Kurhaus alhier. De verschillende muziek- en zang nummers werden afgewisseld door komische voordrachten. Een bal be sloot den avond. De zaal was goed bezet. Als gevonden op dien. openbaren weg werd Vrijdagnacht aan het, kwam de heer Paulsen nog even bij zijn dochter, streelde haar op de wang en keek haar vol liefde en bemoedigend' in de oogen. Me vrouw Paulsen, zag waf. haar man deed en ook haar oogen stonden vol tranen. Dora, Dora! ik bid, ik smeek u houd u kalm en be daard. Spreek woorden van verzoe ning tot uw man. Misschien, kan dan alles nog terecht komen, fluis terde zij. Hei hart der1 jonge vrouw werd1 week bij den aanblik van haar oudien vader, d:ie. met haar ge voelde en dit door gebaren te ken nen gaf. Bij de haastig gefluisterde woorden h-arer moeder evenwel steeg opnieuw een gevoel van ver bittering in haar op. Misschien was hel ten onrechte, wellicht sprak en handelde deze slechts uit ver keerd begrepen liefde, meende het eerlijk en bedoelde slechts haar welzijn! Maar deze overwegingen behielden niet de overhandeen andore stem fluisterde Dora toe, dat haar moeder slechts zoo sprak om haar eigen geweten te smoren. Zij wenschie haar daarom ook goe den nacht en volgde haar man zon der te antwoorden. Reinhard trok zijn pelsjas dich-, ter om' de schouders, liep haastig politiebureau alhier gedeponeerd oen paard'. Bij onderzoek bleek het der politie, dat het paard toebe hoorde aan zekeren S. alhier, de afsluiting der stal verbroken; had en een nachtwandeling door het d'orp was gaan maken. Haarlemmerliede en Spaarn- woude. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente worden sollicitanten naar de betrekking van gemeente-se cretaris uitgenoodigd hunne stukken vóór 10 dezer aan den burgemeester in te zenden. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is benoemd tot zet ter voor 's Rijks directe belastingen al hier de heer J. C. Dijksen, ter vervan- ging van den heer K. Schoen. Binnenland. HAAGSC8E BRIEVEN. Wij hebben, dus weder een nieuwen Minister van Oorlog. Generaal Kool zal zich nederzetten aan het groote ma honiehouten bureau ministre in het overigens niet zeer weelderig ingerich te vertrek van den bewindsman van oorlog op het Plein. Voor de Hagenaars is hij evenmin een onbekende als voor de Kamer, waarvan hij vroeger als af gevaardigde van Arnhem deel heeft uitgemaakt. De Hagenaars kennen hem vooral als bestuurder van de hoog geroemde Diligentia-concerten en als bevorderaar van de muzikale kunst in het algemeen. De kloeke, echt militaire figuur, kan men zich moeielijk den ken, misschien, met een instrument in de vingers. Toch behoort generaal Kool tot de bëste dilettanten en maakte hij, als cellist, vroeger deel uit van een uitstekend dubbel-quartett, dat door buitenlandsche kunstkenners, na au dities in ïntiemen kring, als hoogelijk artistiek werd geroemd. Zal het hem gelukken ook in de ge moederen der volksvertegenwoordi ging zoodanige snaren te doen trillen, dat een hernieuwde behandeling der legerwetten mogelijk werd? De heer Troelstra zal daarover na het recès dei- Tweede Kamer interpelleeren. Waar om of juist hij, die tegen deze en tegen elke leger-organïsatie gekant is, zoo nieuwsgierig is naar de plannen der regeering, komt een beetje duister voor, tenzij de socialisten van plan mochten wezen de quaestie der volks weerbaarheid op het verkiezingspro gram te brengen. Officieus schijnt wel vast te staan, dat de Regeering een her vatting van de beraadslaging over de legerwetten wil, maar bet is niet vol komen helder dat de verdere verdedi