NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 18e Jaargang Maandag 15 April 1901. No. 5457 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIÉN Yoor Haarlem per 3 maandenƒ1.20 Van 15 regels 50 Cfcs.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Yoor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), ftaKgSw ia de prgs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 yi Groote letters naar plaatsruimte. Bg Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door liet geheele Kijk, per 3 maanden1.65 Reclames 30 Oent per regeL Afzonderlijke nummers0.02>£ Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37^ Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 123. de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recbt tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aar. bet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. JDit ï>lad verschijnt dagelijks, "behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicilé Etrangère G. L. DAXJBE Co. JOHN F. JONESSucc., Parijs 31bi* Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit tien bladzijden. Haarlem's Dagblad van 15 April beiat o.a. Wat Rusland zegt en wat Rus land doet, Sportpraatje, Brieven uit Portugal, Nieuwe sterren aan den hemel. Polak en Hugenlioltz over de Tuchthuis-wet. Bovendien behoort bij dit nummer onzer courant als gratis-bijvoegsel no. 32 van ,,De Zaterdagavond", Letter kundig Weekblad voor Jong en Oud, bevattende een groot aantal bijzonder heden over de thans bloeiende bollen velden met vele merkwaardige afbeel dingen, Haarlemmer Halletjes, Feuil leton: Een Eenden-geschiedenis, Alle gro en Largo: Hoe men bij maatslaan toch ook nog matig moet wezen Ru briek voor Dames, Een edelmoedig vij and, Moment-opname: Verbetering, benevens de gewone rubrieken, afbeel dingen, oplossing van bet prijsraadsel en een nieuw prijsraadsel. Politiek Overzicht. Heb beste, bewijs dat het Rusland geen ernst is, wanneer het beweert niet aan te dringen bij China op teekening der Mantsjoerije-conven- tie is gelegen in hetgeen Dr. Morris- son, die Times-correspandenit te Pe king geseind hééft. Hij seintDe taal die de beer V-on Giers hier voert komt weinig lovereen met die welwillende ge voelens van graaf Lamsdlorf. Hij eischt de teruggave van alle mede- deelingen der Russische legatie be treffende de Mantsj oerijsohe con ventie, en heeft Li-Hoeng-Tsjang gewaarschuwd', dat hii van nu aan op de conf erenties dier gezanten niet langer de zaak van China zal ver dedigen', maar een staatkunde van de uiterste strengheid zal steunen. ,,Dit is een belangwekkend be wijs voor de zakelijke wijze waar op Rusland zijn samenwerking met de beschaafdle mogendheden opvat als een middel om China te bedreigen en voor de bevordering van zijn eigen belangen te zorgen, ten koste van de overige mogend heden. En daarmede zijn de mid delen die Rusland kan aanwenden nog lang niet uitgeput. De beraad slaging over de schadeloosstelling en over andere nog niet besliste zaken, zal Rusland ruimschoots ge legenheid geven China de duim schroeven aan te zetten. En het be richt van een botsing tusschen Rus sen en Chineezen in Mantsjoerije toont, dat een soortgelijke intimi datie ook elders zal worden toege past. ,,Het gerucht loopt, dat Rusland reeds een nieuw ontwerp voor een conventie heeft opgemaakt, doch dit houd' ik voor voorbarig, hoewel er zeker, wanneer Rusland China eerst maar mtirw genoeg gemaakt heeft, pogingen zullen worden gediaan om het verloren terrein te hernieu wen." Dezelfde Times-correspondent wijst op de: noodzakelijkheid van terugtrekken van eien groot deel der Europeesche troepen uit China. Er is niet veel voor hen te doen, zegt hij, en dan loopt men natuur lijk gevaar om fob onderlinge bot singen der