G. HONING ZOON. O Haarlemsche Gasfabriek. Metare ia alle soorten Braiflstoln. GRASBOTER. Leveren prima kwaliteit VLAMKOLEN, Vol linIisirmoni ka'sI JOH- DE HEER, Rotterdam, Noordmolenst. 71. Delftsche Grasisoter, A. DONNÉE, KL Houtstraat 62. Onze Betrekkinggids. Prijs sier Colkes. Grove COKES 70 Cent per Hectoliter. Geklopte 75 ster, die als een rat in een val gevan gen was, alle zelfbelieersching en sloeg op de vlucht 7>": rende regelrecht naar haar gaat je, maar ofschoon zij zelf er wel in kon, was de oester te groot om te wor den meegetrokken, en met den kon naar beneden, moest de rat daar ble ven, wanhopig, maar tevergeefs trek kende en rukkende. Hoe lang zij daar zoo gebleven is. weet men niet, maar zoo was de stand van zaken, toen de winkelier den vol genden Maandag des morgens om een uur of negen zijn winkel opende. De oester zat peinzend boven de rat. wier staart men uit do schelp zag hangen. Er werd een hond «chaald, en de rat verdedigde zich, maar na een kor te worsteling was het met haar ge daan. De oester hield al dien tijd den staart stevi" vast en nog een paar uur later zag men haar grimmig en hard nekki- dit aanhangsel van haar vij and vastgeklemd houden. Het zou gemakkelijker zijn een half dozijn leerrijke conclusiën uit dit ver- haai dan dien staart uit de oester schelp te trekken. Het telegraafkantoor van Reuter. Het is niet onaardig eens na te gaan hoe het Reuter-bureau tot stand is gekomen. De stichter was Paul Julius Reu ier, Te Kassei op 21 Juli 1821 geboren, begon hij zijn loopbaan te Göttin- gen. als leerling op een bankiers kantoor, terzelfder tijd dat Gausz en Web-er de eerste proeven hadden ondernomen daar ter plaatse met den electrischen draad. Reuter be gaf zich echter eerst in het vak. nadat in 1849 de eerste telegraphï- sche leiding geopend werd tus- schen Aken-Berliin>. Omtrent de ver binding met Parijs te bespoedigen, richtte hij tusschen Aken en Ver- viers eon duivenpost op, in de eer ste plaats ten behoeve van koop- mans tij dingen. Op die eenvoudige wijze behaal de Reuter zijn eersten triomf, door dat nu de snelste verbinding tus schen Berlijn en Parijs tot stand was gebracht. Toen echter in 1851 de eerste on derzeesche kabel tusschen Calais en Dover was gelegd, verplaatste hij zich naar Londen, waar te dien tijde, nog meer dan tegenwoordi het centraalpunt van den handel en de overzeesche verbindingen zich bevond. Reuter begon nu ook ten nutte de.r pers den dienst op politiek ge bied over te brengen. Het was natuurlijk dat met het oog op de hooge kosten, vooral bij {telegrammen uit andere landen, de b-loote feiten slechts konden wor den geseind aan een groot aantal dagbladen. Reuter was de eerste, die de waarde van zulk© berichten begreep en uitvoerde. Aanvankelijk wantrouwden die groote Engelsche bladen de berich ten van den nog betrekkelijk onbe kenden vreemdeling. Toen hij echter de eerste was, die de woorden overbracht, door Na poleon III gesproken op Nieuw jaarsdag 1859 tot den Vrijheer v. Hiibner, den Oostenrijkschen gezant te Parijs, waar de Italiaansch-Oos- tenrijksche krijg uit voortsproot, was het bureau voorgoed in ©ere en heeft sedert zich steeds op de hoogte van den tijd gehouden. Zoo bracht het ook in 1865 het eerst de doodstijding van Abraham Lin coln. Er was toen nog geen kabel tusschen Amerika en Europa. Toen het overlijden van den Pre sident bekend werd. had de post- stoomboot voor Europa reeds de haven van Nieuw-York verlaten. Reuters vertegenwoordiger huurde oogenblikkelijk een kleine stoom boot schreef een berichtje', dat in een ijzeren bus werd eedaan en, toen de snelzeiler de postboot had ingehaald, aan boord werd gewor pen. Dat systeem werd daarna re gelmatig toegepast; aan alle atlanti- sche booten werden snel jachten toegezonden, die de draadberich- ten-, door de Reutersbussen hun toe geworpen. bij aankomst op het