j. e. Cuisinier. gas- ei gietkes, feais mm, neteit JL Til HEI BAN, Verloren: Instituut Prins. I. C. HAAN, Ontsnapt Institut de langues vivantes. Noord- Zuid-Hollandsche Stoomtramweg-Maatschappij. Exploitatie- Maatschappij van Onroerende Goederen, KoéssM 37a, w Letterkunde en verklaring der werken Korte Spaarne 25. CONCERT Huishoudster. Terstond gevraagd, Te Koop gevraagd: BADINRICHTING BA°£N- VEEN's Cacao Alexanderstraatl2, Barteljorisstraat Zijlstraat 18. t LIMONADE-SIROPEN Parklaan 86. Vervolg Stadsnieuws. Stuitend schouwspel. Een onzer grnbon n.e ercPeni was Woensdag op klaarlichten dag be gem wil en d'ank getuige van een zoetr stuitend1 schouwspel aan. den openharen weg. Een oudle dame cp het balcon van een perceel in die Parkilaan was zoodanig gekleed en gediroeg zicli op zoo stuitende wijze, dat bij onzen zeesman twij fel aan hare verstandelijke vermo gens ontstond'. Nad'at dit eemiigen tijdi gediuurd' had (politie was voortdurend niet aanwezig) werdi zij hardhandig verwijdend, sloeg toen een. ruit stuk en wierp die scherven onder het vrij talrijk publiek. Men zei, dat diergelijke zonderlin ge tafreelen eir meer voorkomen. Mochten autoriteiten in het belang van die openbare ordle maatrege len wenschen te nemen, dan zijn wij gemachtigd onzen zegsman te noemen. Door het verhooren der conduc teurs der Haarlemsche Paarden tram voor d'e Haarlemsche recht bank deden hedenmorgen gedu rende 11/2 uur enkele koetsiers als conducteurs dienst, waardoor enke le wagens minder liepen. In de plaats van dien heer P. Kalbfleisch döe wegens vele ande re bezigheden zijn ontslag had in gediend!, is tot secretaris dier Ka mer van Arbeid voor die drukkers- bedrijven benoemd de heer J. Ger- r.itz, leer aar in de Staathuishoud kunde alhier. Meetbrieven. In het begin der volgende week zal alhier, door tusschenkomst van dien heer Inspecteur van de Direc te belastingen, tijdelijk een Rijks- scheepsmeter worden gedetacheerd. De schippers, of eigenaars van vaartuigen, zijn dan in d'e gelegen heid hunne schepen te laten opme ten. Daarvoor is alleen noodiig, aan melding bij den Havenmeester. mes, althans een scherp voorwerp, en zich daarmede naar hare woning heelt begeven en na aldaar eenïgen tijd op haar gewacht te hebben, en een on derhoud met haar te nebben gehad, haar opzettelijk met dit mes herhaal delijk hevig aan de linkerzijde van het hoofd en aan de pols van de rechter hand heeft gesneden en verwond, zijnde de uitvoering van zijn voorne- merwtot een moord op genoemd meisje alleen niet voltooid tengevolge van de van zijn wil onafhankelijke omstandig-, heid, dat de sneden werden toegebracht op plaatsen waar de oaardoor veroor zaakte verwondingen, zij het ook lang zaam, toch nog konden genezen en dat onmiddellijk geneeskundige hulp werd verleend. Althans op tijd en plaats voormeld Cornelia Driehuizen opzettelijk zwaar lichamelijk letsel heeft toegebracht, door haar met het oogmerk opzettelijk met een scheermes, althans een scherp voorwerp te snijden en te verwonden, tengevolge van welke verwondingen er groot gevaar voor verbloeding van dat meisje is ontstaan en dlit gedu rende eenige dagen in levensgevaar heeft verkeerd, zulks terwijl hij reeds te voren het besluit genomen had. Als getuigen waren gedagvaard de heer C. A. Gerke, arts; Cornelia Drie huizen; Willem Driehuizen; Klaartje