nationaliteiten te komen. (Zooals trouwens reeds vaak is voorgekomen.) Bovendien komen nog berichten van gruweldaden dooi* de verbon den troepen in China. Het schijnt, dat met enkele uit zonderingen. ook in Oost-Azië de Europeesche beschaving moest wor den ingevoerd met branden, moor den, plunderen en andere beest achtigheden. Naar een Schr. daar over mededeelt, hebben zich daar aan vooral de» Russen en. die Fran- sc-he marinetroepen, schuldig ge maakt. De Japanners ware nde eersten, die aan de Plundering te Peking een einde maakten later verboden ook de Engelsche bevelhebbers hun nen soldaten het deelnemen er aan; maar toen werd de buit stelselma-1 tig bijeengebracht en onder de co-J lonnades van de Engelsche ambas sade verkocht. Ook bij de strafexpedities, door Waldereee bevolen, moeten veel on gerechtigheden zijn voorgekomen. En is het dan wonder dat wordt gemeld ,,De haat tegen de vreem delingen is. na de bezetting van Tsjili gedurende acht maanden, veel sterker dan vroger. Het Boxe- risme is oogenschijnlijk onder drukt, maar onder de oppervlakte werkt het voort. En de meest zorg vuldige maatregelen zullen noodig zijn om anarchie te voorkomen, als de bezetting weggetrokken is." De pers van de uiterste linkerzij de, verklaarde tegenstanders van uitgaven voor leger en vloot, neemt de feesten in Toulon tot aanleiding om heftige artikels te schrijven te gen de hernieuwing van het Drie voudig Verbond en de plannen voor eene protest-meeting op 1 Mei wor den gemaakt. De pers, die toonge vend is voor de andere partijen, schrijft tamelijk koel over de fees ten en wijst allie gevolgtrekkingen, die men over een mogelijke alli- geeft, en hoe in tegenstelling met al het half-werk, dat het geleverd heeft, de tuchthuiswet juist heel-slag werk is, volkomen er op berekend de gan- sche arbeidersbeweging voor goed te fnuiken. De heer Polak sprak bij de behande ling van zijn onderwerp alleen over die bepalingen, waarmede de arbeiders in hoofdzaak te doen zullen krijgen en gaf daarvan een overzicht en uiteen zetting. Vooral en met nadruk wees hij op de wijziging van art. 131, die wordt voor gesteld. Thans is volgens dit artikel strafbaar hij, die opruit tot een straf baar feit. Wordt het ontwerp-Cort van der Linden wet, dan zal ook strafbaar zijn ieder, die mondeling of schriftelijk opruit tot ongehoorzaamheid, hetzij aan een wettelijk voorschrift, hetzij aan een krachtens wettelijk voorschrift ge geven ambtelijk bevel, of tot een ge welddadig optreden tegen de openbare orde. Spreker toonde het groote gevaar dat schuilt in de vaagheid dezer bepaling. Voor een niet-regeerende klasse, zei hij, is niets verderfelijker dan vage uit drukkingen. De regeerende klasse be schouwt de bestaande rechtsorde als anfcie van Italië mest Frankrijk en Rusland, mu kunnen, maken, be de °Penbar<! °rde. wordt het out- slist terug. Het maandblad dat bij die. mi uis ter ieele Tribun,a" hoort, herinnert nog eens aan de rol die Frankrijk tegenover Italië in dien bevrijdings oorlog heeft gespeeld) en wat Rus land' betreft, haalt zij- er de verdrin ging van het Italiaansch element in Triëst d'oor het Slavische als waar schuwing bij'. De (Napelsche) „Mattinio" en het voorname Venetiaansche blad' con- stateeren met genoegen het feit dlat de toenadering van dë zusterlanden, die jaren noodig heeft gehad oan tot stand te komen, nu zoo aan den dag trad. maar willen van geen. vasteren band weten. De artikels over het onderwerp uit de groote Duitsche: bladen worden in extenso en met instemming d'oor verschil lende Italiaansch'e overgenomen. Buitenlandsch Nieuws. Algemeens berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. Kitchener seinde Donderdag uit Pretoria De bereden infanterie heeft na een verwoed gevecht dët twee uren