vas te land verspreidden. Bij de tegenwoordig© middelen, waarover de telegraaf beschikt, den ondernemingsgeest van de pers en de haar ten dienst staande geldmid delen wekt een postduiven- en snel-. jachtdienst geen bewondering meer; dc mcededeeling daarvan geschied de alleen om te doen zien. hoe de vindingrijkheid van Reuter den grond legde voor wat thans bestaat. Spoedig verscheen ook een afzon derlijke telcgraafleiding van Cork naar Crookhaven in Ierland en zoo' hadden de Reut er-t elegrammen het monopolie om de berichten over te brengen gedurende den ganschen Amerik&anschen burgeroorlog. In het jaar 1865 legde Reuter den eersten telegraafkabel tusschen En geland en Duitschland, over Lowe stoft en Norderney. Teneinde de groote onkosten van die onderne mingen te dekken, had hij zich van te voren een kapitaal verzekerd van 250,000 pond sterling, dat op aan- deelen was volteekend. De aanleg van genoemden kabel tusschen En geland en Duitschland kostte 100,00 pond en werd vier jaar later aan de Britsche Regeering overge daan voor 726.000 pond. Natuurlijk ontbreekt het niet aan talrijke navolgingen van de Reu- ter-bureaux, zoowel in Engeland als daarbuiten; maar het eigenlijk kantoor blijft voor buitenlandsche berichten steeds in verbinding met de telegraaf-eornpagnieën- van Ber lijn, Havas te Parijs, Stefani te Rome en anderen, die allen hunne berichten ontleenen aan het Reu- terkantoor. Het Reuterbureau heeft steeds zij ne onafhankelijkheid behouden en durfde instaan voor de waarheid der draadberichten, die het over de wereld verspreidde. Vrij van poli tieke patijschap meldt het daadza ken en bleef de onpartijdigheid ge trouw, ook toen de verstandhou ding tusschen Duitschland en Enge land minder vredelievend was. waarvan het laatste blijk nog werd gegeven tijdens de verwikkelingen met Samoa. De stichter van het kantoor had zich reeds ruim twintig jaar "eleden uit de onderneming teruggetrokken, die thans geleid wordt door zijn oudsten zoon, Frhr. Herbert v. Reuter. De afgestorvene, die 1871 door den Hertog van Saksen-Coburg en Go- tha tot Freiherr benoemd is, heeft een groot vermogen nagelaten. Zijne woning was des winters, na dat hij zijn rust had genomen, eene villa te Nice, waar hij ook overleed. Te Londen stond zijn huis, of beter gezegd paleis, in den Kensington-Pa- lace-Garden. waar het gebouw alle andere paleizen in sierlijkheid over trof. Paul Julius Reuter was een zeer be minnelijk, eenvoudig en bescheiden mensch, die gaarne ,.den goeden ou den tijd" ophaalde, voor hem als voor vele anderen een tijd van strijd en ont bering. Te zijnen huize vond men veelal een keurbende van mannen en vrouwen op intellectueel gebied uit de gansche we reld vereenigd, die allen bij den hoogst begaafden gastheer welkom waren. Het vergaan van deFransche bark „Psyche." Korte bericht-en hebben reeds het verongelukken gemeld van de Ffan- sche bark „Psyche" en het redden van het grootste deel der bemanning, na vreeselijk lijden doorstaan te hebben. Een gedeelte werd door de Noorsche bark ..Andromeda" te Kaapstad, het tweede gedeelte door het Eng. schip „Largïemore" te Antwerpen geland. Kapitein Rotter, van de bark ..Andro meda" meldit uit Kaapstad de volgende bijzonderheden over de redding: Donderdag 28 Februari, op 33 gr. Zbr. en 27 gr. Wl., zagen wij te lief- waart een boot, stuurden er heen en namen ze, na ze gelukkiv bereikt te hebben, aan boord. In de boot bevon den zich de kapitein, tweede stuurman en 10 man de Fransche bark „Psyche" uit Bordeaux. De lieden hadden 29 da gen in de boot doorgebracht en ver- schrikkeliik geleden. De „Psyché" be vond zich op reis van Caleta Buena met salpeter naar Europa toen men op 30 Jan. des morgens vroeg ontdekte, dat het schip bijna vol water en op 't punt stond om te zinken. Ooirenhlikkelijk werden reddingsbooten te water gela ten, doch zij sloegen h" den hoogen zeegang tegen de zijde van 't schip te pletter. Eindelijk gelukte het nog twee andere booten, een --nte en een klei- te water te brengen. In de eerste gingen de kapitein, tweede stuurman en 12 man. in de laatste de eerste stuur man en 4 man. Daar de toestand steeds gevaarlijker werd kon slechts zeer weinig provi- and in de booten genomen word n :il les bij elkaar bestaande uit 25 kilo gezouten vleesch. 