Eerste Reis x X iuFranSvrijk. Op Woensdag II Juni 1901 R. C. Dienstbode. Manufacturen. Aangeboden Kost en Inwoning Ter overname aangeboden: Te huur gevraagd D. C. KRUIJMEL, naar Ged. Oude Gracht No. 64. ZlfiSWBER Bekroond met 23 Gouden Medailles. RUIM 60000 IN GEBRUIK. ADR. KOLLER VAN OS, INGEZONDEN Voor den inhoud deter rubliek stelt de redactie zicli ti et aansprakelijk. Van ingezonden stulikengeplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij niet aan den inzender teruggegeven. M. de R. I In' uw verslag over de vergade ring waarin de beer Huigenholtz voor de kiezers optrad, lees ik dat deze beer ongeveer het volgende beeft gezegd1 van den beer Ooster- baan „Deze is gesteld', omdat bij niet is tegen de vrij-antirevolutionairen, omdat hij is vóór samenwerking met katholieken." En verder wordt dan door den beer H. gesproken van „een monsterverbond"'Ook in het debat- na de rede van den heer Oosterbaan kwam de bear II. derwijze uit den boek, zijn uit spraak grondende op .een bericht in de „Stads-Editie." Hoewel de voor zitter van „Ned. en: Oranje" onmid dellijk weersprak dat dit bericht ook maar in 't minst officieel zou zijn, of het gevoelen der kiesvereenl- ging zou weergeven, beeft de heer H. het n.oodig en goed geacht op dit aanbeeld te blijven voorthameren. Deze tactiek beoordeel ik niet. Ik wensch alleen voor uwe lezers even duidelijk te maken, d!at hier van een monsterverbond - «pui ^rake is. De heer Oosterbaan is feöileld door die antirevolutionairen en door hen alleen, en wel omdat hij anti-r volution-air is. Wat bovendien in de „Stads-Editie" is gezegd, is alleen die meening van één lid der kiesvereeniging, die tot de „Stads- Ediitiie" in nauwe betrekking staat, en er blijkbaar op e-esteld geweest is, het resumé der dóór hem "-espro ken woorden aan de groofie klok te hangen'. Welk een slechten dienst hij zijne partij diaarmee heeft be- wezen, kal hem. hoop ;1- thans dui delijk zijn geworden. Ik meende dit publiek te moeten jnededeeteo. omdat het sprookje van ,d'e monster-candidiatuur-O'os- terbaan" van zekere zijde allengs tot geschiedenis zou worden gepromoveerd, indien het niet pu bliek tegengesproken weid. Met dank voor dia plaatsing. Uw dien., G. VAN AS. Vervolg Stadsnieuws. Nederl. Scliarmbond. Iii café Brinkmann had Zondag de Alg. Verg. plaats van den N. S. B. De Voorzitter de heer D. L. Wolfram, opende te half elf de vergadering met een woord van welkom aan de afge vaardigden. De notulen der vorige vergadering waren in het Orgaan" geplaatst en onder dankzegging goedgekeurd. De heer J. J. Groeneveld brengt een kort verslag uit over de bezittingen van den Bond, waarna het woord wo-rdt gegeven aan den heer A J. Meyerink als secretaris der technische commissie. De wedstrtiden in het Pa leis te Amsterdam, Rotterdam, Amster dam en Haarlem, worden in herinne ring gebracht en met een kleine wijzi ging omtrent liet afsluiten van het verslag, goedgekeurd. Door de heer L. Fruyüer wordt verslag uitgebracht over de geldmiddelen. Ontvangsten 578.uitgaven f 539.saldo f 40. welke mededeeling met applaus wordt begroet; de teleurstelling was evenwel groot toen de mededeeling volgde dat. de Bondskas eoi de kas van den pen ningmeester der regelings-commissie van het feest Amsterdam waren ge scheiden en diat dit laatste feest een tekort van ongeveer f 800.had op geleverd. Middslen werden besproken