NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. Prins©® Fékla I8e Jaargang Dinsdag 25 Juni 1901. No. 5516 HAARLEM'S DAQBLAS ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN Voor Haarlem per 3 maandenƒ1.20 "Van 1—5 regels 50 Ota.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), «rt - 'itV-'-'jprijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1-30 iltffGroote letters naar plaatsruimte. Bq Abonnement aanzienlqk rabat. Franoo door het geheele Rijk, per 3 maanden. 1.65 Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers0.02^ jjjpr Bnreanx: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bjj de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37>£ Telefoonnummer der Redactie 600. Telofoonnummer dor Administratie 138, de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantïers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité EtrangèfO G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESj SuccParijs 31w* Faubourg Montniaxtre. Haarlem's Dagblad van 25 Juni bevat o.a. Weer een overwinning dor Boe ren, De toestand om Pretoria, Een rapport van Boerenzijde, Haagsche brief, Landkui8houdtundig Con gres, Stukken van den Gemeen teraad. Officieele Berichten. NATIONALE MILITIE. ONDERZOEK OVER VERLOFGAN GERS. BURGEMEESTER EN "WETHOU DERS van Haarlem geven b>; deze kermis aan den milicien-%vrlofganger dezer gemeente Adrianus Franciscus Maria Dirks, lichting 1899, 2e reg. ves ting-artillerie, dat het nader onderzoek over hem zal plaats hebben op den Doelen alhier, op Vrijdadg, den 5n Juli 1900, des voormiddags te 11 uur, met last op gemelden tijd en de aangewe zen plaats tegenwoordig te zijn, ge kleed in uniform en voorzien, van de verdere kleeding- en uitrustingsstuk ken, hem bij vertrek met verlof mede- geegven, benevens van het zakboekje en den verlofpas. Haarlem, 22 Juni 1901. Burs, en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L.-B. De Secretaris, PIJNACKER. Politiek Overzicht. We kunnen voor die aooveeüste maal wear eens gewagen1 van, een flink, boerensucoes. Zooals H'&uter uit Crad'ock seint, leden die Mid land Mounted Rifles Donderdag bij Waiberkloof die volgende varüüeaem 10 man gesneuveld, 4 gewond eni 66 gevangen genomen.. Eieni gewande Boer die met de Engelse,he gekwet sten werd binnengebracht, vertelt dat aan de andere zijde slechte een man is gedood'.. Klaarblij keli jk heb ben de Tommies dus weer eens ge ducht klop gehad. Maar daaraan beginnen, w'e langzamerhand ge woon aan te raken. De Engetochen mogen nog zioo hoog opgeven van hurt krijgsbeleid, die Boeren zijn hun, dlaarin verre de baas. Wij ge- looven beslist dat op 't oogenhllik de stand van zaken zeer gunstig is voor de Transvalere en Vrijisteters. Natuurlijk is men nu weder eeni- g© oiverwinningsberiohben der Brit ten te wachten om heit geledien échec te compenaeeren. M,en weet nu waaraan zich te houden. 't Z,al er juiist mee gaan als met het mooie telegram dier „Sun", betreffende Botha waar-van1 wij' in ons vorig nummer nog de tegenspraak meld den. Die dluim, die duim I Om Pretoria is het ook niet alles rozegeur en maneschijn' vcor Al bion. De ErugeLsche bladlen bevat ten berichten uit die stad van 2i Juni, meldende dat de commandan ten, Beyers en Uys zich bij de Boe- renkrij gsmachl ten Noordieni van Pretoria gevoegd hebben. Men zial begrijpen wat dlit zeggen wil. Er blijkt uit dat d'e commando's vrij spel hebben in bijna geheel Trans vaal en zich naar willekeur kun nen vereen!gen of splitsen. Klein'e B-oeriemtraepjies zwerven voor turend om de Engelsche voor posten. Zij verbergen zich geduren de den dag. en komen onder be dekking der