bet doen circuleeron van vertaalde uit treksels uit de ,,Dusseldorfer Tentoon stellingscourant" met illustraties. De directeur en onder-directeuren werden weder voor 5 jaren benoemd, terwijl de aftredende commissaris, de heer M. J. v. Bosse, weder werd her kozen. Gevonden voorwerpen- Een behangersboezelaar. Een gou den oorbelletje, met rood steentje. Een grijze en een bruine kinder-zomerman- tel. Een zilveren dames-demon toirhor- loge met nikkelen ketting. Een fransch taalboek. Een tabakspijp. Een bruin leeren portefeuille. Een nikkelen hon- denhalsband. Een roodkoralon hals ketting met gouden slootje. Twee doublé ringen in een doosje. In „Oost eni West" schrijft L. C. v. P. eenige regels, gewijd aan de nagedachtenis van onzen betreur den stadgenoot, den heer F. W. van Eeden. Wij, laten ze hier volgen jTTsliet niet dikwijls eerst bij zijn overlijden, dat wij bemerken- hoe zeer wij aan iemand) gehecht wa ren'? Br zullen er meerderen zijn ge weest. d'ie eenigen tijd stil neerza ten na de ontvangst van het doods bericht van deni heer Frederik Wil lem van Eeden. oud-seortaris en di recteur der musea van die Neder- landsohe Maatschappij tot Bevorde ring van Nijverheid). De overledene was een zachtaar dig, een fijngevoelig man een voor beeld van eenvoud. Zeker heeft zijn omgang met de natuur er toe bijgedragen dat hem. den degelijken geleerde, iets jongs, iets kinderlijks was bijgebleven. Tegenover hem vooral voelde men het een punt van eer zic-h in te hou den en niet door een onbedacht WoordTe kwetsen. Een rein en sterk man is heen gegaan, onstuimig en geweldig pfiet. maar hij wekte op en stuwde voort en zijn kracht dringt nbg door in het Nedcriandeche volk- Zijn trots, het koloniaal Museum, '3 op weg een' trots te «worden van velen in dien- lande. Wie de flora van Haarlem's duinen) wil kennen, tal in de geschriften van den bota nist van „villa Adoxa" leiding vim den. En men leze „Noorderlicht'' om hem ie hooren vergelijken en oordeelen over wat hij zag in den vreemde en hem ooit van diien kant te eeren als iemand die geestdrift en humor bezat en die sterker was dan de wereld. Mijn eerbiedigen groet aan. Uwe nagedachtenis, heer van Eeden. mo ge Gij velen een voorbeeld zijn- in Uwe liefde- tot de menschen en tot de dingen." Een der bewoners van de Drosse- straat verzoekt ons de aandacht ie vestigen op den. slechten staat, waarin bet schuthok voor het perceel Oude- rracht hoek Drossestraat verkeert, en ckt ter voorkoming van ongelukken dringend verbetering noodig. Geslaagd voor het examen handwer ken L. 0. mei. A. Bijlsma alhier. Ter provinciale griffie alhier zal op Donderdag 6 Juni e. k. 's morgens 11 uur door den Commissaris der Koning in in N.-Holland worden aanbesteed ie verbreeding der bestaande verzwa ring van buitendutnregel benoorden de Groote Keeten onder de gemeente Cal- lantsoo behoorende tot de rijks-zee merken in die provincie. Raming f12000. Kantongerecht. J. G. van Schaik stond terecht ter zake dat hij op 16 April j.l. in zijne modezaak aan de Paarlaarsteeg alhier, vrouwen langer dan den vastgestelden tijd, 's avonds na 8 uur, had laten wer ken en alzoo id© arbeidswet had over treden. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat de modistes geheel vrijwillig ge bleven waren. Het O. M. meende in- tusschen, dat de patroon dit had moe ten beletten, en vorderde tegen bekl. 3 geldboeten van 6, elk te vervangen door 6 dagen hechtenis. Hierop kwam een geheele serie be klaagden die allen gedagvaard waren wegens overtreding der bekende po- litie-verordening te Beverwijk, krach tens welke bet verboden is gedurende de maanden Maart, April en Mei een hond los op straat te laten loopen. In deze zaakjes werden telkens geld boeten van 2, elk te vervangen door 1 dag hechtenis geëischt. Nu volgden ide traditioneele straat schenderij-zaakjes van jongens, die met steenen gegooid, ruiten ingeslagen of soortgelijke misdrijven op hun ge weten hadden. Het O. M. vorderde geldboeten van 0.50 tot 1, te vervan gen elk door 1 dag hechtenis. E. J. Huël, huisvrouw van F. Hulsbosch, bierhuishouder alhier, was beschuldigd van op 20 April j.l. aan een paar bezoekers sterken drank to hebben geschonken, zonder dat door B. en W. vergunning tot den verkoop hiervan was verleend. Bekl. zeide het zoo druk gehad te hebben, dat zij zich dr niets meejj van kon herinneren. Dat zij niet voor een kleintje vervaard was bewees ze door den eersten ge tuige heel kalm van liegen te betich ten. Hierop merkte de kantonrechter op, dat bekl. eerst zelf liever de waarheid moest spreken alvorens een ander van het tegendeel te beschuldigen. De ambtenaar van het O. M. vorder de eene geldboete van 60, subs. 20 dacren hechtenis. Bekl. vond dit „rijk betaald." M, 01 beis, huisvrouw van J. van Hooff, bierliuishoudcr te Heems kerk, stond voor een treliik feit terecht. Ook tegen haar werd 60, subs. 20 dagen gevorderd. De voorlaatste nachten heeft het der mate gevroren, dat in den vroegen morgen het ijs op land en slooten zicht baar was. Deze week, trouwens het groOvSte ge deelte onzer Meimaand dit jaar, met die aanhoudende Noordenwind, is het bekende gedichtje wol van toepassing: „Maar onze Noorsche Mei, helaas, Is arm aan zonneschijn! Zij kan zoo koud, zoo droef, zoo guur. Zij kan November zijn!" In onze aankondiging van het schaak probleem op de eerste pagina is een fout geslopen. Er wordt als redacteur genoemd' de heer Joh. A. E. van Fo- reest te 's-Gravenhage, dit moet zijn de heer Jhr. A. E. van Foreest. Naar wij vernemen is de heer K. F. van Maas, heel- en verloskundige te dezer stede ernstig ongesteld. Morgenmiddag 2 uur wordt de Zwem en Badinrichting aan de Houtvaart ge opend. Aan den heer K. Bes te Tllburr is eer vol ontslag verleend als wiskundige van de Levensverzekering-maatschap pij Haarlem te Haarlem en in zijne plaats benoemd de heer Dr. A- van Eldik, leeraar aan de hoogere burger scholen te Haarlem. Water qua estie. Van morgen kwam de veehouder en melkverkooper H. F. Buijs. Kamper singel 28, op ons bureau en beklaagde zich er bitter over, dat nu weer door B. en W. in de courant tegen hem is gewaarschuwd, omdat hij een pomp in zijn huis waarvan het water is af gekeurd, niet heeft dichtgemaakt. ..Ik gebruik toch drinkwater!" zei Buijs en liet ons een meterbriefje van de Haarlemsche Duinwaterleiding zien, waaruit inderdaad bleek, dat hij ge durende het eerste kwartaal van dit jaar 22 kub. M. heeft gebruikt. Bij verschillende leden van den Raad was hij zich al gaan beklage? en hoopte, dat Woensdag de zaak in den Raad ter sprake komen zou. Wij raad den hom aan, zijn pomp liever heele- maal dicht te laten maken, daar dit zijne klanten geheel bevredigen zou. „Dat zal er wel van moeten komen," zei Bnijs. Maar hij beklaagde zich er over, dat alles met duinwater doen, stalschrobben en zoo meer, zooveel geld kost en dat de boeren van buiten, die hier melk komen verkoopen, er veel goedkooper aan toe zijn omdat ze niet worden gecontroleerd. Deze laatste opmerking scheen ons niet onjuist toe. Waar aan de eigen melkboeren in Haarlem maatregelen worden voorgeschreven, die hun geld kosten, daar is 't ook niet onbillijk aan den anderen kant, dat ze tegenover die van buiten in bescherming worden genomen. Of dit mogelijk is en hoe, zouden, we op dit oogenblik