Vervolg Stadsnieuws. Ter aardobestelling. Bedolven onder bloemen en kransen was de lijkkist, die het stoffelijk over schot bevatte van wijlen den geliefden predikant der Doopsgezinde gemeente Leonardus Hesta. Langzaam schreed de etoet nader door de dichte men- 8chenschaar. die zich op den dooden- akker rondom de geopende groeve had geschaard, velen met ontroering op het gelaat. Men kon het den gemeenteleden aan zien, hoe lief zij den afgestorven leeraar hadden gehad! en hoe zwaar zijn ver scheiden door hen werd gevoeld. Nadat de kist in de groeve was neer gelaten, sprak ds. Craandijk gevoel volle woorden, getuigend van groote Waardeering en liefde voor den afge storvene, die bereid was tot alles, steeds Onvermoeid arbeid'de, op wien een ieder kon vertrouwen. Hij bezat een helder Jioofd, een warm hart, een rustigen IJver en groote werkkracht- Hij was een trouw man, en daarin, is alles op gesloten, waarom wij hem hoogacht ten en lief hebben gehad. In zijn trouw lag zijn kracht, trouw was hij aan zijn God, trouw aan zijn diepbe droefde echtgenoote, trouw aan zijne gemeente en vrienden. Hij had nog fcooveel kunnen en willen doen. Zijn heengaan wordt dajn ook ten diepste gevoeld en betreurd! Namens de algemeene Doopsgezinde Sociëteit sprak Prof. K. Kuiper, die die Vele verdiensten des overledenen echestste. Heit dividend dier Haarlemsohe Brandverzekering-Maatschappij be draagt over het afgelogp-en boek jaar 16%. He demi bracht het Engedsche Ge- santschap bestaandie uit dien beer Graaf Edgeumb en zijn, adjudlant, vergezeld! van dien adjudant van H. M. die Koningin, Graaf Ph. J. Schimm elpenninckeen bezoek aan het Stedelijk Museum-. Maandag 22 dezer zal een groote Veiling worden gehouden op den tuin van de heerem Ant. van Vel sen Go. genaamd, Spiegel en- burg" nabij den Zandvoortsohen straatweg. Op deze veiling, diie on der directie der beeren Ant. van Vel sen en M. van der Veld staat, zullen onder meer gepresenteerd worden extra fraaie Conquesten, welke tot nu toe den handel niet zijn aangeboden, maar door ver- ma arde kweekers voor bet eerst voor dit doel werden afgestaan als: E.W. Superomnis Soeoiosa, D.P. Agnes Sorma, E.W. Vere Herbert, E.R. Ines, E.B. President Kruger, E.B. Gounod, E.G. City of Haar lem, E.G. Ball of Gold, E.B. Schoul, enz., enz., De ons toegezonden catalogus be vat 203 nummers. De heer Carel Phlippeau verzoekt ons mede te deelen, dat hij van heden af, geen lid meer is van 't vocaal kwartet ,,Zalsman." Gistermiddag, 2 uur werd in het ca fé „Groot Brittonje", Kleine Hout straat alhier aanbesteed: Het bouwen van achttien onder en bovenwoningen en twee winkelhuizen met afzonderlij ke bovewoningen op een terrein aan de Vooruitgangsstraat en Romolen- straat. Laagste inschrijver bleek te zijn de heer J. A. Kaul te Halfweg voor 56965.— Bond van Bierhandelaren en Mineraalwaterfabrikanten. Deze Bond hield beden eerie vergadering in café Brinkmaan, alhier. De voorzitter, de heer Bagger man sprak de aanwezigen een woord van welkom toe. Na lezing en goedkeuring der notulen gin? men over tot de behandeling van 't ontwerp van statuten en huish. reglement. In de statuten wordt het doel van dezen Bond aldus omschreven ,.De Bond stelt zich ten dioel de belan gen der Bierhandelaren en mine- 'raai wat erf abri kanten in Nederland zooveel mogelijk te behartigen." Cremer. De letterlievende vereeniging J. J. Cremer gaf Dinsdagavond haar laat ste tooneelvoorstelling in dit seizoen, jn den Schouwburg. Zoo als gewoon lijk was de zaal weder bezet met een groot en belangstellend publiek, dat ziclx niet weinig vermaakte met de opvoering der inderdaad zeer geestige blijspelen „De Vonk" van Edouard Pailieron en Soldatenlist" van H. M. P. van Emmerik. Vooral met dit laat ste, goed en vlot geschreven blijspel, waaxün door do treffende