iias dere zijde door arbeiderswoningen en fabrieksgebouwen, 'n bevolkte buurt, Dan komt men aan een klein grasveld waarop de eerst kort geleden gebouw de kerk van het H. Hart staat. Links ziet men op een twintigtal meters af stand de brievenbus. Het laatst was het kind gezien in de nabijheid der kerk. De brief is niet op zijne besteming gekomen. Het was dus voor de hand liggende, dat het kind in de nabijheid der ouderlijke woning verdwenen moest zijn. Twee dagen en twee nachten werden vruchteloos gespeurd. Alle woningen in den Noordhoek werden doorzocht, ook de kerk. en de koster Van Ister- dael hielp ijverig medezoeken. De ouders bleven in het onzekere. Vrijdagmorgen werd in de stations- brievenbus een anonieme briefkaart geworpen, waar slechts deze woorden op geschreven stonden: „Zoek niet ver. het kind is in den omtrek." De brief kaart was aan den commandant der maréchaussée gericht. De gemeente politie zette haar onderzoek voort, tot dat zij in de kerk vond liggen een zak doek, die bij onderzoek aan de ver miste Maria bleek toebehoord te heb ben. De schilder Mutsaers. die geruimen tijd reeds in de kerk aan den Noord- boek werkzaam was, begaf zich op dat uur naar den commissaris van po litie. den heer Sares. en zeide tot hem: „Ik kan het niet langer uithouden. De koster heeft het gedaan en mi] een pakje kleeren te bewaring gege ven, en verzocht om niets te zeggen, want anders maakte ik hem ongeluk kig. De koster zou dan zorgen dat ik altijd werk kreeg aan de kerk". Onmiddellijk ging men naar de kerk; de koster werd gearresteerd, de schil der bleef op vrije voeten. Dit bracht eene hevige opschudding teweeg ih Tilburg, iedereen holde naar de kerk. Geen bank. geen stoel bleef staan, alles werd omvergewor- •>en en bijna met geweld moest de po- iltie de kerk doen ontruimen. Het lijkje werd eindelijk gevonden, in het gewelf met het hoofdje naar be-1 neden. Het kind was geheel naakt, alleen de kousjes had het nog aan. De gelaatstrekken waren vreeselijk misvormd. Het bleek het slufhtoffer geweest te zijn van ergerlijke mishan delingen. Bij het voortgezet onderzoek werd de schilder, daarna de koster met het lijkje geconfronteerd. Op Woensdag 29 Augustus werden de beide verdachten gevankelijk naar Breda overgebracht. Voor den kos ter waren het pijnlijke uren daar het publiek hem trachttte te mishandelen. De justitie zette ijverig het onder zoek voort. Verschillende personen werden gehoord. Zeer bezwarend was het voor den schilder, dat hij re®<ls eenige uren vóór het vinden van het lijkje met een vrouw had staan pra ten en haar medegedeeld had, dat het boven op de „halsbalken" lag. Bedoelde juffrouw had op den dag van de ontdekking der misdaad te 2 uur een boodschap gedaan in den Noordhoek, en ziende, dat er zooveel volk in de Industriestraat stond, was zij door die straat gewandeld tot ïabij de woning van den heer Kessels. Terugkomende ontmoette zij bij het café „De Zwarte Ruiter" een man, die haar op gejaagden toon zeide: Ja, ja, juffrouw, het is wel iets. de koster heeft het gedaan. Toen vertelde hij haar dat het kind boven in de kerk lag De man keek met verwilderde oogen naar het dak der kerk en liep toen weg. Ook is dezelfde Juffrouw op den morgen dat demisdaad gepleegd werd, te halftien in de Noordhoekkerk geweest. De persoon, die haar Vrij- dagsmidags aansprak, stond toen de deur van het kerkportaal. Maanden lang werkte de politie voort, maar zonder succes. Beide verdachten bleven ontkennen. In November werd prof .Spronck uit Utrecht ontboden, die, met