Dankbetuiging. Dienstbode, Gevraagd. NABETRACHTING van den GEMEENTERAAD. Rij dl© discussie in den Raad over '4e spoorwegplannen waren1 er dirie barbij en' j in die eerste plaats die peer Van Dieren Bijvoet, die van het geheel© plan niets weten wou. maar daarin alleen bleefvervol gens de partij*, die aangevoerd werd door den heer Stolp en on middellijke beslissing wensohto en |eni slotte die partijSpeelman., die niet recht wist wat ze wou, precies als iomand die voor een breedle £lcot staat, het ndet met zichzelf eens kan worden, of hij springen zal of niet en ten slotte besluit om er nog maar een beetje mee te wachten. Het standpunt van den heer Van Dieren Bijvoet is theoretisch niet ön juist en zeer goed te verdedigen. £)e Holland'sohe spoor behoorde niet èen zoo groote bijdrage van Haar lem te vorderen als zij doet. Maai* praktisch zou ik niet gaarne naast glen, heer Bijvoet gaan staan om do éénvoudige lieden, dat wat het zwaarste is ook bet zwaarst moet wegen. V/ij hebben eenvoudig te friezen tussohen lo. opoffering van êen weliswaar onbillijk hoog bo drag met verkrijging van een af doende' verbetering; 2o. voortzettinjg yan d'em bestaanden onhoudbai*eai toestand. Van dleze twee kwaden Zou ik beslist het eerste, als het minste, kiezen. Derhalve scheen mij dan ook de positie van den heer Stolp en de rijnen juist. Het kwam: hier op neer: „praat er niet langer over. getroost p d'en bitteren smaak van' het drank je dial u genezen zal, maar... neem het dadelijk in." Helaas het heeft zoo niet moren1 zijn. De fractieSpeelman, die par tij dier aarzelaars, heeft met 2 stem men de overhand gehad'. Besloten is de zaak uit te stellen tot de vol gende vergadering. Ik zal hier niet weer de geheele discussie nagaan. Wie daar Lust in heeft moet- het RaadsversLag maar nalezen. Wei zal iik d'e hoofdpunten eruit opdelven om een® te laten zien hoe bitter weinig d;e oppositie te beteekenan had en hoe volkom men nutteloos het verkregen, uit stel is. De heer Speelman hadi het groot ste verlanglijstje. Hij wienschte in, de €'(srste plaats een bijdrage in de kosten van de gemeente Bloemen- dlaal. omdat deze groot belang heeft, bij dien viaduct aan d'e Brouwers vaart, Eni wat zou nu de Raad van Bloemendiaal wiel willen geven Na tuurlijk geen grootie' som uit haar kleinere gemeentekas.. En wat heb ben wij aan een klei mei som, zeg vijf- of tienduizend gulden? Im mers niets. Onderhandeling met Bloemendiaal kan, dus alleen nutfe- loozo vertraging geven. Tweede wensch van den heer Speelmaneen: halte bij het nieuw te bouwen goederenslation. Een kleinigheid, maar die veel tijdver lies zal geven, als ze wordt ge maakt tot voorwaarde voor de aan neming van het plan,. Is de halte .ndea'daad moo dig, dan, maakt de Hall. spoor diie toch wel in het be lang van haar personenvervoer. De derdie wensch van den heer Speelman is nu juist geschikt om alles in die war te- helpen. Hij zou willen, dat, de Hall. spoor gedwon gen werd een, tunnel te maken, aan den Zijlweg. Is dit Raadislid dian ©en vreemdeling in J eiruzalern Weet hij niet, dat de Hall. spoor een macht is in den Staat en d'at er van haar dwingen, dloor Haarlem geen sprake kan, zijn De belem mering van de passage aan Jans en Kruisweg was al jarenlang nog heel wat erger, dan, die aan den Zijlweg en toch heeft Haarlem de Hall. spoor nooit tot afdoende ver betering daar kunnen dwingen, hoewel bet wel geprobeerd is. In 't voorbijgaan sprak die beer Speelman zijn geloof nog uit aan die welwillendheid van de Eoll. spoor. Oudere Haarlemmers, die