hangers van Kung-THu-tse, ja zelfs Christenen bevonden, maar hoofdzake lijk met een feest ter viering van den terugkeer der lente, van het ontwaken der natuur, werd de aandacht van zijn toehoorders voor een goed deel in be- elatr genomen door de met kaarsen ver lichte lenteboden, waarmee de muur achter het podium over de geheele breedte tot op manshoogte bedekt was. Te midden van een scbat van veel kleurige azalea's, camelia's, tulpen, hvacinthen en andere mij onbekende bloemen, aan beide zijden geflankeerd door groote waaierplanten en palmen, verhief zich op een met zijde bedekte tafel een klein tempeltje, welks zuilen en dak geheel met bonte azalea's en camelia's bedekt waren. Onder het dak stond in bet midden een sierlijk bronzen bpeldje van den kleinen Buddha, een klein naakt ke reltje voorstellend, met de eeno band naar boven en met de andere naar be neden wijzend, ten teeken dat bij aan hemel en aarde heil brengt., zooals de volgende spreker, de .Tapansche filo soof Dr. Anezaki verklaarde, die ver der in het bijzonder den nadruk legde op het wereldsche karakter van bet feest, de viering van den terugkeer der lente met haar bloemenpracht en bloe mengeur. T)e filosoof werd door een dichter af gelost. Dr. Sujewo Iwava. lektor aan het orientaliseh seminarium, die even als dr. Anezaki in nationaal costuum verschenen was. Dptp jonge dichter droeg in onberisnelijk Duitsch een door hem zelf geschreven allerliefst bloe- mensprookje voor van de Azalia en de Camelia, welke heide het Buddha- kindje met hare kleurige blaadjes wil len kleed'en. In de zaal zaten de toehoorders aan de lange gedekte tafels, allen met het hoofd schuin naar het podium gekeerd en applaudisseerden met. veel animo na de geestige voordracht vol juiste dictie, waarna zij zich weer aan een flinken slok uit hun opnieuw gevuld bierglas sterkten. Het officieele gedeelte van bet feest liep langzamerhand ten einde. Er volg den nog twee korte redevoeringen. De eerste was van den voorzitter der Ja- pansch-Duitsche Vereeniging Wa-Do- ku-Kai, Dr. Bronn, die zich aan het eind van zijn speech in het Japansch tot. de aanwezige Japanners wendde, hetgeen de heide Buddhisten-priesters vóór het podium, die een soort kasuifels over hunne Kimonos droegen, veel ple zier scheen te doen. ten minste de een maakte aldoor lachend buigingen te gen den spreker, en de andere met een groote gouden bril op den neus, die tot nu toe met een strak gezicht in de zaal had staan kijken, ontdooide eveneens op het hooren van de vaderlandsche klanken. Hierop kregen we nog een Japanner te hooren, Dr. Tujishiro, maar een Ja panner van den nieuwen stempel, in rok en watte das, die in kleurig en bloemrijk Duitsch een toast uitbracht op de aanwezige dames. Hoogst galant bracht hij haar zijn dank, dat zij in het koude noorden, waar de kinderen van Flora nu nog zoo zeldzaam zijn, door hare tegen woordigheid aan het feest de ware be stemming hadden geven en verzocht haar ten slotte als dank voor hare op komst de bloemen te willen aanvaar den, waarmede het Buddhatempeltje versierd was. Het feest was hiermede officieel ten einde, doch voor de gasten, ten minste voor de jeugd, welke een gelegenheid om na het eigenlijke balseizoen toch nog een heusch dansfeest mee te ma ken ,niet licht laat voorbijgaan, be gon nu pas het genoegen. In de balzaal walsten de paren lus tig in bet rond. Onder de danseurs was maar één Japanner, die ijverig zijn best deed voor tien, maar toch een potsierlijken indruk maakte. Nader