e SÉooniÉr De Bloembollen bloeien Dames! GROOTCONCERT Nederl. Tooneelgezelschap, Italien-Franpais. De Matroos. „Het Nederlandsch Tooneel." De Ster» Mirckelzaak. KAMERS. Holl. Herdershonden BRONGEBOUW, Haarl, Muziekkorps „ORPHEUS", Inboedel-Veiling, Deftigen Inboedel, Reclame Dames Kous Magazijn „de Garenhandel" \3oor 't Aannemen. T. A. DONNÉE, KI. Houtstraat 62. BLUYSSEN'S „ASTOR". Vervolg Stadsnieuws. Stukken van den Gemeente raad. Het Nieuwe Spoorwegstation. Zooals reeds in de zitting van '16 Ja nuari dezes jaars werd medegedeeld, heeft de Minister van Waterstaat, Han del en Nijverheid aan het college van B. en W. ter Kennisneming toegezon den een door den Raad van Toezicht voor de spoorwegdiensten opgemaakt ontwerp voor een hoog station, welk ontwerp door de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij zal worden aanvaard, wanneer de gemeente bereid is zich te verhinden tot het geven van eene in het schrijven nader aangege ven drieledige bijdrage, welke door Z. E. billijk wordt geacht. Zich het aanbod indertijd door onze gemeente gedaan (toen er sprake was van een ontwierp van veel geringer omvang en kosten) hex-inner ende, meent de Minister ook nu op Haai-- lem's medewerking te mogen rekenen, „opdat de reeds zoolang aanhangige kwestie van een nieuw station te Haar- lem thans tot eene bevx*edigende oplos sing worde gebracht." Ofschoon allerminst ovei-tuigd, dat voor het vragen van zulk eene bijdrage met recht een beroep op billijkheid kan worden gedaan, achten B. en W. toch het brengen van een financieel offer te rechtvaardigen, mits daardoor eene definitieve regeling woi'dt ver kregen, d. w. z. eene regeling waai'bij de Haarlemsche spoorwegbezwaren niet alleen voor het tegenwoordige, doch ook voor de toekomst naar beste weten afdoende, worden opgelost. B. en W. zijn toch zoo zeer overtuigd van dien hinder en de schade, die door overwegen als de tegenwoordige, zoo wel aan de gemeente als aan de inge zetenen worden berokkend, dat zij in deze het practisch belang van Haar lem bovenaan meenen te moeten stel len en dat belang eischt h. i. ontwij felbaar dat er spoedig een goede toe stand geschapen worde, al moet zulks ook aan onze gemeente een groot be drag kosten. Op de vraag, of door uitvoex-ing van het ingediende plan zulk een toestand zoude wórden vex-kregen, moet intus- schen het antwoord van B. en W. ont kennend luiden. In grove trekken geschetst komt dat plan, waarbij gelegenheid bestaat voor het maken van eene spoorwegaanslui ting naar eene eventueel te maken open spoorweghaven aan het Spaarne neêr op het volgende: Even ten zuiden van den Zijlweg 1) begint de spoorbaan langzaam te rij zen om ongeveer bij den Schotersingel d© hoogde van 4.80 M. te bereiken, wel ke hoogte tot even voorbij het Spaar- ne 2) behouden blijft om vandaar we der langzaam te dalen. Onderdoorgangen zijn ontworpen bij het Kenaupark, 3) den Kruisweg 4) en .den Jansweg, 5) tei-wijl over de onder doorgangen bij Harmenjansweg en Vrouwenhek 6) nog geen ovei-eenstem- ming met de H. IJ. S. M. is verkregen. bebouwen der ten westen van den spoorweg gelegen gronden. Voorts zouden ook de ovex-wegen ten oosten van het Spaarne door het stij gen der baan in slechter conditie gera ken, wat zoowel voor het verkeer met de gemeente-lichtfabrieken en de daar bij gelegen industrie-texreinen als voor het verkeer met Haarlenimerliede en Spaarnwoude zeer bezwarend zoude zijn. Meenen B. en W. dus dat Haarlem's eigenbelang het geven van eene bijdra ge, zelfs van eene aanzienlijke bijdra- ge, kan vorderen, liet laatste plan van den Raad van Toezicht wettigt h. i. het geven van de daarvoor gevorderde bij drage niet. Daar B. en W. intusschen op grond