militiewat vereischt. De makelaar ging failliet en. nu -vroeg de plaatsvervan ger het hem nog volgens het contract toekomende van den vader. Deze wei gerde, met de bewering dat de genoem de overeenkomst hem niet bond, omdat de lastgeving door den makelaar was te buiten gegaan, die geen opdracht had den vader een verbintenis tegen over den plaats vervanger op te leggen. Do rechtbank heeft echter anders be slist, overwegende dat door het con tract, van plaatsvervanging en de al- gemeene volmacht de rechtsbetrekking is ontstaan tussschen de partijen, en dat het beweerde te kuiten gaan dei- lastgeving den eischenden plaatsver vanger niet kon worden tegengewor. pen. De aid. Haarlem en omstreken der Nederlandscke Maatschappijvoor Tuin bouw en Plantkunde, vergadert Maan dagavond in. het gebouw Weten en Werken." De agenda bevat o. a. ver kiezing van een bestuurslid in plaats van den heer J. H. Wentholt, die be dankt heeft. Verder zal de heer H. de Lange uit Rotterdam, eene lezing hou den over het materieel voor het ver vaardigen van bloemwerken. Op gisteren zijn door het college van Gedeputeerde Staten weder 8 miliciens voor dien dienst der mili tie afgekeurd en door den. Provin cial en-Adjudant uit den dienst ont slagen. De Sciopticon-avond en kunstbe schouwing te houden in het Bronge bouw op a.s. Vrijdagavond en eorga- niseerd door do Haarlemsche Amateur- Fotografen-club, belooft zéér veel. te oordeelen naar de reeds ingekomen fo to's en lantaarnplaten. De inzendingen hebben de verwachtingen van de feest commissie verre overtroffen. Belangstellenden worden opmerk zaam gemaakt, dat enkele kaarten voor Vrijdagavond tot een beperkt aantal (gratis) bij de administratie van bet Brongebouw te verkrijgen zijn. Leden van het Brongebouw hebben voor de kunstbeschouwing op Zaterdag en Zondag a.s. vrïjeu toegang. De kunstbeschouwer- is die dagen geopend van 's morgens 10 tot namid dags 4 uur. De heer n. van der Voort Azn., leer- aar aan de gemeentelijke H. B. S. met vijfjarigen cursus alhier, is benoemd tot lid van de Commissie, door welke in de maanden Juli en Augustus e. k. en c. q. in de maand September d. a. v. het examen voor toelating tot de Kon. Mil. Academie te Breda zal worden afgenomen. Geslaagd voor het akte-examen L. O. de dames M. C. E. Beekman en M, F. Buis van hier. Hedenmorgen 8 uur viel een bejaar de vrouw in het Spaarne. Met behulp van twee mannen, die zich te water be gaven, werd zij op het droge gebracht. Gisterenavond omstreeks 9 uur werd een man door een petroleumwagen overreden op den Gasthuissingel. Met een gebroken arm werd hij wegge bracht. B!o6menöaal. Mej. G. J. van den Berg alhier, slaagde voor het akte-examen L. O. Heemstede. In de tweede helft dezer maand zal de landmeter van het kadaster te Haar lem de gemeente bezoeken tot het doen van kadastrale opnemingen. ZandvoorL De Zandvoortsche Zanigvereeni- ging zal Vrijdag a. s. s avonds ten 8 ure i:n het Kurhaus alhier d:e twee- de uitvoering in d!it seizoen geven De zangnummers zullen afgewis seld worden dioor voordrachten. Door den Burgemeester alhier is bekend gemaakt, dat de boven- grondsche geleiding voor electri- sche stroomen van af het Kurhaus in noordelijke richting door de duinen naai' IJmuiden. onder stroom is gezet en dat het levensgevaarlijk is de draden, dier leiding aan. te raken. Een ieder zij. dius gewaar schuwd. lm de plaats van den: heer Deus is als gérant in het Hotel d'Orange alhier opgetreden die heer Ignaz. Mann. Velsen. Openbare vergadering van den -ge meenteraad' van Velsen op Dinsdag 16 Api'il 1901 ,voorm. 