NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. I8e Jaargang Woensdag 5 Juni 1901. No. 5499 HAABLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Yoor Haarlem per 3 maanden 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden. 1.65 Afzonderlijke nummers0.02)4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37)4 de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Kedactie 600. Telefoonnummer der Administratie 123. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DB LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen, Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES} Succ.y Parijs 34 W» Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad yan 5 Juiii bevat o.a. Waarom Botha en zijn mannen den oorlog niet moede kunnen zijn, Haagsche brief, Staking aan de fabriek „de Pkenix" te Zaan dam en ernstige rustverstoringen, Badgasten te Zandvoort. Politiek Overzicht. Ondier de algemeen,© berichten van het oorlogsterrein vermeldden, we gisteren dat die ,,Suri' een arti kel faadl, waarin betoogd! werd" dat de Boeren dien oodog zóó moedie zijn. dat Botha poogt zich met pre sident Kruger te verstaan omtrent d;e vredles-ondlerh andielimgen. Dit bericht klinkt om meer dian één reden natuurlijk ongelooflijk. Ten eerste heeft die Staais-presi- dent zelf reedis vroeger verklaard, geen vrede te kunnen sluiten, doch dab vredes-ondierhandJelingen. alteen gevoerd kunnen worden door Schalk Burger, zijn tijdel'ijken op volger. Botha zelf is trouwens volstrekt niet ontmoedigd, dioch gelooft in derdaad met kracht aan den einde lijken zegepraal der Boeren. En daarbij komt nu eien ..Stan dard"-telegram, waarin gansoh an dere noten gekraakt worden. Het is nl. een bericht uit Pretoria van 10 Mei waarin wordt gezegd Het is overduidelijk, dat de tegen stand der Boeren nog niet gebroken is. Officieel wordt het aantal Boe- rem, thans nog te velde, geschat op 16.800 man. Slechts zeer enkelen van dezen geven den troepen gele genheid op te tredenzij bepalen zich gewoonlijk tot ,,snipen" ein val len afgezonderde of zwakke pos ten aan. De militaire toestand1 is niet zoo rooskleurig, als de vluchtelin gen. die niets anders wenschiem d'an naar dien Rand terug te keeren zich wel voorstellen. Het is bekend, dat Botha niog vijf kanonnen heeft. De Wet heeft er minstens twee, en De la Hey een of twee. Betere weerlegging van het Sun- artikel is er wel nieit. Een bewijs hoe de Engelschen al tijd voortgaan trouwens den waren stand der zaken te verbloemen. Leb ben we weer in de thans gepubli ceerde telegrammen, waarin Kit chener meldt dat tijdens het gevecht bij Vlakfontein nog twee officier on meer gedood en er meer vermist zijn. dan de laatste maal was opge geven. en omtrent den treinaanval bij Alkmaar zijn ook tegenstrijdige berichten. Volgens Central News" hebben de Boeren niiet meer buit gemaakt i'an een. blikje beschuit. De' Standerd" daarentegen zegt dat alles in hun handen viel en dat zij één passagier gevangen namen. Intusschen. vredes-omderhandelim- gen zijn toch wel eenlgszi.ns in uit zicht. Hulp van Rusland en Frankrijk is niet onmogelijk en in die Kaap kolonie is een sterke siroomiitnig die alles in 't werk wil stellen om den vrede tot stand te zien komen. Buitenlandsch Nieuws. Algemeene berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. De bladen bevatten een: telegram- uit Kaapstad, meldende dat 32 man d'eir Yeomanry bij Dordrecht