NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 18e Jaargang Zaterdag 4 Mei 1901. No. 5474 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Yoor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rjjk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37 K de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Yan 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bq Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaus: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bq de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. DirecteurJ. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DB LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. BATJBE Co. JOHN F. JONES9 Succ., Parijs 31K* Faubourg Montraartre. Haarlem's beyat o.a, Dagblad van 4 Mei Nabetrachting over de expeditie naar Paoting-foe, Louren^o Mar ques, Ahmednagar, Parlementaire Praatjes, Prof. Bellaar Spruyt, Gemeenteraad van Bloemendaal Advertentiën VOOE HET Zaterdagavondnummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwe zen genoodzaakt Advertentiën al te wijzen voor het Zaterdagavondnum mer, die des Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing, dan is inzending op Vrijdagavond noo- dig, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, die moeilijk vooraf kunnen worden inge leverd. DE ADMINISTRATIE. Politiek Overzicht. Ove«r de straf-expediitle van Duitschlamd >en Frankrijk, tegen Li,u's troepen te Paoting-foe, wordt nu ian die.' bladen, nagepleit. Het is de bekende Dr. Morrisson van do „Times", die er heel slecht over tei spreken is, dat Enigeland niet heeft meegedaan.. Hij beweert, dat de> Duitscbe po litiek in China, waarvan graai Wal- derse© de. uitvoerder is, in plaats van rust en orde in de provincie Petsjili te herstellen, daar een toe stand van anarchie heeft doen ont staan. De wanorde is zoo volkomen, volgens dr. Morrisson, dat het zelfs in dien omtrek van Peking voor Ui tl anders en Christenen, niet vei lig is, en, dat de toestand' ernstiger is dan ooit sedert d'e bezetting van Peking door de vreemde' troepen. De handel met het binnenland is geheel verlamdde Chineesche po litie is ontwapend, zoodab roovers en Boksers, aan, de vreemde troe pen gemakkelijk kunnende ontko men. het weerlooze landvolk straf feloos uitplunderen. Met elke maand neemt de onveiligheid toe. Het herstel van. de Chineesche ter ritoriale jurisdictie is een gebieden de noodzakelijkheid. En spottend spreekt dan dir. Mor risson. over den militairen ..roem, behaald in strafexpedities tegen een bevolking d'ie geen weerstand, biedt." Rusland zegt hij, z,iet met- onverholen blijdschap- de. desorga nisatie aan teweeg gebracht door het Duitscbe miilit&irisme, dat niet in staat is om met een Oostersch volk als het Chineesche om te gaan. en waardloor vooral .de Engelsche en Amerikaansche handel in Pet-' sjili worden vernietigd. De „Standard" denkt er anders over. Deze opmerkingen van den „Ti mes" toch staan in directe tegen spraak met een bericht vam den „Standard" waarin wordt gezegd! dat de' toestand zoo is, dat de vreem de contingenten in Ghinia niet mo gen worden verminderd, wijl Chi neesche keurbenden in groot-en ge tale, in de nabijheid van Paoting- foe staan.. En van Duitscbe zijde, vooral in de „Voss. Zeitun.g" wordt natuur lijk hevig geprotesteerd! tegen de meening, dat graaf Waldiersee zul ke expedities alleen zou uitrusten om. krijgsroem te behal-en. Maar, hoe de toestand ook zij-, meenimgsverschil over tie volgen staatkunde en militair beleid blijkt er toch" zeker uit. En al moge het dan waar zijn, dat in het binnen land de Chineezen. hier