NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 18e Jriargang B3S Donderdag 6 Juni 1901 No. 5500 ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rjjk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers. 0.02^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37)^ de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIÈN Van 1—5 regels 50 Cta.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 133, Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertent) en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES3 Succ., Parijs Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit Zes bladzijden. Haarlem's Dagblad van 6 Juiii bei at o.a. De Boerenstrjjd in de Kaapko lonie, Lijst van candidaten gesteld voor de Tweede Kamer en <le candidaten die reeds aanstonds verkozen zijn, Studentenfeesten, De staking aan „de Plienix" te Zaandam. Politiek Overzicht. Loird Kitchener heeft het moodliig geacht mied!ed!eelingeni te doen om trent heit gevecht bij Vlr.kfont'eiin., en seinde het rapport over, dlat ge neraal Dixon van dat 'gevecht gege ven heeft. Er waren,, volgens dat rapport van Engelsohen kant 1450 man e.n zeven kanonnen in het ge vecht. De' troepen keerden in hun kamp te Vlakfontein terug toen de Boenen onder dekking van een veld brand1 de achterhoede van de Enged- schen stormden, welke bes-tond uit twee kanonnen van de 28ste' batte- rij, 230 man van. de Imperial Yea- rnanry en 100 man van het Derby- shire-reigiment. De Boeren maakten zich tijdelijk meester van de twee kanonnen, maar toen de rest van de troepen in actie, kwaan, werden de stukken heroverd. De Boenen wer den verdreven, en hun stelling be zet. De Engelsche verliezen: zijn 6 officieren en 51 man gesneuveld en 6 officieren en 115 man. gewond', een. officier e.n 7 man vermist. Er zijn 41 doode Boeren op het veld gevon den, hun verdere verliezen zijn niet bekend. Er worden versterkingen gezonden. Het bericht d'at die B'oeren ten ge tale van 700 onder aanvoering van Scheepens den lsten Juni een aan val op W.illowmore gedaan hebben, bewijst diat zij inderdaad weer zeer ver zuidelijk in die Kaapkolonie zijn doorgedrongen. Wdllowmone toch l'igb ten noorden van Plettenberg- baai, zeer ver zuidelijk van de Sneeuwbergen. Nu 'is dilt doordrin gen van zulk .een kleine miacht op zichzelf niet zoo gevaarlijk voor de Engelschen in de grootere steden en dorpen der zuidelijke Kaapkolonie, maar dié afzonderlijk gelegen Engel sche boerenhoeven on de kleinere plaatsen zulten veel te lijden heb ben. van zulk een miarsch der repu blikeinen over zoo grooben afstand. Do invallers zijn nu reeds bijna meer dlan belachelijk, dat het groo te Engelsche leger in Zuid-Afrika noig niet eiens Britsch grondgebied in zes maanden tijds van ettelijke honderden vijanden kan zuiveren? Het is bove ndien mi et alleen scha de aan zijn prestige en aanzien: bij de Hallandische bevolking der Kolo nie (bij. de Engelsche natuurlijk evengoed, al wil die het niet erken nen) die Engeland lijdt d'oor zijn machteloosheid om de invallers te verdrijven en de rebellen te straf fen. Wie hebben er boven reeds op gewezen hoe groot nadeel zulk een tocht van Scheepers aan Britschie onderdanen, moet berokkenen. Maar w-eik een schade wordt er aan den publ'iekem eigendom toegebracht. Er is nu te Kaapstad een rapnort sa mengesteld van de schade die al leen verleden jaar (dus in een be trekkelijk korte periode,) door de Boeren aan, de spoorwegen is