U itde eling-slij st. Jingoïame. „Th© Graphic" bet bekende Eïi- gsJsoh'e geïllustreerde tijdschrift, beiett tegenwoordig een advertentie van Pioneer Tobacco" een recla me-plaat, waarin zich brutaler en gem eerier het jingoism© uitspreekt, dan ons nog ooit onder de oogen kwam. Een leeuw (de Engel schei) zit bo venop den. hopeloos spartelenden' De Wet, houdt de voeten cm een kussen, waarop de woorden'South- Africa". heeft een geweer naast zich en dampt lustig een piipje, in d'e kalmste stemming gebracht door de overdenking ,.At last I can enjoy my favourite pipe" (eindelijk kan ik mijn heerlijk pijpje genie ten). Van den Engolschen leeuw" zal thans, wol niemand! meer willen spreken men zal liever indien een natie dan toch in dien-vorm moet worden afgebeeld, van een En gel achen panther of hyena of jakhals willen gewagen. En De Weit ligt nog volstrekt niet te spartelen, en wanneer de Engel sche jakhals een pijpje rookt, dan kan er nog wed eens een schot uit een Bóeren-mauser in komen. Maar leugenachtige platen als deze moeten do regeerings-leugeois nog wat aandikken om het volk zand in de oogen te strooien. Tropische vlinders. Nauwelijks is het bericht koud, dat de Londensche openbare parken zul len bevolkt worden met vlinders of de Engelsche bladen vermelden, dat en tomologen van plan zijn, om de groote Palmenkas van Kew-Gardens voor den aankweek van tropische kapellen en andere insecten te benuttigen. Wanneer, zegt de „Gardeners Chro nicle", men deze insecten kan leeren, zich niet te vertoonen, als het publiek de kassen bezichtigt, is er tegen deze invoering niets. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. M. die R. Met de opname van het onder staande zult u mij tem zeerste ver plichten. Heden. (Maandag) ongeveer half vier werd' ik alleronaangenaamst getroffen door een' tooneel van wreedheid, dat alleszins verdient, ter kennis gebracht te worden van Haarlem's publiek in 't algemeen en van de Veraeniging tegen d'e Dierenmishandeling in 't bijzonder. Wat ik zag? Een paar wagens van den. hande laar in bouwmater. S. die zwaar met steen-en beladen, en met één, zegge i mager paard besp>annen waren. De voorste wagen was genaderd1 tot het einde van d'e Parkstraat. Hoe m.en van Spaarn-oog af nog zoo ver gekomen was, is mij een raadsel, vooral met het oog op de voor paar den zoo hoogst moeilijke brug te genover de Infanterie-kazerne. Toen d'e eerste wagen den hoek van: den Jansweg zou omslaan, wei gerde het paard! allien verderen dienst. Als ik nu herhaal', dat de zware last getrokken werd door één mager paard', zóó mager zelfs, dat de plaats der ribben door de huid heen duidelijk zichtbaar was. dan zult u zich mijnie verontwaardiging kunnen voorstellen, toen één der voerlieden de zweep te baat nam en zóó onbarmhartig op bet arme dier losranselcte, dat het van schrik bijna door d!e ruiten van' het hoek huis sprong. Na vele straffe zweepslagen van de zijde van den weerbaren, mach tigen menschi en na veel achteruiti slaan van den kant van: het weer- looze, onmachtige dier, kwam er eindelijk weer beweging ini den wagen. Ik zag nog, hoe het uitge mergelde, mishandelde dier half steigerend den spooroverweg be reikte, en ik bemerkte tevens aan de onthutste gezichten der overige toeschouwers, d'at dezen met mij- betreurden, die stereotype