11 uur. AGENDA: 1. Ingekomen stukken. 2. Proces-verbaal van kas-opname. 3. Bepaling stemlokaal voor de ver kiezingen te IJmuiden. 4. Aankoop stukje grond op de Heide voor aschbelt enz. 5. Regeling kosten aankoop schuur tje en grond. 6. Gedeeltelijke aflossing geldleening rijks-normaalschool. 7. Suppletoire begrootingen en af- en overschrijvingen, onvoorziene uitga ven. 8. Rioleering van de Heide. 9. Geldleening hiervoor, en voor ec- nige buitengewone werken als: behar- ding Biezenweg, rioleering gedeelte Voorplaats te Santpoort, ged. Brede- roodsche weg te Santpoort, gedeelte trottoir Jan Gijzenvaart, en vernieu wing van enkele wegsgedeelten. 10. Huishoudelijk reglement commis sion tot wering van schoolverzuim. 11. Adres van A. van Keulen tot aan koop van gemeentegrond. 12. Aanbieding gemeente- en onder wijsverslag over 1900. 13. Adres Mij. van landbouw jn zake 6teiger noordzijde Noordzeekanaal. 14. Gratificatie G. B. A. v. Altering, wegens 25-jarigen dienst als gemeente veldwachter. 15. Benoeming doodgraver algem. be graafplaats, tevens wegwerker. 16. Belooning van het kader van de brandweer en kosten van vergaderin gen. 17. Verzoek bijdrage in de kosten van verbetering van den Spaamdammer- weg. z 18. Benoeming commissie voorjaars- schouw over de wateren. 19. Kohier van den hoofdelijken om slag, dienst 1901. Op de aanbeveling voor doodgraver wegwerker zijn geplaatst G. Bremer kamp, G. Janzsn, G. Kops, J. Panne- koek en M. Postma. Beverwijk. In het district Beverwijk wor den in- de anti-revolutionaire partii. die bij de a. s. verkiezing een eigen candiid'aat zal stellen, als zoodanig genoemd de heeren Ds. Talma te Arnhem, Oo,ster haan te Na arden en Vermeulen to IJmuiden1. Haarlemmermeer. De opgerichte afdieeling „Aals meer" van den Bond voor Staats- pensiomeering telt reeds circa 350 leden. Sloten. Bij den veehouder Blauwhof al hier, waar een rund: aan miltvuur is gestorven, is het overige vee door den district-veearts tegen die ziekte ingeënt. Binnenland. II. M. de Koningin-Moeder is voor nemens Vrijdag a.s. een bezoek aan Oranje-Nassau-oord te brengen. De minister van oorlog heeft ter ken nis van het leger gebracht dat het, blij kens schrijven van den directeur van het Kabinet der Koningin van 25 Maart jl., de wensch is van Hare Majesteit de Koningin, dat de verjaardag van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertocr van Mecklen burg, bij de zee- en landmacht op de zelfde wijze zal worden gevierd als die van Hare Majesteit de Koningin-Moe der. Dinsdagmiddag werd dooi- IL M. de Koningin op he't Paleis Het Loo in audiëntie ontvangen d'e commissie voor t huldeblijk der leerlingen van de H. B. S. in Nederland. Het hulde blijk bestaat uit een 5 meter hooge gedenkzuil. H. M. zal in overleg met den intendant van 't paleis de plaats in het koninklijk park aanwijzen, waar de zuil geplaatst kan worden. Mgr. dr. Schaapman is Maandag naar Rome vertrokken. Mot 1 Mei a.s. zal men 't vierde perron van heit Centraal Station te Amster dam in gebruik nemen, voornamelijk ten dienste der reizigers Amsterdam Zandvoord en omgekeerd. De reizigers die op dit pen-on aankomen, zullen aan de de Ruyterkade 't perron verla ten, niet door den Hoofdingang. Nationale Vrouwenraad, Onder leiding van mevr. Klerck-van Hogendorp werd Woensdag en heden te Amsterdam de tweede algemeene