in ge vecht raakten met 700 Boerenna dat d'e Engelschen een d'ooda en 5 gewonden verloren hadden, gaven zij zich over. doch zij: werden later in vrijheid' gesteld. De Petit Marseillais" publiceert een interview met den Franschen consul te Tien-Tsin, die onlangs in zijn vaderland is teruggekeerd. De consul verklaarde te vreezen, dat dei onderhandelingen met China niet zoo heel spoedig tot een bevre digend resultaat zullen komen, daar men alles te duchten heeft van de geslepenheid der mandarijnen, die handig gebruik weten te maken van. den naijver, die tusscheni de ver schillende mogendheden nu zij met China onderhandelen, ontstaan, is. Hij vreest dat de Bokser-opstanden bij de Chimeezen den haat tegen de Europeanen hebben aangewakkerd en dat m:en eene hernieuwing van de onlusten te wachten heeft. De consul gelooft dat de Chineezen. als zij door die Japanners in Wes- tersehe beschaving ingeleid en op gevoed worden, in.de piet zeer ver re toekomst voor Europa gevaarlij ke concurrenten, op economisch ge bied zullen worden. Stadsnieuws Haarlem, 4 Juni 1901. Verschenen i:s het tweede num mer van ,,Db Volksstem", verkie zingsbode der arbeiderspartij voor de a. s. verkiezingen, onder redac tie van het verk i eziings-comdté Maandag zijn alhier door P. Groe- nendaal, wonende K. Houtstraat 107, de eerste nieuwe And'ijker rani.sjes-aardappelen van d!en kou- den grond aangebracht. Gevonden voorwerpen. een leesboek, een gouden heerenring, een witte handdoek, een bankbiljet, een zwarte heerenparapluie, een hand kar, een handschoen, een portemon- naie, een parasol. Zondag weigerden eenige beambten der genieente-reiniging dienst te doen, welke bestond uit het afsluiten van het terrein van den wedstrijd, wanneer het daarvoor vastgestelde loon (het gewone loon plus 5 cent voor ieder uur) niet werd verhoogd. Daar de Haven meester-Inspecteur dit niet wilde toe staan, moesten andere middelen te baat worden genomen. Met eenige werklieden, die wel bereid waren tegen het vastgestelde loon dienst te doen, werden nu leege zolderschuiten ge haald, deze voor de brugopeningen vastgemeerd en alzoo het terrein vrij gehouden. Zondagmiddag geraakte een paard met een wagen in een sloot aan de Amsterdamsche vaart door het schich tig worden van het paard. De voer man werd licht aan het hoofd gewond en redde zich zelf. Het paard en de wagen zijn door eenige burgers uit de sloot gehaald. Zandvoort. Een onzer lezeressen geeft in krach tige termen lucht aan hare verontwaar diging over het gedrag van een drijver te Zandvoort, die zijn poney, welke niet voort wilde, omdat de berijder zich zeer onhandig gedroeg, zóó mis handelde, „dat het," zoo schrijft zij ons, „voor mij en anderen met mij niet was om te aanschouwen." Zij informeerde bij de kameraden van den drijver naar zijn naam en kreeg daar een blijkbaar onjuiste op gaaf. 't Is niet voor 't eerst, zooals onze lezers wel weten, dat er over dieren mishandeling aan het strand te Zand voort geklaagd wordt. Wij deelen een en ander mede, om er de aandacht nog eens op te vestigen van de autoriteiten, bij wie de zaak thuis hoort. Nijverheid. Maandagavond vergaderde op de bovenzaal van het Brongebcuw het dep. Haarlleim van de Ned. Maats, tier bevond, der Nijverheid. De voorzitter, de heer A. van Rossum, bracht hulde aan den heer J. J. Verwijnen, bibliothecaris van de boekerij van het Kol. Museum, voor de samenstelling van den car talogus