duurde, bij de Wetsdorp gevangenen genomen, onder wie commandant Bresla en luitenant Sindeyne van de staatsartillerie. met acht wagens. De „Daily Mail" verklaart dat de Engelsche regeering geenerlei bevestiging heeft ontvangen van het gerucht over het heropenen der vredesonderhandelingen door Bo tha. De ambtelijke verliezenlijst toont aan, dat, de Boeren acht krijgsge vangen Britscbe officieren hebben losgelaten, welke te Middelburg zijn aangekomen. In Februari zijn op Duitsche spoorwegen1 de Bedersche niet rne- degerekend, 36 déraillementen op den vrijen weg, 31 déraillementen in station®, 5 botsingen op den vrijen weg en 16 botsingen in sta tions voorgekomen. Daarbij zijn drie beambten gedood en 29 reizi gers of beambten gekwetst. Stadsnieuws. Haarlem, 13 April 1901. De Tuchthuiswet. Uitgeschreven en belegd door het Haarlemsch Arbeiders-secretariaat had Vrijdagavond in „De Kroon" een open bare vergadering plaats ter bespreking van het wetsontwerp tot herziening van het le, 2e en 3e deel van het Wet boek van Strafrecht. Als sprekers traden op de heeren Henri Polak en F. W. N. Hugenholtz Jr De heer Henri Polak, het eerst het woord krijgend, wees op de halfslach tigheid, waarvan dit ministerie, dat gezegd wordt een ministerie van soci ale rechtvaardigheid te zijn, blijk werp van den heer Cort van der Linden wet, dan hangt alles geheel van de oogenblikkelijke stemming der rech ters af. Vervolgens wees spreker op een nieuw artikel 266ter, waarbij de collec tieve beleediging strafbaar wordt ge steld de beleediging dus, van regee- ringslichamen, door het openbare ge zag erkende instellingen, vereenigin- gen, stichtingen, enz. Een toestand, in ons land tot dus ver ongekend. Wanneer men nu bw van de Eerste Kamer als van een oude-pruiken-col- lege spreekt, o.a. wanneer een onge vallenwet wordt verworpen, dan zal men strafbaar zijn, zei de heer Polak. En daarbij komt dan nog, dat open baarheid geen vereischte is, dus ten slotte is men nergens veilig, ook niet in den huiselijken kring. En ter verdere kenschetsing van het geen de aanneming dezer tuchthuiswet voor de arbeiders te beteekenen heeft wees spreker er op, dat voorgS wordt: „Khet strafbaar is hij, die een Sektbi -tdat -naar redelii't inzicht strekt tei uitvoering van een ambtelijk fi' fe,geTen d00r bevoegd gezag „Met bevoegd gezag wordt gelijk ge steld het gezag, dat naar redelijk in- zicht voor bevoegd kan worden gehou- Wanneer dus dan in de toekomst e patroon aan de politie gelast om op uitgezette posten bij werkstaking in te ranselen, dan zou de politie dit bevel kunnen gehoorzamen, ojndat het naar baar redelijk inzicht door de bevoegde macht gegeven wordt. De heer Polak critiseerde de nieuwe lezing van art. 87, waarhij, wanneer een ernstige staking is uitgebroken, de oorlogstoestand intreedt, wanneer de soldaten worden aangevoerd. Wan neer nu een of meer woordvoerders de soldaten trachten te bewegen niet te schieten, kunnen zij veroordeeld wor den tot levenslange gevangenisstraf. Ten slotte zette spr. uiteen hoe de eeni- ge milde bepaling, de voorwaardelijke veroordeeling er juist op ingericht is om niet op de arbeiders en hun beweging te worden toegepast, en aldus dit wets ontwerp de gansche arbeidersbeweging in de toekomst met lamheid zal slaan, niet alleen de politieke beweging, ook de vakbeweging. Daarom wekte hij alle arbeiders op bij de a.s. verkiezingen bun eigen man nen af te vaardigen, ook die zich met de politiek niet willen bemoeien, want de politiek bemoeit zich nu wel dege lijk met hen. Had deze spreker zich bepaald tot het geven van een overzicht der bepa lingen, door den heer Cort van der Linden gemaakt, de lieer Hugenholtz hield enkele beschouwingen naar aan leiding van het wetsontwerp. Spr. haalde, om aan te