G. H. HUETINCK Az. Speciaal ate toot IMelen Melen. benoeming aannamen. Nadat de beer Hengcveld nog een woord van hulde en dank had gebracht aan den voor ter voor al hetgeen hij reeds in het be lang der vereeniging heeft gedaan en den wensch had uitgesproken, dat de heer v. Tuerenhout nog lange jaren aan het hoofd der vereeniging zal mo gen staan, werd de algemeene vergade ring gesloten. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. (Zitting van 18 April 1901). (Vervolg). M. Duyndam was beschuldigd van op den 18en Maart jl. eenige takebos- sen, toebehoorende aan F. Goozen te Hülegom, weggenomen te hebben. Be klaagde bekende volmondig en zeide door armoede tot zijn daad gedreven te zijn. Hij was reeds eens door de rechtbank te Amsterdam wegens ver duistering veroordeeld. Het O. M. vorderde 2 maanden gevangenisstraf. C. Verlaat stond terecht ter zake, dat hij op den Sen Maart H. M. J. van Blok land zoo hard met een stok geslagen, dat de knaap blauwe plekken op den rug bekwam. Vader, moeder en zoon legden eensluidende verklaringen af. De getuigen èi décharge hadden het slaan niet gezien, maar wel dat de ou ders van den knaap bekl. stonden uit te dagen hem te slaan. De ambtenaar van het O. M. achtte het feit dan ook geenszins bewezen, en eischte vrijspraak van bekl. Uitspraken. J. Vink te Lisse, werd terzake van melkvarvalschir veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. De eisch was 1 maand. L. C. R. Laaidwier te Haarlem, werd ter zake van diefstal veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. De eisch was 3 maanden. Binnenland. Parlementaire Praatjes. Alvorens de behandeling der Leger- j wetten, meer bepaaldelijk van de mi- litiewet, werd hen-at, beproefde de j heer Troelstra nog eens een poging om uitstel te bewerken, door het voorstel len eener motie om de wetten met de nadere voorstellen der Reg. andermaal ln de afdeelingen te onderzoeken. Aan het voorstellen dezer motie ging een debat vooraf, waarin de heer van Gil- 6e betoogde, dat feitelijk langs een om weg de diensttijd van 12 maanden her steld werd; de heer Lohman, in zijn vertrouwen op de Reg. geschokt, zijn stem reserveerde tot bij de eindstem ming en de heer Troelstra, zich aan sluitend bij het betoog van den heer van Gilse, aanvoerde dat de persoonlij ke en financieele lasten door de wijzi gingen weder werden verzwaard, dat de Kanier de gevolgen daarvan zonder nadere toelichting niet kon overzien, zoodat een nieuw onderzoek gewenscht was. Terwijl de heeren Lohman, van K.ar- nebeek, Verhey, Mees en de Voorzitter dit voorstel bestreden, noemde de heer Harte het 't eenige middel om de Reg. voor verdere parlementaire ongelukken te behoeden en achtte de heer van der Zwaag de motie de beste veroordeeling der wet. De heer Kuyper vroeg de opi nie der Reg. En generaal Kool verklaar de, dat de Reg. op de behandeling bleef prijs stellen. De heer Troelstra meende dat de Reg. geen leiding kon geven aan het debat en generaal Kool antwoordde, dat, indien hij dat óók meende hij hier niet zou staan. Daarna werd de motie verworpen met 47 tegen 24 steramen. De discussie werd nu hervat. Had de heer van Gilse reeds in eersten termijn bezwaren doen hooren tegen herstel van het blijvend gedeelte (liever zag hij des. winters de kazernes gesloten), het nieuwe voorstel der Reg. werd ver dedigd door den heer van Karnebeek en ook door den heer Tydeman. Beiden voerden aan dat het de consequentie was van de beslissingen der Kamer, dat het blijvend gedeelte noodig was niet alleen voor de