PREDIKBEÜRTEH Onze Verkiezings wedstrijd. natuurk. examen doormejuffr. M. E. C.de voorstanders der candidatuur-Van' Junius, en de hoeren A. Kampman en! Styrum was er bijna niemand, die iets L. N. Nathans; bet 2o natuurkundig Meters voor hun candidaat verwacht- examen door den heer J. H. Kuycr; het lsn' dan h^rstemminv. Intusschen lie- theoretisch geneeskundig examen dooi de hooren G. A. Kleijn, P. Budse en D. van den Bergh. INGEZOKDEN MEDEDFE- LÏNGEN. 30 oonts psr rogoL ERRATA. Te laat 0111 nog in de pagina te veranderen, werd ons medege deeld dat in de advertentie van MEES RITSEMA de cijfers3 °/0 en 2'/, °/o moesten gewijzigd wor den in 2°/0 en 2 Daarom brengen wij deze verandering op dezo plaats ter kennis aan belang hebbenden. Kechtszaken. Moord te Tilburg. Bij de voortgezette behandeling van Seze zaak voor de rechtbank te Breda leed Donder'1 de verdediger, mr, Pels Rij eken, het verzoek, om vrouw Van Rossum, wegens weigering om ien eed af te leggen, te gijzelen. De rechtbank sprak zich na de pauze over dat verzoek uit en wees het af op grond, (lat aan de gezondheid der geestver mogens van deze getuige getwijfeld Wordt. Den vroegeren koster der kerk, Van Isterdaal, nu zonder beroep, werd er öp gewiezen, dat wat Ir- nu verklaar de nooit tegen hem zon gebruikt zou worden. Hij moest de gebeele waar heid zeggen. De koster deelde nu me de dat Mutsaers een sleutel van het torentje bad en een sleutel daarvan ïn de sacristie hing. De deur der sa cristie werd aan de binnenzijde geslo- |ten. I Get. had Woensdag bij zich tehuis, Jxet eerst van de vermissing van Maria 'Kessels gehoord. Hoe het komt. dat 6ommige personen Woensdagavond ïicht gezien hebben in de kerk, kon get. niet verklaren. Donderdag had de pastoor get. om een kaars gevraagd voor het beeld van den H. Antonius. Toen is hem niet gezegd, dat het was om die te branden voor Maria Kessels, maar hij begreep het. omdat voor zulk een doel meer voor den H. Antonius een kaars wordt ontstoken. De verdediger kwam op te gen de wijze, waarop deze getuige ver hoord werd. Hem wordt eerst vertild hoe het gegaan is en dan. gevraagd, ,.is het zoo?-' Van deze opmerking worat op pl.'s verzoek, aanteekening gehou den. Getuige Van de Sande, dienstbode hij Kessels, verklaarde dat het meisje om half elf was uitgegaan. Zij h erker - de de kleertjes, maar zeide dai uaar geen verfvlek op geweest was. Deze getuige is het eerst ongerust geweest over het uitblijven ;an het kind. Om half twee heeft zij er met werklieden vair de fabriek over ge sproken en toen is zij gaan zoeken. Maria Kessels is den vorigen Dins dag nog met haar zusje in de kerk ge weest om wijwater te halen en toen moet de koster haar gezegd hebooa „haal het uit- het vat in de sacristie, daar is het versch en zuiverder. Nadat nog een paar getuigen van minder belang waren gehoord, werd Overgegaan in zitting met gesloten deuren om Anna Beijer, de vroegere verloofde van Mutsaers, vrouw Lies hout en haar dochter Gerardina, hij wie bekl. heeft ingewoond, te honen over diens zedelijk gedrag. Daarna werd de zitting geschorst tot Vrijdag. In de morgeaizitting van gisteren, (waarvan wij reeds een en ander r/.ejd- den), werd gehoord Anna van Empel, die op dien dag der misdaad voor venster zat te naaien, dat uitzicht geeft op de kerk. Zij heeft niets gezien, ver klaart ze, hoegenaamd niets. Rechter Hoeffelman herinnert deze getuige, dat ze onder eed© staat. Ze houdt vol niets gezien te hebben. De griffier leest nu haar verklaring voor den rechter van instruc