Voor mê® of vast. Bekwame tester Haar!. Arbeiders Secretariaat. Keukenmeid, Een leuke b mknoot. Zeer gezocht zijn. zekere Amerikaam- sche tien-dollar-biljetten van het jaar 1880. Zij vertoonen een Amerikaan- scheüou adelaar, die omgekeerd 't goed uitgevoerde beeld van een ezelskop laat zien. De biljetten waren 20 jaren ïang in omloop, zonder dat iemand den ezelskop bad ontdekt. Daartoe leid de eerst vóór korten tijd het toeval, dat 'n. klerk van een bank zulk een bi,1 jell in alle. richtingen onderzocht In het ministerie der Rijksschatkist te Washington echter kende men die bankbiljetten zeer goed!, maar men zweeg er over. De' bedrijver van de boosaardige grap was een indertijd aan de regeeringsdrukkerij werkzaam graveur, Engelschman van geboorte- De man had zijn ontslag gekregen en uit wraak graveerde hij in de laatste dagen dat hij in dienst was, nog een ezelskop op de plaat. Hij deelde later ook aan het departement der Rijks schatkist mede, wat hij gedaan had, maar va.n de nieuwe bankbiljetten wa- ron er al zóóveel uitgegeven dat men ze niet meer kon intrekken. Men re kende er ook op, dat de ezelskop wel niet zou worden ontdekt, en niet zoo geheel en al ten onrechte, zooals men giet, aangezien er twintig jaren zijn Heengegaan voordat men. er achter kwam. Vervolg Stadsnieuws. Amate ur-Photographen. Heden-middag was men in het Brongebouw druk bezig de drie-daag- sche tentoonstelling van photogra- phieën in orde te brengen. Het aantal inzendingen in den nationalen keuze- lantarenplaten-wedstrijd bedraagt 50, en iedere inzending bestaat- uit 6 pla ten. Voor de kunstbeschouwing zijn 70 prachtige inzendingen, waaronder van de beste HoJlandsche amateurs, die daarmede op de internationale tentoonstelling van kunst-photogra- pbie te Groningen verscheidene eerste prijzen behaalden. De tentoonstelling belooft dus zeer interessant te worden, en een bezoek meer dan overwaard. Heden-avond heeft de beoordeeling der inzendingen plaats. De jurry be staat uit de heeren: Ig- Bispinck en D. Wilmerink, heiden te Amsterdam en H. Banger te Haarlem. De prijzen bestaan uit medailles. Ook de feestavond welke morgien, ter gelegenheid van het 10-jarig be staan wordt gegeven, belooft er een te worden in optima forma. Vanwege het Ministerie van Water staat, Handel en Nijverheid, werd he den aan het gebouw van het Provin ciaal bestuur alhier aanbesteed: Het verbeteren van hoofd VI vóór de Pettemer zeewering, behoorende tot de Rijkszeewérken in Noord-Hol land. Raming 10.000. Van de 9 hiervoor ingekomen in schrijvingsbiljetten, was dat van A. Visser to Haarlem het laagst voor 11.360. „Voor Vaderland en Koning" Omtrent de feestelijkheden ter eere van het op 26 Oct. a.s. 35-jarig bestaan der vereniging tot verhooging van 's lands weerbaarheid',,Voor Vaderland en Koning," een der oudste eu bloeiend- 6te vereenigingen op dit gebied ia ons land, kan nu reeds medegedeeld wor den dat in Sept. a.s. een schietwed strijd op groot geweer in de' duinen zal plaats hebben, waarschijnlijk in Octo ber gevolgd door een grooten scherm- wedstrijd. Volksbond. Het hoofdbestuur van den Volles- bond, Vereeniging tegen drankmis bruik, heeft nadat de eerste commissie hare taak had nedierge- legd eene nieuwe commissie be noemd tot het instellen van eem on derzoek naar de hoedanigheid1 van de in Nederland! gebruikte bdnnen- en buitenlandsche biersoorten. Tot leden der commissie zijn be noemd! de bh. dr. Gh. H. Ali Co- hen, Inspecteur v. h. Gen. Staats- fcoez. voor Friesland en Groningen te Groningen dir. J. D. Filippo, ge- meente^-scheikundige te Leidendr. A. Lam, scheikundige b. d. Keu ringsdienst v. voedingsm. te Rot