corveeën, doch ook voor de opleiding van het kader en dat het toch niet aanging de officieren ge durende den winter niets te laten doen evenals de onderofficieren. Van, meer dan. een zijdei werd aange drongen op een raming der kosten. De Minister van Oorlog verklaarde alleen te zijn opgetreden omdat hij als chef van den generalen staf beter dan iemand in staat was te oordeelen over de urgentie van de oplossing van het defensievraagstuk. Ilct leger beant- woordde niet aan zijn bestemming,; Ook .nu heb ik reden onn te zeggen dat gij u zelf niet gelijk blijft, zei hij na eenig zwijgen. Ik weet niet dat wij iets gespro ken hebben over mijn gevoel voor Norma Hardy, maar in ieder geval houd) ik mij overtuigd dat zij zich zeer goed) bewust is van het feit dat er ook andere meisjes in de we reld zijn. Nu was het Nelly's beurt om te blozen. Alles bijeengenomen, mijn waarde Austin gij weet zeer geed wat ik meen. zei zij. Gij zult u toch wel niet verbeelden d&t ik met gesloten- oogen door de wereld ga. Ik houd ze beide gocdi open, dat durf ik beweren. Zij ging de kamer uit voordat hij gelegenheid had nog een woord met haar to wisselen daarin toon de zij haar verstand en wat is beter dan verstand? kennis van de menschen en, hunne wegen Toen zij zei. dat hij zeer goed wist wat zij meende, sprak zij de waarheid, en hij wist het. Het viel hem niet moeilijk te begrijpen wat zij bedoelde met hem aan te raden om meer dan trewame aan dacht te wijden aan Miss Braydon Broun e, als hij altlians wenschte. niet om het gehalte, maar om het ge tal. De Reg wenschte dus de militie- wet en die op de landweer te zien be- j handeld; voorde leger-organi-j sa tie vroeg z ij geen verdere behandeling, omdat het beter was de ondervinding eerst te laten uit spraak doen. De détails latende rusten, noamde hij ook het herstel van het blijvend gedeelte do consequentie van de besluiten der Kamer over art. 120. Behalve dat blijvend gedeelte had de Reg. niets veranderd. De Min. gaf toe dat de kosten hooger zouden zijn; een juiste raming had hij nog niet. Bij repliek zeide de Min. dat men toch niet kon aannemen dat een vermeerdering van strijdkrachten kon worden bereikt zonder vermeerdering van kosten. Te genover den heer van Kol ontkende de Min. dat hij de langdurige oefening weer wilde binnenhouden; hij had voor den dienst en voor kadervorming een blijvend gedeelte noodig. Niet de Reg., de Kamer hadi dat dat zoo ge wild. Ten aanzien van de voornemens der Reg. over de legerorganisatie zou een nota werden ingediend. Art. 111 (oproeping van het contin gent der gemeenten) werd goedgekeurd Bij art. 112 kondigde de heer Verhey een amendement aan om de aflevering der kortgeoefenden niet in Mei te doen plaats hebben (die der lotelingen zal in Maart plaats hebben). Heden: tweede lezing der woningwet, daarna het wetje betreffende de drank wet-verlenging. G. Jr. H.M. de Koningin heeft op 16 April 1901 in plechtig gehoor op het paleis Het Loo ontvangen de buitengewone ambassade door Z. M. den Koning van i Groot-Brittannië en Ierland, Keizer van Indië, afgevaardigd om Hoogst- derzelve mededeeling te doen van het overlijden van II. M. Koningin Victo ria en van Hoogstdeszelfs troonsbestij ging onder den naam van Edward VII. De ambassade was opgedragen aan den graaf van Mount Edgcumbe, lid van don Privy Council, aan wien wa ren toegevoegd de heeren admiraal Sir Michael Culme Seymour, kolonel Burg graaf Downe en majoor John. St. Aubyn. H. M. de Koningin-Moeder bracht Woensdagmiddag een bezoek aan de Diaconesseninrichting