de historie van die spoorwegonderhan- delingen kennen en hebben mee gemaakt, zullen den heer Speelman diat aangenaam geloof niet willen ontnemen maar ze weten wel beter. De heer Beijmes, die niet minder overtuigd1 was van d'e welwillend heid der Hall. spoor, wat noval ge lach veroorzaakte', had op zijn ver langlijstje staan, dat de Nijverheid en de Kamer van Koophandel zou den worden, gehoord'. Ik vraag mü afwaarover. De détails van het. plan zijn er grootendeels nog niet. De hoofdreden van de aarzeling was immers het gevraagde bedrag. En daarover kan nog de Nijverheid', noch de Kamer van Koophandel adviseeren. De heeren Tjeenk Willink en Modloo wenschten een bijdrage van de belanghebbende eigenaren van huizen en gronden benoorden, de rails. De laatste zou daarover een motie indienen. Wanneer er kans op is, vind ik het beginsel heel bil lijk, maar waag mij af waarom d'e heer Modoo zi jn motie niet vroeger heeft ingediend. Nu zal zij ook weer de behandeling van de zaak belem meren. De heer van den Berg wou we ten of bij aanneming van dit voor stel de Hall. Spoor die concessie aanvrage voor een directe lijn Am sterdamLeiden door de1 Haarlem mermeer zal intrekken.. Ik denk niet, dat de Hall. Spoor zich dlaar- toe verbinden zal. omdat ze thans deze aanvrage intrekkende, zich ze delijk verplicht die in de toekomst ook niet, meer in te dienen en zich, terecht), niet voor d'e toekomst zal willen verbinden. De heer Roog-, ten slotte, hield den doorgang aan den Zijlweg voor te smal. We hebben hier dus nu, buiten de oppositie van den heer Bijvoet, acht wensch'en eft. bezwaren, waar onder van zeer ingrijpenden aard. Daarnaast is er uitstel van behan deling tot de volgende vergadering, dat wil dlus zeggenvan twee of drie weken. Wat kan men nu in die enkele dagen met die acht wen- schen doem Natuurlijk niets. In drie weken komt geen enkele on derhandeling met de Holl. Spoor of met een gemeentebestuur klaar, evenmin een advies van de Nijver heid of de Kamer van Koophandel'. Het uitstel is dus niets anders dam tijd vermorsen, kostelijker! tijd. die betèr had kunnen worden besteed. En mocht dit lste uitstel tot verder uitstel leiden (wat wij niet onwaar schijnlijk achten) daai zal d'e bur gerij den heer Speelman en de der tien andere Raadsleden die met hem meegingen, verantwoordelijk stellen voor het gevaar van misluk king, waarin zij, het plan dan zul len hebben gebracht. Bij d'e> spoorwegplannen vergele ken waren die andere puntten van geringe beteekenis. Ik zal daarover dan ook niet nabetrachtenmaar •ik hoop van gianscher harte, dat ik in mijn eerstvolgend© Nabetrach ting zal kunnen melding maken van d© aanneming van dHtl spoor wegplan. Het baat niet of d© meerderheid van don Raad den sprong al uit stelt. zij moet er toch over. En hoe eerder hoe beter Vervolg Stadsnieuws. Ambachtsschool, Naar wij vernemen hebben zich vijf en zeventig jongelingen, onder wio veertig voor het Smeden, laten inschrij ven om op de Ambachtschool te wor den toegelaten. Tot zijne teleurstelling is het Be stuur niet bij machte om allen te plaat sen. en zulks op grond dat de financiën het niet toelaten. Het is inderdaad te bejammeren, dat eene voor den werk man zoo noodige en heilzame instelling van onderwijs, waaraan het bestuur zooveel zorgen en moeite besteedt, maar weinig financiëelen steun bij do burgerij mag ondervinden. De school indertijd voor honderd leerlingen ge sticht, telt in de laatste jaren ongeveer honderd zestig leerlingen. De openbare les, welke eiken Dinsdag gegeven wordt, heeft