NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. I9e Jaargang Donderdag 4 Juli 1901. No. 5524 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: JSgggR^gl. ADVERTENTIEN Yoor Ha&rlem per 3 maanden1.20 Van 15 regels 50 Ota.; iedere regel meer 10 Ots. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 dfijGroote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Reclames 30 Cent per regel Afzonderlijke nummers0.02% l/Liitf uBureaux: Gebouw Het Spaame, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37% Telefoonnummer der Redactie ÖOO. Telofoonnnmmor dor Administratie 139» de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DB LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONE&Succ., Parijs 3V»* Faubourg Montmattre. Dit nummer bestaatuit zes bladzijden. Haarlem's Dagblad van 4 Juli bevat o.a. De wetschennis in de Kaapko ïonie, Het diner van Asquith, Generaal de Wet, De toenadering tnssclien Frankrijk en Dnitschland, De aanstaande gemeenteraadsver kiezingen, Yereeniging „De Tien4^ Politiek Overzicht. In ons vorig nummer namen wij de redevoering van m miester Chamberlain op over d!e schor sing dier zitting van het Kaapseiu parlement. Het zal nauwelijks be toog behoeven waarom Joe ver- Klaarde dat de volksvertegenwoor diging der* Kolonie niet bijeen kon worden geroepen. Indien dit onder de tegenwoordige omstandigheden gebeurde zou er allicht kans zijn dat de onwettig verkregen regee rt ngsmeercleirh ei d. verliep en dan waren de gevolgen voor Engeland' diet te overzien. Intusschen is er weer nieuwe vvetsschennis gepleegd daar de uit gaven nu zullen geregeld' worden buiten het parlement om, wat niet mag. De Engelsche. bladen voelen dit ook wel, doch trachten er z/ich zoo goed moeedijk uit te redden. De „Times" schrijvende over de onwettige handelingen in de Kaap, beroept zich op het beginsel inter arma silent leges (De wapenen doen de weiten zwijgen). Het blad verge lijkt den toestand der kolonie met dien van Frankrijk in 1870 en1 hoopt dat er, na den oorlog, een loyalis tische meerderheid zal zijn die den ministers décharge zal verleenen. De vergelijking van de ..Timies" is heel aardig, wanneer het bl'ad daarmee zeggen wil dat de Boeren in de Kaapkolonie even zooveel overwinningen behalen als de Duit- sc-hers in 1870 in Frankrijk. We zouden dan eerstdaags een beleg van Kaapstad. (Parijs), mogen ver wachten. Br't is voor de rooi- meks om van te rillen. Maar zoo meent het conservatieve orgaan het niet, want de hoop wordt uitge sproken dat het later bik mgeroe- pen parlement „loyaal" genoeg zal zijn om de onwettige handelimieen goed te keuren. Dit mag intusschen met reden betwijfeld worden, want. niet vele echte Kapenaars zullen met de 9preuk .Voor de wapens zwijgen de wetten", die men nu an toepassing brengt, instemmen De verbittering in de Kolonie zal er natuurlii'k sterker door worden en d'e nu nog slechts hier en daar opslaande vlam kon wel eens tot één laaien brand overslaan van Kaapstad tot Durban. Wee dan den genen die met het vuur gespeeld hebben. Zij zullen er het eerst door ondergaan. Onze vriend Rhodes is intusschen in d'e hoofdstad der Kolonie aan gekomen. Of hij er zich bijzonder op zijn gemak zal gevoelen is een andere vraa°\ De Boeren toonen nog altijd groote beweeglijkheid op het Engelsche gebied. Kolonel Dal- gety is Mac-Clear in d'e Transkei binnengetrokken en nu hebben de invallers het district ontruimd, voor hoe lang? Zij dwalen nu in den omtrek rond'. Fouché, de Boe- renoommandant moet op zijn terug tocht een van de drie wegen vol gen, die alle door de Engelsolien be zet 'worden. Waarschijnlijk zal hij nu die wegen vermijden en even als