aan gericht. Enkel op het westelijk niet der Kaaps,che spoorwegen zijn ver nield' 49 bruggen en duikers, mleest- al met behulp van dynamiet. De schade beliep meer dan 240.000. En. dan wordt er bijgevoegd d,'at de. vernieling aan. de. andere Enigalgche spoorwegnetten in ZuidrAMka daar zeer veel op gelijkt. De berichten, van het oorlogsveld sedert 1 Januari 1901 geven niet veel reden om te gefoovem, dat het dit jaar minder zal zijn. Buitenlandsch Nieuws. Algemeene berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. Kitchener se,int uit Pretoria dd'. 4 dezerJamestown heeft zich aan Kreutzinger's commando in d'en ochtend van den 2den overgegeven, na vier uren vechtens. De stadswacht en de plaatselijke vrijwilligers werden overmand voor onize vervolgende coaonmes hulp konden brengen. De verliezen aan onzen kant waren drie dooden en twee gewonden. Die van- de Boeren moeten grooter zijn. De winkels zijn geplunderd. Het garnizoen is w.eer vrijgelaten.. Ik heb genen-aal French de lei ding opgedragen, over de krijigsver- richtingen in de Kaapkolonie. De B'oeren die Dixon's kolonne te VLakfontei-n aanvielen, waren 1200 man sterk en stonden onder Kemp. Volgens een offioieeile samenvat ting van; den toestand in de Kaap- een half jaar in die Kaapkoloniekolonie, is Kreutzinger's strijdmacht hun aantal is niet afgenomen, maar j na versterkt te zijn geworden door sterk aangegroeid en die-ze lange I verscheidene andere oam;mandk>'s, duur van den inval, die dien. eersten, den spoorweg ten zuiden, van Stiarm- pemdle tot einde Maart, maar dat er naderhand nog veel mieer zullen komen daar de edschen dier refugié's nog niet zijn ingesloten. Eien Reuter-lelegram uit Kaap stad toont, dat het toomeel van het gevecht van 31 Mei was Vlakfon tein bij Krugersdorp en niet Vlak- f orated n aan dien spoorweg van Jo hannesburg naar Natal. De „Times" heeft een bericht ui,t Madras, dat de Mampart met 500 B oemenkrijgsgevangenen aan: boord Dinsdag is aangekomen, 's Avonds werden de gevangenen per spoor naar Trichinopoly verzonden. Laf fan seint uit Kaapstad, dat sterke Boeren korpsen, rondzwerven in de buurt van. Sterkstroom, Storm*- berg, Molteno .een Dordrecht. Uit Miadras wordt, aan hetzelfde blad geseind, dat de pas aangeko men krijgsgevangen Boerenofficie- ren verklaren, dat het alleen moge lijk is vrede te sluiten dtoor tus- schienkomst van Kitchenier, niet van Milniar. De, „Patrio" deelt mede. dat er in militaire kragen gesproken wondt ovea- leern, vlootrevue' te Cherbourg, waarbij Keizer Wi.lh.elm tegenwoor dig zou zijn. Daarna zou de Kei zer dian een officieel bezoek bren gen aan Parijs. De ..Patrio" be weert. d'at zij reden- heeft te miee- nien. dat hare inlichtingen juist zijn. Voorlioopig zullen onze lezers evenwel verstandig doen: het be richt dat' inderdaad1 van groote po litieke beteekenis zou zijn, onder streng voorbehoud te aanvaarden. Door het Gerechtshof te Amster dam is bekrachtigd het vonnis ge wezen tegen' Guthschmidt den ge wezen filiaalhouder van de firma Heenk Wafers Bettink. Tot ons genoegen hebben wij ge merkt dat onze adviseur voor den Hout en de plantsoenen bij die wij ziging van d;en aanleg van het plantsoen; op het Nassau plain, de goede gedachte heeft gehad, om de afschuwelijke médaillons op het hek om den Wilhelmi na-boom door groen aan het gezicht te onttrekken. De' Commissie A tot wering van schoolverzuim1 hield gisterenavond op het raadhuis eene vergadering, waar