toonen hoe zulk een wet werkt, enkele feiten uit de geschiedenis aan. De bourgeoisie had bij de Fransche commune gemeend' de arbeidersbewe ging in bloed te hebben gesmoord. Doch juist een jaar later wisten de Duitsche socialisten over de duizend stemmen te krijgen, het stemmental vermeerderde steeds en een aanslag op een Keizer gaf aanleiding tot het indienen van de zoogenaamde socialistenwet. De Rijksdag verwierp die, de rijksdag werd ontbonden, een nieuwe rijksdag geko zen, de socialistenwet aangenomen en twee dagen later in werking trad. De voornaamste bepalingen van deze wet werden door Spr. uiteen gezet en de gevolgen breedvoerig geschetst. Hoe straffen en verbanningen aan de orde van den dag waren, hoe de partij, om de regeering voor te zijn, ontbonden was, hoe aanvankelijk het stemmental der socialisten verminderde, maar la ter daarentegen weer steeds reusach tig vermeerderde, steeds bij duizend tallen aangroeide, totdat in 1890 de socialisten-wet opgeheven werd. En uit die wet hebben de arbeiders geleerd een les in den klassenstrijd, geleerd niet te vertrouwen op de bur gerlijke partijen, en de partij, die ge zuiverd was van minder gunstige ele menten, was tot krachtige eenheid ge komen. En waar we nu staan aan den voor avond der verkiezingen komt het spre ker voor, dat de arbeiders hier hun voordeel moeten doen met de lessen door de geschiedenis geleerd. En daarbij komt, dat het wetsont werp, waarmede wij te doen hebben, niet alleen geldt socialisten, niet alleen geldt politieke actie, maar de gansche arbeidersbeweging, zoowel de politie ke als de vakbeweging. En waar de vakbeweging tot nog toe als iets onschadelijks werd beschouwd, daar zal, wanneer Cort van der Lin den's ontwerp wet wordt, blijken hoe zeer die vakbeweging zal worden gesla gen met lamheid. En dit ontwerp is ook strijdig met de grondwet, die waarborgt vrijheid van het woord en vrijheid van de pers. Ook zal, doordat openbaarheid niet noodzakelijk zal zijn, een tijd intreden als bij de inquisitie en ouders en kin deren, broers en zusters vijandig en wantrouwend tegenover elkander ko men te staan. De arbeiders hebben daartegen krach tig te protesteeren en dit kunnen ze doen, ze vormen de groote meerder heid der bevolking en al is het kies recht ook nog zoo onvolkomen, ze moe ten uit den ellendigen dommel ge schud worden, waarin ze zijn en van dat nog te weinige kiesrecht gebruik maken om diegenen af te vaardigen, die hun belangen zullen behartigen, en een aanneming van een tuchthuis wet onmogelijk maken. De heer Hugenholtz verdedigde op krachtige wijze het goed recht der ar beiders om hun macht te stellen tegen die der bezitters, tegen diezelfde bour geoisie, die in 1848 op hoogst revolu tionaire wijze de macht veroverde en tot grondwetsherziening kwam. Het is ook dom, dit wetsontwerp, zei spreker, want het is dwaasheid om te denken, dat zulk geknutsel de econo mische evolutie zou kunnen belemme ren, dom ook vlak voor de verkiezin gen, en Cort van der Linden zich poli tiek dood maakt. Hoe weinig van een ministerie als dit te wachten is, blijkt uit de tegenstelling van de ver zwaring der celstraf door minister Cort van der Linden voorgesteld en de ver- teedering des harten, waarover minis ter Pierson sprak. De wet van Cort van der Linden is niet alleen dom, maar zet ook op tot revolutie. En alle gepraat over verzoening van klassen, samengaan van b. kr^-.