NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. I8e Jaargang Maanrlng 20 April 1901. N®. 5469 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Yoor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ia (kom der gemeente), per 3 maanden1-30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37% n de omstreken en franco per poet0.45 ADVERTENTIEN Van 1—5 regels 50 Ote.iedere regel meer 10 Cta. Buiten het Arrondissement Haarlem ia de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad -verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicilé Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES} SuccParijs 3'fii» Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit tiou bladzijden. Haarlem's Dagblad van 29 April bevat o.a. In 't Westen van Oranje-Vrij staat en in het Oosten van Trans vaal, De ramp te Griesheim, Hoe de Wet de spoor overtrekt, Par lementaire Praatjes, Gemeenteraad van Heemstede, Sportpraatje. Bovendien behoort bij dit nummer onzer courant als gratis bijvoegsel no. 34 van ,,De Zaterdagavond". Letter kundig Weekblad voor Jong en Oud, bevattende: Haarlemsen Gemengd Koor (met portret van Henri Pielaere), Figuren uit de Raadsvergadering (de heer Johan Winkler), Haarlemmer Hal letjes, Kroniek, Allegro en Largo: Der Freischutz Feuilleton Sjolli wordt geportretteerd; Rubriek voor Dames, Twee Oude Geliefden (verhaal), het vervolg van het geïllustreerde artikel over Kronen, Moment-Opname: Schen nis; benevens de gewone rubrieken, af beeldingen, oplossing prijsraadsel en een nieuw prijsraadsel. Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, Brengen ter openbare kennis, dut is ingekomen een verzoekschrift van io. E. P. Arxhoek, om vergun ning tot het verkoopen van sterken •ank in het klein in het voorhuis van het perceel aan de Brouwersr vaart No. 84. 2o. G. van Schaik, echtgenoote van G. Siteur, om vergunning tot het verkoopen van sterken dlrank in het klein in hot voorhuis en de gelagkamer van het perceel aan het Spaarne No. 10. 3o. H. Serné Jr., om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het voorhuis van het perceel aan d:e Lange Poellaan No. .4. 4o. W. D. Roosdorp, om vergun ning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in de gelagka mer van het perceel aan de Pieter straat No. 1. Haarlem. 26 April 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd: DE HAAN HUGENHOLTZ. L. B. PIJNACKER. van Oranje-Vrijstaat zit waarheen dan de Engelsche generaals na het Noo.rdWesten te hebben door kruist", zijn heengegaan. Dat doorkruisen van het Noord- Westen, daar hebben we heelemaal niets van gehoord, zoodat dit vrij wel dezelfde wassen neus_zal zijn als het schoonvegen van French in dertijd'. Maar. 't klinkt zoo mooi, de ge neraals hebben,,het Noord-Westen van Oranje-Vrijstaat doorkruist", en wat dat doorkruisen heeft opgele verdnu ja, daar vraagt een be hoorlijk jingo niet naar. men moet ook niet alles willen weten. Dit, wat het Noorden van Oran je-Vrijstaat betreft. Het andere oorlogsnieuws geldt het Oosten van Transvaal, en wij vermeldden dit gister reeds onder de telegrammen. Zooals men weet, werd hierin medegedeeld, dat Roos- Senekal, tot voor korten tijd die ze tel der Boerenregeering door kolo nie! Pultene.y bezet is en dat Ben Vilj oen door het dal van den Steel- pont-rivier naar het Zuiden getrok ken is, nadat hij te Colenso een vijf tienpander had buitgemaakt, een Krupp-ltanon en 22 kisten ammu nitie vernield' had. Ten slotte de mediedeelinig, d'at Baden-Powell waarschijnlijk zal af treden, hoewel het ministerie zegt van niets te weten en de ambtena ren verzekeren, dat hii slechts een kort ontslag nemen zal. Buitenlandsch