Haarlem's Dagblad Brillante Voorstelling, 2e Uitvoering l Remonstrantsch - Gereformeerde Gemeente De Kennemer Hypotheekbank, een Boottocht Vervolg Stadsnieuws. Uitgaan en Leerplichtwet. Tal van families, die in de zo- mervaoantie naar buiten eaan, ko men terug nadat die schol-ein weer begonnen zijn, zoodat hunne kin deren eeniige diagen de school ver zuimen. 't Is een bekend feit, dat op verschillende scholen in alle klas sen. gedurende een,ige dagen na het einde van de Vacant ie. een belang rijk incompleet van leerlingen is waar1 te nemen. Tot dusver scheen het bezwaar daartegen; niet groot, behalve mis schien voor die kinderen,, die er eenige d'agen wat harder om moes ten werken. Dit jaar evenwel zul len; de ouders wel voorzichtig mo gen wezen. Wanneer hunne kinde ren' niet dadelijk na de vacantia op school komen, dan raken die ouders in botsing met de leerplichtwet, die uitgaan nu eenmaal niet rangschikt onder die wettige redenen van ver zuim. Wij achten het tijd', hierop nu te wijzen omdlat velen al lang van te voren maatregelen voor hun zo mert! itsitap je gewoon zijn te nemen. Gevonden voorwerpen. Een witte zakdoek 'een vrouwen hemd een paar schoeneneen da rn es-portemonnaie met geldeen elastiek© baleen voetbaleen nik kel horlogeeen vogel. Op het terrein der lichtfabrieken vielen Zaterdagmiddag van een lor- rieiwagen eenige heipalen, waar door de lorriewagen omkantelde en in eene fundeeringput viel. Een 28- jarig grondwerker uit Spaarndiam werd er in mediegesleept. waardoor diens rechtervoet inwendig werd weid gekneusd. Per brancard werd' hij naar zijne woning vervoerd. Zaterdag ontstond een begin van brand in perceel Spaarne 34, door dat die bewoner met zijn hoofd; te gen een petroleum hanglamp stoot te, waardoor d'éze viel. Het brandje werd dadelijk gebluscht, zoodat de brandweer geen dienst behoefde te doen,. Een 14-jarige fietser reed de Ba- kenessergracht in en werd door het toesteken van een bezemi door een der werklieden der gemeente- reiniging gered'. Een bloemistknecht in de Drap- peniersstraat maakte zich zoo drif tig dat hij met zijn handi een ruit stuk sloeg en, zich dermate de pols verwondde, dat hij zich onmiddel lijk onder geneeskundige behande ling moest stellen en naar het gast huis worden overgebracht. De Poppententoonstelling. Poppententoonstelling, poppenlied- jes, poppenfee. Er waast een lichte nevel van poppe rige liefheid en kinderlijke, naïeve popperigheid om 't Brongebouw, en de fee der poppen en poppetjes, die als een wolken-kindje uit dien nevel haar glans aan dat alles verleent, is zeer gunstig gestemd. Ook Zaterdagavond. Toen was er soirée, waar in de eerste en voornaamste plaats werd opge voerd „De Poppenfee". Zoowel het vernuft, dat dit aardige ding in elkaar zette, als de dames en heeren, die het uitvoerden, hebben er alle eer van. Veel zorg was blijkbaar besteed aan. de meer technische myste riën van het pop-leven, zooais de hou terige bewegingkjes, de houterige, afge broken zang enz. Wie de aardigste pop was, wie het best een pop imiteerde, is niet te zeg gen, want alle poppen waren bewonde ren, swaardig: pop. De Engelsche Lord en Boer, die met elkaar in botsing kwamen, waren ac tueel en natuurlijk pakkend, de baby wa,s allersnoezigst, de Pierrette aller