van vea-kregen inlichtingén en steu nende op de maar al te leerzame erva ring meenen te moeten aannemen, dat indien deze gelegenheid niet wordt aangegrepen om eene poging tot het verkrijgen van vei-betei-ing- te doen, de kans daarop in eene i*eeks van jaren niet zal terugkeeren en zij uit de om standigheid, dat B. en W. hier te doen hebben met een op last van den Minis ter opgemaakt ontwerp, meenen te mo gen afleiden dat ook het tijdstip niet ongunstig is, hebben B. en W. in over leg met de Commissie van bijstand in het beheer der openbare wei-ken zoo nauwkeurig mogelijk nagegaan, welke wijzigingen en aanvullingen zouden moeten worden aangebracht om het plan ook voor Haarlem aannemelijk te maken. Juist de omstandigheid dat het inge zonden plan van den Minister is uit gegaan doet B. en W. echter vermoeden dat er weinig kans bestaat in de kosten- verdeeling belangrijke wijziging te brengen en waar het hun dus niet on waarschijnlijk voorkomt, dat Z.Exc. zal eischeai. dat de door de gemeente Haarlem gewenschte meerdere werken ook door haar zullen worden betaald, zijn B. en W. met de Commissie van Bijstand van oordeel dat de aanvullin gen tot het minimum moeten worden teruggebracht. Noodzakelijk achten B. en W. het, en ook hierin deelt de betrokken Com missie hun gevoelen, dat de spoorbaan zoo ver wordt opgehoogd dat bij de Brouwersvaart, Zijlweg, Keniiupark, Vrouweriihek, Harmen jansweg en Oudeweg flinke onderdoorgangen kun nen komen en dat de onderdoorgang Kruisweg een paar meter breeder worde gemaakt dan het ontwerp aangeeft Wel zal die zooveel langere spoordijk een nog grooter ontsiexi-ng veroorza ken, doch ook dat zal men zich moeten getroosten in het belang van het ver keer. Over die naar B. en W. meening noodzakelijke aanvullingen en wijzi gingen, ongeveer geformuleerd! .als in het hierbij gevoegde ontwerp-besluit, is door den Voorzitter van dit college officieu/s overleg gepleegd met den heer R. van Hasselt, gedelegeerd lid van den Raad van Administratie van de H. IJ. S. M., die in een hierbij voor de Raadsleden ter inzage gelegd schrij ven verklaart, dat de Raad van Admi nistratie, ofschoon zich niet ontvein zende dat aan de uitvoering van Haar- Fabriek van BEIJNES. Stationsplein. Rozenstraat RijtuigkapT Vestibule. =jj Spoorlijn k|; dienst- lokalen Wachtkamers DU |h] DU Spoorlijn. Kennem er plein. a. Plaatskaartenbxireau. g. b. Vestibule (de xxitgangen komen h. dus waar nu het goederenhureau is.) i. c. Afgifte Bagage. j. d. Afgifte Bestelgoed. k. e. Postpakket. L f. uitgangstunnel.1 Trapjes. Retirade. Afgifte bagage. Ingangstunnel. GoederentunneL- Liften. Het station zoude op de tegenwoor dige plaats blijven, doch het voornaam ste perron met de wachtkamers, door een tunnel te bereiken, zou komen tus- schen. de sporen. Voorts is een goederen station met spoorweghaven en emplacement ten westen van de Leidsche Vaart, tus- schen Leidschestraat en Schoutjes- laan, ontworpen. De bijdrage die voor een en ander gevorderd wordt, meent ons college den kosteloozen grondafstand inbe grepen op f 200.000 k 270.000 te moe ten schatten. 7) Werd dit plan verwezenlijkt dan zou den naar B. en W. s meening, die door de Commissie van Bijstand in 't beheer der openbare weiken wordt gedeeld, de bezwaren verbonden aan den hui- digen toestand van Spaaraebrug, Jans weg, Kruisweg en Station voor een goed. deel zijn opgeheven, doch het verkeer te water tusschen Kinderhuis- en Schotei-singel zoude voor goed wor den gestremd, de passage te land al daar zou veel te wenschen overlaten; de Zijlweg, waar het spooi-vei-keer door het goederenstation zeer zal toenemen, zou in eene conditie komen, haast even slecht als die, waarin thans de