Hoon m Haarl. GemeDgfl Koor. En BUIS iet TüII Reisbelasiiiig. Concert De Roos van Dekama, Onze Brievenbussen. Bediende, Italien-Francais. Vervolg Stadsnieuws. Heden is alhier door M. Hart en Zoon, commissionairs in vrachten, de eerste Aspergie aan de groentenmarkt gebracht en opgekocht door J. H. Ver hoog Botermarkt No. 1; dat is 3 dagen vroeger dan het vorige jaar. De Waterloop er. Uit de beste brom vernemen wij, dat het niet juist, is dat de water- looper Groszmann eerst em daarna wel toestemming van den waarne mend burgemeester voor zijn voor stelling zou hebben ontvangen. Die toestemming i s verleend. Groszmann was evenwel, vóór hij die kreeg, op de hoogte van het f&'t dat de Commissaris van. Politie on gunstig geadviseerd had en leidde misschien daaruit af, d'at hij de vergunning niet krijgen zou. Eenige bladen hier ter stede meldden als zeker dat aan het Noorder-Buiten- epaarne naast de Pulp- en Jam- fabriek de chocoladefabriek zal wor den opgericht door de „Vereenigde Chocolade-fabrikanten". Dit bericht is zeer voorbarig. Naar wij uit goede bron vernemen is nog niet beslist of bedoel de fabriek hier ter stede dan wel in den Haag zal worden gevestigd. Alhier is hedenmorgen onverwachts overleden de heer J. Moolenaar, con cierge en bode aan het gouvernements gebouw. Op J Januari 1876 als bode in functie getreden, werd de overledene op 1 Juli 1888 tevens tot concierge be noemd. En in die functie was het, dat hij dus op 1 Januari 1901 onder veel blijken van belangstelling zijn 25 jarig jubileum als beambte vierde. Ijverig en nauwgezet als hij was, werd hij door zijn superieuren zeer ge waardeerd, terwijl zijn welwillendheid hem bij het publiek in aangename her innering zal doen blijven. Wij vernemen, dat d'e inspecteurs en adjunct-inspecteurs. den com missaris van politie en zijn echtge noot© gisteren bij hun aankomst te Arnhem met bloemen hebben ver rast, die zij naar Arnhem hadden opgezonden. De commissaris van politie heeft veertien dagen verlof. Gisterenmiddag omstreeks half zes ontstond een begin van brand in het perceel Zoutmanstraat 23, bewoond door den heer Overtoom. Een 8-jarig knaapje alleen thuis zijnde zat eenigen tijd met een bran dende kaars voor het raam te spelen, totdat de gordijnen vuur vatten en wel dra in lichte laaie stonden. Hij liep de deur uit en riep de buren, die weldra met eenige emmers water den brand meester waren. Eenige stoelen, een ta fel en het vloerkleed zijn verbrand. Gisterenavond omstreeks 9 uur had een jongen liet ongeluk tusschen den klap en de Gravesteenenbrug met_zijn voet bekneld te raken. De oorzaak hiervan was. dat de jongen bij het neerlaten tegen den klap opliep. Ernstig gewond aan dlit lichaamsdeel werd hij op een handwagen naar zijn woning in de Amsterdamstraat overgebracht. Bij nader onderzoek bleek, dat zijn groote toon, geheel verbrijzeld was. Odd Fellows. Woensdagavond' is hier ter stede opgericht eene afdecling der Inde pendent order of Odd Fellows, een Engel sche bondl ter bevordering van menschenliefde, wiens leuze is Vriendschap, liefde, trouw" en welke eenigszins met de orde dei- Vrijmetselaars te vergelijken is, Wat de Odd-Fellows genootschap pen betreft, op 't einde der 18e eeuw moeten deze reeds in Liver pool en Manchester ontstaan zijn, doch haar tegenwoordige inrich ting kreeg deze