tot nu toe ook weinig belangstelling opgewekt en is toch een bezoek overwaard. Moge door deze mededeeling velen onder de gegoede ingezetenen dezer stad zich ^edrongen gevoelen, om de kas der school zooveel mogelijk te stij ven en alzoo medewerken tot bereiking van een hoogst nuttig doel. Hef, Museum van Kunstnijverheid te Haarlem, werd gedurende de maand April bezocht door 617 personen, ter wijl uit de aan het Museum verbonden boekerij 119 boek- en plaatwerken aan belangstellenden werden verzonden. Bij de politie is aangifte gedaan van 2 gevallen waarin valsch geld is ont vangen en wel van een gulden en een rijksdaalder. De Directeur van het postkantoor Haarlem brengt ter kennis dat de lijst van den Zomerdienst aan het postkan toor verkrijgbaar is tegen den prijs van 10 cent. De Directeur, DOFFEGNIES. Haarlem, 2 Mei 1901. Vergunning. Naar wïi vernemen is het verzoek van verschillende eigenaars van per ceelen, waaraan vergunning verbon den was, om in genoemde perceelen vergunning te mogen hebben met in gang van 1 Mei 1.1., van de hand crewe zen en dit op grond dat de verzoek schriften te laat waren ingediend en B. en W. derhalve geen tijd hadden het een en ander nader te onderzoeken, o. a. of de aanvragers ook vielen onder de aan de drankwet verbonden uitzon deringswet. Aan andere eigenaars, die daarentegen hun verzoek vroegtijdig hadden ingediend, is de vergunning wel toegestaan, zoodat op enkele per ceelen, zooals de Raadsvoorzitter gis teren op een desbetreffende vraag van den heer v. d. Kamp mededeelde, ver gunning is verleend aan meer dan één persoon, hetgeen dan ook niet in strijd is met de wet. De eerstbedoelde eige naars, die de vergunning dus niet op hun in, eigendom toebehoorende per ceelen hebben gekregen, hebben dit ge heel aan zichzelf te wijten; want al is nu de noodwet wel op het uiterste tijd stip aangenomen het was toch reeds van 1881 af bekend dat de vergunnin gen met 1 Mei 1901 zouden worden ge wijzigd. De luitenant-kolonel-intendant, di recteur der centrale magazijnen van militaire kleeding en uitrusting te Amsterdam, zal op Vrijdag 10 dezer, s middags ten 12 ure, te zijnen bureele, Sarphatistraat te Amsterdam, aanbe steden de levering van verschillende voorwerpen van kleeding en uitrusting ten behoeve van de, korpsen van het le ger. Door den Commissaris der Koningin in Noord-HollaDd zal op Donderdag 9 dezer, 's morgens ten 11 ure, ter pro vinciale griffie alhier worden herbe steed het verbeteren van hoofd VI vóór de Petten er zeewering, behoorende tot de rijkszeewerken in Noord-Holland. Raming f 10,000. Te Hoofddorp, Beverwijk en meer-: dere plaatsen In den omtrek liggen pro test-adressen ter teekening tegen den sfrijd in Zuid-Afrika en de laksche houding der Nederlandsche regeering diénaangaande. Gevonden voorwerpen. Een postduifeen zilveren bro che twee paritienionnaie's met golds leem; zilveren horlogekettingeen bruin glacé dlameshandschoeneen zwart gevlekt hondj eeen tof ©Hoo per een langharige zwarte hond een sleutel. eene portemonnaie met geld, een stompel met monogram, een koralen paternoster in étui, een knipmes, een hond, een spoor-weekkaart. De boekhandelaar D. J. v. d. Wilk, uitgever van het Adresboek, verzoekt ons onze lezers opmerkzaam te willen maken op het belang om aan hem kennis to geven van plaats hebbende verhuizingen. Onze stadgenoot© mejuffrouw Marie Boerrigter is te Maastricht geslaagd voor het acte-ex&men lager onderwijs. Volksbond. Ia di© op Donderdag1 9 Mei te houden vergadering dier afdleeling Haarlem en