over wegen bij het station verkeeren. Het zelfde geldt van d6n ovex-weg bij de lem's wenschen zeer bijzondere moei lijkheden verbonden zijn, de uitvoering van de daarvoor noodige werken meent te moeten. bevorderen. Genoemde Raad stelt echter voorop, dat alle door de gemeente Haarlem verlangde werken, die niet .in het plan van den Minister zijn opgenomen, door de Gemeente moeten worden bekos- tiged; doch verklaart dat de H. IJ. S. M. bereid is, de onderhoudskosten dier werken op zich te nemen. Vervolgens wordt in dat schrijven medegedeeld, dat de kosten der ver langde weiken, welke niet in het plan zijn opgenomen vemxeerderd met het aandeel dat Haarlem zou moeten betalen in de wel daax-in opgenomen weaken voor de wexken ten oosten van het Spaarne, (de brug inbegrepen) door de H. IJ. S. M. worden begroot op 163.800, die voor de werken ten westen van bet Spaarne tot voorbij de Brouwersvaart f 495.500, te zamen f 659.300, dat dit bedrag echter kan worden vei-mmderd met de ltapitali- seei'de kosten van bewaking der over wegen ad f 167.500, zoodat behalve de grondafstand en de kosten van aan leg en onderhoud van de bestrating en rioleering der ondexdoox-gangen door Haarlem zoude moeten worde be taald 491.800. Daar de H. IJ. S. M. voor de uitbrei- Brouwersvaart terwijl bij deze twee ding; harer werkplaatsen noodig heeft overwegen bovendien niet mag worden de aan de gemeente toebehoox-ende vergeten, dat zoowel het verkeer langs I gronden, tusschen strafgevangenis den Zijlweg als dat langs de Brouwers-1 Harmenjansweg, Oostersingel en Pape vaai't belangx-ijk zal toenemen doorliet' torenvest en zich bereid ve'klaart dat terrein (met omlegging van den Singel op hare kosten) tegen een door deskun digen te bepalen prijs over te nemen, zou in geld ongeveer vier ton gouds mteten worden gestort. Voor die bijdragen zal dan echter ook verkregen worden een ongestoorde communicatie tusschen de thans nog zoo gescheiden stadsgedeelten, zal het nu zoo geïsoleerde noordelijk stads gedeelte tot meerdere ontwikkling ko men, zullen de terreinen aldaar in waai'de rijzen, zal eene brug over het Spaarne komen bijna 3 M. hooger dan de tegenwoordige brug, zal een ont zaglijk tijdverlies voor tal van ingeze tenen ophouden en zal men slotte niet meer hebben het levensgevaar waarin zoowel bij de overwegen als bij het sta tion dagelijks het publiek verkeert. De finantieele bezwaren van zulk een bijdrage geenszins onderschatten de, meent het college van B. en W. toch met aandrang tot het aannemen van hun ontwerp-besluit te moeten ad- viseeren, omdat de bezwaren verbon den aan den tegenwoordigen toestand nog zoo oneindig veel grooter zijn. Het luidt: De Raad besluit: I. B. en W. te machtigen aan boven- genoemden Minister, onder dankbetui ging voor de reeds door Z.Exc. gegeven bewijzen van welwillendheid, te be richten: A. Dat de Raad bedenking meent te moeten maken het door den Minister toegezonden spoorwes-plan door eene bijdrage te bevorderen, omdat de be zwaren der gemeente Haarlem daar door slechts ten deele zouden wor den opgeheven. B. Dat dit plan die bezwaren echter wel zou wegnemen, wanneer het werd aangevuld op de navolgende punten: lo. dat de ontworpen overweg van den Amsterdamschen of Oudeweg wor de vervangen door een onderdoorgang breed minstens 7.50 M. met eene vrije hoogte van minstens 3.70 M. 8); 2o, dat de ontworpen doorgang Har menjansweg eene minimumbreedte van 7.50 M. verkrijge en eene vrije hoogte van minstens 3.70 M. 9); 3o. dat de ontworpen doorgang Frie- sche Varkenmarkt eene breedte ver krijge van minstens 7.50 M. en een vrije hoogte van minstens 3.70 M. 10); 4o. dat de onderdoorgangen van Jans- en Kruisweg eene vrije hoogte