duisternis uit hunne schuilplaatsen te voorschijn ten einde te pogen kl'eiinie troepjes schapen en, vee te; stelen. En dte Engelseben kunnlen van dat vee heusch niet te veel missen, nu de communicatie met die Kaap kolonie;, door dien inval der Boeren daar ook al veel te wenscben over laat. We zullen er wel spoedig meer van hooren Buiteniandsch Nieuws. Een Boerenvriend minder. De heer Adalbert Hay, vroe-er consul d'er Vereen!gete Staten te Pretoria, een zoon van Staatssecre taris Hay is uit het venster van een hotel te Newhaven in Connecticut gevallen en doodgebleven. De heer Hay was, na dien avond met een!ge college-vrienlen tie heb ben doorgebracht in, opgewekte stemming naar heit hotel gegaan om' zich te ruste te begeven. Klaar blijkelijk was hij aan het venster getreden om een sigarette te roo- ken. waarvan de helft nog in het kozijn werd gevonden1, verloor daarbij het evenwicht en startte, op In hem verliest die Boerienzaak een warm vriend. Het boerensucceg bij Water- kloot. Donderdagmorgen zeer vroeg is een afdeeling der Midland. Mounted Rifles onder kapitein Spondan, commandant Mal'an tegemoet ge zonden, die bij Roodehoogte Zon dagnacht de spoorlijn in Westelij ke richting was overgetrokken. Omtrent het toen plaats gehad; heb bende gevecht bij Waterkloof is niiete naders vernomenalleen is nog bekend, dat kapitein Spandan doodelijk werd gewond. Lord Milnerbij Lord Salisbury Lord Milner is te Hatfield aange komen om lord Salisbury te bezoe ken. Dat kan een interessante con ferentie geven Vonnissen. Het H'oogverraadshof te Burgers dorp heeft weer zeven vonnissen uitgesproken tegen mannen uit Vensteretad' en wei twee jaar ge vangenisstraf en 1000 pd. at. boete tegen Oosthuvzen. twee jaar gevan genisstraf en 500 pd. st. tegen Hen drik Kruger, zes maanden en 1000 pl. afc. boete tegen Stephanus Kru- ger, zes maanden en 750 pd. st. boete tegen Dirk Coetzee, 500 pd. st. boete tegen Van Wijk, 15 maan den gevangenisstraf tegen Viljoen en 250 pd. st. boete subsidiair zes maanden telgen Andries Coetzee. Een goeido manier om. de geheele Kaapkolonie in opstand te brengen. Die arme Jingo's Zooals m en weet zou Mi as H ob- houae hedenavond in Queen's Hall •te Londen vertellen van haar eirva- ringen in de vrouwenkampen in Zuid-Afrika. De eigenaar van. het lokaal is echter bang geworden door de dreigementen ini de Tory- pe-rs geuit, en heeft het raadzamer geacht de zaal niet ter beschikking te stellen voor een, tweede biieen- komst, die der machthebbende par tij niet aangenaam kan zijn. De meeting zal evenwel toch doorgaan in een andere lokaliteit. Veel. oleizier hebben de Jingo's dus niet van hun werk. Op do Philippijnen wordt de oorlogstoestand -offi cieel althans als geëindigd be schouwd. Op 4 Juli wordt het mi litair bestuur vervan,gen door het burgerlijk bestuur. Volgens een' der daaromtrent vastgestelde' bepalin gen, zal de Spaansche taal no- ■ge durende 5 jaren in de rechtzaal en gerechtelijke bescheiden worden gebezigd. De Duitsohe tarievenwet De ,,Norddeutsche Allgemeine Zeitung" meldt, diat het ontwerp van de tarievenwet met den tarie- venstaat thans bij den Bondsraad is ingediend. Merriman en Sauer vertroken. De beide Afrikaander -^legeer den Merriman en Sauer hebben de krijtrotsen van Albion vaarwel cezegd en zijn scheep gegaan naar Kaapstad. Ze waren ..dankbaar, maar niet vol daan". Toch zouden ze in hun pogin gen blijven volharden, gedachtig aan het devies van den Oranje-Vrijstaat „Geduld en Moed". Een rapport van Boerenzijde. De ,,N. R. Ct." bevat een schrijven van den heer P. Steuerwald, een der beste leden van Theron's Verkennings korps en thans bij