dit te kort te dekken en op een nadere ver gadering zal het Bestuur een bepaald voorstel doen; contributie-verhooging werd in het vooruitzicht gesteld. De heer Ch. P. Kok brengt een keu rig j aarverslag uit over het we'l en wee van den Bond en al het merkwaardige uit het Buiten- en Binnenland. De volgende jaarvergadering zal te Rotterdam of Dear Haag gehouden worden. De heer L. Fruytier, penningmees ter. brengt, de vergadering de onaan gename boodbchap bij zijn vroeger ge nomen besluit te volharden, en thans af te treden als penningmeester, on der belofte evenwel zich beschikbaar te stellen tot de goede oplossing dier finantieele kwestie. Door voorzitter en aanwezigen werd te vergeefs ge tracht ZEd. op het "■©nomen besluit te doen terugkomen, waarna den serg. majoor Yan Schouwenburg tot pen ningmeester werd gekozen. De voor zitter bracht grooten dank aan den afgetreden penningmeester. Volgens rooster waren aan de beurt van aftreding, drie technische leden, p.. 1. de hèeren A. J. Meyerink, M. Dromger en majoor Van Schouwen burg. De heeren Meyerink en Dromger werden herkozen. In de vacature Van Schouwenburg zal later worden voor zien na het opmaken van een dubbel tal door de Technische Commissie. Voorlezing werd gedaan., oprichting onder-officieren schermbond. Inge diend werden nog eenige voorstellen omtrent Bondswedstrijd en indeeling leden. De vergadering werd met die gewone plichtplegingen door den voor zitter gesloten, nadat een hulde was gebracht aan den eminenten voorzitter den heer D. L. Wolfram. De uitslag van den korpswedstrijd op degen Zaterdagavond in 't Bron gebouw gehouden is als volgt: I. Vrije Wapenbroeders, Amstei-dain; 2. Door oefening Sterker, Amsterdam; 3. Ba taljon d.d. Schutterii Haarlem. De uitslag van den personeelen wed strijd op sabel is: aid. Meester 1ste Jac. J. Roozen. Haarlem; Dwinger, Amster dam; 2de, afd, prévot Velthuysen,Haar lem, 1ste. H. Boueski. Rotterdam. 2de. Geweer: 1. Sjerp, Amsterdam; 2, Roo zen, Haarlem; 3. Dwinger. De cadet sergeanten Brasser en Sonstral en de cadet- korporaals Kloeke en Meijer, allen gedetacheerd' bii het bataljon infanterie alhier in garnizoen, I zijn eeslaaed bij het door hen afgelegd overgangs-examen. De Officier van Gezondheid Dr. Din ger keert den 15 Juni a s. van zijne detacheering te Harskamp in dit gar nizoen terug. Concerten. Het muziekorps van het 3e reg. inf. uit Bergen op Zoom, dir. da heer A. Barbe gaf Zondagmiddag en -avond een paar muziekuitvoeringen in den tuin van 't Brongebouw. Daartoe uit gelokt door het prachtige zomerweder hadden zich velen opgemaakt om een paar uurtjes in 't rijk der tonen door te brengen. En de belangstelling was welverdiend. Het werkelijk goed verzorgde pro gramma bood velerlei genietingen. Het „derde" heeft hier eencn aange nomen indruk achter gelaten. Wij' brengen in, herinnering diat stukken over die verkiezingen- die niet voluit geteekend1 zijn door ons niet warden opgenomen. Aan geniepige persoonsb estri j - ding, waartoe met een letter of met een pseudoniem ondier be ekenide stukjes in v-enkiezine-stiid worden gebruikt, wenschen wij: ons blad niet te Deernen. Wie in ons blad een candidaat een candidatuur wil aanvallen verdedigen, moet dan maar toornen dat hij dien moedi van zijn overtui ging bezit. Intusscben voegen wij. daarbi diat wij zeer vrijgevig wenschen te zijn in heb beschikbaar stellen van, gewenschte plaatsruimte en de in zenders niet beperken tot een vast gesteld aantal regels In: de zaak tegen J. Keur te Zand- voort (poging tot doodslag) die 27 d'ezer voor de Rechtbank behandeld wordt, zal als verdediger optreden Mr. F. A. Bijvoet, aan wien daar toe door den bekl. 