Omstreken zal o. m. ges proloen worden over eeni© feest viering, naai* aanleiding van het 25- jarig bestaan der afdoelmg, welke thans ongeveer 400 leden tolt. Hedenmiddag viel een, jongen in den Burgwal. De draaier der H. IJ. S. M. Sorniiemans, sprong hem; da delijk na en mocht het genoegen smaken" hem to redidien. Door den Commissaris der Koningin is bepaald dat het getal loten voor de verloting van dames-handwerken, ten voordeele van de Zondagschool „De Zaaier", zal mogen bedragen 250 stuks 0.50 per lot. Op de heden gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Lissesch© Bankvareenigin£r. zijn balans en winst- en verliesrekening goedge keurd en het dividend vastgesteld op 5.65%. De heer S. Baron van Heemstra werd als Commissaits herkozen. De Poppsntentocmstelling. Vandaag waren de dames in het Brongebouw nog druk bezig met het uitpakken en opstellen van poppen, het schikken der meubeltjes enz. Toch na men wij er met journalistieke (lees publieke) nieuwsgierigheid reeds een kijkje, en wij kunnen met een gerust hart verklaren dat de verzameling pop pen c. s. die morgen. Zaterdag en Zon- da.tr daar te zien zal zijn, een zeer vol ledige en buitengewoon interessante is. Uit de vroegste tijden zijn de speel kameraadjes der kinderen aanwezig want ook de poppen hebben hun ge schiedenis. De Zaanstreek zond ver scheidene ouderwet-sche poppen, merk waardig ook, evenals zoovele anderèn door de typische kleeding, vervaardigd uit de stof en in den snit van dien tijd. In zooverre zal de Poppententoonstel- ling ook een soort van kleederdrachten- tentoonstelling zijn. Maar om op de oudjes onder de poppen terug te ko men noemen wij „Oude Bes"," een pop met beweegbaar hoofd, afkomstig van mevr. C. van TwistCrommelijn, geb. te Amsterdam in 1710; een pop, ge naamd „Mevrouw Daldenherg," die eveneens zoo vrij is beweging te ver- toonen in haar ledematen. Zij is af komstig van mevr. De VrijBus, ge boren te Amsterdam in 1788. Een pronkjuweel is derberoemde pop van Suzanna Huyghens, die haast evenl merkwaardig is als de pop die Czaar Peter in Nederland medebracht om de kleederdracht van Rusland bekend te maken. Verder noemen wij nog de gouden koets; het ledikant van ebben hout. geheel uitgesneden (200 k 300 ja ren oud) bevattende een Japansche tweeling. Madame de Pompadour en Cyrano de Bergerac, het zeilschip met kanonnen „De twee Gebroeders 1833," het groote poppenhuis, de poppen in refomnkleeding; de muiter van het jaar 1830 en Sneeuwwitje in 't glazen kistje, omringd door de 7 dwergjes. Maar nadat wij de punt achter dezen zin zetten bedachten wij alweer dat wij nog zooveel aardigs vergeten hadden. Daarom is het bepaald noodig dat men in de eerstvolgende dagen eens naar het Brongebouw gaat. De dames zijn zeer hulpvaardig, altijd bereid om uit te leggen; en de zalen zullen er keu rig uitzien. Want ze zijn voor deze gelegenheid eenigszins feestelijk aan gekleed. Vanwege het Ministerie van Water staat, Handel en Nijverheid werd heden aan 't gebouw van het Provinciaal be stuur alhier aanbesteed: le. Het maken van een kapglooiing met bijbehoorende werken op het eiland Wieringen, be hoorende tot de zeewerken in Noord- Holland. Raming f 10.000. Van de 5 hiervoor ingekomen inschnj- vings-biljetten was dat van G. Berk hout te Medemblik h§t laagst voor 9833. 2e. Het verbeteren van een gedeelte omringd!jk op het eiland Marken, be hoorende tot de zeewerken in Noord- Holland. Ramiri"- f 5000. Hiervoor kwamen 8 biljetten in waarvan dat van P. Blankevoort Cz. te Monnikendam het laagst voor f 4779. 