reeds zoo dikwijls in dezen oor log is vertoond, tusschen de niets vermoedende Tommies doorslip pen. Erg ongerust behoeft men o. i. over zijn lot niet te zijn. naar zijn meening dat feestmaal moet doorgaan, aangezien hij dan zijn liberaal-imperialistisch stand punt nader wil toelichten. As- quith's brief wordt op de meest ver schillende wijzen opgevat. Volgens sommigen zal Asquith bij deze ge legenheid de scheuring in de libe rale partij tot een feit maken, en een zelfstandige imperialistisch-li- berale partij vormen. De liberale leiders die tegen de Zuid-Af-rikaan- sche politiek zijn. verzekeren daar entegen dat het feestmaal een fiasco zal zijn, dat zelfs weinig imperia listische liberalen eraan zullen deelnemen, en ook Rosebery's /•komst nog niet zeker is. ondanks de pogingen dier leiders van de groep om Rosebery daartoe over te halen. Slechts een zee.r klein deel van de leiders der liberale partij zou geneigd zijn, Campbell-Banner- man los te laten en Asquith's feestr maal bij te wonen. Men1 was onder deze omstandig heden zeer benieuwd1 naar de re de die Bannemian Dinsdagavond te Southampton zou houden. Wij wemschen den beer Asquith een smakelijk diner, maar hopen vurig dat het hem niet gelukken zal de steeds machtiger wordende vredes-beweging in Engeland1 nar deel te berokkenen. Maar mocht diit al gebeuren dan zou dat nadeel toch slechts van tijdelijken aard zijn, want de oogen gaan meer en meer open voor 't licht der waar- beid. Met Zola kunnen we ze"-°- „La vériité est en marche, rien ne l'arrêtera." Buitenlandsch Nieuws. Generaal De Wet. De heer Asquith kan niet beslui ten van zijn d'iner afstand te doen, wellicht is hem het menu tè ver leidelijk. Hii heeft aan de 40 parle mentsleden van de Engelsche libera le partij, die hem verzocht hebben, geen deel te nemen aan het feestr maal on IQ Tulii geantwoord dat In de „Figaro" vinden wij een ka rakterschets van den bekenden Boe renstrijder, waaraan het volgende ontleend is. Een Amerikaansch journalist, die verlof had gekregen dien veldtocht met een Vrijstaatsch commando mede te maken, ontmoette een burger, wiens havelooze kleedij er door de in de open lucht doorgebrachte nachten niet be ter op geworden was en vroeg hem waar Generaal De Wet zich op het oogenblik bevond. De Boer wees hem zeer beleefd den weg, dien hij te vol gen hadl om in het kamp te komen en eepige oogenblikken later werd de re porter toegelaten in de tent van den Z.- Afrik. held. De verslaggever kon een gebaar van verrassing nietonderdruk- ken toen hij den man herkende, die hem op den goeden weg had geholpen, zorg dragende hem niet zijn naam en rang te vertellen. Op het eerste ge zicht zou niemand in Christiaan de Wet iemand van buitengewone hoeda nigheden vooronderstellen en een op perbevelhebber, die een omveerstaan- baren invloed on het hoofd en het hart van zijn soldaten uitoefent. Zijn ge stalte die in Europa een weinig boven het gemiddelde zou zijn, schijnt vrij klein vergeleken bij de reusachtige Boeren. Zijn onregelmatige trekken hebben niets aantrekkelijks. Zijn blik heeft eer een uitdrukking van goed heid dan van groot verstand. De trekken die wijzen op geestkracht vindt men slechts in de onderste helft van het gelaat: de benedenlip is zeer gTOOt en de ki.n uiterst scherp. Het ge mis aan uiterlijk prestige wordt ook niet door een schitterend uniform op gewogen. De kleeding van De Wet onderscheidt zich absoluut niet van dio zijner mannen, alleen is zij nog meer verwaarloosd. Op zijn wambuis, dat door de vele regens een onbepaalde kleur heeft gekregen, is geen enkel onderscheidingsteeken aangebracht. Het eenig uiterlijke teeken van zijn commandantschap