't verzoolt is ge daan. Wandeltoclit. Gisteren Zondag, werd door de Gymnastiek- en Schermvereeniging „Concordia" alhier haar jaarlijksche wandeltocht gehouden onder leiding van den heer Jac. J. Meijerink. De reis was, evenals de meeste voor gaande jaren, naar het Gooi. Om ongeveer 7 uur vertrok men met den trein naar Hilversum, van waar uit men een tocht maakte, die in hoofd zaak met d'ie van vorige jaren overeen kwam, n. 1. omstreken Hilversum, Hoogt van 't Kruis, Zwaluwenberg, Baarnsche Bosch en Baarn. In Hilversum werd voor de villa „Casa-Cara", de tegenwoordige ver blijfplaats van President Kruger, het Transvaalsche Volkslied gezongen, men krees- echter den heer Kruger niet te zien. Op de Zwaluwenberg werden eenige wedstrijden gehouden, waarvoor ver schillende prijzen waren uitgeloofd. Om 7.20 uur vertrokken de jongelui uit Baarn. In Haarlem aangekomen trok de vereeniging, voorafgegaan door het vaandel langs Kruisweg, Kruis straat, Bar-teljo-risstraat- en Groote Markt naar het Gymnastiek-lokaal van den heer Meijerink, Jansstraat 85, waar woorden van dank werden ge wisseld1 tusschen voorzitter en. Instruc teur over de co ede leiding en orde gedurende dien dag. Cresoendo. lm rnitiemen kring vierde die vdjf- enhtwinitig jarige Maruienzamgver- .eeniging Crescendo" jl. Zaterdag avond in de „Vauxhali" haar ge denkfeest. Intiem, waar elk lid dier vereeniging zich thuis voelde met directeur en zangerbroeders, die hij elke week ter in- en ontspanning ontmoet. Maar ditmaal verhoogde de aanwezigheid van een, uitgezoch te schare d'ames het samenzijn. 't Was natuurlijk, dat liet gewo ne repetitielokaal versierd was mot banier schilden, groen en vlaggen; even natuurlijk als liet was dat het nu en dan stormachtige verleden van „Cresoendo" in zoovele woor den herdacht werd, als ziine voor mannen, de hh. H. Savrb N. H. And'riessen, J. W. Veldheer, G. Ro- ling en H. J. Ovenbeek, dit hadden medegeleefd. Met de vereeniging vierden te vens haar directeur en voorzitter hun jubiilé. Hem, den heer A-ndlries sen, wien het gegeven was. werke lijk al' die jaren onafgebroken lief en leed met zijn© vereeniging te dealen, werd ondier hartelijke be woordingen door den, heer Savrij namens de werkende leden een sierlijke kristallen pièce de milieu met zilveren voet aangeboden. Van dankbaarheid en vernieuw de genegenheid1 getuigde heb ant woord des heeren AmMessen. Nogmaals nam de voorzitter het woord' om den aanwezigen, hh. Veldheer ten Roii-ng hunne benoe ming tot Eerededen der vereeniging mede te dleelan. Alsnu werd een af wisselend en- aardig programma van voordrachten, zang en dans uitge voerd, waarin de welbekende Haar lemmer A. M, Vrugt een werkzaam aandeel had1. Als wij nu nog vermeiden, dat reeds .eenige particulieren, alsmede de diames der werkende leden en de vereemi gingen ..Doopsgezind Zangkoor" en „Cr,©men" aan Cres cendo" voor zijn aanstaand con cours medailles toezegden terwijl reedis dezen avond de banier met, het fraai bewerkte Hoarlemsebe wa pen versierd werd, clan mag zeker naar waarheid verklaard worden dat deze laatste da"- don eerste vijf- eui twintig jaren zal zijn het begin van een nieuwe schoon.