40 liter water. 10 li ter cognac en 4 kruiken wijn. alsmede eenig brood, dat den vorigen dac uit een der broodtanks bij elkaar geveegd was. Ook een compasa kon medegeno men worden, maar geen zeilen. Ongeveer drie. kwartier nadat de booten de bark verlaten hadden, zonk zij in de diepte weg. Den volgenden dag kreeg men een noordwaarts stu rend schip in 't gezicht en beproefde, desz'elfs koers te kruisen. Bij deze po ging geraakte de boot van den stuur man, welke slechts eeniv brood en 10 liter cognac maar e-eeti water aan boord, had uit het gezicht. Tengevolge van 't omloopen van den wind moest liet vreemde sch:- van koers verande ren en verdween spoedig, zoodat den schipbreukelingen die hoop op redding ontging. Later kwamen in 't geheel nog vier schepen in 't gezicht, een zelfs zeer dichtbij, doch dit was in den nacht, zoodat de boot door de bemanning van het zeilschip niet bemerkt werd. Den lOen Februari, tijdens een stijve bries, sloeg de boot vol water en 5 man, als mede de rest. van 't drinkwater en het brood spoelden er uit; p-eluklci" kon de boot spoedie- weer leeggepompt worden en werden de 5 man er weer in getrok ken. Twee pond vleesch en een kei glas wijn per man was in de eerste dagen de voeding der lieden. Reeds op 20 Februari was alle nrovïand ver bruikt en de ongelukkigen za^en dev vreeselijken hongerdood voor oogen. Op 17 Februari werd de hofmeester waanzinnig en stierf den 2(;en onder ontzaglijk lijder een der matrozen gaf vier dacen later den geest. Op dezen das gelukte het een haai en een alba tros te vangen, en het bloed dezer die ren, met zoutwater vermengd, werd door de lieden gretig ongeslur-1 ter wijl het vleesch van den haai hui- diende om den ontzettend kwellenden honger eenigszins te stillen. Toen de ongelukkifren op 28 Februari door de „Ai dromeda" gezien en opgenomen werden, waren zij zoo uitgeput, dai zij gaan noch spreken konden en twee hunner waren den dood nabij. Onder de zorgvuldige verpleging, die zij vai kapitein Rotter en zijne bemann.ng ge noten. kwamen zij echter betrekkelijk spoedig weer op krachten en bij aan komst te Kaapstad waren 'len gt zoi d en wel. De door de „Largiemore" te \ntwer- pen gelande 5 man uit de tweede li dreven 12 dagen rond alvorens gered te worden en liebben gedurende dien tijd eveneens zwaar aai' hongjr, dorst en uitputting geleden. Jeugdig nat'onili?me. Aan een feestmaaltijd van de Pat- merstonclub te Oxford vertelde lord Spencer voor eenige daven van een onderwijzer die bij een examen in Bir mingham een zeer geestdriftige lof spraak hield op de natuur, de schoon heden van berg en dal, hemel, boomen en bloemen, en toen vroeg: ..En. lieve kinderen, zegt mij nu aan wien heb ben wij dit alles te danken." Het ee nigszins onverwachte antwoord van een der kleinen was: „Aan mr. Joseph Chamberlain". Bi,] bomt! Hij komt nl. lord Roberts, om de Pruisische manoeuvres bij Dantzig en Mariënburg bij te wonen. Reeds heeft men een algemeen plan voor deze oe feningen ontworpen. Ter eere van den edelen gast zullen de manoeuvres ge trouw naaar het model van Zuid- Afrikaanschen oorlog worden gehou den. Desweee zullen de ter beschikking staande troepen niet als gewoonlijk in twee ongeveer gelijke legerafdeelin- gen worden verdeeld, maar in een overweldigend groot leger en een heel klein legertje, dat door Boerenhoeden van het groote onderscheiden zal wor den. Het Zuid-Afrikaansche model zal met de -ootst mogelijke nauwkeurig heid