terdam; dirL H. G. Ringeling, di recteur v. d. Gezondheidsdienst te Amsterdam en L. P. Walburgh Schmidt, arts, lid v. h. hoofdbe stuur v. d. Volksbond te Amster dam. Deze heeren hebben hunne be noeming aanvaard. Gisteren-middag omstreeks half drie had een meisje van omstreeks vier jaar oud het ongeluk in den Oostsinge-1 te vallen. Een meisje van omstreeks elf jaar oudi dit ziende, snelde toe en had het geluk het kind te redden. Gisteren-avondi te acht uur heeft het muziekkorps „Wïlhelmina", directeur den heer Boekwijt, bestaande uit het personeel van den heer Beijnes, een .serenade gebracht aan den heer Mud- de, wonende Franshalsstraat, welke den dag herdacht waarop hij voor vijf en twintig jaar in dienst trad bij de heeren Beijnes en Co., rijtuigfabri kanten alhier. Verschillende klachten zijn wederom ingekomen over het breken van glas ruiten door football-spelen en het wer pen van steenen. Twee personen zijn verwijderd uit een tapperij in de Barrevoetestraat tvegens het opzettelijk breken van twee glasruiten. Gevonden voorwerpen Een gouden medaillon, twee porte- nonnaie's met geld, 2 football sinka's. De heer W. A. J. van de Kamp heeft het volgende antwoord van Gsd, Sta ten op zijn bij hen ingediend request ontvangen. „Ged. Staten van Noord-Holland, ge lezen een,adres van den heer W. A. J. van de Kamp, te Haarlem, waarbij hij als lid van den Raad dier gemeente verzocht dat niet moge worden goed gekeurd een besluit van dien Raad tot onderhandsche aanbesteding aan de firma Siemens en Halske te Berlijn van de levering der machinerieën, noodig voor den bouw der Electrische Cen trale, der te stichten Haarlemsche Lichtfabrieken, onder mededeeling dat hem door dien voorzitter van dien Raad is geweigerd, de bezwaren, welke hij tegen dat raadsbesluit had, in de raads zitting toe te lichten, gelet op het na der hieromtrent ingesteld onderzode ge ven adressant te kennen, dat zij geene redenen vinden om aan zijn verzoek te voldoen. Ged. Staten van Noord-Holland: (get.) G. v. TIENHOVEN, Voorz. (get.) A. A. LAND, Griffier. Naar wij verder vernemen heeft de heer v. d. Kamp zich thans per adres tot de Hooge Regeering gewend, om alsnog vernietiging t.e trachten te ver krijgen. In dit adres aan H. M. de Koningin wijst, appelant er op dat 't. hierboven genoemde gezegde van Ged. Staten „onder mededeeling dat hem door den voorzitter van dien Raad i9 geweigerd de bezwaren welke hij tegen dat raads besluit had, in de raadszitting toe te lichten," onjuist is, want dat hij geene bezwaren wilde indienen tegen een één. maal genomen raadsbesluit, doch al leen zijne opnieuw ingediende voorstel len, na afloop van de algemeene be schouwingen over die zaak, wilde ver dedigen. Technische Vakvereenising Voor de leden der afd. Haarlem van de Technische Vakvereeniging hield Woensdagavond de heer L. A. Sanders van Amsterdam eene lezing over: Ce- ment-ijzer, systeem Monier. Spr. be sprak de constructie in 't algemeen, zooals die door Monier voor 't eerst ge volgd is. In 1855 was er op de Parïj- sche tentoonstelling een schip, waar van de romp was vervaardigd van ce- inent-ijzer. Hierop ging spr. de samen stelling van deze stof na. Ze bestaat uit cement-beton en ijzer. Ook de verschillende toepassingen werden be sproken, alsmede de andere zgn. syste men, die volgens den heer Sanders, feitelijk alle 't zelfde zijn, en alleen in kleinigheden er van afwijken. Spr. gaf ook ee noverzicht der voor- en na- deelen van die „systemen" Op de meeste hiervan is alleen patent geno men, om te trachten er geholpen door de noodige reclame geld uit te slaan. Gewoonlijk zijn 't echter geen verbete ringen van 't systeem-Monier. De