G. H. HUETINGK Az. Speciaal adres toor Melen Artikelen. aldaar gevonden een geheel mensclion- geraamte. Men vermoedt dat dit het lijk is van een manspersoon, die al daar volgons overlevering ongeveer- 50 jaar geleden woonde en plotseling ver dwenen was. Donderdag liep alhier op de havenpier de Scheveningsclie schuit, Sch. 224. De boek is zeer ernstig gehavend. Men heeft het schip, om 't zinken te voorko men, direct op 't strand gezet. Ee-n wetsontwerp is ingediend tot aankoop van grond' te Umui- den, gelegen tussehen het Noord- zeekanaal en eten rij lts weg Velsen- ÏJmuidem. ten behoeve van een eventueels uitbreiding der sluis- werken of kan aal werken aldaar, tot een bedrag van 100.000. Haarlemmerliede en Spaam- woude. Ondertrouwd; J. Nelis en M. Rutte. Getrouwd: J. Boogaard en G. Deuie- kom. Bevallen: M. A. Engele—Stokman, d. Spaarndam. Bevallen: E. RuvgvoornSindorf, d. Zandvoort. Woensdagavo'nd waren wij in de gelegenheid alhier een© huisinstal latie van die Electrische verlichting in oogenschouw te nemen in het pension „Beau Sé jour" van den heer D. Driehuyzen. Het licht vol deed bij uitstek en alle kamers wa ren meer dan voldoende verlicht, zelfs in de kleine slaapkamers, waarin slechts gloeilampjes van. 5 lik. waren aangebracht was het ■licht bizonder goed. Het geheel© huis is verlicht met 62 gloeilam pen van verschillende sterkte. De installatie is gemaakt door de Eer ste N e dterl andsche Electriciteit- Maalschappij terwijl de ornamen ten geleverd zijn door den heer A. J. Clausing wonende Barteljons- striaat. Haarlem. Ook die ornamen ten munten uit door keurige be werking. Op het emplacement van de Elec trische team alhier is men bezig een nieuw perron te maken en wel aan den overkant waar het wacht huisje staat. Zulks geschiedt met het oog op de zomerdlrukte, da.ar het gebleken is de thans bestaande ruimte te klein is. Halfweg. Ter Donderdag alhier gehouden voor jaarsveemarkt waren slechts 40 runde ren aangevoerd: de handel was tame lijk. Binnenland. De verjaardag van Pries Hendrik. Ter gelegenheid van den dag, waar op Prins Hendrik zijn vijf-en-twintig sten geboortedag herdacht, woei Vrij dag te Amsterdam de driekleur van alle openbare gebouwen, en werd ook door een groot aantal particulieren de vlag uitgestoken. In den omtrek van het Oosterpark werd door het garni zoen parade gehouden. De honneurs werden bewezen aan den ge-neraal-majoor J. G. F. van Hou- tum, commandant in de stelling Am sterdam. Aan de parade, die werd gecomman deerd door den luitenant-kolonel A. J. Vetter, namen deel afdeelingen van de infanterie, de vesting-artillerie, het corps mariniers en de huzaren, aldaar in garnizoen. In den Haag werd de eerste verjaar dag die de Gemaal van H. M. de Ko ningin in zijn nieuw vaderland mocht vieren, evenzoo feestelijk gevierd. De vlaggen gaven aan straten en pleinen dat levendige aanzien waaraan de oranje- en driekleur, wapperende in het zonlicht een zoo kenmerkende kleur bijzetten. Uit alle gebouwen in gebruik bij lands-, gewestelijken of gemeentelijken dienst was 't dundoek gestoken, dat ook uit vele particuliere woningen wap perde. Aan. de hotels der gezanten was de vlag van het door hen vertegenwoor digde land aan den gevel gepjant. De gemeente koos het Lange Voor- Ik denk beter over d'e mannen sommige mannen. Zeg liever van een man.Gij houdt de