Tweede Blad, behoorende bij vHaarlem's Dagblad", van Maandag 22 April 1901. No. 5463 Haarlemsche Handels- vereeniging. Goedgek. bij Kon. Besluit van 12 Nov. No. 22, 1899. Da Haarlemsohe Handelsvereen. telf- tluuM ruim 660 leden, dat is veel, doch niet genoeg. Elke winkelier, elke han delaar, zijn belang begrijpende, moet zich aamluiten. De contributie bedraagt alechta f 2,50, terwijl de voordeelen groot zijn. Rechtskundige adviseurs zajh de hese re®. mjra Th. die Haan Hugenholta em HL Pk. de Kamfer, Spaame 94, welke gratis advies in handelszaken geven aan de leden en voor hen gratis optra den in faillissementen. Voor incasso's, dloor bemiddeling der advocaten gedaan, wordt 5 berekend. Bankiers der vereeniging zijm de hee- ren Laane van Bemmel, Kruisstraat 51. Alle brieven of aanvragen (ook opga ven voor het lidmaatschap) moeiten ge licht worden aan het bureau der ver- eeniging, 22 Lange Begijnestraat. Het is ons gelukt eene overeenkomst te sluiten, waardoor het mogelijk ia H.H. leden nauwkeurige informaties te verschaffen omtrent alle firmafs in Ne derland. De kosten dezer informaties bedragen 60 cents per adres, plus 5 cents voor porto, en moeten vooruit betaald wor den aan het bureau. Informatiën naar binnen de stad wonende personen gra tig. Ruim 650 informatiën en rechtskun dige adviezen werden in het afgeloopen jaar verstrekt. In Januari, Februari en Maart ziin 61 vorderingen tot een bedrag van f 2327.89 betaald, 19 vorderingen wor den afbetaald, 21 vorderingen zijn uit gesteld. Volgens artikel 7 dient bet Geheim der Maandlijsten ongeschonden bewaard te blijven. H.fi. Leden worden er op attent ge maakt, dat pretention, buiten de stad in t-6 vorderen, niet worden behandeld, tenzij portovergoeding (10 ets.) is bdjh gevoegd. Het Bureau dër vereerd ging is geves tigd 22 Lange Begijnestraat en is ge opend iederen werkdag vian 's morgens 9 tot 1 en 's middags van 2 tot 4 uur. Dagelijks is een der bestuursleden aanwezig en bereid tot het geven van alle gewenschte inlichtingen en wel Maandag en Vrijdag van 1112 uur v.m., de overige dagen van 34 mm Zij, die nu reeds als lid toetreden, ontvangen gratis behandeling tot aan 1 Mei e. k. Men wordt geraden niets af te geven of te leveren aan J. J. Groenendaal en W. Bok, beiden woonachtig Brouwers straat 9, of aan P. Groenendaal, So- phiastraat, hoek Korte Wolstraat, dan nadat men heeft geïnformeerd aan ons bureau. Officieele Berichten. De BURGEMEESTER van Haar lem, brengt bij dieze tieir kennis van, d'e ingezetenen dezer Gemeen te, dat het on den 17dien April jl. executoir verklaard voljaars kohier No. 3 Afd. III op de Persoaaeele Be lasting dezer Gemeente, dienst 1901, op hedein aan. dein ontvanger der directe belastingen is ter band! gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschul digen verplicht zijn hunnen aan slag op den bij die wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem, 19 April 1901. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ. L. B. Stadsnieuws. Jongelingsveraeniging. De Haarlemsche Jongelings-vereeni- ging ,,Pred. 12 la" hield Donderdag avond hare 46e openbare jaarvergade ring in de Groote Kerk. Na de opening met gebed en psalmgezang sprak de eerevoorzitter ds. C. Veen een kort woord van welkom. Hierna beklom feuilleton. Zoo kwam de Roman aan een slot! Vrij naar het engelsch van T. FRANKFORT MOORE. Dat was het juist waarin p-n mistast, mijn waarde, zei hij schert send, zóó schertsend alsof hij haar die zekerheid w.ilde verschaffen, dat