gelijkenis van een officier en een soldaat zeer aardige verwikkelingen ontstaan en leuke scènes geboren worden, werd dank zij de uitstekende vertolking een uitbundig succes ingeoogst. De auteur heeft dan ook alle reden om tevreden te zijn over deze goede vertolking van zijn aardig werk. Vooral Muller, luitenant der infan terie, en Jan, zijn oppasser, brachten door bun buitengewoon goed spel veel bij tot het welslagen van dit stuk. Muller, (sergeant Bouman) en Jan (oud-serg. maj. de' Jong) waren voor deze militaire rollen als geknipt. Verder muntte door haar ongekun steld en vrij spel nog uit Trui, de keu kenmeid bij van Warendorff, terwijl ook de overigs uitvoerenden er het hunne toe bijbrachten om het blijspel goed tot, zijn recht te brengen. Een luid applaus aau het slot was dan ook eene weiverdiendo hulde aan auteur en opvoorenden. Hadden de werkende leden van Cre mer dus niet te klagen over gebrek aan belangstelling en waardecrlng, ook de heer W. Schiirmann, die-ter afw'isselling eenige monologen voor droeg, had luide bijvalsbetuigingen in ontvangst te nemen. De stukjes, die hij ten beste gaf, waren getiteld „Poetsie de Poedel" en „De vrouw van den Tandmeester!', beiiden van hem zelf en waardoor hij toonde niet alleen een geestig schrijver te zijn, maar tevens deed hij zich in de voor dracht kennen ails een uitmuntend declamator, die meester is in hét ko mische. Meermalen weerklonk een hartelijk gelach door de zaal en het applaus aan het slot was dan ook zoo aanhoudend, dat de heer Schiirmann nog eenige extra nummertjes moest geven Na afloop der uitvoering nam het bal onder leiding van den heer Joh. Martin een aanvang en bleven velen nog tot laat i den nacht lustig aan het dansen en zweven. Met veel voldoening mag Cremer op het afgeloopen seizoen terugzien, en kan zij overtuigd zijn, dat zij den leden vele genotvolle avonden heeft verschaft. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering der. Vodksktesvereeniging is o.a. besloten zich aan te sluiten bij het Haarlemsch Arbedderssecretariaat Do teraarcte bestol,ling van het stoffelijk overschot van. wijlen dien heer A. H. van Tubergen, heeft plaats Vrijdag 12 uur op het kerk hof aan den Schoterweg. Heemstede. Zij die dezer dagen dé bloemenvel den alhier mochten komen bezichti gen worden aangeraden van die gele genheid gebruik te maken eens een kijkje te gaan nemen op den tuin van den heer van Catz aan den Binnen weg, al waai- in een der aldaar aanwe zige broeikasten een zeldzaam schoone collectie rozen is te zien. Ofschoon die niet bepaald voor het publiek zijn ten toongesteld, twijfelen wij niet of ge noemde heer zal gaarne aan liefheb bers gelegenheid verschaffen die te be zichtigen. Dinsdagavond had alhier in het Wa pen van Heemstede eene vergadering plaats van de vrijzinnige Kiesvereeni- ging, Heemstede en Bennebroek. De voorzitter jhr. J. B. van Merlen opende deze bijeenkomst en heette al len welkom. Hiema werd overgegaan tot het na zien der rekening van den penning meester, die sloot met een voordeelig saldo en werd goedgekeurd. Hierna werd overgegaan tot het stel len van een candidaat voor de Tweede Kamer in dit district. De voorzitter deelde mede dat door eenige afdeelin- gen hier voor was gecandideerd de heer Wentholt, van Bennebroek. Hierover werd gestemd, waarop al de leden zich met het voorstel van den voorzitter vareenigden en door deze af- deelingen voorloopig de heer Wentholt als candidaat werd gesteldl Door den secretaris zal hiervan aan den heer Wentholt kennis worden gegeven om te vragen of hij geneigd zoude zijn deze candidatuur aan te nemen. Velsen. Dinsdagavond zijn in 't HóteJ „Appeldoorn" te Velsen die beeren Olie. Smorenburg en Van Houten opgetreden, om hunne lotgevallen in den Zuid-Afri kaanschen oorlog me© te deelen. Tal van bijzonderhe den uit de gevechten bij Elands laagte, Colenso en Spioenkop wer den met aandacht aangehoord. De opbrengst was voor de kas der Boe ren vereeniging „Eendracht maakt macht." Bennebroek. Tot voorzitter der commissie tot wering van schoolverzuim is be noemd de heer A. Kouwenaar en tot secretaris de beer S. D. Kohier. Gisterenavond is door den, nacht wacht van de Bennebroekerbrug alhier, uit de ringvaart gered zekere B. uit Haarlem, een grijsaard van 75 jaar. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 17 April 1901 des namiddags ten 11/2 ure. Voorzitter Mr. Th. de Haan Hugent- holz, waarnemend burgemeester. Afwezig bij den aanvang der zitting de heer Koopmans, Sneltjes, Loo- meijer. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. a. dat is gesteld in handen van B. en W. om advies: le. de rekening van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1900. 2e. een adres van D. E. L. van den Arend c .s. in zake de huur van den grond vóór perceel KI. Houtweg 75. 3e. een adres van Bestuurders van den Algemeenen Ned. Typografen bond affl. Haarlem, verzoekende eeni ge aangegeven bepalingen in het be stek voor gemeente-drukwerk op te nemen; 4e. een adres van het „Bestuur der Vereen, „de Goede Verwachting" om den werkman Bax weder in vasten dienst bij de gemeente-reiniging te nemen. 5e. de rekening, dienst 1900 van de voormalige corporatie van neerlngen, ambachten ein bedrijven. b. dat is ingekomen: le. een schrijven, van den Commis saris der Koningin, houdende de me- dedeeling, dat door Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken aan den Burgemeester op zijn verzoek, een verlof is verleend van twee maanden, ingaande 9 April jl. 2e. de rekening, dienst 1900 van de Ambachtsschool en de Avondteeken- school; 3e. het verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken; 4e. van den commissie in zake het ontwerp Haven-reglement, een voor stel tot vaststelling van hét Haven reglement. Dit voorstel zoude in den volgende vergadering kunnen worden in behan deling genomen, tenzij de Raad mocht besluiten, vooraf het gevoelen der rechtsgeleerde commissie in te win nen; 5e. een schrijven van W. P. Boo- gaert, verzoekende ontslag als lid deT plaatselijke commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. 6e. een schrijven van de executeurs- testamentair in den boedel van wijlen den heer M. O. do Kanter, houdende niededeeling, dat bij beschikking aan helt gemeentebestuur zijn vermaakt, notulen en jaarverslagen der ge meente. De voorzitter stelt namens B. en W. om deze making behoudens goedkeu ring van Ged. Staten te aanvaarden. 7e een schrijven van Th. J. Verzijl- bergh, houdende bericht dat hij afziet van den aankoop van een gedeelte grond aan het Leidsche Plein. B. en W. stellen voor in te trekken het desbetreffend raadsbesluit dd. 27 Maart jl. no. 8. c. dat in druk aan de leden is toe gezonden het door den heer H. Doyer uitgebracht advies aangaande de Elec- triciteitsfabriek alhier. d. dat de nieuw benoemde gemeente ontvanger de heer F. Th. Roeters van Lennep den le Mei e.k. in functie zal treden. e. dat is ingekomen een adres van J. J. Guldemond houdende verzoek hem vergunning te verleenen om van 1218 Med a. s. een stooncaroussed. op den Baan te mogen plaatsen. De voorzitter stelt namens B. en W. voor om dit verzoek als behoorende ingevolge art. 115 der Algem. Politie verordening tot de bevoegdheid van den Burgemeester in diens handen ter afdoening te stellen. f. dat door A. Vader Pz. wonende Amsterdamsche Vaart 22, zij alsnog het achterstallige dujnwatergeld is betaald, zoodat B. en W, in trekken hun voorstel tot het aangaan van een rechtsgeding. g. dat door den commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land zijn benoemd tot buitegewoon Gemeente-veldwachter L. A. Poll, klerk