vergadering gehouden van den Natio- nalen Vrouwenraad van Nederland. Uit het jaarverslag van mej. M. G. Kramers bleek dat 32 vereenigingen bij den Raad zijn, aangesloten, en twee vereenigingen en 4 particulieren zich als voorstanders hebben aange- °m Plaatse'hjke Ra den tot stand te brengen gelukten nog Mevr. van dar Moer deelde het een en ander mede over het informatie- bureau d'at vanwege den Vrouwen raad op de jongste Parijsche tentoon stelling werd ingericht Iedere week werden aldaar conferenties gehouden, welke steeds door een talrijk publieü werden bijgewoond en deze hebben een zeer goeden dunk over de vrou wenbeweging in Nederland in het bui tenland gevestigd, zoodat het bureau goede propaganda en goede diensten heeft bewezen, mede gehleken uit de vele handteekeningen van voorname personen, als bewijzen van sympathie met het werk van den raad. Een voorstel van het algemeen be stuur om een manifest aan de kiezers van Nederland te richten werd ver worpen. De voorzitster raadde nu aan dat de vereenigingen óf afzonderlijk óf ge combineerd zich zouden aansluiten bij adressen of manifesten van andere vereenigingen, die opkomen voor de rechten der vrouw. Als plaats voor de volgende verga dering en in het volgend jaar werd Rotterdam aangewezen. In de namiddagvergadering van den Nationalen Vrouwenraad werden ver slagen uitgebracht van verschillende aangesloten vrouwenverenigingen, 's Avonds was er vergadering in Eens gezindheid, waar Prof. Mr. W. L. P. A. Molengraaff een rede hield over ..Vrou wen-kiesrecht", terwijl voorts verschil lende spreeksters het vraagstuk van vrouwen-kiesrecht, van verschillend standpunt toelichtten. Voor de krijesge vangenen. Dr Hendrik Muller heeft van dien heer Rabie, hoofdredacteur van de Bloemfonteinsche „Express" uit Ceylonwaar hij, gevangen zit, het verzoek gekregen om „lichte Hollandsche lectuur, voor al 'novellen, van Crcmer, Justus van Maurik, Warendorf's kalenders en navellen-bibliotheek, historische ro mans, Fritz Renter's werken, ge schiedcnis en levensbeschrijvin gen enz. Wij hadden hier een vrij- aanzienlijke- bibliotheek maar bij d'e verplaatsing van onze u i tl ander vrienden naar Ragama, heeft er een deeling plaats gehad welke niet te gunstig voor ons uitviel. Nu zijm er te uw ent zeker wel vrien den, die zulke boeken, als door mij genoemd bezatten, welk© best zou den kunnen gemist worden. Die zouden hier welkom zijn en veel nut kunnen stichten. Aan Engelsch;e leesstof geen gebrek. De Holland sche nieuwsbladen werden zeer ge waardeerd zoolang wij ze kregen. Sedert geruimen, tijd echter komen, ze niet meer door en ik geloof dat ze feitelijk verboden zijn." Zij die boeken voor deze aan vraag willen sturen, wordlen uitge- nood'igd die onde-r de letters R. II. M. te zenden aan de heeren De Vries en Co. te Amsterdiam, De Ruy terkade 100, die voor die verdere verzending zullen zorgdragen. Van den predikant Roux, hoofd vechtgeneraal O. V. S., ontving dr. Muller het volgende schrijven „Van vrienden uit alle oordien. hebben wij van tijd tot tijd! bedra gen ontvangen, waardoor wiji in staat werden gesteld ons van kle.ine benoodiigdhed'en te voorzien. In onze benarde omstandigheden vooral worden zij zeer gewaardeerd en voelen wij steeds dank verschul digd aan hen die zich onzer in on zen nood ontfermen. Onz© vrien den in Holland staan in dezen num mer één en aan hen zijn wij, steedis den diepsten dank verschuldigd." Verkiezingen voor do Tweede