hand, bij een quadrille a la cour zag ik nog een klein Japanneesje opduiken, een tenger manneke in een gekleede jas, niet grooter dan een jongen van veertien jaar, die met zijn landsman in hetzelfde carré stond en evenals deze zijn quadrille op zijn duimpje kende. Zij deden hunnen Europeeschen dans meester alle eer aan. Er ontbrak geen stapje vooruit of achteruit aan geen buiging links of rechts. Alles ging van een leien dakje, zelfs de moulinet en de grande ch&ine, de groote struikelblokken voor alle westerlingen, liepen goed van stapel en werden met veel ernst en grandezza uitgevoerd. Intusschen waren hunne landgenoo- ten in de andere zaal blijven zitten, waar zij zich kostelijk onder elkaar j amuseerden eigenlijk met niets. Ook zaten ze vrijwel op een droogje, maar een Japanner kan ook vroolijk zijn en feestvieren zonder er veel bij te drin ken. Zijn „Kinderhand" is gauw ge vuld. Benijdenswaardig volkje! Kisak Tamai, de redacteur van het tijdschrift Oost-Asiën, bood briefkaar ten te koop aan, waarop de dichter Iwaya met Sepïa-inkt het beeldje van het Buddha-kindje had geteekend. Luidkeels bood hij zijn voorraad aan en stoorde zich niet aan het smeltende lied. dat de muzikant in den hoek van de 'zaal op zijn cornet-è,-piston blies, een lied ,,so recht für's Herz" van de aanwezige Duitsche dames. En daarna kwamen andere commis sieleden, Dr. Mori, Kubota, Dr. Muno- bi en hoe ze allen heeten, die uit de onuitputtelijke bergplaats van de mouwzakken hunner Kimonos groote ballen met confetti en serpentines te voorschijn haaiden en daarmee de aan wezigen in de zaal en in de balzaal daarnaast bestookten. Hana Matsuri en Buddha en con fetti met serpentines, het oude en het nieuwe Japan, feestvierende in het Berlijnsche hotel „Vier Jahreszeiten!" Gemengd Nieuws. Een huwelijksreis. Kapitein Andrews, do Amerikaan sche waaghals, die indertijd in een roeiboot den Atlantischen Oceaan over stak. treedt in het huwelijk met een zijner landgenootan. Het jonge paar zal in een bootje van 12 voet lang en twee voet breed een huwelijksreis ma ken langs de Amerikaansche kust en verder met den golfstroom mede naar de Azoren. A natomie van den Rhythmus. De beroemde chirurg Teod. Billroth te YVeenen die ook philosoof en musi cus was, wiens naam met dien van Bralims zoozeer is verbonden, heeft een helaas onvoltooid werk na gelaten over de anatomie van den rhythmus, waarin hij getoogt, dat de muzikale rhythmus correspondeert met sommige der voornaamste toegan gen van het lichaam en dat die de hoofdvoorwaarde is voor alle levens factoren. Hij verzekert bovendien dat de mu ziek meer door den rhythmus dan door de melodie in het. geheugen blijft. Ongelooflijk. Een mijneigenaar, Stepliani, in Pnzemba, (Pruisen) is door zijn arbei ders oin het leven gebracht. Hij werd door een paar wachters geroepen; deze en twee andere personen sloegen hem zoodanig, dat hij ineenzakte. Daarop werden hem handen en voe ten gebonden. De moordenaars goten hem een bijtende vloeistof in den mond en wierpen daarop het lichaam in een vijver. De drie moordenaars zijn gearresteerd. De Franschen noemen zoo iets „Wa- iriner" sinds den moord od de inge nieur Watrin. In Duitschland zal men nu wellicht gaan spreken van Ste- phaniren." Een dievenbende. Een dievenbende, die in den laatsten tijd de omtrek van Oberhausen on veilig maakte is gepakt. Drie der lei ders zijn in hechtenis genomen. Hun buit, die voornamelijk uit hor loges en sieraden bestaat, hadden zij onder een eik in