niet kunnen zeggen. Dit staat evenwel vast, dat wij het meterbriefje van Buijs gezien hebben. üennebroek. Tot brugwachter van de Kolbrug al hier over de Ringvaart, in plaats van wijlen G. Koeman is benoemd J. Stap pers. Door B. en W. is heden in het open baai- verpacht het grasgewas van den Meerweg voor de som van 6 gulden en gegund aan A. Medemblik. Den 29en Mei zal in de Nieuwe Ge leerde Man alhier een belangrijke ver koop plaats hebben van 4 kapitale boerenplaatsen, gelegen aan den IJ- weg te Haarlemmermeer, behoorende tot de nalatenschap van wijlen Baron B. A. van Verscheur. Binnenland. Parlementaire Praatj es. De Kamer is naar huis. Nog even zal zij in Sept. een levens- toeken geven, maar dan alleen om aan stonds voor goed van het tooneel te verdwijnen. Op den laatsten werkdag is er nog hard gewerktbijna de geheele zitting •werd in beslag genomen door de quaes- tie der opleiding van de Indische amb tenaren. Tegen de voorgestelde rege ling der opleiding aan de Leidsche hoo- geschool kantten zich verschillende sprekers met verschillende bezwaren, waarvan de voornaamste echter was de permanente commissie van toezicht, van welker optreden men protectie vreesde, terwijl juist de Regeering in zoo'n commissie het middel zag om de geschiktheid der adspirant-ambtenaren veel beter te beoordeelen dan door een examen xnogeliik was. Intussclien, de regeering verloor hetniet 39 tegen 37 stemmen werd de commissie geschrapt, met 43 tegen 33 stemmen het wetsont werp aangenomen. De bekende zaakBosch werd afge daan door aanneming eener conclusie, w aarmede de Min. van Kol. zich ver- eenigde, uitsprekende dat het ontslag van luit. Bosch ten onrechte was ver leend en den Min. verzoekende het hem gedaan onrecht zooveel mogelük te her stellen. De laatste zitting gaf de Kamer ge legenheid tot een warme hulde aan ha ren voorzitter, mr. J. G. Gleichman. Deze was. wegens familieomstandighe den niet tegenwoordig. Dus richtte niet tot hem maar tot de Kamer het woord de waarnemende voorzitter, mr. Vee- gens, toen hij, aller gedachten vertol kende, aldus sprak: „Mijne Heeren! „Nu de Kamer straks zal uiteengaan om, behoudens onvoorziene omstan digheden, in dit zittingjaar niet meer bijeen te komen, wensch ik een kort woord te zeggen, dat in de eerste plaats gericht is tot den waardigen voorzit ter der Kamer, wien het heden niet mogelijk is deze Plaats in te nemen. ,,De heer Gleichman heeft gemeend zich na dit zittingjaar niet meer be schikbaar te kunnen stellen voor de gewichtige betrekking, die door hem op zoo voortreffelijke wijze bekleed wordt. Wij moeten dit zijn besluit eerbiedigen, hoezeer wij het betreuren. Maar ons past tot afscheid een wel gemeende hulde aan den kundigen, onpartijdigen en humanen leider on zer werkzaamheden in het laatste tien tal jaren. Wij weten dat zijn hande lingen worden bestuurd door streng plichtsbesef en warme vaderlands liefde. Zijn grondige kennis van de uiteenloopende onderwerpen onzer de batten ;zijn nauwlettende waakzaam heid voor de waardigheid der Kamer, voor den goeden toon in haar midden en voor geregelde afdoening van de aan haar beslissing onderworpen za ken; zijn volkomen onpartijdigheid en bijzondere welwillendheid jegens ieder onzer: deze zijn voortreffelijke eigen schappen worden door ons allen, zon der onderscheid van staatkundige richting, ten zeerste gewaardeerd. „Waar onze hooggeachte voorzitter van de Kamer gaat scheiden hopen wij van harte, dat hij in vervolg van tijd met voldoening moge terugzien op het decennium, gedurende hetwelk hij met de leiding onzer werkzaamhe den belast was. Wellicht zal het be wustzijn van de