is een bundeltje zwarte veeren op zijn hoed bevestigd. Het land der stuisvogels is niet dat der vederbossen. De Boerenheld die op zijn schitterende tochten door de Kaapkolonie zoo gemakkelijk de plui men op zijn hoed had kunnen ver nieuwen, heeft er een eer in gesteld, de onderscheidingsteekenen te bewa ren. die hem herinnoren aan de ver moeienissen van een langen en zwa- ren veldtocht. De struisveeren van generaal De Wet hebben zooveel van Ha wederwaardigheden de* oorlog* te lijden gehad dat zij in 'n jammerlijken staat verkeeren en teruggebracht zijn tot eenige overblijfselen, welker her komst voor een oningewijde onmoge lijk is op te sporen. Een opperbevelhebber die de Boe ren zelf verbaasd doet staan over zijn eenvoud of liever door zijn haveloos uiterlijk maakt naturlijk weinig ont slag met de vormen der etiquette. „De nederigste en armste zijner bur gers die onder zijne bevelen strijden" zegt de heer Howard in de ,,W o r 1 d's Work", „kan zich direct tot hem wenden zonder hem zelfs te groeten en hij luistert met een verbazend geduld naar de klachten zijner sol daten. Nooit zal hij iemand1 aanspre ken, zonder hem vooraf de hand te drukken. Behalve door zijn drie zoons die bij zijn troep dienen, wordt hij door ale soldaten gewoon met Chris" aangesproken, wat de verkorting is van zijn voornaam Christiaan. Toch zijn deze zelfde mannen gereed hem te volgen, waar hij hen beveelt, en om zich te laten dooden op die door hem aangewezen plaats. De Wet weet ook de verdiensten zij ner vijanden op prijs te schatten. Hi] koestert voor generaal French een hooge bewondering en heeft verklaard dat wanneer hij dezen bevelhebber ooit in handen mocht krijgen hij wel zou zorgen dat de generaal niet ont snapte. „Onder geen enkel voorwend sel", verklaarde de Boeren-comman- dant, zou ik hem (French) de vrijheid teruggegeven en ik zou hem nood/.aken den geheelen overigen veldtocht naast mij te rijden om des te meer van zijn gezelschap te kunnen genieten." De Engelschen hebben de ridder- lijkheid van De Wet beantwoord met zijne boerderij te Rooivaal in brand te steken. Het eenig resultaat van deze barbaarschheid is dat de dappere Vrijstaters nóg ondernemender, nögj moeilijker te volgen is geworden zon dier echter tegenover zijne gevangenen de wetten der menschelijkheid uit 1 ft oog te verliezen. Hetzij De Wet als overwinnaar ofoverwonnene uit dezen ongelijken kamp tusschen een den grootste volken en eenige duizenden dapperen, die hun vaderland verdedi gen, te voorschijn treedt, hij zal steeds blijven de held van Zuid-Afrika. Jingo-taktiek. Hoe die jingo-bladen de openbare meemiing in het harnas trachten jagen tegen de bijeenkomsten van de anti-oorlogspartij, blijkt uit het volgende bericht van de „Pall Mali Gazette" „Overeenkomstig de afspraak dat er eiken Zond'i gochtend om elf uur pro-Boer bijeenkomsten zouden ge houden worden op Parliament Hill, waren er Zondag drie sprekers ge komen. De een had een grooten, hond meegebracht om zich te be schermen, de anderen hadden een lijfwacht van acht jonge Duitschers met dikke stokken. Zii slaagden er echter niet in een gehoor te vin den. en werden ten slotte door zes politie-agenten naar de tram ge ëscorteerd. Terwijl er eenige school jongens aan het jouwen en fluiten waren (want de jongen van d'e la gere school is niets als hij geen ver woed' loyalist is) vergat een van da Duitschers zich zelf zoo ver d'at hij een of twee knapen met zijn stok sloegals d'e politie er niet bij was gekomen, zou hij leelijk zijn toe getakeld. Een aantal jonge werklie den hebben afgesproken den volgen den Zondagochtend bijeen te ko men om de kinderen tegen- vreem de .ordebewaarders" te bescher men." Andrie8 de Wet. De „Petit Bleu" te Brussel meldt, dat Andries de Wet een uitnoodiging ge kregen heeft om bij het hoofd van den veiligheidsdienst te komen. Deze ver zocht hem op te houden met zijn pro paganda voor de Boeren, daar hij an ders uit België zou gezet wordisn. De Wet zeide dat hij. zonder zich naar deze uitnoodiging te schikken, reeds voornemens was naar Parijs te gaan. De „Petit Bleu" voegt er bij dat bij de komende verkiezingen een besliste pro-Boer candidaat zal gesteld worden tegenover diengene van de ministers, die verantwoordelijk is voor dezen maatregel. Adries de Wet is n,u reeds naar Pa rijs vertrokken. Wanneer het bericht van het Brus- selsche blad juist is, heeft de Belgi sche regeering hier een besluit geno men, dat zeer zeker niet te rechtvaar digen is en volkomen onwettig. Wel licht hooren wij er nog meer van. De inval van Jameson. Bowles vroeg Dinsdag in het En gelsche Lagerhuis of de regeering, bij de regeling van die finale vredesvoor waarden met de Boereu, van plan was de omstandigheden i,n aanmerking te nemen, waaronder de inval van Ja- meson was gebeurd) en een commissie te benoemen, om het onderzoek naai den inval aan te vullen. Balfour antwoordde, dat de regee ring niet van zins was de zaak weer op te rakelen. Dat valt te begrijpen! Tegenspraak. Een telegram van Bermuda logen straft het gisteren vermelde bericht over muiterij van Boerenkrijgsgevan- genen aanboord van de Armenian. De gevangenen hebben zich gedurende de reis rustig gehouden en er hoefde nie mand in de boeien geslagen te worden. Onze twijfel aan de waarheid van dit bericht blijkt du3 juist te zijn ge weest De Engelsche liberalen. Er is een bijeenkomst van leden van de Engelsche liberale' pareij bijeenge roepen. Dit wordt in de wandelgangen van het parlement beschouwd als een teeken dat de verschillen in de partij op een kritiek punt zijn -ekomen. C amp he U-B au n erm an heeft Dinsdag avond in een rede te Southampton ge zegd, dat hij den hachelijken toestand van de liberale partij niet wenschte te verhelen Hij voor zich sloot zich niet aan bij de een of andere uiterste frac tie, maai- het was altijd moeielijk ge weest en nu schijnbaar onmogelijk ge worden die eenheid te bewaren, tenge volge van voortdurende scheuringen. Sommigen werden geïnfluenceerd door persoonlijken naijver en anti-pathie. Spr. deed een beroep on alle liberalen om de pogingen te steunen voor het herstel van de orde en de kracht in de partij. Het Duitscb-Russische han delstractaat. Volgens een bericht dat van Berlijn aan het ..Nowoje Wremja" is geseind, zei de Duitsche rijkskanselier nog van deze maand naar Petersburg gaan om te onderhandelen over het Duitsch- Russische handelstractaat. De juist heid van dit bericht was nog niet uit te vosschen. Witte, de minister van financiën, moet zijn voor genomen reis naar Mantsjoerije tot het voorjaar hebben uitgesteld, en zal, naar het heet, van den zomer in Wies- baden de baden gaan gebruiken. De arbeiderspen8ioeneii in de Franscüe Kamer. In de Fransche Kamer sprak Ma- niaude als ziin meenimg- uit dat de Kamer niet uiteen kan gaan alvo rens definitief gestemd' te hebban over de arbeiders-pensioenen. Hij vroeg de voorkeur voor een motie in dezen zin. De voorkeur werd met 314 tegen 205 stemmen ver leend. De rechterzijde juichte den uit slag toe. maar daar de kern van de motie vervolgens verworoen werd, t'eekende zii heftig verzet aan en eischte hoofdelijke stemming. Le vendige opschudding. Firmin Faure diende een motie overeenkomende met die van Maniaudie, welke eveneens werd verworpen, met 263 tegen 255 stem men. Lazies verlangde in een motie