verschillende' ouders zich wie der over schoolveirzui mi hunner kin deren hadden te verantwoorden. Fr. Netscher van Santpoort. J, C. ging het gezelschap in de zijzalen sou- v. Vendeloo, P. v. Heyst en Splunter, peeren. van VielsenP. Kok van de Heide, G. H. Philips en M. J. Schuitenma ker van IJ muidien. Stadsnieuws berg overgetrokken. De vereenigdie sitr^dinacht wordt op zevenbondeuid man geschat. Nadat de Boeren bij Molteno zijn verdreven, violen, zij Jamestown aan.. Een ander com mando staat ten ZW. van Venter- stiad en is onlangs versterkt dloor honderd! man,, vermioediel'ijk onder Zondag Jamestown dat ten N.Ö. van Snij/man, die de Oranjerivier dloor van October 1899 nu al in tijds long- te' overtreft, zal vele aanvankelijke aarzelenden 't baantje van rebel" ook steeds minder gevaarlijk dloon. voorkomen. En Scheepers is ndet die eenige, die van zich doet spreken in de Kaapkolonie. Fouché Dordrecht ligt. Het bericht uit Mol teno aan de „Times", dat de Boe ren nu voorbij Jamestown terug trekken, heeft niet veel waarde.Wat wordt bedoeld met terugtrekken „voorbij" Jamestown? Is dit naar clen Vrijstaat of naar 't zuiden; maar de Zuurbergen of naar Barkly- Oost Waarschijnlijk maakt Fouohé's commando of een deel er van een nieuwe beweging waarbii voor de Engelschen nog meer op 't prvej srt'aat dan enkel een aanval op Jamestown. Hot. bericht van Laffan, uit Kaap stad, dat sterke Boerenkorpsen i/n de buurt van Sterkstroom,, Storm- berg, Molteno en Dordrecht staan, w ijist toch op heel iets anders dan terugtrekken d'er republikeinen. De de Bredial-drift en den. spoorweg bij Achtertong is overgestoken. Ande re kleine commando's zijn ini de districten Vischrivier en Manais- burg. De „Times" verneemt uit Molte no, dat de Boeren voorbij James town. terugtrekken. Tal van mijnwerkers te Johan nesburg die weigeren vrede te heb ben met een, Loon, gelijkstaande met de militaire soldij, d. i. 5 shillings per dag en rantsoenen, hebben het werk gestaakt. De „Daily Mail" verneemt u,it Pretoria dat er een militaire gqiïi- missie benoemd is om allo eiischien 1ot schadeloosstelling, wegens scha de door de Britsche troepen in Z. Afrika aangericht, te overwegen. Er toestand in de Kaapkolonie blijft ?iin .reeds 3000 edschew ingekomen,1 zoo zorgelijk mogelijk voor de En- die alle te zamen meer dan 1.000.0001 gelschen en de Boeren beslissen pd'. sterling beloopen. waar er gestreden en geplunderd De „Daily Mail" verneemt uit zal worden niet die Engelschen oil- Pretoria dat de nieuwe militaire danks hun duizendtallen geregelde «ommissi'e reeds voor een bedu-a,-;. en ongeregelde troepen en overvloe- van meer dan' een 1.000.000 pd .si. dige strijdmiddelen. Is het niiet j schade-eischen heeft ontvangen, loo-1 Haarlem, 5 Juni 1901. De rechtbank alhier wees Dinsdag vonnis in de zaak tusschen den Staat der Nederlanden en den heer Cat,z t.e Velsen, over onteigening van grond al daar ten behoeve van de te maken stoompont over het Noordzeekanaal. De rechtbank, overwegende dat zij van oordeel was voldoend te zijn in gelicht, ging niet in op de conclusie van den officier om, wat betreft de schadeloosstelling voor het uit het be drijf zetten, nieuwe deskundigen te be noemen. "Verder overwegende dat de taxatiè van den gTond op f 7500 en van de schadeloosstelling op f 1500 terecht wa ren gesteld, dat den heer Catz voor verhuiskosten f 100 behoorde te worden toegewezen en voor kosten van weder- belegging 1 