Nieuws. Politiek Overzicht. Het is een vreemd bericht, dat uit Vredefort-Station van 26 dezer aan de Times" geseind wordt. Dat bericht luidt aldus Generaal Elliots bereden divisie met de kolonels Delisle, Bethune en generaal Broad'wood is naar den SDOorweg teruggekeerd! na het Noordwesten van den Vrijstaat te hebben doorkruist. De Wet was te Parijs, een paar dagen vóór dat Bethune er kwam. Zijn gevolg was klein. Na een philippics tegen de Engelschen te hebben gehouden, verdween hij naar Villiersdorp. Elliots divisie heeft weinig uit- gerichtde aanwezigheid' van den vijand weid overal gevoeld. De vij and) nam een veewacht van Prin ce of Wales Light Horse en een piket Australische Bushrmen ge vangen Wij hebben een groote hoeveel heid vee en vele Boerengezinnen meegevoerd. Vooral die mededeeling ,,Na een philippics tegen de Engelschen te hebben gehouden, verdween hij", herinnert aan. heerlijke sensatie-ro mans, en teekent De Wet zoo'n beetje in het licht van galanten, sympathieken roover-hoofdhnian. Maar, een schijn van waarheid' zal dit toch' wel bevatten, en hoe de Engelschen gewoonlijk er over den stand van. zaken in Zuid-Afrika ook op los gelagen hebben, de per soon van De Wet hebben zij vrij wel altijd recht laten wedervaren, al kan dit ten opzichte zijner krijgs verrichtingen niet altijd gezegd worden. Maar. en dit is belangrijker, er schijnt uit dit bericht te blijken, 'dat De Wet in het Noord-Oosten Algemeena berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. Een telegram uit Rarkley East meldt het volgende Het deel van Kneufzinger's com mando d'at den trein bij Moltemo vernielde, verloor één doodle en vier gewonden, waaronder luitenant Meijers die gevaarlijk werd' ge wond!. en Sauer van Cradock. De invallers verloren 30 paarden, d'ie buitgemaakt of gewond werden, en lieten een hoeveelheid tuigen ach ter. De Boeren ontsnapten geduren de den nacht maar worden achter volgd; zij' worden niet geholpen door de Hollanders in die streek. Lord Kitchener seint uit Preto ria van 26 dezer De colonnes rapporteeren verdere Boerenverliezen. bedragende 12 ge sneuveld. 20 gewand, 47 krijgsge vangen, 52 die zich hebben overge geven. Verder hebben twintig Imperial Bushmen gisteren ten Zuid-Oosten van de Commissiedrift over de Oli fantsrivier commandant Schroeder en 41 Boeren gevangen genomen, met 1 maxim, paarden, muilen, wagens en een aanzienlijke hoeveel heid munitie. De Bushmen hadden de Boeren vóór het aanbreken van den dag omsingeld, kropen nader en begonnen a bout portant te vu ren, waarop de Boeren zich ter-, stond overgaven. Een tweede dépêche van lord Kit chener luidt In aanvulling van mi i n telegram van hedenmorgen meldt generaal Kitchener van Paardenplaats. dat h" 4 Boeren heeft gedood1, 180 ge vangen genomen, en 3000 stuks rundvee. 6000 schapen en vele wa gens buit gemaakt. In het Lagerhuis zei de Chamber lain. dat men niet van plan, was, een begin te maken met het volle dig stelsel van civiel beheer in Transvaal en de Oranje-rivier Ko lonie gedurende Milmer's afwezig heid, die naar hii verwachtte, van korten duur zou zijn (Luid gejuich), maar het werk van die organisatie tier verschillende departementen, zal voortgezet worden zoo ver als mogelijk is. op de grondslagen door Milner gelegd. Gedurende diens afwezigheid zal Kitchener zijne plaats innemen'. Men zal zich herinneren dlat Ko ning Leopold II een deel zijner groote bezittingen in België, par ken en bosschen. aan den Staat tot openbaar gebruik heeft ten geschen ke gegeven. Nu d'e wetsvoordracht, die hierop betrekking heeft, na dooi de Kamer te zijn aangenomen, bij den Senaat aanhangig is gemaakt, heeft