bij de politie en H. Fimets eai H. de Bruin, agenten van politie 4e klas. h dat door Ged. Staten dezer pro vincie is goedgekeurd het besluit van B. en W. houdende opdracht aan de firma Siemens en Halske te Berlijn van de levering eener electrische centrale. i. en schrijven van Ged. Staten van Nooard-IIolland, ten geleide van de door hen goedgekeurde besluiten van: 6 Februari j.l. no. 4, in zake bouw plan aan den KI. Houtweg; 6 Februari j.l. no. 17 in zake den ver koop van grond aan den Spaarndam- merweg aan P. Goedberg Dz.; 13 Maart j.l., no. 4, in zake aanvaar ding schenking schilderij van den heer J. E. Goedhart; 13 Maart j.l., no. 11, in zake het tij delijk in gebruik geven van grond aan den Spaarndammerweg; 13 Maart j.l., no. 14, in zake verhu ring van de perceelen aan den Scheep- makersdijk en de Papentorenvest. 13 Maart j.l., no. 16, in zake de ver pachting van het vischwater en van 27 Maart j.l., no. 9, in zake de verhu ring van grond aan A. Visser. j. een schrijven van Ged. Staten van deze provincie, houmdende goedkeu ring van het voorstel van B. en W. aan den Raad ,to tnadere regeling van den borgtocht van den gemeenteont vanger, behandeld in de vorige zit ting onder no. 11. PUNT 2. De heer Mr. A. C. Waller heeft zijn ontslag ingediend als wethouder dezer gemeente. Hij voelt zich daartoe ver plicht. daar de voortdurend zich uit breidende werkzaamheden van het ge meentebestuur hoe langer hoe meer tijd eischen van de leden van het Da- gelijksch Bestuur; meer tijd dan hij beschikbaar heeft voor eene nauwge zette behartiging der hem toevertrouw de belangen. Dat de gemeenteraad hem die belan gen nu ruim twaalf jaren lang heeft willen toevertrouwen, daarvoor be tuigt hij zijn welgemeenden dank; niet minder ook voor den welwil lendheid, die hij als wethouder gedu rende dien tijd van alle leden van den Raad mocht ondervinden. De VOORZITTER zegt dat dit schrij ven met groote teleurstelling is ont- avngen zoowel bij B. en W. als bij den Raad. Wij betreuren het ten zeerste dat hij tot dit besluit is gekomen, met leedwezen zien wij hem vertrekken. Wij zullen hem dankbaar blijven voor al hetgeen hij in zijn 12-jarig wethou derschap heeft gedaan voor de ge meente. Spr .stelt voor het schrijven voor ken nisgeving aan te nemen en het ontslag eervol te verleenen. (Applaus.- De heer WALLER beantwoordende, zegt dat hij tot zijn leedwezen zijn ambt heeft gemeend neer te moeten leggen door de uitbreiding der werk zaamheden. Dat Spr. het nu zoo plot seling moest doen, dat is toe te schrij ven aan omstandigheden buiten zijn wil. De taak werd Spr. te zwaar. Wan neer men boven zijne krachen werkt, dan zoude de belangen niet zoo goed behandeld worden als wenschelijk was. Het zal dus niemand verwonderen, wanneer ik eerstdaags ontslag indien als lid der commissie aan het wethou derschap verbonden. De omvang van de taak is grooter geworden en de werk zaamheden zijn verdubbeld. Met be scheidenheid wil ik den dank door u, mijnheer de Voorzitter, gebracht, aan nemen. Het werk is altijd menschen- werk geweest en dus heeft er ook veel aan ontbroken, er is ook veel critiek op mij uitgeoefend. Doch de welwil lendheid waarmede deze critiek is uit geoefend, heeft mij doen besluiten een woord van dank te brengen aan de Raadsleden, ook aan de wethouders voor de van hen ontvangen vriend schap. Met de beste wenschen voor den bloei der gemeente uit te spreken, besloot Spr. zijn luid toegejuichte rede. PUNT 3. B. en W. stellen voor vast te stel len den staat tot betaling uit de post „onvoorziene uitgaven",dienst 1901 van een bedrag groot f 150 als bijdra ge aan do commissie tot veredeling van het ambacht. Wordt aangenomen. PUNT 4. B. en W. stellen voor goed te keu ren do rekening en verantwoording der stads-apotheek over het 1900, slui tende in