dr. Bijnen Jr. uit Breda, de kleederen van den schilder microscopisch onderzochten. Op de mouw van diens jas was een roode vlek ontdekt. Wat dit onderzoek heeft uitgemaakt, is no- niet bekend. Wellicht brengt de terechtzitting in de ze sneer licht. Den 29en December kreeg koster Van Isterdael de vrijheid weer. Dat was en vreugde voor de zijnen, die nimmer aan zijne onschuld getwijfeld hadden. Kon het verleden van den koster al leszins gunstig genoemd worden, dat van den schilder is minder vlekkeloos. Hij was een tijdlaug werkzaam te Utrecht en commensaal bij een we duwe in de Jeruzalemstraat aldaar. Hij had toen verkeering met een dienstmeisje, dat hij het leven, vooral in de laatste dagen vóór kermis, ver bazend lastig maakte. Weken en weken lang liep hij 's avonds met een revolver gewapend, om de woning waar het meisje diende, allerlei bedreigingen uitende, omdat zij niets meer van hem wilde weten. In haar ouderlijke woning in de Zonstraat trapte hij de deur stuk. Bij zijn kostjuffrouw vertrok hij zonder betaald te hebben. Zijn familie troon de ho mmet een zoet lijntje uit Utrecht. De man stond in een zeer slechten reuk bij allen die hem kenden. In April werd de zaak-Mutsaers naar de openbare terechtzitting verwezen en mr. Wijmen hem als verdediger aangewezen. Later koos Mutsaers zelf een verde diger. het is mr. Pels-Rijcken, die bij gestaan wordt door mr. Ch. Sassen. De rechtbank, voor welke Mutsaers zal komen te staan, bestaat uit mr. Sassen, president; mrs. Hoeffelman en Nelissen, als rechter en mr. Pathuis- Cremer als bijzittend rechter. Het O. M. wordt waargenomen door den officier van justitie mr. baron Speijars van Woerden, mr. Formijne is griffier. Mutsaers blijft steeds ontkennen en is er" zenuwachtig. Herhaalde ma- jammierklachten uitende. In het be gin schilderde hij, maar alles werd verknoeid. In den laatsten tijd brengt de man zijn tijd enkel door met lezen van boeken uit de gevangenisbiblio theek- Men seint ons nit Breda: De eerste ochtendzitting is geheel gewijd geweest aan het rangschikken der getuigen en het hooren in geheime zitting van deskundigen. De dagvaar ding legt den beklaagde Mutsaers, schilder te Tilburg, oud 24 jaar, ten laste dat hij Maria Kessels, oud 12 jaar. zou hebben gewurgd met een on derlijfje van het kind, na haar eerst op misdadige wijze te hebben mishan deld. De moord zou bedrevan zijn ter straffeloosheid voor de mishandeling. De houding van den schilder is kalm. Het is een jonge man van gewone grootte en met krulhaar. v. d. Meulen (L.) 1290. Oosterban (L.) 1320, Scheltinga (L.) 1360, Sickenga (L.) 1208, v. d. Zwaag D.) 1883. Voor de Staten '"in Drente is te Meppel bij de candidaatstelling maar één lijst ingediend, houdende de na men der aftredende leden, de heeren E. A. Bakker, J. Blom. K. E. Borger en R. ter Haar, allen liberaal, zoodat dezen zonder stemming gekozen zijn. Te Sneek zijn de aftredende anti-re volutionaire leden herkozen. Gekozen de heer P. Groeneveld (christ-.hist.) ZAANDAM. Aantal kiezers 6053. Aantal uitgebrachte geldige stem men 3686. Hiervan verkregen de heeren K. Cz. de Boer (lib.) aftr. 2141, P. Bos (kath.) 543, P. B. J. Ferf (lib.) aftr. 18S6, K. de Vries Cz. (a. r.) 918, J. Windlhouwer Pz. (a.- r.) 1274 stemmen. Herkozen dus de heeren K. Cz. de Boer en P. B. J. Ferf. Verkiezing Prov. Staten.) AMSTERDAM. District I, herstem ming tusschen de heeren R. W. J. C. van den Wall Bake (lib.), mr. J. P. A N. Caroli (lib.), B. J. M. de Bont IR.- K.), en J. A. Wormser, (A.