bond in Noord- Amerika door Thomas Wilden, die in 't begin dezer eeuw in. Noord- Amerika de eerste Amerikaansche Odd Fellows bond stichtte. Tentoonstelling. Wij bezichtigden heden hij den heer F. C. Verselewel de Wilt Hamer, de verschillende curiosa uit den Zuid- Afrikaanschen oorlog, die a. s. Zondag in het Brong-ebouw zullen worden ten toongesteld. Zooals men weet komt de opbrengst hiervan ten voordeele van de vrouwen en kinderen der krijsge vangenen en wordt gestort in het Van Broekhuizenfonds. We zagen o. m. ver scheidene omslagen, lriefkaarten met adressen van bekende Boerenleiders, de handteekenihgen van hoofdperso nen uit den oorlog enz. Ook waren er ettelijke poststukken uit de Boerenkampen op Ceylon en St. Helena, sommige versierd met eenvou dige penteekeningen andere beschreven met bijbelteksten. Dan kregen we nog te zien de- proclamaties door de Boeren- bevelhebbers uitgevaardigd na den val van Pretoria en gedrukt op de reizende Staatsdrukkerij. Déze officieele be scheiden zijn ingezonden door een dei- noodlijdende Transvaiers. De andere curiosa zijn meest afkomstig van hoog geplaatste personen uit Zuid-Afrika. Het geheel is een kijkje overwaard. In het gebouw „Weten' en Wer ken" wercl Donderdag-avoncL feest gevierd1 door de Haarlemsche -I>n- gelingsvereeniging Pred'. 12 la. Na dat de secretaris en penningmeester de jaarverslagen hadden uitge bracht werd de avond) verder met muziek zang en voordrachten zeer genoeglijk gepasseerd. Zang en Vriendschap. Zaterdagavond is voor de wer kende leden der Koninklijk© Lie- dertafel „Zang en Vriendschap" een feestavond georganiseerd; op de bo venzaal der Sociëteit „Vereeni- 'ging". De feestcommissie heeft voor de zen avond' een zeer fraai program ma samengesteld. Behalve een. kwartetwedstrijd;, waaraan 4 kwar tetten, bestaande uit leden der Ver eeniging, zullen deelnemen, zuilen soli voor zang. en piano, afgewis seld door voordrachten worden ien gehoore gebracht. Tussclien de ver schillende nummers door zal gele genheid gegeven worden om te dansen. Er is dus, zoo men ziet, veel af wisseling. De prijzen voor deni wedstrijd beslaan uit prachtige kunstvoor werpen. Zoodira de wijziging op de Hin derwet door de Kamers is aange nomen. zullen de plannen en de begrooting voor het hier ter stede te bouwen abattoir, aan den Raad ter goedkeuring worden ingediend. Vergunning. Hedenavond om 9 uur zal eene spoed ei scli ends vergadering ''.er vereeniging „Ven-gunning" in ae kleine zaal der Sociëteit „de Kroon" worden gehouden, waar Mr. F. A. Bijvoet inlichtingen zal verstrek ken. Naar wij verder vernemen, hebben bereids vele houders van vergunningen besloten tot het aan gaan van een compagnieschap met hunne naaste bloedverwanten. Ook de bekende Amstendamsche care s „Krasnapolsky, de Roode Leeuw en de Bisschop" hebben reeds der gelijke stappen gedaan. Heemstede. Op Zaterdag 11 Mei a.s„ 's namid dags 2 uur zal ten raadhuize acne ver gadering plaats hebben van het be stuur van den Schouwbroekerpolder onder deze gemeente, tot vaststelling van het kohier van den polder^omslag, rekening over 1900 en begrooting voor 1901. De Imperial Continental Gas-Associ- ation is voornemens hoofdgasbuizen en spuit leiding te leggen in den Rijks straatweg onder deze gemeente, voor namelijk ten behoeve van het villa-park .Bosch en