acüimst Eerste Reis o o in Frankrijk. Dankbetuiging. Echtscheiding. Wars Sfyrum. Koloniaal Museum Rotterdamsche Tooneeiisten per week. Dit zijn slechts hoog© uit zonderingsgevallen. Steeds hebben de patroons zich niet geschaamd de oude arbeiders aau den dijk te zetten. En bij de heeren Kersten en Jansen is dit o. a. het geval ge weest en deze heeren durven nu nog schrijven van pensioneering. Met eene krachtige opwekking tot organisatie, waarvan alleen kracht kan uitgaan en eisehen kunnen worden gesteld, eindigde spr. 7;: luid1 toegejuichte re de. Daarna betrad1 de heer M. de Braai den catheder. Deze spreker wees ori den hoogst on gunstiger) toestand, waarin de bloe- xnistwerklieden verkeeren.Zij worden't slechts gesalarieerd van alle vaklie den, en breedvoerig toonde spr. dan ook aan, dat de vraag om loonsverkoo- ging niet overdreven is. Voorts verdedigde spr. de organisa tie tegen de onbeschaamde aanvallen door het bestuur der Vereeniging voor Bloembollencultuur, en wees er qp, dat de bloemistwerkliedenbond in deze een waardig standpunt heeft ingenomen. Ten slotte spoorde spr. de ongeorfa- rtiseerde arbeiders aan deel te nemen aan de organisatie, ondat deze krach tig worde en van den bond een groo- ten kracht kan \i it vaan. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Door de rechtbank alhier is J. Keur te Zandvoort verwezen naar de te rechtzitting. wegens poging tot moord op Corn. Driehuizen. Advocaat Mr. Johan Spoor, is als raadsman aan den beklaagde toege voegd. Gisteren zijn weder 50 lotelingen der lichting 1901 bij de militie ingelijfd, waarvan 5 aan het 3e bataljon 4 res-, infanterie alhier werden toegewezen. Voor eenige weken is medegedeeld, dat B. en W. hadden afgewezen een verzoek van een ingezetene, die hier slechte zes maanden (op 1 Februari 1901) had gewoond, om alsnog te wor den geplaatst op de lijsten van kiezer voor de Provinciale Staten en den ge meenteraad, alsmede, dat de belang hebbende tegen die beslissing in hooger beroep zou komen bij den kantonrech ter. Dit is geschied en ook die ambte naar heeft eene afwijzende beschik king genomen, waarop de reclamant bij den Hoogen Raad in beroep is ge gaan. De uitspraak wordt met belang stelling te vemoet gezien. De heer H. M. de Roos, verificateur bij 's Rijks belastingen, voorheen al- bier, thans te 's Gravenhage, wordt met ingang van 1 November a.s. eervol uit 's Rijks dienst ontslagen. De aar.-rechtbank alhier heeft ds navolgende regeling der vacantie voor dit jaar vaskgesteld: Civiele terechtzittingen Dinsdag 9 en 23 Juli, 6 en 20 Augustus; Strafzittingen Donderdag 4 en 18 Juli, 15 en 29 Augustus. Aanvang der zittingen voorm. 10 uur. Door den Staat der Nederlanden is geen cassatie aangeteekend tegen het vonnis den 4en Juni j. 1. door de recht bank alhier gewezen ter zake van ont eigening, gevoerd tegen P. C. Cats, te Velsen. Polderverkiëzingen. Dezer dagen zijn ge- of herkozen: tot voorzitter van den Grooten IJpolder de heer Mr. De Clercq van Weel, te Haarlem; als bestuurslid van den Houtrakolderpol&er de heer G. v. d. Beek, te Heemstede; als bestuurslid van den Zuidwijkermeerpolder de heer G. A. Loeff, te Amsterdam. Drankbestrijding en Verkie- z-ngen. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van alco holhoudende dranken, heeft aan de verschillende candidaten voor het lid maatschap van. de Tweede Kamer een viertal vraeen ter beantwoordins ge zonden, met vermelding tevens dat de antwoorden zouden worden gepubli ceerd. Het waren: I. Acht gij een ingrijpende herzie ning der Drankwet urgent? II .Is uw oordeel gunstig over de be ginselen, neergelegd in het nu inge trokken ontwerp tot herziening der Drankwet van deze regeering? Als zoodanig noemen wij: 1. de instelling van den beroeps briefvoor alle gelegenheden waar ge lagen worden gezet; 2. de verscherping der strafbepalin gen op overtredingen den Drankwet; 3. de uitbreiding van het begrip „kleinhandel"; 4. het terugbrengen in korten tijd van het aantal vergunningen tot het wette lijk maximum. III. Zoudt gij u kunnen vereenigen met de volgende wettelijke maatrege- lenlen: 1. de bepaling, dat het vergunnings recht niet langer vloeie in de kas der gemeenten, waardoor dezen zijn scha deloos te stellen door een jaarlijksche bijdrage uit de Rijksschatkist, gelijk aan het bedrag, door de gemeenten thans uit het vergunningsrecht geno ten; 2. het verbod van het verleenen van vergunning aan personen, die eenig bijberoep uitoefenen; 3. hetere bescherming der jeugd te gen het alcoholisme door: verbod voor kinderen heneden achttien jaar van den toegang zonder geleide tot geiegenhe-' den waar alcoholhoudende dranken worden verkocht, en verbod van den verkoop van alcoholhoudende dranken aan kinderen benedén 18 jaar; 4. de geleidelijke opheffing van het geldelijk belang van den Staat bij den verkoop van alcoholhoudende dranken; Deze opheffing kan tot stand' komen hetzij door voortgaande verlaging der accijnzen op die dranken, hetzij door elk jaar een som gelijk aan een telkens grooter deel van de opbrengst te be stemmen voor onmiddellijke drankbe strijding (bijv. opkoopen van vergun ningen, kosten der Rijksdrankwetin- spectie, subsidiën aan drankbestrij- ders-vereenigingen. 5. de verpleging van drankzuchtigen zij een zaak van overheidszorg, met dien verstande dat: 1. onvermogende drankzuchtigen worden verpleegd in een Herstellings oord voor Drankzuchtigen voor reke ning van Staat of gemeente; 2. de mogelijkheid worde geschapen tot verpleging van drankzuchtigen in zulk een Herstellingsoord, ook, indien noodig en met de noodige waarborgen, tegen hun wil; 6. het verleenen van de bevoegdheid aan de gemeenteraden, of aan de meer derjarige ingezetenen van elke ge meente om bij meerderheid van stem men te bepalen, dat in hun gemeente, gedurende een bij de wet bepaalden tijd: 1. geen sterke dranken of geen alco holhoudende dranken in het klein uitgenomen als vergif door de apothe kers zullen mogen worden verkocht; 2. geen zoodanige dranken zullen mo gen worden verkocht des Zondags. IV. Acht u verhooging van de post „subsidiën tot bestrijding van het drankmisbruik' '(thans 10,000) op de Staatsbegrooting geweuscht. De heer jhr. mr. F. W. van Styrum schreef het volgende aan mevr. H. MendelsStokvis, de algemeene secre taresse: Bij gelegenheid mijner verkiezing ten vorig en jaren heb ik onomwonden in een door den druk openbaar ge maakt schrijven te kennen gegeven hoe ik in het algemeen denk over het door candidaten beantwoorden van vragen als die welke mij thans zijn gedaan door het Hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging tot Af schaffing van alcoholische dranken. Aangezien mijne zienswijze in dat opzicht niet is veranderd, moet ik mij van de beantwoording uwer vragen onthouden en kan ik dus tot mijn leed wezen niet aan het verzoek van het hoofdbestuur voldoen. Vertrouwende dat het hoofdbestuur mijn standpunt in deze zal weten te eerbiedigen, enz. Vrijdagavond gaf Haarlemsch Mu ziekkorps, onder directie van den heer G. P. W. Krieos, zij-n eerste zomercoarcerl) m