Walsum verborgen. Eveneens werd een der gebroeders Stamm die te Oberhausen bij een ijzer- handelaar voor 25000 mark stal, gear resteerd. De ander is voortvluchtig. h&lft is half gevuld dooi* eon. gelen leouw, in springende houding, op een zwarten grond. De benedienafdieeling links is in twee deelen verdeeld; het boven gedeelte is gevuld, met twee bree- de roode strepen, waar een witte horizontale doorheen loopt., en de lagere helft met een halfschild van blauwe en witte diagonale strepen, op een roode n. grond de hoek links van het halve schild is gevuld door een zwarten leeuw, in springende houding, op een witten grond'. De Spaanscbe Schatgraver is weer aan het werk. Wij meenden dat, dank zij den talrijken waarschu wingen, het publiek gee'n geloof meer hechtte aan zijn praatjes. Maar nu we van verschillende zijden het ver zoek ontvangen, een nieuwen truc van deze vindingrijken Spanjaard open baar te maken, drukken wij hiermede een brief af, die blijkbaar op groote schaal aan Nederlanders is verzonden uit Madrid: Madrid, 11/4/1901. Mijnheer. Wegens failliet veroordeelt en mij hier als gevangene bevindende rigt ik mij tot U met het verzoek of U mij be hulpzaam wilt zijn met het afhalen van een koffer waar ik een som van 860.000 franken in bankbiljetten in geborgen heb, en dewelke in het goederen-depot aan het Station te Parijs gedeponeerd is. Om zulks te bewerkstelligen is het nodig dat U hier heen komt om liet beslag hetwelk op mijn bagage rust op te heffen. Met de betaling der kosten ten griffie verkrijg ik mijn valies, de welke van een geheime berging voor zien is en waar het bagage bulletin on ontbeerlijk om mijn koffer aan het Sta tion te Parijs af te halen in verborgen Een dokters-staking. Zooals men weet, zijn in Duitsch land de arbeiders wettelijk verzekerd, niet alleen tegen ongelukken, ouder dom en invaliditeit, maar ook tegen ziekte. Zij zijn daartoe georganiseerd in groote vereenigingen, die hun eigen dokters aanstellen, z.g. „Kassenaertz- te". Gisteren nu hebben de dokters in Leipzig, voor zoover ze verbonden zijn aan de Orts (gemeentelijke) kranken- kassen. 155 in getal, besloten te sta ken. Zij verlangen hooger loon en be tere behandeling. Het is niet de eerste strike op dit I gebied in Duitschland en het zal ook I wel niet de laatste zijn. In tal van an dere steden zijn de geneesheeren ook zeer ontevreden op -de besturen der Ook een patriot Na de Fransclie Revolutie in 1789, kwam er te Parijs een kermisreiziger met een menagerie, die, onder andere roofdieren, ook een koningstijger te zie had. Daar destijds alles, wat maar eenigszins aan het Koningschap her innerde, verboden was, vreesde hij, dat hij zoowel als zijn tijger misschien een slachtoffer van de volkswoede zou worden, en derhalve hing hij vóór zijne tent een scherm, waarop met groote, bloedroods letters te lezen stond: „Burgers en burgeressen, komt binnen maar! Hier is to zien de repu- biikeinsche tijger, het eenige exem plaar van zijn ras, dat zoo verstandig was met den tijdstroom mede te gaan." Tot. belooning geef ik u een derde dier gelden. Niet wetende of u nog altijd hetzelf de adres hebt, en dientengevolge vree- zende dat deze brief u niet ter hand komt, verwacht ik eerst uw antwoord, alvorens u mijn geheel geheim en mijn naam toe te vertrouwen, en daar- ik uw antwoord niet in de gevangenis kan ontvangen, zoodoende zendt u aan een vertrouwd persoon ,en zulks in alle ze kerheid, de volgende Drief. Lorenzo Garcia, 10 Calle Echegaray, Madrid—E