heer Sanders heeft ook zelf eenige kleine wijzigingen hierin gebracht, doch wil zich geenszins gerangschikt zien onder de „uitvinders". Spr. behandelt ook de berekening van de cement-ijzer- constructie. In verband met de ver schillende ter bezichtiging eestelde af beeldingen van in Holland uitgevoer de werken, trad de heer Sanders, aan de hand van uitvoerige teekeningen, hierover in details, 't Is jammer, dat de hulp-constructies zoo duur zijn, zon der dat zou de toepassing van het ce- ment-ijzer reeds alle andere systemen hebben verdrongen. Vooral hij onder- grondsche werken wordt het cement ijzer gebruikt, In Amsterdam worden van de vele groote kelders reeds ver scheidene zoo gebouwd. Volgens spr. heeft dit systeem eene groote toekomst. Eindelijk breekt de heer Sanders een lans voor de Holland- sche industrie, die door arti- len in een vakblad is benadeeld. De waarn. voorzitter, de heer Hagen, bracht spr. den dank der vergadering voor zijne interessante lezing. Na nog eenige korte besprekingen werd de drukbezochte bijeenkomst ge sloten. Schouwburg. „De kleine Lord". Een gezelschap, pas opgericht, der leiding van d'en heer Bigot, voerde hier gisterenmiddag voor het jonge volkje op „De kleine Lord". Heel sterk was de jeugd weliswaar niet vertegenwoordigd, doch die er waren maakten zooveel geweld, uit hun rijen klonk zooveel jubel, dat de spelers zich ruimschoots beloond mogen ach ten. Het stuk werd overigens gespeeld, zooals de „Kleine Lord" altijd ge speeld' werd en wel altijd gespeeld zal worden. Jonge juffrouw Braaken- siek vervulde de titelrol en deed dit heel aardig. Met zijn vrienden „me neer Hobs" en „Dick de schoenpoet ser" heeft Cedric Errol menig lief tooneeltje afgespeeld. Het nieuwe gezelschap schijnt over eenige goede krachten, te kunnen be schikken. Kunst zij ons Doel. De Kunstbeschouwing die „Kunst zij ons Doel" Woensdagavond op de bo venzaal van de Sociëteit .Vereeniging" hield, was een waardig besluit van dit. seizoen. Geëxposeerd waren de teeke ningen uit Italië van Jac. van Loo- die het eigendom zijn van Teyler's Genoot schap, en een portefeuille teekeuingen, afgestaan door den kunsthandelaar Preyer te Amsterdam. Wonderlijk treffend is de vastheid der lijntjes van Van Looy. Wat heeft hij genoten en gewerkt in het zonnige Zuiden! Niet slechts in de aquarellen, maar ook in de kleinere schetsen en penkrabbeitjes zit atmospheer, en zijn studiestukken zijn buitengewoon waar achtig van kleur en teekening, tot in de uiterste oaderdeelan volgehouden. Men voelt bijv. dat de lichttoetsjes op het donkere gelaat eerier Italiaansclie vrouw zoo en niet anders zijn, en niet voortspruiten uit de zucht tot eenige mooidoenerij. Preyer had niet veel gezonden, maar wat er van hem hing, was ook eerste- klasse werk. Blommers was er bijv. met rozig, geelharig visschersmeisje, dat zit te breien in de blonde duinomge ving. Er zit een schatering van hel goud licht in deze aquarel. In zooverre vormde Weissenbruch met zijn avond landschap eene sterke tegenstelling. Het onderwerp is een molen, staande in een weiland met sloten. Het oogen- blik van onzekere schemering is heerlijk in getroffen. De duisternis die hand over hand toeneemt heeft de lij nen weggedoezeld, alles is zacht, vloeit ineen met de omgeving. Du Chattel had een sappig, groen Vechtgezicht enz. Het was een mooie tentoonstelling. Aan den kwartet-wedstrijd, uitge schreven door de gemengde zangveree- niging „Door Eendracht Bloeiende" te KoogZaandijk op a,s. Zondag nemen de Haarlemsche vereenigingen Bene- dicamus Domino," waarvan het kwar tet bestaat uit de zangers C. Phlippeau, C. Bakker, TI. Loots en A. de Jong; en