oogen zoo strak, op die boot gevestigd. Zal zij den hoek omkomen Zij zal het. En zij kwam den hoek om, maar op datzelfde oogenblik viel plotse ling van achter de klippen een windvlaag in het zeil terwijl tege lijkertijd' een, d'warssteoom tegen den boeg brak en de boot voor hun ne oogen omsloeg. Met een gil vloog het meisje overeind'. Hij is hethij is slechts twin tig el van die baai' af, riep haar ge zel. Goede God' 1 wat is dat? Hij moet in d'e schoot verward zijn. Red hem 01 red hem om Gods will Het is de man d'ien ik liefheb. Zoo had Drayton haar nog n:ooif, gezien I Hij staarde naar beneden naar het bewegelijke roer, het eeni- ge dat van de boot zichtbaar was slechts een. naar seconden nog en hij rende het kustwachtspoor langs naar d'e baai. wierp onder het gaan zijn jas uit, bereikte het nunt dat dc boot voor het ongeval had om gezeild, en Norma zag hem de ve ters zijner schoenen lossnijden en dan een sprong d'oen in het water met het mes in zijn rechterhand'. Onderwijl dat zij zijn' spoor volg de. zag zij het water opborrelen hout tot feestterrein, waarvan reeds een korte beschrijving werd gegeven. Tal van autoriteiten begaven zich naar het Koninklijk Paleis in 't Noord einde om door teekening in het regis ter blijk te geven van hunne belang stelling tegenover het op dezen dag feestvierende Koninklijk Echtpaar. De eerste militaire parade trof 't bij zonder met het weder. Naast de stand plaats voor de niet bij de corpsen in gedeelde hoofd- en verdere officieren, onder wie zich bevond de bij het regi ment grenadiers en jagers gedetacheer de Zweedsche luitenant in zijn uit- heemscli„ uniform, waren tal van da mes en heeren als gasten op de parade plaats toegelaten, benevens twee ver- eenigingen vair oudstrijders met hun ne vaandels. Deze oud-soldaten wer den door den generaal-niajoor-com- mandant der bereden artillerie Froger, die de inspectie der tn -pen maakte, begroet. Na het saluut aan de officie ren te hebben gebracht reed de Gene raal, gevolgd door een rijken officie renstaf in galop langs de gelederen der regimenten onder de tonen der muziek van de Koninklijke Militaire Kapel. De rit van den generaal werd voor de tweede maal achter de gelederen ge daan. Het gewone défilé voor den ge neraal der troepen geschiedde onder bevel van luit.-kol. Ringeling, com mandant van het regiment huzaren. Te Apeldoorn vlaggen van huis tot huis. dat altijd bij goed' weer een op wekkend gezicht is. De scholen hadden alle vacantie, vandaar levendiger stra ten en zingende kinderen. De gemeente bood den Prins een prachtigen krans aan met nationale® linten bedrukt met gemeentewapens. Wie het Paleis naderde, werd getrof fen door het eentonig getik der Hughe- toestellen op het telegraaf-kantoor, die honderden telegrammen van gelukwen- sching van binnen- en buitenland; uit stortte. In de felicitatie-registers werd zeer druk geteekend. Tegen halfeen kwamen de rijtuigen voor en de Prins en de Koningin be gaven zich naar het station Apeldoorn, waar de Koningin-Moeder zou aanko men. Een hartelijke begroeting volgde daar en met van vreugde stralende ge zichten vertrokken de vorstelijke per sonen in een rijtuig gezeten, om in in- tiemen kring dezen feestdag door te brengen. 