de verkenners van Malan in de Kaapkolonie. Aan dit schrijven is het volgende ontleend: „Over 't algemeen is da toestand in de Kolonie voor de Afrikaner-zaak zeer gunstig en niettegenstaande de uiter ste krachtsinspanning van den viian-i houden de commando's van comman dant Kritzinger. Malan en Van Rhee- nen en van da kapiteins Scheepers on Fouché nog steeds stand en zijn op zijn minst 4 maal zoo sterk als hij 't doortrekken van de Oranje Rivier. Behalve dat de Burgers, die zich bij deze commando's aangesloten, hebben, i voorzien konden worden van geweren, munitie paarden enz., werd! een groot aantal geweren vernield en werd muni tie op vei'schillende plaatsen hegraven, daar meer werd buitgemaakt dan ver voerd kon wordlan." Om aan te toonem, dat het mei hoven medïgedeelde niet overdreven is, haalt de schrijver enkele feiten waar bij hij persoonlijk tegenwoordig was ,e.n waarvan hij in zijn dagboek aan- teekening maakte. Sommige hiervan zijn bepaald vermakelijk. Zoo o. a. het geval van een Khaki, die tot driemaal toe gevangen genomen werd. (Zooals bekend is worden de krijgsgevangenen steeds weder in vrijheid gesteld) en deze leverde den Boeren dus 3 cewe- ren, paarden, 3 zadels en ongeveer 450 patronen. Een winstgevend zaakje! Verder bliikt uit dit dagboek dat in tegenspraak met de berichten van En gelsche zijd©, de verliezen der Boeren steeds zeer gering waren. Een spre kend staaltje is het volgende: „Op den 26en, Februari l.i terwiil we te Klipkraal, eene/ nlaats ten wes ten van Richmond, gelagerd waren, kwam een vijandelijke afdeeling, om trent 120 man sterk, met 5 karren uit de richting van Richmond Road. In minder dan geen tijd waren we opge zadeld en vielen we den vijand aan, die terug vluchtte en positie nam in de nabijheid der randen. Zeventien van ons, voorafgegaan door onze officie ren, stormden evenwel hunne positie, met het gevolg, dat de vijand zich na een kort gevecht, waarbij 22 hunner gedood1 en 32 gewond werden, overgaf. Aan onze zijde werd slechts één paard doodgeschoten. Deze afdeeling van Kit chener's Fighting Scouts was geheel nieuw uitgerust, zoodat we een prach- tigen buit maakten. Een groote hoe veelheid patronen, omtrent 15000, werd buitgemaakt. Nadat ieder onzer zich van 't noodige voorzien had, werden de overige goederen verbrand; 2 kar ren werden echter medegenomen om de ammunitie en geweren te vervoe ren." Aan het slot van zijn schrijven ves tigt de heer Steuerwald nog eens de aandacht op een bericht in de ..Graaf Reinet Advertiser" van 27 Maart 1.1., betrekking hebbeinde op het fusilee- ren van 3 Afrikaners op den lOen dier maand, wegens een vermeenden aanslag der genoemde drie mannen op een trein bij Taaiboschfontein. Door dezen brief is weer een schel licht geworpen op het leugenachtige der Britsche telegrammen en rapporten. Bij het schrijven van den heer Steuer wald is gevoegd een brief van generaal Smuts aan president Steyn met het ver zoek dien te publiceeren. Ook deze brief hangt vreeselijke tafereelen van ellende op, die op rekening der Engel- schen moeten worden geschoven. Het volgende kan volstaan, om onzen le zers hiervan een indruk te geven: „Laat mij al een voorbeeld nemen, dat gedeelte van het district Krugers- dorp, dat tusschen de Magalies- en Witwatersbergem is gelegen, een van de schoonste, vruchtbaarste eu meest bebouwde streken van Zuid-Afrika, de zoogenaamde moot. Toen ik in Juli 1900 in deze gewesten aankwam, was deze streek nog groen, met onafgebro ken landerijen, tuinen en schoon be bouwde plaatsen en hoeven; een lust voor de oogen en een bewijs wat ons volk in tien jaren op landbouwkundig gebied