tie voor, waarin staat „dat ze 't kind zag voorbijgaan." Den verdediger antwoordt get wel willend, dat ze van haar venster ait het huis aan de overzijde wel zien kan. Als de officier vraagt, of zij ook de lantaarn kan zien bij de kerk, weet zij weer niets. De herbergierster nit het café .,De Zwarte Ruytesr" tegenover de kerk, geeft een omstandig verhaal, hoe zij het meisje qp den ochtend der mis daad za" voorbijkomen. Haar verkla ringen spreken die van vroeger echter lijnrecht tegen. Rechter Hoeffelman wijst op de- on betrouwbaarheid van deze getuige. Faillissement-Tindal. Bij de heden gehouden tweede stem ming, werd het accoord, namens jhr. H. P. Tindal aangeboden door Mr. Herman J. Keijzer, aangenomen. Zooals bekend is zal het bedrag van alle erkende vorderingen, welke niet door pand of hypotheek zijn gedekt, in handen van curatoren moeten wor den gestort vóór de homologatie van het accoord. pen de meeningen zeer uiteen over de vraR«» met wien Jhr. Van Styrum in herstemming komen zou. Zoowel de kiezers van den heer Hugenholtz als die van den heer Van de Kamp reken den met zekerheid daarop voor hun nen candidaat. Het is gebleken, dat de eersten zich vergist hebben. De uitslag was, dat er herstemming moet gehouden wor den tusschen Jhr. Mr. Van Styrum en den heer Van de Kamp en het stem- mencijfer was als volgt Van Styrum 1778 Van de Kamp 1480 Hugenholtz 1301 Oosterhaan 491 Deze cijfers waren over de verschil lende districten als volgt verdeeld r}1© S co t-< -«•< o «o OO co os co a 0 O C* CM PÊSi M in in Ol Ti CM 5 s s Men ziet hieruit o. a. dat de heer Van Styrum zijn rrrootste aantal stem men verwierf in het vijfde district, de heer Van de Kamp in het eerste dis trict en de heer Hugenholtz in het ze vende. Voor alle candidaten is flink ge werkt, maar zeker wel het hardst voor den heer Van de Kamp. Zijne voor standers hebben zich buitengewoon in gespannen en in de tweede plaats heeft hij zeker voor een deel het feit, dat hij in herstemming komt, te danken aan het pamflet, dat door ongenoemden tegen de Katholieken de wereld inge zonden i& Dat geschrift zal begrijpe lijkerwijs velen, die zich anders mis schien onthouden zouden hebben om dat er geen bepaalde candidaat van de Katholieke partij was, hebben be wogen om den heer Van de Kamp te gaan stemmen. Kamerverkiezing te Haarlem. De Uitslag Hoewel er Vrijdag bij de verkies zing weer bijna 2000 kiezers het on- inoodSg hebben gevonden, hun stem in de urn te gaan deponeeren, is er toch naar gelang van wat wij gewend zijn te zien. voor deze Kamerverkie zing met ambitie gestemd. Van de 7133 waren er toch 5192 opgekomen, dat is derhalve ongeveer 75 procent. Verleden jaar kwamen er maar 3398 op, het aantal bedroeg toen 5840, zoo- dat er toen nog "een. zestig procent op kwamen. Over den uitslag heerschte er giste in de stad groote spanning. Onder HET VORIGE JAAR. *t Is niet onaardig om eens na te gaan, hoe deze verkiezing zich ver houdt tot die van 't vorige jaar, toen de heer Van Styrum bij herstemming met dien heer Van Asch van Wijek ge kozen werd in de plaats van dan heer Rethaan Macaré. Men moet daarbij in 't oog houden, dat toen, zooals wij hier boven zeiden, het aantal kiezers bijna 1300 minder bedroeg dan thans. De liberale partij verkreeg toen 1413 stemmen met hare beide candidaten Mrs. die Kanter en van Styrum; de sociaal-democraten behaalden met den heer Modoo er slechts 633 en de heer Van de Kamp kon het toen niet ver- dier brengen, dan tot 268. De laatste is dus wel wat men noemt in de hoogte