aan de Laan van Meerdervoort. H. M. d)e Koningin-Moedler begaf zich heden voormiddag per staats spoor van 9 u. 44 min. naar het Loo ter mede-viering van het verjaar feest van Z. K. H. Prins Hendrik. De terugkomst van H. M. in dei re sidentie is bepaald op a. s. Zater dag dies namiddags omstreeks half één uur. Maandagochtend met den trein van S uur 50 min. staatsspoor zal H. M. Haar buiteniandsche reds aanvaarden. H. M. de Koningin-Moeder heeft Woensdagavond eerst in audiëntie ont vangen den buitengewonen Britschen ambassadeur graaf van Mount Edg cumbe, die door sir Henri Howard aan H. M. is voorgesteld. Na afloop van dit gehoor heeft graaf Eagcumbe de aan hem toegevoegde heeren bij H. M. in geleid. H. M. vereenigde alle heeren aan een diner in de Paleiszaal, dat op geluisterd werd door de muziek van een klein orchest der Koninklijke mili taire kapel. De Engelsche missie heeft Donder dagavond de residentie verlaten en is per Hollandsclie Spoor via Hoek van Holland naar Engeland teruggekeerd. De missie en de leden van de Engel sche legatie en enkele andere genoodig- den waren Donderdagmiddag te dejeu- neeren bij den minister van buiten iandsche zaken. P ins Hendrik jarig. Het Lange Voorbout te 's Gravenhage zag er heden met het oog op den ver jaardag van den Prins recht feestelijk uit, onder het schuine dak van natio nale -en stedelijke vlaggen, aan het uit einde der middenlaan tegenover het Tournooiveld geopend met een front versiering samengesteld uit staande en dwarsliggende speervormige masten, die schildbordjes dragen met het naam cijfer van Prins Hendrik. Het portiek is gekroond met een rij vlaggetjes van verschillende Euro- peesche en overzeesche natiën, op de wijze zooals de schepen bij feestelijke gelegenheden pavoiseeren, met welken hier zeldzaam voorgekomen vlaggen- tooi ongetwijfeld een hulde bedoeld Norma ear ÓD attent te maken dat het verkeerd van haar was zooveel van haar tiid aan Cecil Drayton te wijdon en daartoe het betere over het hoofd te zien (want die grond van dat argument was d'at Austin beweerde beter te ziin d'an Mr. Drayton). Hïi gevoelde dat, hoe be wonderenswaardig zijn zuster's raad! ook was, al thans van eem ze ker standpunt bezien, hij toch moeilijk er toe kon, overgaan om er naar te handelen. En toch om Norma terug Ie hrensren van de dwalingen haars weegs hij nam aan dat hare wegen dwaalwegen waren kon hij er toch niet toe besluiten om Miss Braydon Broune van Effingham Towers te doen ge- looven datv hij zich buitengewoon lot haar aangetrokken gevoelde. Hij. was omtrent dat üum.t eerder geneigd' te zeggen (hoewel hij er geen woord van meende) dat hij er verheugd over was dat de komst van Cecil Drayton een onderschei ding voor Norma was. Wat zou hem d'at hard vallen als Norma met Cecil trouwde, en hij daardoor moest ontdekken dat zii hem niot had liefgehad. Voortdurend pijnigde hij zich met zich voor te stellen dat hii vol- wordt aan Hr. Ms. Gemaal, ook als schout-bij-nacht der Kon. Zeemacht Dezer dagen zijn de teekeninigen en ontwerpen gereed voor een her- innenings-medaille aan het huwe lijk van H. M. de Koningin. De benoemingen van drie direc teuren der Rijksverzekeringsbank kunnen in den loop van Mei te ge- moet worden gezien. Het Institut Colonial International zal de volgende maand in Den Haag bijeenkomen. De eerste vergadering is bepaald op Dinsdag 28 Mei aanst. terwijl de samenkomsten eenige dagen zullen worden voortgezet- Eare-voor- zitter is de oud-minister do heer J. D. Fransen van de Putte, terwijl als