Lampiontocht. Transvaalavond. IEMAND Bloemisterij of Boomkweekerij. Boekhoudster Dienstbode, Dienstbode, Dagmeisje, Werkster, dringend' verbetering. Spreker besloot te verklaren dat hij zich verplicht heeft geacht de candi- datuur te aanvaarden, en dat wanneer men tot hem komt en nem een vasten post aanwijst, waarop hij vechten moet., daar is hij disponibel. En met alle kracht die in hem is zal hij, mocht hij gekozen worden, daar den heerlij ken strijd! voor de vrijmaking van den arbeid strijden. (Applaus). De heer A. K ap t e i n was de tweede spreker. De heer Kaptein wees er op dat de Haarlemsche burgerij voorals nog niet bevreesd behoefde te zijn, dat het voor de arbeiders een luilek kerland werd, indien er meer socialis ten in den raad kwamen. Spreker ging de loonen na van werk lieden in gemeentedienst. Aan de ge meentereiniging varieeren de loonen tuschen 14 en 16 ct. per uur, aan de waterleiding in het gunstigste geval 22 ct. per uur, plantsoenwachters ver dienen 16 ct. per uur. En de brugwach ters. die een verantwoordelijke betrek king hebben een weekloon van 10 bij een werktijd van 84 uur, dus 12 ct.. per uur. En dat, terwijl in de bestekken van werken voor de gemeente voor jongens nog een minimum-loon van 13 ct.is bepaald1. Met deze loonen vergeleek spreker arbeidersbudgets, om tot de conclusie te komen dat de werklieden in ge meentedienst zelf niet kunnen voorzien in de noodzakelijkste levensbehoeften. Veel zal dus moeten tot stand ge bracht worden voor de arbeiders in dienst der gemeente. Ook Zondagsrust staat in het pro gram. Plantsoenwachters, brugwach ters,, politie-personeel, zijn door de lage loonen blij 's Zondags nog iets te kunnen verdienen. Vacantie jaarlijks, met behoud van salaris staat ook op het program. Voorts willen de sociaal-democra ten de pensioen-regeling uitbrei den tot de werklieden in dienst der gemeente, niet alleen dit voorrecht handhaven voor de hoogere ambtena- ren. Instelling van een scheidsgerecht •tusschen gemeente-werklieden en hun onmiddellijke chefs, is ook een van die dingen, die de sociaal-democratische candidaten in de gemeente willen in voeren, een scheidsgerecht samenge steld uit beide partijen. In verband hiermede wees Spr. op de bekende motie-Hofland. Dit zijn in hoofdzaak de verbete ringen. die zouden kunnen worden aangebracht, doch daarvoor is de eer ste voorwaarde, dat de arbeid zelf in den raad vertegenwoordigd is. (Ap plaus.) De laatste spreker, de heer F. W. N. H u g e n h o 11 z kreeg nu het woord. Spreker ontzenuwde eerst het argu ment dat de S. D. A. P. is een partij van dominee's en advocaten. En wan neer men dan eens komt met een ar beider, Sie het aan de lijve gevoeld heeft, wat het is, loonslaaf, te zijn, dan zegt men, hoonend.: 't is maar een arbeider. Maar spreker hoopt vurig, dat Kap tein, een arbeider uit de categorie der slecht-betaalden, als protest tegen die pratheid in den raad zal komen, met de andere werklieden-candidaten. (Applaus.) Een paar der punten van het ge meente-program, door de vorige spre kers niet aangevoerd!, werd nu door dezen spreker aangestipt. De heer Hugcnholtz had het vooral over de woningwet. Spr. wees er op, dat volgens dit ont- werp omtrent bestaan der woningen wat betreft reinheid enguimte, eischen. gesteld kunnen worden en dat dit woord kunnen telkens voorkomt in het wetsontwerp. Wat betreft