daarvan, die ongetwijfeld een nuttig werk zal blijken te we zen. Verder deelde spr. mede d'at d'e, Vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem een subsidie van f 300. aan het departement heeft verleend voor de bestrijding dier kosten, aan de algemeen© vergadering verbon den-Van den heer G. L. van Lemnep alhier is ten geschenke ontvangen het op doek geschilderd wapen van de Maats, dat in 1896 is geschilderd door den leerling Kokkelkoren van die Ambachtsschool en dat gediiend heeft bij die aanbiediimg van 't por tret van' den heer Conrad. Den. schenkers werd/ d'am/k be tuigd. Aan de orde kwamen de punten van beschrijving voor de a. s. alge- meene vergadering. De heer Verwijnen uitte den j wensch, dat in het Tijdschrift meerj ©tukken met groote en zoo weinige' mogelijk met kleinere letter zouden worden gezet, ook al mocht dit meer kosten veroorzaken. Nadat de voorzitter on de begrootiing gewe- i zen had en de alg. secretaris, de heer de Cleircq, op de wenischelijk-j j beid, dat die al gemeen e vergadering i niet ingrijpe in débailquaesties van redactie, kon eeri voorstel van den I beer Verwijnen geen steun verwer ven. J De vergadering betuigde instem- I mi-ng met d'e praeadviezen van di recteuren, ook wat 'aangaat de zaak om zich te wenden tot de Re gee- ring, tot verkrijging van afdoende verbetering van de haven te Delf zijl verder wat betreft het wetsont werp aangaande het tarief van in voerrechten en het gewijzigd ont werp van> wet op arbeids- en rust tijden. De voorzitter deelde media, d'at 'het bestuur bezig is, de ontvangst van de algemeene vergadering voor te bereiden. Het bestuur heeft ge meend de afgevaardigden te doen zien naar wat er in de buurt nieuw is en daarom1 een rijtoer voorgeno men naar Duin en Daal, op den eer sten vergaderdag. Dit kan dam be zichtigd worden en vervolgens op Duin en Daal gedineerd. Na het di ner is er concert. Tot afgevaardigden ter algemeene vergadering werden gekozen de h'eeren Mr. Joh. Enschedé en J. 3. Peereboom (de laatst© nadat Dr. Nieuwenhuijzen Kruseman had be dankt) en als plaatsvervangers de heeren J. J. F. Beijnes en J. J. Ver- wijnen. j Nadat die vergadering, op voorstel van den voorzitter, besloten had voor f 25.lid te worden van, het handelsrinfonrnatiobureau te Rot terdam, weid1 de bijeenkomst ge sloten. De soldaat D. van het bataljon1 Infanterie alhier in garnizoen, is1 beschuldigd van verduistering, terj beschikking gesteld' van den Krijgs-I raad alhier en Maandagmiididlag naar het huis van bewaring overge bracht. „De Tien". Maandagavond' vergaderden d'e lo den van de vereemiging ,.d© Tien" in de bovenzaal van café Brink- mann, ter bespreking van de plan nen ter viering van het 10-jarig be staan dier vereent ging. Door het be stuur werden vijf goed' uitgewerkte plannen ter tafel gebracht,. Na hevi ge discussiën werd met meerder heid van stemmen besloten dit jaar een buitenlandsch reiisje te maken en wel, niet zooals eerst het plan was naar Brussel te- gaan. miaar de dagen, genoeglijk te Keulen d'oor te| brengen. De viering zal vermoed- lij k plaats hebben' op 3 en 4 Juli. Een stoelemmatter sbaandie mot een woonwagen in de Prinsenlaan alhier, heeft Woensdag 29 Mei zij) ne vrouw en 6 kleine kinderen ver laten en is sedert niet teruggekeerd He msted Op 16 Juli a. s. zal het 40 jaren geleden zijn dat de heer H. Peepcr- korn Jz. alhier, tot lid van den Raad' dezer Gemeente werd