voorzitter zal optreden de oud-gouver neur generaal van Nederlandscli In dië, de heer Mr. C. Pijnacker Hor dijk. In de deputaten-vergadering der anti-revolutionaire partij, Woensdag morgen te Utrecht gehouden, hield di\ A. Kuiper de openingstoespraak, waarin hij uitvoerig den politiek en toestand behandelde. Op voorstel van den voorzitter werd besloten een tele gram van hulde te zenden aan H.M. do Koningin. Dr. Kuyper wenschte den heer K. Kater geluk met de konink lijke onderscheiding die hem te beurt is gevallen door zijne benoeming in de Oranje-Nassau-orcLe. Woensdag middag namen de besprekingen een aanvang. De pers had echter geen toegang. De vergadering was zeer druk be zocht door deputaten en belangstel lenden, zoodat de groote zaal van het park Tivoli allen niet kon bevatten. J Donderdag heeft aan het departe ment van buiteniandsche zaken te 's- Gravenhage de nederlegging plaats ge had der akte van bekrachtiging van de Republiek der Vereenigde Mexicaan- sche Staten nopens de ter Internatio nale Vredesconferentie onderteekendc verdragen. Volgens de .Germania'' zal de pause lijke internuntius, mgr. Tarnassi, als Vaticaansch gezant en opvolger van mgr. Taliani naar Weenen vertrekken. Staatstoezicht op apotheken. De commissie, in 1899 door het con gres voor openbare gezondheidsrege ling benoemd om advies uit te bren gen over reorganisatie van het staats toezicht op de apotheken en den ver koop van geneesmiddelen, vergiften en sera, bestaande uit de heeren Van Led den Hulsebosch, prof. dr. R. H. Saltet en dr. P. Ankersmit, heeft haar taak volbracht. Met di'. Ruysch, die deze zaak in het .congres te Maastricht ter sprake bracht, beaamt de commissie ten volle dat de bestaande regeling betreffende de uitoefening der artsenijbereidkunde en den verkoop van geneesmiddelen en vergiften onvoldoende is geregeld, zoo als zij in haar rapport nader uiteenzet. Verbetering van den tegenwoordigen toestand acht de commissie in het wel begrepen belang der volksgezondheid dringend noodzakelijk. Om hiertoe te geraken moet de schei ding der artsenijbereidkunst en genees kunst zoo streng mogelijk doorgevoerd en moeten maatregelen genomen wor den om de pharmaceutische hulp over het geheele land gelijkelijk te verdee- len. Dit kan slechts op twee manieren be reikt worden, óf door het invoeren van staatsapotheken, èf door invoering van het concessiestelsel. De commissie verklaart zich beslist tegen de staatsapotheken en voor de invoering der persoonlijke, niet ver koopbare, niet erfelijke concessie, met een taxe voor de te leveren geneesmid delen en eiken te verrichten arbeid, van staatswege in te voeren en jaar lijks te herzien. Ook acht de commissie het dringend noodig, dat fle verkoop van vergiften beter geregeld wordt en dat zoowel de groothandel als de kleinhandel in ver giften buiten de apotheek alleen geoor loofd moet zijn aan personen, die in het bezit zijn van eene door de politie afgegeven schriftelijke vergunning, welke te allen tijde kan ingetrokken worden. \Terkiezingen voor do Tweede Kamer. De centrale a.