-R.) District II, gekozen de neeren P. van Eeghen (lib.) en Jhr. P. Hartsens (lib.) District III:, herstemming tusschen de heeren: Prof. mr. D. Josephus Jitta, (lib.), mr. J. A. Sillem, (lib.), P. L. Tak aS.-D.) en Prof. Mr. M. W. F. Treub (vrijz. dem.) District IV. Gekozen de heeren H. J. Hymans (lib.) en G. A. i-oeff (lib). District V: Gekozen de heer G. P Wijnmalen (lib.), herstemming tus schen de heeren T. H. van Eeghen, (A.-1 R.) en Joh. Ingenote (vrijz. dem.). District VI. Herstemming lussch"*? de heeren Jhr. mr. C. J. den Tex (lib.). J. Boissevain (lib.), Frans Anderheggen Jr., (R.K.) en J. ter Haar Jr. (christ- hist.) District VII. Gekozen de heeren C. G. Crone, chr. hist.), mr. N. S. J. van Waterschoot van der Gracht (R.-K.) District VIII: Gekozen de heer mr. D. P. D. Fabius, (A.-R.), herstemming tusschen de heeren A. Harmsen Jr., I Christ.-Hist.) enC. N. J. Moltzer J.Ezn. (lib.). District XI: Gekozen mr. J. N. van Hall (lib.), herstemming tusschen de heeren C. V. Gerritsen (vrijz.-dem.), en H. P. C. W. H. J. B. van Son (Chr.- Hist.). Velsen: Gekozen Ter Hoffs'eede met 1693. mr. Bijvoet 1442. ALKMAAR. Herstemming tus schen de heeren mr. H. Boeimans ter Spill (lib.); jhr. mr. P. van Fo- reest (lib.) N. Glinderman (a. r.); mr. J. P. Kraakman (r. k.) ALMELOO. Gekozen de heer J van Alphen (a.-r.) Herstemming tus schen de heeren Eenhuis (kath.), Hagedoom en mr. Jannink (lib.), mr. Van der Vegte (a.-r.) AMERSFOORT. Gekozen zonder stemming de heeren mr. A. W. van Beeck Calkoen. mr. A. J. de Beau fort en D. P. Hamers, aftredende leden. DEVENTER. Herkozen de heer W. H. F. baron van Heemstra (lib.) en gekozen de heer G. J. L. Anker smit (Volksp.) DOKKUM. Gekozen1 de heeren Van Bruggen (Chr. Hist.), Hooge- boom (a.-r.), Nauta (a.-r.), Reitsma (Chr. Hist.), Visser (a.-r.) EDAM. Herkozen de heer H. J. Calkoen (lib.) ENSCHEDE. Van de 8126 geldige stemmen verwierven dt heeren Bennink 2356, Bloemen 3077, Brink huis 2064, Elhorst 3618, Heek 528, Jacobs 2524, Overbeek 3024, Stork j 2403, Thoden 2215, Tijhof 2015, zoo- dat niemand de volstrekte meerder heid verkreeg. FRANEKER. Uitgebracht 7199 stemmen. S. Brandsma (L.) 2961, A. Draisma de Vries (L.) 3098, S. Hannnema (L), 2981, L. Hoekstra (L). 2946, A. T. de Jong (A.-L.) 3471, H. Kamstra (A.-L.) 3544, J. Kuiper (A.-L.) 3426, P. Lunter (A.-L.) 3317, P. Peereboom (L.) 2868. D. Scheeps- ma (A.-L.) 3373. Alzoo herstemming tusschen deze tien candidaten voor vijf plaatsen. GOES. Herkozen de aftr. antir. leden, de heeren M. Noordijke, D. J. Oggel. jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort en W. J. Vader. HAARLEMMERMEER. Van de 2450 uitgebrachte stemmen verkre gen de heeren G. B. 't Hooft (a.-r.) 915 en Reinierse (kath.) 926 stem men. Herstemming tusschen deze heeren alzoo. HELDER. Gekozen de1 beer Zur- mühlen. MIDDELBURG. Hier moet her stemming plaats hebben; tusschen de liberale en anti-revolutionaire candidaten: L. C. Breebaart (anti- rev.), H. P. den Bouwmeester (lib.), mr. P. Dieleman (aftr. anti-rev.), W. Maas (aftr. anti-rev.), J. Mari- nissen (lib.) VLISSINGEN. Gekozen de hee ren C. J. Siegers (a.-r.), J. Bos Az. (a.-r.) Herstemming tusschen de heeren C. L. van Woelderen (aftr. lib.) K. Houterman (a.-r.) ZIERIKZEE. De heeren M. Bolle Lz, en C. J. Ilocke Hoogenboom (aftr. lib.) zijn herkozen. ZWOLLE. Uitgebracht 2239 geldige stemmen, waarvan bekwamen de hee ren J. de Goeijen 1038, J. Hoven 951. mr. A. J. M. Vos de Wael 717, mr. J. van Setten 700, zoodat herstemming tusschen dezen moet plaats hebben. KAMPEN. Gekozen de neeren M. Noordtzij (A.