nieuwe of te vernieuwen woningen worden verschillende eischen gesteld, maar Ged. Staten kunnen vrijstelling daarvan verleenen. telkens gedurende vijf jaar. Indien de gemeenteraad onwillig is om voor schriften te maken, dan noodigenGed. Staten na twee jaar uit dit" nog te doen en bij vernieuwd weigeren doen zij 't na een jaar zelf. Maar Ged. Sta ten zullen liever vrijstellen dan dwin gen. Wat de gemeente kan doen leert ook al weer dezelfde woningwet, die het bouwvereenigineen, welke zich ten doel stellen de houw van goede arbeiders-woningen gemakkelük maakt, door de bijdragen die ■ge meente en rijk zullen geven. Hier in Haarlem hebben wij een dergelijke bouwvereeniging. wier le dental dagelijks stijgt. Deze vereeniging nu zal bij den ge meenteraad aankloppen om bijdrage en iedereen zei spreker-, zal kunnen beseffen van hoe groot belang het is, dat er dan arbeiders-afgevaardigden in den raad zitten. Als tweede punt roerde Spr. de be- lasting-quaestie aan, en wees er op hoe met de invoering der wet-Van Houten niet gewacht was tot den uiter sten termijn. 1902, doch reeds in daartoe werd overgegaan. De drie socialisten, die in 1899 bij wijze van protest in den gemeente raad gekozen zijn, hebben in dit ver band twee moties ingediend, en daarop kwam prae-advies van de commissie van bijstand in het beheer der ge- meente-financiën en van B. en W. Het zal nu de taak der socaal-de- mocratische gemeenteraadsleden moe ten zijn om een belasting ontwerp in te dienen, waarbij de laaeste inko mens ontheven worden, doch wel de gelijk met Inachtneming met het be zwaar, dat de rijksten Haarlem zou den verlaten. Doch dit bezwaar trouwens niet groot, nu art. 243 ervoor gezorgd heeft, dat zij toch, al trekt men den uitersten grens, niet al te zwaar te treffen zijn. Na dit gedeelte van zijn taak te heb. ben afgewikkeld, besprak de heer Hu- genholtz de verkiezings-cmirant der Combinatie. Hij wees daarbij o hoe daarin te velde werd getrokken tegen de exploitatie van eemeente- J,eFe' blijkens een interview de heer Florijn een der candidaten van da combinatie zeer vóór uitgebreide gemeente-exploitatie is. Uitvoerig ging spreker het artikel ,,de Heilstaat'' na. Spreker noemde dit vol verdraaiingen en onjuistheden, en wees telkens op sarcastische wijze,'die meermalen de lachlust opwekte, op e. i. verkeerde aanhalingen en onjuiste gevolgtrekkingen. Wanneer men zegt dat de socialisten alleen de arbeiders-belangen beharti gen, dan voert spr. daartegen aan. dat de verbetering der arbeidersklasse de. verbetering der gansche maatschappij ten gevolge heeft. Men heeft S. D. A. P. en Volkskies- vereenigiog verweten, dat zij De Braai niet wilde stelllen. De Braai kan het program der S. D. A. P. niet onderschrijven, en daarom is hii «restè'd 1 Braai zich laten verleiden zich te laten stellen door oe comliiuu.Doen tegenstaande het. lid zijn der combi natie wier doel het is de socialisten tegen te werken, staat De Braai zoo hoog aangeschreven, dat men in Dis trict III geen vier candidaten heeft ge steld, doch een plaats voor de Braai heeft overgelaten (daverend applaus). Na nog een krachtige opwekking be sloot de spreker onder daverend ap plaus zijn rede. Van de gelegenheid tot debat maakte de heer De Braai gebruik, die met applaus ontvangen werd. Spreker wilde niet verantwoordelijk gesteld worden voor hetgeen in de ver- kiezings-courant