Kamer Door de kiesvereeniging Vooruit- gang te Leiden zal aan mr. H. L. Druc-ker eene candidiatuur voor lid der Tweed'e Kamer worden aange boden,. Van d'e zijde der Vrijzinni ge kiesvereeniging worden, behal ve, mr. Drueker, genoemd de hee ren J. T. Cremer, K. de Boer Cz. en J. A. van Dijk, directeur der gemeentelijke Kweekschool voor onderwijzers te Leiaen. T,er verbetering van een vorig be richt kan worden medegedeeld, dat de liberale kiesvereeniging te Bloe- mendaal op die groslijst van candi- cïaten vcor de Tweede Kamer (dis trict Beverwijk) gebracht heeft d'e heeren jhr. v. d. Wijok, oud-gou- verneur-generaal van Nedi.-Indië, J. T. Cremer en F. Lieftinek. Ook d'e liberale kiesvereeniging Le Akersloot (N.-H.) heeft tot ean- diidaat gesteld voor d'e Kamer in het district Beverwijk, mr. H. Ph. de Kanter te Haarlem. In de centrale vergadering voor de verkiezing van een lid der Tweede Kamer voor het district Harlingen. waar vertegenwoordigd waren de gemeenten Wonseradeel, Barrad'eel, Harlingen, Workum en Bolswardi, werd de lieer A. Bon man, het tegenwoordige Kamerlid, weder candidaat gesteld'. Het bericht, dat van, liberale zij de aan d'en heer P. Peereboom,, lid van Ged. Staten van Friesland, de Kamercandlidatuur voor het dis trict Sneek zou aangeboden zijn, blijkt geheel uit d'e lucht te zijn gegrepen. Wel heeft een dér be stuursleden van de kiesvereeniging Sneek buiten die leden om den beer P. gepolst, of deze, bijaldien, d'e keuze op hem viel, genegen zou zijn d'e candidatuur té aanvaarden, maar van aanbieden kon allerminst sprake zijn. Intusschen wordt meegedeeld', dat de heer P. voor genoemde' can didatuur niet in aanmerking wenscht te komen. De kiesvereeniging Burgerplicht te Numansdorp heeft in eene talx*ijk be zochte vergadering met eenparige stem men tot candidaat voor de Tweede Ka mer in het district Ridderkerk gesteld den heer D. de Klerk. De roomsch-katholieke kiesvereeni ging te Terborg— Silvolde heeft tot can didaat voor de Tweede Kamer in het district Doetinchem gesteld den heer ds. A. S. Talma te Arnhem, candidaat der anti-revolutionairen. De vereeniging Harmonie te Appin- gedam, waar de heer Schepel 55 tegen Schaper 42 stemmen kreeg, besloot nu Schaper te steunen, daar hij door de meerderheid der werkliedenvereenigin- gen uit het district gesteld is. Ook de vereeniging te Garsthuizen, die eerst, Helsdingen candidaat stelde, doet nu voor Schaper mede. De kiesvereeniging Leek te Leek, een onderdeel van de liberale centrale kies vereeniging Zuidhom, heeft tot voor- loopig candidaat voor de Tweede Ka mer gesteld het aftredend lid den heer G. Zijlma. De vrijzinnige kiesvereeniging Eens gezindheid in Achtkarspeien heeft met algemeene stemmen mr. E. Schaafs- ma candidaat gesteld voor de Tweede Kamer in het district Tiötjerksteradeel Naar de „N. R. Ct." verneemt, zal de heer Schaafsma, echter voor deze can didatuur bedanken en geen andere aanvaarden, dan die voor het district Dokkum, in de veronderstelling altijd, dat zij hem door de kiezers wordt aan geboden. Heksery. Eene juffrouw, aan den Koningsweg te Utrecht woonachtig, .vermist hare gouden horloge, doch vertelde daarvan niets aan haar man. omdat zij de stil le hoop koestercie, dat een der huisge- nooten of ondergeschikten het wellicht had zien liggen en opgeborgen. Toen die hoop echter ijdel bleek te zijn, werd raad gehouden en o. m. ook de moe der der bestolene geraadpleegd over de maatregelen, die genomen zouden