3e Het maken van een drijvenden aanlegsteiger voor vischkaren en bunbooten in de visschershaven te IJmuiden. Raming f 1480. Van de 3 hiervoor ingekomen aan biedingen was die van J. Dil te IJmui den het laagst voor f 1550. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. (Zitting van 2 Mei). A. Scholte was gedagvaard terzake, dat hij zich op den 8en April jl. op de Dreef te Haarlem in slaat van dronkeu- acnap verzet had tegen de agenten, vap politie .T. Kwak en w. H. Scheurkogel, door naar deze beide mannen te schop pen en te slaan. Hot O. M. vorderde te gen beid. 1 maand gevangenisstraf. E. F. Koster, metselaar te Haarlem, had op 1 April jl. een raam ingeworpen in. de woning van M. Nederkoom. Hij verklaarde dit gedaan, te hebben in drift. Hij had nl. twist gehad met den opperman A. J. Spoor en toen deze in de bovengenoemde woning gevlucht was, had beid. niet meer geweten wat hij deed en 't gemelde feit gepleegd. Daags na het gebeurde had hij echter alle schade vergoed. De ambtenaar van het O. M. vorderde tegen hem eene ge vangenisstraf van 4 dagen, doch zoo de rechtbank met het opleggen van eene geldboete wilde volstaan kon de sub- offioier zich daarmede ook volkomen vereenigen. I Hoede (niet verschenen) had zien op den 2en April verzet tegen den veld wachter H. Menger, die hem wegens visschen met ongeoorloofd yischtuig In den Westzanerpolder onder de gemeen te Weatzaan wilde bekeuren en de net ten in beslag nemen. Beltl. had reeds een paar vonnissen achter den rutr en staat in zijne omgeving ook zeer ongun stig bekend. Met het oog hierop, meende het O. M. streng te moeten oot-deelen en vor derde eefie gevangenisstraf van 10 we ken. S. Dik, te Wormerveer, (ook niet verschenen) had zich in staat van dronkenschap verzet tegen den veld wachter J. P. van Trigt. Bekl.'s ver leden was zeer ongunstig. Tegen hem werd 1 maand gevangenisstraf geëischt. B. Steur, te Volendam, had zich voor een gelijk feit te verantwoorden. Deze beid. was volgens eigen getui genis slechts éénmaal per jaar dron ken, waarop de president hem vroeg of hij daarvoor een vasten dag had. Het scheen echter, dat de Volendam- mer wel eens meer in kennelijken staat "verkeerde. In 1897 was hij wegens we derspan nigheid tot 14 dagen gevange nisstraf veroordeeld. Nu vorderde het O. M. 1 maand. Een 15-jarige knaap, H. Molenaar te Zaandam, had op 26 Maart een konijn ontvreemd, toebehoorende aan H. Veen. Bekl. was reeds eenmaal wegens dief stal gevonnist. Hij bekende volmondig het feit bedreven te hebben. Hier werd ook weer de waarheid bewezen van de bewering „dat je het van je vrienden maar moet hebben," daar bekl. erin geloopen was door het toedoen van een kameraad met wien hij ongenoegen had gehad. Hij scheen nogal berouw over zijne daad te hebben. Het O. M.hopende, dat deze knaap nog tot inkeer zou komen was van oordeel, dat het niet wenschelijk was. bekl. in de gevangenis te brengen en vorderde tegen hem f 5 boete of 10 da gen hechtenis. Beverwij f Voor hoofdingeland van de Honds- bossclie 5e district, moet 9 Mei een her stemming plaats hebben tusschen de heeren jhr. mr. H. Gevers en W. J. A. de Wildt. Vervolg Nieuwstijdingen. De expeditie van dr. van Capelle. Daartoe in de gelegenheid gesteld door een comité, bestaande uit de hee ren jhr. C. H. A. van dor Wijck, oud gouverneur-generaal van Ned. .ndië, mr. H. J. Smidt, oud-gouverneur van Suriname, J. F. W. Conrad, president van de Ned. Maatschappij ter bevorde ring van Nijverheid, en L. D. J. L. de Ram, lid der Tweede Kamer, hield