450, zoodat de uit te be talen som zou komen boven die weike door den Staat was geboden, werd de Staat veroordeeld in de kosten van dit geding ad f 225 en verder ter betaling van f 9550 vrij geld aan den heer Catz. Voor dien, schermwedfetrüd) welke Zaterdag 8 Juni in het Bronvebouw wardit gehouden, bestaat veel sym pathie. daar die beste schermers uit den laruie zich 'tot deelname heb ben opgegevenVoor liefhebbers is eir veel te genieten. Vele mooie en sterke partijen1 zul len te zien zijn. Voor dezen wedstrijd werdlen prijzen geschonken o. a. dloor den WelEd;. Gestr. Hoeren: J. A. G. v. der Stienr, Kapt. waarn. comman dant der Schutterij. H. D. Ermrik, Kapt. deirdd. Schutterij. L. D.Wolf- son. voorzitter N. S. B., W. Kuiper, Delft. De WelEd. hoerenGebrs. Brinkmann. Haarlem.. Het Ned.. Wapenmagazijn, voorheen S. de Jager, Haarlem. De Haarlemsche Mannen-Zang- vereeniiging „Crescendo" directeur de hoer N. H. Andiriessen, schrijft jior- jioi<l van haar 25-jarig bestaan op 7 Juni jl., 'een Nation alen Zangwedstrij'd voor Mannenkoren uit, die gehouden zal worden in Oc tober of November a. s. Een circu laire aan d'e zustervereenigimgen d:ie mee weraschera te doen is ver zonden. Bin.nienkort zal bet vo'Wf-o- programma en reglement voor den wedstrijd verschijnen. In de tweede hebt van de maand' September e. k. zullen op liet wei land; gelegen nabij de boerderij het Torentje aan de Klever laan, alhier, op één dag twee voorstellingen wor den gegeven door den, beer James A. Bailey, directeur van Barmum and Bailey greatest show an Earth. Biedloeld'e grond is de eenige hier en in die nabijheid' dleo" stad, waar over men, de beschikking heeft kun nen bekomen. Heemstede, Dinsdagavond had een timmer man, werkzaam aan het in aan bouw zijnde lokaal op Meer en Bosch alhier, het ongeluk van een omstreeks acht meter boogen stei ger te vallen, waarbij hij nogal eeniis-e kneuzingen bekwam. Door de broeders van Meer ern Bosch werd hij dadleilijik opmenomen en verzorgd, waarna Dr. Colenbrandier hem verder behandlelde. Zandvoort. Indertijd was, zooals gemeld, al hier bij stemming uitgemaakt, dat de benoeming van predikanten, ouderlin gen- en diakenen bij d'e Ned. Herv. gemeente voortaan zou geschieden door het kiescollege, doch van dit be sluit was cassatie aangeteekend om dat bïi de stemming zou geknoeid zijn. Het classicaal bestuur te Haarlem heeft nu dit besluit vernietigd. Aangekomen badgasten. S. Snijders, Amsterdam, Parkveld straat no. 28, 6 personen. Fam. Brandts, Amsterdam, idem no. 19, 5 personen. Wed. Brandts Aldershoff, Amster dam, idem. F. C. Bursch, Haarlem, Admiraal de Winter, 5 personen. S. de Vries, Amsterdam, Villa Mar tha, 6 personen. Mevr. K. Ingerman, Amsterdam Vil la Marritinia, 2 personen. Mevr. Jolly, Amsterdam, idem. H. van Kempen, Baarn, d'Orange, 2 personen. J. Veldhusen, Bremen, Grand Hotel. A. I-Ioyerman, idem idem. P, Tuyninga, Joure, Villa Buiten rust 4 personen. Jb. Glazener, Amsterdam, Villa mon Désir 5 personen. H. MulLer, Amsterdam* Hoogeweg no. 6b, 2 personen. Wed. J. Themmen, Haarlem, Villa Lichttoren, 4 personen. Wed. R. J. de Jong, Amsterdam, Kleine Krocht 2, 5 personen. Mevr. J. Emmen, Utrecht, Villa Aleida (Peters), 6 personen. M. de Klerk, Haarlem, Haltestraat no. 16, 3 personen. Mej. L. Schepper, Amsterdam, Villa Duin- en Zeezicht. Velsen. Voor het zevental vacatures in den. Raad dezer gemeente, waarvan twee wegens uitbreiding van het ledental zijn in de