afwezig heid van een politieagent, ondanks de onmiddellijke nabijheid' van den hulp-politiepost op het Stations plein. In de hoop, dat het bovenstaande e,enige uitwerking ten goede moge. hebben, en onder de oogen der be voegde' autoriteiten worde gebracht, teek en ik mij, M. de R. onder dank zegging voor de door u verleende plaatsruimte Hoogachtend, E'en'e bewoonster van 'den Jansweg. Andere bladen worden beleefd verzocht, deze regelen over te ne men.. Vervolg Stadsnieuws. Stukken van den Gemeente raad. De commissie van Toezicht op het M. O. biedt aan B. en W. een voor dracht aan ter voorziening in de va^ cature welke is ontstaan door het ven*-; trek van den heer W. Ph. Boogaert. Ze bestaat uit de heeren: 1. V. Loosjes, boekdrukker en uitgever; 2. Dr. W. P. J. vau Linden Tol, geneesheer. Het raadslid L. Modoo, stelt den Raad voor: Overwegende, dat de uitvoering van het voorgestelde plan tot hei bouwen yan een nieuw spoorwegstation en bij komende werken, hoewel van alge meen belang voor de bloei en ontwik keling der gemeente, toch in de voor naamste plaats ten goede komt aan het gerneente-kwartier, liggende aan de noordzijde der gemeente, over den spoorweg; dat d© uitvoering van genoemd plan, de gemeente op belangrijke financiëele offers komt te staan, terwijl de vruch ten dier te brengen, offers in de eerste plaats ten goede zullen komen aan de eigenaars der gronden, liegende m bo vengenoemd' kwartier; dat het wenschelijk en alleszins te billijken is, een deel dier belangrijke financiëele offers te verhalen op de eigenaars der gronden bovenbedoeld; Besluit: Burgemeester en Wethouders uit te noodigen, een regeling hiervoor 1e ont werpen en ter behandeling den Raad aan te bieden. De opzichter over de gasverlich ting brengt verslag uit over de maand Maart. Tot zoover het voorstel van den heer Modoo. Art. 240 lett. j. van de Gemeen tewet zegt hiervan: „Bovendien mogen bijzondere belas tingen. worden gehevenwegens gebouwde eigendommen en hunne aan hoorigheden, die gelegen zijn in be paalde deelen der gemeente, een en ander naar grondslagen volgens welke van de belastingschuldigen in hillijKe evenredigheid een bijdrage gevorderd wordt in de kosten, ten laste der ge meente komende;in het geval onder j ten behoeve van den aanbouw in de aldaar bedoelde gedeelten. De laatstgenoemde belasting mag alleen wegens de na invoering der belasting gestichte gebouwen en hunne aanhoo- righeden worden geheven." Heel duidelijk is dat weer niet uit gedrukt, vooral het zonderlinge ge bruik van 't woord „wegens" is ver warrend. UiWe hierover gewisselde stukken in de Kamer blijkt evenwel, dat de bedoeling b.v. is, dat wanneer een gemeente bestaat uit een stads- en uit een dorpsgedeelte, de bewoners van het eerst© extra betalen voor openbare werken, die speciaal ten dienste der stad worden gesticht. Letter j. van art. 240 slaat dan ook volgens de toelichting, op den aanleg van nieuwe wijken, ten dienste waar van speciaal openbare werken moeten worden aangelegd. Maar het stationsplan is toch niet speciaal voor het Schoterkwartier van nut't Is een zaak van algemeen belang en om die reden komt het ons dan ook voor, dat het voorstel van den heer Modoo onaannemelijk is. Kwartet Robert. Do heer Alex. A. Polak, le violist van heit Concertgebouworkest, is toegetreden als 