der combinatie stond. Ook de heer Beeremans niet. Wij wijzen er nog eens op, dat in „The Berlitz School of Languages," Lange Veerstraat 32, a.s. Vrijdag te 8 uur een Fransche conference zai wor den gehouden over „Les ennemis de Racine au XVIIe siècle." Vrije toe gang. Ieder die gaarne Fransch leest en. hoort, doet dus verstandig deze zeer zeker interessante conférence te gaan bijwonen. Woensdagavond omstreeks half ne gen werd een der slagboomen der Holl. Spoor aan den overgang van den Oudenweg door een passeerenden hooiwagen komende van Haarlem- meiiiede, geheel verbrijzeld. Op de plaats waar de boom terecht kwam, zat juist een meisje, welke het gevaar bemerkte en zich bijtijds verwijderen kon. Polo-wedstrijd. A.s. Zondag zal ini dia badinrich ting van dien heer A. A. Sprenger aan d:e Houtvaart de eerste wed strijd van de Eerste Nedeiiandsch Water-Polo-eom porti li e, ui tgesohre ven door dien NedJerl. Zwemband tusschen de Rotterd'amsche Zwem- club en d!e Haarlemsche Water-Po lo-Club H. V. G. B. worden gehou den. Is deze wedstrijd op zichzelf reeds een, bezoek aan de zwemin richting waard, nog meer is dit 't geval nu besloten is eenige num mers aan deze wedstrijd toe co voegen als yniel zwemmen op die borst 100 M.; snel zwemmen op de rug 50 M.; opduiken van een m'andi- je m:et steenen van den bodem van b'et bassin, na dJuiksprong van den fcorein. Sn el zwemme n op d'e' bomt 50 M. De prijzen bestaan uit zilveren en bronzen medJailles en kunstvoor werpen. Een muziekkorps zal de wedstrijden opluisteren. De aan vang is bepaald' op 1 uur. Hun. d'ie dus met de inrichting en die edele zwemsport nader kennis wilton maken, kunnen wij: aanra den deze wedstrijden tie gaan bij wonen. Bij advertentie worden' liefheb- bvrs voor deelname aan den lam- piontocht o— Koninginnedag, opge roepen te verschijnen op een ver gadering dn het Bromgebouw a. s. Vrijdagavond). Men zal der commissie zeer ze ker haar taak vergemakkelijken en veraangenamen, door in grooten getale aan die roepstem gehoor te, geven ein al-dus zoo spoedig moge lijk tot een1 regeling t'a komen. Ari'ondissements- Recht bank te Haarlem. Zitting van Donderdag 4 Juli 1901. Heden werd voor de rechtbank te Haarlem behandeld de zaak tegen K. Krab, gezagvoerder der stoomtrawler „Holland I," die in April van het vo rige jaar in de nabijheid van Norder- ney in botsing kwam met een Duitsch vaartuig „die Schwalbe", dat daardoor een groot gat ongeveer 1 Meter boven den waterspiegel bekwam. BekL, die met zijn scheepsvolk aan 't schaften was, kwam direct na cie aanvaring op het. dek, en ziende dat een der Duitsche opvarenden aan boord der Holland I gesprongen was, riep hij tot de beman ning „Smijt dien kerel van boord af." Reeds voor eenige weken diende deze zaak voor de Haarlemsche rechtbank, doch werd toen op verzoek van het O. M. om alsnog de Duitsche getuigen te Hooren tot heden uitgesteld. Uit de verklaringen der Hollandsche getuigen bleek, dat zij na de botsing op de Schwalbe wel een vlag hadden gezien, doch eene halfstok zonder knoop erin, hetgeen geen nood, doch rouw betee- kende. De Duitsche gezagvoerder verklaar de dat die half-stok vlag noodvlag is, en dat het gat zoo dicht bij de water linie was, dat men bij stormweder be paald in nood zou hebben verkeerd en de barometer slecht stond. Een half uur na de aanvaring zijn evenwel andere Duitsche