ging zou worden geleid door generaal Kool, die steeds een tegenstander is geweest van den nu in de wet vastge legde» korten oefeningstijd. Men is dus in politieke kringen zeer gespitst op verklaringen van de regeeringstafel en betreurt, dat die niet vóór het recès werden afgelegd. Den reneraal Eland schrijft men het voornemen toe zijn pensioen te vragen, in tegenstelling met een gerucht, dat van zijn benoe ming tot chef van den generalen staf gewaagt., zij iiet slechts voor den duur van generaal Kool's ministerschap en aannemende, dat diens ministrieel le ven na Juni niet zal worden ver lengd. 1) Meer en meer wint hier de overtui ging veld, dat de verkiezingen een auti-lïbei-aal ministerie zullen doem. ge boren worden en verschillende kentee- kenen wijzen er op, dat de tegenwoor dige bewindslieden dit gevoelen dee- len. In geen geval zouden, aldus wordt beweerd, de hoeren De Beaufort en Cort van dJer Linden na dit vierjarig- tijdperk wenschen aan te blijven. Naast cte politiek vraagt de kunst in ruime mate onze aandacht. Zooeven sprak ik over het concert-Dilengentia. De aanmeldingen voor het lidmaat schap van dezen muzikalen kring zijn nog steeds veel grooter dan het aan tal beschikbare plaatsen. Men is dus terug gekomen op het vroegere denk beeld om dubbel-concerten te arran- geeren, met dien verstande dat de houders der kaarten voor de eene reeks concerten, de repetitiën van de andere reeks zouden bijwonen, en omgekeerd, zoodat allen dus toch het geheele re pertoire en dezelfde solisten zouden kunnen hooren. Dit is echter een quaestie van veel geld. En zelfs voor het beste betalen de Hagenaars liever niet. D-it is weder gebleken bij de meesterlijke uitvoering van Parsifal fragmenten onder de onvolprezen lei ding van den Wagner-kenner bij uit nemendheid, mr. Henri Viotta, en met solisten als BurgstaJler en Messchaert. De eerste plaatsen, die van 6.50, wa ren maar zeer matig bezet en er zal naar die overzijde, deed de huis deur open en liet zijn wouw vóór gaan. Hij vermeed iedere tegemoet komende bewegingmet een ge maakte bedrijvigheid was hij met zijn sleutel in de. weer, alsof deze alleen zijn gedachten bezighield. Ook in de slaapkamer wisselde hij geen woord mot haar, ontkleedde zich, zonder ook maar een enkelen keer op te zien. en. sliep terstond in. Het dageiiiksch leven ging in het vervolg eentonig voort. Reinhard besprak sedert den bewusten avond steeds zonder haar aan te zien, in korte zinnen, slechts die noodzake lijkste dingen met zijn vrouw, en als hij sprak liet hij steeds duide lijk blijken, dat hij zich moest be dwingen. Nooit kwam er eenige verandering in zijn koelen blik, nooit glimlachte hij, zelfs met zijn vitterijen hield, hij op. Hij kwam en ging gelijk een be zoeker in de sociëteit, wien het vrij staat naar willekeur en over eenkomstig zijn luimen uit en in te gaan. Slechts de maaltijden woonde hij geregeld bij. Deed! Do- ra iets dat. hem niet aanstond, dan ergerde hij zich en schudde met een. uitdrukking van kwalijk ver holen minachting het hoofd; als ongetwijfeld een financieel te kort zijn, te dekken door den bescheiden mae- cenas, die er nu en dan ettelijke dui zenden voor over heeft, om zijn mede burgers een of ander hoog genot te verschaffen. Door zijn naam te noemen zou ik hem geen dienst bewijzen. Nog in een ander opzicht was dit concert een teleurstelling. Naar de ge ruchten te oordeelen, zou het een Haagsch orkest zijn geweest, door Viotta samengesteld, dat bij deze op voering zou hebben dienst gedaan. Maar het A uister dams c he kwam en