zijn ergernas nog zeve-nmaal g,rooter was dlan de nare. Wat hare drijf-veeren mogen zajn, Norma heeft nooit eenige dwaze gehechtheid getoond voor een theorie dat er iets goeds zou zijn in onafhankelijke bedachten. Dan keerde hij zich af met een lach die geen lach was en hun di ner was een onaangenaam diner, terwijl het anders nogal vroolijk was. want beider stemming was verdrietig in stede van opgeweld. Na het diner verwisselde hij van jas en ging naar de baai waar zijn zeilsloep lag. Hij stapte aan boord, heesch het zeil en- koerste in de schemering naar de zee. Er woei' Ds. J. van Noort, van Amsterdam, het spreekgestoelte en herdacht in eene uit voerige rede de stichting der vereeni- ging. de moeilijkheden, waarmede zij te kampen had en haren tegenwoordi- gen bloei. Spr. wekte verder allen op zich steeds vast aaneengesloten te hou den om zoodoende een krachtigen dam te vormen tegen het wassend onge loof. Het muziekkorps „Kunst na Arbeid" bracht onder leiding van haren direc teur, den heer Georg Schmidt, eenige nummers ten gehoore. Aan het slot der bijeenkomst werd eene collecte gehouden voor een nieuw vereenigingsgebouw. Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie met geld, een hor logeketting, een zilveren servetring, een stuk lijst, een foxterrier, een rossige fanny en een witte hond, een bruine boerenbond. Een boer en een schilder uit Heem stede werden bekeurd, wegens 't fietsen op voetpaden in den Hout. Tegen een löjarigen knaap, die moedwillig ruiten in een ledig staand huis in de Vooruit gangstraat stuk wierp is proces-ver baal opgemaakt. Vrijdagmiddag 1 uur werd een 70- jarige vrouw op de Baan door een rij tuig aangereden zoodat zij een arm brak en door twee menschen bewuste loos werd weggebracht. Donderdag-avond, omstreeks half ze ven gooiden eenige kwajongens een grooten straatklinker in den Heeren singel, waarna gij begonnen te schreeu wen: „Help, help, een kind in het wa ter! De politie schoot toe en was spoe dig aan het dreggen. Vele nieuwsgieri gen begaven zich naar den waterkant, om te zien wat er te doen was, en toen men de mare vernam, was het een ge jammer van vrouwen, die dachten dat het hun kind was. Ook was er iemand met een bootje op de plaats des onheils verschenen, om de politie in haar werkzaamheden te helpen. Toen men ongeveer een half uur bezig was ge weest, vernam men hoe de vork eigen lijk in den steel zat. Haarlemsch Muziekkorps Orpheus", directeur de heer M. Schouten Jr., geeft Zaterdag avond1 een groot con cert in het Bron gebouw met medewer king van den heer en mej. Kohier en den heer Harrewijne, Hoboi-st van het H. M. „Orpheus." Donderdagmiddag omstreeks uur had' zekere Klaas de Nijs, wo nende' in de Brouwersstraat het on geluk, toen hij zijn pet. d'ie afwoei, wilde oprapen, onder de stoomtram Haarlem-Alkmaar to geraken., waar door zijn beide boenen werden af gereden. Na door de heeren Dr. Prins van Linden Tol te zijn ver bonden,. werd hij per brancard door de politie naar het St. Elisabeth- Gasthuis overgebracht. Geslaagd voor het akte-examen L. O. de heeren H. J. Blokpoel, A. J. D. Blom en W. P. Broekhuysen, alhier. De intendant in de stelling van Amsterdam zal op Donderdag 2 Mei a. s. 