kun nen worden, zonder dat de politie in de zaak werd gemengd. Nadat hierover heel wat was gepraat, stelde dc moeder die zich overtuigd hield, dat de schuldige onder de inwonende dienst boden en waschvrouwen moest worden gezocht voor, om met behulp van een sleutel met kruis en een bi'bel te trachten de dievegge te ontdekken. Toen dit voorstel was aangenomen, werd aanstonds een dergelijke sleutel ge-zocht, die daarop op de bekende wij ze tusschen een bijbel werd gebonden en daarna door moeder en dochter vast gehouden. Op luiden toon werd vervolgens door een der andere_ juffrouwen gevraagd, of de dienstbode, die zij noemde, de daad had gepleegd, doch de sleutel ver roerde zich niet. Eerst toen de naam eener 18-jarige strijkster werd genoemd, begon hij merkbaar te trillen, waardoor was uit gemaakt, dat zij de schuldige was. Deze, daarop in verhoor genomen, verklaarde van niets te weten en dreig de met naar de politie te gaan, indien men haar niet dadelijk in haar eer her stelde. Daar de aanwijzing evenwel te dui delijk was, kon men daartoe niet zoo aanstonds besluiten, doch was men na eenig beraad wel bereid om met haar naar de kaartlegster te gaan. Deze wijze vrouw vertelde terstond, dat liet meisje onschuldig was en dat de dievegge „eene groote donkere vrouw was", die reeds veel berouw had zoodat het horloge wel weder terecht zou komen. Van dat berouw en het horloge werd echter tot heden niets bemerkt, zoodat men de zaak nu toch maar aan de po litie in handen heeft gegeven. Eervolle vermelding- Bij Koninklijk besluit van 4 April 1901 is bepaald, dat bij afzonderlijke dagor ders, zoo in Indië als in Nederland, eervol zullen, worden vermeld de lui tenant ter zee 2e klasse H. C. Dudok van Heel en de sergeant-konstabel N. van Bogerijeu (stamboek no. 21979), en zulks ter zake van hun gedrag bij het ageeren van de landingsdivisie van het flottieljevaartuig „Java" in de rijkjes Moeton en Bolano (Tomini-bocht), in de maanden October en November 1900. Uit de Arbeiderswereid BINNENLAND. In de veenderij te Beets (Fr.) hebben de 22 kleine veenbazen den eisch tot loonsverhooging door de arbeiders ge steld, ingewilligd, maar de groote veen bazen niet. waardoor werkstaking is ontstaan. Den 15en April a.s. zal ap pèl worden gehoudlen. Blijkt dan dat de groote veenbazen den eisch nog niet hebben ingewilligd, dan wordt deze met 10 ets. per vierk. M. verhoogd. De staking der schildersgezellen te Enschede duurt nog voort. De eisch is 18 cent per uur als loonstandaard. De Kamer van arbeid voor het druk- kersbedrijf te Rotterdam hfeeft naar aanleiding van het ontslag nemen van de vier heeren patroons in de door haar benoemde looncommissie deze alsnu ontbonden. In eene volgende vergade ring zal waarschijnlijk worden over gegaan tot de benoeming van eene an dere commissie ook uit patroons en werklieden, doch in geringer aantal en m.et een meer bepaald omschreven mandaat. BUITENLAND. De directie dier Kruppf abri eken heeft het bericht laten tegenspre ken, dat een aantal werklieden zou worden ontslagen, omdat er geen voldoende arbeid voor hen was. De stakende werklieden te Montceau- les-Mines, 350 in getal, hebben beslo ten het voorstel dat hun door den pre fect gedaan was, niet aan te nemen, maar de werkstaking voort te zetten. De werkstaking te Marseile is nu ge heel gedaan. Letteren en Kunst. Willem ïtoijaards. Willem Roijaards zal Zaterdagavond voor het eerst weer optreden bij Het Nederlandsch Tooneel in De Ster", Weener tooneelspel in drie bedrijven van. Herman Bahr, vertaald door Fiore Delia Neve. Rechtszaken. Insluipers. Zondagavond, den 17den Maart, te gen elf uur, kwam de heer Kapel met zijn echtgenoote de woning, aan de Da Costakade te Amsterdam, binnen. Tot zijn groote verwon- ring vond hij de voordeur open en zag hij dat het licht in de op kamer aangestoken wias. Voor hij toch de deur uit ging, die hij goed sloot, was alle licht gedoofd'. 