Dinsdagavond dr. H. van Cappelle, te 'sGravemhage voor genoodigden, on der wie de ministers van binnenland- sche zalcen en koloniën, verschillende Kamerleden, en andere autoriteiten, benevens eenige dames, eene voor dracht over zijn onderzoekingsreis in het Westelijk deel van Suriname, op en bij de Nickerie-rivier. Bij den aanvang zijner voordracht gaf de spr. zijn genoegen er over te kennen, dat hij door genoemde com missie van autoriteiten in staat was gesteld voor de tweede maal over zijn reis in Suriname mededeelingen te doen. Als een groot voorrecht be schouwde hij het, na de groote eer, hem te beurt gevallen om aan 't Koninklijk Paai- de belangrijkste resultaten van zijn tocht te hebben mogen kenbaar maken, thans ook aan Regeeringsauto- riteiten, leden der Volksvertegenwoor diging en andere autoriteiten de uit komsten te mogen mededeelen van zijn moeilijken tocht. Spr. wees erop, dat waar de Engel- sche invloed, juist in 't door hem thans geëxploreerd westelijk deel der kolo niën veld wint, en men weet dat Suri name een rijk land is, er groot gevaar dreigt voor de toekomstige zelfstandig heid onzer kolonie als wij eindelijk wakker worden. Alles dient daarom in 't werk gesteld om 't Nederlandsch element in de kolonie te versterken. Spreker hoopte derhalve dat ook zijn onderzoekingen er toe zouden bijdra gen dat meer dan tot dusver aan dit belangrijke deel onzer bezittingen de zoo noodige aandacht werd geschon ken, daarbij wijzend op eenige licht punten: het succes der West-Indische tentoonstelling te Haarlem in 1899, de werkzaamheid der Maaschappij „Suri- ame", de sympathie van H. M. ie Ko ningin voor de kolonie en den steun van den minister van koloniën voor wetenschappelijke onderzoekingen ver leend. Alsnu beschreef spr. in breede trek ken zijn tocht die twee maanden ge duurd heeft, voor 't grootste deel te water, met een personeel van 54 per sonen, voor een groot deel uit stadsne gers bestaande. In de door spr. uit te geven reisbe schrijving zullen nadere bijzonderhe den vermeld worden omtrent flora en fauna enz. van het interessante, doch moeilijk te exploreeren gebied, waar door de tocht ging. De weelderige, tro pische natuur, de vele steenen, die met do verschillende watervallen een gere gelde vaart onmogelijk maakten, de gesteldheid van den bodem de schier ondoordringbare wouden met boomen ter hoogte van 45 M., belangrijke bij zonderheden omtrent het goud dat de bodem bevat en tal van andere wetens waardigheden. omtrent land en volk, dit alles passeerde thans de revue, door een aantal uitstekend geslaagde photographieën, als lichtbeelden ver toond. toegelicht. In de pauze werden door een phono- geraaf eenige liederen en gesprekken van negers en indianen vertolkt, ter wijl na de pauze spr. nader eenige re sultaten van zijn tocht besprak. Verschillende monsters van planten, houtsoorten, kwarts enz., en een paar papegaaien (ara's) en een toekan (pe- pewreier), benevens verschillende kaar ten en profielteekeningen waren tot opheldering en toelichting van het ge sprokene aanwezig. Kindorhulde aan president BLruger. Hedenmiddag werd aan President Kim:.