's middags 12 uur, aan zijn bureau, Oosterpark No. 46, in het openbaar aanbestedende leve ring van 40.000 K.G. harde tarwe en van 40.000 K.G. zachte tarwe voor de militaire bakkerij te Am sterdam. D I. N. D. U. A. Donderdagavond gaf het neutraal gemengd zangkoor „D. I. N. D. U. A., onder leiding van haar ijverigen di recteur, de® heer Carel Phlippeau een uitstekend geslaagd concert in groo te zaal der Sociëteit ..de Kroon". Het programma bestond uit een achttal nummers, vier door het koor uit te voeren; twee voor mannenzang, en twee nummers voor viool, uit te voe ren door den heer K., die evenals mej. L. de B., die begeleidde, beiden hunne welwillende en zeer gewaardeerde me dewerking hadden toegezegd. Wat de uitvoering der verschillende nummers betreft, deze was over 't algemeen zeer goed te noemen. Het lied „Helpt elkaar" van Ph. Loots, werd door het koor uit- stekend gezongen, met veel uitdruk- een stijve bries en hij had beter ge daan als hij' wat gereefd had. Hij kende het kleine vaartuig volko men en hij wist van geen, vrees. Hij zou de kust niet verlaten hebben als er een klein koeltje had ge waaid, maar hij had behoefte aan strijd. Het speet hem dat het nog niet harder woei. Hij zou elke golf die togen de kust aanjoeg hebben willen bevechten. Toch raakte hij geheel doornat, en begreep einde lijk tegen middernacht, dat het be ter was terug te keeren dan zijn proeftocht door te zetten, maar nu ook vast besloten om Norma Hardy morgen ernstig af te vragen om hem een weinig lief te hebben in ruil voor de groote lief d'e. van zijn kant. Hij ging den volgenden dag op de pastorie af, maar voor hij den weg naar den tuin bereikte, ont moette hij Cecil Drayton die hem aansprak. Ik ben blij d'e dat ik u ontmoet, want ik ben teleurgesteld, zei de novellist. Ik had er op gerekend1 Miss Hardy tehuis te zullen vin den, maar in stede van mij te ont vangen, ontving ik een briefje van haar, waarin zij miji meldde, dat zij voor haar vad'er ergens in de' king cn gloed; oneindig beter dan het „lied der Natuur" van J. J. Viotta, waarin de alten in het middengedeelte in strijd waren met den juisten toon aard en nogal zakten. De drie mannen koortjes werden duidelijk en op toon gezongen. De violist speelde zeer zui ver, en toonde zich een waardig leer ling van den heer Joh. Steenman. Al leen wat meer warmte in zijn spel zij hem aanbevolen. De begeleiding was in één woord su bliem; mej. de B. kweet zich uitmun tend van haar taak. Haar zij daarvoor een woord van hulde gebracht. De lie deren „Duinlied" van J. Fr. Dupont en „Scheiden" van C. Phlippeau; waar mede de vereeniging deel neemt aan den wedstrijd voor gemengde koren op 28 April a.s. te Rotterdam, werden door het koor zeer goed ten gehoore ge- meer studie de vertolking ten goede bracht. Evenwel zal nog een weinig komen. Opening. Nu de tijd van schoonmaak daar is, zal het den huismoeders voorzeker niet onaangenaam zijn gen o-oed adres te weten voor behangselpapieren in de nieuwste patronen, sponzen, zeemleer lappen ,enz. enz. En daarom noemen wij Regulierstraat no. 1, alwaar de heer F. A. van Velzen 1.1. Zaterdag avond in het geheel gerestaureerde perceel een zaak op het gebied van schoonmaakartikelen heeft geopend. Eene ruime etalage toont u reeds de artikelen, die in het magazijn in groo ten voorraad aanwezig zijn, als de bo vengenoemde artikelen, poetsgereed schap, droge en natte verfwaren etc. Daar de prijzen zeer redelijk zijn, zal de heer van Velzen ongetwijfeld op een druk bezoek kunnen rekenen. Het spelen der jeugd op de Kerkhoven en in de Kerken. We hebben tegenwoordig, last, over last van de straatjeugd doordat de kinderspelen gewoonlijk ontaarden in verregaande baldadigheid. Doch we willen nu eens een lans breken voor de jeugd is er ooit een groot man geweest, die