liefst, de statige poppen-dame. die 't sentiment'eele liedje zong dat tegelij kertijd den geur van lodderijn-doozen deed opduffen, allerstatigst, de parodie op de Toorop-platen mooi in stijl, het mandoline-tokkelend en zingende paar charmant, zoodat men begrijpen kan, dat het geheel bijzonder veel succes had. Een drietal dames gaven daarna Rostand's „Perfide corame, l'oude". Tot slot de bruiloft van Kloris en Roosje, heel aardig bewerkt en met de noodige levendigheid vertolkt. Het bijzonder talrijk opgekomen pu bliek heeft zich dus zeer geamuseerd. Ook lieden en morgen is de tentoon stelling geopend. Na alles wat wij er van gezegd hebben is verdere aanbeve ling zeker overbodig. Tot nu toe hebben niet minder dan 4897 personen de ten toonstelling bezocht, en dat zegt ge noeg. Behalve de reeds genoemde orden, was de heer F. W. van Eeden ridder der orde van den Nederiandschen Leeuw. Thans wordt het gerucht beves tigd dat de, heer mr. A. C. Waller1 zich niet meer herkiesbaar stelt voor het lidmaatschap van dien Raad. Door de directie d'er schouwburg- maatschappij zijn bedien al de wee zen; uitgenoodigd om de voorstel ling der bioscoop bij1 te wonen. Voor de voorstellingen op heden en Dinsdag zijn, zooals uit achter staande advertentie blijkt, die prij zen verlaagd'. De Stem des Volks. Deze zangvereeniging, ons. nog welbekend- van liet concours vam „Zang en Vriendschap indertijd', gaf Zondagavond een groot volks concert in de concertzaal van ,De Vereeniging". Ook nu weer, even als destijds, hadden we gelegenheid' die goede eigenschappen van dit mannenkoor te waardeeren. Dit koor kan inderdaad iets van belang presteeren en neemt een eereplaats in ondier de mannenkooren in; ons land. Wanneer, om een enkele aan merking te maken, de toon over het geheel iets beschaafder, iets min der hard is, zal d!it den; zang zeer ten goede komen. Merkbaar is ech ter, dat men reeds in dieze richting flink vooruit gaat. Tal van goede nummers kwamen op het programma voor, die behou dens de opmerking hierboven ge maakt. en hier en daar een enkele maal minder goede intonatie zeer voldeden. Waarom „Dies Irae" op het pro> gramma voorkwam, is niet recht duidelijk. Dit stuk met zijn tal van moeilijkheden' is toch meer eigen aardig geschreven als verplicht koor op concoursen, dan voor concert- ■nummers. waarbij komt, dlat het programma nog al uitgebreid was. Van die- solisten voldeed verreweg mej. Joh. de Vries, vooral in de lie ve muziek van Bernard1 Zweers het best, en ook de heer Leeuwin, bas, gaf oogenblikken van veel muzi kaal genot, evenals mej. Cato Lo- man. Het publiek, dat vrij goed was opgekomen, had toch meer kunnen zijn. Te hopen is echter dat dit de „Stem des Volks" niet zal hebben ontmoedigd. Deze uitnemende zang vereeniging verdient een stampvol le zaal. En wij twijfelen niet of bij den goeden naam, die zij ook door dit concert weer, zich heeft verwor ven. zal er een volgende keer, in dien zij hesluiten mocht nog eens een concert te geven, geen plaatsje meer open zijn. De heer Hugenholtz sprak een en kei woord. De teraardebestelling van het stof felijk overschot van wijlen dien beer F. W. van Eeden, zal plaats hebben op Woensdag 8 Mei des na middags te 12 uur op de begraaf plaats aan den Sohoterweg. Evenals elders