-R.), met x043 en Jules van Hasselt (aftr. lib), met 1014 van de 2009 geldige stemmen. Oo^f te I-leerenveen werd niemand bü eerste stemming gekozen. Van de INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Nogmaals het Yiehy Water. CéLESTINS, GRANDE GRILLE en HóPITAL. zijn de bronnen van den Franschen Staat die den naam Vichy algemeen bekend gemaakt hebben en deze thermale badplaats in die geheele wereld bekend zoo be-i roemd' gemaakt hebben. Om zeker te zijn water van een. dier bronnen te drinken, moet men wel zorg dira- gen den naam aan te duiden: VI- CHY-HöPITAL voor die maag VI CHY GRANDE GRILLE voor de le ver en VICHY-CéLESTINS voor de andere gevallen. Vervolg Stadsnieuws. Stukken van den Gemeente raad. De opzichter over de gasverlichting doet verslag over de maand ApriL B. en W. legen den Raad een adres over van de heeren Fr. Anderheggen Jr. en L. J. Neumeijer Jr. te Amster dam, waarin wijziging wordt ge vraagd van het Raadsbesluit waarbij I zijn vastgesteld de voorwaarden eener met genoemde heeren te sluiten over eenkomst en voorts zijn geregeld de voorwaarden, te verbinden aan een aan hen verleende concessie voor tram- aanleg in deze gemeente wijl er niet duidelijk uit blijkt, aan welken ter-j mijn concessionarissen zich te houden hebben. B. en W. stellen voor naar aanlei de besluit aldus te wijzigen dat dit ver valt als niet vóór 31 December e. k. I èn de overeenkomst sub I vastgesteld, door concessionarissen is onderbee- kend, èn de concessie waartoe sub II is besloten, door hen te aanvaard. B. en W. stellen voornaar aanlei ding van een adres van het bestuur der afdeeling Haarlem en Omstreken van den Nederlandschen Bond van oud-onderofficieren een subsidie van 100.te verleenen ten behoeve van de 14e jaarlijksche algemeene ver- gadering van genoemden bond met daaraan verbonden schietwedstrijd; te houden op 20 en 21 Juli a. a B. en W. stellen den Raad voor.vast I t-e stellen de suppletoire begrooting I der ontvangsten en uitgaven van de onder het beheer der Regenten van| het Barbara-Gasthuis staande bewaar- school, voor het jaar 1900, op een som van 100. en het subsidie uit de ge meentekas voor 1900 alzoo te verhoo gen en nader te bepalen 780.891/2. Mej. T. Swanenburg De Veve. ver zoekt met ingang van 15 Augustus e.k. eervol ontsla" uit hare betrekking van onderwijzeres aan de opleidingsschool voor meisjes tot het M. O. alhier (hoofd de heer E. L. Brouwer). B. en W. deelen mede dat door hen bepaald te in het tear 1901 3.35 pet. van het belastbaar inkomen te heffen, en bieden ter vaststellin" aan het pri mitief kohier der plaatselijke 'directe (belasting dezer gemeente, opgemaakt tot een bedrag van 325.139.27 1/2. Met een bevolking op 1 Jan. j.l. van 65148 zielen, wijst he.t kohier aan: 8438 (aanslagen), 13.924.650 (be schreven inkomens), 4.219.000 (aftrek 500 per aanslag naar het gewijzigd art. 11 der verordening). 9.705.650 (belastbaar inkomen), 325.139.271/2 (bedragen der aanslag). Ten vorigen jare was de bevolking 64 065 zielen, met deze cijfers: 7574, 13.338.150. 3.787.000. 9.551.150, en 329.514.67 1/2. Het kohier der forensen bedraagt dit jaar: 48 (aanslagen), 234.050 (be schreven inkomens), 24.000 (aftrek 500 per aanslag), 210.050 (belastbaar inkomen), f 7.036.67 1/2 (bedrag van den aanslag over 12 maanden)/ 2345.565 (bedrag van den aanslag) tegen het vorig jaar: 34, 183.800, 17.000. 