deni tuin van de Sociëteit Vereeniging voor de le den dier Sociëteit en hunne dames. Van liet zeer afwisselend pro gramma. dab den Duitscheirs eer aandeed zonder Pranschen en Itali anen te vergeten, vielen zeker het meest in den smaak d'e fantasie op Wagner's F liegende Hollandetr" die op ..Traviata" van Verdi en de kernachtige „march© militaire" van Schübert. Op het Museum van Kunstnijver heid alhier zijn thans tentoongesteld de medailles en plaketten vervaar digd' door Fransche artisten als De- george Chaplain, Roby Dupins Mou- cbon, Cherrel Du pré en andere, die op de We re 1 dtentoon stelling wor den aangekocht. Een tentoonstelling van oude Chi- neesche prenten van hooge artistie ke waarde is in voorbereiding. Zondag is de toegang vrij. Schermbond. In het Brongebouw namen heden morgen de schermkampen, uitgeschre ven door den Nederlandschen scherm bond, ter gelegenheid van zijn Zondag hier ter stede te houden algemeene ver gadering, een aanvang. De voorzitter, de heer D. L. Wolfson, opende den wedstrijd met een woord van welkom, herinnerde er aan hoe Haarlem de e-eboorteplaats van den Bond was; bracht dank aan de heeren Jac. Hamilton en Frontier voor de voorbereidende werkzaamheden tot het welslagen van dezen wedstrijd en sprak den wensch uit, dat ook deze wedstrijd weder moge medewerken tot bevordering der schermkunst. Daarna namen de kampen een aan vang. Op degen werd geschermd in drie afdeelingen: voor de Nieuwelings- afdeeling hadden zich 12 deelnemere aangemeld, voor de afdeelingen Pré- vot en Meester, ieder 17; on sabel: voor de afdeeling Meester 20; Prévot 21: op geweer: 20 deelnemers. Uitslag degen nienwelingwedstrijcL Eere-prijs: L. B. Zeldenrust (Vrije Wa penbroeders, Amsterdam); le prijs: J. Vigeveno (Vrije Wapenbroeders, Am sterdam); 2e prijs: H. A. A. Sprengers (Kracht door Oefening, Haarlem), Afdeeling Prévot: le prijs: L. van Minden (Kracht en Vlugheid, Amster dam); 2e prijs: K. Breese (Vrije Wa penbroeders, Amsterdam); 3e prijs: A. J. Velthuijzen (Schutterij, Haarlem). Afdeeling degen meester: le prijs: M. B. Zeldenrust (Vrije Wapenbroe ders, Amsterdam); 2e prijs: J. J. Roo- zen (Kracht door Oefening, Haarlem); 3e prijs: H. J. B. Sluijp, (Schutterij), Haarlem). De wedstrijd op sabel neemt een aanvang. Heden avond korpswedstrijd. Gevonden voorwerpen. Eau zwarte dames-glacé handschoen. Een bril in etui. Een sleutel. Een ko ralen armbandje met ouden sluiting. Een sleutel. Een loterijbriefje 1/20. Overveon. Maandag a. s. zal Monseigneur Bot- temanne, Bisschop van I-Iaarlem, al hier het H. Vormsel komen toedienen De vormelingen zullen daarvoor te half een in de kerk verschijnen, zoo dat de plechtigheid: ongeveer ten 1 ure aanvangt. De heer J. H. Bijvoet sedert jaren lid van den gemeenteraad van Bloe- mendaal lieeft aan de R. K. Kiesver eniging bericht gezonden hï! bij de aanstaande verkie?1- niet meer in aanmerking wenscht te komen als zoodanig. BlOomendaal. Bevallen G. Hilgemanvan Hei- niugen, z. G. Broekhofde Winter, Overleden: G. Schoordijk, 38 j., Mee- renberg. J. O. Meijer, 6 j., id. Hsemstede. Dinsdag 2 Juli a.s., zal het nieuw gebouwd lokaal aan het gesticht Meer en Bosch alhier, waarin nu voortaan de samenkomsten en vergaderingen zullen plaats hebben, plechtig worden ingewijd. Ondertrouwd: P. Stijnman en G. Pe- perkoorn. D. Schi-ama en A .Smit. J. G. M. J. Conings en E. Zwarter. F. van Buijten en E. Bilkes. Getrouwd: S. Mooser en M. van Win gerden. J. A. Peperkoorn en A. II. van Eem. J. Scholten en J. M. Bank. P. Duindams en