Paap, vrouw van W. Driehuizen; Ger- rit Kraaijenoord; Leendert van der Meij; Jan Paap en Maartje Kraaijen oord, vrouw van J. Visser, allen te Zandvoort. Als eerste getuige werd gehoord Dr. Gerke. De geneesheer verklaarde, dat de hand door de verwonding niet on bruikbaar zal worden, en dat de wond aan den mond niet levensgevaarlijk is; en er geen gevaar voor verbloeding heeft bestaan. Nu werd gehoord het slachtoffer zelf Cornelia Driehuizen. Deze getuige verklaarde, dat er on genoegen was geweest 's Zondags avonds. tengevolge waarvan zij na dat haar moeder naar bed was, met potlood' een brief aan beklaagde heeft geschreven, waarin ze meldde, dat ze van hem afzag. Voorts vertelde zij het "ebeurcte op: den bewusten avond. Hoe da beklaag- evenwicht van den m-ensch heeft ver stoord, die zijn wilskracht heeft ge broken, waar hij juist zoo alle zedelijke kracht noodig had. Na deze inleiding komend tot het feitelijk gedeelte zijner verdediging ging pleiter zijnerzijds het cebeurde na. Voor pleiter staat vast dat beklaag de gedronken hebbendie omdat het Maandag was, niet zich zelf meester was. Pleiter wijst er op hoe beklaagde, toen hii kennis kreeg van den brief van zijn meisje, een jas aan had, waar in reeds een scheermes zat. 's Zondags had beklaagde een andere ias aan ge had en toen hij 's Maandags zijn z.g. opknannersjas aantrok, verzuimd het zich daarin bevindende scheermes uit te halen. Toen hij nu 's Maandags naar zijn meisje had hij geen plan iets te gen het meisje te doen. En toen het meisje nu bij haar be sluit Weef is beklaagde in kokende woed,e ontstoken, en heeft hii haar willen verwonden, nü^'^en, doch het opzet van doodelijke verwonding is nergens uit gebleken en ook de sub. officier is in gebreke "ebleven- dit tc bewiizen. Pleiter kwam er ten sterkste tegen op. dat de beklaagde zich den eanschen dag zou hebben opgewonden om moed te hebben, voor hetgeen 's avonds zou zijn gebeurd, zooals het O. M. be toogd had Dan moest beklaagde een profetïschen geest gehadi hebben, want }v: wist niet, dat hij den brief zou ont vangen. üok wijst pleiter op het feit, dat beklaagde niet gevraagdi had zijn meisje alleen te spreken, doch er in tegendeel niets op tegen gehad had, dit gesprek te voeren in tegenwoordig heid van anderen. Bovendien is de ambtenaar van het O. M. afgegaan op de verklaring van de getuige vrouw Kraaijenoord, dat beklaagde zou hebben gezegd: ,,Geef me de hand, ik heb een moorjd!begaan." Dit is echter zeer zwak, want zijn meisje heeft geroepen: „Moeder, moe der, hij vermoordt me", en dit woord heeft in de ooren van beklaagde na- j geklonken. Doch om dit als getuige- de stembureaux het druk. Wij laten hieronder volgen in de drie kolom metjes: I. hoeveel kiezers er in die districten zijn; II. hoeveel er bij eerste stemming omstreeks half drie waren opgekomen, en III. hoe groot het aan tal opgekomenen op dat uur vandaag is geweest. I TT III Beeksteeg 997 637 553 God, Oude Gracht668 415 411 KI. Heiligland 1160 683 640 Doelen 800 480 509 Raadhuis 1060 650 665 Fr. Varkeinsmarkt.. 