men ontdekt dat de schenkm- in tw.ee opzichten nietig is. Een ge deelte der goederen, o. a. liet uit gestrekt domein in d'e Ardennen, heeft de Koning nameliik van zijn vader geërfd, maar te zaïmen mét zijn. zuster, de ongelukkige prinses Charlotte, weduwe van aartshertog Maximiliaan, keizei' van Mexico. Daar de prinses reeds meer dan 30 jaar krankzinnig is, kan zij hare medewerking- niet verleenan en nie mand' is gerechtigd in haren naam een schenkiner te maken.. Een ander d'e el dier goederen is gebleken mede te behooren aan de Koningin. Im mers met deze is de Koning ge trouwd1. zonder dat scheiding van goederen' is bedongen en daarom behooren volgens het Belgische recht alle onroerende goederen tij dens huwelijk aangekocht, tot de huweilijksche gemeenschap, en kan de Koning daarover niet eigen- machte beschikken. Het ontwerp tal daarom vermoedelijk blijven rusten totdat de wettelijke bezwa ren zijn opgeheven. Stadsnieuws. Haarlem, 27 April 1901. „Vergunnins;." Vrijdagavond 9 uur had de in ons vorig nummer aangekondigde spoed- eischende vergadering plaats van de vereeniging „Vergunning". Op deze bijeenkomst zou, zooals men weet, Mr. F. A. Bijvoet het woord voe ren over de maatregelen, die de ver gunninghouders nemen konden met 't oog op de deze week door de Eerste Ka mer aangenomen noodwet op de drank wet van 1881. Dat de belangstelling groot was blijkt wel hieruit, dat de kleine zaal van de Sociëteit ,,de Kroon" alle aanwezigen bijna niet kon bevatten. De vergadering werd geopend door den Voorz., den heer Schoon, die in eene korte rede er op wees, hoe kort de tijd was, die den houders van vergunnin gen nog restte, wat dan ook de reden was, dat men nu reeds voor de tweede maal binnen de 24 uur vergaderde. Hij spoorde verder allen aan tot de ver eeniging toe te treden, daar de kosten dezer bijeenkomsten en het inwinnen der rechtskundige adviezen hooger lie pen dan de kas wel toeliet. Hierna verkreeg Mr. F. A. Bijvoet het woord. Deze zeide in de eerste plaats het niet geheel eens te zijn met het advies van Mr. Paap, betrekkelijk het oprichten van commanditaire ven nootschappen. Spr. wilde hier niet als adviseur optreden, doch slechts in 't kort behandelen wat hij met Mr. Paap had besproken. Allereerst echter moest het spr. van het hart, dat hij niet kon begrijpen, dat hetgeen nu geschied is, zulk eene ontsteltenis heeft veroorzaakt, daar men dien slag toch reeds 20 jaar kon zien aankomen. Daarna zette Mr. Bijvoet uiteen, wat de bedoeling was van de wet van 1881. Voor degenen, die reeds vóór of op 1 Mei 1881 vergunning hadden, blijft de toestand onveranderd, alleen is het na 1 Mei a.s. natuurlijk niet meer mo gelijk de vergunning over te doen. Degenen, die eerst na 1 Mei 1881 ver gunningsrecht hebben gekregen, zou den met 1 Mei a.s. dit moeten verkie zen als het wettelijk maximum was over treden. De noodwet heeft echter hierin verandering gebracht, en een lateren termijn gesteld. Intusschen is de ver gunning nu van een zakelijk, een p e r s o o n 1 ij k recht geworden. Bij overlijden of overdracht is de vergun ning verloren. Men heeft niet gedacht, dat de wet van 1881 i? toepassing zou worden gebracht en nog in eten iaat- sten tijd zijn huizen mèt vergunnings recht tot een veel hoogeren prijs ver kocht, dan men er voor zou betaald hebben, als dit recht er niet aan ware verbonden. Nu echter is, zooals reeds is opgemerkt, de vergunning overge gaan van de perceelen op de personen en zijn de eerste dus belangrijk in waarde verminderd. Men heeft nu naar allerlei middelen gezocht om te redden wat nog te redden was. Te Rotterdam heeft men tijdig de noodige voorzor gen genomen en