2e viool in het kwartet-Roberfc inplaats van den heer J. J. F. Tak, die als zoodanig bedankt heeft. De serie van deze week in het Wereld-Panorama geeft te zien een reas naar Moscou. Van 't zonnige zuiden zitten we düs nu op eens in 't barr.e Rusland. Deze serie beelden is eveni scherp, mooi. leerzaam en interessant als de vorige. Chr Nat. Werkmansbond. Prof. Muller trad Maandagavond voor b. g. bond als feestredenaar op in de Groote Kerk, ter gelegenheid van de viering van1 het 3e Jaarfeest. Spr. schetst© de verschillende ver houdingen tusschen patroon en werkman en deed uitkomen, hoe wel er in vele gevallen dringend ver betering nood'i'g is, dat de werkman veel eischt dikwijls te veel. Voorts wees spr. od die schoon© roeping van den werkman, vooral van den Chris ten-werkmangaf een voor beeld' van bet moeilijk© leven van een patroon ©n wees op het groote gevaar dat er bestaat bit het opvoe den onzer kinderen. Vele malen wil men de kinderen boven den stand laten leeren en zoodoende zijn de ouders zelf d'e oorzaak dat hunne kinderen een ongelukkig leven in de Maatschappij: tegewioetgaanMet ©en indrukwekkende toepassing be sloot prof. Muller zijn schoon© feest rede. Het Chr. Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" begeleidde het kerkge zang en deed' bovendien nog eenige fraaie nummers hooren. Verkiezingen. In de Maandagavond gehouden le denvergadering der anti-revolutionaire löesvereeniging „Nederland en Oran je" werden tot candidaten gesteld voor de Tweedie Kamer de heer ds. A. Talma te Arnhem; voor de Provinciale Sta ten de heer J. de Jong, hoofd der Groen van Prinstererschool alhier; voor den Raad werd nog geen candidaat gesteld en besloten eene afwachtende houding aan te nemen met. het oog op hetgeen de 4 andere anti-socialistische kiesver- eenigingen doen, die vóór eenige da gen in beginsel besloten hebben samen te werken. Hedenavond vergadert d!e nieuwe kiesvereeniging „Haarlem." Weldra zullen de andere volgen. De Volkskiesvereeniging en de afd. Haar lem der S. D. A. P. zullen te zamen candidaten stellen. Gevonden voorwerpen. Een paar dames-handschoenen 2 zakdoeken een rijtuigmoer een paraplu!© een puckhondje een leesboekeen sleuteltwee zak doeken. Een koopman op d'e Botermarkt werd bekeurd' wegens het meten m et een onigeijkie el Een marinier, die met verlof was achtergebleven werd aangehouden en aan de militaire overheid over geleverd'. Aanstaanden Vrijdag houdt de Haar- lemsche Handelsvereenigiag hare jaarlijksche algemeene vergadering. De heer de Breuk, wethouder, is naar wij vernemen, weer hersteld en heeft zijn functie hervat. Naar ons wordt medegedeeld zijn de weezen uit bet R. K. Weeshuis al hier uitgenoodigd tot bijwoning van ,de voorstelling van den Bioscoop in den schouwburg op Woensdag-middag (Passiespolen te Oberammergau enz.) en zullen daarvan gebruik maken. Een zelfde uitnoodiging voor de weezen der Ned. Herv. Gemeente ls van de hand gewezen. N. Z. A. S. M.