dat de regeering de ambachtsvereeni- gingen zal hooren over de kwestie van arbei derspensioneering Gaillaird Bancil diende een ge lijkluidende motie in. waarmede Lazies zich vereenigde. Foumière bestreed die en. de Kamer ver wierp de motie van Gaillard Ban cil met 300 tegen 237 stemmen. Heden weer vergadering. De toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland wordt steeds grooter. Het sterkst is dit gebleken uit de geestdriftige ontvangst der overwinnende Fran sche automobilisten te Berlijn en de spontane hulde gebracht aan den Duiischen wielrijder Arend, die te Parijs den Grand prix de la Répu- hlique won. Nu krijgen, we weel een ander staaltje van die verander de gezindheid Een Duitsch soldaat die zijn naam niet noemt, heeft ..aan alle ridder lijke Fransehen" een boekje opge dragen „Unsere Bilanz" heet het waarin hij de meening uitspreekt dat Franschem en Duitschers dn de gevechten die zij in d'eni loop der eeuwen met elkander hebben ge voerd, genoeg lauweren en genoeg jammer hebben verworven en nu eindelijk schouder en schouder moe- ten gaan staan om gemeenschap pelijk de werken der beschaving te dienen. Hij stelt in het licht dat er in den loop der tijden groote stukken van het Duitsche Rijk aan Frankrijk zijn gekomen en dat El- zas en Lotharingen maar een klein gedeelte ziin van wat vroeger Duitsch was en later Fransch is ge worden. Om aan te toonen dat bei de ten naastebij evenveel roem heb ben verworven en evenveel offers hebben gebracht telt de schrijver aan het eind van zijn boekje de overwinningen en het aantal ge vallen soldaten' aan beide kanten op. Als eindcijfer krijgt hij dan se dert 1479 (verovering van Luxem burg door de Franschen)aantal Fransche overwinningen 235, Duit- sche overwinningen 240; verliezen van die Franschen aan döod'en en gewonden 1.100.520, van de Duit schers 1.057.780. Een woelige zitting van de Belgische Kamer. De vergadering vande Belg. Ka mer gister was zeer woelig tengevol ge van een interpellatie van den socialist van der Velde. Deze bracht de woorden ter sprake die een ge neraal van de schutterij te Doornik moet gesproken hebben hierop ne- derkomend'e, dat hij zijn manschap pen aanmaande in geval van op roer op liet volk te schieten. De minister van binnenlandsche zaken las een verklaring voor van den ge neraal, waarin deze ontkent de woorden te hebben gebruikt, die hem worden toegeschreven. Groo te woeligheid. Van de Velde maak te Dela-ntsheeme voor een leugenaar uit en werd tot de orde geroepen. Rosule riep„Als er oproer komt, zal ik dien generaal doodschieten!" Dclantsheere zeide dat d'e rechter zijde in geval van oproer liarem plicht zal doen. Woeste deed een beroep op alle welgezinde burgers om zich voor te bereiden het op roer te weerstaan. Hij stelde een motie voor, strekkende om de ver klaringen van de regeering goed te keuren. Zij werd met zitten en op staan van de rechterzijde aangeno men. De socialisten stemden tegen en de gematigden onthielden zich, Huwelijk tusschen Rusland en Mecklenburg. Volgens geruchten zal eerst daags de verloving bekend worden tusschen groothertog Michel Alex- androwitsj, broeder van Czaar Ni- kol aas II en troonopvolger, etn her togin Cécile, zuster van den tegen.