Haarlem's Zanggenot", met het kwar tet Tervoert, Verbeek,Rijbroek en Huij- boom, deel. Wij wenschen onzen stad- genoötën veel succes toe. Stukken van den Gemeente raad. Men herinnert zich het gemeente raadsbesluit om voortaan geen gron den der gemeente moer te verkoopen. maar deze in erfpacht uit te geven. Thans hebben B. en W. de voorwaar den ontworpen, waarop die uitgifte zou kunnen plaats hebben. Het zijn dezelfde als die, welke te Amsterdam reeds gedurende eenige jaren van kracht zijn, en die, naar van B. en W. verzekerd is, geen moeielijkheden in de toepassing opleveren. In het bijzon der zijn een aantal krediet-instellin gen bereid bevonden gelden te ver strekken bij het vestigen eener hypo theek op de onder genoemde voorwaar den in erfpacht uitgegeven gronden. B. en W. achten het niet aanbeve lenswaardig aan deze voorwaarden verdere bepalingen toe te voegen. Zij vereenigen zich mitsdien met het ge>- voelen der commissie tot het ontwer pen en herzien van verordeningen, tegen wier overtreding straf is be dreigd, en meenen- den Raad de opne ming van de door de commissie van bijstand in het. beheer der openbare werken verlangde bepaling, betref fende de wijziging der bestemming van den grond te moeten ontraden. Aan de voorwaarden ontleenen wij Het onroerend goed wordt in den regel voor een tijdvak van ten hoogste vijferi zeventig jaar in erfpacht uitge geven. Als waarborg voor de nako ming drir verschillende bepalingen zal de erfpachter acht dagen na het ver lijden van de akte van uitgifte, een som, gelijkstaande met tweemaal heit bedrag van de jaarlijksche pachtsom ten kantore van den gemeente-ont vanger moeten storten. Deze som wordt terugbetaald als dé beibouwing vollgens voorschrift schied ia B. en W. kunnen de terug betaling, hetzij voor een deel of geheel, op een vroeger tijdstip doen plaats hebben. Is de bebouwing binnen den tijd die daarvoor bij de uitgift mocht zijn be paald niet voltooid, of bepalingen niet in acht genomen, dan vervalt de waar borgsom van de gemeente. Indien de betaling van de pachtsom veertien dagen na den vervaldag nog niet heeft plaats gehad; dan zal een boete verschuldigd zijn van een half procent van de jaarlijksche pachtsom. Deze boete zal voor elke volle maand vertraging, gerekend! van het verloop dier veertien dagen af, met een half procent van de jaarlijksche pachtsom worden verhoogd. Alle lasten welke van den grond wor den geheven komen ten laste van den erfpachter. De lasten, die door de ge meente betaald zijn, worden haar bij de eerstvolgende betaling van den pacht som vergoed. Indien de gemeente oordeelt om een werk, dat volgens besluit van den ge meenteraad van algemeen nut is, de beschikking over het in erfpacht uitge geven terrein te moeten hebben, dan heeft zij de bevoegdheid het erfpachts- recht bij besluit van den gemeenteraad te doen eindigen, zonder dat daartoe eenige rechterlijke tusschenkomst zal noodig zijn. De schadevergoeding zal tenzij erfpachter, gemeente en hy potheekhouders het kunnen eens wor den bepaald worden door drie des kundigen. te benoemen door partijen. De gemeente treedt bij het eindigen van den termijn, waarover het erf- pachtsrecht is verleend, zonder tot. eeni ge vergoeding gehouden te zijn, in den vollen en vrijen eigendom van het in erfpachtuitgegeven onroerend goed en de zich daarop bevindende opstallen. B. en W. stellen voox-, aan mej H. J. von Schubertz een pensioen te ver leen en van 1600. B. en W. geven in overweging tot tijdelijk assistent in hand- en vaktee- kenen aan de Burgeravondschool aan te stellen J. B. Smits, in de plaats van zijn overleden broeder A. F. Smits. ELaarlemsche Jongeling Ver eeniemg. Pred. 12: la. Op Donderdag 18 April a.s. 