worden gevolgd. De duur dezer manoeuvres wordt op drie vijf jaar "eschat. (Ulk)./ De braüd in den Offenba- cher O-trein. Met betrekking tot dit ongeluk op 8 Nov. van het vorige jaar, wordt ge meld, dat de schadevergoeding voor de door dit ongeval benadeelde per sonen of achtergelaten betrekkingen op enkele uitzonderingen na door de directie der maatschappij reeds is uit betaald en wel zóó coulant dat nie mand de bemiddeling der justitie in riep. Ongerekend de directe schade, die velen leden door verlies van hun bagage en andere voorwerpen van v.;i rde. -■ de voo-r schadevergoeding uit te betalen bedragen zeer aanzien lijk: meerdere reizigers zullen levens lang te lijden hebben van de gevol gen. Een koopman uit Mainz die voortdurend last zal hebben van zijn zenuwen, kreeg van de directie op at test van een geneesheer een schade vergoeding van f £4,000. De lijfarts v n Edward VII Sir Felix Semon, de onlangs be noemde lijfarts van koning Eduard VII. is 8 December 1849 te Dantzig ge boren. Hij studeerde të Heidelberg, Berlijn. W'eeneh, Londen en Parijs, promoveerde in 1872 en werkte sedert in 1874 in Londen. Semon heeft den Fransch-Duitschen oorlog medege maakt en geraakte toen in Fransche gevangenschap. Van 1883 tot 1897 vas hij te Londen aan het St. Thojnas- Ilospitaal werkzaam. In 1894 kreeg hij den Duitschen professorstitel en ia 1897 werd hij in den Engelschen rid derstand verheven. Talrijke weten schappelijke werken werden door jem uitgegeven, ook zag van hem eer-ver taling van Morell Mackenzie'' .-De ziekten van den hals en den nees" het licht. In het bijzonder heeft Semon zich met de physiologie en patho logie van de zenuwen van -iet strot tenhoofd bezig gehouucii. D wie?v r> Prinses Yolanda. HEEMSTEDE HAARLEM. Parklaan 76. Telefoon 230. AMSTERDAM. Geldersclaeïtade 43, Telefoon 1676 en 2678. Gas- Giet- en Distillatie-Cokes. Engelsche en Belgische Anthraciet-nootjeskolen per wagon van 10.000 kilo en per H.L. dagelijks aanvoer per spoor en per schip. Aanbevelend, G. HONING ZOON. Goedkoopste en geriefelijkste reisgelegenheid van Haarlem naar le kl. Couponboekjes verkrijgbaar gesteld bij de goe derenagenten, geven voor korte afstanden veel hesparing. Prinses Yolanda, de eerste spuit uih BENNEBROEK het Italiaansche Koningsiuis is pas (iJLLEGOM, LISSE. SASSENHEIM OEGST- eenige dagen oud; toch i. er reeds om GEEST of LEIDEN qn harentwille een strijd ontbrand en wel tusschen de hoofdstad van Italië en die van Montenegro. Zooals men weet had de stad Rome voor het toe komstige koningskind: een buitenge woon prachtvolle wieg laten vervaar digen. Dit geschenk werd door Ko ning Victor Emanuel in dank aan vaard. De bewoners van Cettinje echter koesterden hetzelfde plan. Ook zij lieten een wieg maken. Want Koningin Helena, die in Cettinje geboren is en er tot aan haar huwelijk gewoond hééft, geniet daar een groote popu lariteit. Toen vorstin Milena onlangs haair dochter een bezoek bracht, bood zij het Italiaansche Koningsnaar het fraaie geschenk der Monteneerijnen aan. De jonge prinses kwam ter we reld en werd in de wieg van Cettinje gelegd tot groot misnoegen van Rome's bevolking, wier eigenliefde hierdoor danig gekrenkt werd. Rome heeft voor dezen keer de nederlaag geleden, doch hoopt op revanche, alser een prins geboren wordt. ■15 Cts. 2e kl. 127, Cts. 25 4 Volgens nevenstaand© teekening lever ik een w «oliede Harmonika, lioogö 35 ('in, 10 kleppen, dub- beltonig, (48 tongen) 2 registers, open nikkel k lavier met patent spiraal veeren, driedubbele balk niet rtikkel beslag, slui- 1 'tig en hoekbeschei mei s. Schoone, volle toon. In cartonniTi doos, goed ver pakt. franco door geheel Nederland f 3.75. Hetzellde Instrument, 3 korige Orgelmuziek (octaaf en trémolo) 14.50; idem 4-korig I (octaaf, terts en trémolo) f 5.50. I Degelijk© Harmonika's. 1 register, 10 kleppen van af f2.franco, p