sipana. In afwachting van uw antwoord, tee ken ik A" Vooral een omgaand schrijven, en teekend S. M. zorgvuldig in olie gekooki en dan gebradten. Daar Te.ta vóór Chcops leefde, is dit haarrecept oud'cr dian de groote pyramidie van Gizeh en op ongeveer 6000 jaar terug te bren gen. De koppen van vergiftige slangen hebben in de geneeskunde van eertijds eene groote rol gespeeld. Eene krachtige afkoking daarvan werd, met zout, kruiden en hon derd andere dingen vermengd, on der den naam van Theria.lv gebruikt en heette olke denkbare ziekte te genezen Drie druppels bloed van een.e woedende zwarte kat gingen voor een uitmuntend middel tegen val lende ziekte door. Tegenwoordig gebruikt men nog dierlijke voortbrengselen (of zelfs wel geheele dieren), zooals talk, reuzel, muskus, coche nille. bloedzuigers en diergelijke, maar meestal slechts uitwendig; aan de vroegere walgelijke meng sels denkt niemand meer. Toen bloed af neming en koppen zetten nog schering en inslag was, stonden de bloedzuigers dlaartoe in de derde rij (aderlating, koplancet, bloedzuigers), en in de Parijsche ziekenhuizen werden, bij voor beeld, van het jaar 1829 tot 1836 jaarlijks vijf zes millioen bloed zuigers gebruikt, die den onge- lukkigen patiënten ongeveer 1700 centenaars van het gewichtigste le venssap afzogen. RookzwflK kruit. Naar aan de Polit. Corr. uit Sofia ge meld wordt, heeft het rookzwak bus kruit, dat de regeering van Bulgarije uit Rusland betrok, niet voldaau. Het ministerie van oorlog is nu met een Franschen fabrikant in onderhan deling getreden. Snel reizen. J o™ 1 rï'0 rïen ^en Augustus 1870 bij Weissenburg in krijgsge vangenschap geraakte, verhaalde dat hij dienzelfden dag om 12 uur- met zijn regiment uit Afrika aan gekomen was en om 1 uur krijgs gevangen werd gemaakt. Den 5eu Augustus om 10 uur ontbeet hij te Frankfort a. M. en hij gebruikte den 6en Augustus zijn middageten te Berlijn. De expeditie van Algiers naar Berlijn over Marseille liet dus aan snelheid niets te wenschen over. Onvrijwillige van Speijks. Te Mies in Bohemen hadden een .ga jongelieden diefstal gepleegd in een magazijn van ontplofbare stoffen, /uj hadden het gestolene in de uitholling van een rots verborgen. Maar de gan- darmen kwamen de dieven op 't. spoor en toen deze Maandagavond naar hun buit gingen zien, werden zij door de politie overvallen. Plotse ling echter had ei* toen uit onbekende oorzaak een geweldige ontploffing plaats onder den hoop gevaarlijke stoffen. De rots sprong gedeeltelijk uit elkaar en de wachtmeester van de gendarmen en twee van de betrapte dieven werden op slag gedood. Eene expeditie in Australië Den 1ste Maart is van Melbourne een expeditie vertrokken naar het binnenland van Australië die ten doel heeft een onderzoek in te stellen naar de levenswijze, de zeden en de taal der inboorlingen. De exneditie staat onder leiding van professor Spencer van de universiteit to Melbourne en van den heer J. J. Gillen uit Moonta. Loopende Vissollen. Men zegt. dat de maltha, een Bra- ziliaansche visch,-die niet zwem men kan, loopt of springt of kruipt, zoo omtrent op dezelfde manier als een pad. Zijn voorste vinnen zieni er uit als kleine, dunne klauwtjes aan een breed, vleezig lijf, dat den vorm van een voet heeft en zich slechts voor- en. achterwaarts kan bewegen. De achtervinnen verschil len nog meer van d;e dergelijke vin nen van andere visschen en gelij ken eigenlijk meer op pooten. De springende visch, een soort van de gobi.i of den zeegrondel, heeft vin nen, die werkelijk tot pooten. ont- wikeld zijn, en kan langs de mod derpoelenwaar hij zich ophoudt, springen. De hippocampus, chias- modus en melanocatus zijn onder de zeevisschen ook van d'e bedoelde soort, en de vinnen van den kik- vorsch-visch. d'ie tot d'e klasse van de pediculati behoort, zijn beter geschikt tot loop en dan tot zwem men. 