© toekomst dezer krachtige vereeniging. Het Koloniaal Museum is Zondag, dank zij den goeden maatregel om gratig, zonder voorafgaande kaartaan- vrage, toegang te verleenen door 200 personen bezocht. Zondag-avond om 101/2 uur viel bij het aanleggen van de plezierboot, waarmede Haarlemsch Muziekkorps Orpheus" een zeereisje naar Enk huizen gemaakt had. een der leden in het water. Sipoedie werd hij er uitge haald en kon druipnat huiswaarts keeren. Als ©en bizonderheid' kan worden medegedeeld, dat door P. Busé, wo nende aan de Turfmarkt rabarber-ste- len aan de Groentenmarkt zijn ver kocht, die de lengte hadden van 1 M. en 7 c.M. Po-t-Muziekkoprs. Op de vergadering van post- en te legraaf beambten den 9en Juni gehou den in de Sociëteit ,,de Kroon" werd de Postale muziekvereeniging voor Haarlem en omstreken, genaamd „De Postharmonie", aanvankelijk met 22 leden opgericht. Het doel der vereeniging is: 1. onderlinge muziek-beoefening om van de verkregen kennis blijk te kun nen geven op openbare repetitiën en uitvoeringen, en 2. een gedeelte der contributiën en donatiegeldën of wel de opbrengst van ©en uitvoering te doen strekken ten behoeve van een noodlijdenden korpsmakker. Tot bestuursleden werden gekozen: de h.h. L. J. W. Beijerbergen van He negouwen, (voorzitter), J. C. van de Walle, C. M. van den Broek, J. P. Jongkind en J. D. van den Éijnden (secretaris) die allen de hun opgedra gen taak aanvaardden. Wij wenschen deze jeugdige veT- eeniging, waarin reeds enkele leden zijn die meermalen in een muziekver eeniging medewerkten, evenveel suc ces als hare zusterverenigingen, nl. de Postfanfare". 's Gravenhage, en de Postale Harmonie-vereeniging te Leiden,, „H. M. Koningin Wiihel- min'a.' Bloemistwerkliaden. Men verzoekt ons te melden dat_ de heer Kaptein niet met den heer Ker sten een onderhoud had, maar met den heer E. H. Krelage, oud-voorzitter van het Hoofdbestuur der Algem. Ver eeniging voor Bloembollencultuur. Verder is bet hoosste loon thans 6 maanden f 9.2 nmanden f 8.40; 4 maanden f 7.80, ?remiddeld f 8.50 per week. 5 jaar geleden is het loon bij enkele patroons verhoogd met 0.10 per dag. Dit ter rectificatie van eenige onjuistheden die voorkwamen in ons verslag van de Bloemist-werklieden vergadering. Tot hoofd der Christelijke be waarschool te Harlingen is benoemd miej. M. van der Wijst alhier. Verkiezingen. Werden voorheen bij de verkiezin gen voor de Tweede Kamer alleen de uitslag van ieder hoofdstambureau te legrafisch aan het Ministerie bericht, de Minister verlangt thans in den avond der stemming- of herstemming- dagen, draadhericht van den voorzitter van ieder gemeentelijk stemdïstrict. De heer J. van Loenen Martinet treedt morgen-avond in de groote zaal van „Maison Stroucken" te Bever wijk op. Nu de oproepingskaarten voor de Tweede Kamer in het bezit der kiezers zijn voor de stemming der Provincial le Staten heeft plaats gehad wordt door enkele burgemeesters gepubliceerd, om vooral de juiste kaarten mede te ne men naar het stembuerau. De sternkaarfc waarop 7 namjeai voorkomen, moet dós morgen.! wor den medegenomen. Door het zwart maken der stippen voor de namen der candidaben, kiest men deze can di daten. Om 5 uur wordt de stem bus gesloten. Op Dinsdag. 