vaartuigen te hulp gekomen. De vlag was bij gebrek aan een stok in het want geheschen, doch vertoonde geen knoop. De andere ge tuigen verklaarden eensluidend. Het O. M. het woord verkrijgende, ging de geheele zaak nog eens breed voerig na, en laakte de handelingen van beklaagden, zeide dat door dit feit de beproefde roem van de Hollandsche schippers in een kwaad daglicht was gesteld, en vorderde 6 dagen gevange nisstraf. De verdediger Mr. F. A. Bijvoet zeide dat hier in geen geval nood' aanwezig was; de zee was zeer kalm, geen water is binnengekomen, Duitsche vaartui gen waren in den onmiddelijke nabij heid, zoodat geen enkel gevaar bestond Daarbij kon bekl. niet direct hulp ver leenen zonder zijn eigen schip schade te berokkenen. Ook op juridische gron den drong spr. op vrijspraak aan. Uitspraak over 14 dagen. Moordaanslag te Zandvoort. Beden d'eedi de Rechtbank uit spraak in de zaak van J. Keur te Zandvoort, beklaagd' van met voor bedachten radle te hebben, getracht Maria Driehuizen aldaar te dJood'en Zij overwoog dat bokil. niet het voornemen had gehad' om Maria Driehuizen te dood'en, qualificoerde het feit als zwaar lichamelijk let sel toebrengen en vordlerde 1 jaar gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis. De eisch was 2 jaar. Drlessen, de ontslagen ch'ef van dienst der Haarlemsche Tramweg- Maatschappij. werd veroordeeld ter zake van verduistering tot 9 maanden gevangenisstraf. Eisch was 1 jaar en 3 maanden. Raadsverkiezing. Zeker is wel zelden een verkiezings dag beschenen door zulk een heerlijke zomerzon, als vandaag. Toch kon men aan t verkeer op straat niet bespeuren, dat zulk een belangrijk, tijdstip was aangebroken; de dag, waarop blijken zou wie de belangen der burgerij in den Raad zullen vertegenwoordigen en behartigen. Wie zouden het zijn: de uitverkore nen van de gecombineerde kiesveree- nigingei; die van de liberale kiesver- eeniging Haarlem (welke in vele ge vallen dezelfden waren), of wel de man nen der S. D. A. P., voor en door wie Woensdag-avond in de groote zaal nog hiet hartig aanbevelingswoord werd gesproken, dat men elders in dit blad vindt afgedrukt? Wie zou T zeggen. Broederlijk daal den de stembriefjes in de bus naast elkander neer, rustig lagen daar de namen van de meest uiteenloopende candidaten te wachten op het oogen- blik dat ze aan 't daglicht zouden wor den gebracht: de heeren Troelstra en Laane bijvoorbeeld samen gedrukt op één papiertje en o. ontzetting (altijd voor den heer Troelstra) op een oranje kleurig papiertje. In district I cn II waren er, zooals men weet, dubbele stembureaus: een voor de aanvullingsverkiezingen, noo- dig gieworden door de uitbreiding van 't aantal Raadsleden met 2, en een voor de periodieke aftreding. Daar de wet niet toelaai dat een stembureau het stemlokaal verlaat om elders de biljetten te gaan depouilleeren, en het natuurlijk onmogelijk was om tegelijk de namen op te lezen, had men er dit op gevonden, dat het stembureau voor de periodieke aftreding na 5 uur een uur pauseeren zou (wat de wet toelaat als er verscheidene plaatsen te bezet ten zijn) en dat in diien tusschentijdhet depouillement van de biljetten voor de aanvullings-verkiezing zou plaats hebben. Natuurlijk werden er door alle par tijen nog pogingen gedaan om aan hunne candidaten de zege te verschaf fen. Ieder animeerde zijn vrienden en vermoedelijke