men kan er uit concludeeren, dat voor het oogenblik de kansen van een Haagsch orkest weder zijn gedaald. Ook staan de kansen, dunkt mii. niet beter voor de toonbeweging der schildersgezellen, isedert zij de hulp ingeroepen hebben van de socialisti sche leiders. Deze week was de heer Henri Polak hun aanvoerder in een meeting, hoewel het niet duidelijk is, wat een diamantbewerker in een bij eenkomst van schilders heeft te doen. Die meeting verliep nogal onrustig, omdat een deel van de werklieden er tegen zijn, dat in de vakbeweging de politiek wordt gemengd. In den Haag zal men bet daarmede nooit ver kun nen brengen, want elke nieuwe bewe ging heeft eerst een zeker conservatis me te overwinnen. En onder de tame lijk vooruitstrevende werklieden is de wensch nog sterk om de vakbewe ging volkomen neutraal te houden. Nu dit met de schildersbeweging niet langer het geval is, zullen velen zich van die beweging afscheiden en het gevolg is natuurlijk, dat aan wellicht billijke verlangens, bij gebrek aan eenheid, niet zal worden voldaan. H. A. GANUS Jr. 1) Een bericht, dat de generale staf voorloopig zonder chef zou blijven, toont mede aan dat die plaats als het ware voor generaal Kool wordt open gehouden. Door den Minister van Binnien- landSche Zaken' is bepaald, diat zaj, die wenschen deel to nemen, aan het in de eerste helft der maand! Juli 1901 te houden toelatingsexa men als leerling aan de Rijksvee artsenijschool te Utrecht, zich daar toe vóór 1 Juni e. k. schriftelijk bij den. directeur dlier school moeten aanmelden. Verkiezing voor de Tweede Kamer. Als officieel wordt medegedeeld, dat mr. F. D. graaf Schimmelpenninck bij de a.s. verkiezingen niet meer in aanmerking wenscht te komen voor een eventueel hernieuwd mandaat. De candidaten der (sociaal-democr.) arbeiderskiesvereeniging in de distric ten VI en VII van Amsterdam, de heeren mr. P. J. Troelstra en H. H. Wollring, hebben de candidatuur aan vaard. Ook voor district I van Am sterdam is door de soc.-dem. arbei derskiesvereeniging een candidaat ge kozen, maar deze zal eerst, naar „Het Volk" mededeelt, aan bet centraal comité ter goedkeuring worden voor gesteld. Door drie organisaties in bet dis trict Amersfoort is aan Henri Polak verzocht eene candidatuur voor de Tweede Kamer te aanvaarden. In het district Doetinchem is van liberale zijde alleen het aftredend lid Tm- H. F. Hesselink van Suchtelen te Wageningen op de candi datenlij st gebracht, tot wien het verzoek zal v/orden gericht in verschillende plaat sen van het district een spreekbeurt te vervullen. De (soc.-dem.) volkskiesvereeniging Hoogezand heeft met algemeene stem men candidaat voor de Tweede Kamer gesteld den heer J. A. van Zutphen, secretaris van den Alg. Ned. Diarnant- bewerkersbond te Amsterdam. Aoad. Examens. Aan de. universiteit van Amsterdam is met gunstig gevolg het candidaats- examen in de rechten afgelegd door A. Levy. Door de geneeskundige Staats-com- missïe te Amsterdam zijn bevorderd tot1 arts, D. Fuchs, geb. te Amsterdam; D. H. Hiensch, geb. te Veenenaaal. Portret van Joubert. Blijkens de definitieve afreke ning der commissie voor het por tret vaai wijlen den c-ommand'ant- genieraal P. Joubert, d'at door de schilderes mej. Thérèse Schwartze werd afgestaan, onder voorwaarde hij haar iets weigerde dan zeid'e hij kortaf ..neen", zonder een en kele opheldering. Zijn woon- en slaapkamer scheidde hij van de hare en. liet het kamertje naast de zaal voor zich inrichten'. Toen Dora hare ouders vraagde of haar man ooit) over het voorge vallene van. dien