's Middags was er diner ten Paleize, waarbij de kapel van Van Aken muziek maakte. De Koningin leidde persoonlijk de versiering der kamers, waar de talrijke geschenken waren gerangschikt. De afd. Apeldoorn van „Volksweer baarheid" met de vereeniging Konink lijke Scherpschutters" van fri Velu- wen had een soirée georganiseerd. Een zangvereeniging en de „Harmonie" luisterden den feestavond op. v erkiezingen voor de Tweede Kamer De Kiesvereeniging Hoogezand heeft tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld mr. J. D. Veeges. Het centraal-bestuur der wij zinnige kiesvereenigingen in het district Be- verwijk zal op 23 April vergaderen met de afgevaardigden dier vereeaiigingen, om een definitief candidaat voor de Kamer te stellen. De liberale kiesvereeniging Een dracht maakt Macht te Spijkenisse heeft tot candidaat voor de Tweede Kamer, district Brielle, gesteld mr. G. J. Goedkoop, aftredend lid. De vrijzinnige kiesvereeniging te Durgerdam (district Zaandam) heelt dtn heer K. de Boer Czn. weder can didaat gesteld voor de Tweede Kamer. Ken kindervriend. Reeds weken achtereen houdt iede- ren ochtend een melkwagen halt voor eene school aan de Lijnbaan in Den Haag om "ei* 12 liter melk af te geven, bestemd voor zwJakke kinderen. De kosten worden gedragen door een kin dervriend. Sportpraatje. Zooals men weet wordt a. s. Zondag eenei wieier tocht vanwege den A. N. W. B. gehouden in de omstreken van Haarlem ,ter bezichtiging van de bollenvelden, die nu in vollen bloei naast dien nu zichtbaren kiel van de boot, scheen- het alsof een, on gemeen groote visch in een net spartelde, en- voor dat zij, de baai had bereikt, zag zij twee hooiden verschijnen in het dwarrelende wa ter. Zij slaakte een. juichtoon, en zette zich neer aan den oever, schreiende en lachende in één adem. Het duurde lang eer de beide mannen den oever bereikten, want Austin had meer don een minuut onder de boot gelegen en hij droeg zeelaarzen dat zij tijd genoeg had rm tot zich zelf to komen vóór dat die twee op het droge waren, en zich neerzet/ten waar de- laatste .golfslag brak. Zij waren beiden ge heel uitgeput. De schoot deed) hetik had haar in de hand maai' zij sloeg om mijn pols heen, boord© zij Austin zeggen. Juist I ik sneed haar los, zei Cecil. Jagij' hebt mij het leven ge red 1 zei Austin. Een minuut la ter, en het was met mij, gedaan ge weest. Er voegde zich iemand bij hen, die in een jol langs de kust roeide. Hij had' een. fleseh in de hand. Het was de dokter, hij had het ongeval gezien terwijl, hij op weg was naar het station van de kustwacht. Hem kwam 't het best voor dat Austin, nadat hij een gias brandewijn bad zijn. 't Is te hopen, dat. de wegen om de oude stad aan 't Spaarne weer be dekt zullen zijn met fietsers, die zich opmaken, naar de plaats van samen komst Het Brongebouw. En zeker zul len velen gehoor geven aan de roep stem der Haarlemsehe consuls, de hee ren Mr. W. van Hulst en Mr. A. E. A. S. van Stralen, alshet weer een weinig medewerkt. Want dat laat, in onze liefelijke Aprilmaand nog wel eens wat te wenschen over, en men kan nog zulk een liefhebher zijn van den edelen rijwielsport, zonder zich nu be paald geroepen te vinden daarvoor re gen en hagel te trotseeren. Maar waar om pessimistisch te zijn. 