onverdeelde hoogach ting en erkentelijkheid, waarmede alle leden der Kamer jegens hem bezield zijn, daartoe iets kunnen bijdragen." De Minister van Financiën, door al de leden van het Kabinet omringd, sprak daarop: „Van ganscher harte wensch ik na mens ide Reg. mij aan te sluiten bij de voortreffelijke woorden, die door u zijn gesproken. Er is niemand van de ministers die den inhoud van deze woorden niet ten volle beaamt. „De Karn er heeft blijk gegeven van haar waardeering, van. haat1 hulde voor haar president, die helaas weldra niet meer haar president zal zijn. Maar ook voor de Regeering bestaat er reden om uiting te geven aan ge voelens van hulde een erkentelijkheid, want indien het voor de Kamer een groote waarde is op voortreffelijke wijze geleid te worden, zeer zeker heeft het groote waarde voor een Regeering om. wanneer zij deelneemt aan de de batten. die debatten bestuurd te zien op zoodanige wijze als in dit tiental jaren is geschied. Het is zeker voor den heer Gleich man een droevige, een zeer pijnlijke dag. Het is altijd pijnlijk te moeten scheiden van een werkkring, vooral wanneer men daairn dermate zijn hart heeft gelegd als met hem het geval was. „Maar wij weten het allen en hot is ook door u, M. d. V.. opgemerkt, er is hier een lichtzijde. Het is deze: te scheiden op zulk een wijze, in het genot van aller hoogachting, aller waardeering en ik mag het er bijvoe gen, van aller hartelijke vriendschap." Beiden redevoeringen werden met luid en algemeen applaus begroet. G. Jr. Mr. J. G. Gleichman, voorzitter dei- Tweede Kamer, is benoemd tot ridder grootkruis in de orde van den Neder- landschen Leeuw. Tot wethouder van Amsterdam is ge kozen mr. Th. Heemskerk. Hot protest van het Nederlandsch co mité van de Internationale Unie aan tie Mogendheden, die de verdragen der Haagsche Vredesconferentie ondertee kend hebben, wordt druk geteekend door mannen van invloed, intellect en hooge maatschappelijke positie, zoo als bijna alle professoren, kamerleden enz. en ook door verschillende licha men van openbaar bestuur, vooral ge meentebesturen, alsmede door parti culiere corporation. Verkiezingen voor de Tweede Kamer. Alkmaar. N. Oosterbaan. hoofd eener school te Naarden. Centrale antirev. kiesvereeniging. Arnhem. Voorl. candidaten: W. Hel's- dingen, P. Tak, Van der Goes en Reyn- dorp. Afd. Arbeiderskiesvereeniging. Arnhem. J. S. F. van Hoogstraten. Antirev. kiesvereeniging*Nederland en Oranje. Elden. (district Eist.) Luit.-generaal Bergansius, R. K. kiesvereeniging. Gasselternijveenschemond (district Assen). Mr. J. J. Willinge. Liberale kiesvereeniging. Hoogezand. Ds. R. J. W. Rudolph. Centrale antirev. kiesvereeniging. Maassluis (district Loosduinen). Mr. H. Verkouteren. Christ.-hist, kiesver eeniging. Nijmegen. Als voorl. candidaten voorgedragen: jhr. mr. O. van Nispen tot Sevenaer aldaar, dr. A. Ariëns te Enschede en de oud-minister J. W. Bergansius R. K. kiesvereeniging Recht voor Allen, Oud- en Nieuw-Gastel (district Ber- gen-op-Zoom). Lambert de Ram (aftr. lid). Kath. kiesvereeniging. Purmerend (district Zaarndam). K. de Boer Czn. Liberale kiesvereeniging. Rijp )district Zaandam) K. de Boer Czn. Liberale kiesvereeniging. Stad- en Ambt-Doetinchcm (district Doetinchem). Ds. Van Dijken te Aalten. Antirev. kiesvereeniging. Sneek. Ook de R. Kath. hebben mr. H. Okma, definitief candidaat der an tirevolutionairen en chr. hist., tot hun candidaat gekozen. Valburg (district Eist.) Lu it. generaal Bergansius, R. K. kiesvereeniging. Zwaagdijk (district Enkhuizen). De R. K. kiesvereeniging besloot den can didaat der antirevolutionairen te steu nen. Delft. Jhr. mr. W. Th. C. van