't Is bekend', dat een Zuid-Ame rikaansche visch, d'e doras, over 'land trekt. Dr. Gunther heeft ver haald. dat die reizen, soms zoo lang zijn, d'at de visch heele nachten on derweg blijft. Geheimzinnig geval. Een 17-jarig meisje te Sartrou- viHe (Bretagne) ontving dezer da gen oen briefje, geteekend „Ma rie", berichtende dat haar vader in Maison Lafitte, onder Parijs, een ongeluk had gehad met een auto mobiel en d'at hare moeder, van. de droefheid buiten zichzolve, haar smeekte over te komen. Zij ging, en sedert heeft men geen spoor van haar teruggevonden, behalve een ag en hare beurs, waarin 15 centimes in plaats van 50 fres. Van het ongeluk was geen woord waar. Tijdens een bruiloft. Te Casacia. bij Napels, is tijdens een. bruiloft de vloer van de kamer bezweken, zoodat alle gasten met tafel en stoelen in een benedenver trek vielen. Een der getuigen werd gedood', terwijl de bruidegom zwaar gekwetst werd'. Hongersnood. In Londen zijn in het afgeloopen jaar acht-en-zestig menschen den hongerdood gestorven;. Dit cijfer is ontleend aan een officieel rapport ten dienste van het Lagerhuis en omvat enkel de bij gerechtelijk onderzoek vastgestelde gevallen. De 68 worden in het verslag gesplitst in ongelukki- gen, wier dood is toe te schrijven ge weest aan absolute uithongering en in die, wier overlijden door gebrek bespoedigd is. De sierlijkste nationale vlag is die van Spanje. Van hare vier hoofdafdeelingen is de eerste, be ginnende aan dien linkerhoek bo venaan, in vieren verdeeldtwee vierden bevatten roode leeuwen, in springende houding, op een wit ten grond, en de twee andere- kas, teelen, goud op een rooden grond. De bovenste hoofdafdeeling rechts is in twee helften verdeeld de eerste bestaat in roode en gou-j den verticale strepen de tweede uit twee halve ruiten, wit met arenden er op, waartusschen een achtergrond van roode en gele stre pen. nauwer dan die van de andere helft. De ben,edenafdeeling rechts is in de lengte verdeeld in twee on gelijke deelen; het bovengedeelte bestaat uit roode en witte verticale strepen, door eene horizontale wit- - - te streep gekruist, en de lagei*e'rijpe d'adels en ezelshoeven werden De Duitsche Kroonprins. Het studieplan van den Duitschen kroonprins die op 't oogenblik een bezoek brengt aan Weenen aan de universiteit te Bonn is voor het eerste semester vastgesteld als volgt De kroonprins zal 20 uur kollege per week loopen over 12 vakken. Ie. Elementen der algemeene rechtslleer en inleuding in bet privaat-recht; 2a Encyklopaedie van het recht; 3e. Over zicht van de geschiedenis van het Duitsche rijk; 4e. Rijksrecht en staats recht; 5e. Oude geschiedenis; 6e. Ge schiedenis van Frederik de Groote en zijn tijd; 7e. Geschiedenis van de kunst in de Rijnlanden; 8e. Goethe's Faust; 9e. De treurspelen van Schil ler; 10e. Meesterwerken der Fransche klassieken; 11e. Zoölogie; 12e. Palae- ontologie. Kwakzalverijen uit vroeger tijd. Bijna alle bestanddeelern uit het dierenrijk werden oudtijds in de geneeskunde gebruikt, zegt de be kende schrijver Julius Stinde. In het oudste tot dusverre ontdekte „Med-icijnboek", in Heliopolis ko men reeds middelen voor tot