18 Juni a. s. deis mid dags 12 uur, zal door deni Luitenant kolonel-Intendant, directeur der Centrale Magazijnen van militaire kleeding en uitrusting te Amster dam. te zijnen bureel© Sarphatiie- straat 110. worden aanbesteed de le vering van 6500 werkbroeken (in 2 peroeelen, ieder van 3250 stuks) en 3000 stal broeken, beide soorten ver vaardigd van hulmink vani licht grijs garen. Gevonden voorwerpen. Een vest; 3 schoolboeken, en 2 cahiers2 koralen halskettingen. een, ronde kopbeiteleen streng sa jet een fantaisi© zilveren horloge ketting; een zilveren .damiesremonr toirhorloge met dito ketting2 rin gen met sleutelseen. sleutel. Het politie-rapport bevatte tal van bekeuringen |o. a., van jongens, dlie aan 't zwemmen waren in de Delft; die op een trottoir gefietst hadden, die op grasperken geloopen hadden etc. 10 personen werden wegens dron kenschap in bewaring gesteld. Wederom is een oud-strijder, gerech tigd tot het dragen van het Metalen Kruis, de heer Ipo Christiaan Ritsema overleden. Hij was hier geboren 15 November 1812. fieemstede. Alhier is een voorgenomen collec te gestuit van d'e Lief d'adigheidsver- eeniiging „Weldoen zij oins Streven" voor weduwen en weezen van alle gezindten, gevestigd te Amster dam. op grondi o. a. dat in deze ge meente veel armoede wordt geleden en door de verschillende Armbestu ren veel van de ingezetenen wordt gevraagd, zoodat die collecte niet anders dan schadelijk kan, zijn voor dien liefdadlighieidszin van die ingeze tenen ten opzichte van de armen dezer gemeen,te. De verlofgangers dezer gemeente W. Jansen, R. Blauw en G. Kra mer. zijn opgeroepen om op Vrijdag 5 Juli a. s. des voormiddags elf uur te Haarlem op dien Doelen te ver schil nen, ten einde een nader onderzoek voor den Militiecommis- saris te ondergaan. Op Dinsdag 25 Juni a. s.. des voor middags elf uur, zal alhier de loting voor de schutterij plaats hebben. Haarlemmermeer. Vani uit Aalsmeer zijn uit den ge wonen grond die eersite nieuwe aardappelen verzonden. Zaudvoort. Aangekomen badgasten. Familie Verwijmejan. Amsterdam, Villa Buitenlust, 6 pers. A. Okhuijzen, Amsterdam, Villa Vre- delust, 4 pers. H. E. Kruimel, Amsterdam, Hotel d-'O range. Mej. H. P. 't Hooft, Haarlem, idem. F. Bierman, Bremen, idem, 2 pers. M. van Rossum, Oosterbeek, Villa Kijkduin. J. Cox, Arnhem, idem. N. en C. Stroeve, Amsterdam, idem. M. Willet, Amsterdam, Hotel Quisl- sana, 2 pers. J. W. Joosting, Hilversum, Hotel Driehuizen. Mej. C. van Tijen, Bussum, idem. De Cruquenbourg, Utrecht, Gr. Hotel, 3 pers. Mei. J. H. Reijers, .ArnhAh, Villa Nijenstede. Fam. Schleicher, Rotterdam, Hotel d'Orange, 3 pers. Jongeh. W. A. Offerhaus, Groningen, idem. W. L. Troost. Leiden, idem. Mevr. A. G. Rovers, Amsterdam, Pen sion Beau Séjour, 2 pers. Fam. Derks, Ruinerwold, Hotel Bel védère, 2 pers. A. F. M. Bastiaans, Amsterdam, Villa Lima, 9 pers. Burgerlijke Stand. BevallenD Juni. S. vani Iliemiert- Geuiser, d. C. J. H. de LiefdeKuij- ken, z. 10. A. Wal'lbrinkSiegerist, d. G. H. RoeienBeusman, z. 8. W. G. RoereeLe Blom, d'. 7. H. Treu renStoffer, d. 10. J. C. Groemen- d'aalvan de Groobepoort, z. A. Janssenvan de Weegh, d. 9. N. VieaningsNunndnik, z. J. vain Dijk- de Vries. dl. 8. W. G. van Dam Klomp, dl. Overleden: 8 Juni. H. A. Loots, 16 j., Hazepaterslaan. A. M. Putz, ■45 j. id'. S. M. Kuij.ten, 2 mi. d. Twij'nderslaan. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Donderdag gelegenheid om te biech ten van 68 uur. Vrijdag, feest van het Allerh. Hart van Jesus. Te 8 uur gezongen II. Mis met toespraak, 's Avonds te 7 uur Lof en predikatie. Parochiekerk van den H. Joseph. Donderdagochtend tot half 11 en 's middags van 6 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag, feest van het goddelijk Hart van Jesus, te 8 uur de gezongen H. Mis. Te 7 uur plechtig Lof met Pre dikatie. Zaterdag te half 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaars in d'e kapel vanhet Miraculeus© Maria-beeld. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biech ten en te 6 uur het Lof ter eere van de H. Maagd. In deze week de H.H. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Dinsdag, laatste Dinsdag der No vene, te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. Te half 11 gezongen Huwelijksmis, 's Avonds te 7 uur Lof en Vergadering der broederschap van den H. Antonius en gebeden der Novene Woensdagavond van 6 tot 9 uur ge legenheid om te biechten. Donderdag, feestdag van den H. An tonius van Padua, Patroon van deze kerk, volle aflaat, ook dagelijks gedu rende de Octaaf. Dien dag te 7, half 8, 8 en half 9 de gelezen H.H. Missen, te half tien de Solemneele Hoogmis, welke zal worden opgedragen voor de levende en overl, leden der Broeder schap van den H. Antonius. 's Avonds te half 8 solemneel Lof en Feestpre dikatie. Gedurende de Novene 's mor gens de le H. Mis te 7 uur, de gezon gen H. Mis te 8 uur en 's avonds ge legenheid om te biechten van 6 uur tot na het Lof. De Predities zullen ge houden worden door den Eerw. Pater II. Heykers, van het Klooster te Maas tricht. Vrijdag feestdag van het Allerh. Hart van Jeseus, volle aflaat te 8 uur ge zongen H. Mis; 's avonds van 6 uur af gelegenheid om te biechten, te half 8 Lof, Predikatie en gebeden der No vene. Zaterdag-avond geen Predikatie, maar te half 8 Lof en gebeden der No vene. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Vrijdag feest van het H. Hart, ge zongen H. Mis 8 uur, des avonds onder het Lof te 7 uur de Feestpredicatie. De H.H. Missen in deze week te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus volgens gewoonte. (N. H. Ct.) MARKTNIEÜW8 Op de heden alhier gehouden Graan- en Zaadmarkt was niets aangevoerd. Telegrammen. LONDEN, 10 Juni. (R. O.) De „Daily Mail" zegt. diat mevrouw Bo tha in haar gesprekken gedurende de reis groote bewondering toonde voor Kitchener, en hem schilderde als eenj rechtvaardig .-edelmoedig, goedhartig man, d'ie nooit zijn belof ten gebroken heeft. Uit Brussel wordt vernield, dat zii Woensdag een bezoek zaïl brengen aan president Kruger. G isterenmorgen woonde mevrouw Botha die godsdienstoefening bijt in de St. Paulskerk te Londen. In een interview met den corres pondent van het „Freemans Jour nal" uit Dublin, zeide die heer Fi scher. dat het doel van de reis van mevrouw Botha in die eerste plaats is verbetering van haar "zondheids- toestand te zoekendoch waar zij invloed1 kan oefenen, zal zij met goedvinden van Kitchener haar uiterste best doen om een beteren toestand te doen- ontstaan en de om standigheden. waarin haar land ver keert. te wijzigen. Zij handelt ge heel op haar eigen verantwoorde lijkheid. diat zoo Kruger zich met haar zienswijze niet vereenigt. een belangrijk deel van de strijdenden in Transvaal zich zal afscheiden, en de vijandelijkheden zal staken. A verten tlën. Heden overleed te Amster dam