Doorn, te 's tGravenhage. Liberale kiesver eeniging Burgerplicht. Etersheim (district Hoorn). P. B. J. Ferf, Liberale kiesvereeniging. Franeker. F. Lieftinck, te Haarlem. Centrale vereeniging van liberale kies verenigingen, J. P. Vergouwen, hoofd van een school met den bijbel, aldaar. Centrale anti-rev. kiesvereeniging. Haamstede en Burgh (district Zie- rikzee). J. A. de Bruyne. Liberale kies vereeniging. Heiloo (district Alkmaar). Mr. W. C. Bosman. Liberale kiesvereeniging. Hoorn. De Vries, onderwijzer te Oosthuizen, Volkskiesvereeniging. Noordgouwe (district Zierikzee). J. A. de Bruyne. Liberale kiesvereeni ging. Noordwelle. J. A. de Bruyne, leeraar aan de hoogere burgerschool te Zierik zee. Liberale kiesvereeniging. Rotterdam. L L. M. Hermans. So- ciaal-d em ocratische arbeiderspartij afdeeling Rotterdam. Zierikzee. J. A. de Bruyne. Liberale kiesvereeniging Burgerplicht. Zuidhorn. Wirtz. hoofd eener bijzon dere school, te Bedum. Centrale anti rev. kiesvereeniging. In de vergadering der Roomsch-Ka- tholieke kiesvereeniging le Amsterdam in het vijfde district is voor de Tweede Kamer candidaat gesteld de heer P. W. Sutorius, lid van den gemeenteraad. Ilp (district Zaandam). K. de Boer Cz. Liberale kiesvereeniging. Sommelsdijk (district Zierikzee). J. A. de Bruyne. Vooruitstrevende kies vereeniging. Utrecht (district I en II). Mr. E. A. Smidt. Vrijzinnig-democratische kies vereeniging Algemeen Belang. Zierikzee (district). J. A. de Bruyne, definitief candidaat. Centrale liberale kiesvereeniging. Acad examens. Leiden: Geslaagd voor het voorberei dend kerkelijk examen de heer K. T. Datema. Uit Zuid-Afrika terug. De voorzitter van het hoofdcomité van het Ned. Roode Kruis heeft het te legraph isch bericht ontvangen, dat dr. J. C. J. Bierens de Haan en de verple ger R. C. Leonhard, die met de eerste Ned. Ambulance, kort na het uitbreken van den oorlog naar Zuid-Afrika ver trokken, op de terugreis naar Neder land zijn. Het korps stafmuzikanten van het re giment schutterij te Rotterdam had het voornemen te Parijs in uniform een uitvoering te gaan geven ten voordeele der gewonde Boeren. De Fransche re geering heeft echter, naar wij verne men, bezwaar gemaakt dit toe te staan, daar zij verleden jaar ook een Russisch muziekkorps geweigerd had voor een goed doel een uitvoering in uniform te geven. Zonder uniform zou dei uitvoe- voering wel kunnen doorgaan, maar men is niet van plan daartoe over te gaan. De eerste badgasten! Twee Duitschers, „die van plan wa ren de zeebaden te Scheveningen te ge bruiken", werden als zonder middel van bestaan door de politie te Delft aangehouden en over de grenzen ge bracht. Pijnlijke herinnering- Naar men verneemt, zal op de open bare Vredesbijeenkomst, die a.s. Za terdagavond in de groote zaal van den Kunstkring te 's Gravenhage zal wor den gehouden en waarvan de minister van bultenlanddche zaken, mr. de Beaufort, het eere-voorzitterschap heeft willen aanvaarden, behalve door ge noemden minister, ook nog het woord gevoerd worden door den gep. gene- raal-majoor Den Beer Poortugael, lid van den Raad van State; dr. F. van Gheel Gildemeester; mevr. Klerck— Van Hogendorp en mej. Marie Jun- gius. Het fis mogelijk, d&t de lijst van sprekers van dien avond nog wordt aangevuld met een Nederlandsch lid van het Internationaal Hof van Arbi trage. De bijeenkomst zal worden opgeluis terd door eenige zang- en muzieknum mers en krijgt het karakter van een meer plechtige herinnering aan de opening van de Vredesconferentie in het jaar 1899. Brand te Nijvórdal. Aangaande den brand, die te onge veer vier uur uitbrak in de bleekerij der