1152 691 612 Geld. Pad 1296 772 750 Vanwege het Ministerie van Water staat, Handel en Ni'verheid werd he den aan het gebouw van het Provinci aal Bestuur alhier aanbesteed: Het maken van. eene bergplaats voor baggerspecie bewesten do liaveoi van Vlieland en het opruimen van die be oosten deze haven. Van de 4 ingekomen inschrijvings- biljetten was dat van M. Daalder te Terschelling het laagst voor f 2255. Naar wij vernemen is het doen van verbeteringen van ondergeschikt be lang in de forten op liet westelijk front der stelling van Amsterdam niet gegund aan den laagsten inschrijver maar aan den heer W. Blankevoort Czn., alhier, voor f 65,590. over de daken buurt KI. Hout straat vooraan b. d. Anegang, een EEKHOORN. Bij terugbezorging goeae belooning, Anegang 84. Herplaatsing wegens misstelling. Een Notitieboekje, bevattende namen en aanteekeningen, voor den eigenaar van zeer groot belang, doch niet voor den vinder, Spoedige terugbezorging gevr. AdresW. J. B. WANING. Paviljoen 1. Bennebroek. Ten nadeele van Q. de Jong alhier is ontvreemd een bed bollen, dat in de veiling de som van f 14.— had opge bracht notenboom. In den tuin van, dien hear J. G. Tuijtel, Bloemhof straat 7, bevindii zich een allermerkwaardigste boom. Het is een treurtroos, che acht jaar geleden, als een zeer klein boom- pjo, er geplant is en thans een noogiie heeft van meer dJan 2 M. en een middellii.n van 3 M. De boom moet dan ook gesteund1 wor den door acht ijzeren stangen, dlie erin cirkelvorm omheeni zijn gezet. Twaalf personen kunnen er ge makkelijk onder plaats nemen. Evenwel ligt d'e merkwaardig heid niet alleen in. den omvang, maar ook in den aard van den bloem. De honderdeal ja misschien duizenden rozen die rondom aan den boom hangen, maken vooral een zoo verrassend effeot omdat die bloem zoo vol is. Het wemelt er van geheel volgroeide rozen en prach tige knoppen. d1 Het spreekt vanzelf, dat die eige naar en zijn familie voor den boom zeer veel zorg dragen. Arrondissements- Recht bank te Haarlem Zitting van 27 Juni 1901. De eerste zaak die heden voor de Haarlemsche Rechtbank behandeld werd was die tegen H. J. J. Driesseri, ontslagen chef van dienst van de Haarlemsche Paardentram. Alle conducteurs waren als getuigen gedagvaard. Beklaagde stond terecht voor het fei-, dat hij op of omstreeks den 16e April 1901 te Haarlem als chef van dienst tegen een wekelijksch loon van 16.in dienst van de Haarlemsche Tramway-Maatschappij en als zooda nig ondermeer belast met het van de conducteurs in ontvangst nemen en aan den directeur afdragen van door die conducteurs ontvangen gelden, opzettelijk een bedrag van omstreeks 178 dat toebehoorde aan genoemde maatschappij, en dat door of vanwege die conducteurs om aan den directeur af te dragen was ter hand gesteld, we derrechtelijk zich heeft toegeëigend. Het getuigenverhoor van de con ducteurs, dat zeer spoedig was afge- loopen, bepaalde zich tot de vraag naar het bedrag der door de conduc teurs afgedragen gelden. Uit dit ge tuigenverhoor bleek, dat de conduc teurs de gelden aan hun chef hadden afgedragen, hetgeen door beklaagde bekend werdl Op de vraag hoe beklaagde er toe gekomen was met die gelden weg te gaan, gaf hij ten antwoord dat de aanleidende oorzaak was geweest het ontvangen van een brief van commis sarissen, meldende, dat hij met 1 Mei ontslag kreeg. De president merkte op, dat dit er: hoogstens toe had kunnen leiden datj hii vertrok, doch dat dit geen reden kon zijn de gelden, hem niet toebe- hoorende mede te nemen. De Officier van Justitie, requisitoir nemend achtte het noodzakelijk dat de heer van Oyen, directeur