-personeel. De afd. Haarlem van den Bond van uit Zuid-Afrika verdreven spoorweg personeel hield Maandagavond eene vergadering in het gebouw „St. Bavo" in de Smedestraat. De waarn. voorzitter, de heer J. Veen, opende de bijeenkomst, met een woord van welkom, waarna de notu len der vorige vergadering voorgelezen werden en onveranderd goedgekeurd. Hierna brengt de heer Hendriks ver slag uit over de reis, door hem en den heer Blankevoort naar Londen onder nomen, met het oog op de eischen tot schadevergoeding, die men tot het Britsche gouvernement wil richten. Spr. brengt een woord van dank aan d'e heeren Prof. Dr. P. J. Muller en De Lanoy, die er voor gezorgd hebben, dat de reiskosten door de Zuid-Afri- kaansche vereeniging gedragen wor den.- Vervolgens doet Spr. eenige me- dedeelingen omtrent de zittingen van de regeerings-commissie, die aangewe zen is om de eischen tot schadevergoe ding van de uit Zuid-Afrika gezette vreemdelingen te onderzoeken. (Men zie ons nummer van 2 Mei j.l.) Spr. had een uitgebreid kruisverhoor on dergaan van de Engelsche commissie leden. Hij prees zeer de houding van den Hollandschen afgevaardigde Mr. Roosegaarde Bisschop. Ook is uitge maakt, dat de ambtenaren der Z. A. S. M. door aan hunne superieuren te ge hoorzamen niet individueel de neutra liteit geschonden hebben. De heer Hendriks waarschuwde degenen, die later wellicht voor de commissie zul len verschijnen, voorzichtig te zijn in hun antwo orden, daar de vragen er op ingericht zijn, de ambtenaren in conflict te brengen met de maatschap pij. Ook met de vredestaten boude men goed de strengen vast. De voorziter zeide den beiden afge vaardigden dank voor de volbrachte taak. Spr. zou er voor zijn dat eerst degenen naar Engeland gingen, die er het slechtst aan toe waren en zou eene algemeene Bondsvergadering wen- schen om de zaak nog eens te bespre ken. Hiermede konden de aanwezigen zich vereenigen. In het debat, dat nu volgde, werd o. a. de houding van het hoofdbestuur van den Bond aan critiek onderwor pen. De voorzitter deelde nog mede, dat hean bekend was, dat niet alleen te Kaapstad, maar ook te Johannesburg en Bloemfontein pest heerschte. Toch komen uit die plaatsen nog voortdu rend personen naar Europa, zonder aan contróle onderworpen te zijn.. Spr. vindt het vreemd dat geen dfer mogend heden te dien opzichte nog maatrege len heeft genomen en hoopt dat hierin spoedig verandering kome. Daarna werd de vergadering geslo ten. Toynbee. Dorudierdlag 9 Mei geeft di© Toyn- beer-vereeinigiïig ©ene uitvoering in die groot© zaal van die Sociëteit ,,d!e Kroon". Eerst vermeldt het pro gramma ©en zestal muzieknum mers, waaraan medewerken' mej. C. de Glercq van Weel (viool), en de heeren Joh. Steenmain (alt) en Ch. Blazer (violoncel). Voorts zal jonkvr. M. van Pamhuys een paar schalksoh© Liedjes der Liefde zim gein van Bernard Zweeredian ko men nog eens twee muziekstukjes door mej. M. Ndeuwenhuyseni Kru- senaan (piano) en den heer Ch. Bla zer, en de avond wordt gezellig besloten' met een blijspel „Eigen zinnigheid" geheeten. Naar wij vernemen wordt de heer H. M. P. van Emmerik commies le klasse van den vrachtgoederendienst der IJ. IJ. S. M. met ingang van mor gen voorloopig tijdelijk overgeplaatst naar het hoofdbureau te Amsterdam. Door eenige notabele ingezetenen onzer stad werden een 1000 tal kin deren. zoowel van de openbare als van d'e bijzondere schoten, heden in d'e gelegenheid' gesteld de pop- peaiftentoonstelling te bezoeken. Wij wijzen er op, in verhand met achterstaande advertentie van den Schouwburg, betreffende de Fransche voorstelling op Donderdag 9 dezer, dat diploma's slechts voor óén persoon gel dig zijn