166.800, 5.754.60 en 1.918.20. Voorts werden nog door den Raad vastgesteld 3 suppletoire kohieren t. w: (Aantal aanslagen) 565. (beschreven inkomen 948.750, (aftrek 500 per aanslag naar art. 11 der verordening) 282.500, (Belastbaar inkomen) 7 666.250. (bedrag van den aanslag over 12 maanden) 22.985.621/2 (bedrag van den aanslag) 12.943.10. Het percentage bedroeg toen 3.45. Het totaal van het belastbaar inko men van bovengemeld voljaars kohier ad 9.551.150.— is tengevolge van de besluiten van den Raad op 306 bij hem ingekomen bezwaarschriften, met in achtneming van de uitspraak, welke naar aanleiding van die besluiten or. het door 15 aangeslagenen ingesteld berop" door Gedeputeerde Staten is genomen, verminderd met 101.950. en derhalve het bedrag van den aan slag met 3517.271/2, dat van de suppletoire kohieren ad 666.250.door reclamatie van 46 3 daarop aangeslagenen verminderde met 4000.en derhalve het bedrag van den aanslag met 46.—; In 't geheel werden 27 personen van den aanslag vrijgesteld, zoodat, de vermindering door overlijden of ver trek uit de gemeente buiten rekening gelaten, de kohieren van het vorig jaar eene totale opbrengst aanwijzen van 344.375.971/2 f 3.916.62) I 340.459.35 1/2. Provinciale Staton. Dinsdag omstreeks zeven uur kon den wij den uitslag van de verkiezing voor de provinciale Stalen reeds per bulletin in zijn geheel aan het pu bliek mededeelen. Voordat het zoover was hadden wij, ten aanschouw© van veel publiek, voor het raam van onze Prentenkamer reeds met telkens ver anderende cijfers den stand van de verkiezing medegedeeld. Het bleek daaruit al spoedig, dat er van directe verkiezing van een der candidaten geen sprake wezen zou en dat voor de beide vacatures herstemmingen zouden moeten geschieden. Dit bleek, toén het eindresultaat bekend' werd, dan ook het geval te wezen. De uitslag was als volgt: Aantal uitgebrachte stemmen 4009; I van onwaarde 83, Beijnes 1299, Hugen- holtz 1135, de Jong 1059, Van Merlen 1219, Van der Mersch 1459, Modoo 1016, Van Blaaderen 354, zoodat er her stemming moet plaats hebben tusschen de heeren: Mr. A. A. van der Mersch, J. W. A: Beijnes, Jhr. J. B. van Merlen en F. W. N. Hugenholtz Jr. Verdeeld naar de districten werden door de candidaten de navolgende cij fers verworven: i ft tj'O *>OCOCOt— -3<C»r- f|js s s s a trekhond van den bakker, Geukers mede te stelen. Gelukkig bemerkt© een der huisge- nooten den diefstal en waarschuwde den vader, die na een hevige woor denwisseling den hond eindelijk terug kreeg. Men kijke dus een beetje uit. Kantongerecht. C. R., te Scheveningen, wegens over treding regl. visschershaven. 3 of 3 d. h.;P. K., te IJmuiden, wegens id. 2 of 3d.; P. G., id., id., 3 of 3 d. A. C. E. te Zandvoort, wegens over treding Nat. Mil. wet 0.50 of 1 d. h. II. D. te Beverwijk, wegens jacht wetovertreding, 2 maal 2 of 2 maal 2 d. h.; G. v. B., te Haarlem, id. 0.50 4 dl h.; J. S. te Amsterdam, wegens IJk- wet overtreding 3 of 3 d\ h. R. V., te Haarlem, wegiens centrekd. onbeh. laten staan 1 of 4 d. h. H. S. te Haarlem, wegens harder rij den dan stapvoets en v. id. 3 maal f 2 of 2 maal 2 maal 1 d. h. J. K. te Zandvoort, wegens in staat v. dronkenschap de orde verstoren 2 of 2 d. h.; W. Z.. te Zandvoort, id., id, J. J. v. d. B., te Haarlem, wegens verw. v. rumoer 2 of 2 d. h^ A. v. T., te Haarlem, wegens loopen op een weiland z. recht 0.50 of 1 d. h. M. K., te Zandvoort, wegens onbev. loopen over een anders -rond 2 of 3 d. h.; A. T., te Zandvoort, wegens id. idem. 5 CO CD CM C-J TH Heli aantal kiezers in.' het district bedraagt 4108. Bij geruchte vernamen wij dat in dit kiesdistrict officieel geprotesteerd: is tegen de