ontvang- en uitgaaf tot een bedrag van 861Ü.135, waarvan 4748.235 als subsidie der gemeente. Wordt goedgekeurd. PUNT 5. B. en W. stellen voor de volgen- do perceelen ongeschikt tot bewoning te verklaren, daar de na te noemen personen geen gevolg hebben "o?even aan de lastgeving om binnen een vast- gestelden termijn de noodig geachte verbeteringen te doen aanbrengen: a. Oranjeboomstraat nos. 19 en 21. (eig. H. .1. Edelijn); b. Oudeweg no. 9, (eisr. H. Creemers): d. Bannestee, no. 6. eig. G. B. Robbé. De heer v. d. KAMP vraagt of B. en W. ook handelend zullen optreden om ingevolge art. 180 de ebwoners_rier per ceelen op straat t ezetten. Indertijd heeft Spr. dit gevraagd en de voorz. deelde toen mede, dat hij het in de ver gadering der rechtsgeleerde commissie zo uter sprake brengen, doch tot dus verre heeft Spr. er niets van gehoord. Verder wijst Spr. er op, dat de gemeen te zelf voor haar perceelen slecht zorgt, o .a.. wijst Spr .op een perceel aan de Harmen j an sweg. Ook de wachters woningen der II. IJ. S. M. zijn verre van volmaakt. Wat betreft het onbe woonbaar verklaren van een perceel Delfstraat 8, dit was alleen omdat „eene zekere plaats" niet geheel in orde is; het huis werd anders goed bewoond. De VOORZ. zegt het een en ander na der te onderzoeken en zegt dat het per ceel Delftstraat thans niet meer wordt voorgesteld tot onbewoonbaarverkla ring. De heer DE BREUK ze"t dat van het perceel Delfstraat de rioleering niet deugde; doch dat thans aan dit gebrek is voorzien. Verder is er wel degelijk bij de H. IJ. S. M. aangedrongen om aansluiting van blokwachterswonin- gen, hetgeen mettertijd in orde zal ko men. De heer v. d. KAMP zegt, dat het perceel Delftstraat 8 (eig. G. Serné) er zeer zindelijk uitziet. Tevens blijft Spr. bij zijne meening uit het lijstje van onbewoonbaarverklarine dat eerst de kleintjes worden aangepakt en niet de grooten. De heer WALLER zegt dat B. en W. eerst onder handen hebben genomen de eigenaars, wier huizen de grootste gebreken vertoonden; en dus het meest behoefte hadden aan verbetering. Het is nimmer de bedoeling geweest onder scheid te maken tusschen kleinen en grooten. Alleen voor de onwilligen, die het tot het uiterste lieten komen, is een voorstel tot onbewoonbaarverkla- rin gingediend. Van de andere hoort de Raad niet. Het punt wordt nu aangeno men. Tegen stemde de heer v.d. Kamp. PUNT 6. Ingekomen is een adres van P. Huyg, schipper te Heemstede, waarin deze zich beklaagt over de beleedigende wijze, waarop hij naar zijne meening is behandeld door den havenmeester- inspecteur en den Raad verzoekt hier naar een onderzoek in te stellen en maatregelen te nemen ter voorkoming van zulke willekeurige handelingen. B. en W., die de zaak onderzocht heb ben, verklaren de ingebrachte klacht ongegrond, stellen voor adressant in dien zin te antwoorden, onder mede- deeling, dat integendeel de ijver va® den havenmeiester-ilnspecteur valt te loven. De heer DE GROOT kan zich niet ontveinsen, dat het noderzoek in deze weder eenzijdig ia geweest. De per soon in quaestie is nimmer gehoord. De doorvaart is wel versperd, de lich ten hebben op order van den heer 3Kriens er gehangen. Zooals beweerd wordt wist de heer Kriens dat Huyg den, 12en zal betalen, waarom moest hij hem dan den llen aanhouden? Verder weet spr. andere schippers die onder dezelfde omstandigheden doorvoeren. Spr. zal niet medegaan met dit voor stel voor en aleer een verhoor en we- derverhoor heeft plaats gehad. Spr. noemt verder de handelingen ten op zichten van Huyg wel willekeurig en zou gaarne een nader onderzoek in die zaak zien. De heer SCHüRMANN zegt dat de geheele zaak is eene veete tusschen Huyg en Kriens, en zet de toedracht dezer zaak uiteen en erop wijzende hoe Huyg een brug heeft stuk gevaren en toen tot het personeel heeft