gevlogen. En er blijkt uit deze verge lijking meteen, dat bij de vermeerde ring van het aantal kiezers de grootste winst is behaald door de sociaal-de mocraten, die de 633 stemmen van verleden jaar ditmaal hebben zien groeien tot 1301, of meer dan het dub bele. Misschien draagt daartoe ook de persoon van den candidaat bij, want de heer Hugenholtz heeft in de verschillendevergaderingen als spreker veel succes gehad, wat verleden jaar niet van den heer Modoo gezegd kon worden. Het geringe aantal stemmen op den heer Oosterbaan toont aan, dat de anti-revolutionnaire partij op zich zelve hier ter stede weinig vermag en dat zij alleen gewicht in de schaal kan leggen bij herstemmingen. En hiermee komen wij als vanzelf tot de slotvraag: „Wie heeft bij de herstemming de meeste kansen, de heer Van Styrum of de heer Van de Kamp?" Met zekerheid is daarvan natuurlijk niets te zeggen, maar wij hebben er toch een indruk van willen geven door eens de meening te vragen van hen, die in deze aan 't roer staan. Een on zer heeft daarom de opinie gevraagd van de heeren Mr. Thyssen, do Jong, Uitbrander en Modoo, resp. bestuur ders van de kiesvereenigingen der Ka tholieken, anti-revolutionairen, Chris telijk Historischen en sociaal-demo craten. De uitslag van deze kleine enquête is als volgt: De heer mr. Thyssen deelde ons me de dat, gisterenavond de R.-Katho lieke Kiesvereeniging vergaderd heeft en daar heeft besloten bij de a.s. her stemming de candidate ur-v. d. Kamp niet te steunen.. Wat de uitslag der herstemming zal zijn, mr. Thijssen wilde zich daaromtrent liever niet uit laten, doch het gaf ons den schijn, dat mr. Thijssen den heer Van Styrum vrij groote kans gaf. De heer De Jong verklaarde dat hij omtrent de houding zijner partij bij de herstemming nog niets kon mede- deelen, doch dat waarschijnlijk de volgende week van deze kiesvereeni ging vergadering zal zijn. waarin de houding zal worden bepaald. De heer De Jong meende, dat de R-- Kath. kiesvereeniging zich wel zou ont houden (juist zooals de heer Thijssen ons verklaard had) en verwachtte dit ook van de S. D. A. P. en Volkskies- vereeniging. Zij kunnen toch niet nu aannemeu, wat zij eerst verworpen hebben zei hij. De heer Hilbrander kan niets anders zeggen dan dat er zeer veel mogelijk heid. bestaat dat de Christelijk Histo rische partij bij de a. s. herstemming zich niet onthouden kan. De heer Hilbrander kon natuurlijk echter niet namens zijn partij spreken, aangezien die over de vraag nog niet vergaderd heeft Evenmin kon de heer Modoo, wien wi' interviewden zich uitlaten over de houding van S. D. A. P. en Volkskies- vereenigihg. De heer Modoo merkte op, dat uit partij-oogpunt van zelf geen der candidaten boven den anderen de voorkeur kon verdienen. Hii wiees wel op den overwegenden doorslag, die bij herstemmingen als deze door S. D. A. P. en Volkskiesvereeniging kan wor den uitgeoefend, en het groote belang dat candidaten bil den steun dezer ver- eeniciurren hebben. Voorts was d© heer Modoo van oor deel, dat deze herstemming in hoofd zaak door persoonliikn overwegingen zal worden bebeerseht. Vervolg Stadsnieuws. DE HERSTEMMING. Om op bovenstaand© vraag een eenigszins afdoend anwoortd te kun nen geven, zou men allereerst moeten wetp- wat toch eigenlijk die kiezers zijn, die thuis blijven. Tot welke partij behooren de bijna 2000 kiezers, die zelfs hij deze belangrijke stemmimr hebben geschitterd door hunne afwezigheid.? Men zon dat alleen ten naastenbij kunnen nagaan, als nren de kiezers lijsten kon