-n is kool, vergeleken bij dit fed - nu van de bezitters de strijd uitgan: - niet van een reaktionaire, maar van een vooruitstrevende regeering. Wat een prachtige les in de klassen strijd dus, wat een heerlijk propagan- da-middel, riep de heer Hugenholtz, En nog een andere groote overwin ning hebben we aan dit tuchthuis-ont werp te danken: bet samengaan van vak-beweging en politieke actie. Nu moeten ook de voorstanders, van al leen de vak-actie, inzien, dat ze van hun kiesrecht gebruik moeten maken om te verijdelen dat de wetgeving hun gansche vak-actie fnuikt. De toekomst van dit wetsontwerp, de toekomst van de gansche arbeiders bewegingen is in handen der arbeiders. Beide sprekers werden luide toege juicht. -In het douche-badhuis zijn in de af- geloopen week 422 baden genomen. J. Waage en, C. W. van Brussel, leerlingen der Rijksleerschool al hier zijn, toegelaten tot de Rijks normaallessen te Haorlem, terwijl met goed gevolg werd afgelegd het toelatings-examen voor de Rijks- Kweekschool voor Onderwij zere te Haarlem en voor de R. K. Kweek school voor Onderwijzers te Hoorn door J. J. Bosse, eveneens leerling der Rijksleerschool. De dames S. M. Talmer en H. Winter alhier, slaagde voor het akte-examen L. O. Amateur-Photographen. Een groot en belangstellend publiek woonde Vrijdagavond in het Bronge bouw den feestavond bij, ter gelegen heid van het tienjarig bestaan der llaarl. Amaieur-Photographenclub ge geven. De heer J. Bes, lid der feestcommis sie, opende deze feestelijke bijeenkomst met eenige toepasselijke woorden toe; stipte in korte trekken het een en an der uit het leven der vereeniging aan en noemde het oen verblijdend ver schijnsel dat deze kunst met reuzen schreden vooruitgaat. Daarop werden door middel van den Scioopticon een© groote reeks keurige plaatjes gepro jecteerd, welke zijn toegelaten in den Nationalen Keuze-Lantaam-wedstrijd en waren wij meermalen in de gelegen heid te constateeren, welk een hoog standpunt de kunst op het gebied der amateur-photographie thans inneemt. De techniek streeft het volmaakte na bij; de opnamen getuigen alle van grooten smaak en artistieke opvatting. Zoo zagen wij o. a. op het doek fraaie, keurig afgewerkte stad-, bosch- en zee gezichten. Ook prachtige landschap pen, wintergezichten etc. werden beur telings den aanwezigen vertoond. Een luid applaus dat nu en dan door de zaal weerklonk, verkondigde dat de aanwezigen hoogst voldaan waren over de keurige inzending photo's. Was men dus meer dan eens in de gelegenheid de natuur in haar verschillende ge daante te bewonderen, ook van de in Februari 1.1. te Amsterdam gehouden huwelijksfeesten kreeg men een zeer goeden indruk. De aldaar gedane en uitstekend geslaagde opnamen werden n.l. bij den aanvang van den sciopti- con-avond vertoond, en daarmede even eens veel succes ingeoogst. Een orchest bestaande uit leden van Haarlemsch Muziekcorps vroolijkte de bijeenkomst op. In de pauze werd de kunstbe schouwing, waarvan wij gisteren een verslag gaven, met veel belangstelling in oogenschouw genomen. Ook hier over toonden de aanwezigen zich zeer voldaan, zoodat wij gerust durven zeg gen, dat de avond van Vrijdag was een kunstavond in den waren zin des woords. De heer C. J. Kikkert alhier, ontving op de jongste vergadering der Bloemen en Plantencommissie van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde eene bronzen medaille voor eene verzameling bloemstengels van ver schillende Odontoglossu m-soor- ten. Op Vrijdag 26 April a.s. zal er alhier weder eene indeeling plaats hebben van lotelingen der lichting 1901, in vervanger van de miliciens die door Gedeputeerde Staten afgekeurd en uit den dienst zijn ontslagen geworden. Zondag a.s. zal op het Museum van Kunstnijverheid alhier nog tentoonge steld blijven de moderne plakkaten ge kleurde prenten en geïllustreerde boe ken, die zich in de Rotonde van het Museum bevinden. Deze tentoonstel ling sluit onmiddellijk aan bij de ver zameling artistiek drukwerk, die dooi de Firma Enschedé en Zonen alhier in het Museum werd bijeengebracht. Bei de vereenigd geven ons een overzicht van den vooruitgang, die