avond gesproken had', vernam zij, dat hij er slechts éénmaal op tor uggek om e n "w asHij had tevens aan den. dokter gezegd, dat liij' dit punt nooit meer wensch- te aangeroerd' te zien. Over zijn vrouw had hij zich niet uitgelaten, noch een oordeel uitgesproken over gelijk of ongelijkalleen had hij met bij zonderen nadruk gezegd: Binnen zekere grenzen heb ik voor die meest mogelijke vrijheid gezorgd'. Dora ontbreken de hoeda nigheden,. die ik voor-onderstelde' dat zij bezat ik moet voor mijn, dwaling boeten, en wil het, zoolang zulk een boete mogelijk is. HOOFDSTUK XXI. De apotheker was naar Kied voor zaken, en reeds verscheiden dagen afwezig. Dora had haar blijdschap nau welijks kunnen bedwingen, toen dat' die gelneele opbrengst der in schrijving komen zou ten bate van die Booren-gevangomen, is, vooral ook door hare ijverige persoonlijke bemoeiing, ia het geheel ontvan gen f 10.062. Daarvan is in twee remisem voor alle Boerengevange- nen aan onzen zeer wakkeren con sul-generaal te Kaapstad overge maakt 9159 (met inbegrip der on vermijdelijke onkosten van verzen ding). In het begin van dit jaar w.erd aan het Dames-Comité te Mid delburg overgemaakt het restant 902.Sedert is nog ontvangen 25.te zenden aan het comité, d'at de gever zal aanwijzen. Totaal 10.087.—. Ambulance. Blijkens telegram van dr. Van Enge len uit Lissabon, is de verzorging van de Boeren-uitgewekenen, door hunne algeheele afzondering op drie ver schillende plaatsen, voor de Neder- landsche Ambulance ondoenlijk ge worden. Dokter van Engelen is voor nemens met de leden zijner ambulance naar Nederland terug te keeren. De uit krijgsgevangenschap op Ceylon ontslagen kok der tweede Nederland- sche ambulance, Y. C, van Oosten, is in Nederland teruggekeerd en heeft zich bij het hoofdcomité van het Roode Kruis vervoegd. Noord- en Zuid-Holl. Redding- maatschap pij. Het verslag over 1900 dezer nuttige instelling vermeldt dat negen en twin tig schipbreukelingen bij een drietal strandingen werden aan wal gebracht, zoodat het aantal personen gered door toedoen der Maatschappij, tot 3966 is gekomen. Deze reddingen geschied den 28 September te Nieuwediep, 13 man van de „European". 16 Octo ber te Petten, 8 man van de „Alfhild". 22 November te Callantsoog, 8 man van de „Oldenburg." Poging tot redding werd aangewend 24, 25 en 26 Januari te Terschelling 30 April te Loosduinen 28 September te Callaütsoog15 October te Ter schelling 7 November te Egmond aan Zee 15 Decembei', idem 18 December te Petten 11 Dec. te Egmond aan Zee 18 December te Ameland29 Dec. te Terschelling. Gratie. Bij de Rotterdamsche werkstaking werd, naar men zich herinneren zal, schipper Muller door een aantal beurs bezoekers van de beurs geslagen. De justitie scheen bij baar onderzoek al leen vat te kunnen krijgen op den kantoorbediende W. Hartkorn. Althans deze alleen, die naar de opvatting van velen niet de meest schuldige was, kwam voor de rechtbank en werd tot 2 maanden gevangenisstraf veroor deeld, hetgeen onlangs voor bet Hof te 's-Gravenhage in hooger beroep is veranderd in tien dagen. Zaterdag was op de Beurs gelegenheid om een adres aan de Koningin te teekenen, waarin verzocht wordt onder aange ving van redenen die gevangenisstraf te veranderen in geldboete. Dit denk beeld viel blijkbaar zoo in den smaak, dat men uit alle kringen er met ge noegen zijn handteekening aan gaf Oude Testament. De nieuwe vertaling van het Oude Testament, onder leiding van prof. dr. H. Oort, is thans voltooid. „De Hervorming" bevat, naar aan leiding daarvan, een „Gedenkblad", waarin zijn opgenomen de portretten van prof. dr. A. Kuenen te Leiden, dr. I. Hooykaas, pred. bij de Rem. Gem. te Rotterdam, dr. W. H. Kosters, pred. bij de Ned. Herv. Gem. te Deven ter, en prof. dr. H. Oort, te Leiden, die met de heeren dr. J. Dyserinck, pred. bij de Doopsgez. Gem. te Rot terdam, en prof. dr. J. C. Matthes te Amsterdam, zich voor den veelomvat- tenden arbeid der vertaling aangord den. Huldeblijk. Op uitnoodiging van mr. H. L. M. Luden, oud-lid van den Amsterdam- scben Gemeenteraad, heeft zich aldaar eene Commissie gevormd welke zich voorneemt aan mr. S. A. VeningMei- nesz na zijn aftreden als Burgemeester van Amsterdam een huldeblijk aan te bieden in den vorm van een gouden medaille, houdende het borstbeeld van mr. Vening Meinesz; daarbij zal een album worden gevoegd waarin dena men van hen, die bijdragen tot dit huldeblijk, zullen worden vermeld. hij haar met een paar woorden te kennen gaf, dlat hij vóór Kerstmis nog op reds moest. Nu kon zij al haar geheime plannen ten uitvoer brengen; vrijelijk mocht zij nu haar goedi hart laten spreken en de milde hand opeinen. zonder be vreesd te zijn, dat afkeurende en verachtende blikken haai1 loon zou den zijn. Velen wilde zij gedenken: en daarom^ haastte zij zich haar milde gaven, uit te reiken. Hier deelde zii warme kleederen, voedsel en ver snaperingen uitdaar liet zij een blanken rijksdaalder in de hand van den arme glijden, en in haar eigen woning liet zij gamsche- scha ren kinderen komen, om er de ge- schenken in ontvangst te nemen. Niemand werd vergeten. Voor haar oude Sophie hacl zij allerlei inkoopen gedaan, en nuttige en fraaie handwerken gemaakt. Ook voor haar ouders was zij ijverig werkzaam geweest. Hadde Reinhard eens kunnen vermoeden, hoe hoog de uitgaven voor het Kerstfeest wel e-eweest wa ren! Hij, die alles overtollig vond, die haar steeds had toegeroepen, dat zij scheen te denken dat hij een rijk man was, terwijl hij alles bij Esn. brief aan Chamberlain Wij vernemen, dat door een bekend Nederlander wiens naam om hier onder te noemen redenen nog geheim moet blijven de volgende brief aan minister Chamberlain is gezonden Aan zijne Excellentie den minister van Koloniën van bet Brit- sche Rijk te Londen. Excellentie 1 Daar de vredesonderhandelingen mislukt zijn, zal opnieuw de strijd ontbranden, zullen wederom honder den uwer beste burgers naar het slag veld worden gedreven, om aldaar door vermoeienis, ziekte en gebrek om te komen, of door het moordend lood te worden gedood of verminkt! O! wanneer het volk van Engeland wist, wat daar door hunne zonen wordt geleden, wanneer het wist, hoe vastberaden en besloten die helden in Zuid-Afrika zijn om te verwinnen of te sterven, wanneer het wist, waarom op welke gruwzame wijze die oorlog wordt gevoerd, dat volk zou als één man opstaan en eisclien dat er aan dien oorlog een einde werd gemaakt. Maar het volk weet het niet, het wordt misleid en bedrogen door schoon schijnende overwinningen en beloften. De nederlagen worden zooveel mo gelijk geheim gehouden en alleen de verlieslijsten toonen aan, welke offers nog dagelijks worden geëischt. Het volk van Engeland weet het niet of wil het niet weten, dat geheel de beschaafde wereld dien oorlog en de aanleggers daarvan vloekt, terwijl de Boeren en de Boeren-zaak de groot ste sympathie bezitten. Eenige Bo eren-vrienden nu hebben besloten het volk van Engeland de oogen te openen en het tot daden op te wekken om vrede en onafhanke lijkheid van de regeering te vragen. Om dit doel te bereiken, stellen zij zich voor