naamlooze vennoot schappen opgericht. Daar hiervoor echter de Koninklijke goedkeuring ver- eischt wordt is de tijd die nog rest te kort, om dit middel ter hand te nemen. Wat de commanditaire vennootschap pen betreft, hieraan zijn ook groote be zwaren verbonden. Wanneer werkelijk een nieuwe drankwet wordt ingevoerd en spr. voorziet, dat dit binnen eeni- gen tijd gebeuren zal, zullen waar schijnlijk de jongst verleende vergun ningen worden ingetrokken, om te ko men tot het wettelijk maximum. Als nu een firma, die reeds jaren het ver- gunningrecht heeft, overgaat in een commanditaire vennootschap, word' die vennootschap een der jongste ver gunningen en zal dus met de nieuwe wet het eerst gevaar loopen. Een tweede bezwaar is, dat, indien men van zijne zaak een commanditaire vennootschap maakt, men altijd een deel van zijne rechten als beheerdei aan anderen zal moeten afstaan. Ook gelooft Mr. Bijvoet niet, dat een dergelijke vennootschap altijd zal be schouwd worden als rechtspersoonlijk heid. Dit hangt z. i. af van de welwil lendheid van de Dagelijksche Besturen der gemeenten. Ook Mr. Paap heeft die bezwaren erkend, al vind nij ze niet zoo overwegend. Volgens zijne mee- ning was het oprichten van comman ditaire vennootschappen niet kwaad, als dan teven de geheele zaak een ver jongingskuur onderging. Men heeft dan de kans er bij te winnen en er is weinig bij te verliezen. Men moet elk bijzonder geval wikken en wegen, alvo rens tot het stichten eener dergelijke vennootschap over te gaan. Ook met het aangaan van compag nieschappen tusschen familielBden. bijvoorbeeld tusschen vader en zoon, moet men iedere zaak op zich zelf be schouwen, en goed rekening oouden met de gevolgen, die er voor de overige kinderen uit kunnen voortspruiten Coöperatieve vereenigingen ?,jn niet meer uitvoerbaar, daar ook hier de nog restende tijd te kort is. Spr. gaf hierna nog, desgevraagd, vers ihid-jmle inlichtingen over de toepassing der wet. De voorzitter sprak nog een kort woord van dank voor de gedane mede- deelingen, waarmede de aanwezigen door applaus instemden. Om elf uur was de vergadering afge- loopen. Zang en Vriendschap. Ook voor ,,Zang en Vriendschap" is met het concert van Vrijdagavond de wintercampagne gesloten. Het was een welgeslaagde uitvoering. Niet juist een, die aan den- roem der Koninklijke Liedertafel een hoo ger glans verleent maar een ge woon goedi concert. Groote koor werken kwamen ditmaal niet op 't programma voor. Na het gebruike lijke Wilhelmus" werd het koraal „Nun danket Alle Gott" met de ter gelegenheid van het Vorstelijk Hu welijk door Dr. Schaepman gedich te Hollaaudsohe woorden ten ge- li oor e gebracht. Deze Reminiscenz aan een voor Nederland heuglijk feit werd' wat het koor betreft gevolgd door een herinnering aan oen voor de Liedertafel belangrijke gebeurtenis: het concours in Augus tus 1.1. het eerste deel van den avond sloot met mijn verplichte koorMorgenlied', het tweede deel opende met een ander ver plicht koorDorschlied van den directeur der Koninkl. Lieder tafel W. Robert. Beide werken hebben wij op het concours meer dan eens heel wat minder mooi hooren voordragen. Bij ,,Zang en Vriendschap" treft al tijd dadelijk hoewel het koor niet in zijn gunstigste conditie was, ook nu de edele klank en de na tuurlijk muzikale, kerngezonde voordracht. Daardoor is de verkre gen totaalindruk bijna altijd een gunstige ook al liet een enkel détail soms wat te wensohen over. Zoo kan dan ook met betrekking tot deze uitvoering gèaegd worden, dat aan alle ten gehoore gebrachte werken het als slotnummer ge zongen Le Retour van Dietrich incluis recht geschiedde. Van de twee solisten die