doorsnuffelen, die op de stembureaux worden - -narafeerd. Voor den naam van eiken kiezter die komt stemmen, wordt n.l. een paraaf geplaatst, zoodat men kan zien wie er weggebleven zijn. Maardeze bescheiden zijn voor het oog van den gewonen sterveling ontoegankelijk. Ze wordien, na afloop van de stemrni- zorgvuldig verpakt en dichtgeïakt, in het stadhuis gebor gen en komen niet weer aan het dag licht dan een jaar naderhand', om. op de gemeente-reiniging' verbrand te worden. Toch zouden wij durven veronder stellen, dat er onder die 2000 wegge bleven en minstens 1000 liberalen zijn. Kwamen die nu.allen op, dan zou dus de heer Van Styrum circa 2800 stemmen halen, en derhalve een goede kans hebben om gekozen te worden. Maardie duizend kiezers zijn er nov niet en bovendien is het nog in 't geheel niet zeker, dat het door den heer Van die Kamp verwoiven getal het hoogste is, dat hij bereiken kan. De vraag is wat de kiezers zullen doen, die nu op den heer Hugenholtz heb ben gestemd. En waar blijven die 5001 stemmen voor den heer Oosterhaan? I Drukke dagen. Donderdag 20 dezer is er herstem ming voor Provinciale Staten. Dinsdag 25 dezer is er Raadsverkie zing. Donderdag 27 is er herstemming voor de Tweede Kamer. En dan komen nog de zeer waar schijnlijke herstemmingen voor den Raad. Gevonden voorwerpen. een portemonnaie, een jongensjas, een wagen, een geit, een rol behang selpapier, een boezeroen. Opening. Heden Zaterdagavond wordt in het perceel Anegang 7. geopend het speel goedmagazijn „De Nieuwe Kinder vriend". De winkel ziet er keurig uit met al zijne aardige artikelen, waar mede de jeugd zooveel pret heeft. Groot is de sorteering in speelgoede ren, galanterieën, kramerijen en huis houdelijke artikelen en uiterst laag zijn de prijzen gesteld, zoodat een ieder, jong of oud ,rijk of arm daar hun keus kan d?oen. In de ledenvergadering van de Haar- leanschie Kook- en Huishoudschool, ge houden 14 Juni 1901, in het gebouw van den Protestantenbond), is besloten deze vereeniging als zoodanig op te heffen en voortaan.zal zij deel uitma ken van de Haarlemsche Kook- Huishoud-Industrieschool. Tot de nieuwe inrichting gereed is, blijft de Kookschool gevestigd Wilhelmina- straat 17. In de Algemeene Vergadering der R. K. kiesvereeniging alhier, gisteren avond gehouden, is besloten bij de aanstaande herstemming voor de Pro vinciale Staten nevens haren candi daat, den. heer J. W. A. Reijnxss (Nieu we Gracht), te steunen de candidatuur van den heer Mr. A. A. van der Mersch. en bij de herstemming voor de Tweed© Kamer, evenals bij de stemming de leden vrij te laten. Voor de open gevallen plaats voor den Gemeenteraad in het 3e kiesdis trict, wegens bedanken van de-n heer J. J. van Schuylenburg, vereenigde de vergadering zich met de candida- tuur van den heer J. W. Florijn, ge steld door de anti-revolutionnaire kies vereeniging. Wegens late inzending en wegens gebrek aan ruimte hebben wij ver schillende advertentiën moeten laten liggen. Rectificatie. In den aanhef van ond overzicht „Wat de bladen zeggen" (met betrek king tot de verkiezingen) komt een fout voor. De eerste regel luidt. „Het Handelsblad betreurt, natuurlijk". Dit moet zijn „De N. R. Ct. schrijft:" De aandachtige lezer zal wel begrepen hebben dat de zaak niet geheel in orde was. daar de bewuste regel nu twee maal in het stuk voorkomt. Onze Transparanten. Om iedlereeni die gelegenheid) te geven in- het hart van. d/e stad dJen uitslag van de Kamerverkiezingen hier en. door het ge-heet'© land spoe dig "te