in zijn jeugd een zoete jongen was? Het is ons on bekend, of er nog immer door een on zer genootschappen een prijsvraag uit geschreven is als deze. ..Is de neiging tot kaattekwaad in een jongen, gepaard met veel vernuft in 't uitvinden, en veel moed en behendigheid in het uitvoeren, als een deugd of een om deugd te beschouwen?" Doch dit weten we wel, hoe meer men jongens wil bedwingen, hoe meer ge breken er zich in hen ontwikkelen, en hoe vrijer ze zich mogen bewegen, hoe minder kwaad ze doen. Groote voorstanders zijn wij van het vroolijke vrije kinderspel. Arme kin deren, die bezig gehouden moeten wor den zittende, bij de kachel. Nu, onze jeugd kwam in de j.l. ge houden raadsvergadering weer ter sprake, en wij hoorden zelfs bij ge ruchte, dat de jeugd van plan is den heer Klein een ovatie te brengen! De heer Schürmann was het in het geheel niet eens met den heer Klein, en wilde zelfs een bewoonster van het Kenaupark maar bij het kerkhof laten wonen, opdat ze dan althans geen over last van de spelende jeugd zou hebben. Nu, ware de heer Schürmann in vroe ger tijden lid van onze Haarlemsche vroedschap geweest, zeer zeker zou hij een dusdanige opmerking niet hebben gemaakt. Het „requiescant in pace" werd toen maar bitter slecht geëerbiedigd door de jeugd. Het kerkhof en de kerk (waarin toen begraven werd) waren de gewone speelplaatsen, deze plaatsen dienden niet enkel den dooden tot rust plaats, maar ook den levenden tot wandelplaats, kermisveld en vrij plaats. In de steden werd het kermis- houden op de kerkhoven al vroeg afge schaft, en ook reeds vóór eeuwen werd den jongens het spelen daarop verbo den. Aan den „hondenslager" werd gelast de jongens weg te jagen. Doch de kwajongens durfden hem nog uit jouwen, en als de hondenslager tegen de vluchtende jongens schreeuwde: Krijgh ick je in de kerek, ick selderje waar ach tich in sluyten! dan zongen zij van verre; Aeuwe lampoot! Krombien! Ick hebje an de gallich 'esien! Nu, bij herhaling heeft onze Haar lemsche regeering geboden moeten uit vaardigen, die zelfs verscherpt moes ten worden. Hierin werden de ouders ten strengste gewaarschuwd toch op hunne kinderen te passen, teneinde te voorkomen dat hen straf zou moeten worden opgelegd. parochie een bezoek moest bren gen, omdat zij laat tehuis zou ko men. Ja zeker ik ben uit mijn hu meur Parochiale plichtenGoede hemel 1 een meisje zoo ontwikkeld' als zij. Parochiale pilichten l Ik kan niet inzien, dat een meisje haar tijd' beter kan beste den, zei Austin. Ik houd mij ver zekerd dat zij ergens hulp zal ver- ieenen lijden verzachten zor gen het leven dragelijker te maken. Van döove oudjes en dwaze beetjes Wel't is mogelijk dat er zijn die zich zoo voordoen. Voor een flink meisje is waai en onwaar licht te onderscheiden, maar ik kan mistasten. Ik kan niet gelooven d'at Miss Hardy meer dan duizend woorden aan die oudjes zal verspillen, meende Drayton. Men is niet praatziek in deze streek. Praatziek? O ik vergat d'at gii onze brabbeltaal niet verstaat. In- dat opzicht Barcombe. ben ik lio ver onwetend. Het zou mij ver wonderen of gij mij kunt helpen. Stel u voor een meisje een gewoon meisje niet een van een vrouwelijk soort van wonderkin deren die alle natuurlijke gevoe- Doch .niettegenstaande d'expresse keuren" tegen het spelen, deden de jongens het even hard als vroeger. En er was niets aan te doen, want de schuld lag niet bij deze laatste®, maar bij de heeren. Hadden dezen in plaats van hun eindelooze keurenfabricatie, liever