wettigheid dier verkiezing. Bij informatie bleek nu echter dat daarvan niets bekend is. Haarlemmermeer. Een der beste en schoonste rem paarden van den heer Croramelin), is in de Ringvaart van Haarlem- 'mermeer nabij de Cruquius ver dronken. Het paard dlat gespannen was voor een, rijtuig, schrikte en kwam in de Ringvaart terecht. De heer CrommeJin lm 't rijtuig gezeten, had nog juist d'en tijd er af te springen en op die wijze het leven te redden. o I 3 cc w s cc H Q I De verhouding van. het aantal kie zers tot het getal uitgebrachte stem men is als volgt: «.OW oiciiiauiuB ëKKuzeu. van ae aangeslagenen met f 19.200.en het 3994 geldige stemmen verkregen de bedrag van den aanslag met /353.341/2 ..^lucaiuc luu-i heeren Eisma (V. D) 1705, Engelman terwijl het belastbaar inkomen van len, ook onder de verliooren. harst hij (L.) 1641, De Haan (V. D.) 1399, Janso- het (zoogenaamde) forensen-kohier in hartstochtelijk snikken uit, hevige Inius (S. D.) 1354 De Jong (S. D.), 1273, door ingediende bezwaarschriften van Kiezers. Opgek. I. Beeksteeg 997 496 II. Ged. Gracht 668 399 IIL KI. Heiligland! 1155 642 IV. Stads Doelen 796 449 V. Raadhuis 1058 662 VI. Fr. Varkenmarktl 147 640 VH. Wijde Geldel. pad 1292 721 Totaal 7113 4009 Het spreekt van zelf dat dit aantal opgekomen kiezels niet met 2 kan worden vermenigvuldigd om het to taal aantal uitgebrachte sternetnn te verkrijgen, omdat in eik bureau ver schillende kiezers éen «andidaat had den zwart gemaakt in plaats van twee. Overigens kan. noewel het per centage hooger is dan bij vorige ge legenheden, niet gezegd worden dat er gestemd is in verhouding tot de pro- i paganda, die er van verschilende kan ten voor deze verkiezing gemaakt is. Bij het oplezen van de stemmen kon men bemerken, dat verschillende kiezeafe tegen ongelijksoortige com binaties op politiek gebied niet had den o pgezien. Er waren biljetten, waarop de namen van de heeren Beij nes en Hugenholtz samen zwart ge maakt waren er waren er ook waarop deze laatste voorkwam met den heer van der Mersch, d'ie op zijn beurt ook wel op het briefje prijkte met den heer Modoo. Het feite dat deze verkiez-ing in Haarlem zooveel meer belangstelling heeft gewekt, vloeit, dunkt ons, niet voort uit de reden, die daarvoor gold in andere provinciën, D&ar was het vooral een pogen om de Staten om te krijgen, met het oog op de verkiezin gen voor de Eerste Kamer, die naar men weet .direct door de Prov. Staten geschieden. Van dit motief kan in Haarlem op dit oogenblik althans geen sprake wezen, omdat in de Staten van .Noord-Holland! de meerderheid (libe- I raai) nog zeer sterk is. Er was dan ook een andere reden voor de gebleken be langstelling. Het is deze, dat men het resultaat van. de Staten-verkiezing eenigszins beschouwde als een proef steen voor de verkiezing voor de Tweede Kamer op a.s. Vrijdag, vooral ten aanzien van de candidatuur-IIu- genholtz. Het feit nu, dat deze voor de Staten 1135 stemmen heeft verwor ven, slechts 84 minder dan het zit tend lid Jhr. Van Merlen. levert het klaarste bewijs, dat ue heer Hugen- j holtz voor de Kamerverkiezing een ge- ducht tegenstander zal blijken, te we zen. Aan een voorspelling ten aanzien van den mogelijken, vermoedelijken of waarschijulijken atloop wagen we ons niet. Deze eerste stemming zal misschien voor de drie duizend (zegge drie duizend) kiezers, die thuis zijn gebleven, een prikkel wezen om hij de herstemming behoorlijk hun kie zersplicht te gaan vervullen. Gevonden voorwerpen. Een trapper van een rijwieL Een parasol. Een koralen