verster king van den haargroei, die voor Schechs, de zuster van Teta, den Koning van Boven- of Neder-Egypte bereid werden. Hondstand!, over- gpiritistische Kunst. In een bekenden kunsthandel te Pa rijs, bij Georges Petit, is een verza meling ten toon gesteld van téekenin- gen door dein bakenden Parijschen graveur Desmoulin geteekend, onder den invloed van geesten. Dé teeken aar merkte op een avond na een gesprek over mediums enz., toen hij aan een tafel ging zitten en een pen opnam, dat zijn hand onwillekeurig begon te teekenen. Het waren bevende en ver warde lijnen. Op volgende dagen ging dat voort en hij, of liever zijn hand, vulde op die manier vellen papier. Langzamerhand kwam er meer teeke- ning in en kwamen ex gezichten te voorschijn, eindelijk zeer duidelijk, en gezichten met steeds meer uitdruk king en karakter. Maar alle hebben iets ziekelijks en verwards. De tee kenaar noemt zich zelf niet de auteur dezer koppen, te minder omdat de meesten „op den kop" op het papier kwamen. Hij noemt ze „dessins me- dianiques". Lord Rosebery Gast en de Ijspudding. Lord' Rosebery is bekend als een uitmuntend gastheer .en heeft er den slag van de menschen op hun gemak te brengen., met een tact, die even fijn als natuurlijk is. Bij zekere gelegenheid, dat hij een groote partij gat', was er onder de gasten een buitenman, die voor de eerste maal ijs proefde. Meenen- de dat er in de keuken iets niet in orde was geweest, wilde hij den anderen gasten zijne eigene on aangename ondervinding besparen en fluisterde zijn gastheer toe, „dat de pudding bij onge'lik bevroren Was." I Lord Rosebery hoorde hem ern stig aan, zonder een spier van zijn gelaat te vertrekken, proefde de pudding, bedankte den buitenman en riep toen een bediende. Na met dezen eenige woorden gesproken te hebben, wendde hij zich tot den buitenman met een verlichte uit drukking en zeide ,,'t Is in orde. mijnheer. Ik hoor, dat het eene nieuwe soort van pud ding is en dat hij opzettelijk be vroren is." Daarop at de buitenman zijne portie blijkbaar met smaak. ÏOO afscheidskussen. Eene welbekende Amerikaansche da me, te St. Louis wonend, mevrouw C. C. Rainswater, heeft ongetwijfeld een buitengewoon meesterstuk volbracht, wat kussen betreft, want in 100 minu ten heeft zij even zooveel mannen ge kust. Die honderd begunstigden waren de soldaten der compagnie E van het eer ste regiment Missouri-vrijwilligers. Me vrouw Rainswater heeft altijd veel be langstelling in Oom Sams leger ge toond Zij was steeds de hoofdpersoon bij de bals en liefhebberij-tooneelvoor- stellingen van de compagnie en heeft zich den titel van „de moeder van het regiment" verworven. Toen de oorlog uitbrak, kreeg de com. pagnie bevel om naar Camp Thomas, te Chickamanga, te trekken, voordat mevrouw Rainswater gelegenheid had om haar lievelings-regiment vaarwel te zeggen; dus besloot zij naar Chicka manga te gaan en er daar afscheid van te nemen. Zij werd met vreugde ont vangen door hare „jongens" die haar bij groepen door het kamp geleidden en er toen op aandrongen, dat zij met hen aan tafel zou gaan. Ter eere van haar bezoek werd er eene revue gehouden en de manschap pen verrichten hunne manoeuvres met vliegende vaandels. Een van de offi cieren hield een aanspraak en toen liep mevrouw Rainswater, vergenoegd glimlachend, de rij langs, van den eenen man naar den anderen, en gaf, met een „God zegene u," ieder een klin kenden moederlijken kus. Toen de honderdste nian den afscheidskus ge kregen had, ging er een hartelijk