dit con- cert door hun medewerking opluis terden noem ik op d'e eerste plaats onzen stadgenoot, den violist Joh. Steen man. Hij speelde in 't eerste deelBallade et Polonaise van Vieuxtemps. Als altijd behan delde hii ziili prachtig instrument met smaak en virtuositeit. Het was een groot genot hem in zijn mees terlijk spel te volgen. Na zijn beide nummers in het tweede deel Menuet van Raff en een Hom- gaarsch Spinnelied van Jenö Hu ll ay moest hii dan ook met een derde nummer de geestdrift van het publiek bezweren. In mevrouw Schmidtv. d.Werff (sopraanzangeres)van Zaandam, leerden wii iemand kennen van mooie stemmidtdelen en goed ge leiden muzi kalen smaak. Niet alle nummers die zij op 't programma gebracht had, lagen wat stem ming en opvatting betreft geheel onder haar bereik, maar in andere, waaronder vooral Schumann's A u f- trageenDer Nussbaum, y zij veel schoons en ook het lied uit Valerius Ged'enckclanck: „Hoort allegaar" werd' technisch mooi en met veel karakter gezon gen.. Óndanks haar welvoorzien programma kwam ook deze soliste niet zonder toegiftje weg. Alles bij ééngen om en bracht de avond van Vrnd'ag 1.1. een niet on belangrijk quantum aan muzikale genieting, waaronder vooral niet te vergeten de keurige, hoogst artis tieke begeleiding van den heer L. Schlegel op de heerlijk klinkende Bechstein-vleugel uit het magazijn van den heer P. v. Ooy. PHILIP LOOTS. Heemstede. Vergadering van den Raad der ge meente op Vrijdag 26 April 1901, des namiddags te half 8 ure. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heeren v. Merlen, Crom- melin en v. d. Berg. Punt 1. B. en W. stellen voor vast te stellen de suppletoire begrooting dienst 1901, sluitende in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 516.125, voor de uitdieping van de Glippervaart en verlenging van de riool aan den Voorweg. Wordt goedgekeurd. Eveneens wordt besloten tot gedeelte lijke dekking van de kosten dezer wer ken tot afschrijving van een bedrag groot f 830 uit den post van onvoorzie ne uitgaven dienst 1901. Punt 2. Ingekomen is een adres van H. S. van Lent tot het leggen van een riool in de Kerklaan. B. en W. stellen voor de vergunning onder enkele voorwaarden te verlee- nen en fcegen eene jaarlijksche re cognitie van f 1. Wordt goedgekeurd. Punt 3. Door mej. G. Lomans wordt eervol ontslag als onderwijzeres ge vraagd. B. en W. stellen voor dit ontslag eer vol te verleenen en te doen ingaan op den datum, waarop haar opvolgster in dienst treedt. Wordt verleend. Punt 4. Aangeboden werd het bestek van het eenjarig onderhoud der ge meentewerken. Door den heer Roozen wordt voor gesteld het bestek ter visie te leggen voor de Raadsleden. Dit voorstel wordt aangenomen. De voorzitter stelt daarop voor B. en W. te machtigen het werk aan den ge- schiksten inschrijver te gunnen, wan neer het bedrag beneden de raming blijft. Wordt goedgekeurd Punt 5. B. en W. stellen voor 4 standpijpen aangesloten bij de Amster- damsche Duinwaterleiding te plaatsen en wel één in de Wortelenbuurt, één bij den hoek van de Kerklaan en Rijks straatweg; één bij den hoek van den Koedief en den straaiweg, één aan de Leidsche Vaart. De voorzitter deelt mede dat de ge meente Amsterdam zooals indertijd be paald was, zich in ruil voor het plaat sen van telefoonpalen in deze ge meente, bereid heeft verklaard 5 stand pijpen te plaatsen en de aanlegkosten en die der aansluiting aan de hoofd- aanvoerbuia zal dragen. De gemeente Heemstede zal evenwel moeten zorg dragen voor een geregelden afvoer van het water, waarmede een bedrag van ruim f 100 zal zijn gemoeid. De voorz meent dat het plaatsen der 5e pijp nog wel eenigen tijd zal kunnen wachten, daar hij daarvoor nog geen geschikte plaats weet» Na eenige korte besprekingen wordt bet voorstel van B. en vV. aangenomen, waardoor dus de gemeentenaren in 't vervolg zich gratis duinwater kunnen aanschaffen. Punt 6. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim wordt be noemd de heer P. J. Staal. Punt 7. Tot leden der stembureaux worden benoemd: a. voor de verkiezing voor de Provinciale Staten de heeren Mr. D. L. van Lennep, voorzitter, v. d. Weyden en Roozen, leden. Tot waar nemend voorzitter wordt benoemd de heer v. d. Horst. b. Voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer, de heeren Mr. Van Lennep, Van Merlen en Peeperkorn. Tot plaatsvervangend voorzitter wordt weder benoemd de heer v. d. Horst, en bij loting de heeren v. d. Berg en Preijde tot plaatsvervangers. c. Voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad, de heeren mr, Van Lennep, Beelen en Van Houten. Tot waarnemend voorzitter wordt be noemd de heer Peeperkorn en tot plaatsvervangende leden de heeren Preijde en v. d. Berg. Punt 8. Aangeboden wordt het ge meenteverslag over 1900. Daaraan ont- leenen wij het volgende: De bevolking bestond op 31 Decern, her l.L uit 2429 mannen en 2645 vrou wen, te zamen 5074 personen. Het vo rige jaar bedroeg dit aantal 4722, zoo dat de gemeente in zielental is toege nomen met 352. De gezondheidstoestand kan, behou dens eene hevige doch niet kwaadaar dige mazelen-epidemie vrij gunstig worden genoemd. De politiedienst is naar behooren vervuld. De toestand der behoeftige klasse is minder gun stig dan het vorige jaar, door het groo- ter aantal weduwen en andere niet meer tot werken in staat zijnde per sonen. De toestand van den landbouw was vrij gunstig. De houtteelt breidt zich niet uit, het hout wordt opgeruimd voor bouw- of weiland, dat meerdere voord'eelen afwerpt. De toestand der veestapel was vol doende. De bijenteelt was redelijk, en gaat iets vooruit. De in 1881 in exploitatie gebrachte stoomtram voorziet in eene groote be hoefte. Na de gebruikelijke rondvraag wordt de vergadering gesloten. Zandvoort. OndertrouwdD. Bierenbroodspot en M. A. H. J. v. Musscher. Bevallen: A. A. KoperZwemmer, z. J. BoersenBudde, 2 z. Aan den militieplichtige van de lichting 1901, G. J. van der Kruk. is bij Kon. besluit van 23 April jl. tot 1 Maart 1903 ontheffing verleend van den wer- kelijken dienst bij de Nat. militie. Vrijdagavond vergaderde de afdee- ling Zandvoort. der Noord-Hollandsche vereeniging ..Het Witte Kruis". Als nieuw lid werd voorgesteld de heer Gravesteijn. Daarna werd behandeld de beschrij vingsbrief voor de a.s. algemeene ver gadering. De vergadering besloot het voorstel van de afdeeling Venhuizen en Hem te steunen. Tot 1ste afgevaardigde voor de alge meene vergadering werd gekozen de heer Dr. C. A. Gerke en tot 2de afgevaardigde de heer II. M. baron Col- lot d'Escury. Daarna kwam aan de orde de benoe ming van een huisbewaarder in het ziekenhuis. Het bestuur stelde voor aan den huis bewaarder vrije woning te geven en gedurende den tijd, dat in het zieken huis patiënten verpleegd worden, bo vendien eene wckelijksche toelage van f 3 tot f 5. Het voorstel werd met al gemeene stemmen aangenomen. Tot huisbewaarder werd benoemd V. Paap alhier, met 15 stemmen. Vervolgens bracht het bestuur prae- advies uit omtrent het rapport in de vorige vergadering uitgebracht door de commissie benoemd in zake het bou wen van het ziekenhuis. Na breedvoerige besprekingen werd besloten het gebouw te aanvaarden en den architect de dechargceren. De commissie werd dank gebracht voor het gehouden onderzoek.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1