-, te Hilversum de kinderhulde gobracht. De scholen sloten wat vroe ger dan gewoonlijk, zoodat te vier uur de ongeveer drie honderd kinderen zich konden verzamelen in d'en tuin van het Kurhaus Trompenberg, vlak tegenover de villa „Casa Cara." Do kinderstemmen maakten een prachtig effect tusschen het geboomte van Trompenberg. Het muziekkorps der schutterij liet het koper ook meespreken. Vereenvoudiging van Examens. De vereeniging tot vereenvoudiging van examens en onderwijs zal hare constitueerende vergadering houden op Zaterdag 11 Mei, in musis sacrum te Arnhem. Doel en middelen zijn in hét rondge zonden coceptregiement anders om schreven dan in een vroeger versche nen circulaire, omdat uit deze laatste de verkeerde gevolgtrekking werd ge maakt, dat het streven der vereeniging gericht was tegen de school als zoo danig. De betreffende artikelen luiden nu: Art. 1. De vereeniging stelt zich ten doel zoodanige hervormingen op het gebied van examens en onderwijs te bewerken, dat betere waarborgen voor algemeene ontwikkeling en bescha ving zullen verkregen worden, zonder dat de gezondheid van lichaam en geest door overlading in gevaar zal kunnen gebracht worden. Art. 2. Zij tracht dit doel te bereiken: 10. door alle gegevens te verzamelen, waaruit blijken zal, dat het tegenwoor dige stelsel van examens en onderwijs geestelijke overlading veroorzaakt; 2o. door te onderzoeken hoe examens en onderwijs zouden kunnen ingericht worden, om algemeen ontwikkelde en beschaafde menschen te vormen, zon der gevaar voor de gezondheid van lichaam en geest; 3o. door dit onder zoek aan commission van deskundigen op te dragen; 4-o. door mededeeling in woord en geschrift van de resultaten van dit onderzoek; 5o. door bij de auto riteiten aan te dringen op het'invoeren van die wijzigingen en veranderingen, welke zij bewijzen kan, dat noodig voor haar doel en uitvoerbaar zijn; 6o. door verspreiding van binnen- en buiten- landsche geschriften, welke ten doel hebben de overlading van den geest te bestrijden; 7o. door deskundigen uit te noodigen de zaak mondeling of schrif telijk te helpen bevorderen, 8o. door bij alle geestverwanten in het land aan te dringen op aaneensluiting en samen werking. De zilveren Voetbal. Door de commissie, die zich te Rot terdam gevormd heeft tot het uitloven van den „Zilveren voetbal" (wisselprijs) zijn thans de voorwaarden vastgesteld, om te kunnen mededingen naar dezen prijs, die eene waarde van f 600 verte genwoordigt en welke voorwaarden aan de voornaamste buitenlandsche voetbalbonden en vereenigingen hier te lande zullen worden bekend ge maakt. Voor zoover er afwijkingen be staan met de desbetreffende reglemen ten in het buitenland, zullen deze af zonderlijk bekend gemaakt worden aan de buitenlandsche bonden. I. Tot deelneming aan de voetbal wedstrijden zijn gerechtigd: a. Nederlandsche voetbalvereenigin- gen, welke in het voorafgaande jaar in de eerste klasse competities hebben me degedongen; b. De kampioenen der Nederlandsche tweede klasse voetbal-competities. c. In het buitenland gevestigde voet bal vereenigingen van amateurs. 11. De wedstrijden zullen gespeeld worden volgens de regels van den N. V. B. III. De aamnelding voor de deelne ming moet op daarvoor bestemde for mulieren geschieden vóór of op 1 Aug. bh den secretaris. Ingeval eene ver eeniging, welke heeft ingeschreven, niet aan de competities deelneemt, is zij het volgend jaar van competitie uit gesloten. IV. Bij loting wordt uitgemaakt, welke vereenigingen in de verschillen de ronden tegen elkaar zullen spelen. V. De winnende vereeniging der laat ste ronde ontvangt den zilveren voet bal voor één jaar in eigendom en is verplicht dezen vóór 1 Augustus van het volgende jaar weder ongeschonden bij de commissie in te leveren. Zij is verder gehouden de assurantie tegen brand en inbraak op den zilveren voet bal te dekken en de polis aan den se cretaris der commissie in te zenden. VI. Elk