A. Kersten. Bevallen: J. van RijnBruggemeijer d. G. Verwaaijde Jong, z. M. van Rijnvan Bakel, z. Overleden: W. PeperkoornCouen- berg, 61 jaar. H. Dirken, 4 maanden, W. J. van der Staaij, 6 m., J. Delis- sen, 7 m., P. Delissen, 7 maanden. Hillegom. Door de bouwk. Hulsebosch en Zn„ te Haarlem is alhier aanbesteed: Het bouwen van 2 woningen en een schuur op het landgoed „Couwenhoven" te Katwijk. Ingekomen waren 9 biljetten. Laag ste inschrijver bleek te zijn de heer K. Haasnoot Hzn., te Katwijk aan Zee, voor f 7520, aan wien het werk is ge gund. Bannebroek. Overleden: A. van Hooidonk, oud' 8 maanden. Beverwijk. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School alhier is benoemd de heer J. H. Ilölscher te Amsterdam. Nu weldra de aardbeien rijp zullen zijn, worden door vele tuinders reeds pogingen in het werk gesteld om pluk kers te liuren. Is tijd eenmaal aange broken, dan komt men meestal han den te kort; voornamelijk kinderen, ook beneden de 12 jaar, worden daar- voor gebruikt. In verband hiermede wordt reeds door v»la ouders verlof gevraagd, hunne kinderen eenigen tijd de school te mogen doen verzuimen, hetgeen, krachtens de bepalingen der Leerplichtwet, in dit geval geoor loofd is. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school alhier is benoemd- mej. M. Hoeksema te Haarlem, om de plaats te vervullen van mej. A. Kossen, die eenigen tijd verlof bekomt. Ondertrouwd: L. Loocks en A. Maks; E. Loocks en P. Maks; W. A. v. d. Meulen en C. v. Weij dom Elaterbos. Getrouwd: A. W. Bronsveld en A. Heemskerk. Bevallen: M. C. T. BraunBoone kamp, cl.- A. M. HeereVanNoort, d.; A. Schaafsma,Storm, d.; L. Raams Schouten, d.; G. BurgerLieftin"-, z.; G. BerendsenZander, d.; J. J. Visser Pels, z. Overleden: J. v. Doorn, we-d. P. Weststrate. 63 j.; J. Willegrijp v./v. A. Muijs, 60 j. Zandvoort. Aangekomen badgasten. Jacobs, Mevr., A'dam; Schoolstraat 9, 3 personen. Koe, H., A'dam; Swaluestraat No. 13, 9 personen. Hogedorp Graaf Azn., A'dam; Grand Hotel. Tutein Nolthenius, A'dam; Hotel d'Orange. Hill, F. D., A'dam; Hotel d'Orange. Kerk, Fara. van der, A'dam; Boule vard de Favauge 14. Voorde haring visscherij z.ijn-aan gemonsterd' 64 visschers alhier wo nende. De metselaar F. v. A. ©ni G. S. hebben, terwijl zij bezig warien bij het verbouwen van d'e school aan het Schoolplein alhier, heit ongeluk gehad door het kantelen van eene plank van den steiger te vallen en bekwamen eene verwonding aan den» rug. Thans zijn alhier aanwezig ruim 600 badgasten, tegen 483 op 9 Juni in het vorige jaar. De toestand van dien conducteur S. van de Electriscbe tram, die Zon dag jl. gevallen, is, gaat vooruit. Hoewel de linker arm nog stijf en d'e schouder pijnlijk is. zal hij bin nenkort. waarschijnlijk wedier dienst kunnen -d'oen. De eerste daad van dan nieuwen directeur van het Koloniaal Museum Dr. M. Greshoff, is er een, die wij zeer toejuichen. Voortaan zal namelijk het Koloniaal Museum op Zou- en feest dagen van 10—4 uur kosteloos te be zichtigen. zijn, en is vervallen het vooraf aanvragen van vrijkaarten, waardoor veel tragen zich lieten terug houden. 