Koninklijke Stoomweverij te Nij- verdal wordt nog meegedeeld. Toen wij te ongeveer acht uur op het terrein van den brand aankwamen, waren de beide opmaakkamers. het kantoor, de smederij, de draaierij, de dynamokamer, de mangel- en bittleka- mer reeds uitgebrand. De brand werd het eerst waargeno men in het magazijn boven het kan toor ;de oorzaak is evenwel onbekend. Ofschoon vele goederen konden ge red worden, werd toch nog een groot gedeelte van den inhoud der gebou wen een prooi der vlammen. Vijf spui ten waren aanwezig. De werkzaamheden kunnen vermoe delijk morgen weer voortgezet worden, zeer ten gerieve van de ongeveer 100 arbeiders .die op deze fabriek werken. Alles was op beurspólis verzekerd. Uit de Arbeiderswereld. BINNENLAND. De werktaking der zeelieden te Am sterdam is zoo goed als verloopen. Bij na alle booten der verschillende maat schappijen varen geregeld met de oude equipage. BUITENLAND. De internationale bond van machi nisten heeft, volgens een telegram uit New-York, een werkstaking van 150,000 werklieden afgekondigd die den 20en Mei zal beginnen. Zij verlan gen een verkorting van den werktijd en een verhooging van het loon; 65,000 metaalbewerkers zullen indirect onder de werkstaking te lijden hebben. 366e Staatsloterij. Vrijdag 17 Mei. 5e Klasse. 4e Lijst. No. 4938 17556 1000. No. 2586 3706 ƒ400. No. 3970 5533 8918 16365 f 200. No. 3614 5356 6034 15766 16223 19354 100. Prijzen van 70. 95 3112 6562 8866 12272 14569 17480 128 3132 6580 8981 12346 14609 17637 142 3200 6585 9239 12424 14691 17690 230 3226 6604 9280 12539 15013 17803 232 3349 6627 9567 12708 15045 17917 541 3566 6716 9864 12718 15109 17983 641 3573 7036 9916 12730 15150 18150 724 3620 7168 9929 12745 15175 18299 800 3667 7252 9934 12812 15238 18497 936 3938 7209 9980 12917 15287 18761 1087 3949 7310 10179 12996 15292 18762 1088 405S 743 i 10304 13065 15309 18828 1095 4109 7582 10357 13247 15423 19098 1108 4406 7800 10395 13270 15648 19537 1169 4533 7847 1055313363 15685 19677 1240 4587 7904 10865 13526 15766 19723 1381 4818 7936 10875 13558 15913 19898 1701 5142 8016 11064 13646 15921 20236 18705195 8078 11114 13830 16104 20406 2198 5588 8096 11252 14037 16308 20439 2512 5630 8148 11351 14189 16553 20516 2644 5754 8358 11372 14397 16720 20546 2715 5915 8389 11459 14435 17007 20767 2787 6032 8603 11819 14480 17152 20908 2805 6124 8604 12010 14499 17159 20934 3041 6156 8717 1211314521 17194 20950 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 10331.26571 982912 :6314997 18205 168 3409 6572 9831128801501918208 347 3416 6660 9867124271604818267 887 3422 6706 9872 124731507918275 3913429 6852 9873124891509918401 400 3507 6933 9886128401511618402 4323574 6973 99791256815227 18423 487 3647 6979100U71261915237 18532 562 3660 700410033126261524418582 5643661718110060126411526118614 596 3681718210070126661527416879 703 3716 722410082126781528618684 798 37337254101091*7121532018727 811 3851 727210202127391532318748 8723898 7288102091274J1538818791 917 39017367102341*81115402 18809 952 4002 741110265128251540718838 689 4019 750010282178341547818934 1027 4036 7504 1041912982154901S945 104040877623 10471 129331568319023 10764105 7798105901296915712190S3 1079 4110 7850106391307015S4119120 1137 4133 786410646131371585519148 1164 4181786010647131811591819149 1177 4.61786510690132501595419164 1197 4263791310729132591603119210 1222 4310 793210735132811606019349 12814341 794410804183701611419360 1305 4554 801310811133791617319371 1323 4500 803310941133871621119372 1327 4512 806910956134981623319442 1341 4625811811012135281626819477 1366 4628 814311037 1354516323 19639 1389 4703818511039135561638119664 