1-J ij ging de opkamer binnen, de vrouw hietld zich op ©enigen afstand zag daar twee personen, waarvan er een hein dadelijk naar de keel vloog. Een wor steling ontstond en beide insluipers konden door het achterhuis de vlucht nemen. De heer Kapel vermiste niets. Zijn thuiskomst schijnt voor de dieven iets te vroeg geweest te zijn. Een kastje, waarin f 40 verborgen was, was open gebroken. Keyser niet zijne vrouw te dominee- Op denzelfden avond zat de heer ren in de voorkamer van zijn huis op de' Nassau kade; om e'lf uur hoorde die vrouw geritsel in den tuin, waar schuwde haar man, die een onderzoek instelde, maar niets verdachts zag. Het spel werd kalm voortgezét, doch kort daarna was er zóó'n geweld in den tuin, dat de huisheer uitriep: „Daar zijn dieven!" En werkelijk waren er in de keuken twee men- schen, die elkaar, toen ze begrepen gesnapt te zijn, zeer verwonderd aan keken. De langste vroeg zeer laconiek: „Is er hier geen brand?" De heer Keyser antwoordde: „Neen, geen brand, maar dieven zijn hier". De insluipers zetten het öp een loo- pen, en na een kleinen wedloop werd de langste van de twee door de heer Keyser gegrepen. Intusschen was een bovenbewoner door 't ongewone rumoer opgeschrikt en attent gemaakt, ooggetuige dat de 'twee mannen het huis ontvluchtten. Hij liep hard de 'straat op en had het geluk den kleinste, met behulp van eenigen die aangeloopen kwamen op het geroep van „Houdt den dief", te arresteeren. Voor de Amsterdamsche Rechtbank stonden Woensdag terecht P. J. Ra dius en H. T. E. Peelen, beklaagd van poging tot diefstal. Beide beklaagden werden herkend èn door den heer Ka pel, èn door den heer Keyser, èn door de personen die hen arresteerden. Van het perceel aan de Nassaukade zijn zij door het achterhuis en den tuin geslopen in den tuin. en de keuken van het perceel Da Costakade. Radius en Peelen bekenden in het huis aan de Nassaukade geweest te zijn, echter zonder kwade bedoelin gen. Peelen, de kleinste der twee, wist van een insluiping hij den heer Key ser niets af Het O. M., waargenomen door mr. Wentholt, achtte het wettig en over tuigend bewijs voor heide beklaagden geleverd en requïreerde voor ieder vier jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Woensdag diende voor 't Gerechtshof te Amsterdam, in hoger beroep, de zaak tegen Hartog de Vries, die op den 24en October 1900 poging tot doodslag, ge paard met poging tot diefstal, pleegde op M. S. de Leeuw, in diens woning, Groenburgwal 23. De rechtbank veroordeelde De Vries, overeenkomstig den eisch van het O. M., tot 15 jaren gevangenisstraf. De adv.