zijn, bij1 de bloem bollen veilingen in Kennemerland de prijzen lager d'an het vorige jaarals gevolg van het langdurig koude voorjaarsweder is de stand ook minder gunstig. D. I. N. D. U. A. Hoe gezien, en bemind de heer Carel Phlippeau, directeur van het neutraal gemengd zangkoor D. I. N. D. U. A., bij de leden is, daarvan konden wij Za terdagavond in de concertzaal der So ciëteit ,,de Kroon", waar een feestelijke bijeenkomst, werd gehouden, de teeke- nende bewijzen zien. Behalve een net uitgevoerd programma met een goed gelijkend portret van den directeur op de vóór-pagina, hadden de leden den directeur verrast door zijne beeltenis aan. te brengen voor het platform, om geven door groen en bloemen. Ook d'e overige bloemversiering was zeer smaakvol. Nadat de nummers „Duin lied" e.n „Scheiden" waarmede bet koor te Rotterdam den 3en prijs be haalde, zeer goed waren ten gehoore gebracht, en het daarop volgend luid- applaus was bedaard, werd de zilveren medaille op plechtige wijze aan het vaandel gehecht. Weer klonken daar na toejuichingen en toen sprak de pre sident, de heer P. Verkooy, den directeur op recht hartelijke wijze toe, wenschte hem geluk met het behaalde succes, bracht hulde aan zijn ijver en toewijding, hoopte dat hij nog langen tijd de vereeniging op den weg van de kunst zou mogen leiden, en bood hem een lauwerkrans aan. Een. dave rend applaus bezegelde deze woorden. De heer Phlippeau bedankte hierop voor deze hulde, en zeide uit liefde voor de kunst het directeurschap gaarne te hebben aanvaard. Hij hoopte d'at nog vele jaren te mogen houden en de vereeniging nog dikwijls met lau weren uit het strijdperk te mogen voe ren. Vervolgens werd bij monde van mej Sala den president namens de wer kende leden, een fraai kunstvoorwerp aangeboden Na afloop van dit offi- cieele gedeelte, werd het programma verder afgewerkt. Veel indruk maakte het „Panis Angelicus (voor zang, vio loncel, orgel en piano.) Daarna kwa men nog een tweetal tooneelstukjcs en eene komische voordracht ..de School meester van BaweV'dic, het moet ge zegd, uitstekend werden vertolkt, waar na het bal een aanvang nam, dat de aanwezigen tot laat in den nacht zeer gezellig bijeenhield. Harmonie. De muziekvereeniging „Harmonie", gaf Zaterdagavond in de groote zaal der Sociëteit „Vereeniging" eene uit voering onder leiding van den heer C. A. W. Bernhardt. Het kwartet O. I., bestaande uit eere-leden dezer mu ziekvereeniging en de lieer A. M. Vrugt hadden hunne welwillende me dewerking toegezegd1. Het zeer afwis selend programma bevatte verschil lende muziekstukken, zangnummers en komische voordrachten. De door Harmonie uitgevoeide num mers klonken zeer goed. Vooral Ma- ritana Fantaisie, het verplichte num mer iu den a.s. wedstrijd in Juni, en de Ouverture Maria Henriet-te, het vrije nummer in dien wedstrijd. Ook met de andere muziekstukken, waar onder de ouverture Fantastique, wel ke bij eene eventueele mededinging naar den prix d'excellence in den ko menden wedstrijd zal worden uitge voerd, werd veel succes ingeoogst. In niet minder bijval mocht, het kwartet O. N. I. zich verheugen, dat met zijn schoonen zanug de aanwezigen eenige genoegelijke oogenblikken bezorgde. Voor de jool zorgde de heer Vrugt en hij deed aat maar weer goed