een beroep te doen op alle Boeren-vrienden in Europa en Amerika, om „zoolang de oorlog duurt en de onafhankelijkheid der republieken niet is gewaarborgd", geen artikelen van Engelsch fabrikaat te koopen. Duizenden millioenen uit alle landen zullen aan die roepstem gehoor geven en wat de gevolgen daarvan zullen zijn voor Engel and's industrie en han del, zal Uwe Excellentie volkomen be seffen. Wanneer uwe fabrieken stilstaan, w.anneer duizenden personen werke loos en broodeloos zijn, dan zal men misschien van u eischen, recht te doen aan het dappere en ridderlijke volk, dat bijna anderhalf jaar aan een meer dan tiendubbele overmacht het hoofd bood, dan zal men u rekenschap vragen voor het vergoten bloed en de verspilde schatten. Thans, Excellentie, Is het nog tijd en wordt u nog de gelegenheid gelaten de nationale ramp te voorkomen, die handel en nijverheid bedreigt. Voorbereidende maatregelen zijn reeds genomen en worden krachtig doorgezet om op 10 April gereed te zijn. Mochten echter voor dien tijd on derhandelingen worden aangeknoopt met de onafhankelijkheid der repu blieken als basis, dan zou dit voor beide oorlogvoerende partijen een ze gen zijn en de vermelde oproeping achterwege knnnen blijven. Ik vermeende, Uwe Excellentie, u van deze plannen in kennis te moeten stellen om twee redenen: le. omdat ik het niet ridderlijk vind iemand onvoorbereid te overvallen (Jameson en Co.); 2e. om u de gelegenheid te ontne men. onwetendheid voor te wenden, als de gevolgen onzer oproeping zich doen gevoelen. Om te voorkomen, dat mijn plannen worden tegengewerkt of verijdeld, zal ik dit schrijven niet onderteekenen, maar ik geef Uwe Excellentie de ver zekering, dat bij de oproeping mijn naam en qualiteit zullen worden ver meld. TNGESONDEN MEBEDEE- LINGEN. 30 cants per regel. De huurman is de aanbrenger zoo wel van liet goede als slechte nieuws. Dusdanig is het eenvoudigste an.tr woord en te gelijkertijd het logisch-i ste dat men te geven heeft als men van1 de Pink Pillen: sprekende, zich rekenschap wil geven omtrent hun- elkaar moest houden voor de slech te tijden-, die komen konden Zoo' lang Dora zich herinneren kom, had: zij over slechte tijden hoo ren klagen. Thans wist zij. dat de ze klachten niet uit voorzorg, maar uit gierigheid voortsproten. Een vraag, die ook dit jaar w-eer te berde gebracht werd, was die, of de bedienden al dan niet aan de Kerstvreugde deelnemen en ge schenken ontvangen zouden. Rein hard vond dit, als altijd, on nood to en kort en bondig had1 hij gezegd Zij krijgen geld in de apotheek beneden. En daarmee uit Na dit antwoord begreep Dora niet. hoe zij nog had kunnen be sluiten daar weer naar te vragen. Zij had dat imrnors alles vooruit kunnen weten.Haar weldadig heid moest zij in alle stilte uitoefe nen. Bij haar man vond zij nooit steun. Steun? Neen-, hevige beris pingen en scheldwoorden Zoo Dora in deze werken van harm hartigheid al een voorbijgaan de vreugde on bevrediging gevon den had, was hot feest des te treu riger, en verduisterde ras weder de heldere zon, die een- korten tijd' voor haar had' geschenen. Boven de Oost-zee woedde sedert ne w-erkd'adigheid. Het is dl© bamis man die op de onpartijdigste' wijze inlichtingen zal geven, want hij; zal vertellen wat hij gezien heeft,' wat hij nagegaan heeft en wat nie mand in twijfel kan trekken.Want de buurman, is iedereen', dat is al diegenen die U omringen, die na bij U wonen. Hij zal U zeggen, dat! die en die persoon in de naastbij, zijnde woning, sedert geruimen tijd ziek zijnde aan