ge juich voor mevrouw Ranissvater op, die recht in haar schik scheen te zijn en trotsch op haar lievelings-regiment. Geluk bij ongeluk. Op zekeren ochtend zat een glar zenwasscher in een groot hótel, in plaats van zijn werk te doen, die courant te lezen. Ongelukkig kwam daar de directeur op aan. „Wat is dat?" zei hij. „Heb je niets bfiers te doen Pak je boeltje maar op en ga heen." De arme man was verbluft, ging naar het kantoor om het hem ver schuldigd loon te ontvangen, en toen liep hii naar boven en trok zijn Zondagsplunje aan. Beneden gekomen nam hij afscheid- van de andere bedienden, en daar ontmoet te hij toevallig den directeur, die hem in zijn beste pak niet her kende. „Zoek je werk?" vroeg de direc teur. „Ja, mijnheer." „Je ziet er uit, alsof je nogal han dig bent. Ik gaf den vorigen gla-J zenwasscher tien gulden, maar jou zal ik twaalf geven." „Alsjeblieft, mijnheer", zei de zoo even ontslagene, en binnen een half uur was hij in dezelfde kamer weer aan het glazenwasschen, en ditmaal paste hiji wel op geen cou rant te lezen. ker aan als eerste gave van de we- derkeerende lente, efS de Keizer drinkt op het welzijn en den voor spoed van de hoofdstad. Een tijdlang was'het gebruik, dat de Keizer den gouverneur den le-' digen beker met goud gevuld te ruggaf maar men bespeurde, dat de beker van jaar tot jaar grooter werd', zoodat het eindelijk moei lijk werd dien leeg te drinken, ter wijl er, van den anderen kant, een groot aantal goudstukken noodig waren om hem te vullen. Dus werd' besloten dien beker, die den Czaar elk jaar toegereikt werd met 200 dukaten te betalen. Dit bedrag krijgt de buitendien met aardsche goederen- reed's rijk gezegende gouverneur, en waar schijnlijk is het wel de hoogste som, die ooit voor een glas water betaald is. Raadselachtig. Te Ingolstadt werden 57 man van het infanterie-regiment plotseling ziek. Tot nog toe is de oorzaak daar van niet vastgesteld. 35 zieken konden evenwel weer uit het hospitaal wor den ontslagen. Een raak antwoord. Bij eene wapenschouwing, die Frederik de Groote te Maagden burg hield, werden als gewoonlijk verscheidene militaire manoeuvres uitgevoerd onder andere, trok het geheele corps in één-e linie te-rug retireerde dus. Een officier van rang in de omgeving van den Ko ning was den generaal Von Kno- belsdorf niet bijzonder welgezind, en maakte den Koning de opmer king, dat de generaal zijn terug tocht niet te best bewerkstelligde. „Dat ligt zoo in den aard van het regiment", zeide Frederik„het heeft nooit kunnen retireeren." Een Chinees ever de Piano. Een Chinees, die onlangs van eene reis naar Europa terugkwam, onthaalde zijne landgenooten op de volgende beschrijving van een piano „De Europeanen hebben een be-est op vier pooten, dat zij laten zingen wat zij willen. Éen man, of meestal eene vrouw of een meis je. gaat voor het dier zitten en trapt, het op zijn staart, terwijl hij of zij tegelijk met de vingers op zijne witte tanden tikt, en dan begint het dier te zingen. Dat gezang is veel luider dan van een vogel en aangenaam te hooren. Het heest bijt niet en beweegt zich ook niet hoewel het niet vastgelegd is." MARKTUIa W8 Artikelen. Airng. Verk. Prijs Boter 151 K.G. 129 K.G. 1.1 li. BiigEen 31 stuks 31 stuks f 9—13 Schrammen 62 st. 62 st. 14—24 50 Aardappelen 23 K.G. 23 K.G. I 2—3 f? Si- H L- i '7 H.L. 12 H.L. 5-8 Appelen Peeren INGE20HDEN MEDEuiSm- LINGEN. 