be noemd. Bennebroek. De huizen, erven, enz., vroeger toe- behoorende aan de wed. G. Hudde, zijn Zaterdag in het openbaar geveild en gekocht door den heer J. W. Huls bosch, voor de som van f 5565. Halfweg. A.a Donderdagavond zal alhier in het belang van den liberalen candi- daat optreden de heer K. Czn. de Boer, van Assendelft. Haarlemmermeer. De secretaris der Commissie tot we ring van schoolverzuim ontvangt vol gens het jongste raadsbesluit eene jaarlijksche belooning van f 50; overi gens wordt f 1 presentiegeld per verga dering verstrekt en f 34 vergoeding voor schrijfbehoeften. Sloten. De veehouder J. Hartman alhier is, nadat hij zich aan de horens eener koe, een kleine wonde had veroor zaakt, aan bloedvergiftiging binnen enkele dagen overleden. Van Rijkswege is men in den Rie- kerpolder weder met putboringen be gonnen; van het corps mineurs zijn eenige manschappen voor toezicht aan gewezen bij de voorloopige werkzaam heden. Zandvoort. Aangekomen badgasten. K. G. Alberdingk, Amst.. Villa Petro- nella, 7 pers. J. R. Boerlage, den Haag, Duinweg 2, 5 pers. A. Bosse, Haarlem, Iverkpad 8. 7 pers. J. Blaauboer, Amsterdam, Villa Willy, 4pers. L. Baar, Brussel, Alm. de Ruyter, 9 pers. J. Bonnet. Amst., Villa Duinlust, lip. M. Bralloterski, Antw., Huize Zomer- zorg, 1 pers. F. W. Craandijk, Amst., Adm. Kins- bargen, 6 per9. II. W. van Delden, Amst., Villa Zee- rust, 8 pers. E. Deegen, Amst, Haarlemmerstraat no. 36, 6 pers. Fam. Van Dedel, Amst., Villa Welte vreden, 4 pers. E. Delaunoy, Amst., Villa Warda, 7 p. J. C. Dirksen, Amst, Villa Frangoise, 7 pers. Mevr. van Erkom-Obermeyer, Trans vaal Villa Josina. 5 pers. R. Everts, Brussel, Villa Amalie, 4 p. Dr. Fiedeldy, Haarlem, Villa Zichtto- ren, 11 pers. Mej. Gatsonides, Gorredijk, Duinweg I, 1 pers. Mej. B. Grootes, Apeldoorn, Poststraat II, 1 pers. Wed. Guissani, Amst., Hoogeweg 68, 4 pers.I D. Gillet, Amst., Admiraal Tromp, 6 p. Mevr. A. Hahn, Amst, Paradijsweg, 4 pers. Fam. Hutschenruyter, Amst., Villa Ro- sina, 6 pers. Fam. De Haas, Amst., Villa Frede- rika, 7 pers. Fam. Van Hasseld, Amst, Villa Rust oord, 8 pers. Wed. II. R. Jurrens, Amst, Villa Ja* coba, 4 pers. H. G. Jurriaans, Amst, Villa Anna Margaretha, 6 pers. P. W. J. en C. M. C. Jorissen, Amster dam. Villa Paul Ernst, 2 pers. L. F. Keyser, Bloem endaal, Haai'l em merstraat 21, 7 pers. J. W. Koopman, Haarlem, Haarlem merstraat, 2 pers. A. Kiene, Amst, Hoogeweg 68, 6 p, J. W. Kruse, Amst., Huize Hermina, 5 pers. G. J. A. Klomp, Amst, Hoogeweg 78, 11 pers. E. Möller, Lauckhammar Hotel l'Oce* aan. Wed. E. Moller, Iserlohn, idem. W. Greve, Amst., Pension Quisisana, 9 pers. G. van Deth, Amst., idem, 6 pers. Mej. B. Figee, Haarlem, idem. Mej. W. Prins, Amst., Hotel Driehui' zen. L. Allard, Haarlem, Hotel Groote Bad huis, 5 pers. Fam. Schultz, Dusseldorp, idem, 2 p. Theinum, Munster, idem. Dr. Meunheuser, Dusseldorp, idem. Mevr. wed. R. Regtdoorzee, Amster dam, Kerkstraat no. 2, 5 pers. M. P. de Vries, Amst., Kerkstraat C. en II. Everts, Amst., idem. Mr. J. A. Philipse, den Haag, Pension Marina, 2 pers. R. Posthumus Meyjes. den Haag, Ho tel Beau site, 2 pers. J. J. W. van Loenen Martinet, Amst., Paradijsweg, 7 pers. V. Loosjes, Haarlem, Hoogeweg no. 60, 5 pers. Mej. A. A. van Lingen, Veendam, Villa Maritina. A. van der Maaren Jansen, Haarlem, Villa Jeannette. 