's avonds 8 uur zal er ter gelegenheid van het 46jarig bestaan van de Jongelingsver- eeniging eene groote openbare verga dering in de Groote Kerk plaats vin den, waarbij als spreker Ds. C. Veen en als feestredenaar Ds. J. J. van Noort van Amsterdam zullen optre den. Terwijl het Christelijk muziek korps „Kunst na Arbeid" directeur de heer Ge org Schmidt, onderafdeeling van bovengenoemde vereeniging. hier bij zijne medewerking zal verleenen. Het nafeest, toegankelijk voor leden en genoodigden, zal een week later, op Donderdag 25 April in Weten en Wer ken plaats vinden. Gisteren meldden wij abusievelijk, dat mevr. Holtrop van Gelder Woens dagavond zou optreden. Men weet dat dit hedenavond is. Morgen Vrijdag komt eene com missie uit Keulen over, om de Koninkl. liedertafel Zang- enVriend- schap te animeeren, alsnog aan. het dezen zomer aldaar te houden con cours mee te doen. Opkomst van alle leden is gewenscht. Vervolg Nieuwstijdingen. Men seint ons uit Den Haag: Het Gerechtshof veroordeelde den Burgemeester van den Haag, baron Harinxma thoe Slooten, tot driehon derd gulden boete, subsidiair zestig da gen hechtenis, wegens beleediginv van den Commissaris van Politie, den heer Van Schermbeek. H. M. de Koningin-Moeder zal Vrijdag een. bezoek aan Arnhem brengen. Een groot industrieel. In een koffiehuis zitten een half dozijn heeren te babbelen. Ze schij nen allen industriëelen te zijn en hebben 't over het aantal arbeiders, dat bij hen werk vindt, de een heeft honderd, de ander driehon derd werklieden enz. enz. Op 't laatst zegt een hunner, d'ie tot nu toe gezwegen had: ..dat is alle maal kinderspelik heb over de 50.000 man aan 't werk", groote verbazing bij de andere heeren „Maar, dat is nog meer dan Krupp" merkt een op. „Wat hebt u d'an eigenlijk voor een zaak?" „Ik ben directeur der stadsreiniging te X." Sprac-h's undl verschwand. (Historisch.] Een dorp van Drinkebroer»! Te Borculoo, dat ruim 4000 in woners telt met 29 drankwinkels. i het afgeloopen jaar ruim 45.000 liter gedistilleerd gebruikt, dat is circa 11 liter per hoofd, vrou wen en kinderen inbegrepen ,De Wereldkroniek" heeft een tweede premie-prachtwerk uitgegeven van de feesten ter gelegenheid van het huwelijk der Koningin. Het werk ds rijk geïllustreerd en be vat tal van fo-to's, de een meer, de ander minder goed geslaagd of gere produceerd. Heel onderhoudend en levendig zon der artisticiteit of pretenties is ver haald van de feesten. Goed journalis tiek werk met veel feiten en teeke- nendo beschrijving. Dit prachtwerk van „De Wereld kroniek" is een aangename herinne ring voor wie de feesten hebben mee gemaakt en geeft er hen, die er niet bij tegenwoordig waren, een duidelijk beeld van. Vanwege de Concurrentie. Marc-Aurèle is een zeer welbe spraakt Parïjsch koopman, en zijn zaakjes floreeren. Hij is een brave kerel, maar hij heeft een groot ge brek en dat is hij kan geen con currentie velen. Daarom koesterde hij reeds een tijdlang een1 hevigen haat tegen1 een mededingster. Mad. Martillieu, die altoos dezelfde stou ten afvent als hij. Onlangs kwamen ze elkaar tegen in de rue de Sèvres. Marc-Aurèle kon zich niet weerhouden, terwijl hij het voorwerp zijner woede pas seerde, een opmerking te maken die der dame niet naar den zin was. „Laat je eerst naturaliseer en, smerige Italiaan, vóór d'at je de menschen beleedigt", zei ze. De Italiaan stoof op haar toe, maar zijn concurrente, ook niet mis, greep zijn opgeheven vuist, d'eed hem in de rondte tollen en wierp hem d >or de groote winkelruiten van een nabijgelegen perceel. Ernstig gewond moest de Itali aan