Uitgebreide Catalogus gratis. Bestelt niet in het buitenland, waar u geen verhaal of garantie hebt, en bovendien nog P vracht en recht betalen moet, doch zendt Postwissel aan Nanoleo Os hart. De naam van het eenzame eiland St. Helena, eenmaal het ballingsoord van Napoleon, is, sedert het het ballings- j oord van een aantal Boeren is ge worden, weer op aller lippen. Thans |i vertelt men elkaar de volgende anec- dote, die men daar evenwel voor vaste f waarheid aanneemt: Toen Napoleon I was gestorven, nam de tot het gevolg van den overleden, keizer behoorende arts Antomarchi met den Engelschen dokter Thomas Carswell de sectie van het lijk op zich. De nacht overviel hen evenwel in hun-j i bezigheid en daarom moesten zij die-"l6Q0n ontvangen de allerfijnste kwaliteit llieilWft tot den volgenden dag uitstellen. Toen zij evenwel den volgenden ochtend in de sterfkamer terugkeerden, bemerk ten zij dat het reeds uitgenomen hart door ratten was verslonden. Zij ver-™ schrikten natuurlijk en wisten geen anderen raad, dan het hart van eer hamel te nemen en dat er voor in d plaats te leggen. En met dit hart i: de borst werd de groote Corsicaa, eerst op St. Helena en later, in 18- in den Invalidendom te Parijs ter aaj de besteld. gegarandeerd zuiver. Aan Geabonneerden op dit blad - hunne huisgenooten worden aan on bureaux, Gebouw „Het Spaarni Kampersingel 70, op aanvrage adressen medegedeeld, waar deze 1 trekkingen zijn te bevragen. Abonni buiten Haarlem, ontvangen inlicht^ tegen toezending van postzegel. B9. Gehuwde lieden, zonder ltin- ren, gevraagd als zetwinkelier int- baks- en sigarenzaak, 200 borg s"- ten. B10. Bij een stoomketel-instalïe van 4 groote ketels wordt gevrgd een net persoon beneden 40 jaaen uitstekend bekend met stoomketebn hulptoestellen, om als chef bij :ze afdeeling op te treden en de leing geheel op zich te nemen. Afgehaald aait de Fabriek. Bezorgloon binnen de gemeente 5 Cent per Hectoliter. Wederverkoopers genieten rabat. UE ÜIKECTIW. vind' ik hier terug. Moskou schijnt mij toe een stadi te zijn die meer geeft dan de reisgidsen van haar vermelden. Zij is Europa en Azië tezamen. Oost. en West. vereenigd handel en wetenschap. Ik kwam hier met het voornemen hier dirie dagen te blijven'maar nu het kan wel drie weken' worden, of ook evengoed1 d'rie maanden. Gij zelf zult hier maar kort zijn, vermoed ik? Het is een misdaad, zeide men mij. in November niet in Peters burg te zijn Ik kan mijzei ven- die misdaad veroorloven., als mijn eer ste indrukken van Moskou blijken gegrond te zijn. Weest er niet zeker van. De plaats is altijd een- nieuwe gril voor een Engelschman. Zij zien wat van ons schittert, en denken niet aan wat het verbergt. Binnen dirie du- gen neemt gij een spoorkaartje voor Novgorod1 en drie dagen later een voor Petersburg. Hier wordt eü levend begraven. Het maakt geen verschil dat uw grafzerk verguld is met klatergoud. Hij lachte. Gij oordeelt zeer hard over Moskou. Ir» 't minst niet: Moskou is zeer hard voo-r mij. Maar dan trekt gij zeker hier toch maar door Zij zuchtte, en. legde een oogen- blik haar hoofd op de hand. Ja zei zij langzaam, ik trek hier al leen maar door. Hij zag haar aan en las de waar heid'. Zij was niet eene die haar hart op de tong droeg. Hij las moed in haar gelaat, ook den moed om te berusten en hij nam aan, wat hij in Londen reeds hadi aangenomen dat zij was het schoonste vrouwelijk wezen dat hii ooit had: gezien. Veliki Paleis, vroeg hij, immers lang in het bezit van uw familie geweest Drie honderd' jaar, sed'ert de dagen van Ivan, die zijn oudsten zoon vermoordde. Verbeeld u wat een prachtige overlevering wij heb ben l lk dineer iederen. dag met een leger geesten.. Een moedige vrouw zou d'e geschiedenis der Dolgorou- ki's hier schrijven en onderstree- pen al de moordenaars. Ik heb er den moed niet toe, ziet gij, en ik schrijf niets anders