-r. kiesvereeniging in het district Oostburg stelde tot candi- daat den heer II. de Wilde, lid van den gemeenteraad van 's Gravenhage, die maakt tevreden zou zijn als hij een paar dogen later vernam dat Nor- ma haar woord' aan Cecil had ge geven om met hem te huwen, maar als hii zich voorstelde dat hij straks met zijn zuster op de tuinpartij van Braydon, Broune zou zijn, dan kon het toch wel moge lijk wezen dat hij ergens, op dein grond van Effingham-Towers, een beschaduwd plekje vond', waar hij aan Norma Hardy de gelegenheid wilde geven zijn aanzoek te weige ren: In strijd met hetgeen hij meen de Ic gevoelen, of liever waartoe hij zich dwong, afgaande op het ver langen van Norma om zooveel mo gelijk met Cecil Drayton zamen te zijn, kon hij het toch niet nalaten zich te beklagen dat hij zich niet van haar verzekerd, bacil vóór die komst van den novellist. De Brayton Broone's waren, zeer gegoede menschen, menschllevend genoeg om het grcole gezin op Ef fingham voor armoede te bewaren door het familiegoed uit zijne han den te nomen. Effingham Towers was een plaals zoo kostbaar van. onderhoud dat alleen een miUio- nair er kon leven. Zii had de vo rige familie die zoo ongelukkig was haar van de dagen van Koningin echter voor de candidatuur bedankt heeft. Ds. Talma heeft de candidatuur van de centrale a.-r. kiesvereeniging in het district Tietjerksteradeel aangenomen. De christelijk-historischen zullen, naar met zekerheid gemeld wordt, die candi datuur met kracht steunen. De groslijst van candidaten voor het lidmaatschap der Tweede Kamre, sa mengesteld dnor de liberale kiesver eeniging Vrijheid1 en Hervorming te Deventer. is nog aangevuld met jhr. mr. W. II. de Beaufort, minister van buiteniandsche zaken, en1 met den oud gouverneur van Ned.-Indië Pijnacker Hordijk. Na het bedanken van den heer Ei- chelsheim hebben de sociaal-democra ten in district VIII van Amsterdam tbans candidaat voor de Tweede Ka mer gesteld den heer F. U. Schmidt die de candidatuur heeft aangenomen. Met algemeene stemmen heeft de kiesvereeniging Dinksperloo te Dinks- perloo het aftredend lid voor het dis trict Doetinchem, mr. II. F. Hesselink van Suchtelen, candidaat gesteld voor de Tweede Kamer. De liberale kiesvereeniging de Grond wet te Muntendam kiesdistrict Veendam heeft tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld den heer dr. D. Bos te Winschoten. De badgasten en bezoekers van de wandelpier te Scheveningen zullen de zen zomer zich ook op het wandelhoofd kunnen vermaken met in zee te vis- schen met den hengel en met netten. Door de directie is n.l. aan een Scheve- ninger opgedragen daarvoor een acht tal kruisnetten te maken. Dezen zo mer zijn gedurende den bouw reeds proeven met dit vischtuig genomen. Er werden botjes en ook pietermannen mede gevangen. Ook zeepaling en en kele malen tong en schol. Baroum zal met zijn World Show, in ruim 60 waggons, binnenkort uit Duitschland overNieuweschans in ons land komen. Een trein met complete drukkerij reist de karavaan vooruit om reclame te maken. Slechts één dag zal te Gronin gen worden gespeeld, den volgenden dag te Leeuwarden en zoo vervolgens het land door, zonder één dag te ver liezen. Wel echt Amerikaansch! Nieuwe locomotieven. Om tegemoet te komen aan de steeds klimmende eisclien van het spoorweg verkeer, zoowel van personen als van goederen, dat niet alleen grootere snel heid, maar ook een daarmede ge paard gaande grootere trekkracht der locomotieven noodzakelijk maakt, heeft de Maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen voor geruimen tijd bij de Engelsche machi nefabrikanten Beyr Peacock besteld vijf zware locomotieven_yan eene ca paciteit, welke die van alle tot dusver in Europa gebruikte locomotieven verre overtrof. Van de zwaarte dezer ma- chine kan men zich een denkbeeld vormen als men verneemt, dat de ten der niet minder dan achttien duizend liter water (evenveel kilogrammen) en vijf ton steenkolen kan bevatten. De prijs dezer locomotieven is dan ook