geroepen: „Moet je me niet aanhouden, ik heb niet betaald", en daarna is Huyg de doorvaart belet Verder waren alleen Bus en Kaarseladeveer, die betaald hadden in de vaart. De heer DE GROOT zegt dat er wel andere schippers, die nog niet betaald hadden, in de vaart waren en wenscht weder een onderzoek. Eerder gelooft spr. dat Kriens in deze Huyg eens den das heeft willen omdoen. De heer HOFLAND wenscht beide partijen te hooren. Kriens is hier be schuldigd en men kaD een beschuldig de toch niet als getuige in zijn edgen zaak laten optreden. Spr. zal tegen stemmen, in het midden latende wie hier gelijk heeft. De heer VAN THIEL zegt dat Huyg bij hem verklaard heeft, dat hij spijt had alzoo te hebben gehandeld. De heer Kriens heeft in het belang der stad als een degelijk ambtenaar gehan- deld. Waar nu Iluyg zelf de zaak wenschte te zien afgedaan, en van de baan geschoven, daar hoopt spr. dat thans niet meer het ingediende voor stel van den heer de Groot om Huyg alsnog te hooren, zal worden aangeno men. De heer Kriens is een degelijk ambtenaar, die zijn plicht heeft ge daan. De heer DE BREUK zet de zaak nog eens uiteen, wijst er op dat de heer Kriens zijn plicht uitstekend heeft ge daan. In begin Januari was van de f 4000 abonnementsgeld reeds f 3000 binnengekomen. Huyg is reeds meer malen achterstallig geweest; hij werkt niet mede en maakt het den ambtena ren lastig. De heer STOLP acht het hier het bil- lijkst thans Huyg alsnog te hooren, daar hiervan in het rapport geen spra ke is. De heer GROOT handhaaft zijn voor stel, doch wenscht daarmede niet te zeggen, dat de heer Kriens niet goed heeft gehandeld. De heer v. d. KAMP, de zaak onder zocht hebende, is voor het voorstel Groot, omdat hem gebleken is, dat de heer Kriens in deze zaak volkomen rich tig gehandeld heeft en in het belang der gemeente gehandeld. Het voorstel van den heer Groot in stemming gebracht wordt verworpen met 24 tegen 5 stemmen. Voor stem den de heeren de Braai, v. d. Kamp, Groot, Stopl en Hofland. Het voorstel van B. en W. wordt met 24 tegen 5 stemmen aangenomen, die van de heeren de Braai, v. d. Kamp, Groot, Stolp en Hofland. PUNT 7. B. en W. stellen voor hen te machti gen tot het treffen eener dading met den heer P. Müller, alhier, inzake grond op den hoek van het Plein en den Raamsingel. De heer v. d. KAMP gelooft dat hier een woord van dank aan den heer Roog op zijn plaats is. (Applaus). Wordt goedgekeurd. PUNT 8. Aan den Raad wordt voorgesteld B. en W. te machtigen om de vaste goe deren, welke door wijlen den heer J. C. Gerlings, in leven gemeente-ontvanger, zijn verbonden, tot zekerheid van het door hem te houden richüg beheer, uit het hypothecair verband te ontslaan, op verzoek van executeuren-testamen tair. De heer SPEELMANS acht het niet administratief juist om van de borg tocht af te halen, wat er af te halen is. De VOORZ. zegt. dat het billijk was eerst de perceelen van don heer G. te ontslaan; doch daar er nog genoeg ze kerheid voor de gestelde borgtocht over blijft, kan de gemeente er niets geen nadeel bij ondervinden, wanneer het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. De heer SPEELMAN blijft zijne mee ning handhaven. Zonder stemming wordt dit punt nu aangenomen. PUNT 9. De Directeur der gemeentelijke duinwaterleiding acht het noodzake lijk. dat eene tweede drukleiding wor de aangebracht aan het pompstatiou op Overveen tot den Zijlsingel, omdat, ingeval van een buisbreuk in de thans bestaande enkele leiding tusschen de grens der gemeente Haarlem en het pompstation, onze gemeente tijdelijk geheel van water zoude zijn verstoken. De kosten van aankoop en het leg gen eener tweede drukleiding worden op 30.000 geschat. De heer J. Schotel, ingenieur te Rotterdam, te dezer zake om advies gevraagd, noemt het leggen van eene tweede