-generaal, mr. Baud, requi- reerde bevestiging van het vonnis dooi de Rechtbank gewezen. Werkstaking overmacht? Gisteren deed de rechtbank te Rot terdam in hooger beroep uitspraak over de vraag, of werkstaking al dan niet overmacht kan uitmaken, naar aanleid ig van het te laat afslepen van een schip van Dordrecht tijdens de werkstaking der stokers en machinis ten daar in Juli 1899. De kantonrech ter in kanton I had beslist, dat werk staking nooit als overmacht kon wor den aangemerkt, omdat: lo. de werk staking kon worden) beëindigd door aan de eischen der werkstakers toe te geven; 2o. werkstakingen tegenwoor dig zoo herhaaldelijk voorkwamen, dat zij niet als niet te voorzien be schouwd moesten worden. De recht bank vernietigde het vonnis van den kantom-echter en. besliste dat het van den aard der werkstaking en van de omstandigheden afhangt of werksta king overmacht oplevert, doch dat niet a priori kan worden gezegd, dat werkstaking nooit overmacht is. De Rechtbank liet den appellant toe tot het bewijs, dat hij door de werkstaking verhinderd was het schip van geïnti meerde op tijd weg te slepen. Sport en Wedstrijden. Voetbal. De Engelsche spelers die Zaterdag 11. van de hier welbekende voetbalclub „Preussen" te Berlijn verloren, won nen len Paaschdag van de „Brittannia F. C." aldaar met 62. v Het verliezen der Surrey Wande rers" met 93 van „Preussen" wordt door de sportbladen voor een groot deel toegeschreven aan de vermoeien de reis, en den niet minder vermoeien- den wedstrijd dien zij daags te voren tegen H. Y. V. in Den Haag doorstaan hadden. Wielernienws. Onder groote belangstelling en niet mindere nieuwsgierigheid van het sportlievende publiek werd met de Paaschdagen, wel is waar, door het slechte weêr een dag te laat, het wiel- rijseizoen op de Friedenaubaan te Ber lijn geopend. Het debuut van den ne ger Major Taylor, den Amerikaanschen kampioen op de Europeesche banen, was natuurlijk de „clou" van het pro gramma, maar veel succes had de donkerkleurige rijder niet, want in alle nummers werd hij geslagen, al won hij ook in den openingswedstrijd zijn serie voor Mündner en Huber. In de beslissing was W. Arend eerste en Ellegaarde tweede; tijd 40 min. 2 s. Jn den wedstrijd met voorgift, afst. 1609 meter, was Peter (50 m.) Berlijn le, Mündner 2e, Krause 3e, Major Taylor, Huber en Kudeln hieven ongeplaatst. De Engelsche rijder Gascoyne heeft den Amerikaanschen neger Major Tay lor uitgedaagd tot een course-poursuite te Parijs te houden, om een inzet van 2000 francs. Volgens Charles Miller, den beken den Amerikaanschen winner van ver schillende zesdaagsche wedstrijden, die naar Parijs gekomen is om aan ver schillende langen-afstand wedstrijden deel te nemen is de Fransche kampi oen Jacquelin zeker niet minder dan de hiervoren genoemde Major Taylor. Gemengd Nieuws. Leelijk tekort. Uit Cherbourg wordt geseind dat toen daar de Kaiser Wilhelm der Gros se binnenliep drie gouden staven, elk ter waarde van 90,000 mrk., vermist werden. De bagage van de passagiers die te Cherbourg aan wal gingen, is doorzocht, zonder gevolg echter. Er in geloopon. Een restauratiehouder hoorde, dat twee zijner bezoekers over iets wedden om zes flesschen wijn. Zon der te weten waarover het liep, vroeg hij of hij d'e zes flesschen maar al niet brengen zou. „Zoo als ge wilt", antwoordde m'en, „maar d'e wijn wordt niet betaald! voor d'e weddenschap gewonnen is." De man was hiermee tevreden zijn gasten waren vaste en goe de ldamten en. de wijn w'erd met veel pleizier uitgedronken. Intus schen wilde hij toch "aanre weten waarom er gewed wa-s. „Ik be weer". zei de een, ..dat als de toren der groote Kerk omvalt, hij' rechts, en mijn vriend beweert d'at bijl links valt." De restauratiehoud'er begreep nu, dat hij op zijn geld moest wachten tot die toren omviel. Ingestort. Te Uccle is een in aanbouw zijnd huis