en daar flink durven optreden, even- waar is het dat de mogendheden nooit gezamenlijk gansch China zullen kunnen en willen onderwerpen Kunnen in de eerste plaats niet, en willen evenmin, want de broe- derlijke eensgezindheid, die nu al aan alle' kanten scheurt zou dlan in een minimum van t'ijd aan flarden zijn. zoodat er van militair optre den natuurlijk niets kwam-. Derge lijke expedities als die van graaf Waldersee, d'ie zich waarschijnlijk bij d'en tegenwoordige-n stand van zaken telkens herhalen zullen, zijn dan ook slechts geschikt om de on- eenigheid hoe langer hoe grooter te maken. Buitenlandsch Nieuws. Lom enco Marquez. In verband met hetgeen onlangs in de Parijsohe „Éclair" versoheen over den stand van zaken te Lou- renQO-Marquez, verdient de onder staande brief vandaar aandacht, die openbaar gemaakt is in de Lissa- bonsche „Diario die Noticias" „De toegang tot Lourengo-Mar quez, van Transvaal uit, is afhan kelijk van d'e machtiging van, den Britschen consul. Die machtiging is ook noodig voor Portugeescbe onderdanen die uit Transvaal weg willen,. Het is een schande Zie hier een paar feiten. Een Portugee scbe vrouw te Pretoria wilde haar man te Luurengo-Ma.rquez bezoe ken en richtte zich te dien einde tot den militairen gouverneur. Deze antwoordde, diat zij verlof behoorde te vragen, aan den Britschen con sul te Lourengo-Marquez. En eerst ettelijke dagen daarna ontving zij de machtiging ©n: kon zij dus een pas krijgen. Voor een behoeftig Pon tugees, die n:aar Lourengo-Marquez terug wilde, werd een pas te Pre toria aangevraagd1die commissaris van politie antwoordde, dat hij or der had om- niemand daarheen te laten gaan, omdat er reeds zooveel menschen rondliepen. Deze order kwam ongetwijfeld van dien Brit schen consul d'ie blijkbaar te Lou rengo-Marquez wikt en beschikt en zelfs geen acht slaat op Portugee- sche onderdanen, die naar hun grondgebied' terug willen heeren. Daar bovengenoemde aanzoeken gratis passage betroffen, kan nie mand de Engelschen dwingen ze toe te staan maar het is een feit, dat zoodanige passages met de mees te bereidwilligheid voor Europa worden verstrekt, maar voor Lou rengo-Marquez worden geweigerd op grond diat er reeds te veel men schen zijin." In antwoord op dezen, brief zegt 'de regeeringsgezinde „Popular" ver goelijkend, dat Portugal niets heeft uit te staan met de onderlinge be trekkingen tusschen Britsche amb tenaren Geen wonder, initussehen, dat het denkbeeld van den aankoop van Lourengo-Marquez te Londen geen geestdrift meer wektimmers nu reedis schijnt deze stad. behalve in naam, geheel onder Engelsche contröle te staan. Ahmednagar. In de Daily News" betoogt Vaughan Nash in een ingezonden stuk dat Brodriok en Lord! Hamil ton bei dien verzuimd hebben te zeg gen dat Ahmednagar. de nieuwe verblijfplaats van de krijgsgevangen Boeren, midden in een hongers- nooddistrict ligt. Voor zoover het presidentschap Bombay betreft, stond Ahmednagar in M;aart als noodlijdend district bovenaan. Daar ontvingen 59.743 menschen: van, re- geeri-ngswege ondersteuning, Shotapur 55.773 -enzoovoorts afda lende tot slechts 221 in; Sural. Op dit oogenblik zijn de getallen- waar schijnlijk greoter, daar de laatste week in Maart een vermeerderin; van bij de- twee duizend alleen voor Ahmednagar aanwees. Brodriok heeft gezegd: „Natuur lijk is er hongersnood' geweest m verscheidene streken van Indië, maar Ahmednagar onderscheidde zich door niets bi zanders." Niemand kom uit deze woorden opmaken dat Ahmednagar op het tegenwoordige oogenblik het ergste h angers ooodkllistrict was in heel EmgeLsch Indië-, e-n ongelukkiglijk heeft