kon inrichten. En nu? Nu is ze een dorre verwoeste wildernis, alle lan derijen vernield, de tuinen afgekapt en uitgeroeid, de plaatsen afgebrand, da huizen in vele gevallen niet alleen afgebrand, maar met dynamiet opge blazen, zoodat er niet de eene steen op den anderen is gelaten; een verblijf plaats voor den nachtuil en den aasvo gel. Waar nog zoo kort geleden alles leven, welvaart en vreugde was, heerscht nu de dood. Geen levend dier meer, geen vrouw of kind; --- kaffer meid, of men ziet op hun gelaatstrek ken angst, kommer, ja zelfs honger, in duidelijke trekken afgeteekend." En zoo gaat het door in roerende eenvoudigheid een schets gevende van al de gruwelen door den oorlog over het vredig land gebracht! Algemeene berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. Volgens de „Daily Mail" wordt Kabpstadi door millioenen ratten bezocht. Bijna geen huis is vrij van het gedierte, zelfs niet het regee- ringsgebouw. Daer zijn mi die hou ten vloeren ongebroken en vervan gen' door cementv,loeren,. In tal van openbar© gebouwen zijn lijken ge vonden van ratten die aan de pest zijn, gestorven. Hetzelfde blad vertelt' dat een aan zienlijk deel van d)e Laatst uilt En geland gezonden' Yeomaniry zoo weinig waard is, dat zij die met de mannen te maken hebben., zich af vragen waarom ze eigenlijk uitge zonden zijn. Het heet nu weder* dat De Wet zich ten Westen van Kroonstad be vindt. De gebroeders Botha zijn in het district Amersfoort en De la Rey trekt daarheen. Binnenland. HAAGSCHE BRIEVRN. Sommige menschen hebben hun be vreemding te kennen gegeven, dat de Regeering na den uitslag der verkie zingen op 14 dezer, niet aanstonds de portefeuilles ter beschikking der Ko ningin heeft gesteld. Men redeneerde aldus, dat immers de uitslag der her stemmingen niet van invloed kon we zen op het aanblijven van het Kabinet. Dit nu is volkomen juist maar het zou volmaakt teven d'e usance zijn, wanneer de Reg. niet den uitslag der herstemmingen had afgewacht alvo rens ontslag te vragen. Bovendien wilde zij met d'e Eerste Kamer nog zoo veel mogelijk afdoen en zij is er in ce-. slaagd ettelijke belangrijke wetten nog vóór haar heengaan een plaats Ln het Staatsblad te verzekeren. Zoolang de 2e helft van Juli niet is aangebroken, blijven we in de verkie zingen .zitten. Na de herstc.uining voor d'e Tweede Kamer, in district I, komen de gemeenteraadsverkiezingen, aan de beurt, 13 periodieke en 6 nieu we vacatures. Zoover het zich liet aanzien, zou de strijd der politieke partijen alleen, over de 6 nieuwe plaat sen loopeai, doch toonde mea zich over en weer geneigd de aftredende leden allen te herkiezen. Men meende daar door stemming over dezen te kunnen voorkomen en de burgemeester scheen geneigd dit in de hand te werken door afzonderlijke candidadatstellingen voo de periodieke en de nieuwe vacatures. Ofschoon mij dit onjuist voorkomt immers in beide gevallen is cr maar één en hetzelfde jaar van aftreding kan de rechtsquaestie buiten bespre king blijven, omdat er tóch gestemd zal moeten worden. Enkele aftredende raadsleden kunnen geen genade vin den in de oogen van een groepje anti- coöperatoren, die met lum honderd stemmen geen gewicht in de; schaal liggen, maar ons toch verplichten kan nen de wandeling naar de stembus te makem. Mensckelijkerwijs volmaakt toch, die kieswet! Over de candidaten voor de nieuwe plaatsen spreek ik thans niet. Als naar gewoonte zullen de kiezers „emharras du clioix" hebben, want het aantal der genen die gemeenteraadslid willen wezen, gaat er niet op achteruit. Alleen is het zeer de vraag of onder al deze geroepenen ook werkelijk uitverkore nen