't. Is immers best. mogelijk, dat van al die naargecs- tigheden Zondag niets te bemerken is en het zonnetje vroolijk straalt aan helderen, blauwen hemel. Doch al is de lucht wat grauw dit zal den recht geaarde® fietser niet afschrikken, om lustig voort te te peddelen langs de kleurige, geurige landouwen. Als 't nu maar droog blijft, kan het weer een echte, ouderwetsche bondstocht wor den Van den Bond gesproken. Deze week is in de Kampioen" no. 20.000 inge schreven. Men is nu weder met de num rners van voren af aan begonnen. Wan neer zal men nu eens kunnen aan vangen met, het derde tienduizendtal? 't Ts te hopen van spoedig, want de A. N. W. B. verdient het wel. Major Taylor :s nu in conditie geko men en heeft, ris bekend, Arend en El- legaard geducht klop gegeven. Zim merman begon in Europa ook met een nederlaag om daarna alles te winnen. Als aan antecedenten waarde is te hechten belooft dat heel wat goeds voor den neger. De v o et b a ]-w e d s t r ij d e n op Zondag a.s, zijn weinig in getal, maar uitstekend van qualiteit. In de eerste plaats komen H. V. V. en Vic toria te Wageningen tegenover elkan der voor t kampioenschap van Neder land. Aangezien de Hagenaars denzelf den dag zich met de Southampton F. C. moeten meten, zijn zij in de noodzake lijkheid een reserve-elftal naar de Landbouwstad te zenden. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit geslagen in de residentie terugkeeren. Komen de Wageningers in de® Haas:, dan zullen zij het daar wel moeten afleggen en zoo zal een beslissingswedstriid op on zijdig terrein noodig worden. De le zers weten dat hiervoor in aanmerking komen Bussum, Hilversum of Amers foort, dus velden die volkomen onbe kend zijn aan beide partijen, zoodat de uitslag zeer juist de krachtsverhou ding der clubs zal aanwijzen. In de Westelijke le klasse is R. A. P-Sparta waarschijnlijk een zacht kostje voor da Amsterdammers, als ze ten minste wat voltalliger voor den dag komen, dan op Zondag jl. 't Is toen tegen Ajax nog goed geloonen maar op den duur kon 't wel eens misgaan. De Roodzwarten zijn echter op eigen ter rein en dat geeft hun zeker een goe den voorsprong op de Rotterdammers. Nog ontmoeten elkander in den Haag H. B. S. en Ajax. De Leidenaars, die het de vorige week zoo leelijk tegen R. A. P. lieten zitten, zullen voor de residentiebewoners wel geene ernstige tegenpartij zijn en per slot van reke ning nog no. 5 op de lijst worden ge plaatst, als de Amsterdammers ten minste van de 6 nog te behalen pun ten er 4 in de wacht slepen, wat toch wel waarschijnlijk is. Verder staan nog op 'i programma eenigs promotiewedstrijden, en in de West. 2e kL A. VolhardingSwift (H.) Gezien het weinige wat de geelblau- wen (V.) Zondag tegen H. F. C. heb ben uitgericht, is eene overwinning der Hagenaars geenszins ondenkbaar. AMATEUR. INGEZONDEN. Foor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Bloemendaal, 17 April 1901. Mijnheer de Redacteur! Met de opname van de volgende re gelen zult u mij ten zeerste verplich ten. Zooals wij voor eenigen tijd hebben vernomen, bestaan er bij ons gemeente bestuur plannen om de O. L. S. alhier te verbouwen en te vergrooten of een nieuwe school 'te bouwen. gedronken, dadelijk naar de Grange ging. Eenzelfde®, avond- ging Cecil Drayton naar die Grange om naai den gezondheidstoestand van Au stin/ te vernemen, en. werd- door Nelly Barcombe omvangen. Mijn, broeder beeft mij een. paar uur geleden vaarwel gezegd mét het voornemen om naar Zuid- 'Amerika te verteekken, zei zij stuurscli, hare oogen strak op