Lord Hamilton den verkeer den. indruk niet weggenomen. Iedereen in Indië weet diat een dis trict waar hongersnood en droogte is, niet gezond is en niet gezond kan zijn.. Verleden jaar is het ge brek aan water in Ahmednagar er ger geweest dan ergens elders in Dekkan. Er is toevallig op het oogenblik geen pest in Ahmednagar, maar een van de ongunstigste eigenschap pen van dit' seizoen is de langzaam heid' waarmee de ziekte tengevolge van de warmte uitsterft, en eiken dag kunnen er gevallen voorkomen in het Boeremkamp. „De Boeren besluit Vaughan, Nash zijn waardig protest zul len -er niet uitkomen tenzij d'e dood hen bevrijdt, en aangaande de kan sen van zulk een bevrijding laat ik het oordeel aan uw lezers over." Algemeene berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. De „Standard" verneemt uit Pre*- toria dat Milmer daar Zondag een onderhoud met Kitchener gehad heeft. Tegenwoordig komen, volgens denzelfden berichtgever, ieder en dag een vijftigtal Boeren, zich onder werpen. De, Boeren hebben veel te lijden van de koude, ook kunnen zij geen proviand meer krijgen. Aan de „Times" wordt uit Blink- water gemeld dat de goede uitslag van het krijgsbedrijf van d'en laat ste,n tijd een' gevolg is van de nieu we tactiekde Engelsche af deelin gen voeren geen mooie marschen meer uit, maar blijven hier en daar in de bezette districten rondtrek ken om ze schoon te vegen, hetgeen veel betere uitkomsten oplevert. Welke reusachtige kerkhoven overal in Zuid-Afrika als zwijgende getuigenissen uit dleizen' moodeloo- zen en onrechtvaardigen oorlog Lot in verre tijden van Engeland's on macht tegenover twee kleine repu blieken zullen, gewagen. Leert het volgend eenvoudig berichtje uit Bloemfontein van 6 AprilDonder- dagnamidd'ag werd een belangwek kend werk met goed gevolg door de dames van het Loyal Women's Guild ten uitvoer gebracht die prachtige bloemenkransen plaatsen op de graven dier 1500 soldaten in de plaatselijke begraaf plaats. De „Köln. Z,tg." verneemt uit Pe king. dat de Russen bij Moekden een bloedig gevecht hebben gele verd tegen de Chineezen, waarbij aan Russische zijde ongeveer 60 man aan d'ooden, en gewonden ver loren werden. Vier officieren zijn gesneuveld onder de gewonden be hoort de generaal Zerpiitzki. Stadsnieuws Haarlem, 3 Mei 1901. Bij de vele telephoonlijuen langs den straatweg AmsterdamHaarlem zul len binnekort weer twee draden worden bijgespannen. Thans rijden op het traject Amster damHaarlem 43 treinen en omge keerd 45, welke cijfers 1 Juni 47 en 49 orden; daarenboven 5 en 4 te Haar lem doorgaande en minstens een zes tal goederen- of convooi-treinen van iedere richting, zoodat de 100 ver wordt gepasseerd. De le luitenant Fortanier, van het bataljon infanterie alhier in garnizoen, die den len Mei van zijne detacheering bij de militaire verkenningen te 's Gra- venhage zou terugkeeren, blijft voor- loopig bij die inrichting gedetacheerd. Zondagavond is alhier opgericht een dii en stb o den-vak vereen i ging on der den naam „Allen, voor Elkan der". Het doel der vereeniging is, de bevordering der stoffelijke en zede lijke belangen harer lediein. Zij tracht dit doel te bereiken a. door het bevorderen van vak kennis onder hare leden b. door heb oprichten van cursus sen c. door het houden van vergade ringen d'. door het oprichten van een ver- eenigings-bibliotheek e. door verzekering van lcosteloo- zen rechtsbijstand aan leden bij ge schillen tusschen deze en hare werkgeefsters f. door het verspreiden van ge schriften g. door het oprichten van een ar beidsbeurs. Het correspondent! e-adres is Mej. G. Du Tijan, Korte' Zijlstraat. Bloemendaal. Vergadering van den Raad der ge meente Bloemendaal op Donderdag 2 Mei 1901, des avonds te half 8 ure. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig de heer II. Kramer. Punt 1. Vastgesteld' wordt het kohier schoolgeld le kwartaal 1901 tot een be drag van f 172.41. Punt 2. Tot lid der commissie tot we ring van schoolverzuim in de plaats van mej. C. M. W. Wirtz, die bedankt heeft, wordt benoemd de heer J. W. F. Offenberg. Punt 3. Door den heer A. D. Marez Oyens is tot B. en W. een verzoek ge richt om inlichtingen aangaande aan sluiting bij de Ned. Bell-Telefoon- Maatschappij, die hem en anderen ge weigerd is. B. en W. stellen voor te be richten, dat de N. B. T. hier geen con cessie heeft; wel is op 12 April en 21 Aug. 1800 door den heer Dr. Hubrecht daarover met de gemeente geconfe reerd, doch tot dusverre zijn nog geen nadere voorstellen ingekomen en heeft d.e gemeente taal noch teeken van de Maatschappij gehoord. Wel is haar ver gunning verleend tot wederopzeggings toe tot het plaatsen van tclephoonpa- len en is door genoemde Maatschappij aan enkele bevoorrechte inwoners als de familie v. d. Vliet r aansluiting verleend. De Voorzitter zegt. dat zijne bedoe ling met dit voorstel is om de zaak in den Raad aanhangig te maken, om te zien wat er in deze te doen is, opdat aan den onhoudbaren toestand en aan de willekeurige handelingen der Maat schappij eene einde1 kan worden ge maakt. De heer Van Hooff vraagt of er soms eene quaestie bestaat tusschen de ge meente en de Maatschappij. De Voorz. antwoordt, dat, voor zoo ver hem bekend is, van eene quaestie geen sprake is. Besloten wordt de op deze zaak be treffende stukken bij de leden rond te zenden, en bet punt daarna te behan delen. Punt 4. B. en W. stellen voor nu gebleken is, dat het zeer moeilijk is een ander terrein te krijgen de school te Bloemendaal te doen vergrooten vol gens een ontwerp dat aan alle eischen van de wet zal voldoen en draagt het maken van een plan met begrooting van kosten, op aan den architect daar toe tevens door den Raad aan te wij zen. De heer Ter Hoffsteede zegt, dat hij met eenige eigenaars van terreinen in onderhandeling is getreden, doch tot op heden nog niet tot een goed resul taat is gekomen, waarom spr, verzoekt om de zaak nog tot de volgende verga dering uit te stellen. Wellicht is spr. dan in staat meer licht over deze zaak te doen schijnen. Geen der leden heeft daartegen eenig bezwaar, zoodat ook dit punt wordt aangehouden. Punt 5. B. en W. stellen overeenkomstig het advies van den commandant van de Brandweer voor, een houten huisje tot bergplaats voor slangenwagens te doen bouwen in de onmiddellijke na bijheid van het pompstation der E. N. E. M., tusschen dat station en de wo ning van den parkopzichtcr G. v. d. Werff, die dan tevens sleutelbewaarder kan worden. De onkosten aan het een en ander verbonden zullen ongeveer f 300 bedragen. Besloten wordt de gevraagde machti ging aan B. en W. te verleenen tot het doen daarstellen van het houten nuisje op een terrein, dat B. en W. het meest geschikt voorkomt. Ingekomen zijn de geloofsbrieven van den. beer Jhr. L. G. Boreel. Daar deze in orde worden bevonden, wordt voorgesteld den heer Boreel als lid van den Raad toe te laten. Wor.lt goedgekeurd. De installatie zal nu op de volgende vergadering plaats hebben. Tot leden der stembureaux worden vervolgens benoemd: a. voor de verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten de heeren Immink, voorzittervan Hooff, Bij voet, A. Roozen en Bispinck, ledon. b. voor dë1 verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer, de heeren: Im mink, voorzitter; v. d. Hulst, C. J. Roozen, Rouwens, ter Hoffsteede. c. voor de verkiezing van een lid voor den Raad, de heeren: Immink, voorzit ter; Cramer, Boreel, H. Roozen en Rouwens, leden. De heer Grippe!ing is volgens de wet waarnemend voorzitter. Uit het gemeenteverslag blijkt o. a., dat de bevolking op 31 Dec. 11. bedroeg 5716 personen, en wel 2612 mannen en 3104 vrouwen; waaronder het zielental van Meerenber" dat 1596 bedraagt. Dc kosten van onderwijs bedroegen f 11.215.675. In deze gemeente komt be paalde armoede in den zin van gebrek aan Levensbehoeften niet voor. De vee stapel was over het algemeen gunstig. De handel in bloembollen verkeert nog voortdurend in zeer bloeienden staat. Dit verslag wordt ter visie gelegd voor de leden. Ingekomen is 'een antwoord van den Raad van Toezicht der II. IJ. S. M. op het schrijven van B. en W., behelzende dat de Raad zich niet kon vereenigen met het door de II. IJ. S. M. voorgesteld Feuilleton. Naar het Engelsch VAN DOROTHY GERARD. 8) Zij was naar dem oever gespro n gen, waar de pachter, omringd door groote watertonnen, toezag op 't sorteer,en der vissclien. Wladiimir, bezig op artistieke wijze zijn stuk jes taart te rangschikken, had deze gelegenheid' voorbij laten gaan. Binnen weinige minuten kwam Malewicz terug met een prachtigen karper. Een stralend gezicht was zijn belooning veel te stralend, naar het mij toescheen, voor mijn misschien wel wat stijve principes. Jadwiga,die opgewonden was,hetzij door den heerlijken herfstdag want het schoone weder van mijn aankomst was steeds hetzelfde geble ven - hetzij door dien ijver van haar bewonderaars, scheen diezen dag bezeten te zijn dioor het duiveltje der coquetterie, dat er zichtbaar be hagen in scheen te schep oen de twee mannen tegen elkaar op l: hitsen. Gekleed in paarlgrije cac-he- mir, dat zij van Lemberg' had mee gebracht, en met een breedgeran- d:en hoed', d'ie haar aardig stond, de wangen licht gekleurd d'oor de frissohe lucht, zag ze er waarlijk mooi genoeg uit om die taak licht te doen zijn. Gij laat het water op de dames vallen', schreeuwde Wladiimir, inden-daad verschrikt, waarom naamt gij geen jongen om het te dragen Nu kwam' de moeilijke' kwestie om den visch schoon te maken.. De ze werd opgelost, doordien men een boerendeern aanriep uit de menig te, d'ie ons stond aan te gapen. Spoe dig steeg er een heerlijke geur op boven de gloeiende kolen, waarop de karper werd' gebraden. De sa movar begon vroolijk te zingen meer mandjes met provisie waren van huis aangebracht en zoo ging ons feestje vroolijk zijn gang. Als ik mij dien dlag weer voor den geest roep, die, zooals ik ge loof. een mijlpaal in Jadwiga's ge schiedenis is voel ik nog levendig d'en warmen zonneschijn, zoo warm. dat het den modder in den vijver deed opdrogen, zie ik nog de oude, gebarsten wilgen1, die scbu'n gebogen waren, als zochten ze naar hun beelden in diien vullen spiegel, zie ik nog die laatste gele bladeren, die op onze schotels en borden neerdwarrelden van de bij na naakte takken,, en de herfstdra den. die langzaam voor onze oogen hëen en weer zweefden. Vlak bij ons was een haag van vrouwen en kinderen', d'ie ons, en meer speci aal onze proviand), met de oogen ver slonden verderop, het vlakke, boomlooze land, waar, door d'e hel derheid1 van de lucht d'e vèrverwij- derde dorpen duidelijk zichtbaar waren. Het bruin van de pas be werkte velden vormde een scherp contrast met de meer flauwe kleur van die welke een week geleden be ploegd waren. Door alles heen klon ken de schelle kreten van de boeren die door den modder waadden. Op eens ons feestje had