ook. Meermalen klonk een onbedaarlijk gelach door de zaal. Tot slot werd eene groote humoristische muzikale scène zeeT goed utgevoerd, waarna men zich eenige uurtjes aan den dans ging wijden. Gedurende 1901 zullen in de buiten- societeit „Trou moet blij eken" muziek uitvoeringen plaats hebben Zondag 26 Mei, Zaterdag 1 en Zon dag 9 Juni en Zaterdag 15 Juni Haar- lemsch Muziekkorps; Zondag 16 Juni Harmonie, kapelmeester Bernhardt; Zondag 23 Juni Haarlemsch muziek corps; Zondag 30 Juni Harmonie; Zon dag 7 Juli Haarlemsch Muziekkorps; Woensdag 10 Juli Harmonie; Zaterdag 13 en Zondag 21 Juli Haarlemsch Mu ziekkorps; Zondag 28 Juli Harmonie; Vrijdag 2 Augustus Haarlemsch Mu ziekkorps, matinée ten half 3; Zondag 11, Zondag 18 en Zaterdag 24 Augus tus Haarlemsch Muziekkorps; Zater dag 31 Augustus Haarlemsch Muziek korps, om half 3 matinée; Zondag 1 September Harmonie. De concerten beginnen 's avonds 8 uur. Snelle promotie. De heer Dr. H. D. Kruseman, die eeni ge dagen geleden wethouder werd, tee- kende 1.1. Zaterdag eenige stukken als waarnemend burgemeester, wegens tij delijke afwezigheid van den heer Mr. de Haan Hugenholtz. Bennebroek. De ambachtsheer en vrouw van Ben nebroek, de heer en mevrouw J. H. Willink, zijn voornemens in het laatst dezer maand den ingezetenen een feest aan te bieden. Men hoort spreken van volksspelen en. vuurwerk. Haarlemmermeer. Te Hoofddorp is a/d bizondere school benoemd tot onderwijzer, D. Kapteyn van Zwammerdam. De heer J. de Rijk, lid van den Raad te Leimuiden, is met 241 van de 450 stemmen benoemd, tot lid van den Vrieskoopschen polder. De heer A. Vocnevcld beambte ten postkantore te Haarlemenirmeer, is benoemd tot brievengaarder te Nieuw- Vennep, in plaats van den lieer Slij- kerman, die den dienst met pensioen heeft verlaten. Nog altijd heerschen de mazelen te Haarlemermeer in t Jostelijk gedeelte in hooge mate. Den laatrten lijd nemen ze echter een goedaardig verloop. Morgen, (Dinsdiag) heeft in eene vergadering van. hoofd.-ingelan.dlen in het gebouw van Staats te Haar lem, de benoeming van een pen ningmeester voor dezen, polder plaats. De heer J. de Rijk te Leimuiden is met 241 van de 450 geldig uitge brachte stemmen gekozen tot be stuurslid van de Griet- en Vriesse- koopschen polder. Vervolg Nieuwstijdingen. Aoad. Examens. Groningen». Het prop. theol. exa men werd met goed gevolg afge legd door den heer J. W. Hoekstra. Leiden. Geslaagd voor het voor bereidend kerkelijk examen de heer B. J. Audi ar. Voetbal. Het. „Spbl." ontleent aan „l'Auto- Vélo" het volgende merkwaardige statistiekje van het aantal bezoe kers bij den eindwedistrijd' om den beker tusschen de Engelsche clubs Tottenham en Sheffield. In 189542.550 personen. 189648.836 189765.891 189862.017 189973.833 190068.945 1901111.887 Hetzelfde -blad geeft daarbij een even curieuse als betrouwbare op gaaf van de enorme hoeveelheid le vensmiddelen;. welke op den jong- sten cupwedstrijd genuttigd is. Men heeft gegeten: 2500 groote witte broodie-n van 8 pond, waarvan uit elk 36 sandwiches worden ge maakt, dus te zamen 90.000 sand wiches 1000 gewone brooden van 5 pond; 1000 bruine brooden; 12.000 lange puddings21.000 ronde pud dings 30.000 porties boter120.000 gesmeerde boterhammen 61.120 cakes; 1000 koekjes; 1000 