Drayton's gelaat gevestigder lag in haar blik een zware verwijten de uitdrukking. Zuid-AmerikaGoed© he mel hoe i-s dat zoo plotseling op gekomen? vroeg hij. Zuid-Am e- rika! Waarom gaat hij daarheen, Miss Barcombe? Zaken? Dat zult gij toch wel weten, M Drayton was haar antwoord. iloo kon hij hier blijven na wat li.' hv.bi gedaan? Ja I hij heeft u liet veld! geruimd'. Gij hebt zijn le ven gered, wat kon hij dan anders doen Gij behoef det geen vrees te koesteren terwijl hij uw medemin naar was. Hoe kon hij hier met mo gelijkheid blijven? Gij spreekt daar een zeer mis plaatst vermoeden uit, zei Dray ton. Hoe kwaam.it gij cm de gedach te dat hij mi in medeminnaar zou zijndat hij mij den we°* vrij liet? Gij weet wel wat ik bedoel, Mr. Drayton. Gi.i moet hot, begre pen' hebben dat hij verliefdi is op Nu er door eeni™ notabelen uit B. eon bijzondere school in het gebouw Maranatha is gevestigd, die met 1 Sep tember overgeplaatst wordt in een reeds gehuurd huis bij dc kerk. willen wij het vergrooten van de O. L. S. wel eens toetsen aan de eischen der nood zakelijkheid. Zijn uit een hygiënisch oogpunt de lokalen te klein; zijn de ventilatie, 't licht en de verwarming on voldoende. dan, is 't niet meer dan een dringende behoefte hierin zoo spoedig mogelijk verbetering te brengen. Of de school echter vergroot moet worden, betwijfelen wi] ten zeerste, en dat om de volgende ï-eden Als we ons niet vergissen, wordt de O. L. S. te B. bezocht door een aantal kinderen uit de "emeente Velsen. Wor den die leerlingen geweerd, dan geloo- ven, wij wel, dat de school eroot genoeg is. Blijven ze toesrelaten, dan rijst de vraag of de "emeente Velsen ook in de kosten van verbouwing en van 't on derwijs wil bijdragen en of in deze richting door het bestuur van B. reeds stappen zijn gedaan. Bovendien zijn wij in de vaste mee ning, dat het gemeentebestuur het recht heeft kinderen, die te B. geen plaats kunnen vinden naar de O. L. S. te Overveen te sturen, waar nog ruimte voor een flink getal is. Op deze manier zou de klacht, dat het openbaar onderwijs zooveel kost, eenisgzins verholpen worden, want an ders heeft het niet alleen den schijn, maar is het werkeliikheid, dat de ge meente B. meer over heeft, voor onnoo- dige grootere gebouwen, dan voor een voldoend salaris van haar onderwij zers. D. Sport en Wedstrijden. Wielernieuw8. Legitimeeren in België Aangezien velen onzer landgenoöten in den zomer het land onzer zuidelijke broeders bezoeken ka.n het wellicht gee® kwaad het volgende uit ,,de Kam pioen" over te nemen. De heer Henri Polak te Amsterdam, schrijft aan het orgaan van den A. N. W. B.: In De Kampioen" van 5 April jl. deelt u onder de „wenken voor bui- tenlandsche tochten" o. a. mede, dat er in België „niet de hand gehouden wordt" aan het voorschrift dat men een nummer of naambordje aan zijn fiets moet hebben, „als men zich als vreem deling kan legimiteeren, bijv. door het toonen der douanekaart." Zoo is het inderdaad. Maar met dat overkomen. Een paar jaren geleden gaan. Mijzelf is bijv. het volgende overkomen. Een paar jaar geleden moest ik vrij dikwijls enkele dagen in België verblijven en daar ik mijn fiets wilde medenemen, voorzag ik mij van een permis de libre circulation. Aan de grens ging alles uitstekend. Den eer sten dag den besten ging ik per rijwiel van Antwerpen naar Brussel. Nauwe