reedis gerui- men tijd geduurd! klonk het ge roep luider. Van uit een groep, on geveer in het midden van den vij ver, werd' blijkbaar iets buitenge woons maar geheel onverstaan baars, naar ons toe geschreeuwd. Wat zeggen ze? vroeg Jadwi- ga aan de omstanders. Ze hebben den grootsben visch uit d'en vijver gevangen, zei de eene vrouw, en zij gelooven d'at die het riet zal doen breken. O dat zal d'e oude karper zijn. dien ze eiken keer weer in den vij ver teruggooien, zeid!e Jadwiga. Hij is hier geweest sinds den tijd van mijn grootvaderde pachter m:ag hem niet voor zich behouden. Men gelooft d'at hij geluk aan den vijver brengtik zag hem. drie jaar gele d'en, laat ons er nu ook eens naar gaan kiiken. Eenige van de dames, die voor vandaag genoeg van het varen had den, deden alsof zij niets hoorden. Jadwiga rende naar dien oever, zonder om te zien wie haar volg den. De twee booten lagen nog naast elkaar ik zag Malewicz haar in de eene helpen en het vaartuig snel van den kan t stoo ten met den langen boom-, dien de boeren hier gebruiken, want het was te ondiep voor roeiriemen. Ik kan niet pre cies zeggen hoe het gebeurde, want ik was bij het gezelschap gebleven, maar ik veronderstel dab A nul ka in hare haast in d'e verkeerde boot was gestapt en toen zij de eerste weg zag gaan, in haar vrees ach tergelaten te worden, in de andere trachtte te springen, hetgeen haar niet gelukte. In elk geval °-©en mi nuut na dat Jadwiga ons had ver laten, hoorden wij een vreeselijken gil en. naar den oever rennende, zagen wij Anulka wild1 in het water spartelen, slechts een paar meters van den kant af, terwijl de boot met Malewicz en Jadwiga, die nog vaart had door den sterken afzet, zich ver van haar verwijderde. Red haar I schreeuwde Jadwi ga, rechtop in d'e boot staande, en. zoo bleek ziende, alsof haar zusier in de zee was gevallen, in plaats van in twee voet water. Daar ze, toen ze viel, op haar knieën was te recht gekomen, was er niet veel te zien van Anulka's klein persoontje, hetgeen natuurlijk de verwarring onder de omstanders vergrootte. Ik hoorde Malewicz iets roepen, terwijl hij, met een snelle bewe- g.im- de boot. van richting doende veranderen, heb eind van den boom naar Anulka uitstrekte. Ze greep het krampachtig met hare hand'cn beet en zou bijna dadelijk in de boot geweest zijn, had niet iemand' anders haar opgebeurd' en naar den oever gedragen. Het was Wladimir, die, juist even te laat komend' om JadNviga in de eerste boot te hel pen, zich gereed had gemaakt om mei H|f> «weede va»1- wal 'e steken toen Anulka haar nood'lottigen sprong deed. Met zijn nat vrachtje in de armen klom hij nu op den kant en toen hij haar zorgzaam op het gras neerlegde, vielen wij zijn diepe ademhaling, zijn hooge kleur, zijn opgewondenheid op, d'ie wel wat te groot waren voor den om vang van de daad die hij had ver richt. Zij is gered, zeddie hij, zich met een zekere plechtigheid naar Jadwiga keeremdie. die reeds weer den oever had bereikt. Ja. zij is gered', zeide Jadwiga, terwijl zij neerknielde naast 't tril lend lichaampje en bijna even plechtig als hij sprekendeik zal het nooit vergeten. Het was een noodeloos ver kwisten van dapperheid en van kleeren, merkte Malewicz op, met een bijna bitteren klank in zijn stem, terwijl hij een onbeschrijfe- lijken blik wierp op Wladimir's daareven nog zoo elegante Meeding. Het zou even gemakkelijk ge weest zijn haar in de boot te trek ken. Op oogenblikken als deze doen kleeren niets ter zake. antwoordde Wlad'imir. en terwijl hij dit zoide zochten ziine oogen die mi ine met

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1