1 den tot candidaten voor den gemeen teraad, de heeren E. J. Glim, W. van Woudenberg en M. Ackerman (aftr. leden) en D. van Bladeren; de katho lieke kiesvereeniging de heeren M. Ackerman, W. van Woudenberg en J. J. Rynierse. Bij de veehouders Rol en Van den Boogaard zijn runderen gestorven aan miltvuur. Haarlemmermeer. De karwei, de hoop van den land man te Haarlemmermeer, staat voor treffelijk. Van rups wordt niets be speurd. De bieten staan minder goed. Regen zou dat gewas zeer ten goede komen. Ondertrouwd: W. Arons en M. Ma liepaard; J. de Groot eai t. Stapel; c. Bier en G. Benjamin; M. Oldenburg en G. Raven; A. A. Doeswijk en F. S. L. Ferdolage; P. Stroet en R. Ferdolage. Getrouwd: J. Dekker en G. Stokman; A. de Jong en J. v. Es; A. Sluis en S. Postma; J. Huurman en G. de Klerk; C. H. den Dekker en C. Slot; W. Iluys- mans en K. Kauffman; E. Benjamin en L. J. Rietdijk; L. de Ridder en C. Kool haas; J. Bus en J. A. M. Meyer. Bevallen G. Ze-ldenthuisBeukens, d.; T. Bogaardv. Dijk, d.; P. Joren Maisbergen z.; II. M. van Rasteren v. Miltenburg, z.; P. M. Sliggersv. d. Berg, z.; L. A. SmeerdijkWijsman, z.; A. VaanderigKoubos, d.; M. v. d. KlauwKomen, d.; T. S. Huize Smits, d.; G. EigenhuisEigenhuis, z.; A. H. Noorloosv. Voorst, z.; P. W. de Breukv. Tol, d. Overleden: Aa. Ma. Roos, 13 mnd.; Ca. Ja. v. Dalen, 17 j.; Aa. Ra. Plijnis, 68 j.; Ca. de Jong, 2 j.; H. Doeve, 11 mnd.; A. Snijder. 1 j.; T. Bouman, 14 mnd.; W. Hartman, 11 mnd.; Ca. Ca. Sleggers, 7 j.; L. de Klopper 29 j. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubliek stelt de redactie zich n et aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Bevallen 2 Juni. K. TerolKeus, d'. F. Kemp—'Terol, d1. 4. P. Zwem mer-Mol en aar, d. 6. A. M. Schaap- van, Doormeveld', d. Overleden.31 Med. P. Paap, d dg. 1 Juni W. Terol, 8 dg. 4. A. M. van den Beirg, 30 j. Sloten. De Protestantsche kiesvereeniging alhier en de Liberale le Sloterdijk stel- Verkiezing voor de Provin ciale Staten. Met vrijmoedigheid1 wordt door on- dergeteekenden, namens den Chr. Hist. Kiezersbond, afdeeling Haarlem, als candidaat voor de Provinciale Sta ten van Noord-Holland, de heer H. van Blaaderen aanbevolen. De heer Van Blaaderen is in Haarlem en Noord-Holland een om zijn ondernemingsgeest bekend man. Wij herinneren slechts aan zïipe uit gestrekte veenderijen en aan zijne fa brieken te IJmuiden. Wat de polders betreft is hij een zaakkundige, wat voor Noord-Holland van het grootste gewicht is. Aan zulke mannen hebben de Pro vinciale Staten behoefte, en het is om die reden dat de kiezers dringend wor den uitgenoodigd' op 11 Juni hunne stem uit te brengen op den heer H. VAN BLAADEREN. Het Bestuur van den Chr. PI.K.B. P. J. MULLER, Voorzitter. J. B. LASSCHUIT, Secret. Onze Betrekkinggids. Aan Geahonneerden op dit blad en hunne huisgenooten worden aan onze bureaux, Gebouw „Het Spaarne'', Kampersingel 70, op aanvrage de adressen medegedeeld, waar deze be trekkingen zijn te bevragen. Ahonné's buiten Haarlem, ontvangen inlichting tegen toezending van postzegel. B6. Spoedig gevraagd eene zindelij ke dienstbode, van goede getuigen voorzien. B7. Met 1 Aug. een nette zindelijke keukenmeid gezocht. Goede getuigen vereischt. B8. Een der concurreerendste Koffie branderijen vraagt agenten in verschil lende plaatsen van ons land. Telegrammen. LONDEN, 8 Juni. (R. O.) Mevrouw Louis Botha is heden morgen aan boord van de „Dunvegan Castle" te Southampton aangekomen. Zij wei gerde zich te laten interviewen. De heer Fischer, de zoon van den vroegeren Staatssecretaris van den Oranje-Vrijstaat, deelde aan Reuter's agent mede, dat mevrouw Botha recht door naar Londen gaat, en vandaar naar Holland en België zal vertrekken, doch dat de datum van dit vertrek naar het vaste land nog niet is vastge steld. De heer Fischer zeide, dat hij niet in staat is de verklaring te be vestigen of tegen te spreken, dat me vrouw Botha naar Europa gekomen is met een opdracht in verband met vredesonderhandelingen. Hij werd op parool vrijgesteld ,om mevrouw Botha te kunnen vergezellen op haar reis naar Europa, en tevens om zijn vader, den heer Abram Fischer te Brussel te kunnen bezoeken. KAAPSTAD. 