de drukkunst op verschillend gebied in de laatste ja ren en heeft ondergaan. Zondag is de toegang kosteloos. Wielertoclit. Op initiatief van de twee Ilaarlcm- sche bondsconsuls, de' heeren Mrs. E. A. A. S. v. Stralen en W. v. Hulst, is be sloten tot het houden van een wielrij- derstocht (voor leden van den A. N. W. B.) langs de bloemenvelden op Zondag 21 dezer. Om 10 uur des morgens zal men zich vereenigen in den tuin van het Brongebouw en vandaar uit dep tocht aanvangen naar Heemstede, om verder de volgende route te nemen over Bennebroek, de Bekslaan, naar de fraaie buitenplaats Leiduin, waarvan de eigenaar, Mr. H. S. van Lennep, zoo welwillend is geweest om toestemming te geven, dat de stoet dit buiten met zijne prachige lanen en dreven berijdt. Vervolgens wordt langs den Aerden- hout gepeddeld naar het mooie land goed Elswout, dat door de welwillend heid der familie v. d. Vliet, eveneens dien dag voor de tochtgenooten is ge opend, om zich daarna te begeven over Bloemendaal naar het hotel „Duin en Daal," waar het dejeuner zal worden gebruikt. Des middags zal een bezoek worden gebracht aan Santpoort en Velsen, en hoopt men ook toestemming te krii'- 9*t tot het berijden van het buiten. V „Velserbeek", welke toestemming dusverre nog niet is verleend. Daarna wordt de terugtocht na<. Haarlem, weder aanvaard en hoopt men omstreeks half vijf weder in het Bron gebouw te arriveeren, waar de stoet zal worden ontbonden. Wanneer het weder nu maar een weinig medewerkt, zal het ongetwijfeld voor de wielrijders een hoogst genoegelijko dag worden. Vrijdagavond om kwart over zessen brak plotseling de vangdraad der Electrische tram in de Jansstraat, ten gevolge waarvan het geheele verkeer stilstond. Tegen zeven uur kwam do montagewagen om den draad te repa- reeren en om acht uur eerst reden da gewone diensten weder. Heemstede. Aan den heer J. van Stolk Jr. alhier tuinbaas de heer J. C. Draijer, werd door de Bloemen- en Plantencommis sie der Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde een getuigschrift le klasse toegekend voor Cypripedium insigne coloratum-callosum, ingezon den als nieuw gewonnen plant. Ondertrouwd: P. Boukes en J. Har der. Bevallen C. Kokkelkoren—Huls- bosch, z.; H. Hendriks—Leuven, z.; M. Hoofman—Loocks, z. Overleden: W. van der Vlugt, 9 jaar. Zand voort. Dinsdag" 16 April ai. s. des avonds ten 8 ure zal de Rederij kerskamer „bandiëvoerde" alhier eene open bare uitvoering geven in het Kur- haus. Opgevoerd zullen war ren „de Buren", dramatische klucht m 1 bedrijf door Justus van Maunk Jr ..de Werkstaking" door Francois Coppée en „het Geheim van Mevrouw", blijspel in 1 be drijf d'oor L. R. Bevallen 4 A^ih J. Heck-v. dl. iz'v; Deursenvanj der Schinkel z 4. A. Bol—Schuiten, z. o. H. BakkenhovenDuivenvoor den-, z. jaarV~ei'l0d&n S Apri'L T- Keur. 70 Haarlemmermeer. Op de laatste vergadering van da P1^tencoinmissie der 2fn;»? iSchapp,J V00r Tuinbouw en Plantkunde verkreeg de heer D. J Tas HUiaJSv^er Gene verguld zilveren me- Sport en Wedstrijden. Wielernieuws. Vrijdagavond heeft te Berlijn de re. vanche-wedstrijd plaats gehad van dien neger met zijn concurrenten. De uit- slag is: le serie (1000 m.)! 1 Arend, 2 Iluber. 1 lengte achter. 2e serie: 1 Ellegaard, 2 Taylor 3 Seidl. Finale: 1 Taylor, 2 Arend, 3 Elle gaard. De neger heeft dus gezegevierd. Ook won hij een tandem-nummer inet Arend samen; 2e Mündner-Schilling, 3e gebr. Ellegaard. Onze landgenoot Meijers zal rechter aan de finish zijn bij de match Taylor- Grogna, Maandagavond te Verviers ta houden. Haarlerasche Voetbalbond. Aanstaande wedstrijden: 14 April. Z. V. V.Unitas Zaandam, J. P. H. Reyers. 14 April. II. F. C. n— Oranje H. F. C.'s terr., A. A. v. d. Berg.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1