openbare speelplaatsen ver schaft, waar zij zich vrij bewegen kon den, zonder gevaar of aanstoot op te leveren voor anderen, de heeren zouden veel verstandiger en de jongens min der kwaad gedaan hebben. Vooral knikkerden en tolden de jon gens gaarne in de kerk, dat ging zoo goed op den zerkervloer. In Dapper's beschrijving van Am sterdam komt een plaat voor, die de kerk te Sloterdijk voorstelt: gij ziet er het kerkhof vol spelende kinderen, de kleintjes leeren zelfs loopen aan moe ders leiband, en de vaders trekken het kinderwagentj e. Cats vertelt in zijn „Invallende ge dachten" 09k van knikkerende jongens in de kerk. Er lag een groote nieuwe zerk met een wapen, doodshoofd en grafschrift, zeer mooi gebeiteld, op rollen. Een van de jongens grabbelde daaronder naar een knikker, tol of koot. Cats wist het zelf niet, want hij zegt: Daer speelden Jongens in de Kerck En daer lagh doen een groote serek, Waer onder dat een tol of koot Van dit gheselschap henen schoot, enz. Schouwburg. Vier Ton. Warm1 en hartelijk, met veel gejuich en vaak uitbundig gelach is het nieu we blijspel van Dr. Juris hier Donder dagavond ontvangen. Een eerlijk ver diend succes, zoowel voor auteur als acteurs. Het stuk bevat alle gegevens om een publiek zeer aangenaam bezig te houden en de acteurs hebben aan de figuren van den schrijver eene prachtige uitbeelding gegeven. Dr. Juris heeft zijne caricaturen dit maal genomen uit de groote collectie erfenisjagers. Een oude nicht is gestor ven en in het sterfhuis zitten de vrou wen, wachtende; op de mannelijke fa milieleden, die de diep betreurde over ledene ter aarde bestellen. Mevr. de Winter komt als nicht reeds is bijge zet. Te laat gekomen voor den trein. De japon was niet goed gemaakt en nu was het de schuld van de naaister, dat zij de lieve vrouw niet mee een laatst vaarwel kon toeroepen en hoe veel zou het wel zijn, wat zij nagela ten heeft? De heeren komen terug van de begrafenis, de notaris doet voorle zing van het testament en daar blijkt, dat met voorbijgaan van al die op de erfenis azende menschen, het goede, oude menscli haar neef Joost Joosten tot universeelen erfgenaam benoemd heeft. Groote verontwaardiging onder al die verongelijkten, zich uitende in de hevigste verwijten. Alles is nog niet verloren. De erfgenaam is een goede sul, een man om overheen te loopen en de heele familie gaat hem lievigheidjes bewijzen, om toch maar het geld in de familie te houden. Het lukt maar al te wel totdat hem eindelijk, na verlies van duizenden en duizenden, de oogen opengaan en hij het ware karakter der lieve familie leert kennen. De typen waren kostelijk en tot in de uiterste consequentie volgehouden. Buiten het tooneel van het sterfhuis zijn er nog vele aardige tooneeltjes, die de aandacht trekken. De: vertolking, we hebben het reeds gezegd, was uitstekend. Ieder der me despelenden bleek zijn rol in zijn macht te hebben. De heer Henri Pool man als Joost Joosten en Alex. Faas- sen als zoetelaar, voorzanger-catechi seermeester, waren al bijzonder lach wekkende figuren en de andere dames niet te na gesproken, toonde Mevr. van EysdenVink als Mevrouw de Wed. Burgers, zich een weeuwtje, dat best zonder steun van een man, door het leven weet te gaan. Haar liefdesver klaring aan den gelukkigen eigenaar van de „Vier ton", op zich zelve toch al eene origineele gedachte, was bij zonder schallcsch.Het leverde 'n verma kelijk tooneeltje op, daarbij het nuch tere gezicht van den heer Poolman te zien. Zeer geestig was