jaar wordt aan de winnende vereeniging een gouden herinnerings medaille geschonken. VII. De zilveren voetbal wordt het eigendom van die vereeniging, welke drie jaren achter elkaar of vijf keer in het geheel heeft overwonnen. VIII. Wanneer een wedstrijd ten ge volge van gelijk spel onbeslist is ge bleven, zal de speeltijd met een kwar tier worden verlengd. Is in dit kwar tier geene beslissing gevallen, dan wordt de wedstrijd vervolgd totdat een der partijen een doelpunt heeft ge maakt. IX. In gevallen waarin het reglement niet voorziet, beslist de commissie. De commissie bedoeld bestaat uit de heeren J. J. H. C. Musly, voorzitter; C. W. van Hasselt, J. L. F. de Meijere, Joh. J. Meijer en Herm. A. Tromp, se cretaris. Laatste Berichten. Tweede Kamer. Men seint ons uit Den Haag" Do Subsidiewet werd heden be streden door den heen* De Visser, doch aanvaard door de heeren Ver meulen en Kool behoudens eenigte bedenkingen. De heer Ketelaar achtte de regeling onvoldoende. Dr. Kuyper bepleitte d'e verruiming dér subsidies. H. M. de Koningin zal ctenkelittf tot 9 Juni in het buitenland blijveh'. Een groot gevolg gaat med'e. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 2 Mei. H. W. A'. Roozen en E. de Graaff. 3. Broli- wer en M. Treffers. Getrouwd: 2 Mei. Jhr. H. Rap- paird en H. A. G. van Dijk. J. B. Pibbe en A. Kool. P. M. Diepeiï- daal en T. Schroder. 0. H. Schut® en A. Broekmeij er. W. Nieuweh- huizen en J. A. Lucas. G. J. P. Engel en J. F. Serné. W. F. Htek- huysen en C. P. J. Diermanse. Bevallen 30 April. M. M. Wub- beReck man, z. i Mei. J. Ruijg- rokKraan. d). 366e Staatsloterij. Donderdag 2 Mei. 4e Klasse. 4e Lijst. No. 19313 f 2000. Ns. 3731 en 4460 f 100. Prijzen van ƒ65. 177 4635 6938 9687125941584119045 1195 4787 6958 982212657 1596Ö19095 144S48507121 9977126881606819452 1639 4954 712910312130491671319454 1937 5353 7237105041327417174195t{ 2794 5778725510551133411716019595 2949 5799 72^910612134561722219632 3211 5846 745610622137131751319678 35085864783211213138381753819788 37815934 8067114821482917743 20144 4082 6116 8286115811494218137 20291 4479 6216 8986118241516218860 20537 4486 6256 9441120021522118906 20664 4496 6519 9487121271527318985 Gfe kunt U abon- jjneeren op ons Blad bij alle j Boekhandelaars en Courantiers |®n aan ons Bh? reau. Ailvertentlën. Getrouwd: J. A. B. FIBBE en ANNA KOOL. Haarlem, 2 Mei 1901. V Bevallen van een Meisje Ch. TIMMERMensing. Haarlem, 1 Mei 1901. Eenige en algemeene kennisgeving. V Voorspoedig bevallen van eer) welgeschapen Dochter M. HOLDRINET—Melius. Haarlem, 1 Mei 1901. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden van zijne geliefde Echtge- noote THEODORA DE LUGT, be tuigt ondergeteekende z\jnen op rechten dank. J. C- LUCAS, Haarlem, 2 Mei 1901. Voor dadelijk een net DAGMEISJE gevraagd, Sneevoogtstraat no. 3, over de Ambachtsschool. Wordt gevraagd een flink Dagmeisje, goed kunnende werken, niet be neden 47 jaar, met goede getuigen. Pieter Kiesstraat 50 huis. Dames PIEPER, Gasthuissingel 18rood vragen met 1 Sept. een eenvoudige P. G., die goed kan koken en netjes werken. Spreekuur 's avonds van 9 uur. ƒ8''00 a /-8500 als le hypotheek op solied pand tegen billijke rente. Aanbiedingen worden ingewacht onder lett. S. K. a/d Papier- en Muziekhandel L. Ph. G. KLEES, Haarlem. Adresboek van HAARLEM. Van den jaargang 1900 is nog een klein getal voorhanden. Gedu rende de maand Mei worden deze opgeruimd a ƒ1 per ex. D. J. van der WILK. Groote Houtstraat 94

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3