medestanders om ter stembus op te gaan. Zeer georganiseerd was de beweging ten gunste van den heer Joh. de Breuk. In diens district (het 2de) werden d'e kiezers persoonlijk bezocht door voorstanders van deze candi-clatuur, die dit district daartoe onder elkaar verdeeld hadden. Dan waren er de biljetten op borden bij den toegang tot de stembureaux, in soorten en kleuren, de briefjes waarbij aan de kiezers precies werd opgegeven wie zij moesten stemmen, een hand leiding die aan velen, met het oog op het verwarrend groot aantal candida ten, gemak moet hebben bezorgd. Of er druk gestemd is kan natuurlijk op dit oogenhlik nog niet gezegd wor den. Toen wij te half drie de bureaux weer langs reden vonden wii den uit slag hieronder vermeld. Totaal aantal kiezers 6966, verdeeld als volgt: DISTRICT I: Stadhuis 1009 Beelcsteeg 813 DISTRICT II: Nassaulaan1408 Fr. Varkensmarkt953 DISTRICT III Molenpad 1558 KL Heiligland1225 Te half drie waren er uitgebracht Stadhuis 563 Beeksteeg 850 Nassaulaan 743 Fr. Varkensmarkt 452 Molenpad 785 KI, Heiligland600 Zooals men weet is er district III geen aanvullings-verkiezing. De cijfers voor de periodieke en die voor de aanvullings-verkiezingen le verden geen beduidend verschil op. Zooals wij reeds in ons vorig num mer meldden zijn wij weder in staat gesteld het verloop en den uitslag der verkiezingen voor de ruiten van het Kleeding-Magazijn „Au Tailleur Mo derne" op de Groote Markt te publi- ceeren. Den 23en Mei jl. werd W. J. Rooyers alhier bij verstek veroor deeld tot 8 dagen gevangenisstraf, ter zake van vernielingin verzet gekomen werd dat vonnis bekrach tigd e<n is die beklaagde nu in ap pèl gekomen tegen dat vonnis. Gevondün voorwerpen. Een rozenkranseen portemon- nai© met lombardbriefje. Door de geringe troepensterkte van hert garnizoen zal morgen ter getogenheid van d'eai verjaardag van: H. K. H. Prinses Marie der Ne derlanden geen parade worden ge houden. Alleen zullen de troepen in groote tenue gekleed zijn. Circus Ronz. In een minimum van tijd hesft men de concertzaal van die Socië teit ,.cto Kroon" weten te herschep pen in een cirous, waai' Renz eesn dag of wat voorstellingen' geven zal. Het midden van de zaal zelf is tot circus ingericht, daaromheen staan de stoelen van den eersten rang; aan den zuidkant van de zaal is een groote verhooging p- gericht waarop tal van zitplaatsan den tweeden rang vormen en aan den noordkant, op het tooneel is eer* groote tribune opgericht voor dercDen rang. De muziek komt op een soort van duiventil naast het tooneel te zitten en de artisten ,n de paarden komen den circus bin nen door den corridor, die in de S medestraat zijn toegan g heeft. Zevenhonderd menschen kun nen ea* plaats vinden. Dezen middag 2 uur is het gezel schap uit Den Haag hier aangeko men. De vervorming dier zaal is het werk van den beer M. van Om meren. Timmerman en Aannemer, alhier. Heemstede. A.st. Zondag, 's avonds 7 uur zal in het gebouw der N. H. Kerk een openbare Samenkomst gehouden wor den, waartoe voor een ieder de toe gang vrij is. Daarin zullen drie Zuid- Afrikanen het woord voeren. De heer P. J. Kloppers, uitgezet, onderwijzer van Krugersdorp, de heer Breed, re bel uit de Kaapkolonie en gevlucht voor de Engelschen en de heer van Heerde, geboren Transvaler, zullen eenige mededeelingen doen van hun en-ar in gen in den oorlog en aangaan de de