8 Juni. (R. O.) Gister avond verraste kolonel Scobell een Boerenlaager ten Noordwesten van Barkly East; hij nam 20 Boeren ge vangen en maakte 166 paarden, een hoeveelheid ammunitie, voorraden en kleedingstukken buit. Kolonel Wyndham verraste een an dere afdeeling Boeren bij Steijnsburg en maakte er 22 gevangen. perk van ongeveer half October, tot het einde van Februari gelegenheid gegeven toit hei ontvangen van voor bereidend! militair onderricht. 2o. Dit voorbereidend1 militair on derricht is kosteloos voor die deel nemers en kan wordlen gevolgd door jongelieden van zestien, tot vi er-en-lwintig-j arigen leeftijd. 3o. Ziji, die dit onderricht wen- schen te volgen, moeten zich d&ar- toe aanmelden ten bureele van, dien Luiten an,t-KoionelCommandant van het 3e bataljon 4e regiment in fanterie in de. Infanteri ei-Kazerne (Koudienhora), voorzien van eien ge boorte-extract of ander bewijsstuk waaruit d'e dagteekening van ge- boortei behoorlijk blijkt. 4o. De aanmelding tot deelne ming moiet plaats hebben vóór óf uiterlijk op 1 Juli 1901. De door d'en Minister van Oorl'og vastgestelde regeling van het voo-r- ibereid'end militair onderricht, is ter inzage voor belamgbebbtvdien nedergelegd ter gemeente-secretarie. (2e afdeeling). Haarlem:, 8 Juni 1901. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L. B. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, Aanhiddingsfeest, de gele- zene H. I-I. Missen te half 7 en 9 uur; te half 11 plechtige Hoogmis. Te 3 uur Rozenhoedje. Te 7 uur plechtig Lof, processie en „Te Deum" tot slui ting van het feest. Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag 's avonds te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, de stille II. H. Missen met onderrichting te 7 uur en half 9. Te half 11 de Hoogmis met Predikatie. Te 3 uur Lof ter eere van het H. en Onb. Hart van Maria. Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag te 7 uur het Lof van het Allerh.1 Sacrament. Parochiekerk van den H. Antoniue van Pad ua. Zondag de 5, 7 en half 9 uur de ge lezen H.H. Missen, te half 11 de Hoog mis. 's Avonds te 7 uur solemneel Lof en groote Processie ter eere van het Allerh. Sacr. .des Altaars. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de H.H. Missen te half .6, 7, half 9 en half 11 uur de Hoogmis, te 1 3/4 en 2 1/2 uur Catechismus, te 3 uur Vespers, te half 5 Oefeni-n- der H. Familie. Zondag en volgende dagen dezer week te 7 uur het Lof, uitgezonderd alleen Zaterdagavond. (N. H. Ct.) Voor de talrijke blijken van belangstelling ondervonden bij 't overlijden van mijn geliefden echt genoot,den Heer AUGUST SMITS, betuigt ondergeteekende ook na mens wederzijdsche familie haar oprechten dank. WED. H. SMITS— de Jager. Ondergeteekende voelt zich ge» drongen openlijk zijnen liartelykën dank te betuigen aan den WelEd. Heer Dr. T. II. v. d. VELDEN en aan de liefdezuster van het Diaconessehuis ARREKE VER SLOOT, voor de liefdevolle en zorgvuldige behandeling, tijdens de zware ziekte aan zijne echtge- noote bewezen. T. VERZAAN. Raamgracht Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij de ziekte en het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. de Wed. M. M. BOUWER geb. Rosbach, betuigen wij onzer hartelijken dank. Uit aller naam D. BOUWER. PRO DEO. Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem d.d. 30 April is het tusschen P. G. J. W. IDES, wonende te Haarlem en MARIA BRONKHORST. wo nende te Leiden, bestaande huwelijk ontbonden verklaard door Echt scheiding met alle gevolgen daar aan door de wet gehecht. De Procureur van den Eischer} Mr. W. van HULST. Muziekuitvoering. 11e Muziekuitvoerin"- op Zondag 9 Juni 1901, des nam. te 21/2 uur, door het Haarl. Muziekkorps. Dir. Luit. Kapelm. C. P. W. KRIENS. 1. Marsch aus der Oper Tannhauser" Wagner; 2. Ouverture „L'Etoile du Nord", Meyerbeer; 3. Rêverie, Vieux- temps; 4. ..Souvenir de Verdi", Fan- taisie, Donjon; 5. Ouverture „Maitreij Péronilla", Offenbach; 6. Ballet ..Gret-' na Green". Fantaisie de l'opéreitte „La Vivandière", GodarcL Burgerlijke Stand. Bevallen 5 Juni: G. E. Petersonvan Gend, z.; 6 Juni: R. Missetde Jong, d.; 8 Juni: J. van WelVroom, d.; H. H. HeespelinkEijnthoven, d. Overleden. 6 Juni: J. C. Montauban, 23 j., Baljuwslaan; 7 Juni: A. J. Pollee •Homburg, 65 j., Leidschestraat; A. van Breukelen, 43 j., Turfmarkt. CORR "SPON D ENTIE. Edie en Hedwig. Hoewel wij niet gewoon zijn te antwoorden op niet voluit onderteekende vragen, willen wij hier een uitzondering maken en Edie en Hedwig doen opmerken, dat de titel van ons laatste feuilleton „Een Jaar" slaat op den tijd, dien de gouver nante doorbracht in Polen. In 't En- gelsch is de titel „One Year". REDACTIE. Den Heer R. D. te O. In ons blad is het door u bedoelde stuk niet voor gekomen. REDACTIE. Ad ver ten tien. Oiïicieele Berichten. VOORBEREIDEND MILITAIR ONDERRICHT. De BURGEMEESTER van Haar lem brengt ter kennis van belang hebbenden, dlat zijn vastgesteld! de volgende bepalingen, betreffende het ontvangen van voorbereidend militair onderricht; lo. Ten behoeve van- toekomstige mili.tieplich Ligen. en andere jonge lieden) wordt in het a.s. wintertijd^- Heden overleed na een lang- j dung en smartelijk lijden tot J onze diepe droefheid, onze ge liefde Echtgenoot en Vader, de Heer ABRAM v. BREUKELEN, in den ouderdom van 43 jaar, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden. Uit aller naam Wed. A.v. BREUKELEN- Rooijers. Heden overleed onze ge liefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder ANNA JACOBA HOMBURG, in den ouderdom van 64 jaar. Uit allernaam G. POLLÉ. Haarlem, 7 Juni 1901. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afge wacht. Candidatuur De Ondergeteekenden roepen bij deze Voorstanders van de candi datuur VAN STYRUM voor de •2e Kamer op tot een bijeenkomst in het Nutsgebouw, Maandag avond 8 uur. Mr. JOH. ENSCHEDÉ. J. A. FONTEIN. J. J. KERBERT. H. VAN N1EL. J. OOLGAAHDT. H. F. PROOT. A. VAN ROSSUM. B. E. C. SE1GNETTE. TE HAARLEM. Bericht. Het Museum is voortaan op Zon- en Feestdagen van 10—4 uur kosteloos te bezichtigen. Het vooraf moeten aanvragen van vrij-kaarten is dus vervallen. Schouwburg - Maatschappij. Telefoon 579. Zondag 9 Juni 1901 Directie de Heer FRITS BOUWMEESTER. Beroemd Drama in 3 bedrijven. Jean Darlotde Hr. Fr. Bouwmeester voorafgegaan door: Onze Oude Eeuw en Zuid-Afrika, Groot Dramatisch Fragment van Joh. Been. Aanvang 8 uur. Balcon fl.50, Stalles fl.25, le Loge en Parterre f0.75, 2e Loge f0.50, Gaanderij f0 25 ®|nel£strasst 8. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. Versailles-Trianon-St. Denis. Toegangsprijzen voor Volwasse nen 20 cent, voor Militairen be neden den rang van Officier en Kinderen 10 cent. Abonnements kaarten voor 10 bezoeken ƒ1.50; voor Kinderen 75 cent

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2