belangrijk hooger dan die der gewone en komt op een halve ton por stuk. Vóór een maand of drie werden d,eze machines afgeleverd en bij de daar mede gemaakte proefritten Is gehleken dat d© spoorweg tegen zulk eene enor me belasting niet bestand is, temeer daar do tenders heen en weer schud den waardoor de rails los gewrongen werden. Van eene definitieve in-ge- bruikstelling dezer locomotieven is nu wel niet afgezien, doch in elk geval zullen door de fabrikanten eerst de noodige verbeteringen moeten worden aangebracht om het schudden der tenders te doen ophoud'en, en dan nog vermoedt men dat de weg en de brug gen op verschillende punten belangrijk versterkt zullen moeten worden. Brand in den Haag. Woensdagavond heeft een vrij zware brand gewoed in de Van Swinden- straat, nabij de Regentessela an te 's Gravenhage. In eerstgenoemde straat bevindt zich aan het einde van een poort, een ta melijk vrij staand steenen gebouwtje, gi en zen de met de achterzijde aan de tuinen van de huizen der JRegentesse- laan en met een der zijden aan de tuin- tjes der woningen in de Cartesiusstraat. Elisabeth af te bezitten, voortdu rend1 arm gehoudén. Met de ontr dekking van Califomië rees de hoop op verbetering, maar niet voord&t de effectenbeurs den minst schroomvallige uit d:e bevolking, den) weg tot weelde had geopend, werd d'ie hoop vervuld. Mr. B ray dom Broome (gebouw Broune), had' nooit den naam ver diend zeer angstvallig in zijn be roep te zijn, en de uitslag was dat hij, zich opeens in een toestand) be vond om den gevaarlijken plicht op zich le kunnen nemen een zoo kostbare plaats als Effingham To wers te onderhouden. Hij was be gonnen met de plaats voor een langen termijn te huren, en had! daarom, zijn naam verbeterd, want hij em zijn vrouw vermeenden dat de naam Braydon Broune meer in overeenstemming zou zijn met hun niouwe omgeving dan de naam van Brown die zelfs niet eens een ..e' tot slotletter had aan dc- effect'embeurs. Austin reed nu zijn zuster naar do tuinpartij op Effingham Towers en het was dezelfde Miss Braydon Broune, aan wie hij, zooals zijn zuster hem- had aangeraden, dien dag heb hof moest maken, en dat In dat gebouwtje heeft de handelaar in groenten en brandstoffen de Vette, winkel houdende in do Weimarstraat, zijn bergplaats vaai brandstoffen en tevens zijne stalling voor 2 paarden en eenige karren. Toen d!e man Woensdagavond om streeks 8 uur met paard en wagen van de groenteveiling in Loosduinen in het pakhuis terugkeerde om uit te span nen, was niets bijzonders merkbaar. Hij verliet dan ook met zijn knecht en nog een-persoon de bergplaats, na, ge lijk hij ten stelligste verzekert., de pe troleumlamp te hebben uitgeblazen. Nauwelijks in zijn winkel in de Wei marstraat aangekomen, bracht men hem de tijding dat het pakhuis in de Van Swindenstraat in brand stond. Aldaar teruggekeerd stond de geheele bergplaats ,ïn een geweldigen rook. Een der paarden rende met brandende staart en manen in dollen angst door het gebouwtje. Het andere paard was reeds gestikt. Het nog levende dier echter was reeds in zoodanigen toe stand, dat de eigenaar, om het voor verdere martelingen te bewaren, het beest uit het gebouwtje wist te krijgen en ter plaatse afmaakte. Inmiddels was de brandweer aangekomen, die onder leiding van den commandant jhr. Wichers, met vier stralen op de wa terleiding den brand aantastte, ge deeltelijk door de poort, deels van de zijde der Cartesiusstraat Vlam was weldra niet meer te zien maar de brand bare inhoud van het pakhuis, waar 'n 2000 turven