Vrij zuinige kies- veireeuiigi.nig Velsen als voorloopige candl.d'aten opgegeven d'e vijf af tredende leden, waarvan twee R. K. zij-n en verdier de heer en IJmuiden. Een drietal oudiers van school gaande kinderen zijn dloor dien Ar- randissemenits schoolopziener te Bie- verwijk aangeschreven oan te ver schijnen yoor d'e Commissie tot wa ring van schoolverzuim, wegens ongeregeld schoolbezoek hunner kinderen'. Beverwijk. De candidaten voor die Tweed'e Karnen in dit district zijm d'e hoe ren J. van Loenen Martinet te Amersfoort en W. G. J. Passtoors te Amsterdam. Maandagavond was geheel Bever wijk feestelijk gestemd. Het bestuur van de Hanmoniekapel keerde nil. te 's avonds 8 uur uit Haarlem te- mg. waar het de op de vangen dlag j behaalde prijs in ontvangst was gaan nemen. Aan het station wanen versohiillende vereeniginigen opge steld, om hen, te verwelkomen de schietvereeniging „Piet Gronjé" Hos te vreugdeschoten en een bevriende voneeuiiging speelde weikomstman- 80h n. fn ootooht bevaf men zich naar „Maison Stroucken" waar de avond verder genoegelijk werd door gebracht. Haarlemmermeer. Prov. Staten. Gesteld G. B. 't Hooft, (anlti-rlev.) Reinierse (R. K.), v. Rossum (lib.) 2e. Kamer Gesteld G. B. 't Hooft, (anti-rev.) v. Wichen (R. K.), WenitboiLt, (lib.), Nolting (werkm. cand.) tiinnenland. Nêerlanös Vorst lijk Paar te Schwerin. Reuter seint van Dinsdag: De hoffeesten die vandaag begin- Staking aan de Plienix te Zaandam, Men schrijft ons uit Zaandam: De dag, zoomede de avond heeft een kalm verloop gehad, kalm in tegen stelling met den vorigen avond, die zóó woelig was, dat ook Dinsdagavond, zoo niet uitbreiding, dan toch herha ling van onlusten zou voorvallen. Eene deputatie van arbeiders heeft 's mor gens een bezoek bij den burgemeester afgelegd, waarschijnlijk om hem te bewegen de cavalerie te doen inrukken. Zooals we reeds meldden, is ze inte gendeel versterkt geworden en zou deze versterking ingeval van algemeene werkstaking ontzaggelijk worden uit gebreid. Dit weerhoudt èn boot- èn houtwerkers eene algemeene staking te proclameeren, zoodat de staking aan de Plienix gelukkig niet nog meerdere slachtoffers zal eischen. Vijf dei' aan de fabriek werkende ar beiders. behoorende tot hen, die als nieuwe arbeidskrachten van uit Am sterdam naar hier gevoerd waren, zijn Maandagavond naar Amsterdam ge trokken, doch den volgenden morgen niet weer naar 't werk teruggekeerd. Fabelachtige verhalen doen den ronde, van het groot aantal revolvers, dat de arbeiders zich zouden hebben aangeschaft; de verkoop hier ter plaat se bepaalt zich tot eenige. De in den tuin van het café „de IJsbeer" gehou- dene vergadering, waarin Appel en v. Reens als sprekers optraden, was be zocht doro een honderdvijftigtal perso- nen. De sprekers onthielden zich, waarschijnlijk met het oog op de ook hier niet ontbrekonde politie, van op ruiende taal. en de vergadering had een kalm verloop. Na afloop dezer vergadering, ten 10 ure ongeveer, toen de van daar ko mende toehoorders zich voegden bij do aan den Dam scholende arbeiders was nog een warm oogenblik te duch- i x .£esIoten gelederen trokken 5?:;^t.