in den ouderdom van ruim 62 jaar, onze geliefde Zusti r en Behuwdzuster Me vrouw M. E. SCHUTTE, Wed. van den Heer B. J. J. van Heus oen. I. C. SCHUTTE. D. SCH UTTE-Siebeliiof. G. SCHUTTE I.Fzn. A. M. H. SCHUTTE— von Glahn. M. von GLAHN. I. F. von GLAHN. Haarlem, 8 Juni 1901. V Hiermede brengen wij onzen oprechten en hartelijken dank aan den Onderchef, Contró!e-en Trein personeel van het Station, voor de hartelijke wijze van belangstelling ondervonden bij het overlijden en ter aarde stellen van mijn geliefden Echtgenoot en onzen Broeder GER- RIT JOHANNES. Namens de familie, De Wed JACOBS. Haarlem, 10 Juni '1901. Spelistraat 8. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. Versailles-Trianon-St. Deiiis. Toegangsprijzen voor Volwasse nen 20 cent, voor Militairen be neden den rang van Officier en Kinderen 10 cent. Abonnements kaarten voor 10 bezoeken ƒ1.50 voor Kinderen 75 cent. zal Kolonel COSAÜDEY. Chef-Secretaris voor Nederlanden België, een groote Samenkomst leiden, in de zaal van het Leger des Heils, Schagchelstraat, bijge staan door Brigadier PALSTRA en de Stafkapiteins FEENSTRA, die voorgesteld zullen worden als de nieuwe Divisie-Officieren der Centraal-Divisie. Deuren open 7.30. Aanvang 8 uur. Toegang 10 cent. HAA»LEfVaSCH£ Schouwburg-Maatschappij, Telefoon 579. Woensdag 12 Juni 1981, 's namiddags ten 2 uur, LE PETIT NELUSCO de kleinste Goochelaar der wereld. Voor zijn vertrek naar Engeland Een enkel buitengewoon Matinée in wetenschappelijke behendigheid, door don Hof-Artist-Illusionist David Tobias Bamberg, bijgenaamd De man met de Wouderhanden, met zijn zoontje van 10 jaar, bij genaamd „Le Petit Nelusco". Prijzen der plaatsen: Balcon en Stalles f 1.,1e Loge f 0.80, Parterre fO.OO, 2e Loge f 0.40,- Gaanderij f0.20 Kinderen betalen op alle rangen half geld. Wordt gevraagd: Met Augustus een Hink Dag meisje of Dienstbode, voor dag en dacht en een knappe Werkster van goede getuigen voorzien. Adres: Mejuffrouw H.DAUDEIJ. Groote Houtstraat 163. Gevraagd met 1 Aug. eene Adres: Mejuffr. TEEUWEN, Schoterweg 34. Mevrouw VISSCHOUTE te Wormerveer vraagt tegen 1 Aug. een flinke Keukenmeid, genegen huiswerk te verrichten Loon f100 buiten verval. In bovengen, vak wordt vooi direct gevraagd een degelijke JUFFROUW (intern). Goede ver koopster. Br. fr. onder no. 4425 bureau van dit blad. Ten kantore der Hollandsche Crediet Sc Deposito Bank MEES RLTSEMA, kan terstond ge plaatst worden een BEDIENDE, bekend met kantoorwerkzaam heden. Zich in persoon te vervoe gen des avonds tusschen 8 en uur, Zijlstraat 61. met gebruik van vrije voorkamer, voor f5.75 per week. Adres: Leidschestraat 32r'i-.od. Een HUIS der CoÖp. Bouwver- eeniging »Ons t' Huis«. Te bevragen: Roo.sveldstraat48. om direct te aanvaarden: 34ou- gemenbileerde. of eenvoudig go- meubileerde Kamers, zonder slaap- inr.chting. Het liefst een beneden huis op def'tigen stand, gelegen in het centrum der stad. Aanbiedingen met opgave van prijs aan CARL BiTZEL, Noord einde 40, den H.tag. Verhuisd: Rijks-Veearts, m. 2. Betten, auf. 8—14Tagefi O IT. 21 C. Exp. IS DE Beste en Sterkste ter wereld. Elke letter een afzon derlijke toets. Nooit dansend of on gelijk schrift. De fraaiste en fijnste letter afdrakkeu. Hoofd-Agenten Wijnhaven 78, Rotterdam. De machine wordt gratis op zicht gezonden. Groote aorteertng

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3