Vaart." Door Burgemeester en Wethouders is aan J. de Wilde Wz. vergunning ver leend to verkoop van sterken drank in t klein in het perceel aan de Prinsen laan A 52 en wel met ingang van 25 April. Zaudvoorto Door de Eerste Nederlandsche Elec- triciteit-Maatschappij te Amsterdam is aan den heer A. Bakels, Bazar, alhier den verkoop van de ornamenten voor de electrische verlichting opgedragen- Aldaar zijn in een der winkelkasten verschillende ornamenten, geëxposeerd, die geheel gemonteerd zijn en 's avonds ontstoken worden, wat een schitterend effect maakt. De verlichting wekt steeds meer sympathie en er komen steeds nieuwe aanvragen om aanslui ting. Bij beschikking van den heer Com missaris der Koningin is aan den mi licien-verlofganger H. v. Duijn tot 6 December a. s. uitstel verleend voor het ondergaan van het gewoon jaar lij ksch onderzoek. Tegen de door B. en W. opgemaakte kiezerslijst zijn, geene bezwaren inge bracht. Sloten. Ter Donderdag gehouden veemarkt waren 149 runderen aangevoerd; han del stug; prijzen 95.tot 205.-. Hillegom. Alhier beslaat Woensdagmiddag a. s. van half vier tot half vijf ge legenheid tot kostelooze inenting en herinenting in de Openb. Lage re School- Tot voorzitter en secretaris van de commissie tot wering van school verzuim zijn gekozen de heeren K. Veldhuizen van Zanten en Van der Jagt. De liberale kiesvereeniging al hier, heeft, den heer Wenfholt van Bennebroek candidaat gesteld voor lid dier Tweedie Kamer. Haarlemmerliede en Spaarn- woude. Ondertrouwd: D. Kuiper en W. de Vries; H. van der Aar en H. Kroon. Bevallen: S. HollemanWillemse. d., J. Kreuthof—la Maitre, z. Soboten. Bevallen: G. HoogelandVan Eer den, z. Spaarndam. Ondertrouwd: J. Snel en D. Olij. Getrouwd: B. Kleijn en M. Pot. Bevallen: W. HartendorpHarten dorp, z. Beverwijk. De villa „Welgelegen" alhier is Don derdag in publieke veiling verkocht voor den buitengewoon hoogen prijs van f18.102, aan den heer W. Ladovius, Bij verschillende inwoners worden de laatste nachten kippen, konijnen, enz. verscheurd, waarschijnlijk door een of meer rondzwervende honden. Ook te Wijk aan. Zee en Duin zijn dergelijke slachtoffers gevallen. Voor de vacante betrekking van on derwijzeres aan O. L. school hebben zich niet minder dan 42 sollicitanten aangemeld. De uitvoering door de meisjeszang school onder leiding van mej. Japikse alhier heeft zeer veel succes gehad. Opgevoerd werden o. a. ..de Varkens hoeder" en „de Ijskoningin," operet tes, die bijzonder in den smaak vielen. Aan het slot van den avond werd de directrice door de leerlingen een beeld met voetstuk aangeboden als een bewijs van dankbaarheid voor de moeite die zij zich getroost had. Woensdag 1 Mei a.s. om 8 uur geeft de Nieuwe Beverwij ksche Zangvereeni- ging, directeur de heer N. Gonjftg, haar 2e uitvoering in dit seizoen. De heer H. van Beemt, violist, verleent zijn mede werking. Vervolg Nieuwstijdingen. Tweede Kamer. Men seint ons uit Den Haag Bij voortgezet debat over d'e mi- litiewet werd met 53 tegen 8 stem men verworpen het amendement Verhey om torpedisien en bereden troepen na verstreken, diensttijd bij d'e landweer in te deelen. De Kamer is uiteengegaan- denkelijk tot 15 Mei. Algemeen kies echt. Het Nederl. Comité voor Alge meen Kiesrecht heeft aan de bestu ren van Vak- en andere Vereeni- gingen in Nederland