lezen-, hadden, wij ©eau af spraak gemaakt met de-n heer Th. G. Sohürmann, Groote Houtstraat 2, om het voor de kapitale ruiten van ziïjnj kHeedermagazijn bekend te maken. Daarmee heeft de beier Schür- manim z-e-er zeker be-t publiek een goeden dienst gedaan, wiant het is er deini heetlen avond met leeg ge weest van- kijkers, nieuwsgierigen, belangstellen den, d'ie allen be nieuwd waren naar den uitstag. Dat begon al -tei balfvijf, toen; wij a. ank wam,en ernet onze groote' poli tiek© kleurenkaart van Nederland, een. gevaarte' van omstreeks vier vierkante' meters en dat begonnen op te.' zetten dn bet linker etalage- raam. Met aandacht staarden de memsche-n naar de groote', in de tint van den afgevaardigde gekleur de districten met die witte- plekken er in, die naderhand zouden wor den- gekleurd' in. de tint, die die nieuwgeikozewe had. Omstreeks zes uur groeide de be langstelling niet weinig. H-et was, toen de eerste cijfers weirden, be kend gemaakt van den stand' dier Kamerverkiezing te Haarlem'. A-an de zeven, stembureaux haddien. wij even zooveel ste-mopnemiers, wiel rijders haalden bij h-en -achtereen volgens die opgaven af en -renden- daarmee naar onze bu-reaux aan dien Kampersingel, daar' telden wij dte cijfers op en telefoneerden dien standi naar de Groote Houtstraat, zoodafc onze redacteur die d!aar die leiding had. om de vijf minuten met dikke, zwarte cijfers achter die nam-en van- de vier candidaten kon- aangeven hoe de stemming liep. De menigte pakte zich opeen, de trams konden er nauwelijks met kracht van geb-el en geroep van. den koetsier, doorheen komen. En nau welijks was de uitstag bekend van- Haarlem of daar verscheen het eer ste telegram van h-et publiciteits bureau. dat ons de' resultaten dioor het geheet© land heen seinen zou: 't was een district van Amsterdam. Op de rechter spiegelruit was een rubriek aangebracht voor de direct gekozenen, een andere voor de her stemmingen. Daar al de mannen: v-an' de districten e-n van de camdidaten, benevens de aanwijzing hunner po litiek© kleur, met forsche letters waren gedrukt op breed© doorschij nende- strooken.. konden de roen- schen tot aan de overzijde- van die straat toe gemakkelijk den uitslag volgen. De ramen van de- Sociëteit Trouw moet Blijken waren, open -en tal van leden volgden daarbo ven. op hun gemak den loop der dingen. Telegrambestellers liepen- af en aan, onze redacteur had die banden vol met uitzoeken- of opplak ken van de vooraf gereed gemaak te strooken en van het bijhouden d-er reuzen kaart. Was dit geschied dan kreeg een wielrijder de- tele grammen- mee om die over te bren gen- naar onz© bureaux a-an dien Kampersingel. waar ze door rap pe handen werden omgewerkt tot bulletins. Te negen uur verspreid den wij er een in de stad e-n ee-n paar uur later zonden wij een twee- haald'; 4. Onderlinge T-entoonsitiel- ling; 5. Vraagbus; 6. Verloting. lienne broek. Aangenomen na-ar de Heirv. ge meente te Nieuw Vennep (HaarLem- mermieer) C. Warners te Lee-rsum. Haarlemmermeer. OndertrouwdMaria Johanna van Kessel en Dirk Graas te Wor- mieerveer. Bevallen: J. W. B. Elouit geb. Voorbijte-1 z. Ondertrouwd-: J. Elsckot en P; Vonk. H. de Kooker en J. den Butter. Getrouwd.: G. Huurman en M.' Du- wel. P. J. Beers en T. Beem-sterboer. K. Vorst en P Nugteran. H. Potman en J. M. Grisnigt. J. v. Klaveren en W. Roodzant. P. Sandiforten A. v. d. Boo gaard. J. v. d. Berg en C. v. Lammeren. Bevallen: M. E. Kuperus—Klomp z. M. Michel—v. d. Wal d. A. Pieters— Bakker, d. D. v. Splinterv. d. Welle, z.J. VerwerTulen, z. A. C. Kroezen- v. Damme