en dat de voorstelling a an van et te acht uur. Heden werden, voor de Recht bank in civiel© zitting d'e pleidooien gevoerd inzake de vis ch m aatsoh ap - pij „De Gabar" tie IJ muiden con tra den' ontslagen directeur, den heer C. B. Hermamns. Do civiele actie is ingesteld tegen den heer Hermanns, omdat hij zich in de maand! Juli 1.1., toen hij ont slagen1 was, wederom toegang zou hebben verschaft tot een perceel en huis, in eigendom bij genoemde maatschappij, die daarom conclu deerde tot onmiddellijke ontrui ming van dat perceel met betaling der kosten. Gedaagde daarentegen ontkent de bevoegdheid der be stuurders om hem ie ontdaan, be twist de competentie van den Raad van Toezicht, dioor wie de bestuur ders tot deze actie heettn le zijn ge machtigd. Volgens gedaagde Her manns bestaat deze Raad niet. daar deze niet benoemd1 is d'cor eene al gemeene vergadering, hetgeen, vol gens die statuten, had moeten ge schieden. Evenmin is de tijd be paald. waarover zich cBe bevoegd heid zou uitstrekken'. Ook ie de voorzitter van dien Raad', volgens gedaagde, niet de manager, wijl ge daagde steeds werkzaam i-s geweest als Directeur-Manager. Het ontslag als zoodanig wordt niet dóór hem erkend1, daar dit besluit niet geno men is op een bevoegdle algemeen© vergadering ten tweede omdat het ontslag in strijd is met de statuten. Uit een en. ander, beweert ge daagde, blijkt dat hij volkomen be voegd' is tot het betreden en bewe nen van het bewuste perceel, terwijl hij het hem ten laste e-elegde eene pertinente onwaarheid noemde. Voor de maatschappij trad! op Mr. Pbilipse van Amsterdam', die de ge schiedenis der zaak uiteenzette, er op wees dat d!e Directeur niet was de rechte man op de rechte plaats, maar iemand, dlie de lakens wilde uitgeven en zich alle macht wilde toeeigen en:, waarom 'bestuurderen haddien. gemeend hem te moeten ontslaan. Daar gedaagdle bij de over dracht der goederen' aan de tegen woordige maatschappij, de leden van den Raad van Beheer, die thans de eisobers in dleze zijn, heeft er kend, is volgens pleiter de zaak vol komen in orde en behoeft geen nar de-re uiteenzetting. Deze heeren; hebben volgens de statuten hunne bevoegdheid niet verloren. Zij ver tegenwoordigen de Maatschappij en kunnen ontslaan, wie zij willen. Al was gedaagdle nog manager (admi nistrateur) dan toch zou hij geen. recht hebben om goederen in ge- bruik te houden, wanneer die be stuurderen dat niet verkozen. Daar haar dus niets andiers als 't eigen dom. dat niet betwist wordt, wordt opgevorderd, verzoekt pl. der Recht bank de vordering ontvankelijk te verklaren.. Daarna kreeg Mr. Prins van Rotterdam, voor gedaagde op tredende, het woord. Deze gaf eene geheel andere lezing van de zaak, sprak van knoeierijen' die in Enge land, waar groote sommen aan le den van den Raad van Toezicht voor gedane werkzaamheden, wa ren uitgekeerd, en in. IJsland, waar de maatschappij stations had, hier weid1 slecht materiaal uit Engeland tegen, hooge prijzen inge kocht waren voorgevallen. Ver der zette pl. uiteen hoe in strijd was gehandeld met d'e statuten, hoe én de Raad van. Beheer, én de Di recteur, én de Raad van Toezicht, niet konden handelen zonder elkan ders goedkeuring, en pleitte ten slotte tot niet ontvankelijk verkla ring der vordering. Velsen. Door de directie der Hall. IJze