zijn, nl. geschikte en bekwame menschen, onafhankelijke menschen vooral. Op dit laatste dient meer dan vroeger te worden gelet, want in de latere jaren is het den kiezers wel dui delijk geworden, dat zij gefopt zijn: dat zij, zonder het te weten, mensehen m den Raad' hebb&n gebracht, die èn wat hun persoonlijke belangen betreft en wat aangaat de belangen van ver schillende ondernemingen, niet volko men vrij stonden tegenover de belan gen der gemeente, tot welker beharti ging zij juist gekozen waren. Heel warm zal men zich intusschen in de residentie niet maken voor de Raads verkiezingen en van een krachtsont wikkeling als op 12 en 14 Juni zal in de verte geen sprake wezen, denk ik althans, hoewel de belangstelling in de vergaderingen der kiesverenigin gen tamelijk groot was. Eén quaestie van beteekenis zal vóór den afloop der raadsverkiezingen reeds heslist zijn: nl. de voortzette- der telcfocn-exploitatie. De nadere verdediging van B. en W. der verlen ging van de concessie der Bell-Telefoon Maatseh., is uitermate zwak. En de ge heele redeneering wordt nog zwakker door de mededeeling dat de technische adviseurs der gemeente, de commissi© van fabricage en de directeur der ge meentewerken, gemeentelijke exploita tie voorstaan, terwijl de laatste daar bij met een tarief van f 60 per jaar (in tercommunaal) op een winst van f 35000 rekent bij 1800 aansluitingen. Dat luutste getal is stellig zeer opti mistisch en zal m. i. verre worden over troffen. Het lijdt dan ook geen twijfel of het lot van het in d'e eerste dagen van Juli te behandelen voorstel is be- Feuilleton. Naar het Engehch VAN MAX PEMBERTON. 15) Een van die schaduwzijden: in uw land;, graaf, maar gij hiebt heel veel schadeloosstelling. Gij zoudt nog moer vinden als gij ons beter kent. Dit alles is de overlevering van die Russen van vijftig jaren geileden. Als s->1 naar Petersburg vaat zult gij met. het Rusland van heden bekend wordlen. Maar niet met aangenamer vrienden. Een hoffelijke bekentenis. Mijn belofte om u bijstand te ver leenen hebt -dus niet vergeten. Ik z.al mij dit herinneren als die gelegenheid er is met erken telijkheid'. Een spoedige gelegenheid, vermoed ik? Dat was een vraag op dem man af. Een ©ogenblik keek Dane in die onderzoekende oogen die een antwoord in de zijne zochten te le zen. Het onbewegelijke gezicht van den man,, de bleeke vingers, d'e ge bogen gestalte, waren machteloos het scherpe verstand te bedekken dat dloor die blikken verraden werd. Dame gevoelde dat het gevaar voor Fékla grooter was dan hij vreesde. Ik vrees dat ik ten opzichte van reizen een onmogelijke peT- soon ben-, zei hij luchtig, zelfs overleveringen vau vijftig jaren ge leden hebben meer belangwekkends voor mij;, dan iet© dat ©en moderne stad te zien kan geven, maar toch zal ik d'en een of anderen dag naar Petersburg gaan. Een wiis man laat geen gele genheid verloren gaan. Reken mij dam maar onder de onwijzen. Ik heb veel vrienden in Moskou waarom; zou ik een vreemde willen zijn in een vreemd land De oude man opende zijn gouden snuifdoos en liet hem rondgaan. Wij kunnen te veel vrienden hebben zei hij bedaard', maar ook te weinig Hun gesprek werd' opeens afge broken doordat de bottelier het di •ner aankondigde, en. daarna ging het gesprek over tot de telkens weerkeer en de gem eenplaatsen Toen zij in het salon terugkeer den, was de storm op zijn hevigst, en schikte ook Dame zich in het on vermijdelijke. Boven alles, hij was iin Fékla's huis hij kon daar blij ven en dat betooverende schepsel tje beschouwen, als dat bevallige meisje van gast tot gast ging, en altijd' een lach achterliet. Hij kon zich geen