1410 4708 822011072135S11639619673 1422 4715 836111111135901644119685 1562 4757 8418111371360716448 19638 160248568433 11140136641653819770 1612 4895 848811152136771654019S07 16234914856911176138471661219828 1624 4940 Si 6111230138871666319884 1635 4989 869511278138991671819914 16385025873011356139171677619974 17095094 8803113871397516829 19987 1820 51098821113S9 1404016- 40 20018 18435122882511439141011687620037 19585638924114491411916889 20043 1992 5207 9945114661415416895 20056 2007 6210 9023115451416617164 20123 2062 52339044116691410417175 20139 21335250 909711687142091720820156 22385366915211706142121721' 20179 2:110 54509344117241426817227 20209 2315 64819374117561428217258 20243 233155439377119301434517386 20390 2397 5747 943211936143571743120453 2433 5798 9487 11963143881747020473 2504 6879945312018 144101747620477 2543 6891 9496 120231446917487 20523 2632 3005 9497120781450017620 20586 2682607395091211614520176662 630 2688 6084 95111213814556177< >2 20634 28146096 95161214414567177602065S 2826 6997 9527121761459817769 20712 28766134061212181146631777S 20769 29706159965012188146711781720809 297862919715123051467217909 20S10 3024 6307 976312318147271791120858 311.66346977212332147311796120929 3193 6408 977412336 148321798520968 3280 6483 9800123431484718026 '20999 3304 6506 9820123591496118169 Telegrammen. LONDEN", 17 Mei. (R. O.) Uit de verliezenlijst Wijkt, dat ae Au straliërs, d;ie in.' het district Klerks- dorp opereeren, bij een gevecht op den lOan' ©en officier en vier man aan do oden en zes gewonden ver loren. Sport cn Wedstrijden. Cricket. Het cricket-seizoen zal Zondag, of ficieel geopend worden met den eerste-klasse-wedstrijd op het Schut tersveld' to Rotterdam tusschen Vic toria aldaar en Rood em Wit. van Haarlem. Paarden. A Igem-eene Harddraver ij veremig ing De uitslag der courses op 't landgoed Cruysbergen te Bussum, op Donderdag jl. gehouden was als volgt: a. Harddraverijen. lLandbouwprijs. Afstand 1600 en 1709 M. Prijzen 150, 75. 25, ƒ10. 1. Dynamo, eig. II. van Wickevoort Crommelin. 1600 M. 2. Diaman* eig. de zelfde. 1600 M. 3. Zwaska II, eig. H. K. Glas Jzn., Loppersum. 1600 M. Tot. 6.50. Toekomstprij s. Afstand 1600 M. Prijzen 400, 200, 100 en 50. 1. Anton, eig. Joh. de Mol, den Haan- Tot. 6. L entep rij s: Handicap 2e kl. Af stand 24U0 M. Prijzen 300, 150 en 50. 1. Atlantic eig Joh. v. d. Berg, Til burg, 2480 M. 2. de Luitenant, eig. J. Koster, Heemstede, 2430 M. 3. Electri- citv II, eig. S. Witteveen, Harender- molen, 2480 M. Tot, 92. Cruysbergon-prijs: Handicap le kl. Afstand 3200 Meter. Prijzen 40Ö, 200 en 100. 1. Sierra, eig. Stal Avanti. Lage Vuur.' sche ^380 M. 2. Robert sec Steele eig. Joh. de Mol, den Haag, 3440 M. 3. Hirtre eig. H. Meijner, Breda, 3350 M. Tok 19.50. Morgen de uitslag der rennen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 17 Mei. A. van Gen- nip en C. van Bragt; T. J. van Zut- phen en S. J. Jelgerhuis Swildens. Bevallen: 16 Mei. G. C. E. Brtinott— Pelster, d.; G. E. van der WerfHoltz, z.; 17. H. W. Kuijken—Van Riet, z.,* 16. M. WillemseDe Graaf, z. Overleden: 15 Mei. M. van Staveren—' Roozekrans, 69 j., L. Wijngaardstr. K. S. HuneNoê, 90 j„ Kruisstraat; G. Heemskerk—Van der Linde, 49 j„ Zijlstraat; 16. A. KaanLijnbach. 