broodjes; 54.000 taartjes6000 pasteitjes2000 gerookte worstjes 7900 liters melk; 7200 biefstukken350 stukken vleesch voor coteletten360 stuk ken vleesch van ieder 40 pond; 40 heele lammeren 500 pond gebak ken tongen12.000 kilo aardappe len 2000 bloemkolen», enz.400 kippen 200 eenden 120.000 fles- schen mineraalwater ongerekend die thee. bier whisky, port etc etc. Spoorwegongeluk. Uit Chicago wordt een spoorwegon geluk gemeld, voorgevallen te Lem- minguan Gap. Een stoker is gedood en talrijke reizigers werden gekwetst, waaronder Whitelaw Reid, oud-gezant der Vereenigde Staten te Partis. Laatste Berichten. Aanbesteding. Bij de op den 4en Mei jl. gehouden aanbesteding door J. London, archi tect, betreffende het bouwen van een villa in den Aardenhout, waren inge komen negen biljetten. M. van Ommeren, Haarlem, 15453; A. Bogerd, Haarlme, f 14587; J. Gulde mon, Haarlem, f 14175; A. Rinkema, Haarlem, f13920; G. Spanjaard Jr., te Zandvoort f 13782; A. M. Siegers, te Zaudvoort, ƒ13770; H. van 't Woud, Haarlem,, f 13395; Th. J. Verzijlbergh, te Haarlem, 13187. C. Nederkoorn, te Haarlem, f 13170; Het werk is opgedragen aan Th. J. Verzijlbergh. Prins Hendrik opent het wan- delhoofd te Schevenmgen. Men seint ons uit Den Haag: Hedenmiddag twee uur opende Prins Hendrik het waudelhoofd te Scheve- ningen. Hij werd ontvangen door het Bestuur en geleid naar het feestelijk versierd paviljoen, waar de hooge be zoeker toegesproken werd door dtn pre sident-commissaris van Uyueulioven. De Prins antwoordende, verklaarde de pier geopend en doopte die het wan delhoofd Koningin Wilheimina Het Pier-orkest en de Koninklijke ka pel speelden beurtelings. Zeshonderd /genoodïgden meest autoriteiten met hunne» dames waren aanwezig. Er was veel volk te Sche- veningen. Na een bezoek aan de pier maakte de prins een rijtoer door de stad. De oud-minister van der Sleijden treedt op als president van den Raad van Toezicht op de rijksverzekerings bank; dr. Peek wordt wiskundig advi seur. Vrijzinnige Democraten. Ten vervolge op het verslag in ons nummer van Zaterdag diene, dat de gansche beginsel-verklaring, na eenige discussie, voornamelijk over de uit drukking: „tempering, niet verbetering van den klasse-strijd" is aangenomen. Het huishoudelijk reglement werd goedgekeurd en daarna kwamen de voorbereidingen tot de a. s. verkiezin gen in bespreking. Het slot der discussie was, dat aan genomen werd een motie van Mr. Vis ser waarin werd te kennen gegeven dat het thans onmogelijk en onwenschelijk is een bepaalde gedragslijn hij de a. s. verkiezingen en herstemmingen aan te geven. Als bestuurslid zijn gekozen Mevr. A. W. L. VarsluijsPoelman en de heeren F. Mol, J. Hoven, Mr. E. A. Smidt, Mr. Z. v. d. Bergh, Mr. dijk, Herm. J. Snijders, Mr. Gilse, Th. M. Ketelaar, C. Mr. S. J. L. van Aalter,' l Hassel. De heeren J. M. Pi^ J Mr. E. Fokker, B. H. en H. G. Schilthuis J stuur onder de dubbe'u len, hadden verklaaru zetel te kunnen aanvat Verkiezin, In het district Har is de candidaat der bes* lingen van het Ned. W bond de heer P. Noltin dam. iwoa-slt is» all el i kringen inHaar- flem en ©mstre-1 l&eia gelezen. werkpaarden van mlandsch en ge kruist ras. Handel matig. Op de heden gehouden Graan- en Zaadmarkt waren aangevoerd: 95 HL. witte tarwe 6.60; 420 HL. rogge f 5. 