armbandje. Gistetrenmidag ontstond een begin van brand in een schuurtje aan de Brouwersvaart door het gebruiken van een oven of kooktoestel daarin en waarvan de pijp door het dak was ge leid. Met een paar emmers water werd het brandje gebluscht. Echter bleek dat de eigenaar geen vergunning had een kachelpijp uit te steken en. werd deswege bekeurd. Door het burgerlijk artnbestuur al hier is aanbesteed: De levering van levensmiddelen en brandstoffen ten behoeve van het Armhuis. Ingeschre ven werd als volgt: P. H. Hartel, vleesch 0.70, vet 0.45; C. Keijzer vleesch 0.73, vet 0.44; G. Honing en Zn., korte turf 5.30, lange turf 5.steenkolen U.89; J. Óverak- ker, korte turf, 5.50, 5.90 en 5.40, lange turf 4.95, steenkolen 0.92; F. Perquin, steenkolen 0.85; P. G. Otter, korte turf 5.en 5.75, lange turf 4.70, steenko len 0.95; A. Elfers Jr., gort 10.50, 10. en 9.60, riist 9.en 7.75 (per 50 KG.), groene zeep, 5.75 per 1/4 ton, stroop 8.50, patent-olie 0.34; E. P. Wester- veld en Zn., gort 8.62, 9,23, 9,25, 9.60 en 9.73, rijst 0.14 en u.135, patentolie 0.355, groeneerwten 12.P. Vogel en Co, margarine 0.70, rijst 0.17 en 0.15. gort 0.17, stroop 0.19=, patentolie 0.35, groene zeep 0.19; W. H, de Laat, mar garine 0.74. roomboter 1 28; B. Serné, roomboter 1.30, margarine 0.75 en 0.65. De prijzen zijn per KG., L., HL., 100 KG. en 1000 stuks. Alle inzenders wonen te Haarlem. A.s. Zondag 16 dezer zal de afd. Haarlem van de Tecunische Vakver- eeniging een excursie maken naar IJmuiden, waaronder geleide van den heer districts-ingenieur v. d. Water staat H. van Oordt, de sluis- en haven werken zullen worden bezichtigd, be nevens het Electrisch Centraal Sta tion ..Kennemerland'" der E. N. E. M. onder geleide van den directeur. 1 De Haarlemsche Machinefabriek stelde hiertoe haar electrische boot dis ponibel^ Hillegom. De „St.Ct." bevat de goedgelceub de statuten van dien Algeimeeneu' Nedqrlandsehen bond van werklie»- den in de bloembollenkweekerijte Hillegom. Het doel van d'en bond! is verhoo- ging van welvaart en ontwikkeling en verbetering van den maatschap- pelijken staat der leden. Dit doel tracht bij' te bereikeni door: lo. het houden van vergaderin gen; 2o. het oprichten van fondsen tot ondersteuning van de leden; 3o. het verkrijgen van betere ar beidsvoorwaarden 4o. het bevorderen van die soort ondernemingen die zich voorstel- I len, aan de werklieden een aandeel in de winst of het kapitaal te ver zekeren, en van coöperatie 5o. het verspreiden van vakken nis, en het bevorderen van vakon derwijs 1 6o. het verzamelen van statisti- sche gegevens over de toestanden inl het bedrijf 7o. het zenden van verzoekschrif ten aan bevoegde machten, 8o. het medewerken met vereemi- gingen, comité's of personen die zich behartiging van de belangen der arbeidende klasse in haar ge heel, of van groepen, langs wetti gen weg. ten doel stellen, meer in) het bijzonder met zoodanige ver- eenigingen op het gebied van' land1- of tuinbouw 9o. het bevordieren der oprichMng, en het medewerken aan inrichtin gen die trachten arbeidsgeschillen; op vreedzame wijze op te lossen. ORGELBESPET, t NG in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdaa 13 Juni 1901, des namid- Met medewerktevan den heer Wou- terus Sprengers (Tenor) Concertzan- gar uit Beverwijk. Burgerlijke Stand. ■Henne broek. Van de 177 stemgerechtigden voor de Provinciale Staten hebben er 152 van hun kiesrecht gebruik gemaakt. 6 Biljetten werden van onwaarde verklaard zoodat het aantal geldige stemmen bedroeg 146. Hiervan ver kreeg G. B. 