drukleiding ©enen maatregel van buitengewone voorzichtigheid, niet van gebiedende noodzakelijkheid. Afga.aude op deze geruststellende ver klaring, acht de meerderheid van het college van B. en W. het thans niet geraden het jonge bedrijf met een zoo zware schuld te belasten, en acht 't beter met de aanschaffing b.v. een acht- of tiental jaren te wachten, tot dat deze tal finantieel sterker zal zijn, terwijl de minderheid van het college zich vereenïgt met het gevoelen van de sub-commissie voor de duinwater leiding om zoo spoedig mogelijk den aanleg dier tweede drukleiding te doen plaats hebben. Bij dit punt wordt en voorstel be handeld van de heeren Joh. de Breuk en J. Nieuwenhuijzen Kruseman. om B. en W. te machtigen tot het doen aanbrengen van eene tweede druklei ding en daarvoor bovengeoemd bedrag beschikbaar te stellen. Over deze quaestie waren de meenin gen zeer verdeeld. Men zie hierover het vervolg Raadsverslag. (Ongecorrigeerd.) De zitting duurl voort. Hedenavond Is het ver volg van dit verslag nog te verkrijgen aan onder staande adressen: De heeren H. N. MUL, Kruisstraat 25. D. J. v. d. WILK. Gr. Houtstraat 94. B. DE MINK, Spaarnwouderstr. 73. L. Th. SWAALF, Berckhevdestr. 17. J. UILENBURG. Oranjestraat 17. Aan onze Bureaux. Kampprsingel 70. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd 17 April. D. Muhren en C. Dekker. A. van Duin en M. E. Joosten. J. Verschuren en J. Kuijlaars. A. v. d. Schaar en G. Bannink. J. H. van Boeked en C. Stijnman. P. Blanikevoort en P. v. Bockhove. Getrouwd: 17 April. P. A. van Essen en E. Appelman. A. v. d. Heuvel en E. J. Bavelaar. H. de Vries en C. de Bruin. D. Lodder en^ M. A. Brussé. H. A. van Meurs en E. C. Hetem. G. Smits en A. D. Eikerbout. G. J. Bouman en M. A. Wagner. J. A. den Tieter en A. M. Pommé. J. E. Koeharst en J. M. A. van Drumen. J. R. v. Man- sum en A. M. van Lennep. J. v. d. Ham en C. F. Aussum. Bevallen 16 April. C. van Wel- senesKnijnsberg, d. G. RolSlot, d. A. M. G. J. Peltenburgvan der Aa, d. 17. C. J. HealliegersRuijg- rok, d. 15. A. PosmaBergsma z. 16. A. VennikReik, z. 15. C. J. Forrer—Vooren, z. 16. M. B. Hoo ningBoichaert, z. Overleden 15 April. H. M. de Graaffvan Gerven, 74 j., W. Heerenstraat. 16. A. Sparreboom, 22 j. Gasthuisvest. Vervolg Nieuwstijdingen. Men seint ons uit Den Haag: Hier overleed de oud commandant van het Ind. leger, generaal Pfeiffer. De Kamer behandelde de conclusies en ontwerpen van geringea omvang. Jules Schurmann. De ochtendbladen berichten over het algemeen bevredigende critie- ken over het eerste ontreden van den heer Jules Schurmann uit Pa rijs, bij de Nederlandscbe opera te Amsterdam, in de rol van Gerald in Lakmé. De „N.R.Ct." schriift o. a. Voor 't overige bezit hij een aan genaam klinkenden tenor van het echte timbre, waarmede hij in de laatste acte voldoende kracht wist te ontwikkelen. In de eerste acten was hij onder den indruk of spaar de hij zich en hoewel reeds dade lijk die beschaving van den zan en het muzikale van de voordracht ons troffen, scheen de stem ons toen toch te klein voor de opera. De „Teleg." zegt o. jn. Het orgaan van den. heer Schü mann is niet groot, maar sympa thiek; hij heeft een stem met een beslist licht tenor-timbre. Behalve dat heeft hij bewezen zijn stem te kunnen gebruiken en af vooral in do laatste acte veel te genieten. Telegrammen. LONDEN, 17 April. (R. O.) De „Daily News" verneemt, dat Sir Alfred Milner verlof heeft gevTaegd om Zuid-Afrika te verlaten, en dat dit is toegestaan. Het blad voegt er bij „Hoewel deze tijdelijke af wc zigheid waarschijnlijk fri verband staat met zijn gezondheidstoestand, gelooven wii toch dat hij. ook naar Engela.tcï ontboden is om met de Regeering te beraadslagen over den t0LONDEN. 