ren Spoorweg Maatschappij zal op 10 Juni a. s. worden aanbesteed: Het maken van den bovenbouw voor de spoorwegbrug over het Noordteeekan&al. De raming be draagt f 420.000.Het werk wordt uitgevoerd voor rekening van den Staat der Nederlanden. Hedenmiddag werd door den ar chitect Karei Mutter te Amsterdam ini het hotel „De Leeuwerik" alhier, aanbesteedHet bouwen van een villa te Bloemendaal. Ingekomen waren 15 biljetten. Laagste inschrij ver bleek te zijn de heer J. H. v. d'. Meer te 's-Hage voor f 16825. De hoogste inschrijvingssom bedroeg f 37720.—. Haarlemmermeer. Het vergunningsrecht te Haar lemmermeer. heeft tot 1 Mei j.l. opgebracht f 1881.25. Het aantal vergunningen bedraagt 66. Het maximum bedraagt 55. Vervolg Nieuwstijdingen. Men seint ons uit Den Haag De Kamer zette, het debat over de Subsidiewet voort. Voêtbal. Eindstanden der West. 2e kl. comp. le kl. af deeling A. Club. a 5. 5 S g B H. F. C10 8 0 2 16 27 3 1.60 Swift 10 8 0 2 16 23 9 1.60 Volharding 10 7 0 3 14 35 12 1.40 Swift 10 4 0 6 8 12 25 0.80 Quick 10 3 0 7 6 11 24 0.60 A. V. V10 0 0 10 6 41 die der afdecling C: Quick 3 7 0 1 14 48 8 1.75 Steeds Voorw. 8 4 2 2 '10 81 18 1.25 Eendracht 8 4 2 2 10 14 12 1.25 A. F. C8 1 1 6 3 3 40 0.38 Ililv. F. C. 8 11 6 3 i 28 0.38 en die der af deeling D. Olympia 6 5 1 0 11 22 9 1.83 Ilollandia 6 3 1 2 7 15 16 1.17 E. D. 06 2 1 3 5 17 14 0.83 Volharding 6 0 1 5 1 8 23 0.17 Afdeeling B is nog niet afgeloopen. Katten tentoonstelling. De regelingcommissie voor de inter nationale kattententoonstelling, die 14, 15 en 16 Juni a.s. te 's Gravenhage in het manege-gebouw van villa „Bosch- Oord", wordt gehouden, bestaat, uit mevr. Henriette Ronner. Brussel, eere presidente; B. W. Verbrugge van 's Gra vendeel en Leer Ambacht, 's Graven hage, eere-presid'ent; Louis R. H. Dob bel man, Rotterdam, voorzitter; C. A. A. Dudok de Wit, Amsterdam; jhr. L. J. Quarles van Ufford, 's-Graveuhage, en A. A. Potvliet, 's Gravenhage, sec retaris-penningmeester. De commissie van beoordeeling wordt gevormd door de heeren. F. l'Hoëst, di recteur van den Koninklijke Dieren tuin, te Anlwerpon; O. Eerelman, kunstschilder te 's Gravenhage; dr. J. Butikofer, directeur van de Rotter- damsche Diergaarde te Rotterdam; C. A. A. Dudok de Wit, Amsterdam. De Rijksveearts, de heer J. C. van der Slootem, zal de katten onderzoeken; terwijl de desinfectie, voeding en ver zorging is opgedragen aan dien heer A. van Hattem. JRz. te Rotterdam. Tal van kunstvoorwerpen, medail les en geldprijzen zijn voor deze ten toonstelling uitgeloofd, o.a. door de bekende katten-schilderes mevr. Hen riette Ronner. Er zijn drie klassen voor inzending. Een open-klasse, voor katten van ei ken leeftijd; een jeugdklasso voor kat ten beneden het jaar en een nest-klas se voor jongen beneden de drie maan den met of zonder voedster. Paarden. De Algem. Harddraverij-Vereeniging mag tevreden zijn met de inschrijvin gen voor de meeting op Hemelvaarts- d_ag- Voor de zeven nummers van het programma zijn 64 paarden ingeschre ven: 41 voor de draverijen cn 28 voor de rennen. Voor de harddraverijen is de Toekomstprijs het minst bezet: slechts 5 dravers zijn daarvoor blijven staan; de Landbouwprijs telt zeven in schrijvingen, dus ook geen ouitenge- woon groot aantal, doch de Leuteprijs is zeer- goed bezet met 16 