30 cants per regnl. Contrasten bij de Chineezen. De Chineezen doen alles andersom. Hun kompas wijst naar het Zuiden in plaats van naar het Noorden. De mannen dragen het haar in een langen staart, terwijl de vrou wen het hare opsteken. De kleeren worden door mannen gemaakt, en de vrouwen dragen de pakken. De taal, die gesproken wordt, wordt niet ge schreven, en de taal, die geschreven wordt, wordt niet gesproken. Boeken worden van achteren naar voren ge lezen, en aanteekeningen worden op de bladzijden bovenaan gezet. Wit wordt voor rouw gebruikt, en bruids juffers zijn altijd in 't zwart en, in plaats van jonge meisjes, oude vrou wen. De Chine es ch e familienaam komt vóór den voornaam, en een Chi nees schudt niet de hand van hem, die aan hem wordt voorgesteld, maar zijn eigen hand. Schepen worden zijwaarts van stapel gelaten, en het te paard stijgen gaat van rechts in plaats van links. Diners beginnen met het des sert, en de laatste gerechten zijn soep en visch. Duur water. Het water van de Newa bij St. Petersburg wordt door de Russen voor het zuiverste en beste van de wereld gehouden. Wanneer het ijs in April smelt, wordt dat nieuws door een geschutsalvo uit de cita del tegenover het palcis verkon digd. Op het oogenblik dat het ijs breekt, om 't even of het dag of nacht is, begeeft die gouverneur van de vesting zich naar het pa leis van den- Czaar en biedt den al- leenheerscher aller Russen een met; Newa-water gevuldien kristallen be-l Het Vitalisme. De Vitalistische Geneeskunde, waarvan de zetel gevestigd is te Parijs, 19 rue de Lisbonne, is thans de verspreidste in de geheele we reld. Zij richt zich slechts tot de zieken die geene verbetering heb ben kunnen vinden bij al de be kende systemen en bewerkt onge hoopte genezingen. Het is voldoende den ouderdom en geslacht van den zieke aan te geven alsmede de voornaamste verschijnselen zijner ziekte, om hem op gemakkelijke wijze eene vitalistische behandeling van uit Parijs te doen toekomen, welke van af het eerste oogenblik der verzor gingen hem de kalmte zal geven en terstond de verschijnselen zal doen ophouden. De vitalistische verplegingen zijn uitwendig, zacht, aangenaam, en uiterst gemakkelijk te doen, zonder de hulp van iemand anders. Asthma, jicht, suikerziekte, ei witziekte, verlammingen, neuras thenie, alle aandoeningen der orga- nenmaag, lever, ingewand, lon gen, hart, blaas, baarmoeder, wor den door het Vitalisme genrezen, alsmede de weefselgezwellen, zon der de minste pijn, zonder bloed verlies en vooral zonder het min ste gevaar. De uitleggingsbrochure in de Hollandsche taal wordt op iedere aanvrage toegezonden, welke ge richt moet worden aan den heer Dokter Péradon, 19 rue de Lisbon ne te Parijs die op alle aanvragen om consult die hem gezonden wor den per omgaande antwoordt. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Timor,van Batavia naar Amsterdam, passeerde 13 April des voorm. 1 uur Dungeness. Het stoomscjhiD Ambon, van Am sterdam naair Batavia, vertrok 13 April van Suez. Het dubbelschroefst. Statendam,, van de Holland-Amerikalijn, van Rotterdem naar New-York, passeer de 13 April des voorm. 12 uur 5 min.; Lizard. Het stoomschip Taormina, Holland Amerika Lijn, vertrok 13 April van New-York naar Rotterdam mét 3375 vn. margarine en 200 vn. reuzel. Het stoomschio Silverdale, Holl.- Amerika Lijn, arriveerde 13 April van Newport News te Rotterdam. Het stoomschip Ardjoeno arriveerde 14 April van Java te Rotterdam. Het dubbelschroefstoomschip Sindo?- ro arriveerde 14 April van. Rotterdam, te Batavia*

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6