de heer Brondgeest als „Frans de Goede" vooral in het eer ste bedrijf. De wijze waarop de heer Moor de we reld bij een beestenspel vergeleek, maakte zooveel indruk dat het publiek hem daarvoor met een luid applaus; beloonde. „Vier ton" is evenals „de Candida- tuur Van Bommel" een stuk, dat nog vele volle zalen trekken zal. lens i'n haar gemoedsleven hebben beschaafd! veronderstel dat zij twee minnaars beeftdat zij meent te gevoelen een van hen werkelijk lief te hebben, maar vreest diat zij zich een strik spant... en. dat de andere... eeni man als... als... wel als gij... Pardon, zei Austin haastig. Gij steunt op een gebroken rietstaf. Ik gevoel mij volkomen onbevoegd om d'aarin een oordeel uit te spre ken. Ik heb niet geleerd.' om lief d'e als een kunstwerk te beschouwen. Welnudaarom juist beroep ik mij op u. Ik heb beboette om te weten wat een gewoon man niet een die het hart uit het oogpunt van kunst beschouwt over d'e zaak denkt. De toestand moet dienen voor 'n nieuwen roman dien ik heb opgezet. Austin glimlachte. Hij was niet iemand die zich zoo gemakkelijk liet vangen. Zoudt gij niet denken dat Miss Hardy beter in staat is om licht te geven in zoo'n toestand? vroeg hij langzaam, zijn blikken strak op Cecil's gelaat gevestigd. Het zou vreemd zijn als zij. het niet kon. zei Cecil. Jaik heb plan om het lïaar Aan mevrouw Van EijsdenVink1 werden bloemen aangeboden. A9. Dinsdag geeft „Crescendo" een concert in de sociëteit „Vereeniging," Als solisten treden daarbij op mej. Annie Siewe, concertzangeres te Frank fori a/Main ;de heer Louis Herckenrath Jr., violoncel, Amsterdam en de heer A. v. d. Velden, (begeleiding). E. N. E. T. Algemeene vergadering van aandeel houders op 16 April 1901. Vertegenwoordigd 47 aandeelen, uit brengende 31 stemme®. Op de agenda kwamen als punten van behandeling voor het uitbrengen van het jaarverslag benevens de over legging van de balans, winst- en ver liesrekening. Bedoelde bescheiden werden goed gekeurd en décharge verleend aan d3n directeur en commissarissen, respec tievelijk voor het gevoerde beheer en toezicht Aan de orde is de verkiezing van een commissaris ter vervanging van den heer W. Huygens, welke aan de beurt van aftreding is. De heer Huygens wordt met algemee ne stemmen herkozen en verklaart de benoeming te aanvaarden. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. Stukken van den Gemeente raad. B. en W. stellen den Raad voor de gronden aangekocht van mevr. W. C. Hooft, geb. Wijnands, ter gezamenlij ke grootte van 2 H. A. 24 aren, niet te boeken op de aanlegrekening der ge meente-lichtfabrieken, doch ze ter na dere beschikking te stellen, en zulks in ruil tegen de aan de gemeente toebe- hoorende twee stukken weiland, gele gen in den Veerpolder ter; gezamenlijke grootte van 2 H.A. 32 aren en 10 c.A., benevens de perceelen ter gezamenlijke grootte van 3 H.A. 44 aren en 30 c.A. Voorts dezen ruil te beschouwen als te zijn geschied met gesloten beurzen, als mede B. en W. te machtigen laatstge noemde gronden ter gezamenlijke grootte van 5 H.A, 76 aren en 40 cA. te boeken op de aanleg-rekening van de gemeente-lichtfabrieken. B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan het stratenplan voor de gronden behoord hebbende aan het voormalige Lakenkoopersgilde wel ke zijn gelegen ten Noorden van het Wijde Geldelooze pad, welke voorbouw terrein worden bestemd. Zij wenschen voor rioletering en bestrating een ere- diet vast te stellen van ten hoogste f 16.825, betaalbaar op den