toestanden in Zuid-Afrika. Officieel van het Chr. Nat. Boeren- Comité uit het Afrik. Tehuis afgezon den, zijn zij volkomen vertrouwbaar in wat zij mededeelen ook inzake de treurige omstandigheden waarin de Boeren-vrouwesn en kinderen in de kampen verkeeren. Met toestroming van het hoofd der gemeente en gesteund door onder scheiden invloedrijke personen zal in de volgende week een kollecte aan de huizen worden gehouden ten behoeve van die ongelukkige vrouwen en kin deren. De dames4eden van de Christ. Zangvereeniging „Exanimo" zullen met schaal en lijst de gemeente rond gaan. Bennebroek. De Raad dezer gemeente is tegen Vrijdagavond 8 uur bijeengeroep?.n ter behandeling van d'e volgende zaken Aanbieding rekening dienst 1900. Aanbieding onderwijs en gemeen teverslag 1900. Onderzoek geloofsbrieven, nieuw benoemde raadsleden. Betaling onvoorziene uitgaven 1901. Beverwijk. Bij de Woensdag gehouden stem ming voor vier plaatsen in den raad werden in het geheel uitgebracht 574 stemmen; gekozen zijn de heeren J.J. W. v. Waterschoot v. d. Gracht en C. A. Zwageer, terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen G. Meijer G. T. D. Slaap, M. Teer en E. Tromp. Van onwaarde waren 7 biljetten. De heeren H. W. Smit en C. H. Kue- nen alhier verwierven het diploma B aan het gymnasium te Haarlem. Aan de Rijkspostspaarbank alhier werd gedurende de maand Juni inge legd f 11065.16 en terugbetaald 4506.63. Velson. Deuitkeering van het Rijk aan gemeente over 1900 ingevolge de wet van 24 Mei 1897 (StbL 156) bedraagt f 17.098.51.5 Santpoort. De collecte voor de gewapende dienst heeft alhier opgebracht f 20.20. Sloten. Tot eerste ambtenaar ter gemeente secretarie alhier (chef-loco-secretaris) is benoemd de heer J. C. Zaalberg, thans 2e ambtenaar. Haarlemm ermeer. Een Fransche firma zal alhier fa-achten flinke paarden te koopen. Vrijdag en Zaterdag zullen daartoe te Hoofddorp, Nieuw Vennep, Half weg en Amstelveen monsteringen worden gehouden. Op de provinciale keuring te Hoofd dorp van paarden van 5 tot 7 jaar wer den er 34 aangeboden. 7 ontvingen een prijs van f 100. Van de 28 tweejarige ontvingen 8 een prijs van f40. Jarige hengsten, aangeboden 4. De heer Hanedoes ontving eene aan- houdingspremie van f 100. Zandvoort Aangekomen badgasten. Mevr. Beijerman, Utrecht, Pension Beau Se jour, 3 pers. Dr. H. G. van 't Endt. Woerden, ld. J. van 't Endt, Utrecht, Idem. M. Meesters Goederson, Amsterdam, Villa Sandy Hook. 5 pers. Mevr. Kiene, Amsterdam, Vila Agatha. J. W. Joosting, Hilversum, Villa Ca- rola. D. Spinossa Cattela, Amsterdam, villa Duinlust 6 personen. G. Mlug, Barmen, Halltestraat no. 27 3 p. J. P. M. Dietz, Amsterdam, Halte- straat no. 12 6 p. Mevr. EngelbertsErnst Vetten, Mid delburg, villa Thalatla. J. F. de Beaufort, Woudenberg, Ho tel d'Orange. F. Satorf, Amsterdam, Hotel Belve dère. G. J. van Teijlinger^ Middelburg, Hotel' Kurhaus. E. Bergerhoff. Essen, Hotel 1'Oceaan. A. Dupont, Amsterdam, Hotel Bel vedère 3 p. Vervolg Nieuwstijdingen. Acad. Examens. Aan, de Universiteit van Amster dam is met gunstig gevolg afge legd het 2e Natuurkundig Examen door de heeren J. Blanken, en Adr. H. M. J. van Rooy. Bevorderd tot Doctor in de Rech ten op „Stellingen" de heer C. Uifcerwijk, geboren te Hoorn. Afschuwelijke misdaad. In een bosch op het Duitsche Oostzee-eiland Rügen zijn d'e lijk jes gevonden van twee kinderen