veikrijgen vau 4 M. -11) en dat verder de onderdoorgang bij den Kruisweg eene breedte van 16 M. erlange; 5o. dat in plaats van den ontworpen doorgang Bolwerk (Kenaupark) een viaduct worde gebouwd, waaronder ter weerszijden van den Singel, onver schillig of die op de bestaande bx-eedte gehouden zal worden, een weg blijve van minstens 7.50 M., terwijl de vrije hoogte van dit viaduct minstens 3.70 M. zou moeten bedragen 12); 6o. dat in plaats van den overweg Zijlweg een onderdooi'gang kome met eene vrije hoogte van minstens 3.70 M. 13) en eene minimum breedte van 7.50 M.; 7o. dat de ontworpen overweg Brou wersvaartHoutvaart door een via-j duet worde vervangen, waaronder ter weerszijden van de vaart, die de tegen woordige breedte moet behouden, een weg van minstens 6 M. blijve en de minimum vrije hoogte van dit viaduct 3 M. 14) moet bedragen; 8o. dat de toegangsweg van de Leid sche Vaart naar het goederenstation voor het publiek verkeer worde open gesteld; 9o. dat de brug over de naast dien weg ^«loeren Vaart eene doorgangs hoogte en breedte verkrijge gelijk aan die van de Wilsonbrug; lOo. dat de gemeente de bevoegdheid vei'krïjge, zoodra. zij zulks wenscht, over die Vaart ongeveer tegenover de Oranjeboomstraat eene brug te leggen; C. Dat de gemeente Haarlem in be ginsel bereid is om, wanneer de plan nen van ophooging, afgraving, viaduc ten, tunnels, overwegen en bruggen ten genoegen van Haarlem worden ge maakt en uitgevoerd, de door de H. IJ. S. M. verlangde drieledige bijdrage te verleenen, te weten: lo. dat in de kosten van deze werken worde betaald eene som van ten hoog ste f 491.800; 2o. dat de gemeente zelfs hereid is de in het schrijven des Ministers bedoelde gronden, ofschoon die voor haai' eene waarde van bijna f 90.000. en voor de Maatschappij een veel groo ter bedrag vertegenwoordigen, koste loos af te staan, doch het aan des Mi nisters oordeel meent te moeten over laten of, nu eene zooveel grootere geld som wordt beschikbaar gesteld, eene overdracht tegen een door deskundigen te bepalen taxatie niet b i 11 ij k e r ware; 3o. dat tegen de in de derde plaats gevraagde bijdrage nl. die voor aanleg ne onderhoud van bestrating en riolee- ring der onderdoorgangen geen be zwaar bestaat. II. B: en W. te machtigen aan de H. IJ. S. M.: te berichten dat de Raad in be ginsel bei*eid is: toestemming te geven tot het omleg gen van den Singel, zooals op de hij dit besluit behoorende situatie-teeke- ning is aangegeven; 1) Bij den Zijlweg zou de overweg 30 cM. hooger worden. 2) De brag over het Spaarne zou 2,85 M. hooger worden dan de tegenwoor dige brug. 3)Breed 8 M. 4) Breed 14 M. 5) Breed 14 M. 6) Deze onderdoox-gangen zijn wel op het plan aangegeven; nl. op een breedte van 6 M. 7) Al naar gelang bij Vrouwenhek en Harmenjansweg overwegen blijven of onderdoorgangen komen. 8) De weg kan tot A. P. worden afge graven. 9) De weg kan tot A. P. worden afge graven. 10) De weg kan tot A. P. worden afge graven. 11) Het rijpad kan tot A. P. worden afgegraven, terwijl de trottoirs ter wille van do hoofdriolen vermoedelijk op het tegenwoordige peil zouden kun nen blijven. 12 De weg zou tot A. P. kunnen wor den afgegraven. 13) De weg zou tot A. P. kunnen wor den afgegraven. 