een circulaire gericht, waarin krachtig wordt op gewekt lot deelname aan de Mee ting, op Zondag 12 Mei a. s. te 's-Gravenhage te houden. Deze landelijke betooging, aldus wordt in dat rondschrijven oe- toogd', uitgaande van het Neder- landsch Comité voor Algemeen Kiesrecht, moet een krachtige uiting zijn van het Nc-derlandsche volk vóór de invoering van het eerste burgerrecht. Deze bètooging moet het allen duidelijk maken-, dat Algemeen Kiesrecht niet een leuze is. niet een wewsch is van en kelen. maar een eisch van sen groot, zeer groot deel van ons volk. Die Meeting moet slagen, even schitterend, nepn nóg schitterender dan die van verleden jaar voor de Ongevallenwet. f?-asontpiofiin£ Ten huize van den heer v. D. in de Prinses Mariestraat te 's-Gra venhage. heeft Woensdagmiddag een gasontploffing plaats sehad. De broeder van een daar in de buurt wonend aanlegger van g en waterleiding heeft daarbij ern stige brandwonden gekregen. Zijn geheel e gelaat iis verbrand, maar de oogen zijn gespaard gebleven Men vermoedt dat het ongeluk 1« gebeurd bij het nazien van d'e gas leiding in de woning, waarin werk zaamheden voor verhuizing wer den verricht. Men schrijft uit Rome aan de ..Resb." dat dr. Schaepman meerdere malen door kardinaal Rampolla is ontvan gen. De particuliere audiëntie bij den Paus duurde een half uur. Verkiezingen voor de Tweede Kamer. Men meldt aan Het Volk: Nadat in de kiesvereeniging Voor uitgang te Kiel-Windeweer de uitslag voor de Kamer-candidaatstelling was, dat mr. Veegers met 11 tegen 7 stem men op onzen partijgenoot Van Zut- phen werd gesteld, is een gedeelte der leden uitgetreden om een nieuwe volkskiesvereeniging op te richten, die het program der S. A. D. P. onder schrijft.. Het voorloopig ledental is reeds voldoende om het leven der nieu we vereeniging te waarborgen. Men meildt uit) Beverwijk aan De Standaard: Ds. A. S. Talma, op wlen voor de a.s. verkiezingen door de antirevolutio naire kiesvereeniging N. O. te Bever wijk de keuze was gevallen, heeft thans officieel voor een eventueele candi- datuur voor dat district bedankt om dat z. i. de verhoudingen zijn candi- datuur in Beverwijk niet wenschelijk maken. De heer G. J. Leonard Ankersmit heeft medegedeeld, dat hij bezwaar maakt de Tweede Kamer-candidatuur van Vrijheid en Hervorming, te De venter, te aanvaarden. De Roomsch-Katholieke kiesvereeni ging Recht en Orde te Amersfoort heeft jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, candidaat der antirevolutionairen, candidaat gesteld voor de Tweede Ka- LONDEN, 26 April (R. O.) Aan de „Standard" en andere vladen, wordt uit Pretoria gemeld, dat Baden Powell naar Engeland zal terugkeeren cn het commando over de politie-troepcn heeft neergelegd. Het Ministerie van oorlog zegt niets van dit bericht te weten, maar ambtenaren verzekeren dat liet waarschijnlijk is dat Baden Powell een kort verlof zal nemen. FRANKFORT a/M„ 26 April (R. O.) De brand te Griesheim was te midder nacht in zoover gebluscht, dat het ge vaar geweken was. Er zijn niet meer dooden gevonden. Het aantal gewon den wordt op 150 geschat, terwijl er veel vermisten zijn. Ongeveer 1000 man zijn broodeloos; in een deel van de fabriek kan het werk voortgezet wor den. De brand vernielde ook de chemische fabriek van Marx en Muller en een deel van de verffabriek te Griesheim. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich ivet aansprakelijk. Tan imezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Telegrammen. LONDEN, 26 April. (R. O.) De offi cieele verlieslijst toont dat in een ge vecht tusschen Bandspruit en Klerks dorp op 22 dezer 2 soldaten zijn gedood, 3 gewond en een luitenant en 7 man zijn gevangen genomen. Voorts dat een luitenant van de Coldskream Guards en verscheidene yeomen op dienzelfden dag zijn gewond bij Pear- stow in de Kaapkolonie. LONDEN. 26 April (R. O.) Aan de „Times" wordt van 23 dezer uit Roos- Senekal geseind: Roos-Senekal, dat tot voor korten tijd de zetel was van de Boerenregeering onder Schalk Burger, is gisteren door kolonel Pulteney bezet.. De landdrost en 50 man gaven zich over. Sedert dien hebben zich nog on geveer 50 man overgegeven. En uit het hoofdkwartier van Blood bij Blinkwater wordt d.d. 20 dezer aan hetzelfde blad gemeld: Ben Viljoen is met een commando dat op 500 man wordt geschat en met ee-n pompom en twee maxims door het dal van de Steelpoort-rivier naar het Zuiden getrokken, met achterlating van wagens en na een te Colenso buit- gemaakten vijftienponder, een Krupp- kanon en 22 kisten ammunitie tc heb ben vernield. Mijnheer de Redacteur. _Mag ik zoo vrij zijn u beleefd plaat sing te verzoeken voor het onderstaan de. waarvoor bij voorbaat mijn dank. Met verwondering las ik in verschil lende bladen een namens Burg. en Weth. geplaatste advertentie tegen mij om het publiek van Haarlem en om streken te waarschuwen tegen gebruik van melk door mij geleverd en wel omdat dit college vermeent naar aanleiding der advertentie, dat het ge bruik van water uit een welput van mijn perceel tot het schoonmaken van melkmaterieel aanleiding zou zijn tot overbrenging van besmetting. Mag ik hierbij constateeren (ieder mijner afnemers kan zich overtuigen) dat daarvoor gebruikt wordt water uit de Haarlemsche gemeente-waterleiding waar van de spruit ter geleiding in mijn perceel ligt, dat het water uit de welput alleen gebruikt wordt voor ge wone doeleinden, als straatschrobben, enz. In stede van deze op mij ingebrach te klacht zou ik gaarne het geacht college van B. en W. willen wijzen op het meer noodzakelijke van onderzoek naar melk, die van buiten in wordt gebracht, waar door vele bijna alle boe ren in de buitengemeenten bij gebrek aan water uit de leiding moet worden gebruikt of wel- of regen-, ja s o m t ij d s vaart of slootwater. Mijns inziens een grooter gevaar dat attentie verdient. Met dank voor de opname dezer re gelen verplicht uw ten, zeerste Uw Dw. H. v. SCHOOTEN, Melkslijter. Lange Margarethastraat 30. Haarlem. Wij hebben gemeend dat het nuttig wezen kon om/bij het Gemeentebestuur te informeeren naar de reden, waarom de door inzender bedoelde advertentie Advertent! ëit. Ondertrouwd: M. HOUTMAN en A. E. van der HEIDE. Haarlem', 26 A''ril '1901- SAMUEL MOK en Echtge- noote geven kennis van de geboorte eener Dochter. Haarlem, 26 April 1901. Eenige en algemeene kennis.reving. JOHANNES ENGELENBERG en ENGELINA SMINK, geven kennis van de geboorte van hunnen Zoon P1ETER Haarlem, 24 April -1901. Officieel is ons medegedeeld, dat de waarschuwing geplaatst is, „omdat de „geringe hoeveelheid duinwater door „hem gebruikt, geen waarborg ople vert. dat hij werkelijk zooals hij be- weert, zijn vaatwerk met duinwater „schoonmaakt." REDACTIE. Burgerlijke Stand. Bevallen 25 April. W. S. Grne- newoudZurendonk, z. 26. F. Mok- Nopol, d. 24. G. J. LembeckJan sen. d. 25. M. S. Aan die' Kerk-Tim- mers, d. 26. N. van BeelenVooijs, d. 25. H. van DuinKollerie, z. M. C. J. Soellaartvan Heerden, d. 2-9 E. EngelenbergSminlc, z. 26. W. van Deld'enBruijn, z. Overleden25 April. J. M. A. Smits, 44 j„ Kruisweg. 