van 6 en 8 jaar. die verdwaald wa ren geraakt. Van het eene kind was de keel afgesneden, van het andere het hoofd afgehouwen. De moordenaar is nog niet bekend. Een ouderwetsche moord. Een pachter uit Gross-Vernich, die, van Keulen huiswaarts kee- rend, 's avonds langs een eenzamen weg liep, is bij Poulheins aange vallen en vermoord1. Het lijk werd eenige dagen later in vergevord'er- den staat van ontbinding in een klaverveld' gevonden met twee ko- gelwonden aan het hoofd en een verwonding aan het oog. De man had veel geld bij zich gehad op het lijk vond men, nog slechts 100 mark. MARKTNIEUWS Haarlem, 3 Juli 1901. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 48 stapels kaas. te zamen 8830 kazen, wegende 12799 KG., f26.50f 12. Op de heden gehouden veemarkt wa- ron aangevoerd 5 koeien 200—160; 3? N Kalveren f 10—f 6: 14 Schapen f 21f 16; 10 Lammeren 11f 8 Burgerlijke Stand. Ondertrouwd4 Juli. J. J. Ver stege en A. de Grijs. Dr. T. J. van Wavereo en J. Poppdnk. G. T. J. Wubbels en A. P. M. van Riemt. C. Mooijman en A. A. Mortons. S. Valk en A. Inpijn. Getrouwd4 Juli. M. J. van Tu- bergen en C. J. Nolting. P. A. Ro- mijn en J. W. Teves. J. de Haas cn W. J. Smit. D. O. Bekking en W. E. Meeuwis. Bevallen 4 Juli. M. H. Schlötz— de Vries, d. 3. B. van dier Snee Deene, d. 4. J. VosKruijer, z. J. C. JanseIdles, z. Overleden3 Juli. G. Roozen- beek, 83 j., Oranjestraat. C. H. van Opzoet and, 13 m. d., Koolsteeg. M. J. Kortenbach, 32 j., Gasthuis vest. J. van Honschoten 8 m. d., K. La kenstraat. G. van' <ie Kampvan Dam, 46 j., Kamperlaan. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubliek slelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of nie geplaatst, wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven Mijnheer de Redacteur! Ondergeteekende verzoekt vrien delijk onderstaande regelen in uw veel gelezen blad: te plaatsen. In antwoord op e.en schrijven van den beer van Ommeren, Pieterkies- straat. diene hot volgende. Waar heid is het dat ik den heer v. O. niet te huis vond' toen ik met de in- teekenlijst van vrije kiezers ten gunste van den heer die B. bij hem kwam en zijne vrouw mij' te woord stond; ik zeide haar d'at ik jammer vondi dat ik hem niet kon spreken. Op haar vraag, waarom ik dan kwam, zeidC ik het cloel van mijn komst. Zij antwoordde d'at zij over tuigd was, dat haar man dear niets op tegen had] en hij dat wel wilde steunen, maar of zij dan niet beoke- nen mocht. Op mijn. weigering zei de zij, dat haar zoon wel thuis was want dat zulks bepaald bij haar man goed was. Daarop volgde de hand- teekening dioor den zoon. Ik zeide t en' dat ik geloofde, dat de heer de B. veel goed deed in het Schoterkwartier en zich bij feesten niet onbetuigd liet. Ik ge loof daarmede waarheid te hebben gezegd, maar van President of al >f niet voortbestaan van kinderfees ten heb ik niet gesproken, aange zien ik daar niets van weten kan. Ik geef de hr. v. O.de verzekering dat zijn zoon de eenige is geweest die voor hem geteekend heeft, daar ik alle and'ere handteekeningon van de hoeren, zelve heb ontvan gen. Ein om u te overtuigen dat ik eerlijk in deze heb gehandeld en geen pressie heb uitgeoefend op een der kiezers, waarvoor ik vcor hetzelfde doel ben geweest, beroep ik mij op de bewoners van die Kin derhuissingel. Parklaan. zuidzijde Pieter Ktesstraat, Gaelstraat. Roos- veldstraat, Garenkokers