4.75, 65 HL. haver 3.50, 24 HL. Paardeboonen 6.50, 16 PIL. Bruine boonen f 6.75. KKKKMiaWS. Parochiekerk van den H. Joseph. Zaterdag te half 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaars bij het Mira- culeuse Mariabeeld. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten cn te 6 uur het Lof ter eere van de H. Maagd. In deze week de II.II. Missen en Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Dinsdag, 4e Dinsdag der Novene, te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius, 's avonds te 7 uur vergadering der Broederschap, gebe den der Novene, en Rozenhoedje. Woensdagavond te 7 uur vergadering voor de leden der 3e Orde. Vrijdag, te 8 uur gezongen H. Mis; 's avonds te 7 uur het Lof. Gedurende de Meimaand alle avon den in de week, uitgezonderd 's Zater dags, te 7 uur Lof en Rozenhoedje. (N. H. Ct.) Advertentlën. Na langdurig lijden over leed heden in den ouderdom van 71 jaar onze geliefde Echt genoot, Vader en Behuwd- vader de Heer FREDERIK WILLEM VAN EEDEN, Oud-Secretaris en Directeur der Musea van de Neder!. Maatsch. tot Bevordering van Nijverheid, Ridder der Orde van den Nederl. Leeuw, Com mandeur van de Wasa-Orde van Zweden, ridder der Orde van den Leeuw en de Zon van Perzië, Lid van onder scheidene geleerde Genoot schappen enz. Uit aller naam: Wed. F. W. van EEDEN— Warmelo. Haarlem, 4 Mei 1901. HAARLEK9SCHE Schonwbnrg - Maatschappij. Telefoon 579. Maandag 6 en Dinsdag 7 Mei 1901, 's avonds 8, 9, en 10 nur, wegens het enorm succes en de vele aanvragen van The American Bioscope of Levende Photographieën De beroemde Passiespelen te Ober-Ammergau, of het leven en sterven van den Ileere Jezus op aarde (in 15 tafereelen). Verminderde prijzen der Plaatsen: Balcon, Stalles, le Loge. Par terre f0.50, '2e Loge f030. Gaan derij f0.20 Tournées VAST (7e Année) Bureaux a 7 h. Rideau a 8 heures Jeudi 9 Mai 1901 Abonnements pour une personae Le Grand Succès de la Comédie- Stoomvaartberichten. Het stoomschip Lawoe, van Rot terdam naar Java, passeerde 4 Mei Kaap» del Arrni. Het stoomschip Prinses Sophie, van. Batavia naar Amsterdam, pas seerde 4 Mei, 1 uur 40 min. nam., Bevezier. Het stoomschip Ernest Simons, met. de Indische mail, vertrok 2 Mei van Suez, en kan den 6en> te Marseil. le worden verwacht. Het stoomschip Gedé, van Java naar Rotterdam, arriveerde 4 Mei te Marseille, en zette de reis naar hier voort. Het stoomschip Ardjoeno vertrok 4 Mei van Rotterdam naar Java. Het stoomschip Koningin Wil- helmina, van Batavia naar Amster dam, arriveerde 4 Mei te Suez. Het stoomschip Timor, vertrok 4 Mei van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 2 Mei Gibraltar. Het stoomschip Teucer, van Ba tavia naai* Amsterdam, passeerde 2 Mei Gibraltar. Het stoomschip Myrmidon, van Batavia naar Amsterdam, arriveer de 3 Mei te Marseille. Het stoomschip Frederik Hendrik arriveerde 2 Mei van Amsterdam te Paramaribo. Het stoomschip Prins Willem II vertrok 4 Mei van Paramaribo naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Willem III vertrok 3 Mei van New-York naar West-Indië. Het dubbeJsehroefstoomschip Pots. dam, van de Hi Lijn. V Pij vonnis der Arrondisse- ments Rechtbank te Rotterdam dd. 25 Maait 1901, is het tusschen ADR1AANTJE VAN LUIK, zonder