inschrijvingen zoo ook het nummer voor le klasse harddravers met 13 ingeschreven paar den, waaronder d© beste uit ons land. Opmerkelijk is het dat, behalve voor den Landbouwprijs, de stal van den heer Wickevoort Cromm&lin in geen der nummers vertegenwoordigd is. Ook over de inschrijvingen voor de wedrennen kan men tevreden zijn. Het nummer voor Inl. paarden bevat 6 de verkoopsren vlakke baan 7, en de hor- denren voor heerrijders 10 inschrii- vingen; men mag er dus op rekenen goede velden te zullen zien. Burgerlijke Stand. Bevallen: 5 Mei. C. E. A. Ziegeler— Van den Heuvel, z.7. C. M. Roelofs De Graaff d.; 6. E. van Zonneveld Valk, d.; E. J. de MunnikSteenken, z.; A. van EykernBiesheuvel, z. Overleden: 6 Mei. C. van Houten de Nieuwe, 65 j., Ossenhoofdst,; 4. F. W. van Eeden, 71 j., Frederikspark; 6. A. C. S. van 't Hof, 14 j., d.. Wal deck Pyrmontstr.A. Brussel—Doves, 65 j.. Nieuwe Kruisstr.; D. van den Broek, 2 m., z.. Z. Brouwersstr. POSTERIJEN. Lijst van onbestelbare brieven, ver zonden van Haarlem over de 2e helft der maand April. J. N. v. d. Bogaard, Alfen; L. de Winter, Alkmaar; Bonsunur, Amers foort; Ned. Credietbank; mej. E. Meier; De Watteville; Wed. H. Berger; Zur- mulen, mej. M. Vester, allen Amster dam; D. C. de Haan, Apeldoorn; Gist- en Spiritus-fabriek Delft; R. Koster. Goes: 1 en 2 mej. A. W. Rademaker, 's Hage; mej. Loijenga, mej. Gilieam, Gilean, Nachiugt en H. Rut. allen Haarlem; R. Renes. Medemblik, J. Rens, Rotterdam; Poenman, Rozen- daal; mevr. Veldhuize, Rustenburg; mevr. Hanse, Rijswijk; Smits, Utrecht.; L. Persoon, Venloo; H. Bram, Zaan dam; mej. Mull? H. van Doornik? Briefkaarten: J. Longkemper, mej. M. Meeter. H. Jevel v. Baak, N. E. Toot, mej. A. V. Nuijs; G. Garrits&n en C. Conijn, al len Amsterdam; M. Houtgraaf, Bloe mendaal; mej. A. Kuijper en J, van Eijk, beiden 's Hage; Rensens, H. M. IJasz en wed. Bak, allen Haarlem; M. Huizinga, IJmuiden: J. de Heive, Lei den; H. Zoll, Nieuwediep; M. Post, Rotterdam; J. C. de Leeuw, Utrecht. Buitenland: Vogers Simon Anton Andenne; Zwaanenbeek, Berlijn; Vegerstein, Buenos-Aires; A. Prins, Constantine; E. Potthoff, Hamm: A. Smit, Swaucij: J. Harkema, Santos: J. de Graaff Briefkaarten: J. J. v. Loenen, Essen; J. Meyer; L. Klaveirweijden, Paris; Tillmans. C. J. Verhoef? Officieele Berichten. VERKIEZING van 4 LEDEN PATROONS van de Kamer van: Ar beid! voor de Bouwbedrijven te Haarlem BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, Gezien het schrijven van den Mi nister van Waterstaat, Handel en Nijverheid1 van 26 April 1901 La. Q. Brengen ter algemeen© kennis, d'at. bovenbedoelde verkiezing zal plaats hebben op Woensdag, den 29en Mei a. s. en cl© -eventueel© herstemming op Vrijdag, den. 7en Juni d1. a. v. Het stembureau zal zitting hou den op het Raadhuis, van des voor- middags 8 tot des namiddags 3 uren. om daarna onmiddellijk over te gaan tot de opening dier ingele verde. stembriefjes. Haarlem. 6 Mei 1901. Burg. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L.-B. De Secretaris. PIJN ACKER. Telegrammen. KAAPSTAD, 7 Msi. (D. O.) Hiel zijn vijf nieuwe gevallen van pest voorgekomeneen niouw geva) kwam te Port Elizabeth voor. Familieberichten. Bevallen, 4 Mei. Dibbits—Van Hall, z. Velp. A. BartelCloppenburg z. Overleden 2 Mel. P. TipVan Twisk 56 j. Wijde Wormer. 