17 April. (R. O.) Do „Daily Chronicle" bevestigt het bo-. richt van de „Daily News", en zegt dat Sir Alfred in het begin van Mei naar Engeland' zal komen. Zijn ver blijf daar zal echter niet langer du- ren dan, twee maanden. Offïcieele Berichten. De BURGEMEESTER van Haar lem. brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente', dat het op den 15en April jl. exe cutoir verklaard voljaars kohier No. 2 Afd. II op d'e Personeel© Be lasting dezer Gemeente, dienst 1901. op heden aan den ontvanger der directe belastingen is ter hand ge steld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldi gen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem. 17 April 1901. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ. L. B. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokcrk alhior op Donderdag 18 April 1901. des namid dags van 2 tot 3 uur door den heer \V. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga J. S. Bach. 2. Offertoire Welij. 3. Sonate A. G. Ritter 4. Andante Th. Dubois. 5. Aria: Und ob die Wolke. Weber. 366e Staatsloterij. Woensdag 17 April. 3de Klasse. 3de Lijst. Prijzen van /45. No. 7381 t 251)00. No. 15957 2000. No. 8593 I 1500. No. 4800 I 1000. Ns. 8135 en 16333 ieder 400. No. 19524 I 200. Ns. 3442, 14940, 16413 en 20543 ieder f 100. 7930316179 9588 1236315239 18-125 86305 6312 959812374 15.9618429 161 308' '6385 970 1124091)377 18447 274 3083 6423 9707 124401543618454 337 3109 6523 9727 12 99 16 9718162 36031106617 9769 126001560 118490 41531206640 978312621 15611 18608 44231460643 993 126401661618)49 547 3148 6658 99451272016631 136-6 627 31496661 99491279615827 18630 666 3197 6692 9975 12805159 .-918709 759822. 67101004312855 i5958 18726 815 3310 678910t '561.861 1595918964 824 3340681310067 129131600519> .07 894 3420 6)16100741291216027 luOLC 8993431 63-610165129,8160301901b 902 3438 6911 10172 ,31171606319028 982 3450 692010318 13143161401906? 1' 063605 7169 10319131551614s 19121 101636117163103 6 131621620519140 101735187172103541317816 0»19162 10193632723210356131861631219185 1049 3547 733210384132601639219213 1065355573611048 1 3611646819225 10683559737610511138971648319257 107) 31867492106.9131491648719277 li 96 3608 766910532134801653419 )25 12213674756310637135331660019340 1391 36867676106661357 166' 1619344 14533772)6321068 -135951665619152 1457 8930766910793136121671619389 1626 3963 769310802136441672919399 162740047696Iu8z7i365116751'9403 1632 4048 772810898 l :in831675819416 163941457763109 61376716817 19467 16724.86 78U610939 138171685819494 1689 4230 7822110u613964 1686419521 17454966787711102140971704019662 17934410802011118141441705019733 1829442480511112114 631710719737 1849 4443 8120111601421617131 i9837 1889 447381801116Ö1423017137 19916 189545218267111-6142311721419932 1897 4523830111226142411724719970 1936 4561835911236142701726419990 1989 4596 8373112621427417 292 300.10 20014ö52841311.931429017316 30054 20.-0 4676 8473112961431917330 20222 20964726848411365 143611737020206 2112 4753 8)1 '7115091436717413 20344 212149458696115601442717438 20425 2174 4958869711582144411750320429 2213 5981866311596144431754120467 2283608687121163414496176502.1472 2299 51058719116381450217587 20528 23185202872411653145821761520570 '23245229878811666146151766020618 2357 55568818116961462317690'20663 '24045614901911805146271773220666 246656919029118951463417777 20n88 2482 6709 9175119321474217827 20701 2609 5736 9177119851483417898 20735 2545 679191911 0381484318097 20749 26545903922012052160201818620889 26375912924312O56l5022182132,i9l9 27325932925812143 1514018311 20925 2738 6992626912 9215151 18357 20981 2839 601- 6288122031517318378 '2924 602694641230715177 18381 3027 6015 95531234915213 18405 MARKTNIc.UWS Aangevoerd werden 0 stapels Kaas. te zamen 1083 Kazen, wegen de 2124 K.G. Prijs 27—/ 15.—.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3