bloedarmoede, bleekzucht, neurasthénie, maag- eb ingewand'ziekten, 't zij' rheumatiek) en heupjicht door het gebruik der Pink Pillen op radicale wijze is ge-i nezen geworden. Hij! zal U zeggen, dat die of die zieke, die een armi bloed' had, hetzelve d'oor het ge bruik der Pink Pillen verrijkt heeft; dat dit of dat meisje, dat sedert langen- tijd aan bloedarmoe de lijdende, was d:oor hun gebruik de gezondheid beeft terug gekre gen. Het is door den buurman' dat veie overtuigd zullen z-ijn omtrent hun herstellende en genezende -iie&Aoq epp do st qoq uo uapgnep gingen dat zij, die lijden, er gebruik van zullen maken. Het zij op 't land! of in de stad, de buurman zal die raadgever en de ware vriend! zijn. Hij zal de echtheid dier ge schrevene brieven bevestigen gelijk de volgende. Sedlert een- half jaar had ik heup jicht. Zulks werd van dag tot dag erger, doch alles was vruchteloos. Toevallig hoorde ik over de kracht Uwer Pink Pillen van Dr. Willi ams spreken. Ik liet een doos ko men en waarachtig na een kort ge bruik is de jicht verdwenen. Ik' loop thans zooals voorheen en kan weer flink mijn werk doen. Daar om- beveel ik een ieder aan, de te gebruiken. In 't algemeen be lang kunt U mijne genezing be kend' maken zulks schrijft ons juf frouw Johanna Tijhuis te Nieuw' Dui-ninger (Overijssel.) Prijs fl.75 de doos: f9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij J. H. I, Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending té gen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en omstreken bijWed. W. PLAATZER v. d. HULL, Droge rijen, 28 Jansstraat. Sport en Wedstrijden. Voetbal. R. A. P. speelde Zondag tegen de H. V. V. te 's-Hage. De wedstrijd waè weder een zooals wij van deze beide clubs gewend zijn; geen moment ga ven zij elkaar iets toe. Vooral de voor hoede van R. A. P. en de middenlinie der Hagenaars muntten uit. Voor de pauze maakt II. V. V. een goal, die R. A. P.'s keeper had kunnen houden. Na de pauze is R. A. P. meermalen de ster kere. Een strafschop van H. V. V. wordt goed door R. A. P. geweeixl. Tien minu ten vóór het einde maakte R. A. P. ge lijk; even voor time echter scoort H. V. V. een 2e goal en won dus met 21. Voor den promotie-wedstrijd der 2e kl. A. speelden Zondag te Haarlem A., V. V. van Amsterdam, tegen het Ilaag- sche Quick gelijk 22. Te Haarlem werd de 3e kl. wedstrijd „Perseus"„Volharding IT" wegens slecht weer uitgesteld. De tweede kl. wedstrijd „Volhar ding"„H. F. C." (Haarlem) te Am sterdam Zondag op V.'s terrein aan de Baarsjes gehouden, heeft slechts een groot half uur geduurd, daar toen, we- een paar dagen- een hevige sneeuw storm. die die kusten op angstwek kende wijze bedreigde. Ook Cappeln en omstreken kreeg zijn deelhier ook had die natuur haar storm mantel omgehangen en streek -met blazènden mond over straten en huizen, in openstaande huisdeuren en slechtsluitende ra men. Zij raasde en tierde in woeste oproerigheid, en in den sneeuwstorm, dien ze opriep, meng de zich een pijnlijk klagen en steu nen. 't Was het brullen, dat de ge tergde natuurgeesten! uit hun lon gen persten. In welk een dKvarre^ ling vlogen die groote vlokken door elkaarHet scheen, alsof daarbo ven lawinen in miljarden atomen waren uiteengespat, die nu met ber zems werden weggevaagd. En steeds krachtiger huilde de storm. Met zijn uitgehongerde maag dreig de hij de aarde in te slokken, en ouder pi juli ik gekreun verweerde zich wat de natuur schiep of de Hieiy.beukte hij met kl etterenden menöchelijko kunst had gewrocht. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2