Post „Bui tengewone uitgaven voor publieke wer ken" der begrooting, dienst 1901. W. Hoek en M. Pauw te Beemster, die ieder tot 6 weken gevangenisstraf door de Arr. Rechtbank alhier wegens opruiing tot het plegen van diefstal van takkebossen ten einde daarmede vreugdevuren te branden op den 7e Februari jl., zijn in hooger beroep ge komen. De officier van Justitie die 6 maanden gevangenisstraf had gevor derd kwam mede in appèL Beklaagden zullen in Hooger beroep worden bijgestaan door Mr. H. P. M. Kraakman te Alkmaar. Bloemendaal. Ondertrouwd: Ph. Th. Tammen en W. H. Duzink. P. Th. Prins en M. A. v. Tongeren. J. v. Eeden en A H. Ver- degaaL Bevallen: W. v. DijkBesselsen d. N. van den Berg—Visser d. Overleden: W. F. H. de Wilde 48 j. Meerenberg. Heemstede. Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend aan den onderwijzer A. L. van den Berg om te Haarlem te mogen wo nen. De leerling der openbare school al hier, Johan van der Vlugt, is geslaagd voor het examen der Rijkskweekschool voor onderwijzers te Haarlem. Bij den voorzitter van de Vrijzinnige Kiesvereeniging Heemstede en Benne- broek, is de mededeeling ontvangen dat de heer J. H. Wentholt, welke in haar vergadering voorloopig als candidaat was gesteld voor de Tweedie Kamer, deze candidatuur aanneemt. De heer Adriani heeft bedankt voor zijne benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Burge- meester en wethouders stellen voor in morgen te vragen. Goeden avond Goeden avondzei Austin kortaf en spoedde zich wegde on verschilligheid van diien man was wat te veel voor hem. Toen hij uit zijn gehoor was, uitte hij een krach tigen vloek en riep vertoornd uit Wat; bracht het mispunt hier In den nacht nam hij het besluit om Cecil Drayton gelegenheid te geven om bekend te worden met Norma's beslissing betreffende de belangrijke vraag die hij meende haar te moeten doen. Hij wilde niet trachten Norma ten zijnen voordeele te doen besLisöen. Was zij dwaas genoeg om de voorkeur te geven aan een man die niets doet dan romans schrijven boven een... nou ja I die nooit iets heeft geschreven dan moet zij dat weten. En zoo kwam het dat toen Cecil Drayton en Norma Hardy bij' elkan der zaten op den top van een der klippen nabij Uttarhoven, zij onder de kust een zeilboot zagen worste len tegen zwaar tij en tegenwind. De zee was nogal woelig en het was duidelijk te bespeuren dat het zeil zeer nat was, want bij iedere golf waarin het kleine vaartuig dook, joeg een wolk schuim naar achter. De boot! maakte weinig diens plaats te benoemen een der on- J darwijzers Staal of Waringa. Naar wij uit goede bron verne men wordt d'e buitenplaats „da Harlekamip" alhier publiek ver kocht, Bennebroek. Donderdagnacht is ten nadeele van den heer J. C. v. d. L., alhier, een da- mesfiets ontvreemd, welke was geboxv gen in een bollenschuur. Hillegom. Gemeenteraadszitting van 18 Ap. Behandeld werd 1. Adres van de afdeeling Hille gom van het Algemeen Ned. Werk lieden Verbond, om. in 't vervolg ook arbeiders te benoemen in de commissie tot wering van school verzuim. Zonder discussie voor kennisge ving aan genome®. 2. Adres van dezelfde afdeeling, om in de bestekken voor gemeen tewerken op te nemen bepalingen omtrent loon, arbeidsduur en ar beidskrachten. Dit adres werd ook voor kennis geving aangenomen. 3. Benoeming van een lid in de comm. tot wering van schoolver zuim wegens bedanken van deE heer A. P. Waveren. Van het voor gedragen tweetal, d'e- heeren- Han sen en J. H. der Weduweren, werd de laatste gekozen. 