't Hooft 35 stemmen, A .van Rossum 38 stemmen. J. J Rijnierse 73 stemmen. Ondertrouwd: 12 Juni H. Corsten en Reijsen. J. v. d. Pieterman en M. H. naspoort. L. van Dijk en M. Verhagen. C. v. d. Werft en M. C do Droom J da Haan en M. J. J. Letlen- maijer. G. Folhert en G. Vlaming T Spronk en T van Dam. M. D. van de^ Werf en R. Jansen. C. Timmers en Af. Vlaanderen. L. Treffers an W C Kruijer. A. Mulder en C. Sijpestijn Getrouwd: 12 Junf. A. R. van der Haak ->« P. F. van Rossum. W. F. Ie Febre en H. J. Groeneveld. M. Mar- chand en E. J. Hermans. Bevallen: 12 Juni. S. W. Hazevoete- Mazurel, d. 11. H. E. W. Kuck-Rau- he, d. Gisterenavond omstreeks 7 uur ver trok een schipper met zijn schip van de Kampervest en wist behendig den De hier wonende bakker J. had het ongeluk door het schrikken van zijn paard met zijn wagen met brood in de Leidsche Vaart te ra ken. Gelukkig kwam hij zelf en zijn paard behouden op het droge, het brood was nagenoeg geheel bedor- ven. Velsen. Uitslag stemming Prov. Staten, kiesdistrict Velsen. Aantal geldig uitgebrachte stem men 3135. Van onwaarde werden verklaard 29 biljetten. De heer Bijvoet verkreeg 1442 en de hr. ter Hoffsteedle 1693 stemmen. De stemmen waren verdeeld als volgt Velsen I, uitgebracht 436 stem men waarvan de heer Bijvoet 181 en ter Hoffsteede 255 stemmen ver kreeg. Velsen, II, uitgebracht 325 stem men. Bijvoet 200 en ter Hoffsteede 125 stemmen. Velsen III, uitgebracht 359 stem men,. Bijvoet 95 en ter Hoffsteede 264 stemmen. Beverwijk, uitgebracht 784 stem men. Bijvoet 444 en ter Hoffsteede 340 stemmen. Zandvoort uitgebracht 16S stem men. Bijvoet 33 en ter Hoffsteede 135 stemmen. Bloemen da al, uitgebracht 549 stemmen. Bijvoet 172 en ter Hoff- sleede 377. Schoten, uitgebracht 86 stemmen. Bijvoet 80 cn ter Hoffsteede 6 st. Spaarndam uitgebracht 86 stemr men. Bijvoet 21 en ter Hoffsteede 65 stemmen. Wijk aan Zee en Duin, uitge bracht 342 stemmen.. Bijvoet 216 en ter Hoffsteede 126 stemmen. Telegrammen. PRETORIA, 12 Juni. (R. O.) Zon dagavond poogden zes Boeren die bij de bezetting van Pretoria den eed van onzijdigheid hadden, afge legd1, uit de stad te ontsnappen, ten einde zich bij d!e commando's te voegen. Toen zij door een patrouil le werden aangeroepen weigerden zij te blijven staan een hunner vuurdde en wondde een schild wacht. Drie der Boeren ontsnapten, de drie anderen werden gevangen genomen en stonden Dinsda - voor den krijgsraad terecht. Zij werden allen veroordeeld om te worden- doodgeschoten. De straf van een d-er gevangenen werd' kwijtgescholden, met, het oog op diens ieugd. Aan de beide anderen werd do straf hedenmorgen te acht uur vol trokken. Kort recht werd1 noodie- geoor deeld om een einde te maken aan de neiging van Boeren die zich heb ben overgegeven, om hunne ver plichtingen niet na to komen. De beide mannen die doodgeschoten werden, waren gewapend. LONDEN, 12 Juni. (R. O.) Do „Daily News" bevat een statistiek, waaruit blijkt, dat er gedurende de drie weken, eindigende 13 Mei 80 dood'en waren in het Refugee-kamp in de renbaan te Johannesburg. Het gemiddelde aantal personen, d'ie gedurende dien tijd' in het kamp verblijf hield-en was 3125. MARSTNIfcUWci Op de heden gehouden veemarkt waren de aanvoer en prijzen als volgt: 4 Koeien f 160.f 150, 49 Nuchtere Kal veren 11.8.78 Schapen f 20.— 16.166 Lamineren 13.7. Op de heden alhier "ehouden Kaas markt waren aangevoerd 45 stapels I kaas. te zamen 6210 kazen, weeende 111870 Kg. f 26.—/ 12.—.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2