lijks op de Chaussée d'Anvers in laatst- genoemde stad aangekomen, beval een politieagent mij halt te houden en vroeg naai* mijn plaque (nummer plaatje). Ik deelde hem mede dat ik een vreemdeling binnen zijne poorten was ;aan de juistheid van deze verkla ring legde hij ondubbelzinnig twijfel aan den dag. waarop ik hem mijn per mis vertoonde. Ook daaraan hechtte hij slechts weinig waarde, maar liet mij ten slotte gaan, nadat ik hem op het officieele douanestempel en op de overeenstemming van nummers, mer ken enz. op fiets en permis had gewezen Een en ander had een klein kwartiertje geduurd, zeer ten genoege van een niet onaanzienlijk aantal vroolijk-gestcmde en icritiisch-aangelegde Brusselaars. Maar enfin; ik steeg op en bereikte de Place Rogier, waar een plotseling van achter een stilstaanden vrachtwagen uit schietenden diender mi - bij den arm vastgreep en mij opnieuw naar de pla que. vroeg. Een herhaling van het zoo even beschreven tooneel volgde en na een minuut of tien kon ik eerst weder opstijgen. Ik was echter geen vijftig meter ver op de Boulevard du Nord, of daar hadt je het lieve leventje weer gaande. Het derde bedrijf van het dra ma werd behoorlijk afgespeeld. Weer opgestegen, om (ik verzeker u dat het de letterlijke waarheid is) op de Place de Brouckère opnieuw vastgegrepen te worden. Daar kwam echter een red dende engel, in den vorm van een Miss Hardy. Welzooen is zij. verliefd! on hem Ik verheug mij te mogen ver nemen dat het zoo is maai' waar om vlucht hij1 dan Hoe kan hij. hier blijven, als mededinger van, den man die hem het leven redde Hij keek haar een lange poos aan. en lachte Wel die drommelMiss Har dy heeft gelijk Verliefde menschen sommige menschen zijn nooit geheel zichzelf, zei hij. Dat is, na alles het behoorlijke eindle van onzen roman. Bij Georgede daad- zaait is er. Ik heb geen tijd! om u iets uit te leggen. Zuid-Amerika! Liverpool, Euston, en de laat ste trein naar Londen vertrekt van Fairham om 8 ure 15. Wat is zijn adres te Londen. Miss Barcombe? Hiji heeft er geen zijn plan was om met den nachttrein naar Liverpool te gaan- Zonder een enkel woord meer te zeggen, keerde hij zich om, rende naar het kleine' logement om een rijtuig te bestellen naar Fairham, want een van, de bekoorlijkheden van Utterhoven was dat het op een grooten afstand van eenig spoor wegstation lag. Zijn bedoeling was om den trein te Fairhamzes mij len afstand te n.emenimaar als hij te Waterloo niet zoo gelukkig was geweest een licht rijtuigje en een frisc-h flink paard te bekomen, vriendelijken sportbroeder, die mij zei- de dat ik eigenlijk de aandacht trok. omdat ik geen grelot (doorklinkend, bel letje) had; bij raadde mij aan zulk een dingetje te koopen, dan zou geen dien der meer op mij letten. Ik deed aldus en bleef vele uren van dienders bevrijd, tot ik des namiddags een oogenblik plaats nam op een bank in het Bois de la Cambre en mijn fiets tegen den trot toirband zette. Een voorbijwandelende diender beschouwde de vele aldus plaats-rust gezette karretjes met olym pische kalmte, doch werd vuurrood in An liii mm is^ê fiets zag. .A qui ce vélo-ci?" En toen begon de grap opnieuw. U ziet dus, met legitimeeren" komt men er, zooals u zeide. altijdi af. Maar wat dat „.legitimeeren" te beteekenen heeft, zal uit het bovenstaande vol doende gebleken zijn. Voetbal. De