lagen, voorts anthraciet, cokes en eenig hout, veroorzaakte eem langdurige smeuling die ten 10 ure nog niet gedoofd was en naai' het oor deel dei' brandweer nog een lange poos kon aanhouden. Het pand is verzekerd en. ook de paarden en de magazijnvoorraad' van de Vette, die echter zijn polis schijnt verloren te hebben, doch zijn jongste premiequitantie nog meent te bezitten. Aan de politie verklaarde hij dat hij en de personen die in gezelschap waren tij diens hun verblijf in het magazijn gerookt hadden en er eenig stroo op den vloer lag. Vermoedelijk is daardoor de brand dus veroorzaakt. De hoofdcommissaris van politie, de- heer Versteeg, en de waarnemende commissaris der 4e afd1., de heer de Klopper, waren ter plaatse aanwezig. Proeve van stadhuisstijl. PUBLICATIE. De burgemeester vanvestigt er bij vernieuwing de aandacht op, dal het verboden is afval of vuilnis bij den boom, die bij den grenspaal, die de brug, die over de vaart, die van A naar Bloopt, ligt, staat, geplant is, neer te werpen. De Burgemeester voornoemd, X. Sport en Wedstrijden. Voetbal. Wedstrijden op Zondag a. s. VictoriaH. V. V. (kampioen schap van Nederland) .Wageningeni. H. V. V.Southampton, Den Haag. Westelijke le klasse comp. R. A. P.Sparta, Amsterdam. H. B. S.Ajax, Den Haag. Westelijke 2e klasse A. VolhardingSwift (H.) Amster dam. Promotie wedstrijden voor d!e verschillende, klassen staan nog op het programma voor ,,01ympia" en ,,A. V. V." te Leiden en voow .Quick" (Den Haag) en <~>uick"! (Amersf.) te Haarlem. In de 2e kl. B. speelt ..Delft Stud. V. V." tegen „Dordt. F. G." te Delft. In de 3e kl. „Unitas" tegen Quick II" te Anust. en in Afd. III 2e kl. te Assen, „Be Quick" tegen, „Achilles." De beslissingswedstrijd) voor den door den heer C. W. van Hasselt uitgeloofden zilveren lauwerkrans tusschen Sparta en Rapidi-tas zal hij dan tegelijk een meisje als Nel ly kon bewonderen, dat deze zich hield alsof zij niet het minste ver moeden had. Hij' nam zich voor beleefd tegen Miss Braydon' Broune te zijn, maar ook niet meer dan hii tegen iedere jonge d'ame was, en gevoelde dat hij. als er eenige kans op was om met Norma in de nabij heid van een der bekoorlijke zo merhuisjes op de Towe.rsgronden te zijn. hij niet zou aarzelen om haar te yragen of zij zijn vrouw wil de worden of d'at zij liever wilde wachten tot Cecil Drayton haar een gelijk voorstel deed1. Het resultaat van de tuinpartij was d'at hii menige gelegenheid had om beleefd te wezen tegen Miss Braydon Broune en de andere meisjes van de partij, maar geen enkele gelegenheid kreeg om Nor- ma de bijzondere vraag to doen, waarop hij inlichting verwachtte, om de eenvoudige reden dat Norma niet onder de gasten was. Onder het naar huis rijden ver zekerde hij zijn zuster dat hij nooit onbaatzuchtisor ral had gespeeld dan dien avond, en zij stemde hem toe dat zulk volk als de Braydon Broune's heel wat doen konden, maar als het kwam tot de vraag om hoogstwaarschijnlijk 5 Mei plaa:- hebben op Rapid'itas' terrein. De „H. V. V." die Zondag a. s. de „Southampton F. C." op haar terr. aan den, Wastsenaarschenweg te 's-Hage ontvangt en die op dien- zelfden dag volgens heb programma van dén „N. V. B." den beslissings wedstrijd „Oost" tegen „West'" om het kampioenschap van Nederland! tegen „Victoria" van Wagen,ingen moet spelen zal een tweede elftal naar ..Victoria" afvaardigen. Wordt eventueel dit elftal gesla gen dan rest „H. V. V." altijd nog de revanche-wedstrijd' een week later op eigen terrein waar zij dan al haar beste krachten in het veld kan brengen. Daaruit zal dan ver moedelijk wel een derde ontmoe ting op onzijdig terrein geboren worden. Rechtszaken. Uit Amsterdam. Do dief van Judels' pels is veroordeeld tot gevangenisstraf voor den tijd van 6 maanden. Het gerechtshof bevestigde het von nis der rechtbank waarbij Hertog de Vries wegens poging tot moord op den pandjeshuishouder M. de Leeuw, ver oordeeld werd tot 15 jaren gevangenis straf. INGEZONDEN MEDEDJSE- LINGEN. 