van de Haarlemsche Paardentram zou wor den gehoord als hoofdgetuige, verzocht de Rechtbank de zaak te willen uit stellen tot a. s. Maandag 11 uur. Als tweede zaak kwam voor de POGING TOT MOORD te Zandvoort. Johannes Keur, oud 20 jaar, arbei der te Zandvoort, thans gedetineerd alhier, stond terecht terzake dat hij den 15e April 1901 te Zandvoort heeft gepoogd Cornelia Driehuizen opzette lijk en met voorbedachten rade van het leven te berooven, dat hij toch dat plan heeft, beraamd nadat hij even te voren een schrijven van dat meisje had ontvangen, inhoudende, dat zij van verkeering met hem afzag, dat hij zich I daarna heeft gewapend met een scheer I «V OWUikVM, "UV-U Ulll uil. U.1Ö gBlUlfiC de haar alleen te spreken heeft ge-nis tegen beklaagde aan te merken is vrano-A or. 'buitengewoon zwak, zei pleiter. Pleiter vindt in de dagvaarding eeni ge contradicties waarop hij niet mag nalaten de rechtbank opmerkzaam te maken. Op die aangevoerde gronden meent pleiter dat van de primaire ten laste- legging, n.l. van poging tot moord, absoluut geen sprake is geweest. Wij hebben dus nu de waag te be handelen :heeft beklaagde opzettelijk zware verwondingen toegebracht, als de wet bedoelt? Dit. opzet heeft zeer zeker niet bestaan en de ambtenaar van het O. M. is ook in gebreke ge bleven dat te bewijzen. En ook in den zin der wet is van zware verwonding geen sprake; pleiter beriep zich daarbij op uitspraken van den Hoogen .Raad. De juridische conclusie waartoe plei ter komt is dat er sprake is van een voudige mishandeling. Mocht de rechtbank echter niet met deze con clusie meegaan en toch de mishande ling beschouwen als zwaar lichamelijk letsel, dan zal natuurlijk het feit al dus moeten worden gestraft. Doch pleiter riep dan in de -clementie dei- rechtbank, met het oog op beklaagdes verleden, en op zijn diep doorvoeld berouw. De beklaagde zat telkens te schreien onder het aanhooren der ver dediging en het was hem aan te zien, dat hij diep bewogen was. Na re-en dupliek werd de uitspraak bepaald op heden over 8 dagen. Burgerlijke Stand. vraagd en toen ze samen naar achter waren gegaan, ten slotte had geroe pen: als ik je dan toch niet krijg- daar dan" en haar met, een scheermes de verwondingen, had toegebracht. De verdediger, mr. F. A. Bijvoet, stelde aan dë getuige verschillende wagen, o. a. naar het karakter van beklaagde waarop Cornelia Driehui zen antwoordde, dat Keur gewoonlijk heel coed was, behalve indien hij in beschonken toestand verkeerde. De moeder van Cornelia Driehuizen gaf een verhaal, dat overeenkwam met dat door haar dochter aan de rechtbank medegedeeld. De overige getuigenverhooren had^- den ook betrekking op het gebeurde op Maandag-avond, op de vraag of bekl. gewoon was een scheermes bij zich te dragen, vaak. en vooral op den be wusten avond, beschonken was. Als get. d. décharge was gedagvaard Beerends, veldwachter en Ebrecht, die beiden een zeer gunstig getuigenis om trent beklaagde aflegden en verklaar den, dat men nooit last met hem had gehad. De verdediger meenende dat deze getuigenverklaringen voldieden, zag af van liet hooren der andere getuigen décharge, drie niet hadden kunnen verschijnen. Toen de president den beklaagd'e woeg wat hii wel dacht toen hij het scheermes in zijn zak stak, of hij dacht nu er van verkeering niets kan komen, dan moest alles maar