commissie, belast met de regeling der1 i uien Nationale wedstrijden voor den uitgeloofden zilveren voetbal, is als volgt samengesteld: Jac. Musly, voorzitter; Herman A. Tromp, secretaris en voorloopig pen ningmeester; oh. J. Meijer, adjunct- seretaris; C. W. van Hasselt en J. L, F. de Meijers, commissarissen. Zooals reeds bekend is, wordt met de uitloving van bovengenoemd kunst voorwerp beoogd, ook in ons land en in het bijzonder te Rotterdam interna- tionaLei wedstrijden, iln het leven te roepen ten behoeve van den bloei van Holland's voetbal. POSTERIJEN. Gerard Karei, Amersfoort; Mdlle. Ada Stamp; G. Ózar? mej. Outshoorn; v. cL Braak; C .H. v. Zutphen, Wed. Thon; mej. E. C. Bams, allen Amster dam; C. Willemse, Arnhem; Wed. NoorduynTielenius, Bussum; P. Kerkhof, Culemborg; W. Haselhorst, Delft; Bolje, mej. Marie Evers, H. v. Baarle, J. Eibers; mevr. v. Wietst, allen Den Haag; A. Cornelisse, mej. Borgers, Th. J. Rosenhart, allen Haarlem; L. A., Haarlemmermeer; Schnitfink, Hil versum; A. Kuyk, Leeuwarden; W. Cornelissen, Oosterhout; mej. W. Kar man, Joostmerweg, beiden Rotterdam; J. Krul, Vlissingen, mej. Wagner? mej. J. Abertsen?? Briefkaarten: Dr. J. v. d. Berg, mevr. De Bruyn, G. v. Bruggen, Karei Kuiper, mej. A. Hurks, Van Dijk, N. v. Jehed, allen Amsterdam; Dubois, Dordrecht; A. Smit, Haag; mej. M. Andries, Gronin gen, mej. N. v. d. By 11, Hengeloo, Don- keloo? B uitenland Brieven: S. M. no. 45, Bordeaux; wed. S. Hang jas—Hendricks, Claremont; Steinmetz, Mulheim a/R.; miss G. V. de Cordova, N.-York, Goosen Toppen, Wadendijke B. C. O. Adolphe Gans, Chicago; Z. W. Taxi Egev.; Alfred Gemier, Nürnberg. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 3D cents per regel. Onmiskenbare Getuigenis. Inferieure middelen verlengen liet lyden en zijn de duurste Wij vragen/ ons hoe lang men schen inferieure middelen zullen blijven koopen tegen zulke onmis kenbare getuigenis in als de vol gende Alost, België, 12 Maart, 1900. Mijne heeren-, - Sedert langen tijd leed ik aan een hoest die mij dan zou hii Easton niet bijtijds voor de Londen express hebben kunnen bereiken, en hij was geen halve minuut te vroeg. Hij sprong in den wagen voor Pulman, terwijl de tee-in reeds in beweging was, en bevond zich tegenover Austin Bar combe. Ik wist dat gij in den wagen voor Pulman moest zitten, sprak hij hijgend, want hij was geheel buiten adem. --Ja, een andere vent zou een gewone rookcoupé ge kozen hebben. Het was een besk> ten zaak, maar ik heb u toch ge kregen. Waarom zijt gij hier? vroeg Austin. Hii' was veel meer van streek d'an d'e andere. Geef miji tijd. hijgde Cecil. Tijd... tijd1... Ik ben hier om met u te-rug te keeren. Ik kam niet terug. Kunt gii dan. niet inzien- dat het mij onmo gelijk is om op gelijken voet met u te blijven? Onmogelijk. Och kunt gij dat niet inzien. Drayton? Ik wensch u het beste. Ik dank u mijn leven En ik aam u een behoorlijk slot aan mijn roman. Mijn lieve jongenGij hebt een van. mijn mis plaatste theorieën den nekslag ge geven... de zelfzucht van een ver liefde Goede hemelwaarom kocht gij niet het werk„Wie is hij Wat bedoelt gij de grootste onrust baarde. Des nachts waren de aanvallen van hoest zoo hevig dat zij mij van alle slaap beroofden, en mij zoo deden zweelen dat mijne bedd'elakens e van doorweekt waren. riai CAüWJLNBERGH Ik had volstrekt geen trek in