24. F. Reijns. 8 m. z., de Witsfiraat. 25. H. M. Lammertsma, 10 m. di. Voor- ui tgstraat Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, Brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van io. J. D. Ferwerdla, firma Fer- werda en Tieman, om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in den winkel van het perceel aan de Groote Hout straat No. 3. 2o. G. H. C. Smits, om vergun ning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in die koffieka mer van het perceel aan het Sta tionsplein No. 4. 3o. J. van den Berg, om vergun ning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het voorhuis van het perceel aan d!e Wolstraat No. 20. 4o. G. J. van Gasteren', Directeur van den Schouwburg, oim vergun ning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in twee koffie kamers van het perceel aan den Jansweg No. 47. 5o. P. Hoogeveen, om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het voorhuis van het perceel aan de Bakkerstraat No. 53. 6o. P. Hoogeveen, om vergun ning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in: het voorhuis van het perceel aan de Raamsteeg No. 8. Haarlem. 25 April 1901. Burg. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, l.-B. De Secretaris, PIJNACKER. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze gelief de Echtgenoot, Broeder, Zwa ger, Schoonzoon en Oom, de Heer AUGUST SMITS, in den ouderdom van 44jaar. Haarlem, Wed. M. J. A. SMITS—de Jager. Maastricht, M. THOMASSEN—Smits. Th. THOMASSEN en kin deren. ELISE SMITS. Haarlem, S. de JAGER. S. de JAGERReerink. Wed. H. REERINK— Groeneveldt. Haarlem, 25 April 1901. R&ARLEftflSGfiE Schouwburg -Maatschappij. Telefoon 579. De Nienwe Nederl. Tooueelvereeniguig Bestuurder: C. P. T. BIGOT. Zondag 28 April 1901 Robert en Bertram of de Lustige T age bon den. Beroemd Blijspel in 4 Bedrijven- Muziek van Conradi. Quodlibets, Duo's en nieuwe cou pletten van C. P. T. Bigot. Aanvang 8 uur. Prijzen gewoon. Woensdag 1 Mei 1901 Nederl. Tooneel vereeniging, 97ste Opvoering van: Spel der zee van HERMAN HEIJERMANS. Aanvang 8 nor. Diploma's slechts voor 1 persoon. Balkon f2,Stalles f 1,75le Loge fl,50; Parterre f 1,052e Loge fl,Gaanderij 10,40. Bespreekbureau van 10—4 uur. Beschermheer: Jhr. ERNEST H. VAN LOON. DirecteurHENRI PIELAGE. ter gelegenheid van het 12'/,-jarig bestaan, op 30 April 1909, 's avonds 8 uur, in de Concertzaal der Sociëteit „Vereeniging". Met medewerking van: Mevrouw JEANNE BROEK Landré, Eerelid der Vereeniging. Mevrouw C. DE W. H.-F. den Heer C.PHLIPPEAU. GERARD ZALSMAN, Lid van Verdienste der Vereeniging. AUGs. v. d. HOECK. JOH. SCHMIER. JOH. BROEK. HENK VAN BREEMEN, Piano. Mejuffr. BETSY PIELAGE, Piano en Orgel. Programma van WILLEM LANDRÉ. Entreekaarten verkrijgbaar bij de Boekhandelaars en op den avond der uitvoering aan 't Bureau der Sociëteit »Vereeniging«. Zie Opr. Haarl. Cour." van 26 dezer Ondergeteekcnden bevelen deze zaak dringend aan en verzoeken vriendelijk allen, die voor hun genoegen of hunne gezondheid op reis gaan, eene bijdrage voor ge noemd doel te zenden: Mej. M. DE BOOY, Groote Houtstraat 99. Jonkvr. L. J. QUARLES VAN UFFORD, Gr. Houtstr. 