toen zijn woning opzoeken. Drama in een Wereldstadg De concierge van een huis van den Faubourg Saint-Martin te Parijs, was onlangs ongerust over he't (feit, dat hij twee der huurders, het echtpaar Taucher, handelende in parapluies, niet zooals gewoonlijk had zien uit gaan om hun waar aan den man te brengen en ook niet had zien terug komen. Hij klopte aan, aan hun deur, doch kreeg geen gehoor. Dit deed zijn ongerustheid natuurlijk zetoene men. Hij wist dat de menschen 't zeer arm hadden en ongelukkig waren, en nog kort geleden had hij hen hooren zeereen, dat het leven hen ondragelijk werd. De concierge ging na zijn vergeef- sche poging, den commissaris van po litie uit zijn wijk opzoeken, die met hem terugkeerden, vergezeld van een smid. Men klopte weer lang en hevig, maar steeds vergeefs. Eindelijk trapte men de deur in. Een droevig schouwspel vertoonde zich toen aan hun blikken. Het echt paai' lag dood naast elkaar op bed. Een stoof in 't midden der kamer, waarop nog overblijfselen van kolen lagen te glimmen, toonde duidelijk aan wat er gebeurd was. Botha's bezoek duurde eenige dagen. Bij een onderhoud met De Wet en Steyn, op eon hoeve nabij Heilbron, hebben d'e drie leiders naar gemeld wordt, besloten den strijd voort te zetten tot het einde LONDEN, 11 April. (R. O.) De „Daily Telegraph" ontving giste ren uit Kaapstad' het bericht, dat naar officieus wordt gemeld Bo tha opnieuw een onderhoud hadi met Kitchener. De feesten te Toulon. President Loubet bracht op het feestmaal Woensdag te Toulon ge houden ter gelegenheid van het bezoek van 't Ualiaansche eskader, toosten uit op de Koning en de Ko ningin-Regentes van Spanje, die naar hij zei die, „de vriendelijke ge dachte had! een mooi pantser schip te zenden, om een harte! ij ken groet over te brengen aan Frankrijk, den vriend van Spanje", op de officie ren en equipage der te Toulon aan> wezige vreemde oorlogsschepen d'ie, van het Russische eskader, dat on langs aan de haven een bezoek bracht en op die van de Fransche marine. De president der Republiek heeft het volgende telegram ontvangen van den Koning van Italië: „Ik dank Uwe Excellentie harte lijk voor de vriendelijke woordlen gesproken tot den hertog van Ge nua. en de hartelijke ontvangst die den hertog en het Italiaansche es kader ten deel viel. „De Koningin vereenigt zich met mij om U onze dankbaarheid uit te spreken voor Uwe wenschen-, en- ik verzoek U mijn welgemeende wenschen te aanvaarden voor U eni voor de welvaart van Frankrijk, den vriend' van Italië." Den Haag. 8. Wed. H. Lieftiuck— Uilkens, 88 j., Sneek. T. Keur Cz. 70 j., Zandvoort. LEDENVERGADERING op 12 April, des avonds te 9 uur in het gewone lokaal. Onderwerp: Belangrijke bespre kingen oyer het concours te Keulen. Burgerlijke Stand. Telegrammen. LONDEN, ii Ap. (Par. tel. Ilb'.d.) „Central News" verneemt uit Har- rismith dat De Wet door zijn schijn beweging om de Vaal over te trek ken Botha's tocht naar den Vrijstaat heeft gedekt. Ondertrouwd': li April J. A. B, Fibbe en A. Kool. C. Joo-r en A. G. Majoor. Getrouwd11 April. J. Koning en A. M. Uittenbosch. F. J. Kaan en A. M. Homburg. W. A. van Dam en A. van dier Voort. J. van den Broek en A. van der Mark. Bevallen: 11 April. II. Heijink Wijnbergen, z. I. Smitsde Rid der, d. 9. W. van KnapenHos- veld, z. Overleden 10 April. G. F. Prin sen, 62 j. Noorderschoolsteeg. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Flores vertrok 8 April van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Koningin Regen tes arriveerde 8 April van Amster dam te Batavia. Het stoomschip Merapi, van Rot terdam naar Java, passeerde 6 April Kaap del Armi. Het stoomschip Salak, van Rot terdam naar Java, arriveerde 7 April te Southampton. Het stoomschip Soerabaja, van Java naar Rotterdam, vertrok 8 April van Padang. Het stoomschip Priam, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 3 April van. Algiers. Het stoomschip Prins Willem V, van Paramaribo naar Amsterdam, arriveerde 7 April te Havre. Het stoomschip Isis, met de In dische, Chineesche en Australische mails ex. ss. Ooeana, vertrok 8 April van Port Said naar Brindisi. Het kan 10 dezer aldaar worden ver wacht. Het stoomschip Teucer arriveer de 8 April van Batavia te Amster dam. Faillissementen. Uitgesproken: Breda, 5 April. C. de Jongh, gepensi oneerd kapitein van het O.-I. leger, al daar. Rechter-commissaris: mr. A. P. L. Nelissen. Zwolle, 6 April. H. I. van der Hoe den winkelier, te Nijkerk. Rechter commissaris: mr. E. R. E. Brants. Almelo, 3 April. A. Cohen, koopman, te Stad-Almelo. Rechter-commissaris mr. Z. W. Straatman. Geëindigd: Oost-Java Cultuur-maatschappij L. Buissink, A. Bok en H. Sibbing, te Amsterdam. (St.-Ct.) Familieberichten. Adrertentlën. Den 9 April is te Haarlem zacht en kalm overleden de Heer M. O DE KANTER, in leven gepensioneerd Kapi tein ter zee, Oüd-Wethouaer van Haarlem, Ridder van de Oranje Nassau-orde, in den ouderdom van 72 jaar. De Executeurs Testamentair, L. A. WALAARDT SACRÉ Mr. II. Pu. DE KANTER. Koninkl. Liedertafel Groote Openbare Vergadering op Vrijdag 12 April, 's avonds te half negen, in de groote zaal van de Soc. »de Kroon ing. Smedestr. als protest der Arbeiders tegen het' inged. Tuebthuisontwerp Sprekers: Henri Polak, Vourz. Diam.bew.b. en F. W N. Hugeukoltz Jr Secr. i het H. A. S. Entrée 5 cent. Effieisjesschool „VANDERWTLK." AFDEEIiING B. De voor 15 April 1901 uitge schreven BLOEMENWEDSTRIJD S. d. v. w. v. E. i. h. k. v. h. w. wordt uitgesteld. De Directeur: L. van der WILK Jr Gevraagd om terstond of den 'len Mei in dienst te treden een Keukenmeid, van goede getuigen voorzien, bii Mevrouw VINCENT DYSERINCK, 48 Zijlweg. Gevraagd met Mei een eenvoudige om tevens huiswerk te verrichten. Adres: Zijlweg 53. jl, van den P. G. Adres: Ver wuift 4. gevraagd, bekend met Oostuum- en Linnennaaien, een dag p. week. Br. fr. onder No. 4303, B. v/d B. Gehuwd9 April. F. W. Lorenz met J. M. v. Coeverden, Amster dam. A. O. U. Wilke-ns met G. E. Bosch Reitz, Amsterdam. Bevallen: 7 April. L. J. Veen Paehlig, d., Amsterdam. Giesberts- Meijers, z.. Amsterdam. J. Giltjes- Van Kluijven, z. Amsterdam. Overleden: J. A. G. Basslé, jm„ 36 j., Deli. 1 April. T. Schraa, 77 j., Den Helder. 2. S. P. Schafer, jd.61 j., Apeldoorn. 5. Wed. J. C. F. PieterseRoss, 69 j., Amster dam. G. A. Weegenaar, 56 jAm sterdam. 6. H. Hinse, jm„ 35 j„ Amsterdam. 6. T. de Vries Hzn., 62 j.. Zaandam. P. J. Muller Kühlenthal, 77 j., Ellecom. J. M. Evers, jd., 81 j., Den Haag. 7. G. Veenendaal, 49 j., Amsterdam. W. A. Visser, jm., 24 j.. Den, Haag. J. G. JanssenHoelscher. 27 j., Am sterdam. B. W. van Starckenborg van Straten, 6 j., Amsterdam. Wed. J. J. Lugtv. d. Grampel, 84 j.. Amsterdam. 8. J. OuwehandVan Duin, 31 j.. Katwijk a/Zce. Wed, A. J. M. van HoornGos. 82 i.. Van Noord tot Zuid van Oost tot West is BLUYSSEN's Pond van 't best. BLUYSSEN's Pond van is sedert de oprichting dei- winkels het troetelkind van het publiek. BLUYSSEN's Pond van S is een Margarine van onberispelijke kwaliteit die tegen et. per rol van 1'/, pond wordt verkocht, waarbij nog bovendien op elke rol 1 pond prima Ryst of 2 Bons cadeau 1111 Huismoeders zoekt uw voor deel en vraagt altijd BLUYSSEN's Pond van 8 (IV, pond ct.) 7001' met Cadeau! A. Bluyssen Zonen.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3