eten- m,eer, mijne zwakte was bui tengewoon, d[es te meer daar alle middelen die ik reeds beproefd had', in plaats van mij verlichting aan te brengen, mijn toestand slechts hadden verergerd Een vriend raadde mij aan de echte Scott's Emulsie te probeeren hetgeen- ik onmiddellijk deed, ii ik heb er mij zeer goed' bij bevon den. want tot mijn groote blijd^ schap deed zich zeer spoedig eene merkbare verbetering in mijn toe stand voor. Ik zette het gebruik er van gere geld voort, en na verloop van wei nig tijd) namen de aanvallen van hoest af en kon ik ten laatste wat rust krijgen. Mijne eetlust keerde snel weder, mijne ademhaling, die voor dien tijd zoo benauwd was, werd meer geregeld, em op het oogenblik ben ik krachtig e in volmaakte- gezond heid. Met een gevoel van dankbaarheid verblijf ik, Mijneheeren. met alle achting. (Get.) Paul Van Gauwenbergh. Men heeft dius hier een geval, waarin alle Aangewende middelen niet d'e minste verlichting hebben kunnen aanbrengen. De lijder che het vertrouwen in elk middel had verloren geloofde nauwelijks cat Scott's Emulsie: he-m zo-u helpen tot hij dit middel probeerde, en, tot zijne verwondering, gaf het hem spoedig zijne gezondheid' weder. Het publiek moet zich niet ver beelden dat Scott's Emulsie met andere middelen kan worden ver geleken. Het is anders dan eenig ander middel in d'e wereld als dc-ór' geneesheeren algemeen wordt er kend, en dit i-s die reden van zijn succes waar andere middelen mis lukken. De echte Scott's Emulsie is- voorzien van ons handelsmerk van een man- die een visch <wer zijn schouder draagt-, en hot is met wijs tot e-en besluit te bomen of uw ge-val al dan niet kan worden genezen tot gij de krachtige uit werking vani de- echte ScoH's En ul- sie hebt ondergaan. Geen- f.nder middel kam er mede worden ver geleken. zooals gij tot uwe volle voldoening zult. ontdekken als gij er d'e proef mede wilt nemen. Depots The Import Trading Office, 's- Gravenhage. Heer Henri Sanders, Amsterdam. Heer F. E. van Santen Kolff, Rotterdam. Mof. E. de Leeuw, Drogist, Den Haag. Heer A. Mulder. 's-Gravenhage. Heer J. H. I. Snabilié, Rotterdam. Hear A. van Tuyll, Paleisstraat, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Ik bed'oel dat als gij- maar een weinig belang hadt gesteld in de- moderne litteratuur, gij ten minste een van de honderd beschrijvingen van- interviews, die ik in de laatst© 5 jaren heb moe-ten ondergaan, in een dier bladen zou hebben gelezen, en die zou u hebben verteld dat ik een eerzame echtgenoot en vader ben. Gij zoudlt u niet zoo dwaas hebben aangesteld', als gij nu hebt gedaan. Hoe is het mogelijk dat gij nooit hebt begrepen dat Norma Hardy d'e schrijfster is van „Een knecht der knechten", dat zij is He atom- Holmes, en dat wij mede werkers zijn aan een nieuwen ro man. Het duurde een geruime® tijd dat Austin Barcombe geen woord sprak eindelijk zeide hij Ik heb mij zelf mooi ten toon gesteld. Jamaar gij hebt ons eer goed slot aan' onzen roman ver schaft, zei Drayton, en een man die de- theorie van een romanschrij ver weet omver te stooten, heeft niet te vergeef sch geleefd in deze wereld. EINDE. HAARLEM, HILLEGOM, Lange Veerstraat. Hoofdstraat. Goedkoopste Magazijnen van Huishoudelijke Artikelen en Galanterieën. Grootste sorteering. Billijkste prijzen.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6