14) Daar de weg tot 30 cM. A. P. kan worden afgegraven, bestaat er wellicht geen bezwaar tegen eene vrije hoogte van 3.20 M. Teraardebestelling. Voor de dlerdle maal binnen acht dagen stonden wij heden aan de geopende groeve van. een geacht stadgenoot. Thans was het 't stof felijk overschot van wijlen dien heer A. H. Tubergen, dat aan. dm schoot der aarde werd toever trouwd. Het groote aantal kransen, dJat de lijkkist dekte, getuigde ervan hoe bemind de overledene was, maar ook de -groote belangstelling en de toespraken van de heeren de Grijs en Duym waarin de groote ver diensten van den afgestorvene wer den gehuldigd, zeiden hoezeer do overledene bij een ieder was ge zien, niet het minst bij zijn col lega's. Een familielid bedankte voor de laatste eer den overledene bewe zen. Feest in de Vincentius Vereeniging. Men schrijft ons Mocht de vereeniging van den H. Vincentius Paulo verleden jaar haar vijftig-jarig bestaan in onze stad herdenken, thans herdenkt de Conferentie van den H. Anitonius den dag, waarop zij vijf en twintig jaar geladen d'oor den Hoofdlraad! zelfstandige Conferentie werd erkendl en ingelijfd'. Onafscheide lijk hieraan verbond'en is het zilve ren feest van den WelEd. beer Th, de Craaf, die zoolang de Conferen tie bestaat haar ijverige President is geweest. Bezorgd als de Vereeniging van den H. Vincentius in de eerste plaats is voor het geestelijk heil van leden en armen, begint zij d'&- ze feestelijke herdenking met een vijfdaagsche retraite in de kerk van den H. Antonius voor de leden en de bezochte gezinnen. De retraite wordt geleid door dien Weleerw. Pater B. Spruit, Gardiaan in 't klooster te Megen. Zaterdag a. s. zal de Conferentie aan de armen, der Parochie een ex tra uitdeeling houden, waarvoor zich ongeveer 300 gezinnen hebben aangemeld. Zondag 21 April zal om half elf voor die feestvierende Con ferentie een plechtige H. Mis wor den opgedragen, waaronder de ZeerEerw. heex* Pastoor der Paro chie een toespraak zal houden. Het ,,Te Deum Laudamus" zat de kerkelijke feestviering besluiten, In den middag van denzelfden d'ag zal de Conferentie van half 2 tot half 3 receptie houdlen in haar gebouw in d'e Zoetestraat. waar ook de President de gelukwenschen zal ontvangen van alten, diie hem ken nen- als een warm. vriend der ar men. Hem en. d'e Conferentie, Heil I Naar wij vernemen is de hoofd- controle-ur van d'e paardetram, dlie met 1 Mei zijn betrekking moest verlaten., plotseling verdwenen, zondier voorafgaande kennisgeving, naar men zegt. met medeneming van. eenig geld aan' de maatschappij en aan zijn makkers toebehoorend. Toen we naar een en andier in formeerden bij betrouwbare, bron. kregen wij echter den indruk dat hier van diefstal geen sprake is. S. L. De heer Mendels spreekt Dins dagavond in hef Brongebouw over Socialisme en Feminisme. Gisterenavond is in den schouw burg alhier gegeven „Vier ton", het nieuwe blijspel van Dr. Juris. Wij komen hierop morgen terug. Voetbal. Naar wij vernemen zal Zaterdag 20 April a.s. H. F. C. II eenen wedstrijd spelen tegen een elftal van de Suiker- school (S. S.) uit Amsterdam, op het terrein van H. F. C. aan de Spanjaards laan. Aanvang 2 uur. Advertentlën. V Bevallen van eene Dochter Th. RUIJSENAARS—Roozen. Haarlem, 18 April 1901. HAARLEMSCHE Schouwburg - Maatschappij. Telefoon 579. Wegens het groote succes op vereerend verzoek 3de Op voering. Zondag 21 April 1901 Directie CHARLES DE LA MAR. Conversation, littérature, corresp. Meilleures'références. A. CRESCIO I. PÉFÉRË, Ripperdapark 9. Terstond gevraagd een flink Bagmeisje, van goede getuigen voorzien. VervoegenSchotersingel 45zw. Blijspel in 3 Bedrijven van Alex. Bisson. Bourganeff: Ch. DE LA MAR. Vooraf: Tooneelspel in één Bedrijf. Martin Simon: Ch. DE LA MAR. Aanvang 8 uur. Gewone prijzen. Bureau dagelijks geopend van 10 tot 12 en van 1 tot 4 uur. Koninklijke Vereeniging Maandag 22 April 1901: (No. 11 van het Abonnement), p"* Weder optreden van den Heer WILLEM ROOIJAARDS. Weener Tooneelspel in 3 Bedrijven uit het Duitsch van HERMANN BAHR, vertaald door Fiore Della Newe. Bureau dagelijks geopend van 10 tot 12 en van 1 tot 4 uur. Een juffrouw zoekt Kost en Inwoning en Huiselijk Ter- keer. Omtrek Station. Br. fr. met prijsopg. onder lett. C aan NO BELS' Advert.