62 j.. Korte Heerenstr.; 15. J. Lucas, 49 j„ Hagestraat; 16. J. de Nijs, 71 j., Frafts Halsstraat. Vervolg Stadsnieuws. Heden-middag omstreeks één uur geraakte een huzaar met ziin paard, dat schrok van de Elect, tram, in de sloot aan de Kleverlaan. Het gelukte den huzaar Weder spoedig op het droge te komen, doch het kostte vr wat moeite het paard uit de sloot te halen. Met de hulp van het trampersoneel oh verschillende andere personen, samen ongeveer 30, mocht het eindelijk 're- lukken. Door het gemeentebestuur yan Lei den is aanbesteed: Het uitvoeren vail verschillende werken ten-dienste vaii het openbaar slachthuis op het Raam- land aldaar. Het laagst werd inge schreven door den heer B. Groenowé- gen, te Haarlem, voor 43,260. Binnenkort zal door de genie alhier worden aanbesteed: bestek no. 166: Hei maken van een weg in den Houtrak- en Inlaagpolder, raming 16,600. en bestek no. 167: Het doen van verbete ringen van ondergeschikt belang iü. de forten op het Westelijk front van de stelling van Amsterdam. Raming 61,500. Voor de levering van runderen ten behoeve van de militaire slachterijen te Middelburg en Utrecht, werd hot laagst ingeschreven door den heer M. D. Spijer alhier, voor respect. 0.594 en 0.574 per K.G. Het verbouwen van het perceel Ko ningstraat 33 alhier is opgedragen aap, den heer J. N. v. d. Vlerk voor 2600. Gevonden voorwerpen. een hoornen armband, handkar, bokje, R. C. kerkboek, 2 sleutels, een papiertje met geld, 2 paai- witte slob kousen, een groentenmandje, een ro zenkrans, een sabelkwast. In de plaats van den heer W. Th. Frijn, is tot lid van het bestuur der ver. eeniging „Doopsgezind Zangkoor" ge kozen de heer S. de Groot. De vereeniging heeft in studie geno men „Lauda Sion" van Mendelssohn en „Gallia" van Ch. Gounod. Donderdag werd door de uitgevers, de heeren Corn. Immig Zn. te Rot terdam, met hun personeel, te zamen 50 personen, een bezoek gebracht aan Haarlem en omstreken. Gedejeuneerd en gedineerd werd in het hotel „St. Jan". Per extrartram begaf men zich naar Zandvoort. Onder weg werd meer malen het lied aangeheven: „Daar is voor Neêrland's typograaf, Geen schooner plekje grond, Dan waar van d'eersten lithograaf De bakermat eens stond, enz. Woensdagavond is een paard, ge spannen voor een rijtuig, van een stal houder alhier, op de Ged. Oudegracht bij de Zijlstraat op hol geslagen. Na dat, het eerst door de ruiten van het café Kuene en tegen het hek van de woning van mevr. Nolting was terecht gekomen, rukte het beangste dier zich los van het rijtuig. Op het Verwulf t werd het paard door een slagersknecht en een huzaar tot staan gebracht. Het rijtuig werd belangrijk beschadigd. Zambesi-Zen diugr. Over dit onderwerp sprak de zende ling Jalla Woensdag-avond in het Bron. gebouw. Spr, wees er op hoe het zen dingswerk vooral te danken is aan de gelden uit Nederland overgemaakt, waarvoor de zendingsvrienden in Frankrijk zeer dankbaar zijn. Daarna gaf spr. eene beschrijving van het ge bied der Zanibesi-rivier en van de hoofdstad Deloüi. Acht- zendingssta tions zijn er thans gevestigd, die onge veer 600 K.M. van elkander verwijderd zijn. Reeds veel is door den zendings- arbeid verbetei'd. Met lichtbeelden, voorstellende gezichten van de Zambesi kolonie, o. a. zendingsstations, Yictio- ria-waterval, en portretten van de zen delingen en hunne familie, werd de le zing besloten. De collecte en entreegeld bracht te zamen ongeveer 90.op. Heden ontvingen wij het verslag der vereeniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en Omstreken, waarvan wij in ons verslag omtrent de algemeene vergaderin~ reeds melding maakten. De heer H. C. M. van Maas, wien het eere-voorzitterschap van liet Neutraal Gemengd Koor D. I. N. D. U. A. werd aangeboden, heeft dit welwillend aan vaard. Het kwartet-Zalsman ia in het kerkgebouw der Luthersche ge meente te Zaandam opgetreden, en heeft, naar wij vernemen, een die pen indruk gemaakt op de helaas, weinig talrijke aanwezigen.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2