dan uitnoodigin. gen aan mijn vrienden. Het prettige soort van littera tuur, maar gij acht ten minste de Russische nog wel waard bestu deerd. te worden. Ongetwijfeld! het is hefc eeni ge land waar een man mag wen- schen, als vrouw geboren te zijn. Hij zag het haar aan clat zij be doelde het ernstig opgenomen te zien. Houdt gij de Russische vrouw dan voor gelukkig? Neen. niet zoo. Ik beschouw haar als de meest ongelukkige Maar zij blijven vrouwen, en zijn niet verplicht ieder en dag hun toe stand' te boweenen. De grootste wijsheid is 't onvermijdelijke aan te nemen. Wanneer het onvermijdelij ke eischt dat een land zal ten on dergaan. is het voor een vrouw ge makkelijker zich er aan te onder werpen- dan voor een-man. Wij leer ren onze kinderen te gelooven d!at de eerste plicht van het leven, is zich te vermaken de tweede ande ren te- vermaken-. Die lesse-n leeren zij vrij goed, zooals gij zult ontdek ken als gij hier lang genoeg blijft omgaan om iets andere te zien dan het goud' op de buitenzijde van den beker. Een Rus, die eerzuchtig is, vindt twee wegen voor zich open. Hij mag officier in het leger worden en zich d'ood drinken, of politiein. en helpen anderen om zich d'cn te drinken. Het land zonder iditen is het mijne. Waarom ik zeidöat dit een land voor vrouwen is. De dichter die het woord idlen had opgevangen, kwam tussen beide. Dat alles kon van Ruslai ge zegd1 worden, twintig jaren geien, riep hij uit. Het is nie-t jui het van. deze dagen te zeggen. De oude Engelsche sloeg he met haar waaier. Verliest Fékla haar wijeid'? riep zij snibbig. Of heeft zhaar weinigje reods elders verlor' Zij zou ter eeniger tijd wel lee-tt d'at de muren hier ooren hebbe Fékla lachte spottend. Men moet zich soms rer u schamen, wierp zij terug. Hr ant woord dreigde d'e vrouw d'tig te maken maar Dane, keerdóet af met een als losweg gemase op merking Ik heb Varso gezien,ii hij, den ouden graaf die mij .n u te Londen voorstelde. Sedeitel ik hem onder mijne vriender Zij keek hem met wij dopende oogen aan. Ja, zei zij, de „kleine Molt- ke 1" zou hetzelfde zeggen. Ik erken dat hij een pessimist is en wel een sombere. Misschien niet alleen een pes simist, maar ook meer. Stemt °ij niet mei hem in Ik stem zoo met hem in, dat ik hem uitgen-oodigd' heb morgen bij mij te komen dine eren. Wilt gij u bij ons voegen? Met alle genoegen. Ik heb toch niet een kennis hier. De bezoekers der hotels zijn belangwekkend), maar met hen te bestudeeren. moet men. beginnen- in het voorhuis en daar eindigen. En ik vind' geen smaak in gezichten. Is het geen schande drie dagen te Moskou te blijven en niets van het Kremlin te weten Maar ik heb tweemalen door de poorten gegluurd, en ben gisteren gereden naar de- Snarrow- heuvels. De poging om mij Napo leon voor te stellen;, mislukte mij. Mijn ellendige paard-en zweefden mii voortdurend voor den geest en ik had' honger. Omdat Napoleon tot zich zelf gezegd heeft d'at hij eindelijk eens depêches van daar naar Parijs zou afzenden. Daar komt mijn zuster. Zij is welsprekend over dat onder werp. Zij wees op de vouwdeuren die 't salon scheidden van het daarachter gelegen boudoir. In den- gewelfden doorgan-g stond een klein vlasharig meisje, met bleek gelaat., een klein wipneusje, en een dik, onbevallig, figuurtje, terwijl haar uiterlijk nieis 'gewonnen had- door haar te Parijs gemaakt, kleedje. Haar gezelschap was Otto Demid-o-ff, wiens slanke figuur boven haar uitstak, maar in gelaat en kleur van het haar be lachelijk gelijkend' op het meisje- dat nu ernstig er naar streefde onn zijn aandacht te trekken. Wat ook het onderwerp van haar gesprek mocht zijn, hij sloeg er geen acht op. maar keek met rustelooze oogen naar Fékla, en zoo in 't oogloop end), dat Dane oogenblikkelijk de. oor zaak raadde. Dat is de man, zei hij in zichzelf. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6