3 pers. A. P. Obermeijer. Amst, Haarlemmer straat, no. 14, 3 pers. J. van Overzee, Amst, Villa Zomer- lust, 5 pers. S. Przdecki, Amst., Villa Wilhelm, 7 p. René van Ouwenaller, Amst, Villa Mi- nerva, 10 pers. Mevr. Reeser, Haarlem, Swaluestraat no. 1. Mevr. wed. F. Ronte, Amst., Villa Willy, 3 pers. R. Reyers, Arnhem, Villa Nyenstede, 7 pers. C. Roëll, Baam, Villa Carola, 6 pers. Mej. Schulz, Amst., Schoolstraat no. 11. A. H. L. Slicher, Zoeterwoude, Villa Golfzicht, 6 pers. Joh. F. W. Stom, Haarlem, Kerkplein, no. 4, 7 pers. Miss Swindells, Amst., Schoolstraat no. 11. P. H. Scholten, Amst, Villa Cornelia, 4 pers. Mevr. de wed. Starkenburg van Stra* ten,. Amst, Villa Henriette, 7 pers. Feuilleton. Naar het Engelsch VAN DOROTHY GERARD. Daardoor kreeg hij opeens een le gaat, waarvoor hij in haar testa ment stond een vrij groote som, juist groot genoeg om zich het hu welijk niet langer in, droombeelden voor te stellen. En d'aarna, iets min der kort. dat hij nog steeds dezelfde gevoelens voor mij had., niet veran derd sedert onze scheiding, e.n hii eindigde* mei d'e vragen naar mijn. eigen hart. Ik spoedde mij naar de eetkamer, die mij dwong niet te denken aan alle mogelijke dingen.toch kon ik niet anders zeggen of de verrassing was bij,na te groot voor mij, hei licht te verblindend, de schok te he vig. Het duizelde rftij voor de oogen en ik at mijn soep, die koud' was geworden, met een gevoel van nog- niet-kunnen-geloovcnHet is niet al tijd ongeluk maar ook wel eens ge luk dat on,s schold. Was het mogelijk dat ons schuil hoekje-spelen eindelijk toch voor al tijd een eind' zou nemen? Ik zette mij niet dadelijk neer om. te antwoorden op Henri's brief ik was nog niet meester genoeg v-an mijzelf om dat te doen. Niet d'at ik juist wanhoopte aan mijn goed' ge sternte', maar ik heb persoonlijk ge luk zoo gelieel vertoren, dat ik het mij plotseling niet meer kon voor stellen. Hét was duidelijk dat ik de liefde als 't war.e ontvreemd' was. d'e noodige warmte ontbrak nog, en maakte mij daardoor niet zoo gretig tot antwoorden. Ik ging aan mijn diagel ij ksche bezigheden, bij iusschenpoozen Henri's brief herle zende, elk oogenblik denkend dat ik zijn bedoeling verkeerd begre pen had. De dag eindigde met -iets d'at mij in een oogenblik alle kracht eni ge voel teruggaf. Het was maar een kleinigheid' op zichzelf, waarschijn lijk alleen voor mij van. waarde In demi laatsten tijd had Jactwiga héar piano niet- meer bespeeld; daarom deed het mij aangenaam aan toen ik ma zonsondergang in den tuin wandelde, om het met mij zelf nog eens te worden dat ik plotseling d'e- toetsen hoorde slaan. Het geluid drong door het venster tot mij d'oor «en- opeens voelde ik het dat was het wat ik noodig had muziek, en, als getrokken door een onzichtbare mac-ht, ging ik het huis binnen en naderde de zitkamerdeur, maar diaar stond' ik stil gedeeltelijk uit vrees te storen, gedeeltelijk d'oor de verwondering, die zich van mij had meester ge maakt. Ik dacht dat ik Jadwiga's spel tot in de puntjes kende, maar dit was nieuw voor mij. Het uara slaan van; de toetsen was voor mij geweest als d'at van, een Leerend kind. maar toen de warmte in- li-c-l spel kwam, ontlokte Jactwiga tonen aan die oude piano, die ik mij nim mer had gedroomd. Het scheen mij toe een overwinningszang, toen zij het gele ivoor aansloeg, een wilde gil van victcriie, kracht, trots en toch niet vroolijk en terwijl ilk luis-! terde, ademloos, was de vreugde- kreet veranderd! in een weeklacht. I