-Bureau, N. Groen markt 25. Wegens gevorderden leeftijd aan geboden een zaak in Kruideniers waren in een sterk bevolkt stads gedeelte. Brieven onder motto »Kruidenier«, aan het Bureau van dit Blad. Gezocht voor 1 Mei tot 1 October, Zitkamer op het Noorden en twee Slaapkamers in omtrek Wilkelmi- nastraat of Leidschevaart. Aan biedingen met pension voorkeur Brieven onder No. 584 a/h ad ver tentiekantoor van J. H DE BUSSY, Rokin 60, Amsterdam. Te Huur: Aan de Duvenvoordestraat Hee renhuizen met Tuinen, 8 kamers, keuken, kelder, serrevoorzien van gas- en waterleiding. Prijs f375 en f400 per jaar. Direct en later te aanvaarden. Adres Park laan 86 en NIEPHAUS en DROSTE. m prima bekr. ouders, oud 8 weken, billijk te koop. L. Veer- straat 8, Haarleni. Ter gelegenheid] vaai den verjaar dag van Z. K. H. den Prins der Ne derlanden, Hertog van Mecklen burg, wapperde heden van de openbare en militaire gebouwen als mede van vele particuliere wo ningen' de driekleur. Wegens heL onvoldoend aantal manschappen werd geen parade gehouden, doch wel hadden de mi litairen Zondagsdienst en was voor hen het groote tenue voorgeschre ven. Laatste Berichten. De Woningwet is in tweede lezing aangenomen. Burgerlijke Stand. Bevallen18 April. T. Ruijse- naarsRoosen, d. 17. T. Vinken— Verbernie, d. 19. H. Warmerdam van Gastelen, d'. E. van de Pol Verwoert. d. 18. C. Bosmanvan Rooij, d. Overleden 18 April. J. H. Wil- lemsen, 82 j., L. Vlamingstraat. C. He ij man, 85 j.. Brouwersstraat. 19. C. G. E. van Halst, 1 m. d. Z.Brou wersstraat. door het Beschermheer: de WelEd. Heer A. KOOLHOVEN. Directeur JOH. M. SCHOUTEN Jr., op Zaterdag den 20n April 1901, 's avonds 8 uur precies. Met medewerking van den Heer en Mej. KÖHLER, Danskomiek en Holl. Karakter- Duettisten, en den Heer W. HARWIJNE, Hoboïst van het H. M. »Orpheus.« Na afloop groot Bal. Entrée voor niet-leden f 0.50 de persoon verkrijgbaar bij het Be stuur en 's avonds na 6 uur aan het bureau Brongebouw. N.B. Na 10 uur 's avonds is het Bureau gesloten en zullen geen entrée's meer worden afgegeven. Namens het Bestuur: de Secret, v/h Haarl. Muziekk. »Orpheus«, J. C. J. SCHOLTE, Lange Margarethastr. 24, Haarlem. Cornelis Schnijtstraat 38, b/h 2de plein Willemsparkweg, Amsterdam. Maandag 22 April v. m. 101/, uur zal in bovengenoemd perceel wegens bijzondere familieomstan digheden publiek worden verkocht, een groot gedeelte van een bijna nieuwen w. o. Salon- en Huiskamerauieuble' ment en, Buffetten, Kasten, Tafels ou Stoelen, Karpetten, Gaskronen, Spiegels en Schilderden, Bnreau, Brandkast enz. Alles te bezichti gen Zaterdag 20 en Zondag 21 April van 10 tot 4 uur. Te berei-i ken met de tram DamWiilems- parkweg. Weder als vorige jaren ont vangen onze gunstig bekende ijzersterk en gitzwart blijvende i.d. wasch. Prijs per paar f 0.50 en per 6 paar f2.75. (voorh. P. W. Beuzemaker.) ANEGANG 26. Prachtige, fijne, magere,Westfaalsche Banketliammetjes in de wicht van 2 en 3 Kilo. Dezelve worden gekookt en gebraden bezorgd door in de omstreken van Hillegom, Lisse en Sas senheim. Een uitstapje per Stoomtram van uit Haarlem of Leiden naar die plaatsen is zeer aan te bevelen. Vertrek van Haarlem (Amsterdamsclie tijd) 6.06; 7.12; 842; 10.— 11.03; 12 32; 1.50; 2 53 4.22; 5.42; 6 59; 8.32; 9.52en 11.16. Een der meest gevraagde merken MARGARINE is Verpakt in rollen van 1 Pond. Braadt bruin en schuimt als Natuurboter Voor de keuken onmisbaar, prijs af gehaald in onze bekende winkels 3S cent per rol, met 2 BONS cadean. ZOEKT UW VOORDEEL! A. BLUYSSEN ZONEN.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3