uit zijn. Beklaagde verklaarde niet meer te weten. wat. hij toen dacht, in welken toestand hij toen was. De verdediger verzocht te vragen of beklaagde gewoon was een scheermes bij zich te dragen, en waarom hij dat toen bij zich had. Beklaagde antwoordde dat het een toevallige omstandigheid geweest is, dat hii een scheermes bij zich had. De subs, officier van justitie meent, dat feitelijk de misdaad door de be kentenis van beklaagde vaststaat, doch dat juridisch zeer moeilijk is uit te maken onder welke categorie van strafwetgeving het gepleegde feit valt. Doch ter terechtzitting, zoowed de getuigen-verklaringen als de verkla ring van beklaagde, geven Z.E.Achtb. de overtuiging, dat men hier te doen heeft met pogirur tot moord. Er bestond volgens ZEd.Achtb. alle aanwiizing dat er tusschem beklaagde en zijn meisje onveiligheid bestond. Het O.M. ging den ganschen loop der zaken nog eens na, vond het ii ratio neel te meenen. dat een werkman ge woon zou zijn een scheermes bij zich te dragen en kwam tot da conclusie, dat het niet is geweest een eenvoudige mishandeling, doch het opzet heeft voorgezeten zijn slachtoffer zoo ern stig mogelijk te verwonden, juist op die te ©re deelen des lichaams, waar verwondingen de rampzaligste gevol-j gen kunnen hebben. Hij was dronken, doch volstrekt niet zóó. dat hij niet meer wist wat hij deed, alleen opgewonden door den drank. Ten slotte wijst ZEd. Achtb. er op. dat een halswond bij beklaagde er op wijst dat hij zich vaaa kant had wil len maken, er van overtuigd dat hij een moord begaan had. Z.EA. Achtb. qualificeerde het feit als poging tot moord. Doch mocht de rechtbank het hiermede niet eens zijn. dan is het feit te kwalificeeren als op zettelijke mishandeling. Het O. M. eischte 2 jaar gevangems- De verdediieer, Mr. F. A. Bijvoet zegt, dat wanneer hij uitdrukking- moest geven aan de alles overheer- schende stemming die hem bezielt, dat een stemming van medelijden is, van diep medelijden met het meisje, doch voor haar is de toekomst, niet gebro ken, voor haar ligt die nog even hoopvol. .Anders is het met den longen mau. met den beklaagde. Een jonge man, die kalm en bedaard zijns weegs gin" steeds goed en vriendelijk was. vooral voor zijn meisje, in wie zich concen treerde alles, wat de toekomst aan >- luk voor hem had, en van wie hij nog steeds zielsveel hield. Dit heeft pleiter dikwijls in de gevancenis door be klaagde met tranen in de stem hoo ren verklaren. Waaraan, is het nu te wijten dat deze jonge man als moordienaar voor de rechtbank werd gevoerd? Dit is te wijten aan den alles verbre- keaiden invloed van den dran1 die het Ondertrouwd: 27 Juni. H. J. van Em merik en C. M. Colla. K. Molenaar en I. K. Dineler. S. H. Brougersma en W. F. Klinkhamer. Getrouwd: 27 Juni. G. Folbert en G. Vlemin" W. Waalewijn en C. J. Huijs- nians. D. Schornagel en C. T A. A. Pauw. J. H. \erhoon en H. Laverman. Bevallen 29 Juni M. A. Mulder— Tweehuijzen z. M. M. Bijster—Huij- bers d. R. PrinsPrins d. 26. -. M. Droog—Vnigt d. A. Ronde—Smal z A. N. EgoKlinkenberg z. E. Reiziger Poppink z. H. J. van der Burg -Eek hout z. Rechtszaken Aan de N. Z. A. S .M. is sursé ance van betaling verLeernd) tot li Juli 1902. A ilveriewtSën. Getrouwd D. SCHORNAGEL en C. J. A. A. PAUW, die namens wederzijdsche familie hun dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij deze gelegenheid ondervonden. Haailem, 27 Juni 1901. HAARLEM-LEIDEN. De Conpons der i pCt obligation,1 verschijnende 1 Juli 1901, zijn van af dien datum betaalbaar bij de Heeren BROEKMAN HONDER8 te Amsterdam. HET BESTUUR. Hillegom, 26 Juni 1901. Haarlem (Sophiadal). Dagelijks gelegenheid tot inschrij ving van Leerlingen; 15 en 16 Juli bet onderzoek ter vaststelling der klasse voor zoover die niet, overeenkomstig de bepalingen van het Programma, aangewezen wordt door de vorige school. Programma's op aanvrage toe gezonden door den Directeur R. PRINS. Tot ons genoegen kunnen wij mede- deelen, dat de toestand van den heer A. C. Laane zeer bevredigend is. Wel is de patient tengevolge van de reac tie zwak, maar het medisch onderzoek heeft aangetoond, dat er geen ernstige kneuzingen of andere verwondingen aanwezig waren, zoodat zij het dan ook na een eenigszins langdurige pe riode volkomen herstel is te ver wachten. Namens de onlangs opgerichte Ver- eeniging tot bevordering van de vrije gedachte,,De Dageraad", alhier, wordt ons medegedeeld dat op de vergade ring den 25en dezer gehouden, het be stuur definitief is vastgesteld als volgt: J. J. Groot, voorzitte;r H. Blaauw, secretaris; De Baas, penningmeester; P. J. J. v. d. Gevel en W. Westja, com- i missarissen. Bij de candidaatstellingen voor den Raad is opgemerkt dat de heer Geijl op twee manieren is gecandideerd. üp de eene stemlijst die van de kiesver- eeniging Haarlem) staat nameliik de naam H. J. Geijl, overeenkomstig de kiezersb'st; op de andere (die der aan nemers en bouwkundigen staat H. J. Geijl JCzn., volgens het adresboek. Het Gemeentebestuur is erop gewe zen. dat men hier te doen heeft met een en denzelfden persoon en dat de achtervoeging JCzn. feiteliik slechts als een nadere aanwijzing moet wor den beschouwd. Heden ontvingen wij de droevige tijding van het over lijden van onze zeer geliefde Dochter, Zuster en Behuwd zuster HENRIETTE CLOTILDE CHRISTIANA MARIA, pchtgenoote van den Heer Th. HART DE RUIJTER, te Madioen (Java), in den ouder dom van 35 jaar. Uit aller naam, C. W. SCHöNHUTH. Haarlem, 26 Juni 1901. te HAARLEM, bericht dat zij bij de Noord- on Zuid-Hollandsche Bank te Haar lem, tot den koers van 100 ten verkoop heeft gesteld hare 4'/ pCt. übligatiën van ƒ500 en f 1000 rentende per 1 Mei en 1 Novem ber. HAARLEM. -! Directeur: G. CERTEAUX, diplomé de la Faculté des Lettres de Paris. Eenig Instituut in talen wan deze genre met gediplo meerde leeraren. Fransch, Engelsch, Duitsch, Spaansch,ltaliaansch, Deensch Noorsch, Maleisch. Russisch, Grieksch, Latijn, Hollandsch (voor buitenlanders), door leeraars der betrokken lan den naar een eigeue methode, zoowel in als buiten het In stituut. van MOLIÈRE, RACINE, CORNEILLE, enz. Prospectus franco. Lessen van 7 uur voorm. tot 10 uur sav. Proefl. gratis. GROVE EN GEKLOPTE verkrijgbaar per waggon en per Hectoliter tegen concurreerenden prijs. Telefoont»timmer axa Kamer 7or kiezing. Dat er vandaag in de stad een zekere spanning heerschte wegens de beslis sende verkiezing inzake de Kamer-can- didaten laat zich begrijpen. De men- sclien liepen zenuwachtig heen etn weer en animeerden elkander om te gaan stemmein. Amerikaansch was de optocht van drie wagens, volgeplakt niet biljetten voor de candidatuur Van Styrum en het was inderdaad eeeai dramatisch moment, toen deze stoet een wagen ontmoette waarop de can didatuurVan de Kamp werd aanbe volen. Bij de Yankees zou men bij deze gelegenheid misschien handgemeen zijn geworden. Hier niet. Op de gezich ten van de toeschouwers kon men niet eens lezen, of ze voor den een of voor den ander gestemd hadden of zouden gaan stemmen. De heer Van de Kamri werd gezien op de Turfmarkt, waar hij een soort van toespraak hield tot een groepje personen, die door knikken van hun ne instemming blijk gaven. 