edereen dat wil zeggen ieder jen die wat voor muziek voelt kent d'e muziek die zoo diep vreugde1 en droefheid' kan uitdrukken Daar zijn niotien die het toppunt van die beide gevoelens uitdrukken, zoo sterk, d'at ge. als ze wegvloeien, het gevoel krijgt dat ze bij het w-eerom- komen u te machtig worden. Dat soort muziek hoorde ik thans en elk van deze klanken drong mij diep in het hart. Toen, terwijl ik tegen den deurpost geleund stond, voelde ik dat ik weende, maar dat ik., on danks mijn tranen,, gelukkig was, dat ik ten laatste geloofde in mijn eigen geluk. Alles dat verstijfd in mij was, werd week, alles wat hard was geweest, werd1 verbeedeird dóór die heerlijke muziek. Het verstomde, en ik opende de ■deur. denkende een woord van dank te kunnen brengen aan mijn lieve vriendin, maar ik had) nog geen paar stap gedaan, of ik stond stil, en door mijn tranen heen z' ik tut mijn verbazing niet de figuur dat ik verwacht had voor de piano zitten. Het was Jadwiga niet die daar zat. het was haar moeder. Het was voor mij een sprookje. Pardon, stamelde ik, geheel van mijn st.uk ik dacht Zij gaf geen antwoord. Ik ben er zelfs niet zeker van dat zij mij op merkte, Ik kon nog juist in de sche mering haar droomend en bleek ge laat zien vol onuitsprekelijke vol doening. Het was de eerste maal dat ze sinds elf jaar gespeeld had., zi/oals ik later hoorde geen twijfel of ook voor haar was muziek een reddende engel om haar opgekropt gevoel te uiten., anders was zij door gebroken. Dien nacht zat ik nog Laat den brief aan Henri te beantwoorden. Ik kon niet slapen, voor ik dat ge daan- had, dab voelde ik nu plotse ling. Het was een vreemde nacht voor mij. een nacht d'ie hoewel don- kor voor mij als too verachtig ver licht wasoveral om mij heen was het licht en de kLeinsle bijzonder heden van. vroeger maakten thans weer diepen indruk op mijn onir roerd gemoed. Maanlicht wordt meestal door ons voorgesteld1 als het toeken van kalmtemaar dien nacht,, ofschoon de maan rond ami den hemel stond, was er na zons-1 ondergang een wind opgestoken, die de wolken er woest langs joeg. en daardoor van tijd tot fijd de helderheid1 versomberde, of plaats maakten voor volkomen duis-1 ternis. Het verlichte pad' dat ik dwars door bet veld van uit. mi in I venster kon zien, werd nu eens l"c- schaduwd. dan weer verlicht. Uit een dof, klappend geluid op eenigoni afstand, bleek dat een raam ergens aan het huis open was gebl'everi; het steeds terugke,erend geklep 1 scheen een, wedstrijd te houdien mrvt mijn pen. Het was niet voor ik mijn pen had neergelegd, dat mijn zenu wen in opstand kwamen, te-gen dit vervelend' geluid. Zou niemand er aan denken hel dicht te doen vroeg ik mijzelf af. Maar alles sliep in huis, als ik het venster dicht wilde doen, moest ik maar zelf gaan. Daar om sloop ik met de kaars in de hand d'oor Jadwiga's kamer en toog op expeditie uit. Niels is zoo bedriegelijk als een open venster op een windcrigcn nacht. Als ge stil slaat om te hoo- rem houdt het op met klappen, denkt ge eindelijk dat ge het gevon den hebt, dan is het-geluid weer aan den anderen gevel van het huis. Ik had reeds in verscheidene k v mors gekeken zonder resultaat, toen. d'oor hel dichtklappen van een deur. mijn kaars uitwoei. Daf. deed niet veel ter zake. want het heldere maanlicht wees mij den weg. Jmst toen berei kte 'k d'e kamer, die be-

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1