30 oents per regel. Be Nieuwe Geneeskunde. De vitalistische verplegingen, be komen in de ernstigste en zelfs de wanhopigste gevallen., wondervolle genezingen. Ziedaar wat blijkt uit de talrijke attesten die dasrelijks aan hare doctoren gericht worden. Niets is eenvoudiger, noch geniale- keiijker en tegelijkertijd aangena mer dan zich zelve per correspon dentie de uitwendige verplegingen van, het Vitalisme te geven. Eenige minuten, van zachte en kalmeer.en- de toepassing des morgens en des avonds zijn voldoende, om aan al de verzwakte organen eenie nieiuwe kracht en volmaakte werkingen te geven De lijders aan meurasthénie, rheu- matiek, jicht, verstomming, suiker ziekte, eiwitziekte; alsmede der aan long, hart. nieren, blaas, ver lamming en> al de verzwakten, wel ke hunne ouderdom ook zij, beko men de kracht en de -eregelcle wer king van, het lichaamsgestel in min der dan een maand' dezen* verple gingen terug, welke in volkoniene harmonie zijn met de behoeften der natuur. De wee-fselgezwellen en al de ziekten der vrouw worden op dieze wijze behandeld zonder ooit de hulp in te roepen der heelkundige operaties. De behandelingen ge schieden per brief. Het is voldoen de aan de heeren Doctoren Péradon en Dumas. 19 rue de Lisbonne te Parijs, eene aanvrage om consult te richten, met aangeving van ge slacht, ouderdom en de ziekte van den te behandelen persoon, om ter stond een antwoord te ontvangen, met aangeving der te volgen behan- deling en gevende het resultaat en den tijd die er noodig zal zijn om hetzelve te bekomen. De consulten zijn; kosteloosal leen d!e benoodigdie toestellen voor de behandeling moeten betaald worden. En de vitalistische verple gingen zijn minder kostbaar dan die der officieele methoden. Correspondentie in de Holland- sche taal. De uitleg'gingsbrochurei in de Hollandsche taal wordt gra tis en franco op elke aanvrage ge daan aan de Inrichting, toegezon den. Dr. S. FABER. een partij werkelijk belangwekkend te maken, hunne onbeholpenheid dan wel zou blijken. Hij was niet gestemd1 om een zachter oordeel uit te spreken over de tekortkomingen, van gastheer en gastvrouw, want hij zag juist over den heg van de pastorietuin, Cecil Drayton en Norma daar tegenover elkander staan hij klaarblijkelijk op ernstigen toon sprekende, ter wijl zij zichtbaar zeer ontroerd1 toef luisterde. Hij gevoelde dat het van hem belachelijk zou zijn een zach ter oordeel over die tuinpartij te la ten hooren, omdat hij zich had ver oorloofd kennis to nemen van dat belangwekkend voorval, want juist waar het gebeurde- was het meest afgesloten gedeelte van de pastorie- tuin. Ik d'enk dat Norma Hardy vrij ver is in de theorie van onafhan kelijke denkbeelden, of dat soort van dingen zei Nellv zoodra zij niet meer bang behoefde te zijn voor die nieuwsgierigheid van den g-room die achter hen op de diphae- ton zat. (Wordt vervolgd). HAARLEM, HILLEGOM, Lange Veerstraat. Hoofdstraat. Goedkoopste Magazijnen van Huishoudelijke Artikelen en Galanterieën. Grootste sorteering. Billijkste prijzen.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2