3. S. J. Otten— Janssen 52 j. Amsterdam. L. E. Freem, jd. 94 j. Harmeien J. M. Koch, 79 j. Amsterdam. P. Evenblij 27 j. Amster dam. 3. van Praag 72 j. Amsterdam. 4. J, Oostermeijer 32 j. Hilversum. I. C. s'Jacob 82 j. Utrecht J. Gelder. Gronin gen. Wed. S. KooimanWoudstra Tl j. Stavoren. 5. N. Beets, jd. 23 j. Beemster. O. de Kieviet jm. 1, j. Wie- ringerwaard. 6. Jhr. F. Hooft Graaf land Amsterdam S. van Bronkhorst Weggeman, 78 j. Amsterdam. Stoomvaartberichten. Het Stoomschip Solo, van Rotterdam naar Java,, vertrok 5 Mei van Djeddab, Het stoomschip Prinses Sophie arrk veerde 5 Mei van Batavia te Amster dam. Het stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Java, arriveerde 5 Mei te Southampton. Het stoomschip Koningin Wilhelmi- na, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 5 Mei van Port Said. MARKTNIEUWS Artiklen. Aangev. Verkocht. Rrijs. Boter 193 KG. 193 KG. f 1.—/ 1.10 Biggen 62 stuks 62 stuks f 8.12. Schrammen 37 st. 37 st. f 14f 24. Aardapp. 61 HL. 48 HL. f 2.—f 2.90 Appelen 27 HL. 19 HL. 8.—/ 15.— Peren 11 HL. 7 HL. 10.—/ 14.— FailHss ementen. Uitgesproken, 's-Graven hage. 80 April. F. van d©r Kooy, klerk aan een der minis- fceriën te 's-Gravenhage. Rechter- comm'.jhr. mr. J. F. Schuurbeque Boeije. 3 Mei. Johanna Elisabeth Christina Vrijenhoek, vroeger win kelierster. thans zonder beroep, echtgenoot© van Eduard Everardus Setter, wonende te 's-Gravenhage. Reehter-comm. jhr. mr. R. O. van Holthe tot' Echten. Amsterdam, 3 Mei. De naamloo- ze vennootschap Maatschappij tot exploitatie van het Systeem Jacob}- Victoria, gevestigd te Amsterdam. Rechter-comm.mr. B. Simons. De naamlooze vennootschap De Bataafsche Bank, gevestigd te Am sterdam. Rechter-comm.mr. B. Simons. Zutphen. 2 Mei. Frederik Kreu nen. koffiehuishouder te Zutphen Rechter-comm. mr. T. S. Tromp Arnhem, 2 Mei. G. Hey, fruithan delaar te Arnhem. Rechter-comm. mr. H. J. van de Poel Hiddingh. Tiel, 3 Mei. Ghristinus van Om meren, bakker en winkelier te Li en den. Rechter-comm.mr. A. J. Blom. P. Ch. van Middelkoop, schil der te Leerdam. Rechter-comm. mr. J. D. Pasteur. Middelburg, 1 Mei. J. H. van den Elshout, koopman te Goes. Rechter- comm'. jhr. mr. W. H. Hoeufft. 's-Hertogenbosch, 3 Mei. M. J. L. Vogel, landmeter bij het kadaster aldaar. Rechter-comm.mr. Wes- seling. Th. van Gilse van der Pais, particulier, wonende te Vierlings beek. Rechter-comm.mir. J. Ph. Suyling. Opgeheven M. I. Caron, zonder beroep, te 's-Gravenhage. Geëindigd: I. I. I. H. Feldbrugge, handels agent te Hilversum. L. Menist. E. A. Leuw. Jacob Buisman, bakker te Velsen (Wijkeroog.) Bouwe Edel, koopman in foura ges te Edam. F. Erdmann te Losser. Nagekomen Advertentiën, g. v. KUPER en M. C. L. de JONG, betuigen hunnen hartelijke» dank, ook namens wederzijdsehe familie, voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Haarlem, 7 Mei 1901. De Curator in het faillissement van COHNELIS WILLEM NIEU WERE, vroeger lid der thans ont bonden vennootschap onder de (irma VAN ZANTEN NI LU- WERF, gevestigd geweest te I .isse, bericht dat de Uitdeelingslyst in dien boedel is nedergelegd ter grit lie van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, ten einde aldaar gedurende tien dagen ter inzage te verblijven. De Curator, Mr. JOIIAN SPOOR

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3