4. Rooilijn Stationsweg. De -rooi lijn werd voor d'e N.- en Zuidzijde bepaald, respectievelijk op 3 en 3.5 M. uit den straatweg. 5. Af- en overschrijving. Het con cept-besluit tot af- en overschrijd ving van een som van f 14610 werd goedgekeurd'. 6. Voor de aanschaffing der bi bliotheek voor de O. L. School werd 30 beschikbaar gesteld. '7. Ontbinding huurovereenkomst met Jonkheer Mock. Er is corres pondentie- gevoerd tusschen het col lege van B. en W. met adressant. In het laatste schrijven van- Jhft Mock toont zich deze bereid ont heffing aan- de Gemeente te ver- leen-en voor de som van 220. Op dit voorstel wordt ingegaan. 8. Telephonische geleiding. Be handeld wordb een ingekomen schrijven van den Gemeenteraad van Lisse, waarin deze verandering vraagt van het contract, eventueel van te gaan met het Consortium van de- telephoon. Men vereen-igt zich hiermede. Bij de rondvraag stelt de heer G, Veldh. van Zanten wijziging voof van, de bevoegdheid, di© de Ge meente zal krijgen bij de verlaging van de tarieven van de telephoon- aansluiting. Z.Ed. wenscht de be voegdheid' van d'e Gemeente uit te breiden. In dezen geest wordt be sloten en het desbetreffende- arti kel zal alsnu zóó worde-n gelezen in elk geval zulle-n de 3 gemeenten gerechtigd zijn de tarieven te her zien, zoo daarvoor termen bestaan. Bij stemming staakten de ste-mmen. Daarna werd- in geheime zitting behandeld1 het kohier van het bfchoolgeld voor het Lag. Onder wijs. Naar wij vernemen heeft de ge meente Hillegom het proces met deni heer P. H. v. Waveren Hzn., in zake de Assele-rbrug gewonnen. Velsen. Door J. M. Goes te Castricum is een bezwaarschrift ingediend tegen de vastgestelde kiezerslijst, omdat daarop ten onrechte zouden zijn geplaatst W. Anise, J. Buisman, A. Bleeker en J. P, van Brussel, op grond van te verke&' ren in staat van faillissement. Ondertrouwd: J. N. Kooiman en G. Zwaan; J. Daalwijk en D. Janse; C. C. Maarleveld en N. Kaan. Bevallen. M. DommersVeth, d.; J. ZoonKramer, d.; C. HoensonKui pers, d.; J. Schuiten—Loos, z.\ W. Hillevan Hugten, d.; M. de Boer—» Appelman, z.; P. Wijngaard!Koppel man, d,; M. NieuwbuurtBuis, z.; M. KnegjesPoot., d. Overleden: T. J. Kramer, 4 m.; C. Dijkman, 37 j.; P. Kramp, 50 j; M. E. Vermeulen, 32 j.; C. W. v. Striea, 3 j. IJmuiden. Toen de landbouwer Broom bezig was met het omploegen van een stuk land kwamen eensklaps te voorschijn eeniga beenen. Bij nader onderzoek is gang en diaar zij Jeen fok voerde, kon d'e bes-tuurder haar ook niet dicht bij de-n wind) houden, en liep zij groot gevaar tegen die klippen gedreven te worden. Cecil Drayton maakte in dien geest een opmerking tegen Norma over den strijd die daar beneden de plaats waar zij gezeten waren-, gestreden werd'. Het meisje zat in gedachten. Zij begreep d'e gemoeds gesteldheid. die Austin had genoopt tol het verlangen om te worstelen met iemand of met iets. Hij weet wat hij doet, zei zij hij heeft de boot maar den hoek om te brengen en hij zeilt zoo ruim als hij maar wenschen kan. Ja ik denk dat hij den h-oek om wil. zei hij. Daar kunt ge zeker van zijn, zei ze. Laten wij op ons onderwerp terugkomen, sprak Cecil. Nu dan, ik houd vol dat liefde voor een man voor iederen man het gevolg is van „zedfzucht". Een man zal de vrouw die hij mint niel opgeven bloot om een gevoel Sr zaak. Gij- zult mij toeste-m-men dat de liefdesuitingen, geheel staan bui-ten het gevoel. Ik stem het net toe, ze zij. -•

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 5