d. M. M. Schalk—de Koo ker. z. W. BontjeGrooteman z. C. ImanseBaart z. W. KraakVisser, d. Overleden: P. J. Zandbergen 4 m. H. J. v. Noord, 67 j. W. Standaard, 5 H. Jorenl j. J. Bierhaus 1 j. N. Van der 67 j., R. Bijma 27 j. Halfweg. Op de gehoude-n voorjaarspaarden markt waren slechts een 40 paarden. Meestal 2de soort werkpaarden, ston den aan de lijn; handel was van geen beteekenis. Beverwijk. Ondertrouwd: Th. Maks en M. E. Manssep. Bevallen: J. J. VisserPels, z.; F. Ruurda—Timmer, d. Overleden: J. Willegrijp, vr. v. A. A. Muijs, 59 j.; H. M. Burger, 8 j.; A. Geldermans, vr. v. H. B. Impink. 62 j. Gemengd Nieuws. Een drama op het tooneel. Een vreeselijk drama is afgespeeld in den schouwburg van de Grieksche stad^ Cymi. Men gaf een stuk „Gala thee" van den Griekschea dichter Vas., siliadis. De tooneelspeler, die Pygma lion voorstelde, verdacht één van zijn collega's zeer vertrouwelijk met zijn vrouw om te gaan. Deze speelde de rol van Galathea. Zoodra het scherm omhoog ging, beloerde de jaloersche echtgenoot de minste bewegingen,- de geringste ge baren van zijn vrouw en van zijn me- dieaninnaar.Het scheen hem toe of hun houding op het tooneel, de blikken, welke zij wisselden, ja zelfs de klank hunner stem zijn argwaan volkomen bevestigden. Na het einde van het eerste bedrijf die bulletin:, meifc opgiaaf van- de twee was Pygmalion zichzelf niet meer bekend© resultaten, aan al onze g©r meester. Dol van jaloezie wapende hij abonneerden toe. Intusschen was in die Groote Houtstraat het licht ontstoken, en- we rdi onze transnarant dbo-r zeven gloeilïchten: beschenen,. De kijkers bleven- en namen, steeds in- aantal toe,, zelfs een rruateeh regenbuitje kon, hen- niet ve-rjagen. Velen no teerden élke strook d'i© bij-geplakt werd. Het was een aardige, jolige drukte. Overigens gaf het publiek weinig teekenen van teleurstelling of tevredenheid. Alleen toien de uit stag van Beverwijk bekend; werd', ging er een hoera op. Na half elf begon dJc drukte te v,er- mamdlèiren: die st-roorn van telegram men, zoowel als die van de bezoe kers en ruim elf uur zakten de g-or- dii joien. Vandaag bleven die- transparanten -nog tot 10 uur op die ruiten, toen werdten ze met die vereeoigdl© macht van boender en warm water ver jaagt! en kwamen achter de ruiten weer de kieodingstukke-n hun: pllaats innemen. Velen onder de toeschouwers uitten hunne waardeering dat die heer Schürmann het aldus had mo gelijk gemaakt op eeni z-oo geschikte plaats en gemakkelijke wij-ze dien uitslag der verkiezingen- te over zien. Tal van abonnés hebben Vrijdag meegeraden. Een wolk van papiertjes werd elk oogenblik uitgestort op de tafels in ons redactie-bureau en het uitzoeken en rangschikken der in zendingen vorderde heden morgen ge- ruimen tijd. De meeste inzenders hadden het juist verondersteld dat herstemming tusschen de heeren Van Stvrum en Van de Kamp moest vol gen. Ook het getal der stemmen, die iedere candidaat zou behalen, was door verscheidene hunner wonderwel getroffen. Het meest nabij de waar heid voor alle vier de candi daten kwam de heer J. H. Borger, Kleine Houtstraat 59 rood, wien wij verzoeken zich aan ons bureau, Kam persingel 70 te vervoegen, om den geld prijs in ontvangst te nemen, of den aard van het cadeau aan te geven. Zijn inzending luidde als volgt: Van Stvrum 1700 officieel 1778 Hugenholtz 1300 1301 Van de Kamp 1500 1480 Oosterbaan 600 491 De afd'eeJing ..Haarlem en- Om streken" dier NederlaudÊche Maat schappij voor Tuinbouw