kade," Maar ten v. Reemskerkstraat en Zijlweg tot grenspaal. U mijnheer de Redacteur, dank zeggende voor de vffl-leende plaats ruimte teeken ik mij, Uw dw. dien., G. F. HOS. Oranjestraat 110. Advertentiën. V De Heer en Mevrouw FERF- Laan geven kennis van de ge boorte van een MEISJE. Haarlem, 4 Juli 4901. OPENBARE SAMEN- KOMST in de N. H. Kerk te Heemstede, op Zon dag 7 Juli a.s., 's avonds 7 uur. Sprekers de Heeren: P. J. KLOPPERS, Uitgezet. BREED, Rebel uit de Kaapkolonie, VAN HEERDE, Transvaler. Toegang vrij voor ieder. De volgende dagen G'ollecte aan de huizen der ingezetenen voor de Boeren-vrouwen en Kinderen in Kampen. De Optocht-Commissie van den Koninginnedag noodigd bij dezen alle belangstellenden of eventueel deelnemers uit tot de VERGADE RING op 5 Juli a.s. in het Bron- gebouw. Namens het Bestuur, A. KOOLHOVEN, Voorzitter. J. R. PRENT, Secretaris. Electrische Verlichting. Aangename Temperatuur. Sociëteit „De Kroon". Circus REN Z. Gala Opeuing-Yoorstelling DONDERDAG 4 JULI, 8 uur. Mr. E. RENZ met origineele Vrij les dressuur en hippologische demonstratiën. Het beroemde Tonnenpaard Pri or, Domer, Darius, Trackenerheng- sten, Nobelman, schoolpaard, Non plus ultra, De drievoudige Spring- act met volbloedpaarden Bassera, Imperial, Bvchett. MARQUIS DASSIE, dubbel joc key-act en athleten te paard. Mil. OTELL, beroemde Hooge- schoolrijderes Hippodrome Parijs. Gravin SLADSNOWSKY met haar in vrijheid gedresseerden Rus- schen hengst Constantijn. WHEES met zijnen origineelen ezel Pilipax. Mme et Mr. PRICE, »De ver liefde Recruuta. Les Lees, Les Albertinus, Clowns in hunne koddige Intermezzo, Pas< teur August de Domme. 7oil OTIC1' (Boschmeisje), Pantomime. Ballet des fleurs door het Corps de Ballet. Piling Oorlogsepisode. Het be- UllAAld. stormen van een 30 voet hoogen muur. Prijzen: Stalles fi,50. Ie rang f4,25, lie Rang f 1,Ille Rang f0,50. Plaatsbespreking in de Socië teit »De Kroon« van Woensdag 3 Juli af. lederen Woensdag en Zondag 3 uur Familie- en Kindervoorstel- liug. Groote rijpe Meikersen H. A. v. d. HEUVEL, teCulem- borg, verzendt na ontvangst van een postwissel a f 1,4-0 franco een geplombeerd postpakket netto 4 Kilo puike, groote Meikersen. d&n -geheelen d)ag vrij hebbende zag zich gaarne geplaatst vcor LOOPWERK. Br. ond. No. 4473, bur. van dit blad). Een net Jongmensch P. G. zag zich gaarne geplaatst ter opleiding in een het liefst in de omstreken van Haarlem. Brieven met opgaaf van condi tiën enz. onder No. 4470, Bureau van dit Blad. z. h. gevestigd, h. n,. eenige uren wij. Cond. z. b. br. ond'. No. 4472, aan het bur. van d'it blad. wenschte gaarne h. av. uren aan bijh. v. boek- of an<l. adm. werk zaamheden te besteden', ook aan huis. Br. ond. No. 4475, bur. van dit blad. Gevraagd eene voor een dag per week, bekend met het maken van kindergoed. Zich aan te melden DUVENVOORDE- STRAAT No. 34 (huis.) Gevraagd tegen 4 Aug. eene flinke als Meid-alleen, P.G. AdresJohan van Vlietstraat 84, Haarlem. Tegen 4o Aug. gevraagd eene flinke R. K. en van goede getuigen voor zien. AdresGierstraat 40. TERSTOND gevraagd een net niet beneden die 16 jaar. Adres GED. OUDEGRACHT No. 156, nar bij de Turfmarkt. Gevraagd een knappe voor Zaterdag, geheelen dlag, en Dinsdag, halven dag. P. G., te ver voegen nè 7 uur, P. KIESSTRAAT No. 40, huis.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3