beroep, wonende te Rotterdam en LAMBERTUS UITERWIJK, brug- gewachter, wonende te Amsterdam, bestaande huwelijk op vordering van eerstgenoemde verklaard ont bonden door Echtscheiding. De Procureur van Eischeres, Mr. J. H. D. SCHENKENBERG VAN MIEROP. van de Haarlemsche Afdeeling der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, op Woensdag 8 Mei 1901, in de Concertzaal der Sociëteit VEREENIGING# des avonds ten 71/, uur precies. Der Raub derSabinerinnen, van GEORG VIERLING. Solisten: Mevrouw A. OLDENBOOM— Lutkeman, Amsterdam, Sopraan; de Heer JOS. TIJSSEN Jr., Am sterdam, Tenor; de fleer GERARD ZALSMAN, Haarlem, Bas. Koor en Orkest: De Zangvereeniging der Afdee ling en het versterkt Orkest van Haarlemsch Muziekkorps. Directeur de fleer W. ROBERT. Algemeene Repetitie op Dinsdag 7 Mei, 's avonds ten 7 uur, in dezelfde zaal. Om lid of donateur te worden van de Maatschappij t. b. d. T., adresseere men zich aan den Heer O. D. EMRIK, Secretaris van het Afdeelingsbestuur, Koningstraat30 alhier, bij wien ook voor het Con- 1 toegangsbewijzen voor vreem- te verkrijgen a/3,-, der Maatschappij heb- ng tot al hare uit- stede en elders siting op het I (igen van de •ing. Comédie en 3 Actes, d'Edmond ROSTAND Privilege exclusif des Tournées VAST MM. DACHY Percinet VAST Straforel DUVIVIER Bergamin BERTEAUXPasquinot DARM AND Blaise LESCAZ Le Notaire Mile NINOVE Sylvette Mise en scène conformé a celle de la Comédie-Frangaise. Costumes de la Maison Selmy. Perruques de chez Baudu Le Spectacle commencera par L'ÉTINCELLE Comédie en un acte, de Pailleron Prix des PlacesBalcons, florins, 2,50; Stalles, 2; Premières Loges, 1,75Parterre! 1,50Deuxièmes Loges, 1Galerie, 0,50. H.H. Leeraren, Onderwijzers en leerlingen van Gymnasium, Hoo- gere Burger- en Opleidingsscholen llt entrée, mits plaats besprekende. te HAARLEM. Aan belanghebbenden wordt be richt, dat Dr. H. P. SCHIMMvan der LOEFF, Rem. Predikant te Leiden, aan de jongelieden, die het Godsdienstonderwijs van Dr. B. TIDEMAN Jz. bijwoonden, de ge legenheid biedt tot het ontvangen van Godsdienstonderwijs. Degenen, voor wie men van die gelegenheid wenscht gebruik te maken, wor den uitge -oodigd zich op Vrijdag 10 Mei 1901, van 12—1 uur aan te melden in de Consistoriekamer, Oranjekade 1, waar Dr. SCH1MM van der LOEFF dan aanwezig zal zijn teneinde hen in te schrij ven en de lesuren te regelen. HET BESTUUR. Naamlooze Vennootschap te HAARLEM. Gewone Jaarl. Algein. Vergade ring van Aandeelhouders op Za terdag 18 Mei 1901, 'sriam. te 2 uur, in een der bovenzalen van de Sociëteit Vereeniging,# Lange Begijnestraat, te Haarlem. Balans en Winst- en Verliesre kening liggen ten kantore der Bank dagelijks van 10—12 uur voor Aan deelhouders ter inzage. Zandvoort's Fanfarecorps. Maandag 20 Mei a. s. zal boven genoemd Corps houden, gaande van Haarlem via Zaandam en omliggende streken naar Purmerend, terug via Tolhuis Amsterdam naar Haarlem. Zij, die hieraan wenschen deel te nemen, vervoegen zich bij den Secretaris. Namens het Bestuur, D. VISSER, Secretaris. Wordt gevraagd een fatsoenlijk Loopmeisje, ook om eenig huiswerk te verrichten. Adres: Bakkerstraat no. 18. GEVRAAGD: een nette Dagmeid of Meisje. 1 ires - Van Marumstraat no. 32.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3