vrouw in zijn huis voor stellen meer begiftigd met alle ga ven van vrouw te zijn Wien zij ook passeerde, zij liet als 't ware een bezieling achter door hare schoonheid, een indruk van heer schappij, d:ie ook hen betooverd'e, die zich er het meest tegen verzet ten. De man aan wien zij haar le ven wijdde zou door de kracht van zijn wil alleen in die heerschappij kunnen deel en. Soms kon het wel eens betwijfeld worden of zij er wel in zou toestemmen! zich haar eisch tot atleenheerschen te ontzeg gen. Zij was geboren om te heen schen misschien zelfs om. alleen te heerschen. Zij waren in het salon terugge keerd, en dadelijk nadat hij had moeten erkennen, dat de victorie door den storm was behaald, had Olga zich naast hem geplaatst en het gesprek liep over het spel en de spelers. Otto Demidloff had een speeltafeltje gereed gezet en wacht te op een medespeler. De graaf nam bezit van een' grooten arm stoel. en scheen te gaan dutten. Fé kla bleef alleen over om te voldoen aan dien wensch van den speler. Kom toch, riep de ongeduldige jonge man, ze gaan allen slapen, laten wij piquet spelen, Fékla. Luister, zei Olga fluisterend. Zij gaat toch van avond spelen. Dane keek op. Ik geloof het niet, antwoorddr- hij rustig. Ik geloof niet dat zij ooit weer een kaart wil aanraken Olga zonk lachend, in hair zetel terug. Ohé 1 zij speelt reeds, zei zij. Dane beet op zijn lippen en be gon over iets anders te spreken. Fékla vermeed het om naar hem om te zien, maar zat reeds aan het tafeltje en speelde met Otto Derni- doff. De uitnoadigin" van den vorst om mede te doen, weigerde hij kortaf Hij was zich niet bewust verbitterd te zijn over zijn neder laag. Het meisie trachtte alleen hem te vertoornen.. Hij nam het op als een vrouwelijke d\vaasheid, maar zijn verlangen om in dit huis te blijven, werd daardoor des te groo ter. Terwijl zij speelden wensch,te hij hun goeden nacht. Zij hief haar lief gezichtje tot hem op. en hij zag dat er tranen waren in hare oogen. HOOFDSTUK XI. Schijn of waarheid. Het was middernacht toen zij' de zaal verlieten en in de slaapkamers, uitkomende in de groote galerij van het paleis verdwenen. Otto De mi dof f protesteerde tea en het uur en heit we~"aan, want hij was ge woon te bed' te gaan als de zon reeds op was, maar de anderen waren reeds lang bezweken voor den pijn lijken dwang die hot gezelschap be- heerschte en d'e stem van. den. storm die als een lijkzang om het huis raasde. Niet een wilde luisteren naar de verontschuldigingen die Fékla meend'9 te moeten maken, over de slaapkamers. Het verlangen om te gaan slapen was te krachtig. Ook Dane gevoelde zich innig vermoeid, wenschte in vergetelheid zich aan de ernstige dingen, te onttrekken, en verdween met de Spaansche troost„tot morgen". Wat het dan zou zijn, was niet voor het tegen woordige. Hii zou eene andere uit komst vinden, en. eon ander uur. Fékla stood bii de deur van het salon toon hij haar goeden nacht zei. Hij had haar gaarne daar staan de gebonden om eenige wooi-den te wisselen maar d'e oudie graaf voegde- zich bij hen. Hi' keek haar diep in de mooie oogen., toen zij ze ophief tot d!e zijnen, nam een zil veren kandelaar op van een dienst- tafeltje en volgde den graaf ar de galerij. Daar waren zij beiden voor een oogen,blik alleen, en on willekeurig toon d'e Dane zijn ge moedsstemming. Wel. zei hij, terwijl hij Varso zijn hand toestak, Is het verkeerd dat ik blijf slapen in Veiliki Paleis; gij merkt zoo veel pp, graaf De graaf lichtte zijn bleek gelaat niet op. en langzaam en in gedach ten snoot hij zijn kaars. (Wordt vervolgd)..

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1