en- Pl'anitr kunde houdt op Dinsdag 18 Juni a.s., 's avondis ten half acht uce, ee-niè vergadering in 't Gebouw „Weten en Werken", alhier. De agenda bevat die volgende punten: 1. Ingekomen- stukken.; 2. Opgave van punten voor den Beschrijvings brief der a.s. Algemeene. Veirgade^ ring; 3. Uitre-iking der Medailles op onze bijeenkomsten in 1900 be zich mei een mes, stortte zich op zijn vrouw bracht haar een groot aantal wonden toe. Op het gegil van die on gelukkige ging de andere tooneelspe ler op de vlucht, om d.en toorn van den woedenden echtgenoot te ontgaan. Politieagenten snelden het toone-el op eveneens eenige tooneelspelers, ter wijl een deel van het publiek, dalt niet begreep, wat achter het scherm ge beurde, zoo spoedig mogelijk de zaal verliet, waarbij vele vrouwen in on macht vielen. Het ongelukkige slachtoffer lag, in bloed badend, op den grond. Haar echtgenoot stond' met dreigenden blik en verwrongen gelaat bij haar en hield nog altijd het van b-loed druipend mes in de gebalde vuist. Hij werd gegre pen en in de gevangenis geworpen, terwijl de stervende vrouw naar haai" woning werd gebracht op ZONDAG 16 Juni 1901 TE HAARLEM. Groote Kerk. Voorin. 7 uur, Veen. Toorm. 10 ure, Jonker. 's Nam. 2 ure, Veen. Doopsbediening. 's Avonds 6 ure, Hulsman, van Zandvoort. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Swaan. Janskerk. Voorm. 10 ure, Van Lennep. Bakenesserkerk, (Voor de kinderen.) Voorm. 10 ure, Barbas. Egiise Walionno. Voorm. 10 ure, Muller, Confirmation d'un ancien. Gereformeerde Kerken.. Oed. Oude Gracht. Wegens brand gesloten. De diensten zullen gehouden worden: Voorm. 10 ure, Groote zaal van ,,de Kroon", ingang Smedestraat. Ds. R. Mulder, 's Av. 6 uur, Janskerk. Ds. R. Mulder. Ridderstraat Voorm. 10 uur. Ringnalda. '8 Avonds 6 uur, Ringnalda. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Jo. de Vries. Kerk der Broeder-gemeentö. Voorm. 10 ure, B. van Scheltinga. Luthersehe Kerk, Voorm. 10 ure, Poolman. 's Nam. 1 ure, Zondagsschool Remoastr. Gereformeerden. Voorm. 10 ure, H. P. Schim van dei Loeff, Rem. pred. Leiden. Clir. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en nam. 5 ure, Gods dienstoefening. Hersteld Apostolische Zending lnternattonaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur. Godsdienstoefeningen. Bennebroek. Voorm. 10 uur. Ds. J. A. Gerth van Wijk Houtrijk en Pclanen. Voorm. 10 ure, Da. Heeringa. Spaar ndam. Voorm. 10 ure, Baljon. iJmniden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. 's Avonds 6 ure, Wesseldijk, Apostolische Zendinggerneente, Voorm. 10 ure. Zandvoort. Voorm. 10 ure, G. Hulsman. Buitengewone collecte voor het Di. coniehuis. Telegrammen. Letteren en Kunst. Namens den heer C. v. d. Linden deelt men ons mede, dat mej. Char lotte Cronegg van het Koninklijk Hof theater te Wiesbaden, als le drama tische zangeres aan de Nederlandsche Opera, voor het a.s. speelseizoen ver bonden is. Mejuffrouw Charlotte Cronegg is de hooge eer te beurt gevallen, voor Hare Majesteit de Keizerin Friederich van Duitschland voor Z. M. den Koning van Denemarken en voor andere vor stelijke personen, in het Koninklijk Paleis te Potsdam, meermalen te zin gen. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag -de gelezene HII. Missen te half 7 en 9 uur met onderrichting: te half 11 Hoogmis met predikatie. Te 1, half 2 en kwartier over 2 uur Catechismus; te 3 uur Vespers en Ro zenhoedje. Maan-dag, te 7 uur Lof en Roz. tot lafenis der Gel. Zielen. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, de stille H.H. Missen met onderrichting te 7 uur en half 9, Te half 11 de Hoogmis met Predikatie. Te uur Lof ter eere van het H. en Onh. Hart van Maria. Zondagavond 6 uur plechtig Lof en opdracht der leden van de R.K. Mili taire Vereeniging. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag te 5, 7 en half 9 de gelezen H.H. Missen, te half 11 de Hoogmis. Te 7 uur plechtig Loi. predikatie en gebeden der Novene ter eere van den H. Antonius. Van Maandag tot en met Vrijdag, de le H. Mis te 7 uur, de gezongen Hi Mis ter eere van den H. Antonius te 8 uur en 's avonds te half 8 Lof, predi katie en gebeden der Novene. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de H.H. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur de Hoogmis, te 1 3/4 en half 3 uur Catechismus, te 3 uur Vespers ,te half 5 Oefening der II. Familie. Maandag- en "Woensdagavond te 7 uur het Lof. (N. H. Ct.) BRUSSEL, 14 Juni (R. O.). De „Petit Bleu verneemt uit 's-Gravenhage, dat daar officieus, door tusschenkomst van den Nederlandschen consul te Pretoria, vernomen is, dat Engeland geneigd zou zijn onafhankelijkheid toe te staan aan d-e Boeren, onder voor waarde, dat President Kruger zijn ont slag neemt. De nieuwe rege-- van Transvaal zou dan onder leiding komen van Bo tha, Steyn of De Wet. Het Noordelijk deel van Transvaal met inbegrip van de mijnen zou aan Engeland worden afgestaan. Het onafhankelijke deel van Trans vaal zou vereenigd worden met den Vrijstaat. Mevrouw Botha zou de opdracht hebben, deze oplossing aan president Kruger voor te leggen. De Petit Bleu" doelt dit gerucht onder voorbehoud mede. Burgerlijke Stand. Bevallen 15 Juni. C. Mooijvan Hieemis, d!. 14. K. D. M. Pete-rsiem— die Walde, z. 15. J. H. v. dl. S'teijlm Zoeti, dl. Ondleffteouwd'13 Juni. P. Kolde- ri'0, 64 j., Ro'zeöbra-at. J. van- dier Pol, 38 jHagesbraat. 14. A. G. van Maas- Bomhein-, 81 j., BuPretsibnaat. Laatste Berichten. Moord te Tilburg. Men seint ons: De schilder is van morgn aan een belangrijk kruisverhoor onderworpen. Hij heeft Woensdag den koster naar zijn verklaren met het kind de kerk zien binnen gaan, maai' pas Vrijdag deelde hij daarvan iets mede aan een timmerman. „Dat zwijgen", zei de president, „was in 't belang des moor denaars, die 't. lijk moest verstoppen. De schilder dacht er niet aan het pakje kleeren te onderzoeken, ofschoon hij den koster en het kind de kerk had. zien binnengaan en van de vermissing had gehoord. De schilder had haast beweerde hij. maar hij wierp het pakje niet weg, doch borg het in den koffer." De president vraagt verklaring hier van. de schilder kan die niet geven en is zeer onider den indruk, dat dit alles bezwarend voor hem is. Verkiezingen. Men seint ons nog de volgende wij zigingen: Beverwijk Geldig 7699, Pass- toors 3885, Van Loenen 3814. Gulpen 2055. Gekozen Merckelbach 1695. Maessen 36. Gorinchem geldig 3S74, Ser-et 2432. Sliedrecht geldig 3668. Gekozen Kuy- per 2311. Hoorn, geldig 43/3, gekozen Ferf, 2580, Wierdels 1167, De Vries 630. Sittard uitgebracht 4144, -eldig 4012, Arnoldts 2052, Biebèrstein 1960. Eist 5412, overigens juist, Harlingen: uitgebracht 5355, geldig 5310, Schokking 2978, Bouinan 2332-. Zuidhorn. geldig 4760: Troelstra 723, Wirtz 2157, Zijlma 1880. Schiedam: Idenburg 2088. Doetinchem, geldig 7756, Ilesselink 2930. Loosduinen, geldig 5362, Brummel- kamp 1817, Van Nispen 2106. Lochera, uitgebracht 6122, geldig 5970. Lely 2936. Van Asch 2242, Ilels- dingen 792.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2