- woordigen groothertog van Mee- klenburg-Schwerin. Hertogin Cécile is in 1886 gebo ren; een andere zuster is gehuwd met prins Christiaan, kroonprins van Denemarken, welk naar de hof feesten te Schwerin ter eere van ko ningin Wilhelm ina bijwoonde. Groothertog Michel Alexandnowitsj is in 1878 geboren. het legerbestuur in. Engeland nog steeds de noodige aanvullingsdeta- chementen bij elkaar om het leger in Zuid-Afrika op zijn sterkte te houden. Zoo hebben nu weer all'e beschikbare manschappen van het reserve-eskadron van liet 19de hu zaren last gekregen om zich ge reed te houden voor him vertrek naar Zuid-Afrika oo den lOemde reserves van het 18e huzaren vol gen op den 20sten. Aan de ..Daily Telegraph" wordt uit Middelburg aan de Delagoa-lijn gemeld dat de Boeren in die streek gebrek aan voedsel hebben van daar dat kleine afdeelingen bijna eiken nacht moeite doen om<het dorp binnen te komen ten einde proviand van hun vrienden te krij gen. De Boeren beproeven nog al tijd om den spoorweg over te ste ken en naar hef. noorden te gaan. Viljoen, Both iO-n ook de meesben van- de andere commandanten zijn nu te Witbank, ten zuiden van Mid delburg, gelagerd. Te Middelburg, K. K., is bericht ontvangen d'at de posttrein naar het zuiden den 29sten Juni tusschen d'e Aar en Naauwpoort „van het spoor is geloopen." De locomotief en drie waggons werden van de spoo sta ven geslingerd, maar er gebeucden verder geen. ongelukken. Of de Boeren de hand in de zaak ha.'den, wordt niet gezegd. De „Cape Times" verneemt, dat de Boeren die in Transkei waren binnengevallen., op Macleatr aan rukten. Maar de bewoners van, het dorp waren bedacht geweest op te genweer, en verhinderden de Boe ren het dorp binnen te komen. Der tig Engelsche Boeren- boden den invallers twee dagen lang in een van de passen het hoofd. Stadsnieu ws Aleemeene berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. Hoewel Kitchener „zekere" ver sterkingen blijft weigeren, schraapt Haarlem, 3 Juli 1901. A.8. Gemeenteraadsver kiezingen. Over dit onderwerp spraken Dins dagavond in den tuin van den heer C. Persoon voor een honderdtal toe hoorders de candidaten voor den Ge meenteraad, de heeren P. J. Troelstrn eai F. W. N. Hugenlioltz. Allereerst verkreeg de heer Troelstra het woord en zeide dat de socialisten zich eene nieuwe maatschappij voorstellen, en wel eene, waarin niet meer een groot gedeelte moet zwoegen en een klein gedeelte zich in weelde kan baden, maar eene maatschappij, waarin allen zich door hun werkkracht een mensch- waardïg bestaan kunnen verschaffen. Lang zal het evenwel duren om de te genwoordige maatschappij beter in to richten, om te koinen tot ons ideaal, een menschvvaardig bestaan voor al len. Daarvoor moeten wij invloed krij gen op de Regeeringslichamen; hunne eigen vertegenwoordigers moeten daarin zitting nemen en zich zien op gedreven tot het hoogste doel van hot maatschappelijk program. We hebben gezien hoe goed de arbeiders bij de Kamerverkiezing hunne candidaten hebben gesteund en twijfelen niet of ook bij de gemeenteraadsverkiezingen zullen zij dit doen. In Duitschland hebben de socialisten roeds laten zien wat zij sedert 1870 gedaan hebben en het gevolg is ge weest dat de socialisten reeds 2.200.000 stemmen bij de laatste verkiezingen op zich vereenigd hadden. In België is het socialisme de groote levende kracht der maatschappij ge worden. Zelfs in het kleine Denemar. ken is het de soc.-dem. gelukt plaat sen in de Tweede Kamer te veroveren, ook in den gemeenteraad van groote steden zitten socialisten. Vragen wij nu u ons vertrouwen te schenken, dan doen wij dït niet als oen onbekendé partij; neen, onze partij is u allen ha kend, steeds grooter is het aantal dat zich onder onze banieren schaart. Vroeger werd alleen bepaald dat do heeren weder zitting zouden nemen; fabrikanten en andere groot-indu9tri- eelen berusten daarin, wetende dat hunne zaken goed behartigd werden. Doch dit is niet in 't belang der arbei. ders, die hunne vertegenwoordigers in de regeeringslichamen moeten hebben.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1