115 Zondag 28 April slot- avond van den Oaus- cursus, aanvang 8 uur, R. MEEN HORST, Dansonder wijzer. De BURGEMEESTER van Haar lem, brengt ter algemeene kennis a. dat bij besluit van den Raad dezer gemeente van 5 December 1900 No. 13, de na ie noemen ter reinen voor openbare speelplaatsen voor voetbal en andere dergelijke spelen, zijn bestemd: lo. het aan de gemeente toe.be- hoorende terrein, gelegen aan de Houtvaart, bij de zwem- en badin richting 2o. het gedeelte van het bolwerk achter de villa van den J. H. STOEL Az. in het Kenau park 3o. het gedeelte van het Prinsen- bolwerk, grenzende aan 't Spaarno; 4o. het terrein, gelegen vóór en naast de nieuwe strafgevangenis b. dat met ingang van 1 Mei 1901 de uitoefening van die «pe len, zoowel in den Hout als op straten en wegen zal ziju verboden. Haarlem, 24 April 1901. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ. (L. B.) Haarlemsche Brandverzekering- Maatschappij, Kantoor te Haarlem ZIJLSTRAAT No. 76. Directeuren berichten dat het Dividend Bewijs No. 47 van af heden betaalbaar wordt gesteld ten Kantore der Haarlemsche Bank- vereeniging te Haai lem met 16 pCt. van het gefourneerde kapitaal. N. G. CNOOP KOOPMANS- C. M. RASCH. Brieven o Advcrteniicn kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen te weten: Groote Hontstraut No. 140 aan het huis van den beer B. Laugeveld bij het Proveniershuis Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan bot huis van den heer F. Hellingman. Parklaan, hoek Kruisweg, aan de voor malige stal van Gcbr. Van der Heek en aan onze Bureaux, Kauipersingel No. 70 vlak bij de Turfmarkt. DE ADMINISTRATIE. Juffrouw, 30 jaar oud, zoekt plaatsing als Kinderjuffrouw, ter assistentie in de huishouding of voor gezelschap bij een dame. Goede getuigen staan ten dienste. Adres met Ir. br. onder letters K 525, Nederl. Kiosken- Maatschappij, Rotterdam Op een klein Atelier van Cos tumes kunnen tegen begin Mei een paar nette leerlingen en een flinke aankomende Naaister ge plaatst worden. Fr. brieven onder No. 4340, Bureau van dit Blad. Gelegenheid tot bet leer. n van Wollennaaien en Huishoude lijk Linnengoed, leertijd 9—12, 24 uur, zoo ook middaglessen 2—6 uur (uitsluitend eigen werk) tegen fl per maand. Knipcursus tegen bijbetaling hieraan verbon den. Klein Heiligland 48rood. Gevraagd tegen 1 Mei een eenigszins met het vak op de hoogte, en in de stad bekend. Zicb te ver voegen Schoen magazijn Barre- voetstraat No. 6. Conversation littérature, corresp. Meilleures références. A. CRESCIO I. PÉFÈRE, Ripperdapark 9. TE KOOP Een ijzer Kinderledikaulje, met stroo- en zeegrasmatras, geschikt tot ruim 6 jarigen leeftijd. Prijs 10. Te zien Kruisweg 17. Bascule. GEVRAAGD een gebruikte doch in goeden staat zijnde Bascule van p. m. 200 kilo. Brieven onder no. 4339 Bureau van dit Blad. Wegens omstandigheden een Tapperij en Slijterij met Vergunning over te nemen. AdresSophia- straat No. 39 Huur gering. TE IIUUR, te bevragen Bakenes- sergracht 13 bij den makelaar GEORGE L. SMIT.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3