^h8ldsIied zagend, naar den Zuiddijk —waar de dragonders den ge- heelen avond het stadhuisplein had den schoongehouden en samenscholin- gen daar of 0p dan Burcht hadden vorokomen met het doe] zich door paard noch ruiter te laten weerhou den doch de genomene poiitie-maat- regelen te tarten. De beweging werd direct gefnuikt, toen twee huzaren zich om den hoek .1 nen vinden groote belangstelling. Bij ^61 jonden en daarna vijf huzaren de de cour zullen ongeveer 45U0 dames ^'gte langzamerhand terugdrongen. de cour zullen ongeveer 45U0 dames en heeren langs Koningin Wilhelmina en prins Hendrik defileeren. Als vor stelijke gasten zijn reeds aangeko men of komen stellig van elders; prins en prinses Christina van Denemarken hertog en hertogin Paul Friedrich en hun beide zoons, prins en prinses Hein rich de Achttiende van Reuss, hertog Adolf Friedrich en hertogin Wilhelm geboren prinses van Pruisen. Ut Schwerin nemen aan de feesten deel: de groothertogin-moeder Anastasie, groothertogin Marie en hertogin Ceci le en verder koningin Wilhelmina en Prins Hendrik. Later werd nog gemeld: Om half negen is in de voorvaderen galerij van het palers de our ter eere van Koningin Wilhelmina en prins Hendrik gehouden. Gedefileerd heb ben de dames en heeren die liooge be trekkingen ten hove bekleeden, de mi nisters, generaals, landraden. de landsstenden, de ambtenaren van de departementen, de opperste kerkeraad de officieren van het Mecklenburgsche contingent enz. De Koningin droeg een japon van witte moiree zijde, rijk met zilver bestikt en met licht roode rozen. De sleep was f'«-"ilfde stof en op dezelfde wijze opgemaakt. Prins Hendrik was in Mecklenburgsche ge- neraals-uniform. Na de cour ging het hof naar de Gouden Zaal, waar zich intusschen het gezelschap dat gedefi leerd had, liad opgesteld. De vorste lijke personen namen op de eerste lij tegenover d:e hofkapel plaats. Rechts van den groothertog zaten de Koning in, prins Christiaan, de groothertog in-moeder; links de groothertogin Ma rie, prins Hendrik, de prinses van Reuss. Het program bevatte stukken voor orkest (o.a. de Egmont-ouver urs van Beethoven) en zangnummers, het concert duurde drie kwartier. Daarna terugdrongen. Toen was het. dat aan allo zijden gefluit, gegil en gesis opsteeg, dat de Huzaren en de commissaris werden ge hoond, dat steenen van uit de diepte naar boven werden geworpen (de me nigte had zich genesteld aan den wa terkant,terwijl de huzaren op den Hoo. gendam voortreden). In vliegenden galop en steigerende langs den Hoogendijk voorthollend. de daar nog loopende menschen angstig een uitweg doende zoeken om zich vei lig te kunnen bergen, waren zij even wel niet in staat de daar aan den On- derd.ijk zich bevindende menschen te bereiken. Weinige oogenblikken later was 25 man cavalerie op de been. kort daarna gevolgd door eene afdeeling rijksveldwachters en politie-agenten. De Westzijde werd in een minimum tijds schoongeveegd en de beweging van den Dam-waterkant werd, bij het aanscholnven van zooveel machtsver toon, niet voortgezet, doch de een na den ander keerde kalmpjes huiswaarts. Nog vernamen we, dat aan gene zijde van de Hembrug 50 man cavalle- rie gereed stond, om op het eerste sein direct in onze woonplaats aanwezig te Kunnen zijn. Toen de avond een der gelijk verloop evenwel had. is deze af- deeling weder naar Amsterdam terug gekeerd. U t de Staatscourant. Bij koninklijk besluit is, met ingang van 1 Juli 1901, benoemd tot directeur van en leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te den Helder dr. D. A. Kerkhoff, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Alk maar. Bij koninklijk beluit is. met ingang van 1 Juli 1901, met het gezondheids-

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1