ingestort3 werklieden wer den dtood' onder het puin. wegge haald. Fabrieksongeluk te Luik. In een fabriek van Ougrée is een stoomketel gesprongen. Het geheele fa brieksgebouw werd vernield; twee ar beiders werden door de splinters ge dood en een aantal gewond. Treinongeluk in Frankrijk. Dinsdagavond to halfnegen is in het station Nantes-Etat een trein op een andere geloopen. Acht personen wer den gewond, van wie twee ernstig. De materieele schade is gering. Amerikaanscli. Het lag voor de hand dat er in Ame rika zijn diie uit de gevangenneming van Aguinaldo geld willen slaan. Dé Regeering heeft een aantal aanvragen ontvangen om den Philippijnschen aanvoerder te laten bekijken. Een on dernemend man heeft 50,000 dollars ge boden voor 3 maanden. Een ander ging zelfs tot 250,000 dollars voor een geheel jaar „huur!" Bij een stierengevecht. Maandag viel to Madrid, bij een stae- rengeveobt een der Torreros terwijl hij bezig was naai- den stier de ge- wimpelde pijltjes te werpen. Het woe dende dier vertrapte hem en bracht hem met de horens eein stoot in de borst toe waardoor de ongelukkige een eind ver werd geworpen. Me't een diepe borstwonde, een paar gebroken ribben en een gescheurde long werd dit slachtoffer van een gruwelijk volksvermaak weggedragen. Kort recht. Bij een boer in het dorpje Bro dek, in Moravië, ontstond brand', waardoor zijm voorraadschuur in den asch werd gelegd. Bij onder zoek bleek dat een zekere Cap,al, die als dronkaard in, het dbrp be kend stond, den brand gesticht had, waarop deze door de verbitterde dorpbewoners naar d'e plaats de9 onheils gesleurd' werd, die hem1 in d'e vlammen wierpen, en d'it op nieuw deden telkenmale als hij uit het vuur wegliep. Ten slotte zakte Capal op straat in elkaar, en stier, aan de brandwonden. De boerer. hielden het "©val geheim, maar te vergeefs, want de justitie doet om derzoek. Een wedstr3jd. De Duitsche regeering had de uitle vering gevraagd van een persoon uit Keulen die beschuldigd is wissels te hebben vervalscht tot een bedrag van 30.600 mark. Vier maanden had het ire- duurd alvorens het verzoek werd toege staan en zoo werd de beschuldigde op 26 Maart te New-York aan boord ge bracht van het stoomschip „Lahn" om naar Duitschland te worden overge bracht. Zijn vrienden deden nog een laatste poging om hem te redden. Zij opperden, nieuwe bezwaren tegen de uitlevering en verkregen inderdaad een rechterlijk bevel dat de beschuldigde nogmaals voor den rechter moest ver schijnen. De „Lahn" had echter al het anker gelicht en daarop huurden de vrienden een kleine stoomboot om de groote in te halen. Bij Sandy Hook kregen zij die in het zicht, maar toen maakte de „Lahn" zoo hard stoom, dat zij weldra in de verte verdween, en het bootje onverrichter zake moest terug- keeren. De rietjes van Fdward VII Op het strand te Boulogne stapte ver leden jaar, trotsch als een'pauw, een, Engelschman rond met een zonderlin gen hoed op het hoofd, dien hij voor niets ter wereld zou willen missen. Het hoofddeksel was kunstig saam- gesteld uit rietjes, waarmede de vroe gere prins van Wales zijn limonades opgeslurpt had. Om al die merkwaar digheden te verzamelen, had onze man den prins twee jaren lang op den voet gevolgd om zich de rietjes toe te eige nen. Na de troonsbestijging van den nieuwen koning van Engeland is het hoofddeksel, in de oogen van zijn ei genaar, natuurlijk in waarde verdrie dubbeld!

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2