't Valt. niet te ontkennen dat er voor zijn candidatuur met voorbeeldeloozen ijver is gewerkt. Woensdagavond nog verscheen er een geheele courant tot aanbeveling van zijne candidatuur. Op sommige oogenblikken hadden I Vrijdag 28 Juni 1901 door het Haarlemsch Muziekkorps „HARMONIE", Directeur de Heer C. A. BERN HARDT, voor de leden met hunne dames en huisgenooten. Aanvang 8 nnr. HET BESTUUR. Een net Burgermeisje van omstr. 30 j., P.G., met alle voork. werk- zaamh. volkomen bekend, zag zich gaarne als Huishoudster gepl. in een net gezin zonder kinderen. Br. fr. No. 4458, bur. v/d blad. een flinke Dienstbode, R. K. van goede getuigen voorzien, Adres: Gierstraat 10. Een Heer vraagt tegen 15 Juli a. s. gemeubileerde Zit- en Slaapkamer, tegen f 20.— per maand. Brieven onder No. 4457, bur. v/d Blad. een 2de hands Handcamera. 9X12, met toebehooren. Brieven met prijsopgaaf onder no. 4459 Bur. vak dit Blad. van hel .STAALBAD'.HAARLEM ly^iaohu'SsmftiAKt. houtweg.- REINIGINGSBADEN. Abonnementsboekjes ^aMe^eadinrichtlng en hef Brongébouwj verkrijgbaar. :4 SPpK'TSN VAN GENEE3KUN." -f Voor de fijne tafel: (poeder) is onbetwistbaar de beste CACAO. Architect, HAARLEM. lioek Groote Markt. TELEPHOON 250. Meubelen, Tapijten en Beeldenfabrieken. Meubileering van Huizen. Behangen en Stoffeeren. ÏO^- OMTBUT- -KOEK VERKADE -ZAANDAM- moet verpakt zijn in een blauw etiquet met den naam onzer firma. Voor winkelier. Verpakking in een gratia kistje, 48 stukB franco, gebruikelijke korting. VAN O. H. BAKKER Go., Oude Groenmarkt 14, Haarlem, zijn onovertrefbaar in kwaliteit en smaak. OVERAL VERKRIJGBAAR. 40 Slaapkamers en Salons. 1 Telefoon iutercomninnaul 433. Onderlinge Levensverzekering van „Eigen Hulp." Om de drie jaar wordt de winst uitgekeerd, of liever wordt terugge geven hetgeen blijkt te veel aan premies te zijn betaald. Hoe groot dit be drag is hangt van het gesloten contract af en blijkt uit de volgende staat: Voor een uitkeering van ƒ1000 bij overlijden bedraagt de premie: Jaar- Teruggave na Feitelijke premie. drie jaar premie. 20.40 3 X 4.11 16 29 23.20 3 X 4.12 19.38 213.80 3 X 4.62 22.18 38 3 X 6.81 31.19 70.10 3 X 11.17 45 93 92.40 3 X 21.83 70.57 Leeftijd 25 30 35 45 55 65 Temand die zich op 25-jarigen leeftijd verzekert, betaalt feitelijk na zijn 65e jaar geen premie meer, want hij ontvangt na dien leeftijd zijn premie-gelden in den vorm van winst om do drie jaar terug w en zal zelfs na dien leeftijd meer terug ontvangen dan hij betaali in goeden staat zijnde Fiets, heeft a]lr Ter overname gevraagd, voor een jongen van 8 jaar. Brieven onder no. 4460 bureau [Heer van dit blad. in elk driejarig tijdvak. Yolledige Tarieven en inlichtingen gratis te verkrijgen by den A. J. DTJYFJES, Dnvenvoordestraat 92. Hoofd Agent voor Haarlem en Omstreken.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3